Keresés

Részletes keresés

nagyl2522 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233241

Üdvözöllek! Nem a csillagkerék lesz a baja  Dolmárnak! Mivel több láncal és vezetővel próbáltam, ami között van szinte teljesen új is, ráadásul megtisztítva, így nem jövök rá mi lehet mégis a probléma. Láttam már olyan gépet, ahol "ütött" a főtengely miatt a csillagkerék, de ez nem olyan! Ráadásul szinte új ez a csillagkerék is, nincs megkopva csakúgy, mint a lánc és a láncvezető! Ez külső láncfeszítős! Kézzel hajtva sem látok semmi problémát szépen fut, olajzás is van mint említettem bőven! Ha megy a fűrész legalább öt percet, akkor ez a probléma úgy jelentkezik, mintha üzem közben valamiért megfeszítené a láncfeszítő a láncot, mert nem egy ponton, hanem onnantól mindenütt feszül! Valami ötlet még esetleg ez ügyben? A koksztalanítást még nem értem rá megcsinálni!

Előzmény: kavicsos64 (233208)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.04.04 0 1 233240

hideg zsíroldó felömlőkbe is

 

Aminek a fő hatóanyaga kálium- vagy nátrium-hidroxid! Kiválóan oldja az alumíniumot, azaz remekül és végérvényesen tönkre lehet vele tenni a hengert és a dugattyút, minden felülete olyan lesz mint a holdbéli táj!

 

Nem véletlenül van a használati utasításában, hogy alumíniumhoz TILOS használni!

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233239)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.04.04 0 1 233238

Megmondom őszintén,nem szoktam nyomaték kulcsot használni-elő van irva,van is sajátom,de valahogyan mégsem.. nem szeretem.Gyujtás hézag általában a 0,2 mm átlagban illik jó lenni,bár az uj sorozatoknál erőltetik a 0,1 mm-s hézagot..

Vannak idomszerek,hézagmérők,de általában a 2 tizedes kártyanaptár,névjegy papir amit használunk-ha véletlenűl benne marad,nem tesz akkora kárt,mint a fém idomszer..

Nem tudom értelmezni a lej-arányokat.. de irok pár árat magyarul..

Kőműves vállalkozás,semmi extra,átlag melók.Kőműves dolgozó nettó 10000,segédmunkás a betonkeveréshez,talicskázáshoz,ilyesmikhez az 6500,kéz alá dolgozó segédmunkás,az már fél köműves,neki ugy kb 8000 az ára nettóban óránként..kb-a megrendelő felé..

ennyivel számolnak az árajánlat készitésekor.Tető épitő ácsok azok 12000-15000 óránként,tetőfedők szintén..vizes,gázos,villanyász szakipar az uj háznál 20000 alatt neki sem áll-mert kellenek neki vizsgák,engedélyek,azt meg meg kell fizetni..

 

Előzmény: Pillanatragasz (233236)
lapua Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233237

  Nem hülye, csak van egy kis egészséges kütyümániája, meg passzol a kocsihoz is (c:

Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233236

Én több időre gondoltam  .  Szépen karban tartotta , levegővel kifújtam minden mégis tele volt lerakódásokksl a belseje.  Nem akartam elhinni milyen dzsuvás.

Régen puch robogókat javítottam  nem áll távol a szerelés tőlem  , és nem ítélem el a szervizt az árai miatt  . Nekem soknak tünt a 200 euró értékű lej . Két csapágy s két szimering egy jecskebőr kesztyűben együtt volt 300 lej . A szerelés lett volna 700.

Itt a kőműves  napi 250 + kaja a napszám. A kőműves is szinte 3 napot kéne dolgozzon érte.

Most jó a hangja könnyen indul ,örülök neki.

 A csavarokat a forgattyús háznál 10 newton méterre húztam le.  A gyújtás hézagok két ívpsppír vastagságura hagytam  nincs hézagmérőm. Ha ezek nem jók segíts ki a pontos értékekkel.

Előzmény: ötbites stihles ziles (233230)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233235

Olyan ja kissé lóg ,kottyan !

Előzmény: Pillanatragasz (233233)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233234

Lehet még jelzett volna próbáltam dugattyú s szimering nélkül összehúzzam a forgattyúsházat  nézzem meg hogy forog de eszembe se jutott  . Elvoltam azzal hogy a főtengely egy éjszakára bevettem a fagyasztóba a csapágyak reggel  forró olajba.  Így alig kellett kopogtassam hogy a helyükre kerüljenek. 

Előzmény: ''csiga (233228)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233233

Lazának laza megértem de ennyire ? ,olyan érzésem volt mintha egy rossz kopott csapágy volna a markomban . 

Ha még ez is szorul akkor belétedzem a betonva a fűrészt .

Előzmény: kavicsos64 (233220)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233232

Üdv.:) Az igazság az hogy nem tudtam belépni, elfelejtettem a jelszavamat, aztán egy régi szám gépemen megmaradt bejelentkezve , most arról tudtam megváltoztatni az email címet és a jelszavamat is . Szerencsére a Google tárolta. 

Most már minden ok telefonról tudok írni.

Előzmény: kavicsos64 (233219)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 1 233231

"Szóval,nem ugy mint a karikacsapás,meg mint a videós szerelőknél,elsőre minden szuper.."

 

A filmekben is 45 perc  alatt fogják meg az elkövetőt. :) 

 

 

 

 

Előzmény: ötbites stihles ziles (233230)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.04.04 0 2 233230

Azt irtad,drága  a szerviz.. lássuk részletesebben.Ehhez a munkához szét illik szedni a gépet szinte teljesen-van,hogy már előtte tisztitani kell,olyan koszos-de szétszedés után mindenképpen-az is idő,mosóanyag.. szétszedés közben amugy is illik átnézni egyéb dolgokat,rugózás,fék,berántó,kuplung,stb olyan is van,hogy ott is találunk hibát..szóval a tisztitás,hibafeltárás maga is elég idő és anyag igényes tud lenni.Én mosóanyag-nagynyomásu viz,ha kell,többször is módszerrel mosom a gépet,meg drótkefe,koszkaparó szerszámok.. utána összerakás,ha van egyéb feltárt hiba,azt is megcsinálandó,porlasztó,üza rendszer min kitakaritandó..és ha elkészűl a gép,próba,ha van még ujból felmerűlt hiba,az is javitandó..ujra próba,beállogatás..

Szóval,nem ugy mint a karikacsapás,meg mint a videós szerelőknél,elsőre minden szuper..

Egy ilyen gép,mint amiről beszélsz,ha rendesen meg van csinálva,nem csak összecsapva-arra a gépre simán ilyen javitáskor rádolgozol három órát-és akkor még nagyon nem is beszéltűnk a kinlódós dolgokról..

Sok vagy kevés az a három óra-nem tudom,kinek hogyan..van valami norma mindenre,de annak emberi és szerszám feltételei is vannak-normatáblázatban illene megnézni a dolgokat..majd rákeresek.

Felénk egy óra az bruttó 9000 Ft...és ezért egy ilyen munka,ha nincs szivás vele,az minimum 27000 Ft lenne-de inkább az egyebek miatt biztosan több,legyen még + 1 óra..

Sok-kevés-nem tudom megitélni-de ha egy átlag kőműves,ács,tetőfedő,festő,burkoló idejéhez nézzük...

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
nagyl2522 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233229

Köszönöm szépen a segítséget! Kipróbálom ezeket a javaslatokat is! Minden kipróbált vezető ki lett takarítva, kifújva az olajozó furat is! Az orrkerék is jó mindegyiken! Akkor ha nem a csillagkerék, akkor a főtengely üt! Megnézem majd!

Előzmény: ''csiga (233221)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233228

Ahogy már írták neked, a főtengely csapágy C3-as illesztésű.

 

Hidegen, kézben tartva "zörög", kopottnak tűnik, de üzemi hőkokon éri el azt az illesztési hézegot a gördülő testek között, ami kell. Ha C2-es, kisebb hézagú csapágyat teszel be, az sem lesz hosszabb életű, mint néhány perc, mert megszorul.

 

A Stihl szerintem nem gyárt csapágyat, ( ahogy olajat sem)  beszállítói vannak. Olyat szállítanak neki, amit megrendel, megkövetel, megfizet.

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (233217)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233227

Kiput szedd le, a henger leömlőjén látod, mennyire van vastagon a koksz.

 

8-10 éves gépnél nagyon kevésnak találom azt a 20-30 köb fát összesen. Inkább évente annyi.

 

HA 1:50-be járatták, ( nem szokták)  szerencséd lehet, akkor még lehet nincs benne dzsuva.

Előzmény: silentrav (233215)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233226

A hengert érdemes lamellás  csiszolóval       https://www.google.com/search?q=lamell%C3%A1%C3%A9s+csiszol%C3%B3&oq=lamell%C3%A1%C3%A9s+csiszol%C3%B3&aqs=chrome..69i57j0i13i512l9.6392j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8   

 

(ami feszül  a henger furatába, + akkus fúró, lassú fokozat) + WD 40-el, vagy valamilyen kenőanyaggal  nagyjából 15-20 másodpercig tisztítani, közben fel-le ( alsó és felső holtpont közötti irányba) teljes hoszzban húzni-tolni a csiszolót nem túl gyorsan.  Nagy sérülés esetén pl 120-as, sima karbantartás esetén 180-240 körüli szemcseméretű csiszolóval.   Ez szépen kihoz minden felkenődést, kitüremkedést, sérülést. 

 

Ha van hónólód (is), még jobb.   https://profibarkacs.hu/YATO-Henger-honolo-32-89-mm

 

 

Ezzel is óvatosan és kenőanyaggal. Ennek használatánál a lényeg, hogy a kő éle minden kitüremkedést levisz és a hengeren  nem lesz ovalitás. Réseknél vigyázni, inkább csak a rések feletti részt érdemes, ezt sem kell sokáig. 10-20  másodperc és ellenőrzés, Ha nem kell több, akkor ennyi elég is.

 

A dugattyúhoz  nagyon óvatosan kell nyúlni, csak és kizárólag azt a részt csiszoljuk, ami kitüremkedik, hogy felesleges plussz kopást ne okozzunk.

 

Dugattyúnál egészen jó és elfogadható árú csere a Meteor.

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (233214)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233225

Azért, mert Stihl felirat van az ajtó mögött, még nem biztos, hogy minen tekintetben hozzáértők vannak az ajtók mögött.

 

Jó szakit egyre nehezebb találni...

 

Nem tribológus az ott dolgozó munkatárs, ez már biztos. :)

 

A pirosat felejtsd el, ha jót akarsz magadnak és a gépnek. :)

 

Motul 800 factory line-t használsz?

Előzmény: Pillanatragasz (233213)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233224

A kenés kimaradt.

 

A hajtórúd felső szemnél a csapszeg tűgörgő egy pici furaton kap kenést. 

Szerintem  nem ez volt  a baj.  Igen, kevesebb olaj juthat oda, de ez nem néhány üzemóra után derül ki, hanem jóval később. Befolyásolhatja az össz futás időt, nem lesz 100%, hanem mondjuk 80%, de nem ilyen rövid idő alatt.

 

Találkoztam már olyannal, amikor a 2Z-s csapágyat porvédővel együtt tették be a főtengelyhez. Az is ilyen hamar adta meg magát.

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233223

Mikor ilyan gyorsan széthullik a csapágy, akkor ott valami feszül, vagy nincs egy tengelyben a két csapágy, vagy elfordult a főtengely.

 

Amikor összeraktad, ellenőrizted, hogy egészen könnyedén forog a főtengely?

 

Pl így:    5.50-től nézzed     https://www.youtube.com/watch?v=HJDQVN1djks&t=6s&ab_channel=ZsoltVilics

 

Összerakás után sokszor  feszül, ezért oldalról ( lehetőleg puha, hogy ne üsd el a menetet)  bronzkalapáccsal picit megütöd a főtengelyt. Egyik, vagy másik irány, vagy mindkettő. ( nem kell nagy!, videón jól látszik)

 

Szimering nélkül szinte szabadon mozog a főtengely. Ha nem ilyen lett, akkor kezdheted újból.

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233222

Nemrég jártam úgy a csillagkerék tönkre tette a hajtószem hegyeit és állandóan beszorult a lánc párperc után le kellett vennem a láncot és kitakarítani a sínt ! Megreszeltem élesre és a hiba megszűnt ,de a csillagkerék is a kukába került ! Ezért nincs is nekem csillagkerekem ,ilyenkor már a gyűrűs meghajtóra cserélek .

Előzmény: ''csiga (233221)
''csiga Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233221

Üdv!

 

1.,Feltételezem, a lapon az olajzó furatot kitakarítottad.

2., A láncod nincsen esetleg szakaszosan megnyúlva?

3., Lánc éles, nem porol, mert a port jobban behordja  a vezetőbe és az orrkerékhez is.

4., Gyanús lehet még, - főleg, ha szakaszosan van megnyúlva - hogy a  főtengely üt, ezért kicsit kalpimpál, ez biztosan szakaszosan nyújtja a láncot és/vagy vezetőben lévő orrkerék.

5., Ha teligáznál ingadozik a fordulat, lehet kopott a dugattyúd és nagy a gyűrűhézag, lehet szimering vagy talptömítés miatti falsolás.

 

Az 5-ös szériás Husik melegen úgy indulnak, hogy a szívatókart félgáz állásba kell tenni. ( ha majd mégsem indul, akkor így kell)

Hidegen szívatóra sem reagál? Ha melegen indul, egyébként szépen dolgozik, akkor a szívató környékén van a gond.

Előzmény: nagyl2522 (233207)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233220

Azért laza, azok C-3 csapágyaknak kéne legyen és akkor normális amikor üzem meleg ! Direkt laza illesztésű csapágyak .

Előzmény: Pillanatragasz (233217)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233219

Rég írtál már itt ! Helló ! Mármint az indexen !

Előzmény: Pillanatragasz (233214)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233218

Henger dugattyú le ,mert ha sima olajról átállsz a szintetikusra azt fel fogja oldani és ha vaskos a koksz lerakódás az a motor halála lesz . A jó benzin és a szintetikus olaj nem okoz lerakódást sehol sem ! Én most néztem a husi kaszát dugattyú csere után nem lett fekete a dugattyú tető ,inkább olyan fehéres csak, a gyertya benne tégla vörös színű ez 3-4 év után lett benne .

Előzmény: silentrav (233215)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233217

Látod én erre nem is gondoltam , Azt viszont megfigyeltem hogy a csapágy újjonnan eléggé laza volt  csodálkoztam is hogy mért nem pontosabbak , lehet pont ezért . Elvárható volna egy stihl től hogy  az alkatrészek méretpontosan legyenek legyártva hisz nem egy gagyi kinai fuxtek fúrész. 

Előzmény: ötbites stihles ziles (233216)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.04.04 0 2 233216

Volt olyan,a nevezettnél kicsit "komolyabb"gép,aminél fém záras csapágyak voltak ugyanitt-aztán mentek-sokat... ezért nem gondolnám,hogy a befelé néző kosár miatt nem lenne elég a kenés-bár ma már minden lehetséges.Sokszor van,hogy dugattyú,szimeringek nélkűl összerakott motor a fedél csavarok meghuzása után mintha tulfeszitené a csapágyakat-és akkor bizony az ugy nem jó..

Nálad?Mert ha kicsit is szorul a főtengely,akkor nemsokára ott leszel,ahol előtte voltál.

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
silentrav Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233215

Ezzel kapcsolatban kérdeznék én is.

 

Van egy 8-10 éves ms 260 fűrészünk. Ami kb. 20-30 köbméter fát vágott fel eddig.

Ha át akarok állni Stihl HP (piros) olajról HP Ultrára, akkor nekem is előbb érdemes koksztalanítani a gépet?(még nem volt megbontva)

Miből áll egy koksztalanítás? Mennyire kell megbontani a gépet?

 

Előzmény: kavicsos64 (233208)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233214

Kosár összeszakadt  golyók behulltak a forgattyús házba  egy golyó el is törött megkarcolta  a dugattyút és a hűvelyt is . szerencsére csak felületesen  épp hogy látszik de nincs mély barázda , Tudom már nem olyan mint előtte. Kicseréltem volna azt is de aranyáron adják.

Előzmény: triplaharom (233212)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233213

Érdekes  a stihl szaküzletben  azt mondták hogy azért ment ki a csapágy mert nem a piros stihl ásványi  olajat használtam  hanem zöld motul full szitetikusat. Nem akarták megérteni hogy az olaj színe nem számít csak  a kenése . 

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
triplaharom Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233212

A kosarat mögötte, vagy csak kibújt oldalra ?

Előzmény: Pillanatragasz (233211)
Pillanatragasz Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233211

Hétvégén újracsapágyaztam egy stihl 271 es fűrészt. Kicsít drágáltam  a stihl szervíz munkadíját és mivel régebb sok robogó motorral volt dolgom gondoltam megpróbálom . És rájöttem hogy nem is bonyolult annyire mint gondoltam . Igaz ráment egy napom a pucolással  egyxütt de sokat taultam , vagyis próbáltam megérteni  hogy vajon egy három éves gép ami kb 10 köbmétert fúrészeltel hogy lehet hogy összeszakadt a csapágy benne . 

 azt figyeltem meg hogy a golyóskosár ház a sonkák felől volt  gyárilag összerakva  amitől gondolom hogy nem volt rendes a kenése. egy ismerősöm azt mondta hogy mindegyannak hogy van de szerintem  jobb ha a golyókat direktbe kapja a forgattyúsházban lévő keverék. 

erről szeretném kérni véleményeteket

kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233210

Amikor a karburátort javítod a pillangószelep tengelyét is meg kell vizsgálni mert az ki szokott kopni és akkor is hibákat produkál ,falsol . A koksz lerakódások akár a motort is tönkre tehetik !

Előzmény: nagyl2522 (233209)
nagyl2522 Creative Commons License 2023.04.04 0 0 233209

Köszönöm szépen a segítséget! Akkor a csillagkerék lehet a "ludas", mert több lánccal és láncvezetővel próbáltam és ki is voltak tisztítva! A másik két hibajelenségnél a karburátorok hibája szerintem kizárt, mert az mind a kettőn nem rég volt cserélve! Akkor ott a koksz okozhatja a problémát a Dolmárnál a fordulatszám ingadozást, a Husqvarnánál meg a hideg indítás problémát, valószínű?!

Előzmény: kavicsos64 (233208)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.04 0 1 233208

Nem hiszem hogy lánc hiba lenne ,leghamarabb a láncvezető orrkerék csapágya lehet a ludas . De olyan is előfordul hogy a lánc nem tudja a forgácsot kihúzni mert a lánc meghajtó szemei el vannak kopva nem éles a sarka ez meg a csillagkerék hibája miatt van . A másik két hiba jelenség a karburátor hibák ,vagy a benzin régi akkor is hasonló tüneteket okoz . A 95 benzint el kell felejteni és a full szintetikus olajat kell alkalmazni a gépekben . De előtte ha nem ilyen keveréket evett ajánlatos a motort belülről koksztalanítani .

