Keresés

Részletes keresés

Zivos Creative Commons License 2005.10.15 0 0 2925
Tudnal irni is rola? Nem csak a programrol, hanem a helyrol, mennyit kellett maszni, stb ...
Előzmény: Kele64pisti (2924)
Kele64pisti Creative Commons License 2005.10.14 0 0 2924
Szerbusztok!

Reggel jöttem haza barátaimmal a Svájci AXALP éleslövészettől és bemutatóról. Képek a www.jetbirds.gportal.hu weblapomon vannak.

üdv. Kele
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.10 0 0 2923
Csak mert nem minden nap lát az ember éles rakétát, (Caslavban nem voltam), bár néha egy-egy "makett" gyanúsan valósághű, pl. annyi biztosíték és egyéb színes szalag van rajta, mint egy igazin. Másrészt meglep, hogy ilyet kiállítanak. Máshol volt már kiállítva éles cucc (nem a MAKS-ra gondolok), mit tudtok ezügyben?
Előzmény: Captain Thomas (2922)
Captain Thomas Creative Commons License 2005.10.10 0 0 2922
Hát, pont az említett Exocet-ekkel kiállított Mirage 2000 alatt írják, hogy "...and is seen with live Exocet..." ami annyit jelentene, hogy "igazi Exocettel látható"; bár ez így elég érdekes kifejezés.
Előzmény: Hülyesamu (2921)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.10 0 0 2921
Asszem, Tangarába el fogok menni jövőre, vagy esetleg azután, legalábbis a képriport elég meggyőző.
Szerintetek a statikuson a gépekkel kállított függesztmények igazi rakéták, vagy csak makettek? Pl. az Exocet elég meggyőző látvány.
Dynax 7 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 2920

A kiállított gépet a statikus sorról kiadott listában Mi-35-ként említették. Ettől még a gyári megnevezése lehet más (mint pl. a Szu-27K és a Szu-33 esetében). A felvetésedet és az infókat viszont köszönöm! Próbáltam utána nézni a különbségeknek és a megnevezéseknek mielőtt feltetem az anyagot, és a legtöbb forrás ezt a változatot Mi-35-ként jelölte, igaz, két teljesen egyforma gépet nem láttam :)

 

Üdv: dynax

Előzmény: Allesmor Obranna (2919)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.09.20 0 0 2919
Kedves Dynax 7!

A Jetfly-on megjelent Mi-35-öst ha jól tudom most hivatalosan Mi-24PM-nek hívják. A Mi-35 a Mi-25-ből lett, azza a logikával, hogy néha az arab területekre exportált 24-eseket 25-ösként is nevezik, a modernizált verzió meg jobb híjján tízzel több.
A Mi-24V-t jól ismerjük, ilyen van a cseheknek is, nekünk is, a P-t is ismerjük. Van ezeknek egy öszvér változata a VP, amelyik pont a keveréke a kettőnek: az orrában van egy mozgatható fegyver, csakúgy mint a D/V-nek, de ez egy gépágyú (GS-23L) csakúgy mint a P-nek (igaz az GS-30K, vagy -30-2 és a oldalán).
Ez a példány igen ritka, de létezik egy ezen alapuló exportra szánt verzió a Mi-35M.
Tehát az orrban elhelyezett ikercsövű GS-23L az maradt, de új a főrotor, a farokrotor a 28-asé, nem behúzhatók a futói, rövidebbek a szárnycsonkok és francia elektronika van benne részben.
Tipikusan a 90-es évek próbálkozása.
Nem is lett belőle semmi.

Az, amit most Mi-35-ösként emlegetnek, az egy modernizációs csomag, amelyet sima V-khez adnak, lásd az indiai gépeket.
Orosz elektronika, aztán vagy csapott szárnycsonkok-fix futó, vagy nem.
Ha így nézzük, akkor a MAKSz-on látott gép is lehet 35-ös, mert a fennt említett változtatások nem érintik a V-k és P-k közti különbözőségeket, de ettől az a kiállított példány egy 24PM.
Azért, mert az oroszok szeretik a saját használatban tartott gépeiket másképp nevezni.
Így hivatkoznak rá mindenütt.
Ha, te ennek ellenére ott kinnt a gép elé kirakott táblán Mi-35-öst láttál kiírva (én ugyanis nem figyeltem) akkor az csakis a megszokott orosz logikátlanság eredménye.

Más.
Tudtommal a 24-es nem tud loopingot, mert a keresztcsuklós megoldás miatt kicsapna a rotor a síkjából.
A félmerev bekötéses gépek tudják az ilyen dolgokat.
Előzmény: Dynax 7 (2903)
JHE Creative Commons License 2005.09.20 0 0 2918

OFF

És ha jól látom azok ott hátul F-16 -osok, ugye?  :-)))))

ON

 

Üdv.!

