Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mlas45 Creative Commons License 2021.01.05 0 3 61128

"akár holnap meg tudnék venni 15- 20 milliós autót" - én meg, ha annyi millióm lenne, ahányszor ilyen mondatot olvastam fórumokon, tényleg vennék is egy 20 millásat :DDD

 

Szóval az lett volna a lényege a mondandómnak, hogy meg tudnád - de mégsem veszed, mert valamilyen okból irracionális döntés lenne. Ha a 15-20 millás autó tényleg a te szinted lenne, akkor olyanod lenne!

 

Igen, továbbra is azt mondom, hogy aki nem tud évi 1 millát félre tenni, annak az új 4 millás autó drága, mondhatni erején felül vásárolta, az biztos, hogy nem az az optimális neki.

Hogy miért tett ilyet, az külön téma lehetne... nálunk ez elég gyakori :(

Előzmény: Nyomjadneki (61118)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.05 -1 0 61127

Köszi a reménysugarat, de még ott tartok, hogy a széleket kicserélem egy puhább szivacsra.

 

Előzmény: horic_73 (61126)
horic_73 Creative Commons License 2021.01.05 -1 1 61126

Eleinte nekem is "törte" a bal lábam oldalát az ülés (fájt is rendesen) és én is sokat fészkelődtem benne. Néha úgy éreztem, mintha az előző kocsimban nem pont olyan szögben lett volna az ülés, mint ebben. Mintha a kormány középvonala nem egyezne az ülésével. Fura volt.

Csak annyit tennék hozzá, hogy ez nálam néhány hónap alatt elmúlt, mára (2017-04-ei a kocsi) már rég el is felejtettem ezt a kis kellemetlenséget, pedig nem adtam el a régi kocsit sem, az megmaradt városi "futkosósnak". (Mindkettőt napi szinten használom.)

Eszembe sem jutott volna, ha nem hozod fel a témát.

Szerintem idővel nálad is fog puhulni, "betörni" az ülés, vagy megtanulsz ülni benne ;). Ne aggódj. 

 

Előzmény: Anagyhohoho (61106)
DKori86 Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61125

Igen, igazad van, egyet is értek és "baj" nincsen vele...csak éppen ne gondolja az ember, hogy feltalálta vele a spanyolviaszt, mert a "nem - annyira-  elértékteledő fiatal használtautó bizonyos szempontból továbbra is tartom, hogy "szemfényvesztés".

 

Máshol fogod meg a mondanivalóm:

OFF szemléletes példával élve (ez fejből megy ezért hozom ezt): a 2000es években a Stilo 2001ben is ~3M HUF volt meg a 2004es faceliftkor is kb >>> aki a 3-4éves elsőszériás autóját úgy döntött, hogy lecseréli egy felszereltebb/újabb motoros faceliftesre az szépen eladhatta talán 2.2 környékén a 2001est és dobhatott rá kb 800e-et. Ehhez képest matematikailag miért is jobb biznic most egy "nem elértéktelenedő" fiatal használt, cserébe sokkal drágább újautó árral nézve?! ;) Szóval csak annyit akartam az egésszel, hogy a fiatalítás most is ugyanúgy (ha nem is több, de nem számottevően kevesebb) érezhető anyagi áldozattal jár, mint anno...és önmagában csak a jó eladási árért lófütty tudja érdemes-e valakinek a pár éves (pláne ha csak 20-30et futott stb.) dédelgetett autójára még rálocsolni hétszámjegyet, hogy újra 0km-es álljon a ház előtt. :)

 

Közelebbi példával: szerintem akkor már az volt a nagyobb deal ha valaki a 2015ös Vitaráját még ~3évesen kis értékvesztéssel 4.2 körül elnyomta 2018 táján (esetleg 2019 elején) és vett helyette akkor még tényleg "alig" többért, 4.8 körül (ha a felszereltség maradt ugyanúgy GL+ mondjuk) egy 0km-es 1.4 turbósat. ;)

 

Ui.: az is igaz, hogy kicsivel másabb szemmel mérlegelhetitek a Vitaránál ezt a dolgot mert "nálatok" nagyobb a különbség felszereltségben, motorizáltságban is egy mostani hibrid GL+ és egy 1.6 szívó GL+ közt, míg "nálunk" az S-Crossnál az 1.4 BoosterJet GL+ felszereltséggel már 2016tól is több volt, mint tisztességes (=az ugyanilyen hibrid most gyakorlatilag csak a radaros tempomattal tud többet, az összes többi "üveggyöngy" már az én 2017es GL+-omban is megvan)

Előzmény: mlas45 (61107)
Targonczás Creative Commons License 2021.01.04 0 2 61124

Így igaz, és egy új autó csak üzembiztosabb, mint egy idős. Aki rohadt már le sötétben, esőben, hétvégén, messze otthonról, az átérzi ennek a jelentőségét.

Előzmény: JAMIE222 (61122)
kgaboroo Creative Commons License 2021.01.04 0 1 61123

Nyugodtan ráakaszthatsz töltőt, nem kell levenni a sarukat. Sőt...nem is ajánlott levenni kiváltó tápegység rákötése nélkül.

Csak töltés közben ne indítgasd, vagy egyéb áramkört ne adj rá. Pl ne rádiózz.

Előzmény: lepo (61121)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.01.04 0 3 61122

Szerintem ami ma egy új autó mellett szólhat, az a szervizelés kontra javíttatás témaköre, értem azt, aki inkább szervizeltet új autót, mint javíttat 8-12 éveset.

Előzmény: Targonczás (61119)
lepo Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61121

Sziasztok!
A mégújabb hybridről kérdeznék olyan valakit aki a villamosságba jártas. Ha a normál 12V akkura ráteszem a töltőt, /nincs lemerülve csak sokat járok városban/ akkor le kell kötnöm a rendszerről vagy tölthetem lekötés nélkül is?

MAN10 Creative Commons License 2021.01.04 -1 1 61120

Szimpatikus a felfogásod, az életszemléleted! 

Előzmény: Nyomjadneki (61118)
Targonczás Creative Commons License 2021.01.04 0 3 61119

Az igaz mondás, hogy mindenki olyan autót vegyen, amilyet megengedhet magának. Az  is igaz, hogy az autó kidobott pénz, hacsak nem munkaeszköz. De ilyen alapon a hajszárító is kidobott pénz, mert a haj megszárad anélkül is, a mosógép is, mert lehet kézzel is mosni, csak hát mosógéppel azért kényelmesebb. Autóval járni is kényelmesebb, mint tömegközlekedéssel, vagy gyalog. Szóval kérdés, hogy mi a kidobott pénz. Szerintem az nem mindegy, hogy valaki milyen árat fizet azért, hogy autója lehessen.

Előzmény: JAMIE222 (61113)
Nyomjadneki Creative Commons License 2021.01.04 0 5 61118

Olyan szerencsés anyagi helyzetben vagyok hogy akár holnap meg tudnék venni 15- 20 milliós autót.

De úgy érzem a realitás talaján élek és nekem tökéletesen megfelel a négyéves Vitara, hisz vannak sokkal fontosabb dolgok az életben mintsem egy vagyont költeni használati tárgyra ,ami ugyanúgy elvisz A ból B be mint ötöd annyiba kerülő másik.

Évi 6-7 ezer kilométert használom az autót, mivel tavasztól késő őszig gyakorlatilag csak motorozom, így remélem hosszú évekig hasznát veszem jó kis hálás vitarámnak!

Előzmény: MAN10 (61115)
BXtwelve Creative Commons License 2021.01.04 0 3 61117

Ez a való világ...

Előzmény: MAN10 (61115)
Jobbszél Creative Commons License 2021.01.04 0 3 61116

Mindenki azt vesz amit akar ! Meg persze amire pénze van... Nekem például újra többé nem lesz, ahogy elnézem az egekbe szökő árakat, marad ez, amíg szét nem esik...😉

Előzmény: MAN10 (61115)
MAN10 Creative Commons License 2021.01.04 -2 3 61115

Gusztustalan, ami ezen a fórumon folyik.... Néha felvetődik egy épkézláb kérdés, jön rá néhány segítő szándékú válasz, de leginkább az egymás csesztetése, piszkálása megy. Miért különb itt bárki a másiknál...? Mert több pénze van?? Akkor én elégedjek meg a használt autóval, mert kevesebbet keresek? Dolgozom hajnaltól estig, hétvégén, ünnepnapon, de ne akarjak szar-fos, zörgő, kopogó Vitarát venni... 

BXtwelve Creative Commons License 2021.01.04 -2 0 61114

Ez nagyon szép gondolat. Az ilyen ember akkor hány millás autóval járjon?

Előzmény: mlas45 (61112)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.01.04 -2 1 61113

 "de akinek gondot jelent évi 1 millát félretenni, az ne 4 millás új autóval járjon."

 

Főleg évi 6-8 ezer kilométer futáshoz....igazi kidobott pénz.

Előzmény: mlas45 (61112)
mlas45 Creative Commons License 2021.01.04 -4 3 61112

Hát ezt már itt leírtam, nem is voltam tőle népszerű, és most sem leszek az - de akinek gondot jelent évi 1 millát félretenni, az ne 4 millás új autóval járjon.

és hát itt ugye jobbára új autó tulajok vannak...

Előzmény: Jobbszél (61108)
daty55 Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61111
Startt Creative Commons License 2021.01.04 -1 2 61110

Opelre ne nyissunk, 4 évente szét kellett szedni a motor elejét mert tönkrement egy tömítés és a hűtővízbe olaj került. (második ilyennél - 8 évesen - eladtuk..) Open Astra classik egy tökéletes autó volt nekünk, egy csapnivaló motorral - soha többet Opelt..!

 

Szerviznél ha máshova viszam a Vitarát kb 20eFt-t lehet megfogni évente. Mi a 4 éves szervizt már nem a Guzstávnál csináltattuk, de nem az ár hanem amiatt, hogy szeretem látni amit a számlára írnak az az autóba is bekerül. Ezt a zsákbamacsakának nevezett márkaszervízt rosszul viselem...

Előzmény: Anagyhohoho (61106)
2ozzmexy Creative Commons License 2021.01.04 -1 2 61109

Ebben igazad is van meg nem is, mivel az akkori 4M többet ért mint a mai, ezt hívják inflációnak. ;)

 

Mellesleg örülök ha Te megengedheted magadnak hogy 4-5 évente ráfizetve plusz 2-3M-t vegyél egy újat, de itt a való világban ahol sokszor 1 fizuból etetünk 3-4 éhes szájat, nem marad a bankszámlán évi 1milka csak úgy feleslegesen. Persze ha vállalkozó lennék akkor az más, mert lízing aztán leköltségeli az ember, no para, csak amikor nettófizetésből akkor "megváltozik a leányzó fekvése" egy kissé.

 

A többi részében igazad van, abban meg főleg, hogy minden használati tárgy egy idő után eléri azt a bizonyos pontot ahonnan csak kútba dobott pénz minden ráköltött peták, tehát amikor (és most én is kitalált számokat írok) ér az autód 400ezeret, kellene bele egy új kuplungszett, 4 féktárcsa meg 8 betét, esetleg egy vezérműlánc csere is befigyel és ehhez még van egy feltöltésre váró klímád és egy-két rozsdafolt akkor egyszerűen nem éri meg költeni rá. Amíg ez egy 3-4M piaic értékű autónál van, addig működik a dolog, cska tudod a 16éves autóhoz sem olcsóbb a fékbetét mint a 2 éveshez, általában a prémium autóknak ez szokott a sorsa lenni, hogy hagyják elenyészni, mert nem éri meg rendbe tenni sem már...

Előzmény: mlas45 (61107)
Jobbszél Creative Commons License 2021.01.04 -2 0 61108

Ja, aki csak úgy dobálja a “millákat”, annak igen. De azért az nem az átlag Vitarás...😉

Előzmény: mlas45 (61107)
mlas45 Creative Commons License 2021.01.04 -1 3 61107

Tenned kell bele, de ez miért is baj? Ingyen nem lehet fentebb lépni - már pedig egy új, korszerűbb autó a 4-6 éves helyett, az fentebb lépés. Pénzbe kerül.

Kitalált árakon számoljunk! 

Új, korszerű Vitara legyen mondjuk 6 millió. Tehát aki ilyet akar, ennyit kell kifizetnie. Neked viszont van egy 4 éves, amiért kapsz 4 milliót. Tehát neked az új csak 2 millióba kerül... ha sokat vársz, az új biztosan csak drágább lesz, a tiéd meg olcsóbb, vagyis 2-3 év múlva az a most 2 millió lehet, hogy 3 lesz, vagy 4...

Tehát van, aki ugyanazért 6-t fizet, van, aki 4-t, te meg csak 2-t. Mit mond a matek, ki jár jobban? :))

Persze úgy jön ki legjobban a matekod, ha életed végéig ezt az autót használod, mert akkor még 2 millát se kell kifizetni - viszont öreg autód lesz.

Előzmény: DKori86 (61105)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61106

Megjött a válasz a Vitara üléssel kapcsolatban.

Második körben leírták amit először tudtak mondani:

Ez egy gyári ülés, esetleg vegyek rá 70 ezerért egy üléshuzatoz, üljek rá egy szivacsra.

Úgy néz ki, hogy marad a kárpitos "személyembe".

Egy kicsit keserű a szőlő.

Előzőleg volt egy Opelem egyszer vittem szervízbe a 16 év alatt egy év után de nincs baja.

Lehet, igy teszek majd a Vitarával is. 

 

DKori86 Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61105

Ebben abszolut igazad van...csak ha "jobbítani" akarsz (értsd.: újat, fiatalabbat, nagyobbat, felszereltebbet stb.) veszel akkor a zsebedből a matek ugyanaz, hogy (mondjuk 2WD MT Vitara GL+-nál maradva) kivándorol eladás után bő +1 milla, mintha most is 4.5ért árulnák őket és a használtadat csak 3.2-3.5ért tudnád elsütni.

 

Persze abszolut értékben jó hír, hogy (mondjuk 2017ben) beletettél 4.5-5M forintot (hitelt stb.) az új autótba, használtad és most is közel ezt a pénzt megkapod érte, ergo nem annyira kidobott/veszett/apadó pénz ami az autódban áll...de (hacsak nem kényszerből stb adod el mert "másra kell" az ára - és esetleg downgradeelsz és veszel valami öregebb használtat átmenetileg járkálósnak) ha előre akarsz lépni akkor ugyanúgy tenned kell bele nem keveset.

Előzmény: mlas45 (61104)
mlas45 Creative Commons License 2021.01.04 0 3 61104

Miért ne lenne mindegy? Ne gondoljuk már, hogy megvettük a valaha volt legjobb autót a valaha volt legjobb áron...

Mindig lesznek jók, mindig lesznek jó vételek. Persze már nem 4 MFt-ért, de talán ha csak a Vitarát nézzük, az is sokkal többet ad ma. Korszerű, erősebb motort, hibridet, LED-eket... az új mellett egy 4 éves GL+ őskövületnek hat.

Előzmény: Jobbszél (61102)
2ozzmexy Creative Commons License 2021.01.04 -2 2 61103

Én most hasonlóan vagyok a 24 hónapos szervizzel, megkérdeztem mennyi lesz várhatólag, 80 és 100 ezer közé tették, attól függ lesz a COVID miatt gazdasági krach...

Namármost 2500km van a '19 novemberi K14C motoros GL+ Vitarámban, tuti hogy nem viszem be idén novemberben hogy legomboljanak rólam 80ezret, kicseréljék a váltó és fékfolyadékot meg a motorolajat és motorolajszűrőt ennyi pénzért... vagyis bocsánat, helyesbítek, leszámlázzák, mert ki fogják fizetetni velem, de hogy kicserélve nem lesz az 100%.

Ők sem hülyék hogy egy 5ezer km-t (rossz esetben 8ezer km-t) futott autóban kicseréljék ezeket, de mivel a karbantartási utasítás leírja, így a számlán rajta lesz, én meg kifizethetem...

Inkább a kgaboroo által korábban vázolt módszerrel csinálok egy "kis szervizt" neki, talán ráfrissítek a fékfolyadékra aztán csókolom. Majd 4-5 éves korában cserélem a többit (váltóolaj, hűtővíz, fékfolyadék), addig meg jó lesz nekem az Ecstar olajos egységcsomag, de lehet besétálok szeptemberben a filtercenterbe és jól megkérdezem őket mennyi az annyi.

Előzmény: Nyomjadneki (61095)
Jobbszél Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61102

Valamit igen... De nem mindegy hogy mit !Az autó árak emelkedése folyamatos...😢

Előzmény: mlas45 (61099)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61101

Könnyű neked a 3 év garival.

Engem 10 évre akarnak magukhoz láncolni.

Előzmény: Nyomjadneki (61095)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 61100

Elküldtem a panaszlevelem az értékesítőnek, várom a választ.

mlas45 Creative Commons License 2021.01.04 -1 4 61099

Nagy hiba...hogy nem adtad oda... Venni mindig lehet valamit, eladni kell akkor, mikor vevő van :)

Még elröppen 3-4 év, és azt veszed észre, hogy van egy 8 éves autód, aminek már a második utódja is kifutott, és nem ér lófaxt se :(

Előzmény: Nyomjadneki (61095)
csolaca68 Creative Commons License 2021.01.04 -1 1 61098

Büszke lehetsz magadra.

Előzmény: Nyomjadneki (61095)
Asterix01 Creative Commons License 2021.01.03 -1 1 61097

Vegyél rá egy komolyabb üléshuzatot, szépen leszorítja a szivacsot hogy ne zavarjon.
Csak például: https://www.emag.hu/umbrella-lux-m04-autos-uleshuzat-keszlet-11-db-fekete-45743/pd/DP11LBBBM/

Előzmény: Anagyhohoho (61089)
BXtwelve Creative Commons License 2021.01.03 0 1 61096

Az enyémben magyar ülés van.

Előzmény: kgaboroo (61094)
Nyomjadneki Creative Commons License 2021.01.03 -1 1 61095

Csak a 3 éves szervizbe nem vittem hisz onnantól már úgysincs garancia és ne nyúljanak le brutál összeggel.

1 éves 30000 Ft volt

2 éves 52000

3 évesre 68000 mondtak.

Na én azt megoldottam saját magam 15000 Ft os egység csomagból a garancia pecsétjüket meg dugják fel!!

Az autóm idén négyéves ,35000 km rel makulátlan szalon állapotban, jóval drágábban kérték már többen mint amennyiért vettem négy éve.

De nem adom mert nekem tökéletesen megfelel.

Előzmény: Targonczás (61091)
kgaboroo Creative Commons License 2021.01.03 0 1 61094

Érdekes, mert nálam teljesen újszerűnek néz ki az ülés pedig 80 ezer km-nél járok. Még a szélei sem puhultak be. A szövet meg abszolút bolyhozásmentes. Nincs kinyúlva sem. Egyedül az ülésfűtés fűtőszál elosztását lehet kitapogatni.

De ez ráülve nem érezhető.

Kíváncsi lennék rá, hogy az ülések hányféle beszállítótól érkeznek a gyárba.

Valakinél a gyári szövetszőnyeg párezer km után kilyukad, az enyém meg hibátlan. Pedig én is rajta tartom a lábamat.

Nálam a váltógomb krómozott karikájáról kezdett felválni a króm.

Az aliexről rendeltem hozzá újat, ami jobb minőségű mint a gyári.

Előzmény: BXtwelve (61093)
BXtwelve Creative Commons License 2021.01.03 -1 0 61093

Az enyém S-Cross, de az ülés szerintem ua. Én nem találom kényelmesnek.

A súlyom annyi mint a tiéd. Most van benne 24000 km, és kiültnek néz ki az ülés. A tömete felpuhult, lottyadt lett. A kárpit kinyúlt.

Olcsó autó oké, de azért ennyi idő után nem vártam ezt.

Előzmény: Nyomjadneki (61090)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2021.01.03 -1 0 61092

Én is kissé keménynek találom az első ülést......Nyom.

Targonczás Creative Commons License 2021.01.03 0 1 61091

Ez érthető. Csak akkor vagyunk jó kuncsaftok, ha éppen fizetünk. De mi lesz a garanciával, ha nem hordod szervizbe?

Előzmény: Nyomjadneki (61090)
Nyomjadneki Creative Commons License 2021.01.03 -1 2 61090

Hát nekem pont ellenkező a véleményem az ülés kényelmét illetően.

Eddig autóim közül ez a legkényelmesebb ,jó persze én csak 75- 76 kiló vagyok.

Négyévesen az autó, sofőr ülésem makulátlanul hibátlan, mintha most hoztam volna a szalonból!

Eleinte csak az itt-ott zörgő dolgokra volt panaszom, de azt saját kezűleg megoldottam mert a szervizekben úgy elhajtottak mint macskát szarni, mondván ez az autó ilyen zörgős itt -ott.

Na erre nekem meg úgy elment a kedvem szervezektől, hogy még kötelezőn se látták 60-70 ezer Ft os olajcserére az autómat!!

 

 

 

 

Előzmény: Anagyhohoho (61089)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.03 -2 0 61089

Köszönöm a hozzászólásokat!

Egyik ismerősöm Renault ülése hasonló DE a két oldalon a szivacsok sokkal puhábbak.

A Suzukinál kemények és én ezekre ülök rá. Lehet, hogy kicsit szélesebb a csípőméretem mint az átlagé (100cm).

Nem vagyok egy nyígós típus sőt de ilyen kényelmetlen üléssel még nem találkoztam és ebben a formában nem is tudom használni.

Üdv:Attila

Airbag. Creative Commons License 2021.01.02 -1 0 61088

11ekm -nél ,fél évesen ,már kopott az bal első ülés hát támlájának az alsó része.

már szinte lyukasra kopott mikor huzatott cseréltek rajta garanciában

Előzmény: mlas45 (61086)
kgaboroo Creative Commons License 2021.01.02 -1 1 61087

Mikor beülsz a bal combod szélénél feltűrődik a nadrágod és nyomja a lábadat.

Ugyanez volt az Scrossnál is. Nyomta a combom szélét de csak a balt. A jobb széle az ülésnek ugyanolyan mint a bal de az a fele mégsem nyomja a combot.

Aztán beülés után megigazítottam a nadrágot és nem nyomta. Másképp gyűrődik a nadrág a belső és külső oldalon, mert becsusszansz az ülésre és a nadrág oldalvarrása pont az ülés támaszára esik.

Nálam ez volt a probléma.

Érdekes volt mert csak akkor nyomott az ülés mikor farmerba ültem be.

Ha puha mackógatyába voltam akkor nem nyomott. :-)  

Előzmény: Anagyhohoho (61085)
mlas45 Creative Commons License 2021.01.02 0 1 61086

Igazából ülés kényelmére még nem panaszkodott senki - na jó, nem egy Volvó hűtött-fűtött masszázs ülés, de ezt tudtuk :) Sztem ülj bele egy másikba, lehet, a tiédben elmozdult valami szivacs vagy betét... akkor kiderül.

...viszont a tartósságra már volt panasz, a miénk is kopottas, pedig 30 eKm van az autóban, és egy 50 kilós nő használja, nem munkaruhában :(

Előzmény: Anagyhohoho (61085)
Anagyhohoho Creative Commons License 2021.01.02 -2 0 61085

Sziasztok és BÚÉK Mindenkinek!

Panaszkodni szeretnék az új Vitarámmal kapcsolatban.

Tud valaki valami megoldással segíteni?

Novemberben lettem tulajdonosa egy új Vitarának és egy pár nap után szembesültem, hogy kényelmetlen az ülés. Az ülés szélein kiemelkedő kemény szivacs erősen nyomja a lábam csípő csonttól lefelé. A fájdalom meg ingerültté tesz. Jeleztem az értékesítőnek, de első körben nem tudott segíteni. Írtam a Suzukinak, de lepattintottak vissza az értékessítőhöz. Most itt vagyok és elkezdek keresni valami megoldást, hogy megoldják, vagy megoldjam a nem kis problémám.

Köszönöm, ha írtok!

Üdv: Attila

juditluc Creative Commons License 2021.01.01 -1 0 61084

Mindenki higgyen, amit akar;) Neked meg ott van a kezedben a forgalmi fehéren-feketén. Nem az a lényeg? Dehogynem...;)

Szép évet minden vitarásnak! :)

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (61082)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.12.31 0 1 61083

2023 persze.....

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (61082)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.12.31 -1 0 61082

Elvittem 28.-án vizsgára az autót (ezt már megírtam csak nem akarták egyesek elhinni) 2021 Febr. 28-án járt volna le a 4 év műszaki. 2013 Dec 28 ig kaptam rá műszakit. Jó vagy rossz mindenki maga döntse el.

Előzmény: Nyomjadneki (61059)
Pablo E Creative Commons License 2020.12.31 -1 0 61081

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

MAN10 Creative Commons License 2020.12.31 -1 0 61080

Köszönöm, Neked is boldog új évet! 

ipigorí Creative Commons License 2020.12.31 -1 0 61079

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

daty55 Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 61078

Nagyon régen, még "Zsigulis" koromban anno előfordult egyszer ilyen velem, mikor állítottam be az ajtót, de hogy egy héten belül 2x is elkövessem ugyan azt a hibát, olyan nem.

Ráadásul nem is kellett az ajtót állítani.:-)

 

De azért igyekszek, hogy a lábujjaim megússzák ezt.:-)

Előzmény: Airbag. (61076)
daty55 Creative Commons License 2020.12.30 -1 1 61077

Szerencsére a Vitaránál nem fordult elő ilyesmi, ellenben a 16 éves C2-nél igen.

Megoldottam házilag.

Nem azért rezonál, mert laza lenne valamelyik felfogatás, hanem - legalábbis a C2-nél - azért, mert "kotyogott" a "sínben", amiben fut.

A 16 éves autómnál ez érthető, hisz megkopott a sín belső szövet borítása.

(Valószínűleg a Tiédnél nem erről van szó, hiszen, új, hanem arra gondolok, hogy valami gyártási "bibi" miatt szélesebb lett mint kellene.)

Szóval a C2 ablakkerete és az ablaksín közé egyszerűen pár helyre dugtam be fogpiszkálót, és máris abbamaradt a rezonálás, amint szorosabban állt az üveg a sínben.

(Utómunka annyi volt, hogy fekete filctollal áthúztam a fogpiszkálók végét - már amelyik kiállt, mert azért igyekeztem annyira bedugni őket, hogy ne látszódjanak ki -  így nem "virítottak" annyira.)

Tudom, hogy azért egy új autónál ez nagyon "mekkelekes" megoldás, meg nem is arra akarlak rábeszélni, hogy így csináld meg, csak elmondtam, hogy én miként oldottam meg, hátha továbbgondolod a dolgot, és kitalálsz valami elfogadható módot, amit otthon, egyedül is meg tudsz csinálni.