Előzmény: nagyl2522 (233207)
nagyl2522 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233207

Üdvözletem! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy van egy Dolmar ps 420 sc láncfűrészem, amin egy kb. 5-10 perc használat után megszorul a lánc! Az olajzás jó! Az 5 és 10 perc különbség láncvezető függő! Kicsit kopottabb láncvezetőn később szorul meg a lánc! A gépnek van egy másik problémája: nagy gáznál ingadozik a fordulat! Egy ideig egyenletes, majd kis idő múlva feljebb megy majd visszaáll és újra feljebb pörög és így tovább! Továbbá van egy Husqvarna 545-ös gépem is,  ami melegen egy rántásra indul, viszont hidegen kizárólag csak ha kis benzint öntök a hengerbe! Segítséget előre is köszönöm!

kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233206

Pont úgy néz ki hogy nől a növény ! Most víztelenítettem a szivattyúimat mert 50 km szél fúj és a fáimat nem tudom a fagy ellen védeni a szélviharban ! Az idén csak levelet eszünk ha ki nem mennek a fáim ! Reggelre -4 fokot írnak ide ,akkor nőjön a széndioxid ha tovább nő akkor ami termés lesz azt kell egyed ,hát nem tudom mit szólnál hozzá ha csak falevélen kéne éljél ebben az évben ! Mert hamarosan csak az lesz más termés nem !

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233204)
triplaharom Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233203

Gyártanak belőle üzemanyagot.

Előzmény: kavicsos64 (233202)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233202

De én arra lennék kíváncsi hogy jön be a hulladék termék ?

Előzmény: triplaharom (233201)
triplaharom Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233201

Ebből is látszik, töketlenködésaz egész !

Közben mög gyártják a sok szemetet, (csomagoló anyagokat, építőanyagokat, hitvány háztartási eszközöket) stb.

Előzmény: kavicsos64 (233200)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233200

De akkor az emberekre se kényszerítsenek már olyan dolgokat maik csak növelik a szennyezést még jobban mint ha semmit sem tettek volna .

Előzmény: triplaharom (233198)
triplaharom Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233199

M

Előzmény: triplaharom (233198)
triplaharom Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233198

Persze hogy nő, mert micsoda légiforgalom van manapság fölöttünk is, mög másfelé is !

A Kínába telepítött és ellenőrízhetetlen ipar, vajon mit és mennyi szennyezőanyagot bocsájt ki ?

mög saccolni sem tudják, de nem is akarják.

Előzmény: kavicsos64 (233196)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233197

hhihihihihihihih ((::!!

Előzmény: Freky (233195)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233196

Erre írták zsákutca az egész klíma dolog a nappal meg a széllel együtt ! Többe kerül a leves mint a hús bele ! Folyamatosan nő a széndioxid kibocsájtás hiába a klíma egyezmény ! 4 foknál nem éli túl az emberiség olyan mérvű változások lesznek az időjárásban .

Előzmény: Freky (233194)
Freky Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233195

Apa fia vágta a fát ezzel a "hoci-nesze fűrésszel " No isten áldja édesapám! Hát elmész fiam itt hagysz? Nem, csak arra dől a fa!

Előzmény: kavicsos64 (233193)
Freky Creative Commons License 2023.04.03 0 1 233194

Hagynak egy rést maguk után, ahová más gyártók befognak lépni! Könnyen lehet, hogy Kína az olcsó gépek MELLETT (mert több eszük van attól minthogy leálljanak vele) nagyobb kategóriás gépeket gyártanak-természetese nagyobb áron- mert megjelenik rá a kereslet! A Japik meg leshetnek a környezetvédelmi stratégiájukkal ,mert ők piacot buknak, viszont a gyártmány marad továbbra is, csak nem az ő pénztárcájukat erősíti! Méregzöldek úgy képzelik, hogy a kivágott fa tőkéjére rögzítenek egy hálózati csatlakozó aljzatot, hosszabbító és máris megy az elektromos fűrész. A hozzáértésük hiányossága folytán nem tudnak arról, hogy nem a falból jön az áram ,hanem elő kell állítani ,oda kell vezetni, és biztosítani kell a további jelenlétét. Egyes szakértők szerint ha a főváros összes házának tetejére napelemet telepítenének, kiváltanák Paksot. Az , hogy mennyi épület tetőszerkezete alkalmas erre, illetve mennyibe kerülne mindez, hogy mi van ha nem süt a nap, miként tárolhatjuk ezt a napsütésben megtermelt energiát, ez már túl mutat a "tudásukon"!

Előzmény: kombájnos (233187)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233193

Ja ezzel 2-3 nap alatt meg lehet a fa döntése is akár ((::!!

Előzmény: s51es (233192)
s51es Creative Commons License 2023.04.03 0 0 233192

"De hogy az erdőben egy 1 méteres fát hogy akarnak kivágni arra lennék kíváncsi ! "

 

Van élet a stillen túl is. Stájer fűrész 1,6 m

Előzmény: kavicsos64 (233188)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233191

Nemrég a szintetikus benzinről olvastam ha most lehetne kapni 4000 forint lenne 1 liter ! Ez amikor bevezetik akkor se lesz olcsóbb ,mert a többi meg megszűnik majd. Lehet tudnak valamit amit mi nem ? A robbanó motoros gépeket kezdhetjük kidobálni ,mert nem lesz hozzá benzin ?

Előzmény: _nyunyuka (233189)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233190

Nem normálisak szerintem ! Agyukra ment a környezet védelem !

Előzmény: _nyunyuka (233189)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233189

Teljesen leálltak a gyártással!

 

Megnéztem a honlapjukat amerikai, orosz és japán IP-címről is, egyiken se hoz föl benzinest! 

Előzmény: kavicsos64 (233188)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233188

Nem kicsit ! Nem is igen maradt csak az Echo ,Sthil ,Husqvarna . De hogy az erdőben egy 1 méteres fát hogy akarnak kivágni arra lennék kíváncsi ! Már azon is gondolkoztam lehet csak EU-ban nem forgalmaznak .

Előzmény: kombájnos (233187)
kombájnos Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233187

Ők tudják, de szerintem butaságot csináltak.

Előzmény: kavicsos64 (233186)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233186

Több Japán cég is beszüntette a robbanó motoros gépeket sajnos !

Előzmény: kombájnos (233185)
kombájnos Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233185

Köszönöm.

Előzmény: _nyunyuka (233184)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233184

Igen! Csak madzagos meg akkus van! 

Előzmény: kombájnos (233183)
kombájnos Creative Commons License 2023.04.02 0 0 233183

Makita benzinmotoros láncfűrész miért nincs a honlapjukon? Megszüntették?

kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 0 1 233182
Előzmény: Tereplovas (233179)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 -1 0 233181

38cm lap is létezik és az 56 szemes lánc való hozzá . Csak a Sthilben azt nem igazán ismerem mik a lehetőségek ! De van egy Sthil szervizesünk csak mond erre valamit ő a  guru ebben !

Előzmény: Tereplovas (233179)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233180

És nem tünt fel hogy van egy vakszem benne ? Agyon tudnám ütni aki ilyesmit tervez bárki gyártja ! Le szoktam flexelni a lap végéből egy fél centit és akkor annyit hátra megy hogy az 54 szemes lánc pont felmegy . Ha olyan a gép . De egyébként a 35 cm lapoknál is érdekes nem mind vakszemes lap ,gondolom az is sokat számít hogy az orkerék szélesebb vagy keskenyebb profilú !

Előzmény: Tereplovas (233179)
Tereplovas Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233179

Ehhez nem igazán értek, de nekem jelenleg 55 szemes láncom van fent a gépen; a régi, 40 centis lappal.

Konkrétan egy ilyen:

https://oregfuresz.hu/webshop/osszes-termek/motorfureszek-es-magassagi-agnyesok/fureszlancok-motorfureszekhez/stihl-picco-micro-3-pm3-fureszlanc-55-szemes-3-8-p-1-3-mm-40-cm-000055.html

 

A lánc még kb. új, alig használtam, ezért gondoltam, hogy egy ugyanolyan lapot kéne vennem a régi helyett.

Vagy még az lehet, hogy elhasználom a láncot, és veszek egy 35 centis lapot, az arra való lánccal.

Vagy rosszul gondolkodtam?

Előzmény: kavicsos64 (233178)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 -1 0 233178

Csak van vele egy kis bibi az 55 szemes lánc a vakszemes lánc ,nézz inkább egy ugyanilyet csak a láncszem szám az páros számra végződjön 54 vagy 56 szemre !

Előzmény: Tereplovas (233177)
Tereplovas Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233177
Előzmény: blaserk95 (233176)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233176

Apropó. Mi a jelzése az Oregon Stihlre való lapjainak? A074?

hotib Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233175

Köszönöm.

Előzmény: ''csiga (233166)
studiod1 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233174

Nekem 45cm 1,6 66 szemes és 50cm 1,6 72 szemes vesacut lap lánc van maki 6400 géphez, szerintem jobb mint a stihl lap. Ja és exl láncot használok. Ezekkel szoktam az ár stopos rönköket darabolni.

Előzmény: _nyunyuka (233173)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233173

Stihl 50cm-es lapot tudtam venni, 72 szemes 3/8" 1,6mm lánchoz, cserélhető orrkerekest adtak régi elfekvő készletből. Járom az országot, beestem, ahol volt megvettem. 

Előzmény: kavicsos64 (233171)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233172

Nekem is kéne egy 50-60 cm vezető de az árak rémisztőek ,pedig felfelé mennek 45cm-nél nagyobb lapom nincs . Darabolni nagy fát nem tudok .

Előzmény: _nyunyuka (233170)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233171

Vegyél kisebb lapot ((::!! Tudom nagy lap mizéria van évekóta ! De a Gránit lapja sem rossz azt láttam ! Én is olyat akarok kipróbálni ,az Oregon egy szegecses lapjai nem túl sokáig bírják és szinte csak azok vannak nekem ! Úgy okoskodom én hogy ha vennék 1-2 db 4 szegecses jobb lapot akkor nem kéne minden évben másik lapokat venni .

Előzmény: _nyunyuka (233170)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233170

Csak épp a Sugi-Hara sehol se beszerezhető, nincs készleten. Legalábbis a nekem szükséges méretben. 

Előzmény: kavicsos64 (233169)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233169

Endurance ,Sugihara ,Hitachi tuti vannak olyan jók és nem is drágábbak !

Előzmény: Tereplovas (233168)
Tereplovas Creative Commons License 2023.03.30 0 0 233168

Sziasztok!

Az Oregon láncvezetőiről mi a tapasztalatotok?

Van egy régi Stihl 023-asom, arra kéne egy új láncvezető, és azt néztem, hogy a Stihl (Rollomatic) 12.900 Ft, míg az Oregon 6.100 Ft. Nem tudom, megér-e Stihl kétszer annyit...

Keveset használom a gépet (farmer jelleggel), de időnként döntésre is.

''csiga Creative Commons License 2023.03.29 0 0 233167
''csiga Creative Commons License 2023.03.29 0 0 233166
Előzmény: hotib (233164)
''csiga Creative Commons License 2023.03.29 0 0 233165

A 051-nek alapjárat 2.000 rpm, max fordulat 10.000 rpm.

Előzmény: hotib (233164)
hotib Creative Commons License 2023.03.29 0 0 233164

http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/fb6834cf3438c53088256ba2004982af

 

A max motor fordulatot szerettem volna megnézni , de pont azt nem írja.

boli77 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 233163

Jól indul és van szépen alapjárat. Akkor lehet, hogy holnap le hozom egy teszt vágásra . Köszönöm.

Előzmény: ''csiga (233162)
''csiga Creative Commons License 2023.03.28 0 0 233162

Ha hidegen, melegen jól indul, stabil az alapjárata, akkor a "H" csavaron lehetne picit jobbra, ( 1/8-ad)  tehát befelé tekerni.

 

Ha jó lett, akkor ennyi volt az egész. :)

 

Ha nem, akkor megnézem, persze. :)

Előzmény: boli77 (233161)
boli77 Creative Commons License 2023.03.27 -1 0 233161

Igazából az idő az van bőven. Évente egyszer van használva így a padláson pihen és várja a nagy fát .:):). Nem,nem állitottam rajta semmit igazából így kaptam vettem és mivel nem vagyok annyira otthon a karbi állításában így hozzá nem is merek nyúlni tudom kényes dolog:(:(. Gyertya elvileg hozzá való de ezt sem tudom. Ha sok üzemanyag a hiba melyik csavart tekerjem ki vagy be ?? 

Előzmény: ''csiga (233160)
''csiga Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233160

Szia!

 

Idővel vagyok ( nagyon)  gondban. Akié a 051, annak még itt egy másik gépe is.  ( kb 1,5 hónapja) Előtte is hoztak egy kis Alkot, meg  ( ismerős) hoz  majd még kettő Husit.

 

A saját Holzfforma 372XP-m kb kettő hete arra vár, hogy megbontsam, picit hergeljem,   videót készítsek róla.

 

Ha ez ( idő)  nem gond, meg tudom nézni, de sok tapasztalatom nincs,  041-et akkor fogok élőben kézben tartani, ha itt lesz nálam. Bepróbálkozom Stihl szervízesünknél, hogy megadja telefon számát, email elérhetőségét, ha elakadnék segítsen. ( Bízom benne, hogy nem utasít vissza)

 

 

A 051-nél is az volt a nagyon nagy szerencsém, hogy motorbontás nélkül megúsztam, ugyanis ahhoz csapágyat, szimeringet szerezni...  

 

A Tillotson karbi ( az van a 051-en)  üzemanyagszint problémával találtam videót a neten, a tűszelep emelő kart kell HAJSZÁLNYIVAL csavargatni, mert ( áltálaban az utángyártott felújító készletekkel)  magas az úszószint.

 

 

 

 

Férfiasan bevallom, nem jött össze, vagy sokat csavartam rajta, vagy keveset. Az L és H csavarral szabályoztam vissza, hogy jó legyen. Nagyjából azért jó lett. :)

 

 

https://drive.google.com/file/d/1gKlu9YbM8-om0jmdpa1wiMIeNGbTsxVx/view?usp=share_link

 

 

 

Érdekes volt, hogy a karbi felületét is fel kellett csiszolni, mert nem tömített, pedig nem ment sokat az a gép.

 

 

 

 

 

Egyébként "fürdött" is :)

 

 

 

 

 

A tűszelep fészke is sz.patott, azt fúrószárra csavart 000-ás gyapottal próbáltam rendbe rakni.

 

 

Előtte:  ( lehet látni, hogy buborékol és engedi a nyomást új tűszeleppel is!)

 

https://drive.google.com/file/d/1cILFXDzdtj9acjkDvGMoXdAeRtc-nAB_/view?usp=sharing

 

 

utána:

 

https://drive.google.com/file/d/1WPQCFMrHMSrMLwGOPOn7Yaqdh6somu8v/view?usp=sharing

 

 

Szóval működési alapelvekkel tisztában vagyok, de gyakorlatom azért nincs.  Meg tudom nézni,  ha türelmes vagy. :)

 

 

A kormos gyertya egyértelműen sok üzemanyagot jelent HA jó hőértékú gyertya van benne. 

 

Valószínűnek tartom, hogy itt is karbi gond lesz. 

 

Állítani próbáltál már rajta?  A kormos gyertyán kívűl egyéb hibajelenség?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: boli77 (233155)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233159

Az nem baj, csak ha olyan kezébe kerül, aki másként használja ...

Előzmény: botsinkai (233158)
botsinkai Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233158

Múlt héten befejeztük a fakitermelést, épp van 2 db felesleges, féléves fűrészem. :-)

Előzmény: triplaharom (233154)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233157

Az a baj hogy én is pedig nem volna szabad mert magamnak okozok gondokat .

Előzmény: triplaharom (233156)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233156

Én az vagyok gyakran ...

Soxor azt nézi az embör hogy segítsön, vagy csak halaladjon az a dolog.

Előzmény: triplaharom (233153)
boli77 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233155

Szia Csiga! Van nekem egy 041 AV. Kicsi kormos a gyertya és lomha is persze ez a gép nem is pörgős de akkor sem éri el azt amit kell. Esetleg el tudnád vállalni az átnézését,rendbe rakni ?? 

Előzmény: ''csiga (233146)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233154

Az utóbbi, könnyelműség lönne ...

Előzmény: botsinkai (233152)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233153

Ha olcsó János vagy ... (:-)))

Előzmény: MiciLACKO#46 (233150)
botsinkai Creative Commons License 2023.03.27 0 0 233152

Most hozok 5 köbmétert az erdőről (lábon száradt), ha valaki 20e-ért összevágná, hasogatná, berakná, akkor annak örülnék. Fűrészt, benzint, láncot, stb adok. :-)

Előzmény: MiciLACKO#46 (233150)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 233151

Várom ki mit mond ! Benzin + lánckenő ,a hasogatás is kemény meló arra is kéne valami órabér .

Előzmény: MiciLACKO#46 (233150)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 233150

ti mennyit szoktatok elkérni 1 m3 erdi tuzifa osszevágásért+hasogatásáért? 3000m3?

dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.26 -1 0 233149

Előzmény: ''csiga (233146)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 233148

Én az L-re írtam ! De a pici gépemen mindkettő határolós volt ! Le kellett fúrjam róla . Azon valóban nincs határolás, de ha az L le van korlátozva azt hiába tekergeted bárhová nem fog jó lenni !  Az én gépem indult de használni nem lehetett ,csak alapjáraton járt ha gázt adtam azonnal leállt ! 5-10 percig tartott a melegítés ami után ha sikerült felrántgatnom a gázzal akkor még ment is valahogy de fűrészelést nem bírta !

Előzmény: studiod1 (233145)
bandolesa Creative Commons License 2023.03.26 0 0 233147

Nyakon találhatta a beragadt láncfűrész, meghalt egy állatmenhely vezetője-

A férfi nem állította le a fűrészt, amikor az elakadt, így próbálta meg kirántani a helyéről. A fűrész megugrott és eltalálta őt.

avágás közben veszthette életét a Tények beszámolója szerint egy doboz-szanazugi állatmenhely tulajdonosa. A csatorna úgy tudja, a férfi úgy vágott fát, hogy felmászott rá, majd kikötötte magát és húsz-harminc centis darabokban nyeste le az ágakat – a gond akkor adódott, amikor megszorult a láncfűrész.

A férfi megpróbálta kirántani a még járó láncfűrészt, de közben nem állította le, sőt, magasabb fokozatba kapcsolta azt. A fűrész a fokozatváltástól megugrott és a nyakán találta el az áldozatot. Holttestét a felesége találta meg.

https://hvg.hu/itthon/20230326_lancfuresz_halalos_baleset?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1679824265

''csiga Creative Commons License 2023.03.26 0 1 233146

 

 

Stihl051 avagy az öreg huszár, nem vén huszár  :)

 

 

 

Megkerestek ezzel az igen szép és megkímélt állapotú géppel, hogy nézzem át.

Érdemesnek tartottam a  nagyon szép állapota miatt arra, hogy megemlékezzük róla.

