Keresés

Részletes keresés

.lajosba Creative Commons License 2009.01.27 0 0 2136
szia zed- néztem a videot nagyon fa.... végre mostmár csak a jo idö kéne.
Zed22 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 2135

Zsomi!

 

Én is ezen az állásponton vagyok, hogy ne könnyítd le nagyon!Én már csak abból indulok ki, hogy a kis 45le trabi mit művelt az első időszakban!Eltördelte a merevítőket, elnyírta a reteszeket(azóta esztergakésből csináltam hozzá, az bírja!)!

Elszakította a motorbakkokat, stb!Tudom, hogy most a tárcsáról beszélsz, de nehéz eltalálni a határt, hogy még biztonságos legyen, de könnyű is maradjon!

Úgy emlékszem, hogy valamelyik jegyzetem be volt ilyen számítás majd utána nézek! 

Előzmény: zsomi.vac (2134)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.27 0 0 2134

Szia Baltech!

Gondoltam nem hívlak fel mert ki tudja mit csinálsz, de ha van időd ide feljönni akkor már van időd örülni is. Ma bemegyek a bankba és megtudom mennyi volt a bankközi költség aztán telefonon megbeszéljük hogy hogyan jut el hozzád.

 

A képet köszönöm.Tegnap elmentem az esztergályoshoz és beindíttattam a könnyítést, de ami a képen látszik ez azért nem semmi.Én ennyire nem mertem levetetni.A furatokat megcsinálják,de a szíjjtárcsa közepét szedik csak ki,a fogak alatti részt nem vékonyítják.

Azt veszem észre hogyha az ember nem ért valamihez akkor sokkal óvatosabb.Én ezzel így vagyok.100Le-s motor,meg a venti ami 144 Nm-t igényel 2800as fordulaton ehhez kell anyag.Ha túlságosan lekönnyítem a tárcsát akkor még a végén "8"-as lesz benne, vagy ki tudja.Lényeg, hogy a fogasszíjtárcsa nem sürgős, a vassal teszetlem a gépet,és ha már minden tuti akkorra már tudni fogyom mit bír a motor és az új áttételt szeretném "műanyagból" ami egyébként hosszabb áttétel lesz.Ez kb 2 hónap múlva derül ki.Addigra szeretnék 10 óra teszidőn túl lenni.

Előzmény: baltech (2133)
baltech Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2133

Tyühűűű!

 

Elvigyorodott az orcám a képek láttán!

(Csak megemlítem azok kedvéért akik nem tudnák, hogy a doboz tartalmának a fele az enyém)

 

Nos, a maróssal beszéltem, el tudja vállalni, de ha nem sürgős, lehet én is meg tudom csinálni(van marógépem, csak osztófejem nincs hozzá, de az egy ugyanolyan fogszámú fogaskerékkel megoldható amilyenre szükséged van).

 

A képpel a lekönnyített szíjtárcsáról:

csak ezt találtam, nem túl jól látszik rajta a kerék(jobb képre emlékeztem).

A másik képen egy hátimotor szíjtárcsája van(igaz az aluból), de jól látszik viszont az amire én gondoltam(a lekönnyítés).

 

A képen látható légpárnás, Pulsejet légpárnása.Régen járt itt a topicon, de tőle kellene kérni jobb fotót.

 

 

Előzmény: zsomi.vac (2132)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2132

Ezt nézzétek.

Erre már nagyon vártam.Ha minden jól megy akkor 1 héttel korábban már február 8-án lehet próbálni a masinát.Ahogy az esztergályoj készen lesz felteszem a tengelyt, ráa aventi fel a gyűrű amit mostmár tudom ,hogy hogyan rögzítek.Kormánylapát fel és GOOO.Aztán már csak finomítami kell:áramlásrendező,végleges áttétel,új kormánylapátok, dfe ettől még menni fog a gép.

.lajosba Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2131
szia zsomi! légyszi tedd fel a kikőnnyitett fog szijas kereket had nézzük meg!!!
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2130
Elismerésem a járműhöz
Zed22 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2129
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.26 0 0 2128

Baltech

Itt az idő!, kéne a kép a lekönnyített vas fogasszíjtárcsáról, ha megtaláltad feltehetnéd ide.9,5 kiló tegnap pontosabb mérést tudtam végezni,ehhez minden lehetőséget meg kell ragadni.A maróssal sikerült beszélned?-a végső áttételt mindenképp a könnyebb "műanyagból" szeretném majd.

baltech Creative Commons License 2009.01.25 0 0 2127

Hello!