 

 

Előzmény: Vitako (61071)
Airbag. Creative Commons License 2020.12.30 0 1 61076

:-)

 

akkor most a nagy láb ujj felkészül?

Előzmény: daty55 (61074)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 61075

Nem lesz más lehetőséged, neked kell megkeresni, mi zörög, és megbarkácsolni... ebben sokat nem lehet segíteni, mert mindenkinek másutt zörög.

Ez tényleg ilyen :(

Előzmény: Vitako (61071)
daty55 Creative Commons License 2020.12.30 -1 0 61074

Lehet, hogy nem hiszitek el, de kipróbáltam, hogy a jobb első ajtóm is olyan csendesen záródik e.

Hát igen, olyan csendesen.:-)

(Persze ez akkor nem volt olyan vicces.)

 

Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.30 0 1 61073

Így van ,ez amolyan olcsó húsnak híg a leve dolog.

Pár hetes autónál nekem a hátsó szélvédő géder gumi vált le öt -hat centi hosszan, bevittem valamivel meg ragasztották, de két hét múlva újra lógott.

Nem foglalkoztam a gagyi szervizesekkel ,magam vissza ragasztottam pillanatragasztóval, azóta is évek óta tökéletes!

Beltérben is két helyen valami kattogás a műszerfalnál és bal oldalt fejnél az oszlopon.

Nem tudtak vele mit kezdeni, illetve nem is akartak ,azzal hajtottak el hogy ez ilyen.

Na szartam rájuk ,kezembe vettem az ügyet egy nap alatt megcsináltam.

A műszerfalon hungarocell lappal feszítettem ,fejnél lévő oszlopon beletörtem 3 fogpiszkálót hogy kissé feszüljön ,évek óta ezek is tökéletesek!

A szervízben lévő mekkmesterek leszarják az ilyen apró bár a sofőrt nagyon zavaró dolgokat, hozzáteszem nem is értenek hozzá!!

Előzmény: Jobbszél (61072)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.30 0 0 61072

Nem akarlak elkeseríteni de ez az egyik olyan probléma, amelyre a szervízek többségének a reakciója az: “ez ilyen...” 

Előzmény: Vitako (61071)
Vitako Creative Commons License 2020.12.30 0 0 61071

Sziasztok!

 

A zsír új Vitara GLX hybrid bal első ablaka egyenetlen úttesten, bukkanókon berezonál! Ezt kb 500km-nél kezdte, az ezres szervizen megemlítettem, bekenték szilkonnal...

Utána kb. 1 hétig nem volt "tünet" aztán újra kezdte. Visszavittem a szervizbe, leszedték az ajtókárpitot, meglazították/újrahúzták az összes csavart.

Sajnos ennél többet nem tudnak tenni, mert nincs benne hibás alkatrész, nincs kézenfogható hiba!

 

Az ablak most ugyan másik ponton, és talán halkabban de még mindig rezonál! Sőt már a nulláson is tud hangot adni, ha érdesebb felületre tévedek...

 

Amúgy minden szuper, teljesen meg vagyok elégedve vele,

 

CSAK ez a zaj a fülem mellett meglehetősen idegesítő!

 

Van valakinek valamilyen tapasztalata/ötlete a probléma megoldására ? A zene felhangosításán kívül :)

 

Remélem tud valaki segíteni !

 

Előre is köszönöm!

daty55 Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 61070

:-PP

Előzmény: Airbag. (61067)
daty55 Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 61069

Igen, fájt, főleg utána azonnal.

Ettől csúnyább volt, ez már pár naposan készült.:-)

Előzmény: DKori86 (61066)
daty55 Creative Commons License 2020.12.28 -1 0 61068

Rendben, intézem a fotót!:-))

Előzmény: LACENTO (61065)
Airbag. Creative Commons License 2020.12.27 0 0 61067

lehetne egy elötte és utána képet is feltenni?

lehet ez az eredeti állapot..

:D

Előzmény: daty55 (61064)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 61066

"Szerintem ez photoshop", és különben is: attól, hogy fafaragás közben rácsaptál a kezedre kalapáccsal Szent Este előtt, nem szép dolog összekötni a Vitarával! :P ;) ;) :))))

 

(bakker ez fájhatott...pár hónapja anyumnak a kezét a Swift csomagtartó intézte el, de úgy, hogy hetekig rajta volt a kötés :D :( )

Előzmény: daty55 (61062)
LACENTO Creative Commons License 2020.12.26 0 1 61065

" azonnal csatolok is egy bizonyítékot, még mielőtt megkérdőjelezné.:-))"

 

Igen igen kérnénk mind kettőről egymás melletti fotót  úgy a hiteles 🤣

Előzmény: daty55 (61062)
daty55 Creative Commons License 2020.12.26 -1 1 61064

De, utána hangos volt pár percig.:-DD

Előzmény: cinoberke (61063)
cinoberke Creative Commons License 2020.12.26 0 1 61063

És záródás után néhány másodperccel sem volt hangos? :D

Előzmény: daty55 (61062)
daty55 Creative Commons License 2020.12.26 -1 3 61062

Valaki írta régebben, hogy hangosan záródnak a Vitara ajtajai.

Én ezt erőteljesen cáfolom.

Nagyon-nagyon halkan, sőt, szinte zajtalanul záródnak - legalábbis a bal első - az én Vitarámon.

Aki nem hiszi - ugyanis eddigi tapasztalataim alapján, ez egy hitetlenkedő fórum, sokszor a bizonyító fotók ellenére is, amit saját "bőrömön" is tapasztaltam - annak azonnal csatolok is egy bizonyítékot, még mielőtt megkérdőjelezné.:-))

 

 

 

 

 

Fo_Jo Creative Commons License 2020.12.25 0 9 61061

Gyerekek, ez a vizsgáztatás jobb mint a 6 literes fogyasztás!

Senki nem hiszi el, csak aki megcsinálta! :-)

Boldog karácsonyt!

solid+ Creative Commons License 2020.12.25 -1 0 61060
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.24 -1 4 61059

Mert ha 2017 januárban forgalomba helyezett autót viszed most decemberben vizsgára, akkor gyakorlatilag egy évet nyersz.

Mivel 2023 decemberig lesz érvényes műszakid!!

Ellenben ha jövő hónapban viszed akkor csak 2023 januárig kapod meg a műszakit!!

Előzmény: pluhm74 (61052)
solid+ Creative Commons License 2020.12.24 0 1 61058

Előzmény: Törölt nick (61054)
mistar Creative Commons License 2020.12.24 0 3 61057

Az alatta lévő műanyag burkolatot kipattintod és belülről kitolhatóak.

Előzmény: Törölt nick (61054)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.24 0 2 61056

Kipattintod felette a szellőző rostélyt és ott be tudsz nyúlni. Felül fogja egy csavar.

Előzmény: Törölt nick (61054)
Startt Creative Commons License 2020.12.24 -1 0 61055

érdekes érzés visszahallani az ember saját gondolatait.. :-)

"erősen megosztóbb forma, a Vitara külseje nagyobb sláger"

 

én is így érzem, közben kicsit szégyenlem hogy ennyire subjectiv elem bejátszik a kiértékelésembe..

Előzmény: DKori86 (61050)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.24 -1 0 61054

Sziasztok,  a fotón látható kapcsolókat hogyan lehet roncsolásmentesen kiszedni ?   Köszi.

LipL Creative Commons License 2020.12.24 -1 0 61053

Az nem jobb., az igaz.

De itt a közel - 2017/01, 02,...stb...- négyéves autókról van szó.

Idén.

Jövő ilyenkor a 2018-asok jönnek....

Előzmény: pluhm74 (61052)
pluhm74 Creative Commons License 2020.12.24 -1 1 61052

Visszaolvastam néhány kommentet a vizsgáztatásról. Miért jobb az, ha háromévesen elvisszük vizsgára a kocsit és kapunk rá még három évet, mintha négy évesen vinnénk el és kapunk akkor két évet? A végeredmény mindkét esetben az, hogy 6 évesen ismét le kell vizsgáztatni...

alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.12.24 0 2 61051

Ha van Facebookod:

 

Egy 125 ezret futott, 2015-ös, ridegtartású, nem kímélt példányt szednek szét és nézik át, kasztnizzák ki alaposan:

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1019095818569230&id=365051757306976&sfnsn=mo

Üdv.!

Előzmény: Xlive2 (61045)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.23 0 1 61050

Igen, nekem is az a szubjektív (!) tapasztalatom, hogy nagyobb az S-Cross csomagtere (meg variálhatóbb, kétállású hátsó üléssor, kényemlesebbre állítható üléspozíció hátul, hátsó könyöklő, nagyobb lábtér - cserébe mondjuk úgy erősen megosztóbb forma, a Vitara külseje nagyobb sláger :)) ), nem kategóriákkal de nagyobb, bármit is mutatnak az ellentmondásos számok! :))

Előzmény: adani10 (61049)
adani10 Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 61049

Az első linkben a vitata csomagtartóját ha jól olvasom

340 liternek írja. A másik vitarás link már 375 literről szól..

Én mindent elhiszek az adac-nak meg a VDAnak..  de egyik ezt mondja a másik azt. Az egyik leirásban az egyik nagyobb a másikban a másik. Én pakoltam mindkettőbe és nekem több fért

A crossba.. bár nem kockákat hanem babakocsit es

sporttáskát pakoltam.. 😊

Előzmény: DKori86 (61044)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 61048

Kerékagy, lengőkar némely védetlen pontja 2 hónaposan is rozsdás volt... van róla fotó, ha valaki nem hinné el.

Előzmény: Idegemben (61046)
Xlive2 Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 61047

Értem.

Egy kérdés: Mazdát ismered ezen a téren?

Előzmény: Idegemben (61046)
Idegemben Creative Commons License 2020.12.23 -1 0 61046

Ez nem Mercedes, hogy rozsdásodási pontok legyenek egy öt éves autónál. Ez komoly kérdés? Ha lenne ilyen, meg se vettem volna. Majd esetleg tízen éves korában beszélhetünk róla.

Előzmény: Xlive2 (61045)
Xlive2 Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61045

Érdeklődöm hogy a Vitaránál vannak-e tipikus rozsdásodási pontok? Ha igen, ez hol jellemző? Van-e különbség a széria eleji és a mostaniak rozsdásodási hajlamában?

Köszönöm

DKori86 Creative Commons License 2020.12.22 0 1 61044

...de itt meg már ugyanolyan szélesnek írja a Vitara csomagterét, mint az S-Crossét...szóval kb ennyit az ADAC-ról :/

 

(külön kedvencem amúgy a csomagteres mérésnél a számomra kedves Alfa Giulia plafonig mért eredménye...ami csupán azért vicces mert lépcsőshátú az autó >>> azt minek/hogy pakolod plafonig?! :D - hátsó utastér plafonig + csomagtartó? :) )

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest/AT5867_Suzuki_Vitara_1_0_Boosterjet_Comfort_ALLGRIP/Suzuki_Vitara_1_0_Boosterjet_Comfort_ALLGRIP.pdf&ved=2ahUKEwjhjKXRu-LtAhUH1RoKHX6UDqsQFjABegQICRAB&usg=AOvVaw3OUbkqkP_Hp2-rPiD0_kF_

Előzmény: DKori86 (61043)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.22 0 1 61043
Előzmény: DKori86 (61042)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.22 -2 1 61042

Igen, ez nekem is fura mert mélységre egyértelműen mélyebb az S-Cross csomagtartója (én is nézegettem Vitarával össze őket a szalonban anno), nem dimenziókkal de érezhetően/láthatóan. Alapterületre egészen biztosan nagyobb. Az nem lep meg, hogy ledöntött ülésekkel a Vitara kétségkívül öblösebb, "dobozabb" formája miatt, ez tény. Még azt ne felejtsük el, hogy az S-Crossban a hátsó háttámla két szögben állítható >> meredekebb szögben nagyobb a csomagtartó, de "hegyesebben" ülnek a hátsó utasok, döntöttebben meg kisebb a csomagtér de kényelmesebb az üléspozíció (a Vitaráé valahol a kettő állás közt van kb érzetre hátra veülve). Kérdés melyik állásban mérték vajon...

 

Érdekes eddig sose volt kérdés/felvetés senkitől, hogy az S-Cross hátsó lábtérben és csomagtérben tud valamivel (nem kategóriaugrással, de érezhetően nem csak számokban láthatóan) többet, mint a Vitara (mielőtt vita lenne belőle: én is azt mondom, hogy nem hatalmas a difi, nem játszik komoly szerepet a választásban - de kétgyerekes apukaként annyira nem bánom, igaz okosan pakolva a Vitara is elég, hülyén, vagy ha nagynyaraláshoz annyira sok a cucc, babakocsi stb. meg az S-Cross se :) - nekem is kint figyel a garázsban egy hónapja a tetőcsomagtartó, a box még nincs beszerezve, de csak nagyon-nagyon indokolt esetben, évente 1x-2x tervezem használni). :)

Előzmény: wcsapi (61037)
adani10 Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 61041

Én vitaráról váltottam scross ra és ugyan azt a babakocsit tettem bele és az scrossban még tudtam mellé pakolni kisebb táskákat.

Én úgy gondolom nagyobb a csomagtartó..  és ez nekem gyakorlati tapasztalat..

 

De ha az ADAC azt mondja, biztos úgy van.. amúgy az ADAC tesztben rosszul van mert nem 440.. 430 liter az scross..

BXtwelve Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 61040

Most komolyan, az ADAC hülyeségeit van aki még elhiszi? Nekik is megvolt a maguk "dízelbotránya", érdemes fenntartással kezelni őket.

Előzmény: Asterix01 (61038)
Airbag. Creative Commons License 2020.12.22 -1 2 61039

Üdv

Nekem a múlt héten tett egy kereskedő ajánlatott,

egy 2019 nov, Vitarát,1.4T  kéziváltós,4WD ,GL+

2 elvégzett szervizzel,11ekm van most benne,

cserélne egy az egyben 

egy 1.4T Hybrid SX4-re,2020-as,0km,GL+, kézi váltó,elsőkerekes...

 

hát,megnéztem,

de nem cseréltem el...

Előzmény: Jobbszél (61036)
Asterix01 Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61038

Sejtettem hogy az S-CROSS csomagtartója nem lehet 60 literrel nagyobb, mikor a VITARA csomagtartója mélyebb+magasabb.
Ledöntve amúgy is tudtam hogy több fér  a VITARÁ-ba. 

wcsapi Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61037

Érdekes dolog ez a mérési eredmény, mert ha szalonban megnézed a két autót egymás mellett állva egyértelműen nagyobbnak látszik az Scross csomagtartója. Ha megméred, hosszra szintén nagyobb, szélességük tök egyforma. Én Vitaráról váltottam Scrossra, és igen, simán berakok olyan dolgokat a csomagtartóba, amik a Vitarába nem fértek be + nagybevásárlás során is sokkal több cucc fér be ( pl 6-os pakk ásványvizekből, amikor csak azzal rakom meg ). Esetleg azért jöhetett ki ez a mérési eredmény, mert lehet ( ezt csak feltételezem persze ), hogy az Scross csapottabb hátulja miatt alacsonyabban van a kalaptartó, mint a Vitarában.

Előzmény: mlas45 (61033)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.22 0 2 61036

Pedig a két autó csomagterében számottevő méretkülönbség valójában nincs...

Előzmény: arkilaszlo (61035)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.22 0 3 61035

látom sikerült bedobni megint egy jó témát.....elindult a f@rokméregetés

kgaboroo Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61034

Ránézésre teljesen hasonló a két csomagtér formája. Most mértem meg  az Scrossét.105 centi széles a legkeskenyebb ponton. 135 a legszélesebb részen, 83 cm a mélysége és 45 cm a magassága a legfelső polcállásban.

Kb ugyanez a Vitaráé is de ott a mélység rövidebb.

6x105x45 centis térről beszélünk.

Ez a méretkülönbség biztos mert a csomagtartó belső része a háttámlánál ugyanúgy néz ki.

Aztán, hogy a belső kárpit hullámai és az ajtókárpit mennyit oszt vagy szoroz az még kérdés.

Előzmény: mlas45 (61033)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61033

Tököm tudja... lehet, hogy csak alul hosszabb, lehet, más a belső burkolat formája, lehet, hátrébb van az ülés (ez biztos, mert ott van több hely)

Szóval pont az volt a tesztük lényege, hogy gyakorlatban (próbatesttel) lehet-e igazolni a gyár által megadott méretet.

Crossnál nem, Vitaránál igen, ez jött ki - a lényeg hogy a két autó csomagtere egyforma, Crossban a hátsó lábtér nagyobb, mivel az autó hosszabb is.

Előzmény: kgaboroo (61031)
Startt Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61032

gondolom 6cm x szélesség (~90cm) x magasság (~0,9cm)..

Előzmény: kgaboroo (61031)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61031

Ha 6 centivel hosszabb a csomagtartó akkor miért csak 5 literrel több az űrméret?

Előzmény: mlas45 (61029)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61030

Nem értek teljesen egyet a TC-s újságíróval...

"akad aki még a pótkerék nélküli változatok alsó üregét is beleszámolja, pedig oda a legritkább esetben pakolunk csomagokat."

Pedig de. Én pl. oda teszek minden elfekvőt: EÜ dobozt, 3szöget, szerszámot, pumpát, levett horgot, hóláncot, vontató kötelet, bika kábelt, tartalék szélvédő mosót, egy öreg pokrócot... ha az az alsó rész nem lenne, akkor ezeknek a csomagtérben kellene lenniük... vagyis csomagtérként bizony az a rész is ki van használva.

Előzmény: zlala (61026)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.22 -1 2 61029

Honnan vettél ennyi VDA szivacs kockát? Vagy csak a hülye ADAC-osok mérnek azzal, te szemre is pontosabban megmondod?

hagyd már a xarod frankózását, pláne itt :(( Más autóknál 100-150 liter eltéréseket is találtak, SCrossnál meg 60-at. Nyeld le.

 

Ui: Telerakom a Vitarát hátul, elmegyek hozzád, és átpakoljuk - és te még beteszel 3 db 16 literes festékes vödröt (nagyvonalú vagyok, az csak kb. bruttó 50 liter)

Áll a fogadás?

:DDDD

Előzmény: kgaboroo (61028)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61028

Mértük. Az Scross csomagtere hosszabb minimum 6 centivel. Szélessége, magassága ugyanaz. Megvan a 60 liter különbség.

Az Scross 20 centivel hosszabb, ebből a hátsó üléssor és a csomagtartó bővült.

Előzmény: berva1 (61027)
berva1 Creative Commons License 2020.12.22 -1 0 61027

Valakinek van/volt mindkettő az összehasonlításhoz? Tényleg így van e?

Előzmény: zlala (61026)
zlala Creative Commons License 2020.12.22 -1 2 61026

https://totalcar.hu/magazin/technika/2020/12/22/adac_csomagtartomeret-teszt_csomagter_rakter_liter/

 

"A szegmens hazai listavezetői közül a Suzuki Vitara bevallása hajszálpontosan megegyezik a mért értékkel, az SX4 S-Cross pedig a teszt alapján csak öt literrel előzi a Vitarát, nem pedig 65-tel, mint azt a katalógus ígérné."

Jobbszél Creative Commons License 2020.12.22 -1 1 61025

Szerintem is az egyik legjobb dolog az autóban található extrák közül. Nem úgy mint a start-stop...😁

Előzmény: Startt (61023)
Startt Creative Commons License 2020.12.21 -1 7 61024

a vizsgáztatás egy szolgáltatás ami üzlet az államnak és vizsgáztatónak is - ugyan miért korlátoznák a vizsgáztatás időpontját bármilyen módon..? (ha akarod és ez a hobbid, naponta is elviheted vizsgáztatni a kocsidat..)

 

nézem az ezzek kapcsolatos levelezést és azon gondolkodom, hogy a dislexia vajon összefüggésben van-e az agressitvitással..?

Startt Creative Commons License 2020.12.21 -1 2 61023

szerintem az adaptív tempomat jól működik, a hátránya a működési logikájából adórik. Ő távolságot mér és nem gondol arra, hogy te a jobbra kanyarodó járművet balról előzni fogod, így a távolság miatt az ember számára néha logikátlanul besipol, hisz nem volt veszély.... (persze csak akkor ha tényleg kikerülöd a jobbra kanyarodó autót aminek belóg a segge a sávodba...)

Előzmény: GLaci80 (60950)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.21 -1 3 61022

Hát nekem mindegy, végülis csak nyertem rajta több mint kilenc hónapot ,és valóban esetleges eladásnál is jobban mutat a hosszabb műszaki érvényesség.

Na meg állítólag jövőre minimálisan emelkedik műszaki díja!

Előzmény: arkilaszlo (61021)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.21 0 1 61021

én nem hitetlenkedek, csak nézem a dátumokat...

 

2021.03.02 -> 2 év, 2023.03.02

most           -> 3 év, 2023.12.16

a kettő különbsége 9 hónap....

 

nem tudom ezért már megéri-e, de egy biztos, ha ennél kevesebb az idő, akkor biztosan nem

Előzmény: Nyomjadneki (61020)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.21 -1 4 61020

Én is hamarabb vittem, így megkaptam három évre.

Csak néhány hitetlenkedő meggyőzése miatt tettem fel.

Előzmény: LipL (61018)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.20 -6 1 61019

Szóval titkos. Értem.

Előzmény: LipL (61017)
LipL Creative Commons License 2020.12.20 -1 4 61018

Addig is:

Kedves Fórumozók! Érintettek!

Én a következő utat jártam, s javaslom:

-Rátaláltam a fórumon egy segítőkész társunk ötletére a műszaki vizsgát illetően

-Átolvastam a hozzászólásokat

-Elolvastam a rendeletben a szerintem erre vonatkozó részt

-Telefonon felhívtam a S.... ........szervízt, rákérdeztem, (ez egyértelműsítette a dolgot), időpontot kértem

-Két nap múlva levizsgáztattam az autót 2023. dec. 17-ig

 

Leginkább a 2017. év elejei autóknak gazdaságos a dolog, itt kb. egy húszas marad zsebben, hosszú távon.

De még egy aspektus. Ha valaki el akarja adni ugyanezt a gépjárműt a közeljövőben, nem mindegy, hogy meddig van rajt műszaki.

Ne felejtsétek, ez már csak december utolsó munkanapjáig lehetséges, tekintettel a naptári év lejártára.

 

LipL Creative Commons License 2020.12.20 -1 7 61017

Meg: Karnyújtásnyira.

Mint mindenkinek Magyarországon. Fáradjon be egy ilyenbe és próbálja megérteni amit ott mondanak! (De ennél többet nem: Kétes összefüggések felállítása és azok terjesztése miatt az adatvédelem az ön esetében különösen fontos dolog)

De kérem bárhogy is van, még úgy tűnik nem ugrotta meg az előző szintet: 

Ennek kérdése továbbra is az:

Miért nem lehet harminc napnál korábban vinni egy gépjárművet műszaki vizsgára?

Nagyon örülnék, ha ön megtalálná és ideollózná az idevonatkozó rendeletből és végre kitisztulna a tudat.

Előzmény: kgaboroo (61016)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.20 0 1 61016

Megadnád a szerviz elérhetőségét? 

Előzmény: LipL (61015)
LipL Creative Commons License 2020.12.20 -1 5 61015

Ön tényleg nem érti azt, amit olvas...

Előzmény: kgaboroo (61014)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.20 -9 1 61014

Ha megkaptad 3 évre akkor örülj neki.

 

Előzmény: LipL (61013)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 2 61013

(3a) *  Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély időbeli hatályának (műszaki érvényességi idejének) lejárta előtt legfeljebb 30 napon belül végzik, a forgalmi engedély hatályának megállapításánál a (3) bekezdésben meghatározott időtartamot nem az időszakos vizsgálat napjától, hanem a forgalmi engedély időbeli hatályának lejárta napjától kell számítani.

Na jó segítek:

Ez a mondat azt jelenti, hogy ha a lejárat előtt maximum 30 napon belül elviszi az ember az autót műszaki vizsgázni, akkor is az előző vizsga érvényességi idejétől számítják az új periódust. 

De azt nem jelenti, hogy nem lehet előbb vinni. (A "legfeljebb 30 "mondatrész az az időpontszámítás kezdetére vonatkozik)

Értem én a süket játszadozást, csak evvel nem segít a jóindulatú fórumozóknak.

 

 

Előzmény: kgaboroo (61010)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.19 -4 1 61012
Előzmény: LipL (61011)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 4 61011

"Ha..." Ha,ha,ha...

De látom ez már soha nem lesz meg....

Az se baj, hogy már jó páran levizsgáztattuk....

 

kgaboroo Creative Commons License 2020.12.19 -9 1 61010

" a forgalmi engedély időbeni lejárta előtt, LEGFELJEBB 30 napon belül "

 

Nem viheted hónapokkal előtte műszakira, max 30 nappal. És ekkor nem az előzetes vizsga idejét írják be a forgalmiba hanem a valós lejárati időt.

Ha előbb viszed akkor is onnét számítják az időt ami a forgalmiban van.

Ha később viszed mint a lejárati akkor is az eredeti lejárati dátumtól kell számolni mert a műszaki vizsga nem hosszabbítható meg akkor sem ha lejárt a műszakid és később viszed.

 

Kivétel most a vírus miatti csúsztatási időszak.

Előzmény: LipL (61008)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.19 -1 4 61009

Ez biztos nem így van!

Én két és fél hónappal vittem hamarabb ,viszont így nyertem majdnem tíz hónapot!

 

Előzmény: kgaboroo (61003)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 4 61008

Ha erre gondolt, nos akkor ön nem érti ezt a mondatot.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet előbb vinni az autót, mint 30 nap.

Olvassa el még néhányszor, lassan, alaposan. Hátha...

Ön vélt tudására alapozva, megrágalmazott két társunkat hamisítással, rossz információkat harsogott...

 

 

Előzmény: kgaboroo (61007)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.19 -6 1 61007

Előzmény: LipL (61006)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 0 61006

Idézné pontosan, melyik mondat az?

Előzmény: kgaboroo (61005)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.19 0 1 61005

61000-es hozzászólás.

Előzmény: LipL (61004)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 0 61004

Üdvözlöm!

Ez hova van írva?

Előzmény: kgaboroo (61003)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.19 -6 1 61003

A vizsgát az eredeti lejárati dátum előtt legfeljebb 30 nappal kérheted.

Előzmény: LipL (61002)
LipL Creative Commons License 2020.12.19 -1 2 61002

Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.19 -1 6 61001

Nekem 2017 .03 havi.

Én tegnapelőtt vittem műszakira, nekem is plusz három év műszaki lett!!