 

 

Egy rövid videóban bemutatva:   https://youtu.be/rDWEd1NbaCA

 

 

 

 Volt némi meló a takarításával, de - szerintem- érdemes volt :)

 

 

Képekben:

 

                     

 

 

 

 

 

A kuplungharang cserére vár betétgyűrűsre. Szándékosan nem takarítás előtti képet teszek fel a kuplungról.

 

 

 

     

studiod1 Creative Commons License 2023.03.26 0 0 233145

Lehet rosszul tudom de az alapjárati csavar az tudtommal nincs határolva, a H L az igen lehet . Alapjárati az a pillangó ütköztető tehát amikor a fordulatot állítjuk hogy ne vigye a láncot. L  az alacsony fordulaton benzin levegő arány, H üzemi/magas fordulaton benzin levegő arány.

Előzmény: kavicsos64 (233143)
s51es Creative Commons License 2023.03.25 0 0 233144

Jogos, benéztem 051 vs 056 ..

Előzmény: ötbites stihles ziles (233141)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 233143

A gépkönyvben régen volt ilyen ! Gépenként más ,sőt az újabb gépeken le is van határolva .

Előzmény: kettesrakodó (233142)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.25 0 0 233142

Alapjárati csavarnak van gyári be állítási értéke?

ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.24 0 1 233141

Csiga feltett egy képet egy 051 lánckerékről,hogy az mennyire kopott-ott ne keressél műanyag alkatrészt,mert az ott nincs.Van olyan gép,amin van műanyag meghajtó alkatrész,olyan is,ami stiftes,olyan is,ami a lánckerék profiljára csatlakozik-olyan is van,ahol a kuplungdob palástján lévő horonyba csatlakozik bele-de nem a fényképezett gépen,hanem máson..

Műanyag hajtó-fém stiftel van pl a 031 gépen,lánckerék profilra csatlakozó műanyag hajtó van pl az MS 201 gépen,dob paláston át hajtó pl az MS 170 gépen..

Előzmény: s51es (233139)
''csiga Creative Commons License 2023.03.24 0 0 233140

Ezt találtam - a legolcsóbban -  ezen van bemarás

 

https://www.agrooroszi.hu/termek/csillagker%C3%A9k-stihl-050-051-075-076-033-277/57

 

 

Előzmény: s51es (233139)
s51es Creative Commons License 2023.03.24 0 0 233139

Akkor az olajzó meghajtást se a kis stift viszi majd, hanem egy másik, a kupungtárcsa bordáira rácsúszó müanyag fogas. Majd érdekelne, hogyan jön össze a tengelyirányú távolságok, nekem ami van, hosszabb kb. 2-3 mm-el, ezért nem cseréltem. Nem akartam alakítani, míg nem tisztázódott :)

Remélem érthető mi a nyűgöm, ha nem, megpróbálom majd lerajzolni.

 

Előzmény: ''csiga (233138)
''csiga Creative Commons License 2023.03.24 0 0 233138

Köszi, gazdival beszéltem, betétgyűrűsre csere lesz.

Előzmény: ötbites stihles ziles (233137)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.24 0 1 233137

Nekünk még ugyy mondták anno-a lánckeréken oldalanként max 0,25 mm kopás lehet-ez a való életben nagyon kevésnek mondható..ami a képen van,az biztosan kopottabb,mint szerintük lehetne-valóságban meg még az elmegy kategoria..

Volt is valami sablon féle ezeknek a kopásoknak a mérésére,de most nem találom sehol..

Van ugy is,hogy jól van megfeszitve a lánc,előre szépen forgatható kézzel,hátra felé meg már akadozik-első jele a tulzott kopásnak-ilyenkor már ez azt jelzi,hogy majd kell egy csere valamikor..nem sokára..

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 233136

Ez te is tudod,hogy baromság,Gypsy! A másik véglet! :-))

 

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233134)
''csiga Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233135

Ok, értem, de nem az enyém.

 

Magamnak más lenne.

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233134)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233133

Pedig én már pár ilyen láncot elreszeltem a 4mm reszelővel és egy fa ,se gép nem tiltakozott ,pedig épp vagy 20 m3 fa áll az udvaron !

Előzmény: Kertes79 (233132)
Kertes79 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233132

Sziasztok!

 

Egy elég amatőr kérdésem van: HQ 135-ös gépre való láncom 3/8 1,3mm 52 szemes. Ehhez úgy tudtam, hogy 4-es reszelő kell, de a jelenlegi láncot egyszerűen nem tudom megélezni. Eddig nem volt gond a kézi reszelős élezés, de ez most nem lesz jó. Olyat is hallottam, hogy 4,5-es reszelővel kéne. Ez helytálló infó?

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233131

Ohh...ha minden csillag kereket/betétgyűrűt eldobálnánk ilyenkor, jól néznénk 

ki...😁😁😁

Ebbe még egész sok " élet van"....

Előzmény: ''csiga (233129)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233130

Ez csak az én véleményem : Rég behunyt szemmel eldobtam volna ((::!! Nem szeretem a csillagkereket ,össze vissza táncol rajta a lánc .

Előzmény: ''csiga (233129)
''csiga Creative Commons License 2023.03.23 0 0 233129

Stihl szervízes!

 

Szerinted érdemes lecserélni  ezt a kuplungharangot ( Stihl 051) betétesre, vagy  elmegy még ez egy darabig?

 

 

Szabad szemmel nem tűnt rossznak, de így fotón vékonynak találom.

 

 

kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.21 -1 0 233128

Oda lehet látni a láncdekni alá ,legfeljebb a felső részét nem látod csak ,de az alsó része is kb ugyanaz mint felül . Ha felül akad alul is fog ,vagy épp meglátod mibe van fent akadva . A felső részén ahol a dekniből a lánc kijön egy erős lámpával világíts be mit látni .

Előzmény: blaserk95 (233126)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233127

Birner, Budapest Forgách utca. 

Előzmény: triplaharom (233118)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233126

Ezeket végigpróbáltam és szépen fut a lánc a lapon is meg a lánckeréken is. Csak akkor szorul meg ha meghúzom a deknicsavarokat. Holnap megmérem a fogak szélességét. Magamban erre gondoltam, de nem tudtam, hogy létezik-e ilyen. Azt nem gondolom, hogy 1,6-os lenne 1,5 helyett, mert akkor a lapon nem futja olyan szépen. De megmérem azt is. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: ötbites stihles ziles (233124)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233125

Ma nem volt érkezésem, de holnap rámérek.

Előzmény: Gyümölcsfás (233123)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.21 0 2 233124

Nem ismerem nagyon a szóban forgó gépet,meg a rajta lévő Oregon láncot-de a 3/8 az a Stihlnél is 3/8

, a szem vastagság az lehet 1,5 vagy 1,6-mivel mindegyik létező méret Stihlben.

Olyan van,hogy maga a fog mérete nagyobb,szélesebb,mint a más gyártónál ami van,akkor lehet,hogy a láncfedél meghuzása után a szélesebb fog beleakad valamibe-bizonyos Husiknál ez tipikus jelenség volt-keskeny profilu lánc helyére tettek szélesebb profilut,és az bizony valamiben elakadt..

Tedd rá a Stihl láncot a vezetőlemezre,csak ugy gép nélkűl,görditsd meg rajta-akad-nem akad,majd a lánckeréken is-akad-nem akad.. ha igy gép nélkűl jól fut a lánc,akkor jó,ha nem,akkor a lappal lánccal menjél vissza oda ahol vetted,és cseréltesd ki olyanra,ami jól fut azon a lapon..

Előzmény: blaserk95 (233122)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233123

A Stihl lánc nem 3/8-ad, de 1,6-os?

Csak el van írva a dobozán?

Rámérsz tolómérővel az aljára és meglátod.

 

Előzmény: blaserk95 (233122)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233122

Térjünk vissza a fűrészekhez. Oleomac gsh 560, rajta 3/8, 1,5 mm, 40 cm Oregon Versacut lap és HQ Xcut 60 szemes lánc az előbbi méretekben. Még az ősszel vettem hozzá Stihl láncot. Tegnap gondoltam felteszem.  De csak gondoltam. Amikor megfeszítem a láncot ahogy kell és meghúzom a láncdekni csavarokat, akkor meg sem bírom mozdítani a lâncot. Vagy egy félórât kínlódtam, de ugyanaz. A HQ lânc gyönyörűen szalad. Nézem a Stihl dobozát, rajta: 3/8 1,5 60 szem. Nem is kézzel ráírva mint némelyik dobozon, hanem matricân, nyomtatva. Akkor most mi a baj?🤷 Időközben valamit elnyomtam a billentyűzeten azért dőlt betűs.

triplaharom Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233121

Volt még a motor, motorja is ! (:-)))

Előzmény: botsinkai (233120)
botsinkai Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233120

Az már majdnem KLG. :-)

Előzmény: Freky (233119)
Freky Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233119

Timkor?

Előzmény: botsinkai (233117)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.21 -1 0 233118

Azt hol vötted, valamikor Debrecenben lehetött röndölni olyanokat ...

Előzmény: _nyunyuka (233114)
botsinkai Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233117

Rózsaszín Bakony? :-)

Előzmény: kavicsos64 (233115)
WendelkeS Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233116

Köszi!

 

A helyi kisgépes boltokban is az NGK-t favorizálják:-)

Előzmény: _nyunyuka (233094)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 233115

Megnézem mi van nekem ,köszönöm !

Előzmény: _nyunyuka (233114)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233114

B8HS. Illetve amikor "brutál" gyújtást építettem bele, akkor B8HVX. A hőérték azonos, csak ez platinaelektródás, nem égett szét egy hónap alatt. 

Előzmény: kavicsos64 (233107)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233113

Mindent tudsz !

Előzmény: silentrav (233110)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233112

Sőt! Akkor tényleg csak az volt jó bele.

Előzmény: kettesrakodó (233111)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233111

1986-ban vettem Mz Ts 125/1 De Lux mkp-árt,azokban eredeti NDK Isolator gyertya volt,és jó volt!

Előzmény: blaserk95 (233108)
silentrav Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233110

Sziasztok.

 

Találtam itthon 1 liter Sthil lánckenő olajat és kb. 2 liter 1:50-es stihl keveréket.

A gond csak az hogy mindkettő 2012-es.

El lehet még használni a lánckenő olajat? Gondolom a benzin kuka, maximum tisztításra használható.

blaserk95 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233109

Csák=csak  emberkedik ez a hülye billentyűzet.😊

blaserk95 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233108

Dehogynem gyárt. Az utolsó Mz-mbe Simson-omba már az ment. Az, hogy ezekbe Csák Isolatort az régen igaz is volt. De az nem most volt hanem harminc, negyven éve.

Előzmény: kavicsos64 (233107)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233107

A motoros boltban nem igazán tudnak adni NGK gyertyát ! Meg írhatnád hanyas számút használsz bele ! Azt mondták az NGK nem gyárt 260 hőértékű gyertyát !

Előzmény: _nyunyuka (233105)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233106

Nem rémisztés, ha felhívod a figyelmet!

Ok!

Nem is annak szántam

OK...ja..ja..legyünk tisztába dolgokkal

Igy gondoltam én is

Előzmény: _nyunyuka (233105)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233105

Nem rémisztés, ha felhívod a figyelmet!

 

Ugyanígy a Simsonban is NGK volt, mosolyogtam a sok megmondón, akik szerint a régi NDK Isolator a jó, a többi szar. Szintén ez a márka van a megfelelő hőértékkel az "utazó" permetezőgépben, kis áramfejlesztőben stb. 

Előzmény: dr.szertelen (233103)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233104

Megnéztem a fűrészekhez meg a kaszához vetteket, mind jó.

 

OFF dologban máshol is történt ilyen, az ország egyik legnagyobb elektronikai alkatrész-boltja is benyalt több tízezer hamisított tranzisztort, egy rádió-kereskedő cég pedig ipari mennyiségű koaxkábelt. 

 

Még az abszolút tutinak mondott-ismert amerikai webáruházból is jött hamisítvány, 100%-ban kártalanítottak. 

Előzmény: dr.szertelen (233101)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233103

Ja nem rémiszteni akarlak

Nekem mindenben NGK van

A legjobb.......szerintem

Előzmény: _nyunyuka (233094)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233102

castrol olajat

Előzmény: dr.szertelen (233101)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233101

És bennfektestül tudom

Pl a Bárdi auto is forgalmazott hamis castrolt meg NGK-át

Persze tudtuk nélkül

Honapok kellettek mig kiderült

Ez van...sajnos

Előzmény: dr.szertelen (233100)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233100

Előzmény: dr.szertelen (233099)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233099
Előzmény: dr.szertelen (233098)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233098

Az összes japán motorgyártó ngk gyertyával árulja az összes termékét

Emellet a ducati ktm az aprilia harley a husqvarna..........stb

Emellett a számos autógyár gyárija 

A ford az opel a volkswagen fiat.....stb az mindmind NGK...azzal szerelik

https://en.wikipedia.org/wiki/NGK

Egy a nagy baj vele

A világ egyik legjobban hamisitott terméke

És sokan igy csalodnak

Előzmény: _nyunyuka (233094)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233097

A Sthil arra is jó ! ((::!!

Előzmény: _nyunyuka (233093)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233096

Ezt átgondolom ((::!!

Előzmény: triplaharom (233091)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233095

A segít ?

Előzmény: studiod1 (233088)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233094

A Stihl boltos NGK-t tart mindkét méretből, bevált! 

Előzmény: WendelkeS (233092)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233093

Benzinkúti csoda, csak a gégecsövet kell mozgatni. Ahogy fölálltam, nyekk, de már javul. Érdekes, amikor egész nap fát vágok, nincs ilyen! 

Előzmény: triplaharom (233090)
WendelkeS Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233092

Üdv!

 

Mi a favorit gyújtógyertya mostanság? Továbbra is NGK illetve Champion? Fuxi láncfűrészbe menne. Megszívtam a gyertyával, amikor indítani akartam, aztán kiderült, hogy csak gyertya baja van. Szerencsére meg volt az eredeti, nem használt kínai gyertya:-)

 

Köszi!

triplaharom Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233091

Én 1 pióca lányt küldenék ! (:-)))

Előzmény: studiod1 (233088)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233090

Mekkora volt a porszívó ?

Előzmény: _nyunyuka (233087)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233089

Annyira tetszeni fog, hogy sok pénzzel visszamész 🙂. Itt könnyen Stendhal-szindrómát lehet kapni. 

Előzmény: cyr45 (233081)
studiod1 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233088

Szóljak a piócás embernek?

Előzmény: kavicsos64 (233086)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233087

Nekem meg a derekam ment ki, szóval csak láncreszelgetés asztal mellett. Autót porszívóztam ki... 

Előzmény: kavicsos64 (233086)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233086

Egyelőre amúgy sincs anyagi rá de fogni sem tudok még ! A guta ütöget !

Előzmény: _nyunyuka (233085)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233085

Volt szó itt Öberg reszelőről is, de "átmeneti készlethiány" szinte az összes méretből. 

Előzmény: kavicsos64 (233084)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233084

Azt használok én is csak tegnap az istennek se jutott eszembe a neve .

Előzmény: cyr45 (233079)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.20 0 0 233083

A le ejtés, mindön vigyázás ellenére is mögtörténik ...

A szomszédomnak kölcsönadtam 1x egy hosszított szárú M 12 menetfúrót.

Pár nap múlva hozta vissza, amíg zártam ki a kaput, közben le ejtötte a betonra, 3 darabra tört.

Lött belőle egy jó pontozó és egy rövidszárú gépi menetfúró.  A mai napig mögvannak.

Előzmény: cyr45 (233082)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.20 -1 0 233082

Jut eszembe, egyszer Franciaországban a vejem egyik fúróját leejtettem a betonra, és simán eltört.

Nem örült neki, mikor bevallottam, kiderült, az is valami spéci fúró volt, én meg nem tudtam, ezért

nem is vigyáztam rá, ahogyan kellett volna.:-(

Előzmény: cyr45 (233081)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.20 -1 1 233081

Ez nem baj, úgy sem egyet akartam venni, pláne, ha törésveszélyes!

Nekem pont a város túlsó felén van, nyilván nem akarok minden egyes reszelőért külön menni.

 

Kösz, hogy szóltál, majd nem viszek sok pénzt (amúgy sincs) és a kártyám is itthon hagyom!:-)

Akkor hiába esnék kísértésbe, ha nem lesz rá "keret".

Előzmény: _nyunyuka (233080)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.19 0 0 233080

Veszélyes hely, könnyű sok pénzt elkölteni, jó cuccaik vannak!

 

A láncreszelőt hátul, a pultnál kell kikérni. Egy bibi van, hármasával csomagolt, de így is megéri! Igen, brutál kemény, cserébe sokáig bírja! 

Előzmény: cyr45 (233079)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.19 -1 0 233079

Kösz, ott a helyem, a Gyömrői úton!

Az pedig, hogy "brutál kemény" arra is reményt ad, hogy nem kopik túl hamar.

Előzmény: _nyunyuka (233077)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.19 -1 0 233078

Kösz, ezen is olyan van, 3/8, 1,1-es, csak -nyilván- a láncvezető, és a szemek száma térhet el.

Akkor ehhez is jó lesz a 4 mm.-es reszelő!

Előzmény: kavicsos64 (233076)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.19 0 0 233077

Már írtam a forrást, de hogy ne kelljen visszakeresni: szerszamoutlet.hu, BAHCO láncreszelő. Leejteni, nagyon megfeszíteni nem szabad, mert brutál kemény! 

Előzmény: cyr45 (233075)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 233076

Az enyém két akkus ,azon 3/8 1,1 lánc van a 4mm reszelővel szoktam élezni .

Előzmény: cyr45 (233075)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.19 -1 0 233075

Valaki mintha írta volna, hogy neki is van olyan egyakkus Parkside-ja, mint, amit nemrég vettem...

Ha olvassa az illető, akkor egy kérdés:

 

Milyen átmérőjű reszelő való a lánchoz, és Bp.-en (boltban) hol lehet venni jó minőségűt?...

Mert én nem szoktam net-en venni semmit, inkább boltban vennék, ha kapok rá jó tippet!

 

Nem én fogom élezni a láncot, hanem a fiam, mert neki (már) jobb a szeme, és a keze is hozzá.

Használtam már annyit a gépet, hogy meg lehetne igazítani, úgy érzem.

Inkább nem várnám meg, amíg tompul jobban...

blaserk95 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 233074

Ráadásul legalább húsz évig folyamatosan.

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233070)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.19 -1 0 233073

::DDD

Előzmény: papucs orrán drótkefe (233069)
Freky Creative Commons License 2023.03.19 0 0 233072

Teljese mértékben igazad , valóban psi-ben van megadva, köszönöm, hogy jelezted! A felirat sajnos csak Angol.

Előzmény: Lanyó69 (233063)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.19 -1 0 233071
Előzmény: kettesrakodó (233065)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233068

Maradjon is így ,nem vesztel vele semmit ! Az írás bármi lehet rajta ! A valóság meg lehet be sem indul !

