Keresés

Részletes keresés

hunserv Creative Commons License 2005.09.13 0 0 666
Hm, majd jatszok vele, de ezekszerint a savazas nem jo otlet :) Esetleg hevitett huvely vizbedobasa... bar azzal lehet elrepesztem.
Előzmény: Pyromaster (665)
Pyromaster Creative Commons License 2005.09.12 0 0 665
hy hunserv

az 5 letem nem tűnik valami jónak...
a start patronok áztak a gyenge sósavas löttyben, az oldat kék-zöld lett a beleoldódott réz miatt. mosz kivettem 5db-ot és hevítettem.
5/4 szép színű ám gyenge vörösréz bevonat
5/1 feketés bevonat a felületének 60-70%án...

imho próbáld meg te is a hüvelyt gázlángon hevíteni madj levegőn állva lehűlni...
petn2 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 664
és egy pocket gázdefit?vagy ott a spiáter dob miatt...??
gvass1 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 663

"azon már gondolkodtam én is hogy ,,örökéletűvé,,teszem a defi 2.-met."

 

Mi a francnak? Annyit ugysem tudsz loni vele, hogy elkopjon. 100 loves=11 ezer forint.

 

1000 loves: 110 ezer HUF.

 

Es akkor vehetsz egy ujat ennek toredekeeert.

 

Ne csattogtasd uresen, es nagyon sokaig fog tartani.

Előzmény: petn2 (661)
hunserv Creative Commons License 2005.09.08 0 0 662
Elsutoszerkezetet aluotvozetbol szerintem nem erdemes csinalni...
Előzmény: petn2 (661)
petn2 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 661

azon már gondolkodtam én is hogy ,,örökéletűvé,,teszem a defi 2.-met.

ami ebben a fegyverben jobban kophat,az a dobrekesztő bemarások a forgatókoszorú,az elsütőszerkezet spiáter részei.

a dobot galvanizálni kéne Ni vagy Cr bevonat.(hacsak nincs egyszerübb felület,,keményítési,,eljárás.??)

az elsütőszerkezet részeit a hunserv által említett aluötvözetből(az elég szívós lenne hozzá??)vagy acélból.az kb mennyibe kerülhet??

a galvanizálást talán még én is megtudom csinálni,bár lehet egy céggel csináltatni egyszerübb/olcsóbb lenne. :-))

hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 660

Bilivas sem jobb... Kopasilag meg gayon sokaig en is ketelkedtem, de pl. ujratolto gep (Hornady) cakpakk alu-otvozet blokkal van, aztan megsem kopik ki joparezer ciklus utan SEM... De ha a kliens vasbol akarja, akkor abbol is lehet a munkadarab, szoval nem rabeszelni akarlak, de szvsz jo az is. +alubol lenyegesen hamarabb megvan.

 

Előzmény: _Szlejer_ (659)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 659
Elhiszem, hogy jó, de a kopásállóságában nem hiszek... Dobok mailt, ha aktualice a dolog. Köszi.
Előzmény: hunserv (658)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 658

Bedig elhiheted, hogy jo... Ha meg idiota a dizajn az acel is eltorik, de mind acel, mind alu sokkal szivosabb a spiaternel (lasd gazpinyok)

Masfel het nekem kicsit huzos (otthonlet miatt), de ha nem talalsz sebbel-lobbal szakit, szivesen segitek.

Előzmény: _Szlejer_ (656)
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 657

Nem hittem a szememnek, amikor olvastam a hozzászólásod.

Gvass topictársat simán lesabeszolni...   :-)))))

Előzmény: hunserv (654)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 656

"Naszoval a gyorsan nalad mit jelent."

 

Másfél hét. Ennyi idő alatt kézhez kapom acélból - az persze más kérdés, hogy mennyiért.

 

Alu ötvözetben nem bízok, szerintem egyik B+T szerelékre sem fityegtettek 8kg súlyú cuccokat - ráadásul az idióta dizájn miatt sztem ugyanott fog eltörni, ahol a spiáter. :)

Előzmény: hunserv (652)
szg307 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 655
:-)))))))
Előzmény: gvass1 (653)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 654
Jajj, ne haragudj... ha nem emlited eszembe sem jut, hogy ezt UGY is lehet ertelmezni. Eszembe sem jutott,  neha-neha a szombatot sabesznek hivom, ennyi.
Előzmény: gvass1 (653)
gvass1 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 653

"gunbox gondolom sabesz napjan csukva"

 

Ertem a burkolt celzast, meg tenyleg kozel a Dohany utca, de szamos mas hazai fegyveres cegtol elteroen en nem eredetileg Weiss lenni, hanem tenyleg Vass. Bar lehet, hogy amugy jobban ervenyesulhetnek.:-)))

Előzmény: hunserv (652)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 652

Alu akkor is elbirja, nem tudom miert felsz tole annyira :) Nem tiszta aluminium, hanem AlMgSi2 mondjuk az eleg strapabiro (B+T szerelekek MINDEGYIKE ilyenbol van, meg a hangtompi belek is, sot a legtobb tubus szintugy)

Naszoval a gyorsan nalad mit jelent.

Ha lesz gazpityu topiktali, akkor azon olybatunik ott leszek, ott lesz velem CNC geppel dolgozo haver is (elvileg) ha elhozod a cuccokat, vagy megbeszelunk egy idopontot (gunbox gondolom sabesz napjan csukva) akkor konzultalhatunk aznap valamikor (oda vagy visszamenet) Avagy szept. 23-an delutan vmikor szintugy pesten jarok.

Előzmény: _Szlejer_ (651)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 651

Egy 8kg súlyú puskát kell elbírnia - ráadásul nem lőtéri körülémyek között (húzva-nyúzva, földrevágva), szóval az alu-t inkább hanyagolnám... 1-1 darab nekem végülis elég. Más dizájn nem játszik, pontosan ugyanezek a darabok kellenének,  strapabíróbb matériából.