Előzmény: LipL (60999)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.18 -5 1 61000

Előzmény: LipL (60999)
LipL Creative Commons License 2020.12.18 -1 3 60999

Köszi a tudást!

2017/04-es Vitara tegnap +három év műszaki

tlac0831 Creative Commons License 2020.12.17 -1 0 60998

A gyári Bosch Malaysia gyártású. Elég gagyi belülről, szétszerelése pilótavizsgás..

Előzmény: Bernath1 (60983)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.16 0 2 60997

Kormányt kitekerve a szegély felé, kézifék és gurulási iránnyal ellentétes sebességfokozat. Ennyi elég kell, hogy legyen. Ha túl meredek akkor biztosító éket használhatsz.

Előzmény: Dl650k7 (60996)
Dl650k7 Creative Commons License 2020.12.16 -1 0 60996

Van valakinek ötlete meredek térköves udvaron való parkoláshoz? Ék? Vagy van valami más megoldás? 

Bernath1 Creative Commons License 2020.12.15 -2 1 60995

Vitara nem használja a can-bust

Előzmény: papzi57 (60994)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.15 -1 1 60994

Hát igen...

Amikkel eddig találkoztam, ott sikerült belépni ezekbe a szerviz/mérnök menübe, ott ki is lehetett választani általában legalább két (de volt, ahol több) régiót, de európát kiválasztva semmi nem változott, továbbra sem jelentek meg az információk.

És elég lutri így venni egy több tízezer (pláne 1-1.5k ezer) pénzért egy rádiót, amit utána hiába reklamálsz meg. Én egy ilyen eladónak felvettem videóra, hogy miről van szó, mert először meg sem értette. Majd refundolt nagylelkűen 10%-ot az árból.

Mellesleg a CAN bus nálad működik rendesen?

Előzmény: Bernath1 (60993)
Bernath1 Creative Commons License 2020.12.14 -1 1 60993

Elég érdekes az RDS-es téma.... elvileg Kínában nem működik ez a szolgáltatás, ergó nem igazán fekszenek rá a dologra. Ellenben minden ilyen típusú fejegységben van mód a rádió régiójának beállítására s ha a chip tudja akkor ott lehet az RDS-t is aktiválni. Kicsit logikátlan egyébként, mert a mérnöki/secret menüben lehet ehhez az opcióhoz hozzáférni ami vagy jelszóval védett vagy egy mozdulatsorhoz van kötve...

Előzmény: papzi57 (60992)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.14 -1 1 60992

Fórumtárs nyilván nem véletlenül kérdezett rá az RDS-re.

Két olyan Androidos HU-t is vettem az elmúlt években (ott rohadnak a garázsban...), amelyikről azt állította a specifikáció, hogy Can busz és RDS is benne van a szolgáltatások között.

Előbbiből annyi volt igaz, hogy ha a kulcsot kivettem az autóból, a rádió valóban (látszólag) kikapcsolt, de három nap után már teljesen kuka volt az akksi, utóbbiból pedig annyi, hogy az éppen vett frekin kívül semmit nem írt ki és nem tárolt el, ennek megfelelően sem a TA, sem a TP, sem az AF funkciók nem működtek benne...

Aztán volt később olyan, amikor az eladónál direkt rákérdeztem a fenti dolgokra, na azóta is válaszol.

Érdekesség képpen: MédiaMarktban is árultak Androidos fejegységet, meg akartam nézni, hogy működik-e rajta az RDS: nem lehetett bekapcsolni, nem volt bekötve e próbapultba...

Előzmény: Bernath1 (60988)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.12 -1 2 60991

Köszönöm! :)

 

Ezen sajnos nincs bemenet meg szerintem panel se...de forrasztással lehet rá hekkelni :/ külső mikrofont, az lesz a vége. Már megvan az A oszlopra csíptethető mikrofon. :)

 

Ahogy írtam is (a többieknek tanácsként/okulásként): valóban egész jók ezek a 2DIN-es Androidok, de (látjátok a tapasztalataimat) lehetőség szerint ott se a legalsó polcról válasszatok, mert az több szempontból visszalépés/kompromisszum lehet az SLDA-hoz képest is! Legalább Android 8 (de inkább 10) legyen rajta, legyen mikrofon bemenete, kormányvezérlő bemenet és minimum 2 de inkább 4GB RAM...és akkor ha egyszer bekerül/bekötöd stb onnantól valóban kellemes használni. ;)

 

Egyébként itt van a szekrényben még egy kamerás rendszámkeret, beépítőkeret illetve ugyanez a 2DINes fej mint a Swiftünkben, csak (tanácsomra) már 2GB RAM-al ;) ami várja, hogy beépítsem anyum grafitszürke Swiftjébe :) (ott is egy MZ Swift lett az S-Crossuk kistesója :D ) ugyanis amikor megvették az autót és egy hétvégi látogatásuk után cseréltünk egy hétre (ők elvitték a mi gyöngyházpirosunkat, a grafitszürke meg maradt itt), hogy csináljak rajta egy vásárlás utáni olaj+szűrők+gyertya stb. cserét, akkor úgy szállt ki a végén a pirosból, hogy feltétlen kell neki is ilyen. :D Kíváncsi vagyok mennyivel lesz gyorsabb a miénknél.

Előzmény: Bernath1 (60990)
Bernath1 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60990

Nekem van mikrofon bemenet s jól is működik. Ellenben a probléma valós, elég sokan panaszkodnak rá.  Amennyiben nincs mikrofon bemenet, akkor a fejegységben lehet nagyobb/érzékenyebb mikrofont cserélni kb 20 perc alatt meg lehet csinálni :),még csak szét sem kell szedni, csak egy műanyag takarót kell a hátulján kipattintani. 

Előzmény: DKori86 (60989)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.11 -1 2 60989

Köszönöm a gyors választ! :)

 

Sejtettem, hogy az RDS magán a fejen múlik (csak titkon reméltem, hogy ha már Android hátha egy szimpla másik apk-val tudná ezt is...), nem igazán téma...gyakorlatilag egyáltalán nem használjuk a rádiót (az S-Crossban is ritkán), 90%-ban vagy netrádiót ("hülye" olasz kattanásom a RadioItalia, vagyis olasz rádiócsatornákat szoktam hallgatni :) ) vagy spotify-t hallgatunk rajta. :)

 

A raszter állítás is a fejen múlik (nekünk se jó a Swiftnél, mert a rendszámtábla kamera annyira alacsonyan van, hogy nagyon egyenes szögben kell álljon a kamera, hogy jó képet adjon >>> így a raszteren a sávok csalókák, amikor a piros sáv legelején látok valamit az nem centikre van a lökhárítótól, mint az S-Crossnál hanem legalább 0.5 méterre, illetve túl közel van a széle/szélesebb az autó > de kis idővel ráálltunk/kiismertük)? Valamiért azt gondoltam, hogy az inkább kamera függő...ezek szerint nem. A miénknek még negatívuma, hogy a beépített mikrofon pocsék és nincs mic bemenet, de már dolgozok a megoldáson ;) ).

 

Azért az a fentebbiekből is látszik, hogy vannak/lehetnek vele kisebb súrlódások...amit nem mindenki egyformán él meg...mi lehet legyintünk rá, mást kiakasztana.  ) Illetve spec a Swiftnél ennek is örülök, hogy így mondhatni ugyanúgy tudja azokat - bluetooth, waze, spofity, netrádió, kamera - amiket megszoktunk/szeretünk az SLDA-ban, igaz némi kompromisszummal/lassab rendszerrel/rosszabb kameraképpel/sutább telefonkihangosítással, ergo pont ugyanúgy ahogy maga a 2008as Swiftünk is hozza azt amiért szerettük volna (méltó "kistesó"), de cseppet sem fair összehasonlításban (se nem egy kor se nem egy méret vagy árkategória) érthetően nyilván "sutább" 12 éves gép, mint a most 3 éves múlt S-Crossunk. Az SLDA után/helyett már több dolog zavarna ebből. :)

Előzmény: Bernath1 (60988)
Bernath1 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60988

Szia!

A rádió gyárilag tudja az RDS -t .Nekem előtte egy 4X1.3 procis 2/16 GB egység volt, valóban tette a dolgát, de ahogy Te is írod türelmet igényelt. A mostani egy PX6-os 4/32. Itt már nincs ellenfél :) Hideg indítás / vagyis amikor teljesen bebootol / kb 10 másodperc,  máskor azonnal indul, azonnal vált az alkalmazások között, nem fagy. S a végére a negatívum: sajna a tolatókameránál nem lehet állítani a rasztert vagyis a segédvonalat, ezért az el van csúszka egy kicsit. Ám már a következő olyan lesz, amin ez is megoldott :)

Előzmény: DKori86 (60987)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.11 -1 2 60987

Éppen az S-Crossban lévő SLDA "hatására" (bluetooth, kamera, navi...) nekünk is ugyanilyen (értsd.: maga a gombok elhelyezése stb.) 2DIN-es fejegység került a kistesó "vasaló" Swiftbe, ugyanígy Agama launcherrel (+rendszámkeretes tolatókamerával, kormánygombvezérlő adapterrel). Szeressük mi is (most a héten pont ezzel jártam dolgozni, az S-Cross a garásban pihent kicsit :) ), ha kukacoskodni akarok akkor a rádiója gyengébb jelvételű, mint a gyári CD-s fej volt (apropó: Te milyen radio app-ot használsz, hogy tudja az RDS-t? :))) ), a kamera felbontása gyengébb (ez meg nem a fej hanem a nem éppen felsőpolcos kamera hibája...erre számítottam...tűrhető, de az S-Cross kenterbe veri), illetve amit kicsit utánajárva nem egy helyen javasolnak: legalább 2 de az se baj ha 4GB RAM-al veszed, a miénk 1GB RAM / 16 GB (van "mentségem" :D meglepetésnek szánta a család a rendelést, mert tudták, hogy szeretném upgradelni az S-Crosshoz a friss jövevény 2es számú járgányt és hát nem tudták milyen paramétereket kell figyelni stb. ) és valóban érezhetően lassú. Még éppen tűrhető, nem használhatatlan, igazából bootolni bootol lassan, kell neki kis idő mire elkapja a fonalat, meglátja a hotspotot, elindítok netrádiót/spotify-t...de ha már használjuk akkor megy normálisan, nincs akadozás a naviban vagy kifagyás stb...de az SLDA sokkal gyorsabb :) érthető okokból. Szóval bejött nekünk is, de én az SLDA-t is csípem...ha (remélek soká) kényszerből cserélni kell akkor lehet elgondolkozok rajta az S-Crossban is, de csakis 4GB RAM-al :)))

Előzmény: Bernath1 (60983)
solid+ Creative Commons License 2020.12.11 0 2 60986

Ami nem "kinai" az mind hamisitvány :) , de viccet félretéve ismerős megvette 25 ezerér, és a Vitaráé nem 10-el több (!), és sokkal, nagyon sokkal több funkciót tud. Nem egy kategória, igy pont a Vitaráé gagyibb mellette ...sajnos! 

Előzmény: Bernath1 (60983)
Idegemben Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60985

Szia.

A teljesség igénye nélkül. Én innen szedtem le, ha kellett.

 https :// www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=android+auto

Előzmény: adani10 (60984)
adani10 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60984

sziasztok!

 

Olvasgattam az AA-val kapcsolatos hozzászólásokat.. néztem a play áruházban és az androi.com-on is de mind a két helyen nekem azt írja, hogy az ön országában nem elérhető..

 

tudnátok adni egy linket, hol próbálkozzak?

Samsung A3 2017-em van...

köszi!

Bernath1 Creative Commons License 2020.12.11 0 3 60983

Szerinted, hol gyártják a suzuki fejegységet :) Természetesen megértem az érvelésed. Én azonban nem vagyok ennyire szkeptikus ... Teljesen jól müxik a kínai fejegység,200 dodi környékén már vállalható fejegységek vannak s a hangjára sem lehet panasz. Jómagam is megelégedéssel használom, lassan már egy fél éve.

Előzmény: 2ozzmexy (60979)
daty55 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60982
Előzmény: tlac0831 (60964)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60981

Már meggyógyítottam a Navit :) Ami nem gyári, azzal nincs tapasztalatom. Pl. hogy szól, milyen funkciói vannak ( pl. kormányról). Marad a gyári jó darabig.

Előzmény: solid+ (60976)
VitaraViking Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60980

Személyautó.

 

 

Azóta volt egy kis infláció :)

Előzmény: 2ozzmexy (60978)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.11 -2 1 60979

Erre is van egy rém egyszerű magyarázat: Mert gyári... az ebay/aliexpress/csingcsengcsung márkás terméket nem tudom ki kötné nyugodt szívvel fix tápra a 4-5M-s autójában, még akkor is ha ez nem tűnik nagy pénznek, de ha kiég egy automotive minősítést mellőző kondenzátor miatt, akkor kétlem hogy a kínai eladó majd vállalja a felelősséget... te meg verheted a fejedet a falba, hogy spóroltál 10ezret és kaptál pár plusz feature-t, de buktad az autót...

Na ezért keresnék én is gyárit a gyári helyére, plusz talán azért nem verik be a c-type-ok a szélvédőt (cseréje 300k+) amíg bevásárolok... A többit most szándékosan kihagytam...

Előzmény: solid+ (60976)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60978

És azt is elárulod hogy a Vitara minek minősül? Terepjárónak vagy személyautónak? Én ÜregÚr-t néztem hasonló céllal:

http://www.uregur.hu/

 

Előzmény: VitaraViking (60977)
VitaraViking Creative Commons License 2020.12.11 -1 1 60977

Hali!

 

Én csináltattam.

TTF--nél a Mike Sanders-es kezelést:

http://ttf.hu/tag/mike-sanders/

 

3 nap... azaz ott kell hagynod az autót. Kicsit vert a víz, de elég jó értékeléseik voltak, így 1.5 év távlatából tudom ajánlani, nem barmolták szét, nem spóroltak az anyaggal, a nem kezelendő részeket letakarják, ahogy illik. Viszont annyi cuccot belenyomtak (direkt túltolják), hogy keményebb hőségben még a mai napig csordogál belőle, ha ez zavar, akkor ne ezt válaszd, mert nem igazán lehet szépen letakarítani... :)

Én Veszprémből vittem fel, de egyelőre azt mondom, hogy megérte! Nyilván, ha van a környékeden, aki ilyennel foglalkozik, akkor érdemes ott is érdeklődni.

 

Üdv

Előzmény: ent2 (60889)
solid+ Creative Commons License 2020.12.11 0 3 60976

Kiváncsi vagyok, vajon miért akar valaki eredeti fejegységet venni, amikor az árának töredékéért lehet kapni ebay-ről sokkal nagyob tudású, minden funkcióból többet tudó méretileg is beleillő fejegységet?

Előzmény: tlac0831 (60964)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.10 -2 3 60975

akkor az ilyen vegyen trabantot :D

Előzmény: arnyekzz (60974)
arnyekzz Creative Commons License 2020.12.09 -1 7 60974

A mínuszok nem azért vannak, mindenki kap egyet, szerintem így tudja követni mit olvasott már el. Kevés memóriával rendelkezik....

Előzmény: asopronikopasz (60973)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60973

egyelőre nincs benne hangvezérlés, még nagyon béta.

de a mínuszokból ítélve ez itt most off topic. úgyhogy majd jelentkezem újra, ha van érdemleges előre lépés.

Előzmény: horic_73 (60971)
Simulacrum Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60972

Az adaptív tempomat 30 ezer kilométer óta egyszer sem csinált semmi furcsát, pedig én folyamatosan használom városban is.

A vészfékasszisztens talán 4-szer jelzett eddig, ebből kettő jogos volt, mert kerékpárosok jöttek kicsit beljebb a kelleténél és talán kétszer volt olyan, hogy nem tudom mire (lehet egyszer felüljáró volt) bejelzett, de ekkor sem fékezte állóra az autót.

Szóval nekem jó tapasztalatom van velük, igaz, nagyrészt autópályán használom az autót, ahol nincs igazán olyan, ami bezavarhatna nekik.

Előzmény: GLaci80 (60950)
horic_73 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60971

Vettem. Csak akkor addig nincs értelme beruháznom, míg nem tudom kipróbálni, milyen. Bár már így is van a gyárin kívül két jól működő AA-s navi rajta :) 

Csak gondoltam, esetlegesen meglépem most ilyen "Akciós" beszerzéssel.

Bár azt nem tudom, hogy hangalapú célmeghatározás van-e a Sygic-ban. AA-val Google/Waze tudja. Ez egy kocsiban sztem elengedhetetlen.

 

Előzmény: asopronikopasz (60969)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60970

pff, fejegységen is legfrissebb szoftver van? mert szvsz akkor csak az aa hibája lehet. tedd fel a legutolsó verziót apkmirror-ról vagy aptoide-ról.

Előzmény: papzi57 (60966)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60969

sygic-nál beta tesztelő vagy?

addig mindegy, milyen aa van fent.

Előzmény: horic_73 (60968)
horic_73 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60968

Ez engem is érdekelne. Ugyan nekem megvan minden ikonom, de feltelepítve a Sygic navit, az nem jelent meg sem az AA indító listájában, sem az autóval való összekötés utána a Bosch egységen.

 

Igaz, nekem android 9-es miui-s sárkányos telóm van, plusz a google play-en sem jelenik meg az AA. Így egy régebbit használok.

Esetleg ha letölteném valami mirror oldalról, a legújabbat az megoldaná?

 

Ebben a sygic-ben elég jó kis Add-on-ok vannak, amiket most hirdet karácsonyi akcióban.

Ha működne, érdemes lehet beruházni.

Előzmény: papzi57 (60965)
MAN10 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60967

Én is szalonban vettem téli szettet, Yokohama gumival, 250ezerért.2 hónapja. Igaz, akkor vettem az autót is. 

Előzmény: adani10 (60962)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60966

Az akksi optimalizáció és az auto indulás be van állítva...

Kb. egy hónapja tűntek el ezek az alkalmazások, addig ott voltak...

Előzmény: asopronikopasz (60958)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60965

Na talán most sikerül feltölteni a képeket:

Ott vannak megjelölve azok a appok, amik fenn vannak a telefonon, a másik képen az látszik, ami az AA beállításokban (és a képernyőn) látszik.

A fura az egészben, hogy régebben ezek a programok látszottak a listában, de most elérhetetlenek.

És úgy is próbáltam, hogy előbb elindítottam az appot (pl. Spotify), utána csatlakoztattam a telefont, a zene szólt is a hangszórókból, de az AA képernyőjén továbbra sem látszik.

Egyébként mint írtam, az AndroidQ (10) alapból tartalmazza (rejtetten az AA-t, ha ott a frissítések eltávolításával alphelyzetbe állítom, akkor valami 1.0.xxx verziószámra vált, minden adatot töröl.

De ha utána elindítom, akkor mindenképpen frisstéssel kezd, és jelenleg 2.8-ra frissít.

De ezek a programok továbbra sem látszanak.

A megjelenítés más alaklmazások felett opció az AA-nál be van jelölve, de ezek a zenei alkalmazások nem állíthatók be ilyen jogosultságra.

A legnagyobb relytély, hogy korábban miért láttam és tudtam használni ezeket a programokat és hogy mikor és mitől tűntek el...

Előzmény: 2ozzmexy (60956)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.09 -1 1 60964

Navigációs fejegységet keresek 2016-os Vitarához.

Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.08 -1 5 60963

Igen visszaolvastam és nem is akarok erről vitát nyitni ,inkább elmentem ahol vizsgáztatom a kocsit és teljes bizonyossággal ,első kézből megkaptam a választ!

szóval a forgalomba helyezést követő három éven belül ha viszem akkor újabb három évre megkapom!!

Úgyhogy most decemberben elviszem műszakira és 2023 decemberig érvényes!!

Végül is csak nyerek több mint tíz hónapot ,mintha február elején vinném amikor valóban lejár a műszaki, mert akkor csak 2023 február 6 áig kapnám meg!!!

A vizsgabiztos mondta nyugodjak meg ,ha most decemberben viszem ,2023 decemberig lesz műszaki!!!

Előzmény: kgaboroo (60960)
adani10 Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60962

Mi vásároltunk tőlük Hankook W320-at (lemezfelniset). Kb 1 hónapja. 2020 közepe gyártású volt a gumi. Azóta felszereltünk és rendben fel is ismerte a szenzort a kocsi 15km után kb..

Mi ahogy számolgattunk egész korrekt ár. A szalonban kb 340-ért adják ugyan ezt. Nyilván össze lehet legozni jobb áron is, de ez így egyszerűbb és kényelmesebb volt..

 

Elégedettek voltunk velük, személyesen vettük át asszem Diósdon vannak. Egy rendes gumis műhely. A gumit vásárláskor megnéztük, a felni és gumi is rendben volt, sértetlen volt. És számlát is rendben megkaptunk!

 

Üdv:

D

Előzmény: ja69 (60948)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60961

A másodikat többnyire megválaszolták..lényegében az elsőt is.

 

Maga a fejegység is olyan, hogy kezeli a dualsimes telefont, bármelyikről érkező hívást fogadja BT-n, DE hívást indítani a telefon kézbevétele nélkül csak akkor tud ha beállítod a telefonon, hogy alapértelmezettként a SIM1et vagy a SIM2t használja..ha úgy hagyod, hogy "Rákérdezzen" akkor nem indít hívást (elakad ott, hogy a telefonodon feldobja a kérdést, hogy melyik SIM-et akarod használni, a fejegységen meg ezt nem látod ugye...). Az AA is így működik, szóval ha beállítod az egyik SIM-et a telón alapértelmezettnek akkor menni fog, egyébként nem. Nálam most hívásokhoz/sms-hez a privát (mert autóból kifele gyakrabban indítok privát hívást - a telefonon meg így is rá tudok kézből a céges simre bökni hívásindítás előtt...nem tapasztalom "hátrányát"), mobilnethez a céges van rendelve (ha az a 3GB évente max 2x lefogyna akkor átváltom a privátra..), és szerintem az AA is így kezeli.

Előzmény: papzi57 (60954)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.08 -3 3 60960

Az autó 6 éves korában 2 műszaki vizsgával kell, hogy rendelkezzen.  Jópár oldallal ezelőtt befejezetlen háború volt ebből a kérdésből. Csak felkavarod az iszapot. :-) 

Előzmény: Nyomjadneki (60959)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60959

Kedves csoporttársak!

Jövő év február elején kell vinnem az autót első műszakira (4 éves). Akkor megkapom két évre a műszakit.

Viszont "állítólag" ha most vinném decemberben, akkor innentől számítva 3 évre adják meg a műszakit!?

Szóval tényleg nyernék majd egy évet??

Érdeklődésemre nagyon eltérő válaszokat kapok maguktól autószerelőktől, illetve vizsgabázisoktól is!

Valakinek van e tapasztalata ezzel kapcsolatban?

 

asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60958

ahh, finom miui a telefonon.

első körben lődd le a használandó app-okról az akksi védelmet, azaz engedélyezd, hogy mindig korlátlanul használhassák az akkumulátort. a xiaomi előszeretettel dobja nemcsak a háttérbe a ritkán használt app-okat, sőt az akkumulátor kímélése érdekében meg is von tőlük jogosultságokat.

https://www.autoevolution.com/news/how-to-fix-apps-missing-from-the-android-auto-launcher-152751.html

Előzmény: papzi57 (60954)
MAN10 Creative Commons License 2020.12.08 -2 1 60957

Sziasztok! Azt olvastam, hogy ezek az új turbómotorok pár tízezer km után kormos, kokszos lerakódással lesznek tele. Lehetséges ez? 

2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60956

A fotók jól jöttek volna, de igyekszem anélkül is segíteni:

 

Ha összedugás nélkül indítod el az AA-t a mobilon, akkor más lesz a beállítások menü, ott lehet ki-be kapcsolni h mi jelenjen meg benne, nekem is van egy csomó app amit támogatna, de kilőttem őket, nem akarom simogatni állandóan... Van amit nem tudsz leszedni a kezdőlapról. Kellenek engedélyek neki és "minden alkalmazás fölött" opció is, ha ott a beállításokban nem látszik az app amit használnál, akkor vagy nem jó AA-t raktál fel, vagy a fejegység szoftvere még nem támogatja. Nálam megy a Deezer, mintha PC-ről használnám... (nem kell prémium ha AA-n keresztül hallgatod, csak nyomja a reklámokat ugyanúgy) ;)

 

A dual SIM support sajnos nincsen benne a fejegységben sem, tehát ha csak a "kékfogacskával" kötöd össze a kocsival, akkor sem tudja kezelni, default a SIM1-be dugott kártyát használja hozzá, netre is sajnos... (tesztelve: Galaxy A71, Xperia XA2)

Nem tudom mikor fog bekerülni, a CPO majd eldönti mikor és hova teszi be a product backlog-ba. :D

Ha sok igény lesz rá, akkor tuti nagyobb prioritással kezelik majd, én mondjuk örülnék neki, mert akkor a korlátlan netet használná és nem a 3GB-ot fogyasztaná a deezer vagy éppen a wazze...

Előzmény: papzi57 (60955)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60955

Képek lemaradtak:

Nem is tudom feltölteni őket...

No mindegy, a lényeg, a telefonon van Spotify, Deezer, TuneinRadio, amit az AA fel is ismer a beállítások- névjegy pontban, de az indító listázásban már nem látja őket és így az autó képernyőjén sem jelennek meg.

papzi57 Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60954

Ha már szó esett az Android Autóról...

Van két alapvető problémám vele:

az egyik, hogy dual SIM használatakor nem lehet hívást indítani: nem ajánlja fel, nem kérdezi meg, melyik kártyát akarom használni, csak egyszerűen úgy tesz, mintha telefonálna, de nem megy ki hívás...

a másik, hogy bár a mellékelt kép szerint (az aláhúzott programok) telepítve vannak a telefonon, az indítóban (másik kép) nem jelennek meg, így indítani sem lehet őket.

Már próbáltam sok lehetőséget, de egyszerűen nem értem. Egy ideig meg voltak ezek a programok is, majd egyszercsak eltűntek.

Valaki, aki mászott már bele mélyebben a lelkivilágába az AA-nak, segítene? Android 10 és Xiaomi mi 10 Lite a telefon. Az AA-t nem is lehet letörölni, csak alaphelyzetbe állítani, ami után azonnal frissíti is magát, de a helyzet nem változik, ezek a (érdekes módon egy kivételével mind zenei) programok eltűntek...

2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.08 -1 2 60953

Szenzor hibával szeret kiállni az adaptív tempomat, de figyelmeztet is rá, teljes leállítás majd 10-15 másodperc múlva újraindítás szokta megoldani...