Előzmény: kettesrakodó (233067)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233067

Nekem Husi van,volt munkatársam vette magának.

Én nem ismerem ezeket  fűrészeket,csak azért kérdeztem!

 

Előzmény: blaserk95 (233066)
blaserk95 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233066

Huszonötért több, mint öt lóerő az örökkévalóságnak. Szerinted? 

Előzmény: kettesrakodó (233065)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233065
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.18 -1 0 233064

Mert  itt ugye árnyalatokról volt szó ...a barnának

Ha fehér vagy kormos az a gép nem ok..hozza a hibát

nemindul fullad hörög...az máskáposzta

Előzmény: dr.szertelen (233062)
Lanyó69 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233063

Helló!

 

Nem 6 bar, hanem 6 psi (kb. 0,5 bar)!

A nyomásmérőn nem jó skálát nézel + kapcsold be a magyar feliratot a videóhoz!

 

Üdv. Lanyó

Előzmény: Freky (233058)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.18 -1 0 233062

Desko barátunk belinkelte a gyertyaképeket a fürészeinek

Csak kérdezném

Ha mondjuk 100-s 35-ös keverék....változna a szin ugyanazon körülmények között

Nyilván.....
a gépe megy ugyaugy mint ahogy kell.faszául..semmit nem vesz észre

Linkeli a sötétebbet gyergyaképet

Akkor az nem ok... tekergesse a karbit?

Semmit...csak nem kell a gyertyát folyton nézegetni:DDDDDDDDDDDDDDD

Szerintem semmi höfokváltozás nincs

SZERINTEM:))

Előzmény: dr.szertelen (233061)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.18 -1 0 233061

Hogy mekkora lap van a gépen, mindegy

 

nem nem mindegy

Arra gondoltam hogy a 064-mre tehetek 40centis és 63 centist pl....

És akkor a teljes laphossz vágás teljes terhelés nincs 40centinél mint 63-nál

és akkor kicsit változhat az özbarna....DDDDDD

Tökéletes gép tökéletes beállitás

Agyertyaszin változhat az olajtól a mennyiségétöl a benzintöl ..is

Erre jön még a terhelés....mértéke

Szerintem ....én pl soha nem nézegetem

Megy kiválloan fordszám ok.beállitva..a szin nem érdekel

Amilyen olyan........

SZERINTEM:)))

A szürke 50 árnyalata:DDDDDDD

A barna:DDDDDDDDDD

Előzmény: ''csiga (233057)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233060

Ja hogy több színben árulják ,kinek mi tetszik !

Előzmény: ''csiga (233056)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233059

Nem tudom én is véletlen bukkantam rá !

Előzmény: triplaharom (233045)
Freky Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233058

Emlékszel még az üveg teszter gyertyákra? "minek nekem motorteszter, minek hoztam akkor ezt el" , és húzott a kocsija  után a kalifa egy benzinkutat. A léghűtéses szoci járművek esetében volt egy olyan-nem véletlen állítás-, mely szerint a hűtésükhöz be van kalkulálva a beáramló hideg üzemanyag, ezért nem szabad az üzemanyag mennyiségét bizonyos szint alá csökkenteni(drága spórolás). Jóval később amikor beszüntették az ólmozott benzint, akkor pedig arról tájékoztatták az üzemeltetőket, hogy a benzinben lévő ólom kenőhatása szintén létfontosságú ,jött a helyettesítő adalék, megemelve a tankolási költséget. Majd ugye a bioetanol bepancsolása, ami műanyag alkatrészek meghibásodását, illetve a sok éve használt szűrők problémáját okozza. Arról már nem is beszélek, hogy nem elég értékes termőföldeket kivonni a napelemtelepek miatt, még a bioetanol gyártása is tovább szűkíti a mezőgazdaság számára fontos területeink méretét! Ami szeretnék tőled kérdezni: én már a 70-es évek elején is mértem a motor tömítését 1 atm nyomással, itt a fiú viszont keményen 6bar környékén dolgozik! https://www.youtube.com/watch?v=x-Jarx2od6I TE mit javasolsz neki engedhetek egy Husynak ekkora nyomást próbára, vagy elegendő itt is a "hagyományos" 1 bar?

Előzmény: ''csiga (233057)
''csiga Creative Commons License 2023.03.18 0 2 233057

A "gyertyakép" a motor belső hőmérsékletéről ad színbeni visszajelzést.

 

Legalább fél tanknyi, de inkább 1 tanknyi teljes terheléses üzem kell, ezután kell gyertyaképet nézni.

 

Hogy mekkora lap van a gépen, mindegy. A teljes terhelés a lényeg, nem pötyögtetek, nem alapjáraton fára lógatom.

 

 

Ha ez meg van, akkor a ( jó, tehát a gépbe való hőértékű) gyertya árnyalata a belső hőről ad információt.

 

Minél világosabb, annál melegebb van odabent. Minél sötétebb, annál hűvösebb.

 

A világos színárnyalat a kevés benzinről ad bizonyságot, ugyanis az égési sebessége lassabb a szegény keveréknek, mert tovább tart az égés, emiatt jobban fűti környezetét, magasabb lesz a motor hengerének, dugattyújának kipufogó gázának a hőmérséklete.

 

Ahogy dúsítasz, úgy gyorsul az égési sebesség egészen kb 1:13 arányig, ott a legerősebb a motor, ott ég el a leggyorsabban a keverék. ( gyárilag nem ide van állítva, hanem kb 1:15-re a környezetvédelmi normák miatt, emiatt szoktam írni, hogy a gyári végfordulat helyett állítsd kevesebbre 300-500 rpm-el)

 

Ha kisebb a hőterhelés,  a dugattyú élettartamát ( is) jelentősen növeled.

 

Röviden.

Előzmény: dr.szertelen (233046)
''csiga Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233056

Ugyanezt kapod összeszerelve ( jóval) olcsóbban Holzfformáéktól

 

A 372XP kertmotornál 160.000 Ft, összeszerelve, házhoz szállítva meg 108.000 Ft.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (233043)
''csiga Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233055

A Hechtől egy picit jobbak, könnyebbek, egész jó koppintások.

Előzmény: Gyümölcsfás (233041)
''csiga Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233054

Ha nem riadsz vissza egy karbi beállítástól, esetleg egy talptömítés kihajítástól, teljesen jó.

 

Egész korrekt darabok már ezek, de azért tudni kell, hol a határ.

Előzmény: kettesrakodó (233034)
''csiga Creative Commons License 2023.03.18 0 0 233053

Úgy érdemes mérni, hogy előtte beindítod, rendesen bemelegíted, hogy már ne füstöljön,  majd hagyod kihülni. (2-3 óra)

 

Ilyenkor némi olajfilm még marad a hengeren, könnyebb is rángatni, többet is fog mérni ( valóshoz közelit)

 

Ha sokáig áll, lefolyik az olaj a henger oldaláról. 

 

Ha csak alapjáraton pötyögteted, akkor dúsabb keveréket kap, vastag olajfilm lesz, az is csal.

 

 

Előzmény: sujgojo (233023)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233052

👍👍👍

Előzmény: dr.szertelen (233051)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.17 -1 0 233051

Előzmény: Deskó74 (233050)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233050

Tök igaz!!! 👍👍👍

Előzmény: dr.szertelen (233049)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.17 -1 0 233049

Igy van,,,

Ha túl fehér vagy tiszta korom

Akkor problem..:)

A barna pár arnyalata hasznalátfüggö

Nem nézegeted akkor az lejobb az a legszebb szin:DDDDDDDD

Énnálam igy müködnek a gépek:)))))

 

Előzmény: Deskó74 (233048)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233048

Igazad van! Annyit hozzátéve ,hogy esetleg annyiban 

lehet jelentős a gyertyakép,ha túl fehér! Elméletileg a gyertyakép 

tanúskodik a hengerben lévő " életről". 

De teljesen igazad van, nagyban határozza meg a használat intenzitása. 

👍👍👍

 

Előzmény: dr.szertelen (233046)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.17 -1 0 233047

Ja

Ha 100-as 40-es

És aspen ugyanaz gép megint más szin...szerintem

Akkor??

Olyan amilyen agyertyaszin ha a fürész tökéletes megy min ahogy mennie kell

Nem kell foglalkozni vele

Előzmény: dr.szertelen (233046)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233046

Figyu mondok valamit

Lehet nem jól

Ezek a fürészek magas fordulaton üzemelnek ..stim....

Nem mindegy hogy milyen terhelést kapnak ..stim..

Egy 50 köbös géppel galyfázol vagy teljes laphossz..stim

Ha teljes laphossz kereszt vagy hosszában nem mindegy..stim

A gyertyakép ugyanazon fürésznél más más lehet ..stim..

Rengeteg mód üzemelés terhelés befolyásolja..stim

A legjobb SZERINTEM ..SZERINTEM..ha nem folyton azt nézed... ha azt..üzemel kivállóan

a gép..üzemel...most ..ha néha sötébb vagy világosabb...egy árnyalattal..????

Én nem csavargatom ki a gyertyát csak ha muszály

Van olyan gépem mondjuk ms 361 szerntem min 5 éve benne van

A végén megszakad a menet a sok nézegetéstöl:::::....

SZERINTEM ne csinálj belöle nagy dolgot

Néha sötétebb néha világosabb

Elégedett vagy..teszik dolgukat...oszt jol van

EZ CSAK SZERÉNY VÉLEMÉNYEMEM:::DDDDDD

Előzmény: Deskó74 (232953)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233045

Ezök a legós gépek ?

Előzmény: kavicsos64 (233043)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233044

Magánszemélynek ilyet? Minek?

Előzmény: kavicsos64 (233043)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233043
Előzmény: Gyümölcsfás (233041)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233042

?

Előzmény: Gyümölcsfás (233041)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233041

Ez miért jobb, mint egy 45 cm3 Hecht 46 ezerért.

Előzmény: kettesrakodó (233034)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233040

Már vethetöd is, azt lehet fél kézzel is !

Ezök úgy is jobbkezes magok ! (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (233039)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233039

Ide ért a hagymamag !

Előzmény: triplaharom (233037)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233038

A kecske pöri se rossz ((::!! Milyen színűt szeretnél ((::!! hihihihihihi

Előzmény: triplaharom (233037)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233037

Esetleg, ha elcserélnéd őket birkára ... (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (233022)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233036

Mert mindönben jobbak vagyunk !

Mögmondta az ország esze is, lendületbe vagyunk ...

Előzmény: kavicsos64 (233021)
-Tsunami- Creative Commons License 2023.03.17 -1 0 233035

Mosznéztem nekem 929 van, nem tudom mi lehet a különbség.

Előzmény: ''csiga (232980)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233034
csoppika Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233033

Hazai szállítás 4-7munkanap. Szerintem megrendeli németből, aztán ráteszi a jattot, és továbbküldi...

Előzmény: ksanyi52 (233030)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233032

Emelkedtek a fizetések, rengeteg "ingyenpénz" került ki,  >>>> a sírásrívás ellenére van pénz megvenni mindent, az eladók annyit kérnek amit még - ha köhögve is - megadnak. Ez a piacgazdaság.

 

Anno, egy kisbalta fejbe  bele volt ütve: 23,50 Ft az árdrágítók fékentartására. Az ugye a Rosenfeld Matyi alatt volt, az se volt osztatlan siker.

Freky Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233031

Az áremelkedés egy véget nem érő spirál, a többség maximum csak a hatását érzi -estleg látja is az okát- ,de képtelen ellene tenni. Viszont akik tudnának ellene tenni azok vagy a haszonélvezői, vagy olyan vastag a bukszájuk, hogy nem érinti őket! (viszont az tény , hogy valahol magánzsebekbe folyik ez a "plusz teher"! 

Előzmény: ksanyi52 (233030)
ksanyi52 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233030

Nagy az infláció, a boltosnak is megemelkedtek a költségei. De ennyivel? 

Előzmény: csoppika (233024)
Freky Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233029

A kompressziómérők tudnak érdekes dolgot művelni, főleg a nem önindítós motorok esetében! A sajátomat 73-ban csináltam, 3db 136-oson 1 db 142-őn mértem 8.5 és 7 közötti értékeket. Szeleptű csere, onnan 4-5 körüli értékek, vissza a régi tű 3-4 körüli értékek, szelepmetszés régi tű 5 körüli. Tegnap adtam kölcsön a havernek a szomszéd gyári -rányomós- mérőjével együtt ,kíváncsi vagyok ő a robogóján mennyit mér!

Előzmény: sujgojo (233023)
-Tsunami- Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233028

Ezt a futót, itt vettem 2018 ban 199+áfa volt januári emelés után.

Most  415+áfa.

Tavaly szeptemberben egy százassal volt olcsóbb.

https://www.hasznaltauto.hu/potkocsi/stema/stema_stl_7.5-25-13.1_vizsga_helyben-13103025

Biztos a háborús infláció, meg az elhibázott brüsszeli politika.:-))

 

 

Előzmény: Hooti (233017)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233027

 "9,5 bar volt, hidegen" 

Simson 5,5 -el könnyen indul, vígan jár 60-al.

Előzmény: sujgojo (233023)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233026

Itt előre haladunk nem hátra ((::!! Jól meg van fizetve mindenki ! Főleg én ((::!!

Előzmény: csoppika (233024)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233025

Jó az ,a kínai meg csak 6-7 bár új korában !

Előzmény: sujgojo (233023)
csoppika Creative Commons License 2023.03.17 0 0 233024

Tegnap néztem munkavédelmi cipellőt. Ami németbe 21500, az nálunk miért 38500?

Előzmény: cyr45 (233018)
sujgojo Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233023

ja, jo hogy mondod. akartam mar itt kerdezni. van olyan ultrahangos moso, ami nem a profi kategoria (<20eFt), megis hasznalhato? valakinek tapasztalat? mert ha lenne, erdemes lehet egyet venni. multkor tobbe jott a mosas, mint egy kinai karbi.

 

mas, de szinten szerszam. vettem egy yato kompresszio merot. lemertem a h137-et es a s 041-et. mind a ketto 9,5 bar volt, hidegen, 10-15 rantas utan. lehet, hogy ez a muszer csak 9,5et tud merni? :) remeljuk, hogy veletlen muve. ha igaz, akkor ez jo ertek?

Előzmény: ''csiga (232969)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233022

Még jó hogy van macskánk ((::!! 18 pörit kiadnak ((::!!

Előzmény: triplaharom (233019)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233021

Eu átlaga 8 %-ot olvastam nem rég, nálunk meg negyed százzal, repülünk a lejtőn ,vagy már lehet inkább kezd szakadékká válni ((::!!

Előzmény: cyr45 (233018)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233020

Nálam ugyan ez ,jobbal írok pedig kőkeményen bal kezes vagyok ! Most jöttem rá a gipszelt kéz miatt ! Szinte semmit sem tudok jobb kézzel csinálni ,még egy kenyér héj levágás is nem kicsi gond !

Előzmény: cyr45 (233012)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233019

Önni pedig mindönki szokott !

Előzmény: cyr45 (233018)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233018

Hja kérem, előre megyünk, nem hátra! 

Infláció szempontjából legalábbis, az EU-ban az élen járunk.

 

És hiába emelkedik a nomináljövedelem, a reáljövedelem csökken, legfeljebb szinten marad.

Aki szokott kaját vásárolni, észre is veszi, nem tapasztalja, hogy "jobban élnénk"...:-((

Előzmény: Hooti (233017)
Hooti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233017

Első Parkside gépemet 2018-ban vettem, 10ezer magyar forintért és adtak vele akkut, töltőt nem, de 2Ah akkut igen. Innen indult minden. Akkor volt az EUR/HUF 310Ft... 

Előzmény: cyr45 (233010)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233016

Nézőpont kérdése ...

Előzmény: cyr45 (233015)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233015

Nem az, mert fel van tüntetve (piktogrammal) hogy nem jár a gépekhez, külön kell venni hozzájuk.

Akkor lenne becsapás, ha úgy árulnák, hogy üzemkész.

 

Kohn bácsi erre a módszerre mondta régen, hogy "üüügyeees!":-))

Előzmény: triplaharom (233013)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233014

-Móricka, bal kézzel fogd azt a lécöt !

- Melyikkel ?

Előzmény: cyr45 (233012)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233013

Becsapásnak mondanám inkább !

Előzmény: cyr45 (233010)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233012

Nekem jó, mert két balkezes vagyok!:-)

De tényleg...

 

Balkezesnek születtem, de (az én időmben még) amikor írni tanultunk az iskolában, ezt nem vette tudomásul a tanító néni, és kőkeményen átszoktattak íráshoz a jobb kezem használatára!:-((

 

De sok mindent bal kézzel csinálok ma is, és mondhatni, mindkét kezem használható a legtöbb esetben.

 

Ami azért néha nem is rossz, mikor  valami épp úgy esik kézre!:-)

Előzmény: triplaharom (233008)
Hooti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233011

Minden nap tanulunk, erről szól a kis életünk, aki nem képes tanulni és ezt elismerni az annyit is ér.

Örülök, ha segíthettem.

Előzmény: cyr45 (233004)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233010

Dehogy kaptam, még az akkut is külön kellett megvenni hozzá, jó drágán!

 

Írtam pár napja, hogy a csavarozógéphez adtak töltőt, és akkut is, úgy volt összesen 10 e. pár éve.

Most pedig csak a gépet adják (akármilyen) külön kell megvenni az akkut, és külön a töltőt.

 

Ügyes kereskedelmi trükk, hogy olcsóbbnak látsszon...

Előzmény: triplaharom (233005)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233009

Azért vagyunk, hogy segítsünk.

Előzmény: cyr45 (233007)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233008

Ha bal kézbe fognám a gépet, pont kézre esne. (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (233006)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233007

Könnyű az öreget kiröhögni, beeee...:-)

 

És, ha tudnád, hogy ezen kívül is milyen sok minden van, amit nem tudok.

De az ember kérdez, és látod, felokosodtam!:-))

Előzmény: cyr45 (233000)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233006

Fejjel lefelé is működik ((::!! Ezt biztos balkezes tervezte ((::!! Direkt nekem !

Előzmény: triplaharom (233003)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233005

Most is kaptál vele töltőt ?

Előzmény: cyr45 (232998)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 1 233004

Lementem újra a műhelybe, megnyomtam a gombot, és müxik!:-))

Szép fények gyúltak ki, zöld-sárga-piros, azaz pont fordítva, mint a közlekedési lámpáknál.

 

A csavarozógépet évek óta használom, de erről a kontroll lehetőségről fogalmam sem volt.

 

Kösz!:-)

 

Előzmény: Hooti (232999)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233003

Én ugyan jobb kezes vagyok, de sosem esik a kezemre az a gomb, mert mindig a másik oldalon van.

Előzmény: kavicsos64 (233002)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233002

hhihihihi ((:: csak lájtosan mosolygok ((::!!

Előzmény: cyr45 (233000)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 233001

Erőm kevés de a gépek kiváltják ,meg a fejemet használom ,néha ((::!!

