Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 302

Nem vettem meg, egyébként 30 napig ingyenes.

Előzmény: bandita39 (297)
manitounickfree Creative Commons License 2014.06.10 0 0 301

:) köszi!

Előzmény: PongiFLY (300)
PongiFLY Creative Commons License 2014.06.10 0 0 300

Már itt is :) 

Eszméletlen jó pillanat!!

 

Előzmény: manitounickfree (295)
manitounickfree Creative Commons License 2014.06.10 0 0 299

köszi :)

Előzmény: syssy48 (298)
syssy48 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 298

Hát igen.........   ez is tökéletes:)

Előzmény: manitounickfree (295)
bandita39 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 297

Szted érdemes enyit fizetni ezért a szürőért?

Előzmény: Törölt nick (294)
bandita39 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 296

Köszi szépen.(nem ismerem azt a szürőt.)

Előzmény: Törölt nick (294)
manitounickfree Creative Commons License 2014.06.09 0 0 295

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.09 0 0 294

A bal oldali eredetibb, a jobb túl van szűrve. A Topaz DeNoise-t már próbáltad? Az egyik legjobb zajszűrő.

 

Előzmény: bandita39 (293)
bandita39 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 293

Köszi...amugy ez egy nagyon régi manuális fix obi,kizárólag kézből használom.

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.09 0 0 292

Nagyon kicsi a kép, ekkora méretben nem látszik a zajszűrés. Ilyet kompakt géppel is lehet fotózni, sőt jobbakat is.

Előzmény: bandita39 (290)
manitounickfree Creative Commons License 2014.06.09 0 0 291

tegnapi

bandita39 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 290

Nyilván sokkal jobb ezek csak egy sima 400 al készültek,azért kérdeztem mert egyiket zajszürtem.

Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 289

Szerintem PongiFLY képe lett jobb.

Előzmény: bandita39 (288)
bandita39 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 288

Sziasztok mi a véleményetek melyik jobb a 2 közül?

bandita39 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 287

PongiFLY Creative Commons License 2014.06.07 0 0 286

2014.06.07.
Távcső: SW 150/1200 Newton
Mechanika: Dobson
Kamera: Pentax K10D
Exp. idő 1/100, ISO100
Helyszín: Eger

 

https://www.flickr.com/photos/100387762@N06/14182324858/

manitounickfree Creative Commons License 2014.05.25 0 0 285

e heti

Digit79 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 284

Néhány hete teljes holdfogyatkozás volt a Föld nyugati felén. Íme néhány stádium egy képre rakva:

 

syssy48 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 283

Sonyn a stabit nem lehet kikapcsolni:) vagy normál, vagy aktív. Az f2.8-nál annyira világos, hogy csak egy fényes korong látszik. De majd újra kisérletezem. A sonynál a legnagyobb baj, hogy jobban nagyítva a képet, már nem éles. Ezért nem szoktam nagyítani.

 

https://www.flickr.com/photos/105637953@N02/sets/72157636809425696/ 

 

https://www.flickr.com/photos/105637953@N02/sets/72157644247896180/

 

van amikor sikerül, van amikor nem. Az a 600-as is jó lenne, de egy jó távcső az igazi.:) 

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 282

Nekem ez a beállítás vált vált be: Állványról 10mp-es késleltetéssel, stabilizátor kikapcsolva, manuális fókusz (maxtól egy kicsit vissza), fehér egyensúly autó, intelligens expozíció standard-on. ISO100, 1/100, F 2,8, 86,4mm (sajnos csak ennyi a max)

ilyen lett

Előzmény: syssy48 (279)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 281

fix f8-as obi. Nem biztos, hogy szereti. Sőt.

Előzmény: bandita39 (280)
bandita39 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 280

Köszi.szerintem jó fénynél 1/1000 IDŐVEL BIZTOS LEHET KÉZBŐL IS FOTÓZNI VELE.

Előzmény: syssy48 (277)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 279

Nem vacakoltam velük, tényleg kellene. Aznap este a sony nem hozta a szokásos formáját, túl világos volt neki a hold:) Voltak már jobbak is.

A sigmából élesebbet sajnos nem nagyon fogok tudni kihozni.

A tiéd sokkal "simább". Pedig most még az állványra sem foghattam, távkioldóval készültek:)

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 278

Utómunkával és kicsit nagyobb méretben egész jókat lehetne kihozni belőlük.

Még a Sony is sokkal nagyobb tudású és modernebb az enyémnél. 20Mpix és 50x zoom nagyon sokat számít a 12Mpix és 18x zoommal szemben. Ebből ezt sikerült kihoznom, ha jobban értenék hozzá lehet többet is lehetne.

Előzmény: syssy48 (274)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 277

Nem, még nem, sajnos kézből nem tudok éles képet csinálni vele, így sem az igazi, de azért elviselhető. Simán vette a Mars bolygót is, de kinagyítva már nem jó:) Még csak most kezdtem használni. Majd.........:)

Előzmény: bandita39 (276)
bandita39 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 276

Egész jó ezzel a tükrössel,madár,állat fotózásra nem próbáltad esetleg?

Előzmény: syssy48 (274)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 275

Sajnos az eredeti kép beillesztése nem sikerült, a nem megjeleníthető oldalból a vissza gombbal lehet kilépni:( bocsánat.

Előzmény: syssy48 (274)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 274

Régen jártunk itt, most pótolom, pár napja végre sikerült háromféleképpen is megörökíteni a majdnemteli holdat.

 

     

 

az első a sony hx 300-zal, a második egy sigma 600 mm tükrössel, a harmadik nikon 70-300-zal készült.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 273

 

Szombaton egy felhőmentes pillanatban a Bükkből sikerült a Nagy medvét (benne a göncölszekeret) és egy műholdat(?) elkapnom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!