Ne aggódj, a konkurenciánál se jobb, csak azt nem verik nagydobra, csak a szittya magyar Suzukis (tisztelet a kivételnek) amelyik nem áll ki a döntése mellett, prémium minőséget várnak sokan kisautós pénzért, aztán koppannak amikor kiderülnek ilyenek...

 

Az egyik régi használtautó nepper ismerősöm fogalmazta ezt meg jól: "jah kérem, amelyik nem ilyen az 4M-val drágábbról indul..."

 

Dob egy hibát, de működik tovább minden, nem kell tőle megijjedni.

Előzmény: GLaci80 (60950)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.08 -1 1 60952

Attól függ, oda kell figyelni melyik abroncsot választod.

MP92, W320, Vredi, Blizzak, Alpin6, a legrosszabbal kezdtem, az Alpin6 magasan veri a többit.

 

Én nem így rendelném, hanem rendelnék 4 lemezfelnit 4db TPMS szeleppel: https://www.suzukialkatresz.com/spd/S-43210-54P00-4DB/Suzuki-Vitara-S-Cross-2015-tol-felni-szett-4-darab

 

Aztán gumit lehet rá válogatni ahogyan jól esik, pl: https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/kleber/krisalp-hp3-xl-215-60-r16-99h-p342340106/?gclid=EAIaIQobChMImLrhk9697QIVkR4YCh1jWA2pEAAYASAAEgI_e_D_BwE

vagy:

https://gumi.hu/termek/autogumi/semperit/master-grip2xl/215/60R16%2099H/teligumi/?id=21560R16HMGR2X

 

Talán ezzel kapod a legjobb ár-érték kombót, de ez csak magánvélemény....

Ha nem kapsz rá legalább 3 év garit, akkor nem gyári a szelep, szóval ne hagyd magadat átverni. ;)

Utángyártottra szokott 1 év lenni, aliexpress/ebay-esre meg 6 hó.

Előzmény: ja69 (60948)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60951

mert fényévekkel jobb volt, illetve nekem jobban tetszik ma is.

 

nem zabálja az akksit, full offline is működik, valós időben ajánl egérutat, megjegyzi a kedvelt és gyakran használt útvonalaimat, ezer éve van benne sávasszisztens és vasúti átjáróra való figyelmeztetés. valamint vannak egyéb más nyalánkságok is a menükben - nagyon jól személyre szabható. ezen felül dashcam funkciót is raktak bele (bár van külön kamerám), van vetített kijelző funkciója stb.

aztán amikor átültem a vitarába, szerettem volna tovább, illetve integráltan használni. de nem volt rá lehetőség a google miatt, csak a mirrorlinkes verzióra. amiatt meg másik telefont nem akartam. úgyhogy alternatív és optimális megoldásként maradt a waze. abban szeretem (bár néha qrvára eltereli a figyelmet) a közösségi funkciót, meg a trafi jelzéseket - bár ez utóbbi nem mozgat, mert nem szokásom száguldozni.

most viszont, hogy megy a sygic aa-val, megnézem, mennyiben ér majd fel - ha ténylegesen kész lesz - a hagyományos mobilos verzióhoz (azaz lesz jobb a waze-nél és a sima gmaps-nél), aztán majd mérlegelek. összehasonlítási alapom van: ezeken kívül használtam régebben igo-t, tomtop-ot és navon-t is.

Előzmény: tlac0831 (60945)
GLaci80 Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60950

1.6 GLX-ben levő vészfékasszisztens és adaptív tempomat mennyire működik jól? olvastam olyan rémhíreket, hogy felüljáróra befékezett, stb. van valakinek tapasztalata ezekkel? nyilván a kereskedő megesküszik, hogy minden nagyon jó..

köszönöm az eddigi válaszokat is!

asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60949

aptoide vagy apkmirrror

én is onnan szedtem le, aztán (gondolom, mert bejelöltem a beta teszter lehetőséget) most már van rendesen play-ben is.

Előzmény: sappada (60942)
ja69 Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60948

http://suzukiakcio.mbmgumi.hu/?fbclid=IwAR0xaB9v9N9nd_Q2XIRXk8udtPycF_w9C4A_h97DQsvBVQxRC7gI3LYs384

 

Ez lenne a jó link. Innen vásárolt már valaki gumit, felnit? . Vélemény?

Előzmény: arkilaszlo (60912)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.07 -1 2 60947

A 4x4 kb. 70 kg többlet. Mintha még egy kisebb felnőtt beülne. Nyilván számít, de nem tényező. Én dombos, havas helyen lakom 300m-rel tengerszint felett, meg sokat járok ( jártam ;) ) síelni, szóval nekem kellett az ALLGrip. Ha a nyolcadik kerben laknék, elég lett volna az első kerék hajtás.

Előzmény: GLaci80 (60935)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60946

5 év alatt, ha 6x volt kivéve, betéve ( térkép update miatt). Gyanúm, hogy a hidegben a rideg rugó nem kilölte az SD kártyát, hanem elpattant (?) FUCK :(

Előzmény: Jobbszél (60930)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60945

Miért Sygic a választásod? Google Maps meg Wazze ( trafipax miatt) a szokásos..

Előzmény: asopronikopasz (60934)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.07 -1 2 60944

Eddig nem. De most majd fent kell legyen. 

Előzmény: arkilaszlo (60943)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60943

a play áruházban nem is volt fent

Előzmény: sappada (60942)
sappada Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60942

Sajnos Android 9. nem találom még a playben.

Előzmény: asopronikopasz (60939)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.07 -1 1 60941

Értem. Nálam az iphone carplay-val remekül működik. 

Előzmény: asopronikopasz (60933)
Sj Creative Commons License 2020.12.07 -1 3 60940

 4x4 szerintem nem érezhető, sőt van benne sport gomb is, ami elég fickóssá teszi a sima álláshoz képest!

szerintem fogyasztásban lehet pár deci plusz, de előző 4wd vitarám nagy átlaga igy is 6,5 környékén volt

Előzmény: GLaci80 (60935)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60939

ja, és az nem elmosódás, hanem egy új aa fícsör - háttérrel is kísérleteznek a fiúk. ;)

Előzmény: Jobbszél (60932)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60938
Előzmény: grandegabor1 (60937)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60937

Szia! Ezt hogy csináltad?

Bár már olvastam róla, hogy a Gugli "beengedi" a Sygic-et - majd egyszer - az Android Autóba.

De már lehet?

Előzmény: asopronikopasz (60933)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.06 -1 3 60936

nem mentem két kerekessel, nem tudom összehasonlítani....

nem érzem lassúnak, jól megy, jól fogyaszt

és a hátsó csak ritkán megy, nem állandó a 4

Előzmény: GLaci80 (60935)
GLaci80 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60935

köszi! 1.6 allgrip? milyennek érzed, mennyire veszi le a teljesítményt a 4x4?

Előzmény: arkilaszlo (60916)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60934

jött aa frissítés, és megjelent a menüben. de tényleg erősen beta - akad, fagy, elveszti a gps-t, nincs sebesség, újratervezés (eltérő útvonal) nekem nem megy.

amúgy beta tesztelő vagyok sygic-nál a play szerint, az app-ban meg is jelent az aa.

 

Előzmény: sappada (60929)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60933

sygic

Előzmény: Jobbszél (60932)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60932

Ez mi ? Waze ? Nagyon elmosódott...

Előzmény: asopronikopasz (60928)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.06 0 2 60931

Biztos hogy állítható, nekem szervízben ingyen beállították, igaz az enyém még 1,6 szívó GLX 2015. 

Előzmény: papzi57 (60925)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.06 -2 1 60930

Az durva ! Egyszer vettem ki eddig és tettem vissza, akkor ezek szerint szerencsém volt, hogy megúsztam...

Előzmény: tlac0831 (60923)
sappada Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60929

Lehetséges társítania Sygikkal ?

Előzmény: asopronikopasz (60928)
asopronikopasz Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60928

érződik, hogy még erősen beta, de legalább már megy hivatalosan aa-val és nem kell trükközni.

 

wcsapi Creative Commons License 2020.12.06 0 3 60927

Igen. térképkártya kell csak hozzá.

Wongkok fórumtárs jó megoldás, frissíthető térképkártyát tudsz beszerezni tőle.

Előzmény: Lali.bá (60924)
ipigorí Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60926

hú,ez engem is érdekel!

Előzmény: papzi57 (60925)
papzi57 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60925

Valahol már volt róla szó, de a kereső nem barátom...

Szóval a LED-es (2020 évjárat) Vitarában a fényszóró alapmagasságát hogyan tudom állítani?

Kisebb sérülés miatt cserélték a baloldalit, direkt megkérdeztem, hogy beállították-e, mire a válasz: azt nem kell, csak be kell tenni, majd beállítja magát.

Nahát az orrom elé világít, ha fal elé állok, egyértelműen látszik, hogy jóval lentebb világít.

Viszont érdekes módon a sötét-világos határ jóval élesebb az új, cserélt fényszórónál.

Szóval kéne kicsit állítani rajta: azt látom, hogy van egy zöld csavar fej, meg egy recés tárcsa, ez utóbbit gondolom csillagcsavarhúzóval lehet tekerni. De hogy melyiket merre és mit fog okozni, ehhez kéne segítség.

Köszi!

Lali.bá Creative Commons License 2020.12.06 0 2 60924

Olvassva benneteket,

eszembe jutott,hogy akkor gyakorlatilag csak egy kártya kell,hogy a navigáció legyen a rádió/tolató kamera 

kijelzőjén?

2019 vitara gl+

tlac0831 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60923

most nagyobb gondom van, mint a 1870-ről 1880-ra update. Beesett az SD ( térkép) kártyám a fejegységbe benyomásra :(

Előzmény: arkilaszlo (60922)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60922

nem kell újra állítani, mindent átvesz

Előzmény: tlac0831 (60920)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60921

Térkép SD csere, megnyomom, hogy kivegyem, erre beesett az SD. Kb. 2x volt kivéve, betéve élete során, erre a rugó vagy mi befáradt. A fejegységet ki tudom kapni, de onnan elvesztem, hogy szedjem szét tovább. Hogy kivegyem a régi SD-t ( bent zörög), javítsam az SD foglalatot az új SD-nek. Fasza!

Tippek? A Bosch OEM fejegységet magát hogy érdemes bontani? Kicsit aránytalannak érzem, hogy egy SD olvasó miatt az egész fejet cseréljem. Akár újra, akár bontottra. Javít vki ilyet?

tlac0831 Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60920

Na nekem 1870 van, akkor nem updatelek, Annyit nem ér, hogy mindent újra beállítsak.

Előzmény: Jobbszél (60907)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 60919

Enyém is 2015-ös gyártás, eredetileg a 830 verzió volt rajta, ami működésképtelen volt gyakorlatilag. A 1840 óta minden jól működik, jelenleg a 1880 fut rajta. 

Előzmény: arkilaszlo (60916)
MAN10 Creative Commons License 2020.12.06 -1 2 60918

Az enyém is csak addig volt használva, míg hazahoztam a kocsit. Aztán gumiszőnyeget neki... 😀

Előzmény: Lali.bá (60917)
Lali.bá Creative Commons License 2020.12.06 0 2 60917

 

Üdv

valakinek egy garnitura gyári szövetszőnyeg?

5000ft

arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 60916

igen, ez a 1880 verzió

 

az  enyém 2015 allgrip, e legelső verzió volt rajta akkor még (talán 850 860 ?), most a 1870 van rajta, tehát frissíthető kezdetektől fogva

azt viszont nem tudom, hogy pl egy 860 ra egyből lehet.e tenni egy 1880 at, vagy kellenek a köztes verziók

az AA természetes tökéletes működik már régóta

Előzmény: GLaci80 (60915)
GLaci80 Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 60915

találtam egy linket a 1880-hoz: https://mega.nz/file/mZpnzQqa#0yeQgJY1YgjHMypo25M5yrsawWk6ORyUUuiQxB_Zv8A

ismeri ezt valaki? bármilyen verziótól frissíthető?

GLaci80 Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 60914

+a bónusz kérdés: 2016-os 1.6 fejegységén lehet firmware-t frissíteni, hogy tudja kezelni az android auto-t?

GLaci80 Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 60913

Sziasztok! Lenne néhány kérdésem a nagyérdeműhöz: 1.6 Allgrip mennyire lusta? Most egy 1.6 van és azzal én jól elvagyok, de sokszor jó lenen a 4kerék a téli melóm miatt. Az 1.6 GLX fékasszisztense olyasmi mint az új hibridé vagy kevésbé jól (idegesítően) működik? Az 1.6-ba kb 90 000 km után ha beülök egy akkor nyikorog az ülés, illetve a klímarendszerben amikor egy elektromotor állít valamit, az is nyikorog. Lehet ezeken segíteni? Előre is KÖSZÖNÖM!

arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.05 -1 1 60912

téli szett helyett ez sem rossz

 

de nekem volt bosch ami taccsra is ment, most karcher van........ hát a kettő nem egy kategória (igaz árban sem)

Előzmény: ja69 (60908)
ja69 Creative Commons License 2020.12.04 -1 0 60911

Igen elrontottam a linket nem azt akartam javító köszi

Előzmény: DKori86 (60910)
DKori86 Creative Commons License 2020.12.04 -1 2 60910

Biztos nem rossz ez a Bosch se (árban korrekt), nekünk Karcher van. :D

 

Szerintem másik linket szerettél volna. ;)

Előzmény: ja69 (60908)
MAN10 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60909

Én megvettem az új autóval október elején. Nem esett jól a plusz kiadás, de dolgozni is járok a kocsival, tehát kellett a téli mindenképpen. 

Előzmény: ja69 (60908)
ja69 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60908

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-easyaquatak-100-magasnyom%C3%A1s%C3%BA-mos%C3%B3-hossz%C3%BA-l%C3%A1ndzs%C3%A1s-06008a7e01-1264338.html?ga_query=Bosch+EasyAquatak+100+

 

 

Üdv. A fenti helyről vásárolt már valaki téligumiszettet? Vélemény? TPMS valóban gyári lehet.Esetleg hol érdemes szettet vásárolni?

Jobbszél Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60907

Fejegység 1880. 

Előzmény: tlac0831 (60905)
utazó1111 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60906

Ugyanúgy működik mint a gyári, csak egy kis idő után a napsütés hatására színét veszti, de legalább nem kell a mosóban csavargatni az antennát.

https://www.aliexpress.com/item/32785962119.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dEVMJ4E

Előzmény: Jobbszél (60904)
tlac0831 Creative Commons License 2020.12.04 -2 1 60905

Rég jártam erre. Szívómotoros Vitarám van, lassan 5. éves. Hol tart a fejegység firmware és a navi SD verzió? Egy darabig frissítettem, most rámennék az Android Autora picit. A mobilom(on) a legfrissebb. THX

Jobbszél Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60904

Na ettől tartok, hogy így járok...

Előzmény: kgaboroo (60903)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.04 -1 2 60903

Meg ne vedd. Semmire nem való. Bár dísznek jó. Megvettem, felraktam, levettem, azóta porosodik a polcon.

Előzmény: Jobbszél (60899)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60902

Az a baj hogy százféle van százféle árban és jó lenne tudni melyik tipus az elfogadható minőségű. Én BMW-t nem tudok venni, hogy antennához jussak...🙂🙂🙂

Előzmény: mlas45 (60901)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60901

Nekem jók vele a tapasztalataim :) a BMW-vel olyat adtak gyárilag... :)

de félre a viccet, volt már itt, aki szerelt fel olyat, és működött. Végül is nem űrtechnika...

Előzmény: Jobbszél (60899)
Sj Creative Commons License 2020.12.04 -1 2 60900

Alváz és üregvédelmen én is agyalok, ilyen ütemben drágulnak és bonyolodnak az autók akkor egy darabig meg kell tartsam az 1,6 szivóm. Én mindenképp átlátszót választanám hagyományos fekete helyett, biztos jol le is kell tisztitani előtte, de konkrét helyet még én sem nézem ki.

Előzmény: ent2 (60889)
Jobbszél Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60899

Ha már rádió... Aki már próbálta mik a tapasztalatok a cápauszony antennával ? Van olyan, amit érdemes megvenni ? 

kgaboroo Creative Commons License 2020.12.04 -2 2 60898

Persze...a rádióval van a gond. Gyenge a vételi erőssége és ezért érzékeny a lörnyezeti viszonyokra.

Nevezhetjük rádió típushibának. Ugyanilyenre kár cseréltetni. Igaz, hogy 140 ezertől indulnak a belevaló fejegyégek, de azok legalább androidosak, fut rajtuk az iGo rendesen, és alapból durván több a tudásuk.

Előzmény: grandegabor1 (60897)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60897

De ezek szerint akkor mégiscsak a rádióval van baj. Ha az egyik jó a másik nem.

Érdekes, hogy a céges kocsikkal sosincs ilyen bajom, ott még az ingadozást sem hallom.

Akkor betudom a környezeti változásnak és a körülményeknek.

Hallgatok csak zenét. :-) 

Előzmény: kgaboroo (60893)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.04 0 2 60896

AT

Előzmény: habu1 (60894)
1parker Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60895

Egyszerűen nem megy csak pörög,vonszolja magát,de be melegszik akkor már rendesen működik.Meg mintha két fokozat között lenne.ingadozik a fordulat.

 

Előzmény: habu1 (60894)
habu1 Creative Commons License 2020.12.04 -1 1 60894

Nem akar menni csak a fordulat van  ezt hogy érted? Ha van fordulat miért nem megy? Lehet hogy csuszik a kuplung

Előzmény: 1parker (60888)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60893

Van egy dupla, fedett kocsibeállóm. Bent áll a Swift és az Scross, mindkettőnél a Retró rádió szól. Ha a Swittel tolatok ki akkor semmi nem történik a rádióvételben, az antennájuk is teljesen egyforma.

Ha az Scrossal tolatok ki akkor mikor már kint van a fél hátulja elmegy az adás. Fél méterrel hátrébb tolatva visszajön és szól rendesen.

Kimegyek vele a kapun a kijáró fölött villanyvezetékek vannak, akkor újra elmegy az adás kb 2 m távolságon, utána megint szól rendesen.

Óvár felé haladok és a következő falun áthaladva ahol villanyvezeték megy át az út fölött ott indadozik a vétel erőssége.

Ha beérek Óvárra már szép tiszta a vétel és sehol sem ingadozik.

Ha pályán megyek Pestre akkor végig tiszta és dinamikus a hangzás.

Az biztos, hogy a határszélen nálunk a szlovák adók eléggé elnyomják a magyar adókat mert egy tizeddel odébb hangolva a rádiót már szlovák csatorna jön tisztán.

Valószinű, hogy a rádió kavarodik meg a sűrű csatornakiosztások végett és s frekvenciakövető rendszere hezitál két közeli adósáv között.

A Swift rádiójával nincs ilyen gond. Még messze bent Ausztriában is jönnek magyar adók vele elég tisztán.

Az Scross rádiója gyengye vételi szempontból, ezt már kitárgyaltuk a fészen is. Szinte mindenkinek hasonló akik nem az ország közepében hanem a határszéleken laknak.

Előzmény: grandegabor1 (60890)
kisfo Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60892

Nálad állandó.

de az adónál ? a légköri viszonyok (hömerseklet, para, repülö) ? az út menti udvarokon, cégeknél (hoztak nagy vasat, elvitték, gép bekapcsolva, ...) ?

 

otthon sosem játszottál rádióval ? 0.5m-rel arrébb menve zajosabb lehet a vétel (1db emberi test htása :-)

 

Előzmény: grandegabor1 (60890)
cinoberke Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60891

Nálam is ugyanilyen... Városon belül, hol így, hol úgy szól. Eltűnnek majd visszatérnek a magas, mély hangok, néha mosott az egész hangkép, néha meg tök szép. Nem sistereg, nem szakadozik a vétel, hanem mosott lesz a hangzás.

SD kártyáról vagy TuneIn netes rádióról tökéletesen, szépen szólnak a gyári hangszórók.

Számomra egyértelmű, hogy a rádió vevő a ludas.

Jeleztem a szervízben, de egyelőre nem cserélték, bár ígérték.

Előzmény: grandegabor1 (60890)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60890

Köszi a tudományos választ, de nekem akkor sem fél az alap luzer agyamba, ha mindig minden állandó. Az útvonal, az időpont a frekvencia meg még minden IS.

Akkor miért van, hogy eddig nem csinálta, csak mostanában az elmúlt pár hónapban? A régi szoftverrel csinálta, majd feltettem a 1880-ast. Akkor egy darabig tök jó volt,

majd pár hónapja újra kezdte. 

Másnál nincs ilyen csak nálam?

Előzmény: kgaboroo (60887)
ent2 Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60889

Helló!

 

 

Alváz és üregvédelmet csináltatott már valaki a Vitaráján? Érdemes áldozni rá? Mennyibe kerül?

Tudtok ajánlani olyan műhelyet a környéken ahol szépen megcsinálnák? Én egri vagyok. Köszönöm. Üdv.

1parker Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60888

Sziasztok!

 

     Van egy 3 éves 1,6-os AT Vitarám. Ez idáig mindig garázsban ált! Most már kint alszik ,hidegen való elinduláskor alig akar húzni bemelegszik akkor teszi a dolgát.2500 fölé nem pörgetem míg a víz nem indul felfele.Néha a jobban fülelek huhogás jön mint egy turbó hang.az istenért nem akar menni csak a fordulat van fent.Volt már bolygó műves autom de ennyire lomha nem volt,tudom ,hogy az olajnak melegedni kell.Valakinek tapasztalata? Vagy olaj csere 43.000km van benne.Segítségeteket előre is köszönöm!

kgaboroo Creative Commons License 2020.12.03 -2 1 60887

Az a baj, hogy a rádióadások jelét különöző átjátszóadókon továbbítják és ráadásul különböző frekvenciákon. A rádióban van automata jelkövető és ez korrigálja a frekvenciát. 

A rádiójel erősség elég csekély ezeken az utólagosan felépített adótornyokon. A rádió érzékenysége is elég gyenge, az antenna nyeresége sem az ideális ezért környezeti viszonyoktól, domborzattól függően változik a vétel erőssége.

Ráadásul sok az elektromos hálózat ami drasztikussn csökkenti a jelerősséget vagyis inkább zavarja.

Ugye minél magasabban van az antenna annál kevesebb a zavaró tényező. De ezt autónál nemigen lehet kiküszöbölni. Marad a jó minőségű és hosszúságú, nagy nyereségű antenna felszerelése, amennyiben az még esztétikus. Vagy érzékenyebb rádió beszerzése.

Vannak utángyártott gyári hatású fejegységek mind az Scrosshoz mind a Vitarához amiken fel van tüntetve, hogy növelt jelerősségű a vétel szempontjából. 

Sajna a Suzuki gyári Bosch fejegysége kicsit kevés érzékenységű. Lehet, hogy  a Németeknél jól szerepelt a teszten és elég volt a vételi érzékenység de itt nálunk ez nem mindig elég.

Előzmény: grandegabor1 (60886)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 60886

Én a délvidéken vagyok itt szerencsére azért nem olyan erős a "konkurencia". :D)

De nekem nem is ez a bajom. Pontosítok.

A melóhelyem 20 km-re van Szegedtől és amikor jövök-megyek Van, hogy végig tökéletes a vétel oda-vissza,

de olyan is, hogy a várostól távolodva a még 5 km-re tökéletes vétel, elkezd sisteregni és 10 km-nél már semmi.

Elmegyek a melóhelyemre. Majd hazafelé bekapcsolom és láss csodát....tökéletes.

Én ezért gondoltam, hogy ez inkább rádió probléma és nem antenna. 

Előzmény: kgaboroo (60881)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.03 -5 1 60885

Nem értessz a rádiótechnikához úgy érzem.

Elmondom....a egy antennajel gyenge akkor arra nem köthetsz egy erősítőt mert a gyenge ís rossz minőségű jelet fogja felerősíteni. Ergo, még szarabb lesz a vételed.

Nincs az antennaaljzatban semmiféle erősítő egység. Csak ki kell szerelni és meglátod.

Előzmény: gaben.38 (60884)
gaben.38 Creative Commons License 2020.12.03 -1 2 60884

Na végre leesett hogy ez egy aktív antenna, vagyis a talppontban van egy erősítő mely ehhez a mérethez van hangolva, vagyis fordítva. Azért kell az erősítő hogy az elektromosan és fizikálisan is lerövidített antenna jelét felerősítse, mert ugye hogy néz már ki egy 74 cm hosszú antenna, ennyi lenne a félhullámú dipól hossza FM2 közepén 98 MHz-en.

Előzmény: kgaboroo (60881)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.12.02 0 3 60883

Ausztriában nyáron biztosan nem büntetnek téligumi miatt, sőt le is vizsgázik vele az autó. Egyedül az állapotát, előírt mintamélységét nézik. Hogy tiszta legyen, én Ausztriában élek, főként osztrák rendszámú autót hajtok, konkrétan júliusban vizsgázott a verda téligumival....

Előzmény: 2ozzmexy (60844)
ipigorí Creative Commons License 2020.12.02 -1 2 60882

Nekem nyár óta van rátéve a 1880-as. Semmi problémám vele,minden tökéletesen működik. Csak: közvetlen a szlovát határ mellett lakom és a magyar adás vagy jön vagy nem,inkább nem vagy nagyon rosszúl. Az utinform például csak szlovákul. Ha negyek az ország belseje felé,szépen jönnek a magyar adó elő. Itt mindenki bárhol sajnos szlovák rádiót hallgat.

Előzmény: grandegabor1 (60880)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.02 -1 2 60881

Az a baj a rádióval az Scrossnál is, hogy elég gyenge a vételi erőssége. Ezen a szoftver frissítése nem segít mert hardveres probléma. 

Én próbáltam többféle antennát egy olyan helyen ahol a gyári antennával sistergő volt a vétel. 6 féle antennát próbáltam rá 20 cm-estől az 1 m-esig.

Próbáltam a cápauszonyt is. A legjobb vétel az 1 méteres antennával volt, a többi alatta teljesített a gyárinak.

Viszont az 1 méteres meg hülyén nézett ki.

Az a baj, hogy az ország nyugati csücskében lakunk pont a szlovák határnál és a rádiójel mifelénk már eléggé gyenge.

Ha megyek befelé az országba akkor a rádió eyre szebben és tisztában szól. Győrnél már kristálytiszta a vétel és a zenei frekvencia tartomány is teljes.

Ha jövök hazafelé akkor Óvár után már vannak szakaszok ahol elkezd sisteregni és a hangzásban is csökkennek a mély és magas hangok.

De az biztos, hogy a gyári antennával a legjobb a vétel, ezért nem is nagyon érdemes antennára költeni.

Ha egymás mellett áll a két kocsim, Swift és Scross akkor a Swift rádiója tökéletesen szól az Scrossnál van sercegés.