Előzmény: boli77 (232997)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 1 233000

OK, megpróbálom!:-)

Előzmény: Hooti (232999)
Hooti Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232999

Azt a villámot nyomjad meg 

 

Előzmény: cyr45 (232998)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232998

Lementem a műhelybe, megnéztem mind a két akkut.

 

 

A 2 Ah-st még a csavarozó géphez adták, töltővel együtt, pár éve, de egyelőre nincs vele gond.

A 4 Ah-st pedig most vettem a láncfűrészhez, tehát az vadi új!

 

Forgattam, nézegettem őket, mint majom a zsebórát.:-)

De (én) egyiken sem látok semmi olyasmit, ami a töltöttségüket jelezné...

 

Előzmény: kavicsos64 (232992)
boli77 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232997

Nem te írtad,hogy nincs erőd ? Ha nem akkor bocsi. De mindegy is ha van géped akkor is segíthetek .:):). Max a te gépedet használom :):).

Előzmény: kavicsos64 (232988)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232996

Kéne hogy lögyön rajta teszt gom !

Előzmény: cyr45 (232991)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232995

Persze hogy jó, arra használtad amire kitalálták. 

Előzmény: cyr45 (232991)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232994

Azokból ha szép egyenes lesz akkor gerendákat vágok ! Amúgy is kell kb 4-5 darab ,tetőt kell cseréljek már vagy 10 éve a garázson de még nem volt anyagi erőforrás rá hogy a különféle facsavarokat megvegyem ,és még a malterhez is legyen némi pénz ! De majd most ha az ufók is akarják meglesz !

Előzmény: cyr45 (232993)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232993

A 40-50 cm. egy valamire való gépnek nem akadály.

A 6 db. között pedig biztos van olyan is, talán nem is egy!:-)

Előzmény: kavicsos64 (232988)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232992

Az akku oldalán van skála a töltöttségről ,úgy emlékszem !

Előzmény: cyr45 (232991)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232991

Ma kicsit ágaztam a Parkside egy akkus kis géppel.  Tette a dolgát, szépen!:-)

 

Nem volt igazán terhelve, a legvastagabb ág, amit vágtam vele, 12 cm.-es lehetett.

A többi kisebb, jellemzően 3-8 cm.-esek, összesen talán 7-8 vágás volt.

Mert a 3 cm. alattiakat inkább ollóval vágom, egyszerűbb.

 

Így tehát, messze nem meríthettem le, de ezen nincs kijelző, hogy hány % van még benne.

Kíváncsiságból utána feltettem töltőre az akkut, hogy vajon mennyi idő alatt töltődik vissza?...

 

És nem sikerült megtudnom, mert nyilván nem néztem ötpercenként, hanem csináltam mást.

Mikor fél óra múlva ránéztem, már zöld volt a lámpa, ezért le is vettem a töltésről.

 

Szóval, akárki, akármit ír az akkus gépekről, nekem ez tetszik!:-))

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.16 0 1 232990

Igen. Nehéz megörökíteni a valós képet,hogy azt adja vissza 

ami élőben látható. 🙂👍

 

Előzmény: ''csiga (232978)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232989

De már pótoltam !

Előzmény: cyr45 (232985)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232988

Köszönöm de van itt vagy 6 motorfűrész 80-90 cm -ig nem akadály a fa méret ! De csak vagy 4-5 db van ami olyan 40-50cm vastag ! A többi átlagos !

Előzmény: boli77 (232982)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232987

Hogy mik vannak itt ! Ezeket a dátumokat mostanában agyalják ki ?

Előzmény: vaz05 (232981)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232986

Ugyanezt láttam de nem hitte el ,de a te géped másként adhatja vissza !

Előzmény: ''csiga (232978)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232985

Csak pont a lényeget, az átmérőjüket nem írtad...:-)

Előzmény: kavicsos64 (232984)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232984

Nem tudok feltenni az egyik telefonunk túl pici képet csinál a másik meg túl okosat az index meg nem tudja kezelni ! 3 méteresek 51 darab !

Előzmény: kettesrakodó (232970)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232983

Még ráérek ezek a fák csak a második télen lesznek felhasználva !

Előzmény: triplaharom (232968)
boli77 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232982

Ha a közelben vagy szívesen fel vágom . Vagy segítek fel darabolni . Írj privátban  ha ide nem mered.

Előzmény: kavicsos64 (232967)
vaz05 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232981

Mekkora rönköket kaptál?  (De jó lett volna nekem is csertölgy a gyertyán helyett.) Nálunk aki február eleje után adta be az igényt, az már csak 3m3 keményfát igényelhet, a maradék 7m3 az lágy lombos lehet. Április 15-ig be kell fizetni a tűzifa árát, különben törölnek a listáról.

Előzmény: kavicsos64 (232967)
''csiga Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232980

Nekem nem jött be, ha ilyen kellene,  komolyabbat vennék. 

Nagyon érzékeny jószágok, érzékenyebbek a gyártási pontatlanságokra, hibákra.

 

Jól jártál vele! 

Előzmény: -Tsunami- (232941)
''csiga Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232979

Ez azért nem kínai kategória! :)

 

Ilyet már érdemes lehet tartani. 

Előzmény: Deskó74 (232942)
''csiga Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232978

A fotó(k) kissé csalókák szoktak lenni, tudom, én is próbálkozom néha gyertyaképet fényképezni. :)

 

A 7900-as olyan, mintha még nem lenne teljesen kiégetve,  de  a színe nem rossz.

 

Az 5000-es  második képén mintha fehéres folt lenne.  Ha élőben jó, barna, akkor azzal nincs gond.

 

 

Előzmény: Deskó74 (232953)
''csiga Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232977

Üdv!

 

A két olaj kb azonos szinten van, ( 100% észter bázis)  a Motul vastagabb olajfilmet képez ( nagyobb cst), ami némileg jobb  motorvédelmet ad.

 

Egyik olajjal sem lősz mellé, de a Motul azért olcsóbb.

 

Az OMV 100-as benzint ( ezt használom, kipróbált) is csak ajánlani tudom. Kettő gépembe is maradt véletlenül, ( hűvös pincében tárolva)  közel egy év után is hibátlanul indult vele.

 

Ezekkel az olajokkal 1:45 körül nyugodtan mehet a móka, több nem kell. Az 1:50 is jó lehet, de szerintem az új gépek nagyon vissza vannak fogva ( el vannak szegényítve) a környezetvédelmi normák miatt.

 

Bármelyiket olajat választod, csak akkor lesz olajhiányos, garis problémád, ha nem jól keversz, vagy elfelejted bekeverni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: silentrav (232956)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232976

Hiába,egy komoly országban,így mennek a dolgok!

Előzmény: Gyümölcsfás (232974)
Freky Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232975

Benéztem bocs, kedden volt az a tegnap. Csak keményből szerettem volna 5 köböt ! 

Előzmény: Gyümölcsfás (232974)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232974

Ezt az állam intézi, nem lesz ellenőrzés.

Nálunk 5 köb kemény, 5 köb puhát adnak.

De nem kötelező az összes 10 köböt kérni.

Előzmény: Freky (232973)
Freky Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232973

Tegnap voltam a Salgótarjáni hivatalban, de azt mondták csak fenyő van! (gondolom alaposabb ellenőrzések nem ártanának a hivataloknál)

Előzmény: Gyümölcsfás (232972)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232972

Még nem hivatalos, de mai konkrét infó.

Bács megye, hatósági fa.

Aki április 15-ig nem fizeti ki, előre, akkor is ha csak az után hozzák, az nem kap.

Így is lesz a későn jelentkezők közül aki nem kap.

Akit érint, szerintem telefonáljon, hogy az övé, hogy áll.

Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232971

Használ valaki Yato láncot?

Konkrétan a 3/8-as 56 szemes, 1,3-as pico érdekelne, mert azt láttam jó áron.

Az 57 szemes Oleo lapra akarom tenni.

Kérdésem, hogy milyen hosszú a vágó foga?

Ha valaki tudná esetleg.

kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232970

Tegyél fel képet a fáról.

Előzmény: kavicsos64 (232967)
''csiga Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232969

Ennek örülök, hogy jó lett! :)

 

A régin érdemes nézni nyomáspróbát ( az új tűszelep zár-e, ha nem, akkor  fúrószárra csavart 000-ás acélgyapottal finoman megcsiszolom a fészket), ha van bármilyen ultrahangos tisztítód, akkor azt megpróbálni és a szokásos membráncsere.

 

Amikor ez sem segít, akkor jön - nálam- az engedd el, tegyél rá újat.

 

Nem csak nálam van így, nézz szerelők videóját, hegyekben a rossz karbi. Valamiért.....

Előzmény: sujgojo (232965)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232968

Használd a félkezest ! (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (232967)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232967

Megjött a tűzifa ! Vannak benne szép darabok ,csertölgy ! Már csak az ujjammal kéne valamit kezdeni ,mert fogni még nem tudok semmit sem !

triplaharom Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232966

A belső levegő pedig nem kintről kerül bele, hanem külön palackokban érközik ... (:-)))

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232962)
sujgojo Creative Commons License 2023.03.15 0 1 232965

megjott az eredeti karbi a H137-hez. nem volt rajta semmi husqvarna felirat, de a L H allito csavar a szokasos husqvarnas szivatas a tuskes kulccsal. ilyet kinain meg nem lattam, ezert vegul elhittem hogy ez igazi zama. beszereltem, ugy megy mint az alom. hozza se nyultam a L, H-hoz, csak letekertem az alapjaratot es kesz. gyonyoruen indul, ez igy egesz mas erzes, mint a regivel volt. azert  a regit se dobom ki, jo lesz kiserletezni a kuka fureszhez, amit maradek alkatreszekbol rakok ossze, de azert kap majd egy olcso dugot es csapagyakat.

Előzmény: ''csiga (232699)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232964

Az antioxidánst ki kell vonni és eninenienni ((::!!

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232962)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232963

A túrót hogy minduntalan drótkefékre lépjünk mezitláb a nyáron ((::!!

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232961)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232961

Paksi ügynök, dobálni kéne mindenhová.

Előzmény: kavicsos64 (232959)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232960

100-as benzin Full szintetikus olajjal ,rá van írva a dobozra, ha ez nem szerepel nem az ! Benne maradhat a tankban kb 3 hónapig biztos ,de gép válogatja ,nem egyformák a fúvókák bennük ! Ha Spuri adalékot is teszel hozzá akkor 5 hónapot is kibír . De az én véleményem az ne legyen benne inkább . Kevésbé romlik ha a külső levegővel nem érintkezik a benzin !

Előzmény: silentrav (232956)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232959

Drótkefésnek ne higgyél át akar verni ,titkos aksi ügynök ((::!!

Előzmény: silentrav (232956)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232958

Akko rossz a monitorom !

Előzmény: Deskó74 (232955)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.15 -2 0 232957

Jaj de elmaradott vagy, hát nem tudod hogy az aksisaké a jövő és teret nyernek? Támogasd az ukrán, az indonéz, a maláj, az indiai meg a satöbbi népségek bevándorlását a magyarországi akkugyárakba azzal hogy aksis cuccot veszel.

Előzmény: silentrav (232956)
silentrav Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232956

Sziasztok.

 

Vásároltam egy Stihl kicsi kaszát, tervben van még egy fűrész is mellé.

Sajnos amerre lakom nem lehet kapni "extra" üzemanyagot. (Aspen 2T. Hq power 2)

Amiket találtam Budaőrs, Pápa, Pécs mind messze van.

Olvasgattam a topic-ot.

MOTUL 800 FACTORY LINE OFF ROAD 2T vagy Stihl hp ultra olajat szeretnék használni a gépekhez.

Van valamilyen garanciális következménye annak, ha nem Stihl olajat használnék?

Ezekkel az olajokkal kevert 100-as benzin maradhat a tankban hosszabb időre, vagy inkább üres tankkal "pihentessem" a gépeket?

Számít az, hogy Mol, Shell, vagy OMW(Bács megye)?

Válaszokat, tippeket ötleteket előre is köszönöm.

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232955

Nem tudom te milyen képeket nézel,de ez szinte őzbarna 

mind a kettő. Az 5000 nél direkt egy kissé dús.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232954)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232954

Csiga majd megbírálja ! De én az 5000-resnek adnék egy kis benzint ,vagy a gyertya hőértéke nem jó . Az első kettőre nem tudok mit mondani ,lehet hidegen járattad és utána nézted meg ? Száraznak és barnásnak kéne legyen .

Előzmény: Deskó74 (232953)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232953

Csináltam ma egy pár gyertyakép fotót.

Az első 2 a 7900 , a második 2 pedig az 5000-es.

Szerintem kiváló! 

 

dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232952

Tegnap beszéltünk róla...nosza elövettem honapok óta

Aspennal elrakva

3-idikra röff.....4-dikre ment...fasa:DDDD

Előzmény: dr.szertelen (232951)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232951

Az:DDD

10-röl indult

Lehet 5 volt

Pontosan nem emlékszem de ilyesmi

Röffent megállt

Dugattyú kellett meg lap lánc takaritás...ennyi

Előzmény: Deskó74 (232950)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232950

Az csoda vétel volt!!! 

Lottó 5 ös! 😁👍

Előzmény: dr.szertelen (232949)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232949

Vagy 5-6 éve vettem 4000-ért lap láncnélkül

Valami + 12 rendbeszedtem mügszik

Jó kis ügyes:DD

Előzmény: botsinkai (232947)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232948

Az talán....

Előzmény: kavicsos64 (232946)
botsinkai Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232947

Vagy 30 éve nem láttam 009-est... :-)

Előzmény: dr.szertelen (232944)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232946

A kettő közti kategória !

Előzmény: dr.szertelen (232944)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232945

Komolyra

Simán birom egy kézzel ha kell

De a009 sima kisgép?

Milyen kategoria?

Előzmény: dr.szertelen (232944)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 1 232944

Ezt sokszor egy kézzel használom

Ez milyen kategória

Nekem kezes:DD

Jobbos:DD

Előzmény: Deskó74 (232943)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232943

Ami valójában Tanaka TCS 3401, csak Hitachi 

matricával.

Előzmény: Deskó74 (232942)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 2 232942

Nekem meg a Hitachi CS 30EH. 10+ éve megy 

tökéletesen , soha egy hibája nem volt.

 

 

 

-Tsunami- Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232941

Most néztem 2017 ben vettem az enyémet. Rögtön elkezdett fulladozni, leállni, gariban tekergették de nem lett jó.

Itthon szétszedtem a karbit, visszaraktam, azóta csak megy.

Egy benzincső repedt még talán el valamikor rajta.

Előzmény: ''csiga (232940)
''csiga Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232940

Hasonló tapasztalat: Fuxtec, Hecht.

 

Jól mondja, ilyen kicsiből inkább komolyabbat.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232938)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232939

(((::

Előzmény: Freky (232937)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232938

Ötbitesnek ha még nem látta ! https://www.youtube.com/watch?v=LF8aFytgIwY de másnak is tanulságos lehet .

Freky Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232937

Nézem a hozzáértőket, mert tanulni sosem késő! (tudod a jó pap fejfájára sem alaptalanul vésik: "tanulmányait befejezte")

Előzmény: kavicsos64 (232931)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232936

Ja én ismerem ezeket ! A mai napig is működne sok gépen !

Előzmény: dr.szertelen (232935)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232935
Előzmény: kavicsos64 (232932)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232934

Kérdezz rá ja

Előzmény: Deskó74 (232929)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232933

"Mit szóltok hozzá?"

Nincs rá szó, nincs rá fogalom...

Igény van rá, mert veszik...

 

Előzmény: Freky (232922)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232932

Régen sok járművet indítottak így főleg a németek használták !

Előzmény: _nyunyuka (232925)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232931

Nézd végig a filmjeit nyugodtan ,tanulságosak !

Előzmény: Freky (232922)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232930

Meg ha tárcsázós fejbe is lehet baszni vele ((::!!

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232921)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232929

Lekerült, ?? na basszus...pedig bíztam benne.

Felhívom a képviselőt mik a kilátások. 

Sajnálom...☹️☹️

Pedig kiváló termék...

Előzmény: dr.szertelen (232926)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232928

10 m3 + pár fa döntés de 1 reszelő egész évben elég az élezéshez !

Előzmény: exhighand (232906)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232927

:DDDDDD

Előzmény: _nyunyuka (232925)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 232926

Rossz hir

jo darabig nem lesz nem gyártják...lekerült a mol honlapról is

Egyáltalán lesz-e.....?????

a véleményem róla..nincs

Még nem használtam még van egy kis aspen

Én inkább csak géptárolásra használom

Egy két tank néha.... ha nem volt bekerve 100-as

De egyiket febontottam szagolni:DDDD  majd keverek belöle kiprobálom

a kupakja igaz figyelni kell záráskor

 

Előzmény: Deskó74 (232924)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232925

A fenét, ahhoz is kábel kell, meg villany, ami napelemparkból is jöhet!

 

Inerciás indítót neki!

 

https://m.youtube.com/watch?v=Oz8RQ7Kmbl4

Előzmény: dr.szertelen (232919)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232924

Milyen a MOL - os alkilát benzin,mit tapasztaltál?

 

Szerintemt tökéletesen jó. Fórum olajjal követtem be 1:45 ben és 

És hihetetlen fűst szegény,szinte fűst mentes üzem. Az Aspen- nek van 

egy olyan édeskés illata üzem közben ,de ennek semmi. Tényleg semmi. Hihetetlen. 

Teljesítmény tökéletes, gyertyakép szintén.

Annyi bajom van vele ,hogy lezárásnál az a piros kis műanyag kupak nehezen 

találja meg a helyes menetet,kicsit kínlódós rátenni, de amúgy jól zár.

 

 

 

Előzmény: dr.szertelen (232919)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232923

Igen. Egyetértek.

Csak a lényeg ,hogy egykezes legyen! 👍🙂

Előzmény: dr.szertelen (232908)
Freky Creative Commons License 2023.03.15 0 0 232922

Mit szóltok hozzá? Anno a nagy valutás bevásárlásokban (Mariahilfer Straße) több száz W-os 3 mm-es műanyagból készült music center-re emlékeztet! https://www.youtube.com/watch?v=Gcp6HMxScZc ( a "román Stihl" dugattyúja 52 mm-es)

papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 232921

Vezetékes telefonom van, mer könnyű vele megfojtani bárkit.

Előzmény: dr.szertelen (232919)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 232920

Szia!  A 232892 hsz.-ben megtalálod a részletes leírását.

Parkside egy akkus.

Előzmény: ksanyi52 (232917)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 1 232919

külünben a motorokhoz is felesleges akksi

lehet kibasom belöle

beszerzek ilyet a kocsihoz meg kurblit

https://www.youtube.com/watch?v=4ZozIrLWdtY

https://www.youtube.com/watch?v=sh7g428PN6U

 

A telefonod remélem 230voltos vagy háromfázisú?:DD

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232916)
abnm Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232918

Ha jól olvasom vissza, a lidl parkside dupla akkus láncfűrészétől indult a beszélgetés.