 

A legutóbbi íméledben küldött videó nem volt elérhető, nem tudtam letölteni.

Pedig kíváncsi vagyok hogy állsz a géppel.

Ha tudod küld el mégegyszer, vagy valamelyik videómegosztóra töltsd fel, ha nem is a youtube-ra!

Előzmény: Zed22 (2125)
.lajosba Creative Commons License 2009.01.25 0 0 2126
sziasztok!!!!!!! na na látom ébred a határ!! örülök hogy te is előkerültél végre itt a furumon irjad a sikereidet avagy a kudarcokat hogy mi is okuljunk belőle ha vannak képek jöhetnek. erre a tavaszra hátha többen is előkerülhetünk. TOVÁBBI JÓ MELOKAT
Zed22 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 2125
Üdv. mindenkinek!

Mostmár én is próbálok részt venni a fórumban!
Hogy felfedjem a nicknév kit takar, én vagyok aki trabi motoros légpárnást csinált, erről el is küldtem a videót e-mailban akinek tudtam!A Lajosbá,Baltech, Médzsör tudja ki vagyok!
Már próbáltam a videót a youtube-ra felrakni, de nem sikerült, de majd valami jobb nettel megpróbálom, hogy más is megtekinthesse!


MedZ Creative Commons License 2009.01.25 0 0 2124
Hi

1304
1360

üdv
Előzmény: zsomi.vac (2123)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.24 0 0 2123

Medz

Mérd meg légyszíves, hogy mekkorák a te maradék bordásszíjjaid, mert amit kaptam tőled az rövid.Ha van megfelelőd akkor megvenném, hogy neked ne foglalja a helyet.

 

MedZ Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2122
Zsomi, szerintem mindenféleképpen és csakis olyan műszaki megoldást válassz ami tökéletesen megfelel az elvárásaidnak :)

Kép:


Pont rátakar a MAD felírat de lehet rajta látni, hogy a fehér test és a piros gyűrű között van pár cm hézag és ott van egy gumibak.

Előzmény: zsomi.vac (2121)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2121

Medz

Nincs véletlenül sok-sok képed a Mad-odról?Azon is egyben volt a motor a gyűrű és a venti,de ez külön volt a testtől, ha jól látom.Erről az összeállításról kéne nekem kép.Nem tudok dönteni milyen műszaki megoldást válasszak.

zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2120

2 napja beszéltünk.

 

Szóval a ráció hogy most kipróbálom a vasat és ha a motor simán forgatja a ventit akkor csökkentem a motor fordulatát.Megaztán nem mindegy hogy 25 kiló vagy 3 a hajtókerék.

Az a nagy tervem hogyha kész a légpárnás és jól működik akkor elkezdem lekönnyíteni.Minden anyagot felülvizsgálok amit felszerelek és ha találok könnyebbet akkor már cserélem is.Ez most a hajtókereket és a szerelvényeit, és a gyűrű felfogatását és annak szerelvényeit jelenti, de már néztem hogy a váltóharangot is lehetne faragni ha csak 2 kiló minusz akkor is.

 

Ja majd elfelejtettem.Lajosbá lemértem a régi lendítőkereket,12 kiló.Ezért könnyebb az én motorom a tiédnél.

.lajosba Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2119
kilátta a baltecot vagy hallott felöle?
.lajosba Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2117
baltec légyszi sorold az elöted irtak alapján az érveket!!!!!
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2118

Medz

Ezt találtam a képeid között.Ez mintha ugyan olyan fogasszíjtárcsa lenne mint amit én vettem.A képen látható felfogatásod megvan még?-azt már mondtad, hogy ez a gyűrű megvan.Ha neked már úgysem kell megvásárolnám vagy legalább lemásolnám.Ugyan a moci nem mozog sokat, de egyre inkább azon gondolkodom hogy beépítek 1 harditárcsát a hajtásláncba,ehhez viszont a "T" elrendezésű felfogatás kell mint a képen.