A Swift rádiója sokkal érzékenyebb és mindenhol szépen szól.

Előzmény: grandegabor1 (60880)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.12.02 -1 1 60880

Én a 1880-ast azért tettem fel, mert arra gondoltam, hogy megoldja a rádiós problémámat, de sajnos nem.

Ezt leszámítva jó. Nem fagy, teszi a dolgát, csak hát a rádió így is időnként úgy szól, mintha már vételkörzeten kívül lennék.

Egyszer tökéletes, egyszer nem csak úgy random. 

Előzmény: solid+ (60874)
zlala Creative Commons License 2020.12.02 0 1 60879
Előzmény: arkilaszlo (60864)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.02 -1 1 60878

A gyári jó volt, most a 1880-assal sincsen gondom, de nekem nincsen gyári navigációm, WaZe-t szoktam kitenni rá AA-val és Deezer-en hallgatok zenét. Rádió tavaly november óta be van állítva és működik, nem lehet h valami más csinálja nálad a cirkuszt? A 1850 óta nem igazán hallom hogy fagyna bárkinél is, a hangvezérlés meg a WaZe szokta összekakilni magát, de az az AA miatt van.

Előzmény: solid+ (60877)
solid+ Creative Commons License 2020.12.02 -1 1 60877

Az 1850, 1860 állandóan lefagyott. Volt, hogy napogig nem volt rádióadó. Csak az segített, ha újra feltettem, vagy "visszatérés a gyári beállításokhoz". De ekkor mindent elfelejt természetesen ( címek , rádióadók).  Mintha kevés memória lenne, és az megtelik 1-2 (!) hét alatt. A program nagysága 3,6 GB. Az 1,2 GB -os 850-es program mindig hibátlanul működik, bár a telefon csak 30-as, max  hangerőnél lehet hallani, és ott nem beszél magyarul a GPS, és nem mutatja az aktuális engedélyezett max sebességet. Ezért kérdeztem, hogy az 1870-1880 milyen.

Előzmény: 2ozzmexy (60875)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 0 2 60876

Senkit sem akarok megbántani, de én sem szeretnék abroncsokról vitázni, mert abból sértődés lesz...

Volt Misi, Conti, GY, ezek nekem beváltak, a többiről azért nem vitáznék, mert messziről jött ember... 

Előzmény: daty55 (60873)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 -1 1 60875

Nálam nyár óta fent van, mit szeretnél tudni? Ha konkretizálod a kérdésed lehet tudok érdemben válaszolni.

Felmegy, működik, nem fagy, AA-val használom és bírja, hangvezérlés tré... 

Előzmény: solid+ (60874)
solid+ Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60874

Suzuki Open Source Software 1880 ról vélemény van?

daty55 Creative Commons License 2020.12.01 -1 2 60873

Nem rég értem haza Miskolcról a Suzukiból az egy éves szervízről.

42.027 Ft lett a vége, amiben átvizsgálás, olaj (5W-30) olajszűrő, pollenszűrő volt.

A munkadíj 16.114 Ft volt, ez 1,3 órára vonatkozott.

 

A Nankangról csak olyanokkal tudok érdemben vitatkozni, akik már próbálták motoron, vagy autón.

Aki olvasott, vagy hallott róla valakitől, azzal nem igazán van miről...

 

(Ez nem Neked szólt, csak nem akartam még egy hozzászólást írni.)

 

 

Előzmény: 2ozzmexy (60867)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60872

oh, így már értem

Előzmény: arkilaszlo (60870)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60871

Nyomkodtad a gombokat rajta?

Előzmény: Pablo E (60869)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60870

akkor nem jól fogalmaztam......

 

ezt most tartom elfogadhatónak, az eddigiek voltak irreálisak  (ez ugyanaz a szerviz)

a 33 és a 43-65 közötti összeg az anyag felár a 15-höz képest

Előzmény: 2ozzmexy (60867)
Pablo E Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60869

Ez a pótkulcs. 3,5 éve nem volt használva. Létezik, hogy "elfelejtette" a kódot? 

Előzmény: Pablo E (60868)
Pablo E Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60868

Le volt merülve az elem (ExtDig-ből pár napja vásárolva, GP, jó dátummal). Kicseréltem jóra, az érintőket megtakarítottam, de sajnos így sem működik.

Előzmény: 2ozzmexy (60866)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60867

"ez összesen 33 000

pont ennyi munkára meg anyagra előző években 43-65 000 között fizettem"

 

Általában tudom követni a matematikai eszmefuttatásodat, de ezt most nem értem, ezen mi drágult!? Szerintem eddig jártál drága helyre. :D

 

A teljesség igénye nélkül mutatok két szervizt itt a főváros vonzásköreztében h mindenki belőhesse azt a 18ezer jóerősmagyarforintot:

https://www.car-era.hu/oradijak.html

itt csak "csomagokat" találtam: https://cromax.hu/autoszerviz/services/karbantartasi-csomagok/

Mint korábban írtam nekem novemberben a 12 hónapos szerviz munkadíja volt bruttó 10.800 HUF számlával.

Pécs: http://ellerautoszerviz-pecs.hu/arlista

 

Szóval a 18k még emberes, elárulom 2003-ban sem dolgoztak olcsóbban... csak akkor még joggal szívtad a fogadat hogy az első éves szerviz 47ezer volt számlával. ;) Ennyit változott a világ, vidd el máshova, az sem lesz olcsóbb inspekcióval, ha csak beöntik az olajat meg kicserélik az olajszűrőt az lehet a sarki szerelőnél meg van 5ezerből, így a 33ezres számla faragható 20ezerre, de vajon megéri e...

Előzmény: arkilaszlo (60864)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60866

Nem ritka, hogy annyit áll az elem a boltban (főleg kisebb üzletekben) hogy lemerül állásában. Van egy dátum ráütve h mikor készült, azt érdemes szemrevételezni vásárlás előtt és ha 2 évnél régebbi akkor kuka. Én egy egyszerű 3forintos multiméterrel rá szoktam mérni ezekre, az érintkezőket pedig kontakt spray-vel érdemes megtakarítani, de nem WD40-el, hanem pl Kontakt60-al. Nem írtad de gondolom KeylessGo, azoknak a pótkulcsából érdemes kivenni az elemet, nehogy "belefolyjon".

Előzmény: PeterMII (60865)
PeterMII Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60865

Hasonlóan jártam a napokban. Próbáld ki másik elemmel, nekem ez volt a megoldás. A bontatlan Maxell-lel meg se nyikkant, de szerencsére találtam itthon ikeásat is, mostmár mindkét kulcsban az van.

Előzmény: Pablo E (60858)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.12.01 0 0 60864

Nem vitaindítónak szánom, csak mindenki tájékozódjon előtte, hogy hova viszi szervizelni/javítani.....

 

December 1-től drágulnak a Suzuki-alkatrészek – tudta meg a Vezess. A japán márkának ez lesz idén a harmadik áremelése, éves szinten 20 százaléknál járnak, a szervizeik óradíja 25 százalékos drágulásnál.

 

https://www.vezess.hu/magazin/2020/12/01/ujabb-aremelkedes-sujtja-matol-az-autosokat/

 

 

"A legnagyobb japánnál nettó 11 000 és 17 490 forint között mozog ma a mechanikus szerelések óradíja"

 

Az óradíjak egy szégyen:

https://www.vezess.hu/magazin/2019/09/06/markaszervizek-oradijai-magyarorszagon/

https://www.vezess.hu/magazin/2019/09/12/magyar-markaszervizek-oradijai-2-resz/

 

 

 

(én most voltam 5 éves szervizen....

 

5. éves szervíz 18 000

+ anyag 15 000    innét   

https://autoalkatreszekwebaruhaz.hu/termek/suzuki-s-cross-ii-suzuki-vitara-ii-olajcsere-szett-1-6-m16a-88kw-benzin-levegoszuro-olajszuro-pollenszuro-ecstar-gyari-motorolaj-0w20-4l-99000-21e20-047-13780-61m00-n1318017-95850-61m00/

 

ez összesen 33 000

pont ennyi munkára meg anyagra előző években 43-65 000 között fizettem

)

kgaboroo Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60863

A kínaiaknak nem is kell pénzt tolni a gumitesztekbe. Enélkül is a világ legnagyobb gumigyártó országa.

Előzmény: mlas45 (60862)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.01 -1 2 60862

Ez nagyon tudományosan hangzott, csak semmi jelentősége. Egyrészt nem érdekel, milyen aszfalt van Norvégiában vagy Krétán, mert egyiken sem járok - másrészt a xar kopott gumi mindenen jobban csúszik, mint a jó minőségű új.

Tudom, a teszt fizetős, és a csóró kínaiaknak nincs lóvéjuk, hogy megtolják a Nankangot :))

Előzmény: kgaboroo (60856)
Pablo E Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60861

Elvileg új elem. Meg sem fordult a fejemben, hogy rossz is lehet. Megnézem.

Előzmény: Targonczás (60859)
öregapóka2 Creative Commons License 2020.12.01 0 1 60860

Pont így jártam én is. Még nem találtam megoldást.

Előzmény: Pablo E (60858)
Targonczás Creative Commons License 2020.12.01 0 2 60859

Az új elemet kipróbáltad más fogyasztóval, vagy műszerrel? De az érintkezőket is érdemes kicsit letisztogatni, hátha..

Előzmény: Pablo E (60858)
Pablo E Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 60858

Sziasztok!

 

Nemrég szükség lett volna a pótkulcsra (3,5 éve áll a fiókban).

De nem nyitotta ki az autót távirányítva. Gondoltam, lemerült az elem.

Elemcsere. Így sem nyitja. Megdöglött?

Targonczás Creative Commons License 2020.12.01 -1 1 60857

 Nem állítok semmit, de szerintem a gumiteszteken valami szisztéma szerint ( pénzfeldobás? ) döntik el, hogy melyik évben melyik szponzorált termék nyerjen. Néha valami idegen távol-keleti márka is bekerül a versenyzők közé a hitelesség kedvéért, de egy ilyen akkor sem érhet el jó helyezést, ha a jövőből hozták. Ugyanakkor jó hír, hogy az utóbbi évtizedekben már mindenhol brutál jó gumikat gyártanak (főleg, amit az EU bevizsgált, nálunk kapható) amik között már csak az ár a legfőbb különbség. 

Előzmény: mlas45 (60855)
kgaboroo Creative Commons License 2020.12.01 -2 1 60856

Azt talán sejted, hogy egy gumimárkát nem tesztelnek mindenféle aszfalton. Bizonyára körbejártad már Európa útjait, ezért ismered a különböző országok útépítési technikáját és anyagát.

Nincs két ország ahol egyforma anyagból dolgoznának.

Ami nálunk jól tapad az pl Szlovákiában csúszik.

Ausztria túl simára csinálja az útjait, a Szlovákok sok követ raknak bele, a Görögöknél egész világos anyaggal dolgoznak, ha felmész északra ott sötétebb, fagytűrőbb anyagból fektetik az utakat...stb.

A hülye elszáll a legminőségibb gumival is.

A,i gumi az egxik autón hibátlanul fut az a másikon már csúszkálhat. Futómű geometria közbeszólhat.

Ezért nincs sok értelme ilyen dolgokról vitázni, mert ahány autó annyiféle tapadás azonos guminál.

A gumitesztek nagy része amúgy is fizetős.

Előzmény: mlas45 (60855)
mlas45 Creative Commons License 2020.12.01 -2 2 60855

A gumi üzlet, ez nem vitás, de miért lepődtök meg ezen? Az autó maga is az...

A teszek: igazából mindegy, hogy épp XY vagy ZW márka nyer, de azt jól lehet mindig látni, hogy az élmezőny sokkal jobb eredményeket mutat, mint a sereghajtók. 

Gyakran tényleg csak méter különbségek vannak, ami mindegy, mikor a faluban gurulsz hétköznap - de nem mindegy, ha épp ezzel úszol meg egy koccanást, végy épp nem ütsz el valakit.

 

Aki meg az elkopott gumija miatt az új autójával egy nedves ívről letér a szántásba - azt nem is nagyon sajnálom :))

Előzmény: Targonczás (60854)
Targonczás Creative Commons License 2020.12.01 -5 3 60854

A gumi témához annyit tennék hozzá, hogy az autógumi jó üzlet, a járatos gumimárkák között csak a marketingben és főleg árban vannak különbségek, a valóságban csak minimális. Több márkát ugyan abban a gyárban csinálnak ugyan abból az anyagból, szinte csak a belesütött névben különböznek. A függetlennek látszó gumiteszteket is gyakran egy, vagy több cég közösen szponzorálja, ami lényegében reklám. Sokan azért vesznek jó csengésű gumimárkát drágán, mert ezzel fizetik meg a saját biztonságérzetüket.

És még annyit, hogy kevés autós futtat le nullára mondjuk 6-7 év alatt egy-egy garnitúra téli+nyári gumit, így sokan még tökéletes profilmélységgel dobhatják ki, mert rugalmatlanná válik. Jó oldala viszont, hogy így azonos idő alatt dupla mennyiség értékesíthető a négy-évszakosokhoz képest. Lehet, hogy ez is szerepet játszik abban, hogy a teszteken általában leszerepelnek a négy-évszakosak? Ki tudja..

mlas45 Creative Commons License 2020.11.30 -2 3 60853

A világ vezető gumimárkái törik magukat a fejlesztéssel, pedig csak két sudzukis tesztpilótát kellene megkérdezniük: a titkos recept:teszkós félig kopott kínai téli gumi :))

bár az igaz, erre a fos pattogó futóműre mindegy, mit raktok... de ez akkor is annyira suzukis...

baxxuk a rezet 2 forintért, és még meg is magyarázzuk, hogy így a jó :DDD

Én se szeretem ezt a majom-banán faxságot, de azért valahol éreznetek kéne, hogy új autónál nem pont ezen illik spórolni.

A futómű legfontosabb alkatrésze a gumi, ezt neked motorosként tudni kéne. Jobb futóművet nem tudtok az autó alá venni - de legalább jobb gumit igen.

Előzmény: daty55 (60852)
daty55 Creative Commons License 2020.11.30 -5 0 60852

Ja, amíg cserélgettem a nyári/téli szettet, ugyan úgy csináltam, mint Te.

Ha már necces volt a téli, maradt fent nyáron is, amíg le nem futott.

Minden helytálló, amit írsz, én is ezeket tapasztaltam.

Attól, hogy kicsit "nyúlik", attól még kiválóan tapad, csak meg kell szokni.

 

Aki nem hiszi, annak ki kellene próbálni, és azután véleményt mondani...

Előzmény: kgaboroo (60850)
daty55 Creative Commons License 2020.11.30 -4 0 60851

Egyik autómon Nankang négy évszakos gumik voltak.

Nagyon meg voltam velük elégedve itt fent a Bükkben is, ahol lakok.

Sőt, Nankang gumit használtam már BMW motorkerékpáromon is, nem igazán láttam hátrányát, mert nem volt.

Simán tudtam tartani a tempót a többiekkel, sőt....:-))

 

Aki nem hiszi, járjon utána.:-)

 

Előzmény: kgaboroo (60850)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.30 -6 1 60850

Nézd...én nem ijedek meg ha egy kopott nyári gumi kicsit felúszik a nyomvályúban álló víztócsában.

És ha nincs tapasztalatod kopottabb téli gumival nyáron akkor ne állíts olyat, hogy az nem jó.

Igen, a téli gumi valóban nem az igazi nyáron...de csak a vadiúj téli gumi, mert az még túl mély profillal rendelkezik. A meleg aszfalton jobban bepuhul, kenődő érzést ad.

Viszont ugyanez a téli gumi 4 mm-re kopva 2-3 évesen már tökéletesen tapad nyáron. Hidd el van benne tapasztalatom mert nem dobok el egyetlen gumit sem amíg el nem éri az utolsó kopásjelző recét.

 

Az pedig, hogy 5 miliós autót hajtok még nem ad okot arra, hogy szórjam a pénzt két kézzel.

Mert ugye itt mindenki Michelin prémiummal jár mert az biztonságos, főleg 80 km-es sebességnél, mert ennyi kell az 5 literes fogyasztáshoz.

Hagyjuk ezt ha volt pénz majomra, akkor legyen pénz banánra is szöveget.

 

Itt is a fórumolvasók között 90 százalék olcsó gumit keres...mert minek vegyen prémiumot, ha az olcsóbb márka ugyanúgy elgurul a kocsi alatt.

Én pl Nankang téligumit használok. Ez lesz a 4. tele amit futni fog.

A létező legszarabbnak írják le a gumiteszteken és ehhez képest nem is annyira olcsó.

De én bevállaltam mert ki akartam próbálni, tetszett a mintája...és már 4 éve hibátlanul fut. Még 2 évet adok neki és nyári gumi lesz belőle, nem dobom el, csontig lefuttatom.

 

De nem kell követni a példámat, mert még valaki eldobja a kocsiját és én leszek a hibás. De ha valaki nem meri vállalni a 4 mm-es téli gumiját nyáron akkor egészségére. Adj oda valaki rászorulónak aki örülni fog neki és vidáman kiautóz előle még 3 szezont nyáron.

Előzmény: mlas45 (60848)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.30 0 2 60849

Ez a négy évszakos gumi használt nálam télen csak azért volt, ismétlem, mert ez volt a kocsihoz. Az ismerősöm én én sem nézegettem a gumit. Láttam, hogy rajta van a hópihe hegycsúcs jel, mint a téli gumikon. A mintáját figyeltem tavaly, akkor néztem utána. De mondom, teljesen jó a gumi. Amúgy meg nyáron nyári, télen téli szettem van.

Előzmény: 2ozzmexy (60845)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.30 -1 5 60848

Kicsit fogalom zavarban vagy... a kopott gumi az nem slick gumi. Az inkább hasonlít a bakelitre, a slick gumi meg a radírra. 

Ezen túl is: a rovátka csak azért van a gumin, hogy kivezesse a vizet. A slick nem vezeti ki, lásd: F1. Ott nálad talán kicsit ügyesebbek se bírnak menni 2 kanyarnyit sem, ha esik 3 csepp eső.

Hiába mondod, hogy tudsz vezetni, meg lassabban mész, ez baromság. Mindenképp jöhet egy tócsa (a kiváló minőségű kicsit sem hullámos magyar utakon is) amin bizony felúszol a 2mm-eddel, főleg könnyű autó-széles gumi kombóval. Onnantól meg lehetsz akármilyen ügyes...

A téli gumi meg egyáltalán nem jó nyáron, kenődik, nem ad precíz oldalvezetést, sokkal hosszabb fékút - ezt minden gumitesztben leírják. Persze te tudsz vezetni, neked ez se számít :DDD

 

Én az egészből csak azt nem értem, hogy akinek gondot jelent rendes gumit tartani az autóján - az miért jár 4 millás autóval?

Előzmény: kgaboroo (60843)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.30 0 1 60847
Előzmény: 2ozzmexy (60845)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -2 0 60846

Azért hogy ugyanannyira tapadna azt kétlem, bár vezetési stílus függő, hiszen a Laufenn, Sailun és Giti abroncsokat is eladják valakinek... de azért szerintem abban megegyezhetünk h jobb a nyári nyáron. ;)

Előzmény: kgaboroo (60843)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 60845

Azért arra felhívnám a figyelmedet hogy a TS815-ből kétféle minta van...

Mellesleg van létjogosultsága a 4évszakosnak az itthoni teleket elnézve amikor 18foktól 30 cm-es hóig bármi lehet... ettől függetlenül egy téligumit én biztosan nem használnék nyáron, mert nem arra van, lehet trabanttal is araszolni a júliusi dugóban a Balatonra meg lehet a Vitarával is, csak a felhasználói élményben van különbség...

Előzmény: 19peti72 (60840)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -1 0 60844

Hogyne: Ausztria, Németország, így most ami hirtelen beugrik, ugyanis mindenki abban a tévedésben van hogy oda a téligumi a kötelező, ez nem 100%-ig igaz, hanem a jogszabály úgy szól (lesarkítva persze), hogy "az évszaknak és időjárási viszonyoknak megfelelő abroncs használata" kötelező, Németországban ajánlott, ott nem kötelező se a téli, se nyáron a nyári, cserébe ha helyzet van és úgy ítéli meg a yard, hogy megfelelő abronccsal elekerülhető lett volna, akkor egyrészt megbírságol a gépjármű műszaki állapota miatt (magyarul ha most vinnéd műszakizni nem menne át, ilyen itthon nincsen) másrészt te leszel a felelős, mert nem megfelelő abroncsokon közlekedtél. Innentől egyenes az út, hogyha júliusban kivesz a sorból és nem talál semmit Te meg 3P-s hópelyhes abroncson szaladgáltál akkor készülj a csekkre... ugyanis valamiért meg fog büntetni ha olyan kedve van. Az itthoni rendőrök papírkutyák, simán tovább enged kiégett rendszámvilágítással, a nem balkáni országokban ez már főbenjáró bűn...

Világító check-engine-el az osztrák rendőr nem enged tovább, elkéri a forgalmit és nem adja vissza, itthon meg az sem baj ha az ABS világít...

Előzmény: JAMIE222 (60839)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.30 -7 1 60843

Köszönöm a dícséretet. A titok csak annyi, hogy meg kell tanulni vezetni slick gumival is, és akkor könnyedén megy kopott gumival is.

Szerintem vétek eldobni egy 4 mm-es téli gumit, mivelhogy az tökéletesen tapad nyári viszonylatban.

Így van ezzel más is....csak éppen fél leírni a véleményét a leoltások miatt.

Én vállalom azt amit írok.

Előzmény: mlas45 (60842)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.30 -2 4 60842

Ez igen dicséretes, így spórolni 4 millás autón 50 ekm-enként 100 rugót spórolni :DDD

Aztán ha a szarrá kopott gumid miatt nedves időben lesz egy kis koccanás, ami rögtön 3 kiló, akkor meg lesz sírás.

Előzmény: kgaboroo (60841)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.30 -7 1 60841

Én simán elhasználom a kopott télit nyáron. Nem pazarlok, mind a nyári, mind a téli garnitúrát kopásjelző alá koptatom. Nekem ez nem okoz problémát. Ha csúszik visszaveszem a gázt...ennyi.

Előzmény: 19peti72 (60840)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.30 0 2 60840

További viták elkerülése végett:

Egyébként amit használtam eddig télen és volt bátorságom nyáron elkoptatni, egy Continental TS815-ös gumi volt, mely gyakorlatilag, minta és típus alapján négy évszakos. Mielőtt még megkérdeznéd, miért négy évszakost használtam télen, elmondom. Alig használtan vettem a vitarát ismerőstől és ezt adta hozzá. Ő még úgy vette meg külföldön a gumikat, hogy "winterreifen", most megtalálod a típus alapján német oldalakon winterreifen kategória alatt és ganzjahriges reifen (egészéves)alatt is. Egyébként kiválóan teljesített télen-nyáron. Aki négy évszakosban gondolkodik, merem ajánlani. Most pirelli sottozero 3 seal öntömítős van rajta.

Előzmény: 2ozzmexy (60837)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.30 0 2 60839

Amúgy ha  bárhol máshol elkapnak nyáron télivel nagyon megbüntetnek

 

Mondanál egy helyet, itt a közelben? Tengeren túl nem ér.

Előzmény: 2ozzmexy (60837)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -1 1 60838

Azzal még nem lenne baj ha nem ilyen profitorientáltan állnának hozzá a gumisok, de sajnos, nem igazán törik magukat hogy az abroncsok tovább használhatóak legyenek... főleg hogy sok téli abroncs gyárilag 6mm-es minátval jön le a futószalagról. Értem én hogy végig ki van fizetve, de azért mindenkinek az a jólfelfogott érdeke hogy ne járja le kopásjelzőig... Ha próbáltál már 2-2,5mm-es nyárigumival esőben autópályán vezetni, akkor tudod miről beszélek...

Előzmény: mlas45 (60833)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -1 1 60837

Ezt nem tudom ki kezdte el, de nagyon szívesen kötelezném rá hogy nyáron is téligumival járjon...

Nem véletlenül van külön téli és külön nyári és külön 4évszakos keverék... nem ugyanarra a hőmérsékletre vannak optimalizálva. Amúgy ha  bárhol máshol elkapnak nyáron télivel nagyon megbüntetnek, itthon meg "jó az úgy, 1,6mm felett van..." ;)

Előzmény: 19peti72 (60835)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.30 -1 1 60836

Nincsen vele gond, amíg nem jön egy oldalszél...

Amúgy ezen a gyári "környezetspan" gumik sem segítenek, már újonnan sem tapad... pont azért fogyaszt vele keveset.

Tegyél fel rá gy középkategóriás szettet és mintha egy másik autót vezetnél, mondjuk egy Semperit Speed-Life3-at vagy egy GY Eagle F1 Asymetric-et és mintha odaragasztották volna.

 

A talajnyomása valóban kicsi, mivel 1046kg az enyém és 215-ös gumikon gurul, a régi autóm 1039kg volt és 185-ös gumin gurult, a magas felépítés miatt pedig a súlypontja is relatíve magasan van, dehát aki tud vezetni az boldogul vele, bár a óra szerint 140-150-nél sokkal többet nem mernék menni vele, oldalszélben az is kihívás...

Előzmény: Jobbszél (60831)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.30 0 2 60835

Oké, de azt most cseréltem. Eddig meg nem volt tél. Fent hagytam tavasszal a téli kerék szettet, mert most már nem lett volna értelme feltenni. Tehát elhasználtam nyáron.

Előzmény: thomas974 (60832)
Pablo E Creative Commons License 2020.11.29 -1 1 60834

Szia!

Köszönöm a választ.

Már csak az a kérdés, hogy le kell-e venni hozzá az ajtókárpitot, vagy kívülről szerelhető?

Előzmény: somagyik (60815)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.29 -1 1 60833

A cikket a Magyar Gumiabroncs Forgalmazók Szövetsége támogatta :))

Egyébként már sok éve úgy van kint, hogy a 4 mm alatti télit nyárinak tekintik... ez le is van írva...

Előzmény: thomas974 (60832)
thomas974 Creative Commons License 2020.11.29 -1 1 60832
Előzmény: 19peti72 (60827)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.29 -1 2 60831

Szerintem ugyanezen ok miatt nem pályára 150-nel autózáshoz való.

Előzmény: mlas45 (60829)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.29 0 2 60830

Bízzunk benne hogy sokáig szolgál még bennünket.🙂 A hibái ellenére szerethető autó. 

Előzmény: MAN10 (60828)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.28 -2 1 60829

Pillekönnyű magas bódé 215 széles gumikon, alap futómű - naná, hogy esőben nem az igazi... mm ide vagy oda.