 

Ha van akkus fúrógép, ritkán kell a fűrész, akkor csak megfontolandó egy ilyen gép, nem kell a keverék, nem kell kevés vágás után a benzint leürítgetni a gépből.

Előzmény: ksanyi52 (232917)
ksanyi52 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232917

Szia! Engem érdekel hogy milyet vettél. Én is nézegettem őket, de még nem tudtam dönteni. Be tudnád linkelni?

Előzmény: cyr45 (232914)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232916

Létrázni baromság, arra van a magassági ágvágó, meg a 285-ös 2 méteres lappal csak fel kell tartani elér mindent.

Előzmény: dr.szertelen (232912)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232915

Ahhoz a 285-öt szoktam, gyorsabban vág.

Előzmény: dr.szertelen (232911)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.14 -1 1 232914

Akkor ezután bohóckodni is fogok!:-)

 

A STIHL 051 és 010-el kezdtem, még 1980-ban.

Tehát azért, valamennyit használtam komoly döntő, és ágazó motorfűrészeket is!

 

És nekem (így, 78 évesen) megtetszett ez a kis akkus gép, könnyű, kábel nélküli, koromhoz illő!:-)

 

Neked pedig lehet olyan a véleményed róla, amilyet jónak látsz...

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232907)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 232913

Fenyöszelezés gyujtosnak

Előzmény: _nyunyuka (232910)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 1 232912

Erre is

létra gyümölcsfa ág.pl......

 

 

 

 

bocsi pályinkafa:DDDDDDDDD

Előzmény: _nyunyuka (232910)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 1 232911

Majd egy collos fenyödeszkához indits a 61-es husqrvarnát 4 vágásra

 Arra való:DDDDDD

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232907)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232910

Erről többször is volt szó. Pont erre találták ki. Meg a fél napokat a tetőn töltő ácsoknak, viszik a felsőmarkolatos Stihl akkust, mint a cukrot. Nem kell a kanócot húzni maga után, fönt berántani. Pár percenként vág egyet. 

Előzmény: dr.szertelen (232908)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 0 232909

Ez a te véleményed

Másnak más:DD

Nekem jó...oszt ennyi:DDD

Elbohóckodok vele...sokat segit

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232907)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.14 -1 1 232908

Falusi portán párszáz négyzetméter telekkel sokoldalu nagyon jó 

kerités gyümölcsfa melléképúlet ..stb...

kimész a kertbe kell 10vágás deszka egy karó elgy oszlop 150méter a 220-tol

nem kell benzinest  töltögetni benyával 10percért

utána félév szünet 

ilyenre az akksis kiválló

szerintem......

Előzmény: Deskó74 (232902)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.14 -3 0 232907

Minden akkus hobbi- és bohóckategória.

Előzmény: _nyunyuka (232900)
exhighand Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232906

Amelyik nem sarkosra van tervezve, azt elég élezni, én ezt tapasztaltam ( de azért annak sem jó, ha az a "kerek" sarka le van gömbölyödve. De a sarkos láncoknak kell hogy tűhegyes legyen a sarka, különben csak ugrál.

Előzmény: kavicsos64 (232905)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232905

Most nem is hiszed milyen igazságot mondtál ! De én olyan láncokat használok aminek sarka ,hegye, nincs ! És még is vág !

Előzmény: exhighand (232904)
exhighand Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232904

Tegnap igazolódott az a mondás, hogy nem a fűrészfog éle számít, hanem a sarka legyen hegyes. Hiába élestem borotvára a láncéleket ( el vágtam a kezem) addig nem vitte rendesen, amíg vissza nem köszörültem egy egész milimétert, hogy hegye is legyen a sarkának.

-Tsunami- Creative Commons License 2023.03.14 0 1 232903

Most daraboltam fel ilyennel csak hecht, két öreg szétszakadt meggyfát, amit a vihar elrendezett. Raklapot, deszkát vágni, fűzfát visszavagom vele, fenyőfát amióta ezzel faragom, nyugisabban indul az ünnep. :-) stb.

Előzmény: kettesrakodó (232867)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232902

Kolléga is nemrég vett,azt mondja hihetelen,hogy milyen sokat bír,nagyon szereti.

Előzmény: dr.szertelen (232890)
Freky Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232901

Hát nagyon úgy néz ki , hogy Darwin nem beszélt butaságot az ember kialakulását illetően! Megnézünk mi csórók egy jó ipari fűrészes videót, majd loholunk a "kalapos eladókhoz"  egy STIHL- t venni. Persze aztán pislogunk mint hal a szatyorban, pedig az árak aránya előrevetíti a minőség béli  különbséget!

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (232898)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232900

Ez a hobby kategória, abból is a legkisebb. Van a Stihlnek az ipari, PRO sorozata, ez nem az. Amire kell, bőven jó! 

Előzmény: cyr45 (232896)
triplaharom Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232899

Ez már nem a mekkelek kategória ! (:-)))

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (232898)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.14 0 0 232898

Csak nézek ki a fejemből.

Az elsőnek még a kalap se esik le a fejéről.

cyr45 Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232897

igen, ezt, 28-ért.

 

 

Meg 15-ért hozzá egy 4 Ah-s akkut, mert a fúró-csavarozó gépemhez csak 2 Ah-s van.

Töltőt nem vettem, jó lesz a meglévő, legfeljebb lassabban tölti fel, de az meg nem számít, nálam.

 

Pár évvel ezelőtt a csavarozó gépet akkuval, töltővel együtt adták akciósan 10-ért!

Nem tudom, az most mennyi lenne, a gép, akku hozzá, töltő hozzá? 

Legalább duplája, gondolom, ha nem több...

 

Ennyit "javult" azóta a forint!:-((

Előzmény: drótkeféspapucs (232892)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232896

Ez már profi cucc, annak megfelelő árakon.

Nekem meg fogja tenni ez a kis Parkside is, amire nekem kell.

Előzmény: _nyunyuka (232893)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232895

Ahogy 5bites kolléga irta a gyár szerint az msa 300 a 362 szintjén van

https://www.youtube.com/watch?v=lUY0rEOudVY&t=166s

nekem 361 van

a jóég tudja

https://www.youtube.com/watch?v=bXuXAQc2DXo

Előzmény: _nyunyuka (232893)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232894

Egyre jobban tért nyernek

használhatók jók

az áruk????....???

Előzmény: _nyunyuka (232893)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.13 0 0 232893

Stihl MSA120C, 3db AK30 akku, 2db töltő. 

 

Ágfa darabolása személyautó-kompatibilis méretre, munkaterületen emelőkosaras autóból fényvetők, biztonsági kamerák, antennák környezetének körbetakarítására a legjobb! 

Előzmény: dr.szertelen (232890)
drótkeféspapucs Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232892
Előzmény: cyr45 (232884)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232891

Előzmény: _nyunyuka (232888)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 -1 0 232890

lassan 2éve van

4Ahp-oras akksi jo lesz

Minden amire jo

Fametszés osb lap tetöléc deszka galyy stb,.... horgászállás sokat segit

Okés dolog ,...

Jó döntöllél

Előzmény: cyr45 (232884)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 -1 1 232889

Ilyen 

Saját felujitás

Előzmény: dr.szertelen (232887)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.13 0 0 232888

Helyes, jól tetted!

 

Nekem bevált arra a feladatra, amire kitalálták! Világbajnok cucc! 

Előzmény: cyr45 (232884)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.13 0 1 232887

Nekem is van csak csendben voltam :DDDD

És igazad van egyetértek

 

Én meg pont ellenkezőleg azt mondom ,mindenki vegyen egy  kezes

fűrészt is otthonra ,kertes házban egy nagy gép mellé,mert sokkal gyakrabban fog érte nyúlni a 

polcra az ember ,mint egy hagyományos fűrészhez! 

 

Előzmény: Deskó74 (232870)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 232886

Én is boltban vettem a gépet de valami széria hibás lehetett akkor ami nekem jutott ! Azóta kerülöm az ilyen gépeket !

Előzmény: WendelkeS (232883)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 232885

Várjuk a tapasztalatokat !

Előzmény: cyr45 (232884)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.12 -1 2 232884

Némi (korábbi) hezitálás után tegnap megvettem a Parkside akkus láncfűrészt a Lidl-ben.

 

Csak a kisebbik egyakkusat, 28 eFt-ért, mert amire nekem kell, arra elég ez is.

Ma ki is próbáltam, meg vagyok elégedve a teljesítményével!

 

Komolyabb vágásokra úgy sem  ezt fogom használni, hanem motorost.

ennek viszont nagy előnye, hogy nem kell berántani, csak kapcsolni, és kábel sem kell hozzá!

Úgy tűnik, jó barátok leszünk vele...:-)

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (232875)
WendelkeS Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232883

Az egykezes témához: 

 

Nekem a Hecht 927-s van, vagy négy éve. Nincs agyon használva, még nagyon akciósan vettem (talán 22eFt-ért), de nekem jó a tapasztalatom vele. Ősszel az erdőn is használtam egy 029 Stihl, meg egy Fuxi mellett gallyazásra.  Nyilván tudom hol van a határa, de a vékonyabb ágak kaszabolására tökéletes. És amit nem szabad elfelejteni, hogy órákon keresztül használva nem mindegy, hogy hány kilót tartasz a kezedben. 

Ráadásul 1-2 rántásra indul mindig, lekopogom semmi gondom nem volt vele. Ház körüli munkákra tényleg hasznos gépezet. 

Azt még azért hozzáteszem, hogy a kínai lánc helyett kapott Stihl láncot, amit kicsit ritkábban kell élezni, mint a kínait:-) 

Előzmény: kavicsos64 (232880)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232882

Ez meg az enyém :http://www.lamotosega.com/images/G3200_large.jpg 30cm3 ír . De jó gép eddig .

Előzmény: kavicsos64 (232881)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232881
Előzmény: kavicsos64 (232880)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232880

Nekem is volt ilyen kínai vacak na az is pont ilyen volt ,ha itthon kellett mindig indult pöcröfre ! Át mentem szomszédba egy ágat kellett volna levágni az úristennek se indult be ,haza mentem elindult azonnal ! Ugyanez a lengedezése is megvolt úgy mentem át vele járatva a gázt néha megrántva és vágtam le egy ágat ! Majd egyszer egy 10x10 gerendából kellett volna levágnom vagy másfél centit ,lecsapjuk vele ,gondoltam én ! Hát egy óra alatt nem tudtam lelket verni bele ! Totál kiidegelt a végére ,megfogtam és földhöz kentem ,be a kukába oszt jónapot ! Aztán vettem  egy Komacut 32 cm3 ha jól emlékszem . Na ez egy méregzsák a 30cm lapot tudja kezelni az 1,3 sínszélességben . Elsőnek nem indult jól meg nem is igazán akart menni csak ha 5 percig melegítettem ,túl alacsony volt a benzin adagja ,lefúrtam a határolóját és adtam neki anyagot azóta 2-3 rántásra megy és jól is dolgozik . De ez még a lap melletti karburátoros ,nem a henger feletti vacak mint a mostani egykezesek . Azokról egyszer valahol azt olvastam túl közel van a meleghez a karburátor és ott rázza is a legjobban és ezek okoznak működési zavarokat bennük ! A Solon pedig volt hő fogó olyan szövetszerűség az nem hullámzott de volt egy hülye szokása ha rátettem a fára a láncot automatán gázt adott a fogantyú lenyomásától ,túl volt gumibakozva ,meg rugói is voltak ,nagyon lengett az egész fogantyúja . Ez a Komacu ,meg a régi Oleomac ezek rokonok is szerintem vagy ugyanazok is. Még volt egy Japán ami szintén rokona volt ezeknek .

Előzmény: ötbites stihles ziles (232876)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232879

Nem vagyok annyira képben a modern Husikban,hogy erre kapásból korrekt választ adjak.. majd valaki jobban hozzáértő biztosan mond pontos adatot..

De-szerintem ott valami nem kerek-nagyon kevés az a 9000,már harminc éve sem sok volt,nem hogy egy mai és kicsi gépnek.A Husik meg amugy is szerettek pörögni..tehát lappal.láncal,szabályosan szerelve,bemelegitve,terhelés nélkűl,üres futáson a teljes gáznál a fordulat szerintem ugy kb 12500-13500 magasságában kell hogy legyen..

Szerintem..

Az a 9000 a legnagyobb nyomaték adata lehet,de az csak katalogusi adat,azt mérni nem tudod..terhelve,benn a fában,melyik kezeddel tartod a fordulatmérőt..?

Régen,mikor nem volt fordulatmérőnk,hogyan állitottuk be a gépeket-leirom:Lánc lap,teljes gáz-H csavar kifelé csavar,addig,mig a motor működése átmegy négyütemezésbe-bem tudom másként leirni-ha negyütemezik,akkor a csavart befelé hajtan egy negyed fordulatot.Régen igy volt-akkor még nem voltak lekorlátozva a csavarok tekergetése..

Te gépeden,biztosan le van korlátozva..mint minden mai modern gépen..

Előzmény: kettesrakodó (232877)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232878

Olyan nem nagyon van meg ami tud is vágni ,nem kaparja a fát, az bizony nehezebb a két aksi miatt mint a robbanó motoros !

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (232875)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232877

Köszönöm a tájékoztatást!

Azt szeretném megkérdezni tőled,hogy nekem házkörüli munkákra Husgvarna 135 mark II van.

Igaz,hogy van aki azt írja,hogy jó,van aki meg azt,hogy nem ér semmit-----------mindegy nekem ez van.

Nagyon jó índul,"össz 5 rántás" megy a fűrész,szépen dolgozik,100-as benzin+ELF MOTO 2T
Parnalub Forest 150 Láncfűrész olaj,eddig kb 6-8 tank benzint használtam.
Gyárilag azt írják,hogy 9000 rpm.

Vajon érdemes lenne feljebb vinni a fordulatot,"ha egyáltalán lehet-e" vagy nem érdemes,vagy nem szabad bele piszkálni?

Ford mérőm nincs!

Előzmény: ötbites stihles ziles (232876)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232876

Ilyen gépen van-de az messze nem ilyen erős,mint ami ide van irva..25ccm,talán érzésre ha van benne 1,2-1,5 ló.

Azért vettem magamnak ajándékba,mert sokszor jó egy ilyen kicsi gép,a Stihl meg tul drága nekem erre az eseti feladatra..

Tehát vettem ezt a Haina gépet.. hát árához képest,ha mindig tudná,amit tud,az ugy egész jó lenne.Én vettem ki a dobozból,én üzemeltem be-indult,ment,de nem olajzott-az olajcső nem volt a helyén-ebből eredezve az olaj ment mindenhova,még a lendkerékre is,az meg szétkente mindenfelé-új gép szétszed pucolás végett-legalább megismertem kicsit..

Eredeti lap 30 cm,3/8P 1,3-elég jó minőség-ám szerintem nehéz neki, igy cseréltem egy Stihl 3/8P 1.1 30 cm vágókészletre-volt saját félig használt-nekem jobban bejön a vágás igy.. lehet,ez csak nekem jó igy..

Aztán előjött egy tipikus benzintank bevákumolás jelenség-a tankszellőző átalakitása némileg javitott rajta.

Sajnos a gép hol jól megy,hol egyszerre mutatja a sok benzin jelenséget-majd utána a kevés benzin jelenséget-teljesen találomra.Tettem bele eredeti Stihl membránt,kicsit javult,de messze nem az igazi még mindig...néha alapjáraton ritmusosan lassul-besokall-majd,mielőtt leállna,adok egy gázt,akkor meg néha befullad-nincs elég anyag-de néha ilyen,néha nem.Én sok ágat vágok vele,arra használnám,amire való-és,ha van kedve neki is,teljesen tudja,amire kell-csak ezt a problémát tudnám nála orvosolni,amit leirtam-akkor teljesen elégedett lennék vele..

Tegnap is összedaraboltam vele jó sok ágfát,egyik kezemben a gép,másikban a fa.kb 6 cm volt a vastagja,kemény,lábon száradt szilfa ágak voltak,kazalba raktam,abból huzigáltam ki az ágakat,azonnal daraboltam is,csak ugy egy kézzel..

Tehát a gépben benne van a képesség,csak hogy ki tudjuk-e venni belőle-ez a tipikus kinais gépekben benne van..

Előzmény: kettesrakodó (232867)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232875

Csak úgy lenne mégjobb, ha a tartó egykézzel lehetne biztonságosan indítani, leállítani könnyen bárhányszor, szükség szerint...>>>> egykezes akkus.

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232874

Mikor 10+ éve megvettem az én egykezes fűrészemet, kíváncsi 

voltam valóban mennyit fogom használni. Aztán telt az idő és beláttam

meglepően sokat használtam és használom azóta is. 

Gallyfáknál  vagy bármilyen létrán végzett munkánál vagy tisztításnál vagy ács munkáknál úgy építésnél ,mint bontásnál és még nagyon sok helyzetben vettem már hasznát és áldom az eszem,hogy megvettem.

Rettentő praktikus maga a konstrukció,hogy az ember egyik keze szabadon tud 

mozogni,tartani,fogni...

Kiváló! 

 

Szerintem.

 

 

 

Előzmény: ''csiga (232873)
''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232873

Értem.

 

Konkréten azt az olcsó típust nem ajánlanám, szerintem azzal csak gond lenne. Persze tévedhetek.

 

Volt ilyen kicsi gépem, eladtam, nekem semmire se volt jó. / Ok, én még az 550XP-t is kicsinek találom. :)  /

 

Amire ez jó lenne, arra nekem  ott a kis Oleo, VAGY oda tényleg jó lehet egy kis akkus gép.

 

 

 

Előzmény: Deskó74 (232870)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232872

Ha fasebészkedek az biztos hogy az egy kezest viszem !

Előzmény: Deskó74 (232870)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232871

Ja lehet még 1,5 lóerő is kijön belőle ha elindul esetleg !

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (232869)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232870

Vegyél egy egy kezest csiga kolléga és meglátod ,hogy hihetetlen 

sokoldalú kis gépek ezek.🙂

Én meg pont ellenkezőleg azt mondom ,mindenki vegyen egy  kezes

fűrészt is otthonra ,kertes házban egy nagy gép mellé,mert sokkal gyakrabban fog érte nyúlni a 

polcra az ember ,mint egy hagyományos fűrészhez! 

 

 

Előzmény: ''csiga (232868)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.03.12 -1 0 232869

 

Ráadásul 3,9 LE !! Egy kézben...

 

 

''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232868

Ez konkrétan - szerintem- bosszankodásra jó. :)

 

Az ilyen fajtájú felsőmarkolatos gép nagyon vékony fa vágására jó, ilyet szoktak használni az alpinosok is.

 

Otthonra felesleges.

Előzmény: kettesrakodó (232867)
kettesrakodó Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232867
Előzmény: ''csiga (232866)
''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232866

Pirosat.

 

Olcsóbb és bőven elég.

Előzmény: Kapa bácsi (232865)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232865

Köszönöm!Még annyit melyik Spurit használjam,kék vagy piros?