Előzmény: tomp (2917)
tomp Creative Commons License 2005.09.19 0 0 2917

 

OFF

 

:)))

 

 

ON

 

Előzmény: Captain Thomas (2915)
JHE Creative Commons License 2005.09.19 0 0 2916

Egyszer -kb. 5-6 éve- láttam a filmet. Nem tudtam, hogy Mo. -n játszódik így elég nagyot néztem mikor elkezdődött. A kép alján a felirat: "Taszár, Hungary 1990" (vagy 1991 ?) miközben száll le egy MiG-29 -es, ha jól emlékszem.

Aztán a film közben rájöttem, hogy ez egy igazi külföldi-magyar "remekmű". Ahogy Te is írtad, igen komoly bakik vannak. Én nagyon szeretem a repülős filmeket, és néha el is nézem a bakikat, de azért elég hülyének nézték még a laikusokat is amikor a MiG-29 -esre kimondták, hogy az egy F-16 -os. És ahogy a végén lezuhan a lánchídnál...hát enyhélszólva messziről látszódott, hogy az egy "odarajzolt" repülő. De hát biztos kis költségvetésű filmről van szó...

Üdv.!

Előzmény: Captain Thomas (2915)
Captain Thomas Creative Commons License 2005.09.18 0 0 2915

Kissé OFF

 

Pont most kezdődött a COOL TV-n a "Harc az öböl felett" című remekmű. Érdemes megnézni, mert a Teve utcai rendőrpalota a filmben NATO főparancsnokságként szerepel, F-16-os zuhan a Lánchídon gellert kapva a Dunába; illetve van F-16-osnak maszkírozott hazai mig-29-es is. Az RPG álló Mi-24-est már meg se említem :)

 

Kissé ON

tomp Creative Commons License 2005.09.18 0 0 2914

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: tomp (2913)
tomp Creative Commons License 2005.09.18 0 0 2913

 

Remélem lesz valakinek helyszínen készült képe is, nemcsak tévés :)

 

 

Előzmény: tomp (2912)
tomp Creative Commons License 2005.09.18 0 0 2912

 

Akinek van műholdvevője, vagy UPC hálózaton van, az az ERT-n nézheti a görög repnapot most.

 

Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.16 0 0 2911
Hi!

Tudtommal mindenki bemehetett, aki akreditált vagy a területi hadkiegen mint sima látogató, vagy a HM-nél mint press.
Én press-ként voltam ott. Annyira lehettünk közel, mint a miniszterelnök :-) aki vagy 5 méterrel mögöttünk bámészkodott.

Sajnos a fotozás eléggé nehezen ment, mivel

1. sajnos borus volt az idő a légimüveletek során,
2. A légierő eléggé távoli célpontokat támadott.
3. Amikor éppen a levegőből ment a rakétatámadás akkor elénk ereszkedett egy minyo és minden port és füstöt felkavart.

Persze azért a kirakottaknál jobb képek is születtek, csak éppen nem repülőszközökről, hanema szárazföldi egységekről.

A gyakorlat után tudtam még egyik kolléga segitségével viszont tök jó felvételek készíteni a helikoptereseknél... de azt még nem raktam ki. (majd ma)

üdv. Kele

Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.15 0 0 2910
Fotós szempontból milyen volt? Te press voltál, vagy csak "bámészkodó"? Engedtek közel?
Előzmény: Kele64pisti (2909)
Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.15 0 0 2909
A Bevetés gyakorlatrol néhány kép a honlapomon.

Kele
Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2908
www.jetbirds.gportal.hu
macislum Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2907

Én most megyek Ferihegyre, mert elutazom, de erre még vissaztérek 23-a után, mert nagyon nem tetszik a stílusod.

Addig is szép napokat. üdv.

 

Előzmény: Dynax 7 (2903)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2906
1. Ha megkérhetnék mindenkit, hagyjátok már abba egymás basztatását, mert komolyan mondom, fárasztó olvasni. Az embernek elmegy a kedve a vélemény beírásától, mert valaki mindenképpen elkezd acsarkodni. Ennyi erővel értelmes dolgokat is leírhattatok volna.
2. Kele64pisti: majd egyszer plz írd le, hogy hol a honlapod, mert komolyan nem találtam meg sehol.

thx
Előzmény: Kele64pisti (2905)
Kele64pisti Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2905
Hi!
Nem kéne fanyalogni semmin. Az biztos, hogy a csehek repülik legjobban a Mi-24-et bemutatokon. De miért? Azért mert nálunk eléggé komoly korlátozások vannak a Mi-24 helikopternél bevezetve. Ezért nem használhatják ki pilótáink a Hind tényleges tulajdonságait. A cél nálunk, hogy a rendszerben álló gépek minél hoszabb ideig használhatók maradjanak, valamint a javitásuk minél kisebb összegbe kerüljön.
Pld. a Mi-24 is tud "bukfencezni" csak ezt kevesen látták. Sem a mieink, de még a csehek sem mutatták be, de az oroszok többször végrehajtották.