Előzmény: 19peti72 (60827)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 60828

Én se tervezem eladni 10 éven belül. A családnak ez is óriási beruházás, pedig dolgozunk a párommal becsületesen... De az autó nálunk évente kB 8ezer km-t megy, ha vigyázunk rá, sokáig jó lesz. 

Előzmény: Jobbszél (60825)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.28 -1 2 60827

A téli-nyári garnitúra már nekem is új. A nyárit 3mm-nél, a télit 3-3,5mm-nél lecseréltem. Minden nap járok pályán, nem kockáztattam. Egyébként egy nagyobb eső alkalmával éreztem azt, hogy ez a nyári gumi már nem az igazi. Való igaz, hogy 1.6mm a törvényi minimum, de igaz, amit a neten is több helyen írnak, hogy 3mm alatt már nem úgy teljesít, ahogy kellene. Ha csak városban használtam volna, biztosan hagyom még kopni, de nekem a 80 százalék városon kívüli használat.

Előzmény: Tralfamador Zog (60826)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 60826

mind a két fékbetét 2 mm-es volt a 90.000-es szervíznél. A nyári gumi pedig 5 év alatt teljesen elkopott. 

Előzmény: 19peti72 (60779)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.28 0 2 60825

Én az enyémet már nem adom el, nem lenne keret venni helyette...☹

Előzmény: mlas45 (60823)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 60824

Október elején vettem egy Vitarát, újat, egy hónappal később egymillió-háromszázzal lett drágább ugyanott, ugyanilyen kocsi. 

mlas45 Creative Commons License 2020.11.28 -1 3 60823

Húzza felfelé az öreg Vityák árát is... tehát nem mi járunk legrosszabbul.

Előzmény: Jobbszél (60822)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.28 -1 2 60822

Sajnos átlagembernek elérhetetlen lesz már egy Suzuki is...😥

Előzmény: Pityorka (60821)
Pityorka Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 60821

Szomorú tendencia, egyre messzebb az új autó lehetőségétől.

Előzmény: Pityorka (60813)
Pisti981 Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 60820

Közben találtam egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=bkTv_BBol_Q&feature=youtu.be Nekem is hasonló kattogás van,de csak hideg időben,nyáron semmi.

Előzmény: Sj (60806)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60819

Köszönöm. 

Előzmény: kgaboroo (60818)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.27 -1 2 60818

Ha olyan mint az Scrossé akkor menetes.

A számozott krómszélű karika alá tudsz nyúlni egy éles késsel és le tudod pattintani. Alatta imbuszkulccsal tudod letekerni.

Előzmény: Jobbszél (60817)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60817

Sebességváltó gombot cserélt e már valaki a Vitarán. Menetes, vagy lehúzós megoldású ? 

kgaboroo Creative Commons License 2020.11.27 -1 2 60816

Nem kented be véletlenül? Hivatalosan száraznak kéne lennie mert dörzscsillapítású.

Előzmény: Pablo E (60812)
somagyik Creative Commons License 2020.11.27 -1 2 60815
Előzmény: Pablo E (60812)
wcsapi Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60814

Minden gyártó minden modellje drágulni fog. Ami eleve drágább volt, annál a drágulás is nagyobb lesz. Ezt hozzák a folyamatosan szigorodó kibocsátási előírások. Hidd el, ahogy lezajlanak az összes gyártónál az év eleji emelések, a Suzuki még mindig jó ár/érték arányban lesz a többihez képest.

Előzmény: Pityorka (60813)
Pityorka Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60813

Már így is épp elég drága autók. És tovább drágul. Elérhetetlen kategória lett.

Előzmény: 2ozzmexy (60810)
Pablo E Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60812

Sziasztok!

Kb október végétől tapasztalom mindkét hátsó ajtó esetén, hogy nem "áll" meg az ajtó, mindig behajtódik. Sem teljesen kinyitva, sem közben. Megdöglött volna az ajtó határoló? (Pedig ritkán használjuk őket.) Természetesen a garancia már lejárt...

Andris_2 Creative Commons License 2020.11.27 -1 1 60811

Köszi szépen! 

Előzmény: 2ozzmexy (60810)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.27 -1 2 60810

"Szolgálati közlemény:
SX4 + 270,000 HuF Vitara +310,000 Huf, készleten lévő autók még régi árasok.
Januártól elkezdik gyártani az automatákat, februártól átvehetőek lesznek. +600 eFt a felár."

 

Nem saját kútfő, szalonos kontakt jelentette, ezek a változások lesznek januártól.

Előzmény: Andris_2 (60807)
Senye Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 60809

Az is lehet te sem akartál, csak olvasok a sorok között!

Előzmény: Senye (60808)
Senye Creative Commons License 2020.11.26 -2 1 60808

Ja hogy te még teregetsz, semmi gond bár mi már szárítógépet használunk, nem baj, majd felétek is elér a fejlődés. Lehet már csak pár év de kitartás. Bocs, de nem tetszett a visszaszólásod, pedig eszem ágában sem volt megbántani.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60785)
Andris_2 Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 60807

Sziasztok! Tudja valaki, hogy az új motorokkal mikor lesz kapható automata váltós Vitara? 

Sj Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 60806

nekem régen volt rossz uton, próbálgatták szervizben, meg szerencsére én is póbálgatásaik után, és végül is a km ora alsó része alá került vastag kétoldalas ragasztó és utána nem csinálta

 

Előzmény: Pisti981 (60804)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.26 0 2 60805

nincs, nem is volt

Előzmény: Pisti981 (60804)
Pisti981 Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 60804

Na akkor foglalkozzunk picit a műszerfal irányából jövő kopogással.:-) Ki hogyan oldotta meg? Mert rossz úton nagyon idegesítő.

kgaboroo Creative Commons License 2020.11.26 -1 2 60803

Értem...annak akinek jövő év elején jár le az első műszakija.

Kéne erről egy hivatalos olvasmány apróbetűs része ahol le van írva, hogy hány nap vagy hónap lehet a műszaki vizsga előrehozatala.

Előzmény: kepi67 (60802)
kepi67 Creative Commons License 2020.11.26 -1 3 60802

Az egyik Facebookos Vitara csoportban egy márkatárs aki műszaki vizsgáztatással foglalkozik, kb. háromnegyed évvel ezelőtt informálta a csoportot hogy, akinek jövő év elején lesz 4 éves az autója és még idén Decemberben elviszi az autót műszakira, annak nem két hanem három évre adják meg a műszaki vizsga érvényességét.

Előzmény: kgaboroo (60801)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.25 -7 2 60801

Összevissza beszélsz, fotóshoppolsz és én tetelek?

Idén jár le a műszakid de megkapod 3 évre?

Fárassz ezzel mást.

Nem kérek választ.

Előzmény: Benben (60800)
Benben Creative Commons License 2020.11.25 -1 4 60800

Ne terelj. Ezzel a kijelentéseddel sokadszorra lőttél mellé, igen csúnyán. A többi csak maszlag.

 

"Nem jól tudja.... 1 hónappal hozhatod előre a műszakit törvényesen, de az eredeti lejárat dátumától lesz a frissités kezdete.

3 évre nem adnak műszaki vizsgát."

 

Ja és persze ilyet nem írtál, csak én hamisítottam. :o)

Előzmény: kgaboroo (60799)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.25 -5 2 60799

Ugyanezt a linket raktam be 8 hozzászólással ezelőtt.

Szóval 6 éves korában lesz az autód 2. műszakija.

 

Én nem csinálok semmit és nekem is 6 éves korában lesz a 2. műszakija.

 

Erről ennyit.

Előzmény: Benben (60797)
nog2020 Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60798

Ha valakit érdekel, típusváltás miatt eladó kb. 5000km-t futott téli gumi garnitúra 215/65 R16XL méretben polír-fekete alufelnire szerelt állapotban Nógrád megyében. A gumi hóban és jégen (ónos eső) a kategória legjobbja, típusa Nokian WR D4 kb. 8mm-es profilmélységgel, a TPMS szelep gyári Continental. Ára 250.000,- Ft. Érdeklődni e-mailben.

Benben Creative Commons License 2020.11.25 -1 4 60797

Tulajdonképp a mindent is jobban tudó olvtárs, magabiztos, de sokszor téves kijelentései miatt, néha-néha rámutatok, az iromány hamis valóságtartalmára, mint ami alant, itt is állt, nem oly rég. 

 

"Nem jól tudja.... 1 hónappal hozhatod előre a műszakit törvényesen, de az eredeti lejárat dátumától lesz a frissités kezdete.

3 évre nem adnak műszaki vizsgát."

 

De igen, adnak. Az autóm pont tegnap kapott 3 év műszakit.

Az egyszerűség kedvéért az autót kint vettem, 2017 decemberben. A kinti érvényes, és itthon honosított műszaki vizsga érvényessége a 20.12.11. 

Az autót viheted a lejárat előtt 30 nappal vizsgázni, ebben az esetben a műszaki csak az évekkel hosszabbodik, de a hó és a nap nem változik. 

Így lesz a következő műszaki vizsgám az autó hat éves korára ütemezve.

 

Ez ugyan nem friss, de lehet ez azóta nem változott:

https://www.autonavigator.hu/cikkek/a-tied-ervenyes-tudod-hogy-mennyiert-meddig-nyujthatod/

 

"A legtöbb jármű esetén a vadonatúj példányokra 4, az első forgalomba helyezést követő harmadik naptári éven belül 3 évre adják meg a műszaki vizsgát, azon túl azonban már csupán kétéves hosszabbítások léteznek, s az autóbuszok, trolibuszok, személytaxik és személymentők esetén egyetlen évre szól a műszaki vizsga érvényessége."

Előzmény: knb (60792)
Kecskebácsi Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60796

Én ezt nem szeretném tovább magyarázgani, részemről a téma lezárva. Peace

Előzmény: kgaboroo (60795)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60795

3 naptári éven belül. Ha a kocsid 2017 januári akkor 2021 már a 4. naptári év.

Előzmény: Kecskebácsi (60789)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.25 0 2 60794

Így van, csak nem 4-2arányban,hanem 3-3ban.

Előzmény: Törölt nick (60790)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.25 0 2 60793
knb Creative Commons License 2020.11.25 0 4 60792

Az én esetemben is érdemes lenne előbb vizsgáztatni az autót ha működik ez a 3 éves műszaki érvényesség, ezért érdekel a dolog. Biztos én vagyok értetlen, de nem világos, hogy ha te az eredeti 2020.12.11-i lejárat előtt néhány héttel vitted el vizsgára, akkor hogy adták 3 évre. Nem az ezt megelőző naptári évben kellett volna vizsgáztatni a 3 év megkapásához? 

Előzmény: Benben (60782)
PeterMII Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60791

De nem 2023 januárjában, ahogy eredetileg lett volna, hanem csak 2023 decemberében.

Előzmény: Törölt nick (60790)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60790

Mondjuk ezt nem értem, mert így is, úgy is a következő vizsga a 6. évben lesz.

Előzmény: Kecskebácsi (60789)
Kecskebácsi Creative Commons License 2020.11.25 -1 1 60789

Igen, én is ezt írtam. "Az első használatba vétel évét követő három naptári éven belül". J-e-l-a-d-ó és az én esetemben az első használatba vételi év a 2017, az azt követő 3 naptári év a 2020. Mivel 2021 februári a műszaki lejárata, előrehozom 2020 decemberére a vizsgát és így elvileg nem csak 2 évre kapom meg a műszakit, hanem 3 évre.

Előzmény: kgaboroo (60788)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.24 -2 1 60788

Nem én voltam, nem szokásom.

Ezt olvasd el. Létezik a 3 év...de csak akkor ha az első forgalomba helyezést követően 3 éven belül viszed műszakira.

https://www.autonavigator.hu/cikkek/a-tied-ervenyes-tudod-hogy-mennyiert-meddig-nyujthatod/

Előzmény: Kecskebácsi (60787)
Kecskebácsi Creative Commons License 2020.11.24 -1 2 60787

Ki az a degenerált, IQ bajnok aki a 60773 hsz-hez negatív értékelést adott? Egy KöHÉM rendeletet ollóztam be, nem nyilvánítottam véleményt, nem sértegettem senkit. Nem értem az ilyen embereket.

Kecskebácsi Creative Commons License 2020.11.24 0 2 60786

Őszintén, engem is érdekel ez a dolog, az én Vitarám is jövő februárban lesz 4éves. Megemlítettem a témát az autószerelőmnek, ígérte hogy utánnakérdez. Ha ez tényleg így működik, decemberben elviszem műszakiztatni.

Köszi az infókat.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60784)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.11.24 0 2 60785

Mivel nem tudod a körülményeket én meg nem akarom kiteregetni maradj a saját elképzelésednél. itt másképp  van.

Előzmény: Senye (60775)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.11.24 0 2 60784

Mivel nekem a vizsgabiztos mondta (aki jó ismerősöm) hiszek neki.(ja és a Toledommal is így jártam, 98 nov. 18.-i, 2002 nov-ben elfelejtettem vizsgáztatni , Januárban elvittem és már csak 2 évet kaptam. Ott meg buktam 1 évet......

Előzmény: Kecskebácsi (60773)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.24 -5 1 60783

Látom sokat dolgoztál a 3-mas számon, mégsem sikerült hasonlóra csinálni mint a felette lévő sorban. :-) 

Előzmény: Benben (60782)
Benben Creative Commons License 2020.11.24 0 5 60782

Immáron sokadszor nyűgöz le, magabiztos tudatlanságod! Köszi! :)

Épp ma...

Előzmény: kgaboroo (60771)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.24 0 2 60781

120-nál voltam szervizben, mert ellenőriztettem a szelephézagokat. Semmit nem cseréltek, csak a szelepfedél tömítést.

Előzmény: habu1 (60780)
habu1 Creative Commons License 2020.11.24 -1 1 60780

Neked cseréltek generátor ékszíjat 120000km környékén?Persze ha vitted szervizbe.

Előzmény: 19peti72 (60779)
19peti72 Creative Commons License 2020.11.24 0 3 60779

Szia!

 

Nekem is öt éves múlt nyáron, 133 ezer km, de semmi jele még az akksi hibának. Tegnap éjjel pont kint aludt, -3 fok volt, de pöccre indult. Én még fékbetétet sem cseréltem. Valaki pont most írta be, hogy elfogyott neki.

Előzmény: Tralfamador Zog (60754)
gvm2 Creative Commons License 2020.11.24 -1 1 60778

Szia!

 

Köszi a választ. Elég sokat keresgélek, de ilyen rendszámtartót nem találok sehol, csak a műanyag keretet amibe a rendszámot berakod, dehát pont nem az kell, lehet, hogy szettben adják?

Előzmény: grandegabor1 (60588)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.23 0 2 60777

Ez szerintem nem így van...és az idézett B pontban sincs ilyen kitétel.

Előzmény: kgaboroo (60776)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.23 -3 2 60776

Használt jármű esetében.

De most új jármű, első forgalomba helyezés utáni első 4 éves vizsgáról beszélünk.

Használt járműnél a forgalomba helyezés előtti vizsga időpontjától számítják az éveket.

Magyarul..ha veszel egy 1 éves kocsit és forgalomba helyezed friss vizsgával akkor kapsz rá +2 év műszakit. Így lesz rajta az első forgalomba helyezéstől számított 3 év műszaki.

Előzmény: Kecskebácsi (60773)
Senye Creative Commons License 2020.11.23 -2 1 60775

Ha neked karácsony előtt a legnagyobb koronában van kedved még vizsgáztatni, hát tedd meg, én akkor sem mennék ha ezzel nyerek 10 hónapot, most még a fülemen is munka folyik ki, nemhogy elszabaduljak egy napra. :P

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60768)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60774

Így van, nagyon régóta van egy ilyen kitét, hogy 3 éves koráig 3 és nem 2 év műszakit kap (pl.: 2 évesen behozott/honosított autón valós lehet, hogy 5 éves koráig műszakis...ezt évekkel ezelőtt értettem meg egyszer...). Azzal spec nem vagyok tisztában, hogy (ezek szerint) a naptári évet nézik, és nem azt, hogy az autó (első forgalomba helyezéstől) betöltötte-e már a három évet.

Előzmény: Kecskebácsi (60773)
Kecskebácsi Creative Commons License 2020.11.23 -1 3 60773

Talán, erre gondolhatott:

 

"A közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 11-12. § szerint:

A jármű első forgalombehelyezéséhez kiállított Műszaki adatlap tartalmazza az alábbiakat:
a) a jármű forgalomba helyezéséhez szükséges műszaki és környezetvédelmi adatokat,
b) a jármű közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi megfelelőségének igazolását, valamint
c) a forgalmi engedély időbeli hatályaként a következő időszakos vizsgálat határidejét.
Az időszakos vizsgálat határidejét új jármű esetén a forgalomba helyezés napjától, használt jármű esetén a forgalomba helyezés előtti vizsgálat napjától számított
a) új jármű esetében négy évben

b) használt jármű esetében az első használatba vétel évét követő három naptári éven belül három évben, 3 naptári éven túl két évben kell meghatározni."

 

Tehát, ha elviszed még az idén műszakira, megkapod 3évre az érvényességet. Ha jól értelmezem, és j-e-l-a-d-ó is ezt írta.

Érdekes, még én sem hallottam soha erről. Erre mondják, "jó pap is holtig tanul".

Előzmény: kgaboroo (60771)
knb Creative Commons License 2020.11.23 0 2 60772

Ha idén decemberben vizsgáztatod az autót, akkor 2022 decemberig lesz érvényes a vizsga. Ha 2021 februárban vizsgáztatod le, akkor 2023 februárig él a vizsga. Más lehetőség nincs, nem értem hol lehet ezen tíz hónapot nyerni.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60770)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.23 -3 2 60771

Nem jól tudja.... 1 hónappal hozhatod előre a műszakit törvényesen, de az eredeti lejárat dátumától lesz a frissités kezdete.

3 évre nem adnak műszaki vizsgát.

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60770)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.11.23 -1 2 60770

Itt nem erről van szó. Előre hozhatod akárhány nappal a vizsgát az nem tiltott. Nekem 2021 Febr-ban jár le a műszaki, de akkor már 2021 et írunk, ezért évek alapján számolnak . : 2017 es az autó, tehát 2017,2018,2019,2020, 4 év (szerintük) ezért mivel átbillensz a következő évbe már csak 2 év műszakit kapsz.Bukok 2 hónapot, de nyerek 10 et. Gondolom a vizsgabiztos jól tudja.....

Előzmény: kgaboroo (60769)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.23 -2 1 60769
Előzmény: j-e-l-a-d-ó (60768)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2020.11.23 -1 2 60768

Annak mondom aki nem tud róla : Ma beszéltem egy vizsgabiztossal aki felvilágosított, hogy a2021 februárban 4 éves Vitarám műszaki vizsgáját célszerű lenne December végén megcsináltatni, mert akkor 3 év műszakit kap, egyébként 2 évet. (Mert az év számít )

utazó1111 Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60767

Sziasztok. Lassan időszerű lesz az első fékbetétek cseréje. A neten kétfélét találok kopásjelzővel és anélkül. Sajnos nem tudom melyik típus lenne jó, ha tudna valaki segíteni azt megköszönném.

knb Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60766

Szia! Én vevő lennék rá, de vidéken lakom, ha postán is elküldöd, utalom a pénzt. Ide írj: banikgyula@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (60765)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60765

Sziasztok ... Ha valakit érdekel, van egy pár Bosch Aerotwin ar601s első ablaktörlő szettem, bontatlan, teljesen új. 60/40 cm. 

7500 újonnan, de 5000-ért odaadom. Pesten belül személyes átadást össze tudjuk hozni. Egyébként XVII. kerületben vagyok.

Bónuszként adok mellé egy készlet tompított fényszórót, gyári. A kocsiba volt, de cseréltem másra és megmaradt.

2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60764

Én 34ezret fizettem (kedvezményesen) a 12hónapos szervizre:

 

Bocsánat, a fényképezési skilljeimen még van mit csiszolni.... Azért nagyjából olvasható....

Előzmény: zlala (60751)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60763

Bocsánat, a korábbi válasz nem volt teljesen igaz, itt van leírva:

https://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2010/01/25/gondozasmentes_akku_toltese/

 

Előzmény: alaptalan (60760)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60762

Köszi, dízeleket nem ismerem, meg nincs is a környezetemben, csak a benzinesekből...

Előzmény: DKori86 (60749)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 2 60761

Az "okostöltők" visszamérik az akku töltöttségét a kapocsfeszültségből és nem csak tolják az árammal, ugyanis a hagyományos töltő az megküldi annyi amperral amennyit beállítasz neki és hogy gázbuborék képződik vagy sem, az pont nem izgatja. Pontosan ezért azokkal ha töltesz egy akkut, akkor ki kell venni a "gázdugókat" belőle és "pezseg" töltés közben, ellenben a zárt rendszerű akkukból nem tudod kivenni ezeket a dugókat és uigyebár durranógázt fejleszt töltés közben ami a zárt térrel kombinálva nem jó antré...

Előzmény: alaptalan (60760)
alaptalan Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60760

mi a különbség?

Előzmény: 2ozzmexy (60758)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60759

Az 5 éves akku bőven kuka lehet, én nem várok tőle csodákat...

Most cseréltem a hétvégén a szomszédnak is, be is sírtam tőle h nekem kellett megmutatni hol van a gyári szerszám készlet a kocsijában...

Előzmény: mlas45 (60755)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.23 -1 1 60758

Akkor elsősorban ki kellene deríteni hogy milyen töltő, ugyanis a hagyományos töltővel a zárt akkut nem tudod tölteni.

Amúgy linkeltem korábban gyári akkut, az egészen becsületes áron van...

Előzmény: Tralfamador Zog (60756)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 60757

Suzuki Barta Székesfehérvár, Kecskemétről vittem oda 2-3-4 éves korában is, rendesek, korrektek. Csak csupa jót tudok mondani...

Előzmény: zlala (60751)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 60756

Igen, köszi, most már látom, csak egy órás késéssel értem  a munkahelyemre, rohadt idegesen, és nem volt időm bent visszaolA csepptöltő szóra rákerestem, de ott csak régi találatokat adott. 

Majd este visszaolvasok, de otthon vagy egy töltőnk, ilyen bevásárlóközpontos kinézetű, talán Bosch; még ki sem nyitotta apósom, csak nekünk adta. Ezek szerint azzal nem rontok  a helyzeten, ha hazaérkezés urtán rá 2-3 órát 

Előzmény: mlas45 (60755)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 60755

Csak néhány oldalt kellett volna visszaolvasni, vagy kereső. Múlt 7en pont erről volt szó...

Előzmény: Tralfamador Zog (60754)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2020.11.23 -1 0 60754

Sziasztok!

5 éves Vitaránk ma reggel nem indult be, be kellett bikázni, pedig tegnap este direkt beálltam vele a garázsba. Délelőtt elszaladtam volna egy akksit venni, de koppantam: 64-65 ezerért lenne csak (Banner és Bosch), merthogy ez már start stop rendszerű autó (előtte 11 évig Ignisem volt).

Többen mondták, hogy ne vegyek még akkumulátort, mert van csepptöltő, meg regeneráló töltő. De ehhez én nem értek: tudnátok esetleg javasolni ilyet, akár linkkel is?

És tényleg megoldást jelenthet, vagy a tél beálltára figyelemmel inkább nyeljem le ezt a költséget és vegyek új akksit?

 

Az autó egyébként évi 18000 km-t fut, munkanapokon 2x25-öt (szinte teljesen lakott területen kívül), úgy 8-tól 17.00-ig kint áll, parkolóba de éjszaka garázsban.

Ezért lepődtem meg, hogy 5 év után feladja az akksi...

 

Köszi, ha valaki segítene.

 

Targonczás Creative Commons License 2020.11.22 0 1 60753

Köszönöm szépen!

Előzmény: 2ozzmexy (60709)
zlala Creative Commons License 2020.11.22 0 1 60752

Jumper üresen ~2040Kg... és 3500Kg -ig terhelhető.

Vitara üresen 1090K

Súlyosbítva egy fél, vagy inkább ~1/3 átfedéses ütközéssel.

A többi fizika... :(
(nyugodjék békében)

Előzmény: Simulacrum (60734)
zlala Creative Commons License 2020.11.22 -1 1 60751

34 ezer az annyira korrekt ár, hogy Bp.-n már másfél éve is 37ezer volt a 12 hónapos (~10.000Km) szerviz, úgy hogy pollen szűrőt pl. nem cseréltek, valamint mint idén kiderült még olajszűrőt sem :(

Azóta persze sokat erősödött a forint ezért mostanában biztos olcsóbb az alkatrész ... ja nem :)))

Tehát én kaptam 37ezerért 3dl fagyálló szintre töltést, 4l friss olajat, olajleeresztő alá egy réz tömítést - amit fog a mágnes :))) - naná hogy simán visszacsavarták a gyárit!

Továbbá valami 2 óra munkadíjat felszámoltak, miközben 40 percet töltöttem a váróban... persze Einstein óta tudjuk, hogy az idő relatív :)))

Ja és persze kaptam egy "pecsétet" a szervizkönyvbe, amivel kb. a sóhivatalba mehetek amint "garanciális" probléma adódna.
Mindezt márkaszervizben természetesen.

Előzmény: Jobbszél (60732)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.22 0 1 60750

másolás 670 HUF volt

Előzmény: Pablo E (60747)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.22 -1 1 60749

D16AA: 0W-30 (ACEA C2) ;)

Előzmény: 2ozzmexy (60746)
daty55 Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 60748

Jobb később, mint soha!:-)

 

Olcsón sikerült beszerezned a bicskakulcsot!

Nekem 2.700 forintra jött ki darabja postával.

Viszont a másolás nekem kijött a Tiéd egyharmadából.

 

 

Előzmény: Pablo E (60747)
Pablo E Creative Commons License 2020.11.22 0 0 60747

A normál kulcs átalakítása bicskakulcsra megtörtént. Ha tudom, hogy csak ennyi, hamarabb megcsinálom. (Nyers bicskakulcs ~1500 Ft, kulcsmásolás 3000 Ft, átrakás ~10 perc)

Előzmény: daty55 (60739)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.22 0 3 60746

Akkor most leírom, hátha keresi valaki még:

1,6 dizel ezt passzolom

1,6 benzin M16A 0w20

1,0 boosterjet K10C 5w30

1,4 boosterjet K14C 5w30

1,4 BoosterJet hybrid K14D 0w20

Előzmény: Senye (60744)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.22 -1 1 60745

Igen, talán annyi variálás van vele, hogy a többi BoosterJettel szemben a hibridbe ugyanúgy 0W-20 kell, mint az 1.6 szívóba.