Előzmény: ''csiga (232862)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232864

Az én gépeim csak 100-as benzint isznak Full szintetikus olajjal és a piros Spurit teszem 20ml-t 10 liter benzinhez ! Sose volt még gépbajom üzemanyag hibából ! Nem eszi el a benzincsövet ,se a membránt ! Van olyan gépem amiben 20 éves a membrán ,szét sem volt szedve még a karbija ! És motoros kasza és a mai napig megy ,pedig 12-13 éve csak tavasszal van egyszer kaszálva vele a kert ! De előtte melókat is vállaltam vele a kertekben ! De a Husi kaszában se volt még a membrán cserélve ,csak a benzincső tört el kb 5 éve az megmeredt ! Vagy 12 év után cseréltem benne dugattyút ,most majd a szimeringeket kell cserélnem rajta ! Ez az üzemanyag kombináció szerintem maximálisan segíti az élettartam meg hosszabbítását ! De a 95 benzinből eredő károkat nem tudja kijavítani ,azt először ki kell javítani minden téren és koksztalanítani kell a gépet belülről mert feloldja a lerakódásokat ez is biztos ! Az elégő, felpattogzó koksz viszont károkat okoz !

Előzmény: Kapa bácsi (232860)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 1 232863

A félkéses láncokat ! Azok vannak erre a szerepre tervezve ,de azok is kicsorbulnak ha sok a föld ,kavics . Ezeknek a vágófog alakja félkörívhez hasonló, nincs sarka azt levágták, vagy csak elkanyarították a vágófogat .

Előzmény: joco81 (232859)
''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232862

Üdv!

 

Ha hűvös, napmentes helyen tárolod, és nincs felbontva, nagyon max 5 év.

 

A Spuri takarít, és nem engedi lerakódást. A benzin megromlásának idejét tolja ki kissé. Nem nagy tétel ( pénzben), szerintem megéri.

 

Ami nagyon megéri kisgép szintjén ( is), az a premium üzemanyag, mert etanol helyett MTBE van benne.

Előzmény: Kapa bácsi (232860)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232861

A Stihlre 3/8 pico duro lánc nem olcsó,de kb 10- szer annyit bír mint egy normál lánc.

Előzmény: joco81 (232859)
Kapa bácsi Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232860

Szép napot!Azt szeretném kérdezni,hogy a Szyntetikus 2 T olajak meddig állnak el?Van 3,l Elf moto 2 T-m, három éves.Még használható?A másik a Spurit használjak?Vagy az csak a ráolvasás szint lenne?Köszönöm!

Előzmény: ''csiga (232857)
joco81 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232859

Kellett nekem kérdezni....

Belekeveredtem teljesen a jelölésekbe :)

 

HQ 435

.325  1.3  64 szem

 

Stihl 025 

3/8  1.3  55 szem

 

Felhasználás:

Földdel erősen szennyezett cser, kőris tüzifa darabolás.

 

Ki mit ajánl a fenti gépekre, felhasználásra?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232858

Köszönöm de a teljes késest én nem szeretem !

Előzmény: Deskó74 (232855)
''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232857

Most nem vettem lottót, ma már nem is tudnék, benn vagyok a meló helyen.

No de jövő héten! :)

 

Lehet elhappolom előled a nagy lét! :D

 

 

Előzmény: cyr45 (232847)
''csiga Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232856

Az eredeti Farmertec oldalon azért olcsóbbak a gépek.

 

https://www.farmertec.com/71cc-Holzfforma-G372XP-PRO-Top-Grade-Chainsaw-With-Walbro-Carburetor-Italy-Tech-Nikasil-Cylinder-Meteor-Piston-Caber-Ring-NGK-Plug-Double-Bumper-Strips-Wrap-Around-Handle-Bar-p1037979.html

 

Ha nem lenne vám+áfa, postával cirka 110.000 Ft lenne. Azon az áron nem is lenne kérdés, hegy vennék-e. :)

 

 

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232855

A mostani zászlóshajó EXL,lényegében egy teljesen 

az LGX alapokra ,kialakításra épül,azt fejlesztették tovább.

Az LPX kivezetésére került.

 

Előzmény: Deskó74 (232854)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232854

Volt az LPX ami idehaza népszerű volt( szinte csak az volt minden üzletben) 

és volt az ikertestvére az LGX mind a kettő teljes késes 3/8, de az LGX agresszívebb 

kissé nagyobb vágésteljesitményű lánc volt. 

Csak idehaza nem igazán volt elérhető,csak ritkán mint a fehér holló.

Az LGX nek más volt a mélység határoló kialakítása. Hasonló volt mint az RSC.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232853)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232853

Az az LGX lánc azt nem ismerem .

Előzmény: Deskó74 (232852)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232852

Szia.

 

A Hq 435 gyári vezetőre nem szerencsés a 95txl.

Inkább bármi normál 325 lánc. Félkéses inkább.

 

A 025-re kiváló a 91vxl. Brutál agresszív kis lánc, egy lekicsinyített 

LGX lényegében. 

 

 

 

Előzmény: joco81 (232849)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232851

De aSthilnél is van a VXL -hez hasonló lánc Sthil RM félkéses !

Előzmény: joco81 (232849)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232850

A 91 VXL 3/8 1,3 -ban tudom hogy van ha az jó méret a Sthilre akkor semmi gond !

Előzmény: joco81 (232849)
joco81 Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232849

Sziasztok

 

A gyári Husqvarna 435-re jó lehet a 95TXL lánc?

(Vezető lemez maradna a gyári)

 

Stihl 025-re a 91VXL?

 

Előre is köszönöm 

papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.12 0 0 232848
Előzmény: cyr45 (232847)
cyr45 Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232847

Ez igen!:-))  Rendes az Asszonyod!

Ki, mit gyűjt, van, aki bélyeget...

 

Nekem egy kis aprópénz jönne jól, akkor vennék egy Harley-Davidson trike-ot.

Mert szeretnék még (néha) motorozni, de kétkerekű nagy vasra már nem mernék felülni,

a bal csípőprotézisem, meg a gerincsérvem miatt.

 

De ma sem az én számaimat húzták ki, az ötös lottón!:-(

Na, majd jövő szombaton, abból a 3,5 milliárdból már megengedhetem magamnak...:-)

Előzmény: ''csiga (232844)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232846
Előzmény: ''csiga (232844)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232845

yes

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232841)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 1 232844

Nálam itthon a harmadik gépnél kérdezte meg az asszony, hogy minek?

 

Járhatnék kocsmába is, válaszoltam.

 

Átgondolta, majd meglérdezte: adjak kölcsön?

 

Azóta sem probléma egy új gép, pedig már 13 db biztos van. :)

 

 

 

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232836)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232843

Most már igen, szedjen kavintont tata.

Előzmény: dr.szertelen (232840)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232842

Nyugi

ilyen vagy és kész

Előzmény: dr.szertelen (232840)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232841

Ott van hogy usa, azaz szar.

Előzmény: dr.szertelen (232838)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 1 232840

szoltam hozzád?

nem emlékszem...

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232835)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232839

De a 3 fázisos ipari töltést hagyd ki. :D

Előzmény: dr.szertelen (232837)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232838

dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232837

akkusba veszem

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232835)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232836

Ne viccelj már, akkor papucsnak nézi, de ha megcsalja egyből feltámad a női birtoklási vágy.

Előzmény: ''csiga (232814)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -2 0 232835

Ocsmány ez a kevlárutánzat a kocsik kevlármotorháztetejét is szét kéne baszni egy kalapáccsal.

Előzmény: dr.szertelen (232813)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232834

😁😁😁👍

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232830)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232833

Teljesen mindegy...a main stream az akkus világ. Ennek hajt fejet a világ az elkövetkezendő időben.

Akkor is ezt fogják tolni ,ha bele pusztul a világ is.

 

Előzmény: papucs orrán drótkefe (232829)
abnm Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232832

Gypsy bá', hogy vagy?

dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232831

Simán azt

Előzmény: Deskó74 (232823)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232830

Románok még a katonai parádéjukat is elrománkodják, felesleges népség a világra ezek az albán kecskepásztorok.

Előzmény: Deskó74 (232791)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232829

Az akkus világ halva született ötlet, csak a reklámja húzza még azok számára akik elég buták bedőlni neki.

Előzmény: Deskó74 (232771)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232828

Előzmény: Deskó74 (232821)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232827

"Az elmúlt évek őrült pénzosztogatása miatt sokan élnek jól."

:D Ha nem vetted volna észre épp a feltekert inflációval rabolnak a zsidók.

Előzmény: Gyümölcsfás (232762)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232826

Nem tudom, - szerintem utánzat- de jól néz ki! :)

Előzmény: dr.szertelen (232819)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232825

Pont ezért kéne neked forgalmazni,mert megcsinálnád ezeket 

minden gépen faszául...👍

 

Előzmény: ''csiga (232822)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232824

Ha a premiumot nézed, az tényleg jóféle.

Csak drágább lesz idővel valószínűleg.

Előzmény: Deskó74 (232820)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232823

Ezt a carbon - os prémium változatot vegyétek már ..ha már lúd,legyen kövér!!!

Én tuti azt venném,nem a simát.

''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232822

Nekem már van egy dr genyám. :)

 

Az előző videóban jól megrángatta szakaszosra a láncot. :)

 

Azt azért tudnod kell, hogy érdemes lehúzni a hengert, picit megmunkálni, kompressziót növelni, kiput nyitni, stb.

 

Akkor lesz olyan, amilyenre igazán vágysz.  Nem nagy dolog, de néhány munkaórát rá kell szánnod.

 

Aztán lehet menni vele "genyólkodni". :DDDD

 

 

Előzmény: dr.szertelen (232817)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232821

Ha veszel, elmegyek hozzád megnézni!!!😁👍

Előzmény: dr.szertelen (232819)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232820

Az tuti!!!!😁

Ráadásul teljes első markolat!!!! Ami nagy vágyam régóta!!!

Csak a 7900- hoz kb.50.000ft lenne....😥

Előzmény: dr.szertelen (232811)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232819

A karbon utánzat szerinted

Vagy igazi?

Előzmény: ''csiga (232816)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232818

Egyszerre

Előzmény: ''csiga (232816)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232817

vegyük?????

Előzmény: ''csiga (232816)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232816

Látom bejön neked! :)

 

Egyébként nekem is! :)

 

Előzmény: dr.szertelen (232813)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232815

Csak egyszer akartam

De qrva jol néz ki:DDDDDDDDDDDD

Előzmény: dr.szertelen (232813)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232814

Vegyél neki szép cipőt, virágot, kicsit puhítsad.

 

Magyarázd el neki, hogy nem rossz hobbi ez. Jobb, mintha  kocsmáznál, kúrváznál, kártyáznál. :)

 

 

Előzmény: Deskó74 (232809)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232813

''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232812

A románokkal nem lehet felvenni a versenyt, kiépített rendszer, web, posta, stb, no meg az  Áfa, vám...

 

Egyébként - szerintem- lenne rá igény.

 

USA-ban a Husi 372 klónt és a 660 klónt nyúzzák sokan.

 

A 372 talán itthon is siker lenne.

 

A műanyagházas gépeket el kell engedni.

Előzmény: Deskó74 (232803)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232811

Vállon ....végik a falun 63 centis vezetövel

Mindenki fejet hajtana:DDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Deskó74 (232807)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232810

Hát bakker igen gondolkozom....????....????

Előzmény: Deskó74 (232807)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232809

Az ő autója áll abban a garázsban ahol a fűrészek 

vannak és idővel úgyis meglátná....😁😁😁

Gondold el, még ezt a k@rva 7900 is észre vette,pedig 

direkt nem a 6400 mellé tettem és le is takartam!!!!😥😥😁😁

Előzmény: ''csiga (232806)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232808

Előzmény: ''csiga (232806)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232807

Na én pont ilyet vennék!!!! Az tuti!!

Ez a prémium változat és így is k@rva olcsó!!!!

Előzmény: dr.szertelen (232804)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232806

Mitől kéne megválnod?

 

Csak nem egy Dolmártól? :D

 

Asszony elől el tudod dugni a garázsba :)

 

 

Előzmény: Deskó74 (232801)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232805

Megyek tulorázni

Előzmény: Deskó74 (232801)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232804
Előzmény: Deskó74 (232801)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232803

Én a helyedben tuti belevágnék az itthoni forgalmazásában ezeknek 

a holzff gépeknek! Értesz is hozzá, van is benne perspektíva...

 

Előzmény: ''csiga (232795)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232802
Előzmény: ''csiga (232798)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232801

Nagyon komoly lehet.....😁😁😁

Az a baj,hogy én is vennék szívesen egy ilyen 660-t, de ezzel sajnos  egy válópert 

is a nyakamba akasztanék..😥😥😥😁😁😁

Előzmény: dr.szertelen (232799)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232800

30-40%??? Csak....??

Jól tudom,hogy ez így számolva is 600+ munkaórát jelenthet és ez őrült nagy szám üzemórában otthonra,de szerintem 

vagyis gondolatom szerint,többnek kell lenni mint 30-40%...

Bár Te ezt jobban tudod....

 

Amúgy ha megvan az a 30-40 % utánna mi történik? Fillérekért egy  

dugó csere ?? Vagy henger- dugó?  Az sem jelentős tétel..

 

Előzmény: ''csiga (232795)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232799
Előzmény: ''csiga (232798)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232798

Ez az új ruhás 660-is nagyon jól néz ki!

Előzmény: dr.szertelen (232784)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232797

A gumidugót az oldalából! :D

 

Azt elvitték az ufók, esküszöm! :DDDDDDDDDDD

Előzmény: abnm (232793)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232796

Köszönöm! :)

Előzmény: _nyunyuka (232789)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232795

Köszönöm, igyekeztem, de ezek szerint nem eléggé. :)

 

 

Az 562XP  ugyanaz a ( hengerűrtartalom) kategória, gyári állapotú, tudjuk, hogy 4.8 lőerő, ez fix. Mivel jobb lett tőle, tudható, hogy több mint 4.8 lőerő lett  a klón.

 

Nekem más mérőeszközöm ( teljesítménymérő pad) nincs, csak a fa, meg a másodpercek.

 

 

Tartósságra szándékosan nem tértem ki, azzal fogható lennék. :)

 

Az ismert információkból nagyjából 30-40% a maximum, amit egy gyárihoz képest üzemórában lefutnak.

 

Mivel ezeket a gépeket a piac 98%-nak ( tehát otthoni felhasználóknak) szánják, az is rettentő hosszú idő, HA nem vagy kétbalkezes műszaki antitálentum.

 

Szervízesünknek mindenben igaza van, amit írt. Hülyeállóságra ne számíts.

 

 

 

 

 

Előzmény: Deskó74 (232775)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232794

Neked sincs még elég fűrészed? 😁😁

Előzmény: dr.szertelen (232792)
abnm Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232793

Huh!

Mikor szétszedted, izgultam, mit hagysz ki belőle!

;-)

Előzmény: ''csiga (232772)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232792

Gondolkodom valamelyiken.....????

Előzmény: Deskó74 (232791)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232791

Ahogy nézem nem magyar,hanem román bolt,de a szállítás ingyenes.

🙂👍

Előzmény: dr.szertelen (232790)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232790

Na egyszere

Nem tudtam basszus:DDDD

Előzmény: Deskó74 (232787)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232789

Végre asztali gépnél, végig tudtam nézni ásítozás és beletekerés nélkül. Hasznosak az ilyen videók!

 

A szokásos cserés mütyűrökön kívül még nem másztam bele egyik gépbe se alaposabban. 

Előzmény: ''csiga (232772)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232788
Előzmény: Deskó74 (232785)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232787
Előzmény: dr.szertelen (232786)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232786

Segits..

Előzmény: Deskó74 (232785)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232785

Idehaza is van webáruház ahonnan rendelhető. 👍

Előzmény: dr.szertelen (232784)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232784
Előzmény: dr.szertelen (232783)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232783
Előzmény: Deskó74 (232780)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232782

Hát.

Ezt sem tudtam.

Az én tudásom akkor a múlt évtizedben maradt.

Vagy a múlt évszázadban. :-)

Előzmény: Deskó74 (232776)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232781

Az csak a Sthileseknek van !

Előzmény: Gyümölcsfás (232774)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232780

Szuper! Jó hallani itthoni tapasztalatokat is!

Előzmény: dr.szertelen (232779)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232779

Falumbéli fakitermelö vett holzforma 660klont 300valamennyi dolcsiért a kevlárkivitelüt

4-ik honapja megy erdön naponta profi használatba

lazulnak dolgok rönktámasz kipuff kellett rá markolat aproság

zöld stihl 2t kompresszio brutal

karbiállitás

esküszik veri az eredit

ha még félévet kibir 3-t rendel azt modja

lehet 4-t nekem is:DDDDDDDD

Most a 460 klon jön 1 neki az is 300 körül van

Előzmény: Deskó74 (232746)
dr.szertelen Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 232778

Fasza........

Előzmény: ''csiga (232772)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 1 232777

Erdészeti fej és hát védelem. Valahol egy másik galaxisban... 😁

 

Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232776

Már 6-7 éve a Hq is saját gyárában gyártja magának a 

láncokat és a vezetőket. Előtte valóban Oregon volt.

Előzmény: Gyümölcsfás (232773)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232775

Gratula a videóhoz! Végig néztem,pedig én 5 perc feletti 

videókat nem szoktam. 🙂 

Jó a videó, érthető ,látványos és informatív.

Mosolyogtam,hogy megveri a 562- t, ami tartok tőle 

ellenérzést válthat ki egy pár emberben,hogy jó ,hogy 

kipufogó és henger port- olt gép, repeszt mint az állat,de 

ugye kérdéses,hogy meddig?? 🙂

 

Amúgy nagyon jól szemléleted a módositások adta különbözőségeket! 

Ez példa értékű! 

 

Ha annyi érintő jellegű kritikám lehet,akkor szerintem kár volt az 562- t 

belekeverni. 😊  Nem hinném ,hogy valaki azért venni Holzfforma gépet,hogy leverjen egy 

eredetit. Ha csak szépen stabilan az árnyékában marad vágás teljesítményben, az is kimondottan 

szép eredmény a géptől.

Szerintem! 👍😊

 

De ez csak az én hülyeségem! 😁👍

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ''csiga (232772)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232774

A Stihlen?

Előzmény: kavicsos64 (232770)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232773

Igen.Mert a Husinak az Oregon gyártja a lapot, láncot.

A Stihl meg magának.

Azon meg nincs.

Ezt írtam én is.

Előzmény: _nyunyuka (232769)
''csiga Creative Commons License 2023.03.11 0 1 232772

Holzfforma G366 unboxing kicsit másképp

 

 

előzmény: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163918608&t=9093927

 

 

Részleges megbontás, hibák feltárása, módosításokra reagálás.

Fogyasszátok egészséggel. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=e4J0OH07eiQ&ab_channel=csiga888888

 

 

 

 

Előzmény: ''csiga (232726)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232771

Vagy el is lehet adni.

Tudok róla,többen vásároltak fel gépeket és ki sincs bontva.

Nemsokára ,mikor beköszönt az akkus világ,nagy értéke lesz 

egy dobozolt új benzines gépnek! 