 

 

.lajosba Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2116

szia nemtudom hogy a baltec embere mennyível jobb? mert amit csinált sem volt olcso mi a ráció bövebben! ráadásul danamitbol van az acélbol készültet kikel könnyíteni

irjad a részleteket a tavaszi kikelet hez! "miata"


zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2115

Most már inkább érte mennék, a posta+a bank,elég drága ahhoz hogy ennyiből kimehettem volna érte.M?ivel már kifizettem így majd ha újra vennék akkor tuti kimennék érte,d akkor is csak 15 napot nyernék vele, amit most még úgyis az előkészületekre kell fordítanom.

A tárcsát az üllői út 55ben vettem 12500+áfáért,minden féle van nkik,de némelyiken incs furat,ebből a méretből 2 volt a polcon és ez fúrt, ezzel fogom tesztelni a gépet, és ha már mentem, vele pár órát akkor már tudom mit tud a motor, és csináltatok egy végleges méretet.Ezt majd baltech intézi, a katalógust már előszedte s most keresi az embert aki megtudja csinálni.

MedZ Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2114
Link az ékezet miatt nem megy, de ha beírjátok ékezettel menni fog.
MedZ Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2113
ja legújabb őrületem, egyenlőre még semmi extra, de ha látni akarjátok az első képeket akkor érdemes néha megnézni :)

szárnyashajó.hu
MedZ Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2112
Nekem tetszik,
nem lesz gond azzal a fordulattal, hangja is jó :)
és ahogy nézem nem is mozog az a motor.
Előzmény: zsomi.vac (2111)
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2111
.lajosba Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2110
szia zsomi bocsika vissza néztem de nem te irtad, hanem a medz. a viperröl ahol van az a sárga gyürü nemjol emlékeztem. látom afogas szij kerekedet hol lehet ijet "szerezni" ha vanötleted osszad!! mondtad a ventit nemlenne érdemessebb érte menni? mert ha igen elkisérnélek.
zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2109

Figyelmesen átnézve a Viper Bibliát találtam pár érdekes dolgot.

Sajnos nem értettem mi volt a szövegben de a manus ilyenre alakította az orrlégfuratokat.

 

Ez egy gyári Scat.

Gondolom erre azért van szükség hogy az orrból soha ne nyomja ki a menetszél a levegőt, és azért is mert így a hajó orra mindíg full nyomáson van és ettől jbban veszi az akadályokat és nem áll bele a hullámba betonba.

 

Medz

Itt már láttam amit mondtál

Sajna itt sem tudtam mi volt a képhez írva de mintha 20% javulást írt volna.Te biztosan olvastad,mi az infó?

zsomi.vac Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2108

Itt a nap legújabb szerzeménye.

Pont akkora amekkorát szerettem volna, 80 fogas.Ez 2800as fordulatra hajtja majd a ventit 4977es fordulaton.Sokat gondolkodtam, hogy mekkora is legyen a kerék, de arra jutottam hogy a 110m/s eléréséhez szükséges 66 Le talán már megvan 4000 körül ha a moci 80Le-s(vagyis 74 plusz az alu lendítőkerék), és ha ez megvan akkor már működni fog a hajó,ha pedig kiforog 4800ig akkor ott a plusz.Kisérletezni mindenképp jó lesz aztán ha nem pörög rendesen akkor még mindíg ott a 2 karbi, de azért már készenlétbe állítottam egy dupla wébert is, ezzel már biztos menni fog.Szóval lóerőből van már elég csak a venti lenne már meg.

A valósághoz azért még hozzátartozik, hogy ez a tárcsa kb 20 kiló.Lesz mit könnyíteni rajta.

 

Lajosbá, nem tudom melyik címre gondolsz, ne haragudj.Emlékeztess

 

 

.lajosba Creative Commons License 2009.01.15 0 0 2107
szia zsomi. nemtudom megnézni azt az oldalt amit megadtál mert valami kodolt baromság keveredet fel. ha van valamimás légyszi irjad hogy megtudjam nézni. kérdezném? miért nem légcsavart alkalmaznál, fordulatszám tekintetéböl kifolyolag. emelö moci van, erös moci van stb, stb,

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!