 

Nekem a szett a BoosterJet S-Crossba mindennel (a 75e-s szervizhez, itt pihen még a polcon :) ) 18780 HUF volt, gyári olaj és levegőszűrő, Ecstar F9000 5W-30 4L motorolaj, egyedül a pollenszűrő nem "gyári", abból Würtenberg aktív szenest vettem.

Előzmény: Senye (60744)
Senye Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 60744

A motorkódot nem tudom, de az1.6-ba megy 0w20, a turbósba pedig 5w30 szerintem.

Előzmény: 2ozzmexy (60721)
Dl650k7 Creative Commons License 2020.11.22 -1 0 60743

Én az olajwebshopnál rendeltem olajcsere szettet. Utánvéttel együtt volt kicsivel 17000 alatt. Mann olajszűrő Ecstar 0w20 olaj, pollenszuro és légszűrő. Semmi nem volt akciós áron, de szerintem így is elég baráti ár volt. Én választottam a Mann szűrőt és az Ecstar olajat a többi szűrőnél meg rájuk bíztam a márkát. Most hirtelen nem tudom milyen márkájúak 

somagyik Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 60742
Előzmény: somagyik (60741)
somagyik Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 60741

Tegnap láttam valahol a neten 14900-ért akciós olajcsere szettet!

Előzmény: sappada (60740)
sappada Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 60740

Olajcsere szetteket korrekt áron, gyárit is, Őt ajánlani tudom , :

https://m.facebook.com/groups/debrecenaprod/permalink/3204428302995535/

Előzmény: alvin (ex JHE) (60718)
daty55 Creative Commons License 2020.11.21 -1 1 60739

Szia!

 

Úgy látom Laci már meg is válaszolta!:-)

Csak megerősíteni tudom: működik!:-)

 

Üdv!

Előzmény: Radwar (60736)
Pablo E Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 60738

Szia! Köszönöm, akkor átrakom én is. 

Előzmény: arkilaszlo (60737)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.21 0 2 60737

Szia!

 

Az enyém is "tőle" van és IGEN

Előzmény: Radwar (60736)
Radwar Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 60736

Érdeklődnék, hogy a bicskakulcs működik azóta is rendesen ??

Előzmény: daty55 (59524)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60735

Itt öv? A kormány szerintem a szerencsétlen hátán jött ki...

Előzmény: Simulacrum (60734)
Simulacrum Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60734

Ebben a balesetben annyira benyomódott az A oszlop, hogy ez övvel is végzetes vagy szerintetek itt az övhasználat elmaradt? RIP.

mlas45 Creative Commons License 2020.11.20 -2 0 60733

Használhatod nyugodtan az 5W-t... semmi különbség nincs, amíg nincs -30 foknál hidegebb...

Előzmény: alvin (ex JHE) (60730)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60732

34 ezer nagyon korrekt ár szakszervízben. Annyiért érdemes ott csináltatni, de nem 65-70 ezerért...

Előzmény: 2ozzmexy (60729)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60731

https://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2017/11/16/olajcsere_a_boosterjetben/

 

Nem vagyok olyan biztos én sem a dologban, de először Valvoline-t használtam, aztán Mobil1-re váltottam, majd Castrol Magnatec és Edge, végül Total Quartz 9000-re, most Ecstar-nak adtam esélyt, hátha... :D

Előzmény: alvin (ex JHE) (60730)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60730

Érdekes amúgy 5W-30 esetében az Eneos az olcsóbb, amit én használok 0W-20 esetében az Ecstar, szóval vennék én Ecstart, csak ott nem kapni, ahonnan rendelek. Nem mintha bajom lenne az Eneossal, sőt!

 

Üdv.!

Előzmény: 2ozzmexy (60729)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60729

https://www.olajwebshop.hu/eneos-sustina-5w-30-4-l/olajok/szemelygepjarmu-olajok/5w-30-motorolaj/eneos-p319455.html

https://www.olajwebshop.hu/ecstar-f9000-benzin-5w-30-4-l/olajok/szemelygepjarmu-olajok/5w-30-motorolaj/ecstar-p1205595.html

De való igaz, ez olcsóbb: https://www.olajwebshop.hu/eneos-premium-hyper-5w-30-4-l/olajok/szemelygepjarmu-olajok/5w-30-motorolaj/eneos-p318720.html

 

Most így hirtelen, persze nem egy nagy összeg, de lehet ez az olló még nyílni fog, mivel most a TC és az olajdoki is elkezdte nyomni az Eneos-t...

Bár én megelégszem az utángyártott lég és pollenszűrővel is, szóval nyilván le lehet faragni még az áron, de én azt mondom, hogy mivel nekem 34ezerből megállt a 12 hónapos "kisszerviz", ha abból indulok ki hogy 20ezer mire házhoz hozzák az olajcsere szettet és a sarki sufnituning autószerelő is 5ezerért önti bele, ha elmegyek szereldmagad garázsba az is lesz 5ezer egy órára, szóval az a plusz 9ezer forint nekem megért annyit hogy szakember tegye bele, cserébe be van pecsételve a papír és digitális szervizkönyv is és nem nekem kellett az autó alatt fetrengeni...

 

Mindenki döntse el maga...

 

U.I: és még ajándék csomagot is kaptam...

 

U.I Mk2: én maradok az Ecstar-nál :D

Előzmény: alvin (ex JHE) (60727)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60728
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60727

Ha meg a 4 literes 5W-30-at nézem 9040 Ft az Eneos Hyper, Ecstart meg nem találok 12.500 Ft alatt.

A Suzuki nyilván az Ecstart fogja ajánlani, mivel részük van benne. Flakonon ott is a Suzuki logó.

 

Üdv.!

Előzmény: 2ozzmexy (60723)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 60726

Neked évek munkája van benne, nekem meg csak jön. :D

 

Üdv.!

Előzmény: mlas45 (60724)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60725

Honnan veszed fele annyiért az Ecstart, mint az Eneost? Én árukeresőn találtam 4 literes 0W-20 Ecstart 9390 Ft-ért. Ugyanezt Eneosban 9960-ért vettem.

 

Üdv.!

Előzmény: 2ozzmexy (60723)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.20 0 2 60724

Nyugi, én mindig (-)-t kapok, akkor is, amikor segítek - de én ezért sokat is dolgoztam! :DDD

Előzmény: alvin (ex JHE) (60717)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60723

Csak kíváncsi voltam, hogy miért ráz mindenkit a hideg, amikor egy és ugyanazon termék, csak az egyik gyártóspecifikus változat, a másik pedig egy általános változat... Nippon Oil terméke mindkettő, ha jobban megnézed a paramétereket akkor majdnem azonos tudásúak, kivétel az áruk, ami ár/érték arányban az Ecstar felé billenti a mérleget itthon, mivel kevesen ismerik, ellenben az Eneos-al, amit agyonreklámoznak, ezért még drága is...

A Sustina és Hyper-től meg fél orgazmusa van jelenleg az autós társadalomnak, de egy Ecstar F9000 ugyanazt tudja majdnem fele annyiért, ráadásul a Suzuki is Ecstar-t ajánl, nem Eneos-t.

Előzmény: alvin (ex JHE) (60718)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60722

[OFF]Mert "boldogok a lelki szegények", neki biztos ettől áll fel... Érdemben nem tud hozzászólni a témákhoz, így trollkodik...[/OFF]

Előzmény: alvin (ex JHE) (60717)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60721
Előzmény: Senye (60719)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60720

1.4 turbóhoz valóban mások az alkatrészek, az alábbi alkatrész árakat találtam hozzá (elöl a jó minőségű):

 

Levegőszűrő 2356 Ft (Japanparts), a legolcsóbb 1846 Ft (Ashika)

Olaj 9040 Ft (4 liter Eneos 5W-30 Hyper)

Olajszűrő 520 Ft (gyári Suzuki), egyben ez a legolcsóbb is. (Csak az ára ugyanaz, mint az 1.6-hoz, a cikkszám más.)

Pollenszűrő 2194 Ft (Denso) a legolcsóbb 1018 Ft (Sct)

 

14.110 Ft a jobb minőségű cuccokkal + 1240 Ft a posta.

 

Üdv.!

 

 

Előzmény: Senye (60719)
Senye Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 60719

Az egyik link 1.6 szívó benzineshez van a másik pedig 1,4 turbó benzineshez, szerintem mások az alkatrészek.

Előzmény: 2ozzmexy (60715)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60718

Semmi baj az Ecstarral, csak abban a webshopban nem kapni, csak Eneost, ami a legközelebb áll hozzá. Sőt egyesek szerint ugyanaz a kettő, ezt nem tudom.

 

Üdv.!

Előzmény: 2ozzmexy (60715)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 2 60717

Az nem érdekel, hogy mínuszt kapok, csak az, hogy miért nem reagál, érvel "szóban" is az illető?! Elvégre ez egy fórum...

 

Üdv.!

Előzmény: Jobbszél (60714)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60716

És akkor hol is a dupla ár, melyik két szerviz között?

Előzmény: Jobbszél (60712)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 0 2 60715

Azért ha most mellé teszed Old_Wortex fotójának, akkor látszik h a gyári légszűrőt 4008.- (1086.-) , a gyári olajszűrő 3170.- (520.-) , a gyári pollenszűrő 3546.- (2241.-), a 4L Eneos 14568.- (9959.-) volt neki, a Te webshopos értékeid zárójelben...

 

Valóban érzek némi "vastag bőr van a képükön" mellékízt a dologban, de akkor ez a teóriád erre is áll: https://autoalkatreszekwebaruhaz.hu/termek/suzuki-s-cross-ii-olajcsere-szett-1-4-k14c-benzin-levegoszuro-olajszuro-pollenszuro-suzuki-gyari-motorolaj-ecstar-5w30-4l-99000-21e70-047-13780-68m00-j1316004-95850-61m00/ Vagy erre: https://www.suzukialkatresz.com/Suzuki-Vitara-S-cross-2015-gt-5W30-Eneos-olajcsere

 

Hiszen a Te áraiddal mindez 13806.- + postából megáll...

 

Mindenesetre mostmár be fogok menni a FilterCenterbe és forgalmi alapján kérek tőlük egy ajánlatot...

 

Egy kérdés még feszít belül, úgyhogy nem tudok elmenni mellette: Miért rendelitek ezt az agyonhájpolt Eneos-t? Az Ecstar-al mi a baja mindenkinek!?

Előzmény: alvin (ex JHE) (60713)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.20 -1 4 60714

Ezekkel a - jelekkel kár törődni...

Előzmény: alvin (ex JHE) (60713)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 60713

Most látom, hogy valaki dobott egy mínuszt az alkatrészáras hozzászólásomra, gondolom nem hiszi el az illető. :D Vagy nem tudom, mert egyéb reakció nem érkezett rá, vagy nem tud mit. Íme, a print screen a rendelésről. (Bocsi a gyári Denso pollenszűrő még olcsóbb, mint azt előzőleg írtam.) Bárki számára elérhető alkatrészes webshop, semmi csókos kedvezmény nincs rajta. Drágalátos márkaszerviz legalább 7-8X-os áron számlázza az alkatrészeket, mivel gondolom ők a lenti áraknál is jóval olcsóbban jutnak hozzájuk.

 

 

Üdv.!

Jobbszél Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 60712

Konkrétan nem emeltem ki, de egyértelmű volt ! Nem vagyok hülye hogy garázsszervíz árait hasonlítgassam márkaszervízével nyilván...😉😉😉

Előzmény: JAMIE222 (60706)
grandegabor1 Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60711

Lehet kicsit OFF a megjegyzésem, de szerintem a szervízválasztás és szervízlátogatás olyan, mint a nőknél a nőgyógyász. Nálunk ez az autónk szervizelése. :-)

Nem cserélgetjük ok nélkül.

Nyilván a mi esetünkben a garancia megtartása miatt "rákényszerülünk", de mint én is vártam a kötelezőig, de utána visszamentem a "jólmegszokotthoz".

Ott is vezetnek nyilvántartást, ott is adnak számlát, ha kell ott is bejegyzik a szervizelést a könyvébe. Bár tudom az utóbbi esetleg nem hiteles.

De ismerem őket, megbízom bennük.

Szerintem ez a lényeg.        

2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60710

Mert a Kei motorokra van +7 év Pro gari, és ha nem márkaszervizben cserélték az olajat akkor ugrik...

Kb ezért, és van akinek nincsen hozzá műszaki érzéke, vagy szerszáma, vagy tapasztalata, ezért inkább a profikra hagyja, így legalább ütve lesz a digit szervizkönyv is. Amúgyfélve kérdezem meg hogy nem mindegy milyen papírt lobogtatok eladásnál? Ha már ott tartunk h a márkaszerviz is sumálok és csak leszámlázza amihez hozzá sem nyúlt, akkor majd a papír alapú szervizkönyvnek hinne valaki? Enbnyi erővel egy spirál füzetbe is írhatná a kedves tulajdonos h "Isten bizony kicseréltem a zolajat 2027.11.20-án akárhányezer km állásnál s.k X Y"

Előzmény: Nyomjadneki (60703)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60709

Elárulom, de ne kövezzetek meg légyszi: Suzuki Gusztáv, BP XVI. kerület Gusztáv utca

 

Én elégedett vagyok velük, engem kedvesen fogadnak, ha akarom nézhetem (igaz kintről az udvarról), mindig ugyanaz a fickó nyúl hozzá, megmutatja mit vett ki és mit tesz be, kérdezi van e gond vele, nézzen e meg valamit stb. Kértem h nézzen fagyáspontot, bemérte egy szó nélkül.

Sokan járnak oda, de sokan elégedettlenek velük, kinek mi... Túl sokat úgysem fogok menni, max még 1-2 alkalom, mert a 100ezres nagyszerviz nem gyere be (aztán a kisszervizhez képest kell plusz 20ezer forintnyi alkatrész). De az érdi Suzuki is ennyiért csinálja a "kisszervizt": https://www.suzukierd.hu/webshop/termek/1626/kis-szerviz-benzines

 

Előzmény: Targonczás (60708)
Targonczás Creative Commons License 2020.11.20 0 1 60708

Ha elégedett voltál a szervizzel, érdekelne, hogy melyik az, mert hamarosan nekem is aktuális lesz.

Előzmény: 2ozzmexy (60692)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60707

Nincs azzal semmi baj, ha nem márkaszervizbe hordja az ember a verdát. Szervizkönyvbe pecsételni, munkáról számlát adni, ezáltal garanciát vállalni bármilyen legális szerviznek joga és kötelessége.Talán a digitális szervizkönyv a kivétel, ahhoz lehet, sőt valószínű, hogy csak márkaszerviz fér hozzá, ezt nem tudom.

HA meg nem bízik az ember abban, hogy be is kerül a verdába, ami a számlán szerepel, akkor érdemes olyan szervizt keresni, ahol látható a kuncsaft részére, hogy mi történik.

 

Előzmény: Old_Wortex (60702)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 60706

Nem írtál márkaszervizt.

Előzmény: Jobbszél (60704)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.20 -1 1 60705

Így van. Kollégám az OFF típusát vitte vissza a márkaszervizbe olajcsere után. Otthon megnézte az előzőleg általa megjelölt olajszűrőt, ugyanaz volt rajta... A szerviz csak hebegett habogott. Biztos vagyok benne, hogy ez efféle simliségek alól a Suzuki szervizei -néhányuktól eltekintve- sem kivételek. Megértem azt is, akinek fontos a pecsételt szerviz füzet. Nekem nem. Tudom azt magamnak is vezetni, hogy a leendő tulaj elhiszi e majd, nem érdekel. Úgysem lesz ártényező eladáskor 15-20 év múlva. Addig is az olajat az összes szűrővel cserélem itthon, a többit elvégzi az ismerős autószerelő, akiben megbízom.

 

Üdv.!

Előzmény: Nyomjadneki (60703)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.20 0 2 60704

Olvasd el figyelmesen hogy mit írtam ! Márkaszervizet hasonlítottam össze márkaszervízzel ! Ezeket a durva árkülönbségeket SEMMI nem indokolja !!!

Előzmény: JAMIE222 (60701)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.11.19 -2 2 60703

Én már a 3 éves szervizbe sem vittem!

Nekem ne cseréljenek rajta 65 ezerért olyan dolgokat, amit nem is látok!

Mindezeket  saját magam elvégeztem 15.000 Ft ért.

És legalább tisztában voltam vele ,mi került bele az autóba!!

Nem is értem hogyan lehet vinni 70.000 Ft ért olajcserére, különösen mikor már lejárt a 3 éves garancia!!??

Szerintem minimális műszaki érzékkel mindenki le tudja cserélni olajat, szűrőket.

Ha mégsem, biztos akad ismerős autószerelő aki 5-6 ezer Ft ért, fél óra alatt elvégzi!!

 

 

Előzmény: Old_Wortex (60702)
Old_Wortex Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60702

amúgy igen, én is így vagyok vele. rendes helyen szervízelem inkább, még ha "kicsit" drágább is.

ami miatt jobban aggódom, hogy valóban megtörnénnek e a papírra írt dolgok, kicserélnek e mindent!?

pl. váltó olajat nemigen tudom ellenörizni...

Előzmény: JAMIE222 (60699)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60701

Gondolod, hogy egy márkaszerviznek meg egy egyszerű, 3 emberes kisszerviznek ugyanazok a költségei?

Másképpen szólva az sem mindegy, hogy a tesco parkolóban akarsz lakókocsiból hambit árulni, vagy a belvárosban kell venni, bérelni,fenntartani egy beülős helyet.

Előzmény: Jobbszél (60700)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.19 -1 2 60700

Szerintem meg egyáltalán nincs rendben az, hogy ugyanazt a munkát az egyik szervíz a duplája áron végzi el, mint a másik... Gusztustalan lenyúlás megy... 😡

Előzmény: JAMIE222 (60699)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60699

Szerintem márkaszervizes szinten ezek teljesen rendben lévő árak. Az más tészta, hogy valakinek számít-e az, hogy végigvezetett szervizkönyves, gyári anyagokkal szervizelt autója legyen, avagy ez nem szempont.

Előzmény: Old_Wortex (60698)
Old_Wortex Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60698

Na lefotóztam, rosszul emlékeztem, csak 70 volt, nem 75! :)

 

alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60697

Olaj 9960 Ft (4 liter Eneos 0W-20)

Olajszűrő 520 Ft (gyári)

Levegőszűrő 1085 Ft (gyári)

Pollenszűrő 2550 Ft (Denso)

 

(Persze ezek nem a szerviz árak, hanem, ha magának veszi az ember.)

 

+ ugye váltóolaj, munkadíj. Szerintem kicsit így is drága a 75 ezer.

 

Üdv.!

Előzmény: Old_Wortex (60687)
feketefelho Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60696

Gyertyákat majd a 105e-nél cserélik.

Előzmény: 2ozzmexy (60693)
feketefelho Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60695

Nekem akkor cserélték az első féket (meg az egyik tükröt) is, azzal már kb. a duplája lett annak az összegnek, amit írtál. Valószínűleg a 90e-s szervíznél fogják neked cserélni a féket (nem volt még elég kopott valószínűleg).

Előzmény: Old_Wortex (60690)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60694

Nem tudom, Suzukiéknál mi a technika.

Offos japónál külső szűrő volt, mint egy szimpla motorolajszűrő ( csak éppen 12 ropiba fájt), lecsavar-felcsavar, slussz. Olaj 5 liter kellett, valami 15 ropi összeg rémlik, ha ezt még csináltatom is akkor erős 30 pénz mindenestől.

Ahol belül van a szűrő, ott pluszban még az alsó burkolat tömítése is költség.

Előzmény: 2ozzmexy (60692)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.19 0 1 60693

Tuti csak ennyi, gyertyacsere vagy fékfolyadék csere nincsen még benne? Nem tudom, sajnos M16A-ban nem vagyok annyira otthon, hogy 75ezernél mit kellene cserélni...

Utána nézek... ennyit ír pedig, motorolaj és olajszűrő csere, pollenszűrőt írja még, légszűrőt ellenőrizni és a váltóolajat is...

Előzmény: Old_Wortex (60689)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.19 0 1 60692

De több mint 40ezer forint!? Azért a 2L olaj beöntésért kicsit erős lenne...

Vagy én járok olcsó szervizbe. :D

Előzmény: JAMIE222 (60691)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.11.19 -1 1 60691

3-4-5 liter ATF olaj, esetleg szűrővel, ne adj isten valami tömítéssel, munkadíjjal azért tud látható összeg lenni egy szervizszámlán.

Előzmény: Old_Wortex (60690)
Old_Wortex Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60690

2017 decemberi évjárat és semmi mást nem mondtak

Előzmény: Old_Wortex (60689)
Old_Wortex Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60689

benzin, 1,6,  AT

Előzmény: 2ozzmexy (60688)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60688

Benzin, dízel? Csak ennyit akarnak cserélni?

 

Nekem a K14C motorosban múlt héten cseréltek BP-en 34ezerért olajat, olajszűrőt és pollenszűrőt és átvizsgálták.

Itt írtam le: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=156505071&t=9221578

Előzmény: Old_Wortex (60687)
Old_Wortex Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 60687

75 000Km-es szerviz 75 000Ft-ért jónak vagy rossznak számít?

 

sima olaj+ szűrő (olaj, pollen, lég) csere, egyedüli extra benne a váltóolaj csere (AT)

Targonczás Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60686

"És az is biztos, hogy nem biztos az a hit, hogy egy márkás aksi tovább bírja.

Egyre jobban igazolódik, hogy a " nevesincs " aksik elverik a márkákat élettartamban és legfőképpen ár-érték arányban."

 

Ezt pont így gondolom én is, az elméletem szerint a nagy márkáknál már annyira kifinomult a technológia, és úgy ki van centizve az anyaghasználat, hogy bizonyos használat után ne bírjon többet, és utána kénytelen legyél újat venni. Egy kevésbé befutott márka esetén még fontos, hogy jót adjon jó áron.

Az utóbbira szerintem jó példa az ukrán Forse, amiben én hiszek, és ha arra kerül a sor, nekem ilyen lesz:

https://www.akkumulatordepo.hu/Forse-12-V-60-Ah-600-A-jobb-akkumulator

Előzmény: kgaboroo (60685)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60685

Ha volt valaki Ausztriában, Linzben a Banner gyárában az láthatta, hogy miként készülnek az aksik. Párszor volt onnét fuvarom Németországba és voltam gyárlátogatáson is.

Láttam, hogy miként osztályozzák az aksikat...melyik megy közvetlenül az autógyárakba és melyik megy különböző fantázianévvel egyéb forgalmazásba. Hasonlóan mint a gumigyárakban, hogy egy fő márkának több al márkája van.

Lehet, hogy amit a teszkóban veszel Powert az látta belülről a Banner gyárat.

És az is biztos, hogy nem biztos az a hit, hogy egy márkás aksi tovább bírja.

Egyre jobban igazolódik, hogy a " nevesincs " aksik elverik a márkákat élettartamban és legfőképpen ár-érték arányban.

kgaboroo Creative Commons License 2020.11.18 -3 0 60684

A Vitara, a Scross áramköre semmiben nem különbözik egy kispolszki áramkörétől...talán annyiban van némi eltérés, hogy pár extrával több dolog van benne.

Viszont ha lemérjük az üzem közbeni áramfelvételt akkor a kispolszkinál mérünk több ampert.

Pusztán azért mert a hagyományos fényrendszer a műszerfal világítástól a fényszórókig izzószálas.

A led technika oly mértékben fogyaszt kevesebbet, hogy nem ritka a 10 szeres különbség mínuszban. 

A Vitarában lévő extra kütyük nem állandó fogyasztásúak, gondolok itt pl az elektromos ablakra stb...így az üzemi áramfelvétel nagyon csekély.

Ebből a kevésből a legtöbb áramot a befecskendező rendszer kéri, de ezzel együtt sem közelíti meg az említett polszki áramszükségletét.

Csak azért vázoltam ezt fel, hogy legyen viszonyítási alap ahhoz, hogy az aksira mekkora teher esik.

Aki élvezettel használja a start-stop funkciót akár napi 100 alkalommal annak ajánlatos az SS erősített aksi.

Aki beülés után azonnal kikapcsolja a gombbal annak bármilyen mai aksi megfelel.

A gyári értéktől plusszban egy lépés még elfogadható, de ettől feljebb nem kell.

Az aksi élettartama mindig a töltöttség és a használat gyakoriságának függvénye.

A legtöbb esetben a töltetlenség miatt hal meg 3-4 év alatt.

Az nem elég, hogy még forgatja az önindítót. Egy 12 volt környéki vagy alatti aksi is indíthat még simán, de használaton kívül ezerrel szulfátosodik, és rövid időn belül meghal.

Természetesen lehet venni akkor is SS aksit ha nem használod ki, ebben az esetben hosszabbodik az élettartama.

Viszont sokan panaszkodnak, hogy nem használják a start-stoppot mégis meghal az aksi 4 éven belül.

Nekik mindenképp ajánlom a csepptöltőket. Két-három indítási áramfelvétel annyi energiát vesz ki az aksiból amit nem lehet visszatölteni 20 km megtétele után. És ez így megy nap mint nap, az aksi sosem lesz teljesen feltöltve.

Jönnek a hidegek, ami még jobban leszívja az aksit.

Ha van rá lehetőség, nyugodtan rá lehet akasztani a csepptöltőket, akár simát akár regeneráló funkciósat, akár nyáron akár télen.

Meg lehet duplázni, triplázni az aksi élettartamát.

Amit linkeltél aksi az  jó, ha fizikai méretben is belepasszol, csak a + - saruk helyzetére kell figyelni.

 

Előzmény: DKori86 (60672)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60683

Az Genesis akku, amit említettem, 16 Ah, és 1000 A csúcsáramot tud - mert jó minőségű :))

Egyébként lúzer user nem téved nagyot, ha olyat vesz, ami benne volt - csakhogy ezzel visszaélnek, ezért adják azokat 3x áron a márkaszervizben pl.

Az fontos, hogy elférjen, de úgy néztem, Vitaránál van hely, józan keretek közt belefér akármi. Kapacitáshoz: az sosem baj, ha kicsit nagyobb! Néhány márkához gyárilag lehet nagyobbat kérni (feláras) sok extrás autóba, vagy az északi országokba szállítottakba, ez biztos nem véletlen :D Generátor feltölti úgyis, egyébként abból is kérhető nagyobb. A mai generátorok szériában is lazán képesek 50-80 A-el tolni...

Előzmény: 2ozzmexy (60682)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -2 1 60682

Régen volt 6 és 8V-os is, de ma is kaphatóak néhol, valóban a jelentősége elhanyagolható.