Van aki 3120xp- t vett befektetésnek....ki sem bontotta.

 

 

Előzmény: _nyunyuka (232755)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232770

Amivel én találkoztam lap azokon mind van !

Előzmény: Gyümölcsfás (232768)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232769

Husquarna 40-es, kicsi gép, a gyári lapjával. Azon van kenőfurat! 

Előzmény: Gyümölcsfás (232768)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232768

Az orrkerék zsírzót pont nem értem.

Emlékeim szerint az Oregon lapokon van.

A Stihlen nincs.

Akkor a Stihl fele annyit megy-el?

Vagy a Stihl szándékosan kicseszik a vásárlóval?

Vagy esetleg nincs is akkora jelentősége?

Előzmény: _nyunyuka (232766)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232767

Ezzel is teljesen 1-et értek.

 

 

Előzmény: ötbites stihles ziles (232763)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232766

Pont így voltam 1997-ben, halvány lila fingom nem volt a fűrészekről, első gép egy kis Husi 40, boltból. Az eladó készséges volt, jó negyed órás kiselőadás.

 

Otthon esti mese a gépkönyv, majd mutatom, a képen látható orrkerék-zsírzót vennék. Felcsillan a szeme, majd mondja, sok éve az első vásárló, aki elolvasta. Mondtam, igen, mert tényleg nem volt a kezemben láncfűrész. A következő oldalra lapozva meg mondtam, kérek egy összecsukható, a hátsó ülésre elférő traktort is 😀. 

Előzmény: ötbites stihles ziles (232763)
hotib Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232765

Mannol Agro Formula S (7858)olajat használ valaki?

kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232764

Ja annak aki még nem látott ilyet valóban úgy tűnhet ! Csak az idő amit ráfordítottam én is a kukaszökevényekre az sem volt semmi ! A retek letakarítása róluk már az is egy több napos kapargatás fúvatás stb ! Én viszont a betegség utáni felépüléskor ténykedtem valamit napi szinten ! Pedig 3 új gép mellett semmi szükségem sem volt nagyon rájuk ,de csinálni sem volt fizikai erőm semmit sem ! Most is majd a harmadik szökevénybe fogok betenni egy olajszivattyút ha a kezem már engedelmeskedik esetleg !

Előzmény: ötbites stihles ziles (232763)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.11 0 2 232763

Anélkűl,hogy bármi nevet,tipust mondanák-átlag felhasználó szemszögéből nézve.Mit lát-szomszéd,koma,jóbarát,rokon,stb Stihl géppel dolgozik,esetleg Husival,és valahogyan dolgoznak.Erre elmegy venni ö is,de drágálja-az is-elmegy tehát jobb esetben az OBI-ba,vesz egy nemtudom milyen gépet.Nem is ért hozzá,mivel első gépe,nem is kérdez hozzáértőt,az amugy sem hülyebiztos gépet tönkreteszi-hát csalódik benne magyarán.Felmegy a netre,onnét vesz valami bomba gépet-lehet.még szarabb az obisnál-mert a vásárlói vélemények szerint igen jókat mondanak a gépről.Na,ezzel is hasonlóan jár,mint az elsővel,csak pl nem megsüti,hanem más baja lesz..de ekkor még a szomszéd mindig vág az ö méregdrága gépével..Na ekkor gondolkodik el,hogy hogyan tovább..vesz egy Hect gépet,Fuxit,Rivallt,jobb esetben Oleot.. de idővel azzal is lesz baj,főleg a gyakorlatlanság miatt..szervibe viszi,de az vagy van de messze vagy csak nagyon hosszú átfutással..ha van.Megint ott van,ahol..a szomszéd ezalatt még mindig vágja a fát..

Én sok Stilben valamiért csalódott emberrel találkozok-ám én ugy látom,legtöbb esetben vagy a hibás gépválasztás,vagy a vevő alkalmatlansága a hiba oka-mindez egy viszonylag jó információs és szerviz hátteres cégnél-hát mi lehet egy ilyennel nem rendelkező márka esetében.Sokan ugy értik,amennyivel olcsóbb egy kinai,annyival igénytelenebb is-hiszen kinai..hát..nem biztos,hogy igy van.Vagy tévedek?

Felénk van Oleo,de szerviz min 5 hét,mert elkűldik valahová..Stihl meg helyben..Kinai stilusnak meg alig van szerelő..

Viszont a videó korszak miatt nagyon pörög a saját magam,haver.szomszéd javitás.. eredményét néha látjuk.. ha utána hozzánk kerűl a gép..bődületes dolgokkal egyébként.. mert ugy látta,azt látta a videón..hát.. mit mondjak ilyenkor..

Ebben a kisgép szakmában mindenki okos,ügyes,ehhez mindenki ért...mindenki magabiztos.. meg kis gép,kis dolog megjavitani..

 

Előzmény: Gyümölcsfás (232762)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2023.03.11 0 1 232762

Egyet értek azzal, amit írtál.

Annyival egészíteném ki, hogy azért éleztetnek már a brigádok is, mert jól keresnek ( a tulaj mindenképp) és bele fér nekik.

Egyszerűen nem tétel.

Az átlag felhasználó, meg simán vesz egy kis Stihlt dupla áron, mint hogy venne 1 Oleot, vagy 2 Hechtet.

De autóban, telefonban, stb is ez van.

Az elmúlt évek őrült pénzosztogatása miatt sokan élnek jól.

És kifizetik a terméket és a szolgáltatást is.

2008-ban jártam Németo-ban.

Ott láttam ezt.

Az gyűrűzött be ide is.

Előzmény: ötbites stihles ziles (232760)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232761

Szép leírás!

 

Pont a fa mizéria okán a környék gazdaboltjait, márkakereskedőit is kifosztották. Fogytak a kínaik is, de 261-es meg 462-es Stihlből többet vett meg a tehetősebb (és értelmes)

lakosság, mint az erdészet és alvállalkozói. Jó részüket hasonlják is!

 

Sokat meg az első tankolásnál tönkretettek. A tiszta benzines megragadás, feszítés miatt elgörbült láncvezető, emiatt elszakadt lánc és ledarált csillagkerék nem garis hiba... 

 

Sokan a gépkönyvet se olvassák el. 

 

Előzmény: ötbites stihles ziles (232760)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.03.11 0 2 232760

Van ilyen is,igen,volt,hogy bejött egy ember,a szomszéd vett tegnap egy gépet,neki is kell,de egyel nagyobb..a jómód zavara..

Meg vannak mások is,bejönnek gépet venni,mert ugy gondolják,inkáb  drágábbat vesznek,mert biznak benne-meg nem szeretnek,tudnak,akarnak,birnak szerelni,javitani,alkatrész után rohangálni,idegeskedni,mikor adja meg magát a gép.Valami van,viszik szervizbe,sokan már láncot cserélni is..mert inkább megfizetik,mert megtudják,mert ők tudják,miért.. és nekem meg az időmet rabolják a fontosabb munkáktól.Már egész komoly favágó brigádok is éleztetik a láncokat..sok láncuk van,élesre csere,életlen megy a szervizbe élezésre..

És igen,vannak,akik valamiért az olcsóbb verziót választják-minden szintű kinai gépezés-van,akinek kényszerből,van akinek dacból,van,akinek kihivásból,van aki kiváncsiságból..

És igen,még mindig vannak,akik elhiszik és hirdetik,az utángyártott anyag az ugyanaz,mint a gyári-és a sok okos önjelőlt, videón tanult szerelő abból a cuccból jobbat épit feléért,mint a szerviz a gyári cuccból..igen,ez is van.

Biró Árpád  029 videója is érdekes-napi szinten igy van,mint amit bemutat ott-most lett felujitva,minden uj benne-igen,de még sem..

Másrészt az emberek többségének fogalma sincs,mi az hogy láncfűrész használat-megveszi,és tiz perc után rájön,hogy sok neki,nem birja,büdös,koszos-nem tetszik.Volt valahol,hogy az erdők területéhez képest magasan nálunk a legtöbb láncfűrész a világon..ez a mostani famizéria erre még rádob egy lapáttal..jó az,ha van otthol egy láncfűrész,hátha kell,ha nem lesz gáz..meg hát ugye inkább abban álljon a pénz,mint a ferdeszemű és tsai rablóbandánál.. különösen a tehetősebb nyugdijasok vettek szinte ész nélkűl gépeket-tehetősebb alatt értem,akinek a hó végére marad annyi,hogy fűrészre is jusson..még ha havi bontásban összerakosgatva is-és az nem Holzforma meg egyéb kinai terméket fog venni,mert attól fél-marad a márkásabb dolgoknál,mert abban bizik....

Aztán sok ugy van,hogy már be sem tudja inditani a gépét,erő és tudás hiánya szintjén..

 

Előzmény: _nyunyuka (232749)
Freky Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232759

Ilyesmit nem nagyon érdemes bérelni vagy kölcsön kérni, mert a technika ördöge nagyon szemmel tartja az ilyen eseteket (túl drágává válhat a dolog)!

Előzmény: _nyunyuka (232757)
Freky Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232758

Neked azonnal küldök fotót róla, mert már anno megígértem! Volt egy amit nagyon szerettem, de egy disznó csaló csőbe csalt és eladtam (azóta is sajnálom).

Előzmény: kavicsos64 (232753)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232757

Persze! Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy azt szeretem, ha ott vannak a műhelyben a gépek. Letisztítva, láncok megélezve, "tűzkészen". Ha hirtelen fa áll a házhoz, csak vinni kelljen, ne pedig azon gondolkodni, honnan tudok kölcsönözni vagy épp ki ér rá meg mit kér érte. Nem ebből élek, szerencsére a gépek ára nem hiányzik a költségvetésből. 

Előzmény: kavicsos64 (232756)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232756

Akkor mi meg azok vagyunk akik bömböltetik ((::!!

Előzmény: _nyunyuka (232755)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232755

Mint a luxusató, drága ékszer, tisztaszoba a düledező házban. Lehet mutogatni! 

Előzmény: kavicsos64 (232754)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232754

De az úgy minek ? Tv tetején dísz !

Előzmény: _nyunyuka (232752)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232753

Akkor lesz még egy 350-ed is ? Úuuuu de irigy leszek ((::!! Én is fogok egyet beújítani valami úton módon ! De ha a kezem végleg megadta magát már ami itt van az is sok lesz !

Előzmény: Freky (232751)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232752

Pedig van, nem is egy! Ilyen ember hagyatékából vettem anno a 441-est. A közel 4 éves gép nem volt megtankolva, most is hibátlanul működik. Tudok egy ugyanígy megvett 460-asról is, amire szintén büszke a gazdája, vídiás lánc rajta, de még száraz a tank! 

 

Előzmény: kavicsos64 (232750)
Freky Creative Commons License 2023.03.11 0 1 232751

Nem törvényszerűen balfék aki megveszi, mert ami már erdészeti szinten le van harcolva, az még éveket "él" a saját tüzelő vágásban! Bár személy szerint az én kis favágási igényemhez inkább 137-142-őt vettem, (még mindig levegőben a 350 alkudozás)  mert az olcsón generálozható. Szerencsémre itt vagytok TI, és miután tisztában vagyok vele, hogy nem a szeggel ütjük a kalapácsot hanem fordítva, -ez úton is megköszönve NEKTEK- a videóitok képessé tesznek ilyen feljavításra!

Előzmény: ''csiga (232744)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 232750

Uristen ! ((::!!

Előzmény: _nyunyuka (232749)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232749

Mindig is lesz olyan vásárló aki inkább nem eszik egy évig ,de akkor is megveszi a 661 -et fél millióért ,de egy 

életen át sem fogja kihasználni a gép tudását. De boldogan fekszik le és boldog.

 

Vagy néhány majmoló szomszéd, aki csak azért vette meg, mert valahol/nálam is ezt látta, hej de jól viszi a tuskót, a vastag fát! Volt aki erre személyi kölcsönt vett föl! Megrendelte álmai 661-esét (mert a nálam látott 660-as már nincs újban), aztán rájött, hogy meg se bírja emelni! De azért büszkén mutogatja, hogy micsoda fűrészt vett. 

Előzmény: Deskó74 (232746)
papucs orrán drótkefe Creative Commons License 2023.03.10 -1 0 232748

Aztán annyiba fog kerülni mint az eredeti.

Előzmény: Deskó74 (232739)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232747

Lesz aki megveszi akkor is.....

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232743)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232746

Mindig is meglesz az ő piaci részesedésük is. Viszont egyre csökkenni fog és már csökkent is.

Mindig is lesz olyan vásárló aki inkább nem eszik egy évig ,de akkor is megveszi a 661 -et fél millióért ,de egy 

életen át sem fogja kihasználni a gép tudását. De boldogan fekszik le és boldog.Nincs ezzel baj, ilyen is van.

( én is hasonlóan érzem a 7900- t a 6400 mellett 😊)

De imádom,egy vadállat... egy élmény.👍😁

 

De pl. ezek a Holzfforma gépek amik tényleg ár- értek arány bajnokok egyre nagyobb teret fognak 

hódítani abban a célcsoportban , aki ésszerűen, feladatra hangolva venne láncfűrészt és számít a vételár,az 

alkatrész ár.....és nem a jól csengő márkanév a legfontosabb.

 

 

 

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232740)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232745

Ilyen is van ! De van a fiatalok közt is ügyes okos ember én is ismerek ilyet ! A motort is szét szedte apróra mindent kiszerelt ,szét szedett és átnézte megítélte a hibásakat kopottakat kidobta majd összerakta az enduróját ! A Dukatit is szétszedte meg összerakta ! Születnek most is ügyes emberek !

Előzmény: ''csiga (232744)
''csiga Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232744

Nem egészen.

 

Mi, vidéki parasztgyerekek, akik felismerik a reszelőt, kalapácsot, még fúrunk, faragunk.

 

A mostani generáció meg....,  a láncot is boltba hordja éleztetni. Nekik  KELL a garancia, a MÁRKA név, látszólagos biztonságot ad. Valljuk be tényleg  jobbak is, csak sokkal drágábban.

 

A termelő meg nem kérdés, melyiket veszi meg. Áfa nélkül olcsóbban megveszi, majd miután leharclolta,  valami balfékre rásózza.

 

 

Előzmény: kavicsos64 (232740)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232743

Csak egyszer szopatják meg vele az embereket aztán várhatják hogy megveszik ,mert szétterjed mint az influenza !

Előzmény: ''csiga (232742)
''csiga Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232742

Szerintem kezdenek ráérezni, mert vannak már Meteor hengerszettes, Walbro karbis gépeik is, de jóval drágábban. Azok is nagyon jól néznek ki! :)

 

 

https://www.farmertec.com/71cc-Holzfforma-G372XP-PRO-Top-Grade-Chainsaw-With-Walbro-Carburetor-Italy-Tech-Nikasil-Cylinder-Meteor-Piston-Caber-Ring-NGK-Plug-Double-Bumper-Strips-p1038500.html

 

 

 

Szépen lassan mennek fel minőségben, no meg árban.

 

 

A "nagyobb sikerű" keresettebb gépek a G660 ( MS660) , a G372XP (régebbi 372XP). USA-ban nyúzzák őket rendesen!

 

Vilics videójában egy G444 ( MS440) és egy G372 összehasonlítást láttam, és meglepődve tapasztaltam, hogy a G444 lelépi a 372-t!

 

Otthoni "sikerszéria" lehetne még az is, amíg el nem szállnak az áraik.

 

 

Ezek a ( régebbi) gépek még olcsón fenntarthatók. Egy  Husi 560XP-t ( a legújabbat) ha fel akarod csapágyazni, állítólag már mindkét oldalt csak gyári csapággyal lehet, semmilyen metrikus, vagy coll méretű csapágat, szimeringet nem tudsz helyette betenni.  A kettő együtt kb 32.000 Ft.  Ez a része nem annyira szerethető a Husinak. :(

 

 

 

 

Előzmény: Deskó74 (232739)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232741

Ilyenkor mindig felötlik bennem vajon milyen filléres összegbe kerülhet egy gép elő állítása ,mert a klónon is haszon van !

Előzmény: Deskó74 (232739)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232740

A nagy cégek megint borítékolták a bukásukat ,a drága eredeti gépek miatt !

Előzmény: Deskó74 (232739)
Deskó74 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232739

Tökéletes.

Ezek a Holzfforma gépek az ár-érték arány bajnokai! 

Nem is csodálom,hogy egyre szélesebb körben lesz népszerű.

Rettentő okos ötlet volt ez a klón gyártás.

Ráadásul az a jó az egészben,hogy egyre inkább meg nekik a szekér,

egyre inkább lesz pénz fejleszteni ,egyre inkább precízebb és még 

jobb minőségű lesz! Hidd el,egyre inkább ki fogják küszöbölni azokat a apró hiányosságokat,amiket 

még most megtalálni. Pl. szűrő....stb....

De ezek apróságok és aki egy kicsit ért hozzá , filléres plussz ráfordítással ,amiket írtál is,

simán ki tudja váltani.

 

Csak még ez idehaza gyerek cipőben jár.

Félnek tőle az emberek....

 

Ráadásul messze nem csak hobby,hanem simán tudják a farmer kategória elvárásait is.

Attól meg az esetek 90%-ban nem is kell több! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ''csiga (232735)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232738

Aha !

Előzmény: ''csiga (232733)
''csiga Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232737

A "pót" ( az lett "herélve") kiput kihagytam, az 3.259 + 2 db Caber gyűrű, azzal raktam össze, mert nem tudom még biztosra, maradós lesz-e.

Előzmény: ''csiga (232735)
''csiga Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232736

Mire kell?   

Mennyi idős a szomszéd? ( a gép súlya miatt)

Mennyire műszaki analfabéta?

 

Vegyen inkább egy G366-ot. Jobban jár. Stihl boltban ( is) van hozzá minden, ha eredeti alkatrész kell,  kertmotronál az utángyártott alkatrészek pedig gombokért.

 

Érdemes venni hozzá egy pót kiput, légszűrőt, kibontod, kiveszed a fojtást, talptömítés helyett paszta, kuplung oldalon tűgörgő+ olajcsiga zsírzás.

 

Pici hangolás ( L és H csavarok dúsra vannak állítva) és az 1,6-os lánc ellenére igen haladós a jószág.

 

Minőségben közel ott van, mint a kicsi Oleok, DE! nem műanyag házas és otthonra mindenre is elég.

 

( Nem akarok kibickedni, még nincs kész a videó, de ezekkel az apró  átalakításokkal szorongatja az 562Xp-t, ami azért megy is)

 

 

Az Oleonál is kell másik kipu, ki kell herélmi azt a fránya katit+utána hangolni. ( picit dúsítani)

 

Előzmény: kettesrakodó (232728)
''csiga Creative Commons License 2023.03.10 0 0 232735

Ma már kicsit drágább, 90.020 Ft csak a gép, néhány napja 87.658 Ft volt+ lap ( 6.017 Ft) +szűrő (1.406 Ft), a szállítás ingyenes volt, tehát 95.081 Ft .

 

 

Előzmény: Deskó74 (232729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!