  

Rossz képet linkeltem előbb:

http://www.classicarmy.com/photo/543_pi2_P227M_L1.jpg

 

Szóval valami fémnyűvő mester is ölég lenne - a zsetont nem sajnálom rá, csak gyorsan möglegyen és műköggyön.

Előzmény: hunserv (649)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 650

"...Elméletileg csak nekem kéne..."

...elméletileg!

Gyakorlatilag meg nekem is:-)

Na. de ebből a képből nem lettem okosabb.

Hol rögzít?

Mit rögzít?

Milyen átmérőre?

...stb.

Én pl most faragok egy prototipust - fából, meg két darab bicikli támasztékból.

Ha készen leszek, nyomom a képet.

Előzmény: _Szlejer_ (648)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 649

Ha Alu-otvozetbol megfelel, akkor erdemes farigcsalni is. Vagy mindenkepp acel kell?

1-1 darab pl. eleg?

De par 10 darab eseten is a faragas lenne a nyero, ha szazszam kell az anyag el lehet gondolkodni mas technologian is.

A mellekelt link keperol nem sokmindent latni, meg ha jol veszem ki az csak 1 munkadarab (gondolom a legbonyolultabb) Ha tobb szogbol tudsz kepet csinalni spiater kacatokrol, akkor jobban kepben lennek, bar konkret arajanlat kereshez ugyis rajz kell man`.

Szept 19-23 kozott ukranoknal leszek, akkor kerhetnek is ajanlatot, feltetlen olcsobbak, mint a magyarok, kiveve, ha nem talalsz olyan szakit, aki egy rekesz sorert kifaragja mind.

1-2 darabert messzebb menni gyartasilag nem eri meg, kiveve, ha nagyobb erteku a cucc (tobb szaz euros nagysaagrend)

Előzmény: _Szlejer_ (648)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 648

Mintadarabok vannak spiáterből, rajz, ilyesmi nuku... Egyébként egy bipod darabjai, tehát semmi engedélyköteles cucc. Elméletileg csak nekem kéne, de ha alacsony darabszám pozitívan befolyásolja az árat, akkó jöhet több belőle, legfeljebb eladom valahogy.

 

http://www.classicarmy.com/photo/543_pi4_P227M_L3.jpg

Előzmény: hunserv (646)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 647
Ja, muszaki rajz mindenkepp kelleni fog, ha nincs csinalhatunk, csak legyen mi alapjan.
Előzmény: hunserv (646)
hunserv Creative Commons License 2005.09.06 0 0 646

Van.

 

munkadarab anyaga, meretturesei, alaksajatossagai, es nem utolsosorban darabszam is kellene ahhoz, hogy eldontsuk precconteni v. farigcsalni erdemes-e inkabb.

 

Ha gondolod dobj mailt. (van olcso munkaero, ukrajnaban is le lehet tolni, vagy ha nem surgos kinaban is tudok ceget, ott megolcsobb)

Előzmény: _Szlejer_ (645)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 645

Marós vagy preccöntős szakit/céget keresek, 2-3 alkatrész acélból legyártása végett! (esetleg kisebb szériában) 

 

Van valami tippetek?

Pyromaster Creative Commons License 2005.09.04 0 0 644
hy
én conrados öngyújtóval csináltam, az szúró gázlángos.
azt vettem észre hogy nagyon kilágyul a réz ilyenkor. nem tudom milyen a pontos összetétele a hüvelynek, ezért gondoltam hogy kilágyul6 az is, ami nem épp jó szerintem...
Előzmény: hunserv (641)
hunserv Creative Commons License 2005.09.04 0 0 643
En is bezizzentem, mert a belga ismerosok miatt mar joideje nem tudtam kimenni loterre, most is epp duzzogok, mert a mai tervezett programomnak is faszanyosan keresztbetettek...
Előzmény: STEVE.5 (642)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.09.04 0 0 642

Tempo-tempo!

A hét végén egy kicsit bezizzentem, és ezért itt szinyel neked további 200 db 9 mm Luger elfüstölt hüvelyke:-)

Előzmény: hunserv (639)
hunserv Creative Commons License 2005.09.03 0 0 641
Miert felejtos a hevites? tortenne valami kulonleges  a huvellyel? Puskaba valo huvelyeknek a nyakat pl. szoktak hokezelni...
Előzmény: Pyromaster (640)
Pyromaster Creative Commons License 2005.09.02 0 0 640
hy
én is gondoltam hogy nem csak dísz lesz.
akkor a hevítós dolog felejtős...
Előzmény: hunserv (639)
hunserv Creative Commons License 2005.09.02 0 0 639

Ures huvely, elmukodtetett csapival.

Fekasitas utan egy kis polish (razogepben) majd Re-load (termeszetesen Belgafoldon)

Előzmény: Pyromaster (638)
Pyromaster Creative Commons License 2005.09.02 0 0 638
hy
már csak 1 kérdés: a hüvelyben lesz lőpor is?
vagy jó lesz dísznek a szobádban?
elvileg ha gázlángon fölheívtjük a rézt lehűléskor fekete lesz. ezt vörösrézzel kipróbáltam, de közben az anyag kilágyul...
2napja ázik H-peroxidos vízben, minden koszt leold, de semmi feketedés.
holnap megnézem mit csinál a sósav :)
Előzmény: hunserv (637)
hunserv Creative Commons License 2005.08.31 0 0 637
Szerintem annyi sok nem fog kelleni, gondolom 1-2 darabnal kiderul, hogy muxik az otlet, vagy senem.
Előzmény: Pyromaster (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!