A kapacitásban is igazad van, annyi difivel hogy - akkor az egyértelműség kedvéért - átfogalmazom amit írtam: Rövid utak esetén időben tovább tart a nagyobb kapacitásút feltölteni mivel a generátor mérete nem változik. Jellemzően a kisebb kapacitáshoz kisebb indítóáram is tartozik, ami AKÁR kevés is lehet. Az indítómotor meg annyit vesz fel amennyit kap, max nagyobb nyomatékkal forog, mivel nincsen rajta áramkorlátozó (max a biztosíték ha nem spórolták el). De alapvetően igazad van, csak nem teljesen.

Az eladó pedig jobb helyeken megnézi mit ír a gyártó róla, néhol unix/bárdi webshopjába ütik be az autód adatait, amit kiköp azt ajánlják.

 

A SS-os akku nem csak jobb minőségű, másképpen van kialakítva, de ha mindig kikapcsolod a SS-ot akkor valóban lényegtelen.

 

Igyekszem mindig a "WorthCaseScenario" irányából közelíteni a válaszokkal (tehát a gyáritól legkevésbé eltérni), ezért sem szoktam kifejteni mindig mindent, különben túl hosszú lenne a hozzászólás, ha érdekli utána néz, gugli, autóvillamossági szerelő stb. Most a töltőfeszültség mérést direkt fel sem hoztam... vagy hogy érdemes megmérni fizikailag befér e, mert én már ezzel is szívtam... :D

Előzmény: mlas45 (60679)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60681

"a sorolt márkák is ott készülnek" Ezzel nem tudok vitázni sajnos, mindennek ellenére a JP, electric power és hasonló akkukat én nem venném meg, de ez én vagyok, "mert így mulat egy magyar úr..." :D

Olvastam pár véleményt akiknél cellazárlatos lett a JP, nem tudom ezt kinőtték e, de inkább fizetek pár ezerrel többet a bevállt márkáért.

Előzmény: mlas45 (60680)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 -2 1 60680

Ez a második linken simán tökéletes - én még ilyen drágát se vennék :)) - de a 26 viselhető költség.

Aztán, hogy hogy válik be ki tudja... 1000 félét árulnak manapság. Én nem fizetnék a márkanévért, legalábbis ezekért, amiket itt a köztudatban jó akkunak tartanak (Exxide, Banner, Bosch, Varta...)

akkor már inkább a Jász, a sorolt márkák is ott készülnek :DDD

Előzmény: DKori86 (60677)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60679

Sehol - mindössze rosszul tudod ezeket... :D

12V: másmilyen nincs. 60 Ah: 45-70-ig bármelyikkel menne. Jobb pozitív: ez fontos valóban, mert nem ér oda a drót.

Második bekezdés: annyit tölt vissza az autó, ami hiányzik belőle (vagyis amit kivett) a 45-ösbe is, meg a 70-esbe is. Indítóáram: ennek a paraméternek semmi köze ahhoz, hogy lemerül-e álltában.

Nem, nem fog a nagyobbtól szétégni semmi, mert az önindtó nem vesz fel többet egy max. értékénél - üzemszerűen.

Bolti eladó: na az azt fogja ajánlani, ami van neki :) meg aztán ne várd el, hogy tudja az összes autóba milyen kell...

SS: jobb minőségű talán, ezért drágább. Az olcsóbbal is megy a SS - már aki használja (szinte senkit nem tudok) Lényegében attól SS, hogy jobban viseli a gyakoribb csúcsáramokat - de ma már minden normális akku így készül.

 

Ui: itt van a kezemben egy 10 éves, de igen jó minőségű (Genesys, qrva drága) 16 Ah-s akku. Ezzel bikáztam be a napokban a lemerült Vitarát... ennyit a kapacitásról.

Előzmény: 2ozzmexy (60676)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60678
Előzmény: DKori86 (60677)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60677

Jól érzem, hogy kb ezekkel jár jó nyomon az ember? :) (direkt nem egy konkrét márkát linkeltem csak, azt mindenki döntse el maga - én spec amúgy hajlok az Exide felé...)

 

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/efb?filter=20600:60

 

https://jarmualkatresz.com/Akkumulator-12V-60Ah-640A-Jobb-SMF-EFB-Start-Stop

 

Kíváncsi vagyok a véleményedre. :)

Előzmény: mlas45 (60675)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60676

Hol hazudtam?

Előzmény: mlas45 (60675)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 -1 2 60675

Az nem baj, hogy ehhez nem nagyon értesz, de akkor legalább ne adj tanácsot...

Előzmény: 2ozzmexy (60673)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60674

Azért kérdeztem, mert mostanság a SS-os akkuk ára kapott egy erős 30%-os offset-et felfelé...

Néztem én is azokat, de úgy véltem h az nem jó bele mert nem EFB-s.

Előzmény: arkilaszlo (60669)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60673

12V 60Ah 600A jobb+, ez a 4 legfontosabb adat, feszültség, kapacitás, indítóáram, polaritás. Minden másra ott a mastercard...

Ez van a K14C motoros Vitarában, a túl nagy kapacitásúval az a baj h nem tudja teljesen feltölteni sok rövid út esetén, a túl kicsi hamarabb lemerül, a kevesebb indítóáramú nem tudja megforgatni hosszabb állás után, a a nagyobb meg szétégeti a csatlakozásokat.

Meg kell nézni milyen van most benne (géptető felnyit, lefotóz, adatokat felír) és egy rendes boltban (nem a tecsóban meg a homasitában) az eladó megmondja milyet vigyél bele. fontos h olyat ami SS-hoz való, különben 6 havonta mész vissza újért...

 

Amúgy: CTEK regeneráló töltőre keress rá, az elvileg kopp a lidlis... ;)

Előzmény: DKori86 (60672)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60672

Én pályáznék egy ideje a "Lidl-ös" töltőre, de még nem jött szembe (nehezítő körülmény, hogy ritkán járok arra és annyira nem álltam rá, hogy rendszeresen figyeljem az akciókat is :( de már apósom is riasztva lett az ügyben :) ő majdnem minden reggel oda megy reggeliért, neki útba esik).

 

Egyébként amit linkeltem az az akksi jó lehet bele (2017-es "sima" BoosterJet, no hibrid, no részecskeszűrő stb-stb...gyárilag 60Ah 520A-s Exide van benne...)? Ház típusnál számít, hogy "japán"-t vagy "EU-sat" nézel? EFB-s akksi kell bele (eselteg AGM-esnek kell lennie? azok még drágábbak....)?

 

(bocsánat a sok kérdésért, most tipikusan én vagyok úgy vele, hogy még nem néztem meg alaposabban - és remélem jó darabig nem is kell - de ha már szóba került itt akkor nem árt képbe lenni és nem váratlanul fogadni ha helyzet van)

Előzmény: kgaboroo (60671)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60671

Jobbak mert tovább bírják. Az biztos ha az enyémben meghal akkor csak Jász megy bele.

Bár a Swiftben lassan 6 éves a gyári Banner, kíváncsi vagyok kihúzza-e 10 évig mint a 2005-ös Swiftemnél. Ott is Banner volt benne.

 Van egy drága regeneráló töltőm, azt azért most télen néha rá fogom akasztani az Scrossra.

Előzmény: mlas45 (60670)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60670

Én, ha szükséges lesz, a Jászakkut veszem 15-ért :)) az se rosszabb mit ezek a márkázottak 

Előzmény: DKori86 (60668)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60669

Bosch volt 30 alatt, de a pontosra nem emlékezem

 

a startstop-os simán el mehet 50-ig

Előzmény: 2ozzmexy (60667)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60668

Ne add belém az ideget :D én is ettől "parázok", hogy egyszer csak hirtelen halál lesz majd, na de gyári akkumulátor esetén a bő 3 év élettartamot én is keveslem valahogy (még ha Ti is írjátok, meg látod: családon belül látom konkrétan a példát, hogy megesik). Szóval bízok benne, hogy nem így lesz, minden esetre ha meg mégis akkor ahogy nézem ~33e körül van az Excide (szerintem most is ez van benne - az ásványszürkébe nem tudom milyet vettek végül de 30e körül volt annyit mondtak):

 

https://www.auto-motor-akkumulator.hu/exide-efb-start-stop-akkumulator-12v-60ah-520a

 

Én valamiért úgy emlékeztem rá, hogy jelzi/figyeli az akkufeszültséget (vagyis figyelni elvileg figyeli, ahogy írjátok is a start/stoppot elvileg inaktiválja ha úgy érzi már nincs az akksi a helyzet magaslatán stb-stb...) és jelzi is az információs kijelzőn ha kezdődnek a gondok, de szerintem benéztem, nem figyelmeztet. (az összes korábbi OFF olasz autómban ennyiből jó volt az a nyílt titok "bug" vagyis inkább feature, hogy ott ha indítózáskor az akkufeszültség már kezdett nagyon beesni - ergo: várható volt, hogy az akksi makrancoskodni fog hamarosan - akkor önvédelemből az ECU letiltott az indítózás idejére minden egyéb fogyasztót, hogy az indításra fókuszáljon >>> és szépen dobálta is a műszerfalon az ABS / VDC stb failure hibaüzeneteket mert ezeknek az öntesztje nem futott le sikeresen :)) - valójában semmi baja nem volt ezeknek a perifériáknak, némi visszatöltés-leállítás-újraindítás után el is tűntek a hibajelek...komolyan mondom, hogy hasznos súgás volt ez az autóktól :) ).

 

Na de ugyanilyen dolog a kulcs nélküli távirányítókban az elem merülése is: most direkt rá is kerestem, hogy én vagyok-e hülye de nem, jól emlékeztem, a könyvben van egy olyan rész, hogy "Key fob low battery" hibaüzenet amivel jeleznie kellene ha már (gondolom a jelvételből) sejti, hogy az elem kezd a kulcsban halódni >>> ehhez képest az ásvány szürkében mindkét kulcs (nem egyszerre) váratlanul makkant meg egyik pillanatról a másikra, nekem az indigókék is az én kulcsommal egyik pillanatról a másikra kakukk lett (persze ilyenkor a kulcsot a start-gombhoz érintve indítható az autó...), a feleségem kulcsán meg azt tapasztaltuk, hogy a kulcsról gombokkal közelről sem igazán akart már nyitni/zárni (de neki még indult vele az autó és a kilincsgombokkal nyitott/zárt is), szóval így ~1 hónapon belül mind a négy kulcsban én cseréltem elemet. :)

Előzmény: arkilaszlo (60656)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60667

Mennyi volt az árdifi? Én legutóbb sima akkut vettem a régi autóba valami Bosch S4-et az volt 30ezer körül...

Előzmény: arkilaszlo (60665)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60666

Nekem van egy régi módszerem, aztán mindenki úgy csinálja ahogyan akarja:

Kocsi kinyit, beindít, hátsó szélvédőfűtés ON, fűtés OFF, levegő irány szélvédőre, SS OFF, üresbe ki, kézifék behúz és "hadd ketyegjen". Közben lesöpröm a havat, lekaparom az ablakokat és indulok, nézem a vizet amíg nem állt be függőlegesbe addig 2500 alatt tartom és utána kap még 10 percet az olaj aztán ki lehet tolni a szemét.

Ha megállok (hosszabb időre, 15perc+), akkor kikapcsolom a fűtést, átirányítom a levegőt "csak lábra" és hagyom alapjáraton hűlni 40-120 másodpercet (igen, számolok magamban mint a bolondok).

 

+1 Én a panel parkolóban el szoktam lapátolni az autó körül a havat miután lesöpörtem, hogy ne a 30-40 centis hóbuckákon át szálljon be a család... aztán általában a magukat élelmesnek képzelők gyorsan lefutnak és beállnak a helyemre, de mindig szokott lenni egy-két önkéntes csendőr aki utána bosszúból melléjük hordja a havat. :D

Előzmény: MAN10 (60645)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60665

3,5 év volt amikor megadta magát, Exide volt benne gyárilag,

tavaly nem is vettem startstop-os aksit bele, mert nem használom az SS-t, így ha esetleg 2 évesen gallyra megy akkor nem fáj annyira

Előzmény: mlas45 (60658)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60664

"a legtöbb tulaj szó nélkül kifizet gyári szőnyegre, menetfény díszkeretre, stb. 20-30-40 ezreket, erre meg sajnál 10-et"

A legtöbb tulaj azt sem tudja hogy kell neki ilyen, bemegy a gumishoz aztán csak nézi mi az a sok nulla a végösszegnél...

Amikor mai napig látom hogy november derekán még mindig a gyári EcoContact5 harcol a -2 fokban!? És nem egy-két ilyen delikvens van ám... nem vesz rá télit, mert akkor kellene még egy garnitúra szelep meg felni, gumishoz járni meg szezonban no way, különben is "12ezer felszerelni rá a téliket!? Az nem munkadíj, az rablás..."

12ezerért tele tankolja aztán élete végéig elég lesz... Vagy most hozzam fel az egyik nyugdíjas szomszédot, akinek a zöld GL Vitarája 4 hónapig állt ugyanott? Meg sem mozdította, be sem indította, de meg kellett venni, mert a másik szomszéd is új verdát vett (igaz ő A6-ot és ügyvéd de most az mindegy :D ) Én kötelezővé tenném, hogy a műszaki vizsga részeként a soron következő éves szervizt is meg kell csinálni hacsak nem tudja a tulaj szervizkönyvvel vagy számlával igazolni hogy már megvolt 12 hónapon belül... Lehet nem lenne több dugó... ;)

Előzmény: mlas45 (60629)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60663

Centripetálisra gondoltál szerintem. ;)

Előzmény: kgaboroo (60634)
2ozzmexy Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60662

Ha ilyen sokat mész, akkor érdemesebb pár évente cserélni, jön ki egy rakás vezetéstámogató rendszer, kényelmesebb, csendesebb.

Ha anyagilag nem vág földhöz és mész évi 50k km-t, akkor csere, vagy lízing, ha lejár a lízing akkor minimális ráfizetéssel csere, gondolom le tudod írni az Áfát...

[OFF]Én (és ez most szigorúan magánvélemény, majd az illetékesek megköveznek engem) úgy vélem, hogy az összes Vitara tömegautó, motorikusan nem kellene nagy gondnak lennie (benzinessel!), ami probléma forrás lehet, az az elektronika és a rozsda. Mivel japán így utóbbira szavazok, az alkatrészek nem drágák (konkurenciához képest), így ha nem fog rohadni nagyon, akkor sokat kibírnak majd. Mindenki fél a turbótól meg a közvetlen befecskendezésbtől, de nem ezek a nagy problémák egy autón, mert bontott/felújított turbó van, azt ki lehet cserélni, a szívósor kokszosodás is orvosolható diókezeléssel vagy tisztítófolyadékkal, de amiből egyszer vasoxid lett az nem lesz többé acél... és az az igazán perdöntő, mert látsz egy 10forintos méretű lukat, aztán elkezded lecsiszolni a festéket és kivágni a rozsdás részt és lesz belőle egy tenyérnyi darab... jó esetben... [/OFF]

 

Szóval ha ilyen sokat mész mindenképpen új, aki nem megy sokat annak a rozsdára kell fókuszálni főleg és ez igaz az új Hybridre meg a Te 1,6-osodra is.

Előzmény: GLaci80 (60659)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60661

Én azt gondolom, hogy már az 1.6 se olyan, mint a régi Stift :(

Évi 50 ezer? Válts, ha teheted, ne habozz... ha ennyit ülsz autóban, számítson már a jobb dinamika, alacsonyabb zaj.

Az új autó garanciális lesz, ne érdkeljen a meghibásodás - két év múlva meg cseréld ki megint.

4 WD-re szükség van? mert az csak drágítja, bonyolítja...

Előzmény: GLaci80 (60659)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 0 3 60660

még valami akkuhoz:

Ha már szerelgettem, megmértem az autó nyugalmi fogyasztását (minden kikapcsolva, ajtó csukva, de nem bezárva, riasztó se megy) hát az nulla. Nálunk így áll, el tudom képzelni, hogy másnak a riasztó fogyaszt valamennyit.

Így az akku lemerülését csak önkisülés okozhatja.

GLaci80 Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 60659

Sziasztok! Van egy 2018-as 1.6-os Vitaránk 100000Km-rel és nagyon gondolkozunk, hogy lecseréljük az új 1.4 hibridre. A mostani kocsinak semmi baja, szeretjük, de még nagyon jó az ára és emiatt gondolkodunk a cserén. Sokat megyünk és ez egy jó lehetőség lenne "lenullázni" a km órát. Az új Allgrip lenne és így azért van 2 Mihály különbség árban... Az az érzésem, hogy ez az 1.6-os olyan lenne, mint a régi swiftek, hogy soha el nem romlik és majd 20 éve múlva szétesik, de addig csak megy. Az újban tetszik, hogy dinamikusabb és a vezetéstámogatás is nagyon jól működik, biztonságosabbnak gondolom. Mit gondoltok? Köszi!

mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60658

...úgy tűnik, elég pontosan belőtték az 5 év akku élettartamot :(( Az enyémben olasz Exxide van, 60 Ah-s. Ha bexarik, veszek bele valami legolcsóbb vackot :) az is kihúzza ennyi ideig.

Előzmény: arkilaszlo (60656)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.18 0 1 60657

Biztos, ami fix :) ráakasztottam az akku regenerálót - már hamarabb kellett volna :( Az 250 A-al töltögeti, és visszabontja a szulfátot, ami az önkisülést okozza. Majd meglássuk, hogy viselkedik. Egyre hidegebbek jönnek, és gyakori hidegindítás lesz, ugyanígy, viszonylag rövid utakkal... igazából e autó kéne, de abban meg hideg van, és drága :(

Előzmény: DKori86 (60652)
arkilaszlo Creative Commons License 2020.11.18 0 2 60656

"semmi jele"          ebbe ne bízz

 

2019.06.04


autó 2015 novemberi...

 

du beálltam a garázsba vele, 1 órával később már nem indult, akkumulátor megadta magát (start-stop-ot szinte soha nem használtam)

Előzmény: DKori86 (60652)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60655

Írj az indexnek, hogy tegyen már valamilyen javíthatóságot a hozzázólásokba.

Gondolom elsőre a legtöbben értették mit írok.

Erre Te második értésre visszalősz vele. :-) 

Előzmény: Airbag. (60653)
alvin (ex JHE) Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60654

A 2.000 ezres, az 2.000.000 -s fordulat. Szerintem valamilyen limitált szériás kocsija van. :D

 

Üdv.!

Előzmény: Airbag. (60653)
Airbag. Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 60653

"2000 ezres fordulattal"

 

ez nálad mennyi?

mert a 2000-es fordulat az rendben lenne...

:D

Előzmény: kgaboroo (60647)
DKori86 Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60652

Szerintem az még ahhoz képest ha nem is istenesnek de egész tűrhetőnek mondható, pláne zömében rövid távon használt autónál.

 

Nem fog szerintem vigasztalni :) de ~2hete a családban lévő ásványszürke S-Crossban is feltette a kezét az akksi (a gazdi utólagos elmondása szerint azért nem teljesen hirtelen, mert egy hétfői nehezebben indítózokkal kezdte, majd szerdán megköszönte földi pályafutását - ha szól a gazdi akkor mondtam volna, hogy ne nagyon orosz-rulettezzen vele mert ebben azért több minden zabálja az ampert mint a 2001es benzines Xsara Picassoban előtte, de csak utólag tudtam meg, optimista volt szegény :) ), három és negyed év után (valamivel 65000km felett járnak kb.). Igaz, kint tartott autó, és elég sokszor rövideket megy (igaz max 2-3 hetente megy hosszabbat is), de na... :/ :) Ők végül nem szórakoztak vele, SOS csere lett a vége.

 

Ui.: azóta kattogok, hogy remélem az én indigókékemben (negyed évvel fiatalabb) nem kívánja feladni :)) (semmi jele szerencsére, egy hétvége állás után is lazán indul, kopp-kopp.) most azzal "nyugtatgatom magam", hogy az enyém garázsban alszik, nem fázik, nincs beriasztva stb-stb :))

Előzmény: mlas45 (60642)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60651

Annyit segítek...ha 60-nal mész akkor 1 perc alatt teszel meg 1 km-t.

Előzmény: Airbag. (60648)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60650

Jobban ki tudod számolni?  Hajrá....

Előzmény: Airbag. (60648)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60649

Köszönöm! 

Előzmény: kgaboroo (60646)
Airbag. Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60648

hát,matek zseni sem leszel...

Előzmény: kgaboroo (60647)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -2 0 60647

Ha számolunk egy kicsit akkor ez jön ki. 2000 ezres fordulattal a kerék 1 perc alatt közel 4.5 km-t tesz meg. :-) 

17 colos kerék 215/55-ös gumival 2.2 méter kerületű, így saccperkb 260-270 km/órával hasítana a Vitara.

A jeladó 23 gramm.

Ki kéne számolni valaki matekzseninek, hogy mekkora centrifugális erő hat a jeladóra a felni kerületén, mert ugye az kissebb átmérőben mint a gumi.

 

Nincs nagy valószínűsége, hogy a jeladó sok kilónyi tehetetlenséggel akarna elszakadni a felnitől normál sebességnél.

Egyébként oda van rögzítve a felnihez a szelepszárral.

Előzmény: Startt (60643)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60646

Ez mindig a hidegtől függ. 0 fokban beülsz, indítassz, bekötöd magad és gurulhatsz nem pörgetve.

-10 fokban beülsz, indítassz, bekötöd magad, kicsit vársz, hogy rendeződjön a hengerek járása és gurulhatsz.

-20 fokban beülsz, leheled a körmödet és félve nyúlsz az indítógombhoz. Ha elkapja akkor szerencséd van. Hagyod kicsit járni, közben ha csillaggarázsban aludt a gép akkor vakarsz egy kis jeget. Beülsz, átmozgatod a sebességeket és indulhatsz. Ennyi...több nem kell.

Előzmény: MAN10 (60645)
MAN10 Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60645

Sziasztok. Ki hogy szokott a hideg motorral bánni? Indít, és azonnal indul, vagy picit melegít, és utána indul? Én kB egy percet várok, míg a fordulat visszaesik, és utána indulok, de kímélve pár kilométeren. 

Jobbszél Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60644

Még nekem is jók mind a nyári mind a téliek, 2015 és 2016 a gyártásuk. Az akkumulátorral sem volt még gond szerencsére... 🙂

Előzmény: mlas45 (60642)
Startt Creative Commons License 2020.11.17 -1 1 60643

centrifugális erő sugár irányu és belülről kifelé mutat, ez bizutos nem szorít semmit a felninek.. (egyébként rögzítve sincs hozzá)

ha valami 2000-et forog percenként és hirtelen megáll, nagyon nagy gyorsulás éri (olyasmi mikor nekimész a falnak autóval) Ezt sem az ember sem a kütyü nem szereti...

 

mlas45 Creative Commons License 2020.11.17 -1 1 60642

Nekem még jó mind a 8 db - 2015 nyár óta. A téliek pár hónappal ifjabbak.

Kopp-kopp :D

 

A xarakodó akkut feltöltöttem, 12,2-ről felment 12,8-ra (töltés után fél órával mérve), majd másnap reggelre 12,6-ra esett vissza, de gond nélkül indított.

Előzmény: Jobbszél (60637)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60641

Öregszel...😁😁😁

Előzmény: mlas45 (60640)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.17 -1 1 60640

Tényleg... fel se tűnt, mikor kgaboroo írta :) de régen tanultam fizikát... :)

Előzmény: PeterMII (60638)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60639

Igazad van. 

Előzmény: PeterMII (60638)
PeterMII Creative Commons License 2020.11.17 -1 1 60638

Nekiszorítja a felninek? Ezt azért ne reklámozd.

Előzmény: kgaboroo (60634)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60637

A következő garnitúra az Aliról lesz, ez egyértelmű...

Előzmény: mlas45 (60629)
Jobbszél Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60636

Na itt a lényeg ! 😉

Előzmény: kgaboroo (60632)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60635

Ezért helyeznek el súlyokat a felnin, hogy kiegyensúlyozzák a kereket...

Előzmény: Startt (60633)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -2 1 60634

Centrifugális erő szorítja neki a felninek, plussz a szeleprögzítő csavar is húzza. Fixen támaszkodik a felnire, így nincs értelme tehetetlenségi erőkről beszélni. Együtt forog, együtt áll meg.

Előzmény: Startt (60633)
Startt Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60633

sosem voltam jó fizikából, de a nomrmál gyorsilás 800 szorosa kb ami 140km/h-nál hat a TPMS-re, ami azt jelenti, hogy 10g-os kütyü  8kg-os nak érződik, nagyobb sebességnél vagy ha a TPMS nehezebb, esetleg fékezésnél nyilván jóval több.  Nem mondom, hogy lehetetlen megcsinálni, de azért nem egyszerű...

Előzmény: kgaboroo (60632)
kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60632

Az olcsósága végett nem érdemes maszekolni vele.

Technikailag egyszerű és biztonságos lenne az elemcsere.

Megcsinálhatták volna cserélhetősre...csak úgy már nem lelet lehúzni az autóst 4-5 évente.

Előzmény: Startt (60631)
Startt Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60631

azért ezek a TPMS-ek nem kis gyorsulásnak vannak kitéve... én ilyent - meg turbó feltöltőt :) - házilag nem buherálnák...

kgaboroo Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 60630

Persze...nem pénz érte a 10 ezer forint, de a magyar márcsak ilyen. Ha valaki ennek ellenére barkácsolni szeretne, az ő dolga.

Valószínű szért is mert ráerőltetik a népet erre a tpms szarra.

Előzmény: mlas45 (60629)
mlas45 Creative Commons License 2020.11.17 0 1 60629

A gumiszerelés a szűk kersztemetszet, értsd már meg... OK, megcsinálod a szelepet, de kipróbálni is csak összerakva menet közben tudod... és ha nem kalács, akkor goto gumishoz, aki megint 2 rugóért szét-össze-centrír. Megy az idő, megy a pénz...

miközben 33 dodó az új készlet, vagyis 2500 Ft/db... és csak az elem, amit bele teszel, 400.

 

Én is pártolom a javítást, utálom ezt a dobd el felfogást, de ez a legtöbbeknek nem járható - akiknek nincs kezük és eszközük hozzá. Egy szakembernek ráállni a javításra meg megint nem OK, mennyit kereshetne egy db-on? Adózás után 300 Ft-ot? és már úgy is az új ár körül mozogna...

 

Ui: a legtöbb tulaj szó nélkül kifizet gyári szőnyegre, menetfény díszkeretre, stb. 20-30-40 ezreket, erre meg sajnál 10-et.

https://www.aliexpress.com/item/4000392262258.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.589d7b487LohJa&algo_pvid=0387fd58-5911-4259-bb78-ca31be5b3319&algo_expid=0387fd58-5911-4259-bb78-ca31be5b3319-0&btsid=0b0a557216056028290178242e2f93&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Előzmény: kgaboroo (60628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!