Az olaszok gondolom a feléjük ritkán látható csatakopter, és az infracsapda, valamint a vérmérsékletük miatt mondhatták amit mondtak, bár a programot nem láttam. A csehek kevésbé vannak korlátozva, vettek is egy csomó Mi-35 Hindet igy aztán az Ő bemutatóik látványosabbak. (bár a Brno-i nem volt maradandó és infracsapda sem volt)

üdv. Kele
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2904

Vihar a biliben :-)

 

Nem ez a baj, hogy tetszik-e a szagértőknek a program. A baj az, hogy lassan magyar produkció nem kerül szagértők elé. Topit és Bagirát 3 héttel Farnborough előtt elküldték egy angol mércével mért falusi repülőnapra örömrepülni, de Farnboroughba nem, mert arra már nem volt pénz. Vajon ez a döntés kinek volt jó a HM-ben és mennyire :-?

 

Előzmény: Dynax 7 (2903)
Dynax 7 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2903

Minden normális országban így is működne a dolog, de mi magyarok vagyunk, itt ez a módi. A fanyalgás és a szájhúzgálás mindenre, mindegy, hogy mi az és mi van mögötte. És általában ezt az olyan emberek teszik, akik amúgy a pofájuk járatásán kívül semmit nem tesznek le az asztalra.

Részemről ennyi.

 

macislum, ha a JETfly-on a magyar pilóták mindenki által elismert teljesítményének magasztalását nem kívánod többet olvasni, akkor megkérlek, hogy a jövőben ne látogasd a lapunkat. Köszönöm!

Előzmény: sdragon (2902)
sdragon Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2902

Először is, ha valamit megjegyzel, ebben az esetben a JETfly véleményét, akkor olvasd el rendesen a cikket.

Két felmagasztalás volt a pár sorban, idézem:

" Az erős harci helikopter repülési tudása lenyűgözte az olaszokat és természetesen a legnagyobb taps és üdvrivalgás az infra csapdák kilövésekor kísérte a bemutatót."

"A szolnoki csapat emlékezetes repülést hajtott végre, amit mi sem bizonyít jobban, hogy az ünnepelt kötelék parancsnoka, Paolo Tarantino csak egyszerűen ennyit mondott a magyar pilótáknak: Ti vagytok az airshow fénypontja!"

Egyik sem a JETfly véleménye, hanem az olasz közönség illetve a Frecce parancsnokáé. (Szövegértés!!!)

Mindkettőnek szemtanúja voltam. Mikor a mellettünk állok megtudták magyarok vagyunk, gratuláltak a helikopter programjához. Talán Nekünk is ezt a hozzáállást kellene követni.

Tarantino gratulációjánál ott voltam. Nemcsak udvariassági gesztus volt.

 

Nem tudom, milyet repült a cseh Hind, biztos jó volt, de egyszer jó lenne megbecsülni a mi pilótáink tudását is, és nemcsak akkor villogni a magyarsággal, ha díjat hozz el egy magyar pilóta.

Előzmény: macislum (2896)
Dynax 7 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2901
Rivolto-ban a magyar Mi-24-es harci manőverezést mutatott be nem bemutatóprogramot. Az egekig magasztalás pedig nem tőlünk származik, hanem az olaszok közölték, hogy a show egyik fénypontja volt a magyar helikopter ritkán látható harci repülése. Látom megint kezdődik a fanyalgás, jó magyar szokás szerint...
Előzmény: macislum (2896)
Dynax 7 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2900
Kétévente van MAKS (nemzetközi) de a köztes években is van Zsukovszkijban repülőnap.
Előzmény: DIE_ROBOTER (2899)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2899
A MAKS-ot milyen időközönként rendezik meg?
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2898
Pölö a mi Mi-24-esünk, ha jól láttam a Rivoltói fotókat, infracsapdázott, nem lett volna ez baj a cseh géptől az előtt a jó sötét háttér előtt.
Előzmény: macislum (2896)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2897
Jut eszembe, az Ocsovai Pásztorok vontatógépe (Turbo Cmelák) magyar lajstrommal repült, a Blanikok egyik fele meg csehhel (OK-xxxx). Ki tud valamit, miért magyar gép vontatott? Erre nem emlékszem régebbről.
macislum Creative Commons License 2005.09.13 0 0 2896

"A cseh gépek (Gripen, ALCA, Mi-24) elég vérszegény programot repültak, "

 

Lehet hogy nagyon rossz a memóriám és elő kellene venni a videókat hogy újra megnézzem, de nekem felüdülés volt a cseh Mi-24 azután, amit Rivoltóban láttam honfitársunktól. Ezt még az után is így gondolom, hogy utóbbit a Jefly az egekig magasztalta.

Előzmény: Hülyesamu (2888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!