Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4609
Ezt az expanzív lőszeres dolgot már másik topicban is felvetették. Érdemes lenne kipróbálni, bár ehhez elhatározás kéne.
Amúgy a fő téma most a tolvaj rendőr, amiből persze megint általánosítás, október, meg Gyurcsány lett. Szomorú...
Előzmény: feketemadár (4608)
feketemadár Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4608
Na a bankrbalásról kicsit bővebben.
Az egész elbaxás ott kezdődik, ahogy a mai bankbiztonság fel van építve a legtöbb helyen. Teljesen egyetértek Magyar György ügyvéddel, aki Mór óta (ha jól emlékszem) ennek az ügynek az élharcosa. Én magam is megfoglamaztam már erős kritikákat a bankok szemléletével szemben. Néhány milliót kellene külteiük abból a milliárdokból, amit évente felcsippentenek, de inkább meg....nák a nőnemű felmenőjüket...
Egyszerűen két őr kell. Egy hátra a pénzszállítók fogadásához egy pedig előre egy golyóálló, sötétített üveges helyiségbe, ahonnan figyelemmel kíséréi a bank ügyfélterét. Fegyver sem kell neki. Egyszerűen leadja a csendes riasztást a rendőrség felé, kezeli a képrögzítő technikát, és nyom egy gombot amikor egy zsiliprendszer szerű ajtón ki akar menni a rabló. Tehát mi kell ? Egy helyiség, golyóálló üveg, zsilip. A többi már szinte adott.
Szóval a konkrét esethez visszatérve. Megérkeztek a riasztott rendőrök és bementek a bankba. Ezután túszhelyzet alakult ki. A rabló ezt előre nem tervezte, rögtönzött ezért is volt, hogy több túsz elhagyta a helyiséget.
Akik maradtak azoknak egy része be volt zárva egy helyiségbe, egy másik részük a rablóval volt.
Az akció azért sikeres, mert a túszejtőn kívül nem halt meg senki.
Bizony, bizony. Mellkasi lövésekkel, akár többel is, képes az ember további támadásra. Főleg ha valamilyen ajzószer, alkohol még tompítja a fájdalom érzetet. Mert a mellkasi lövésnél hacsak nem ér mozgató idegkötegeket is, gericnoszlopot, akkor a halál csak percekkel később következik be.
Néhány éve volt, hogy egy fickót szíven (!!!) lőttek a várban (?) egy vita hevében, ő még beült a mercijébe, áthajtott a hídon és utána állt meg mert meghalt. Mondom szívlövése volt !
Évente értékelik a rendőrségen a fegyverhasználatokat. Több olyan eset van ezekben, amikor egy emberre több lövést adtak le és az tovább támadott vagy éppen menekült.
Bénítónak általában a fej (kisagy) és a gerincoszlop felső harmadának találata tekintehtő.
Akkor amikor a túszejőt a bekapott találatok után még tovább "harcolt" már csak a többlövéses "megsemmisítő" tűz jöhetett szóba, mivel a test egyébként is mozgásban van ilyenkor és a találatok nem miliméter pontosak, ezért a gyors egymás után leadott lövések összeadódó lökő és sokkoló hatását használják ki arra, hogy teljesen leállítsák az illetőt.
Sokkal inkább érdekes azon elgondolkodni, hogy miért használnak nálunk teljes köpenyes, míg más országokban expanzív lövedékeket ilyen esetekben ? Az nem nagyon okoz kárt másban, mert nemigen megy át a testen. Mondjuk probléma lehet, ha vétlent talál már elsőre, mert akkor annak nem túl sok esélye van.
Előzmény: MrJones (4575)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4607
Te, BB, mi lesz a rendőrséggel?
Épp most hallottam a HírTV-n (tudom, tudom, de ez lényegtelen), hogy az új nyugdíjazási rendszer miatt akár 4-5 ezren is kérhetik nyugdíjazásukat a 35000 fős rendőrségtől. Mi lesz így?
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4606
http://index.hu/politika/bulvar/0510tszjt/
Persze azért még várni kellett volna, meg tárgyalni.
http://index.hu/politika/bulvar/hstg8218/
Az sem utolsó, hogy a nénike, aki mellesleg még az elején "eltávozott" a tett színhelyéről, azt mondta (ugyancsak egy Indexes cikk szerint), hogy tök normális volt a rabló, míg a kézen lőtt emberke (meg a pszichológus is) épp az ellenkezőjét mondta.
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 4605
Magyarán szólva ezek olyan dolgok (rágalmazás ill. becsületsértés), amit akár nap mint nap el is követhetünk, meggondolatlanságból, hirtelen felindultságból, nézeteltérésekből eredően és még csak nem is tudunk róla, hogy bűntethető tettet követünk el?! Érdekes...
Előzmény: feketemadár (4500)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4604
Ezt most olvastam:

A rendõrt megkérdi barátja, hány gombócot tud megenni éhgyomorra.
- Hatot - válaszolja a rendõr.
- Hülye vagy komám, csak az elsot eszed éhgyomorra!
A rendõrnek nagyon tetszik a vicc. Alig várja, hogy otthon eloadhassa. Elsõ dolga, ahogy hazaérkezik, hogy megkérdi az asszonyt:
- Te Julis! Hány gombócot tudsz megenni éhgyomorra?
- Hát, talán négyet - válaszol az asszony.
- A fene vigye el - mérgelodik a rendõr - miért nem hatot mondtál? Tudtam volna egy jó viccet...

:)))))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4603
"Az egyik túszt akkor érte találat, amikor dulakodás közben megmarkolta a rászegezett pisztolyt. A lélekjelenlétének köszönheti, hogy amikor a fegyver elsült, a golyó nem a fejét vagy a mellkasát érte. A 23 éves N. Tamás a Szent János Kórház traumatológiáján idézte fel élete legszörnyûbb óráit."

(Teljes cikk az e heti Zsaruban: 2007/19. 12-13. o.)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4602
"Az már bőven ölég is. Onnantól kezdve kizárólag az úri kedvemen múlik, hogy érdekelnek-e a piszlicsáré részletek.
Ha akarom, mutathatok rá kedvet, hogy leássak odáig, hogy xy személyes felelőssége a dolog, vagy a protokoll egyik eleme vallott kudarcot.
Ha meg nem, akkor bőven elég az is, hogy a rendőrség szar teljesítményt nyújtott, mert hibázott.
Mert mindkét esetben igazam lesz."

Ez mindent elárul.
No meg az, hogy megint játszod a polihisztort, és megint basztál válaszolni a kérdésemre...
Esküszöm, ha Magyarországon visszavezetik a királyságot, téged foglak javasolni. Ahogy végigolvastam az össze hozzászólásodat, csak úgy sugárzott belőle az egoizmus. "Én meg mondom mindenkinek a frankót, mert én vagyok a fasza gyerek!"
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4601

Na, nektek is cső, legyetek jó rosszak.

Jónás, írkálj!!!!

:)))

Te meg kecskusz gyógyulj, és kevesebb csokit egyél.

 

 

:))))

Előzmény: Törölt nick (4600)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4600
Ez van,nem akkor nem.
Előzmény: Uriella (4599)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4599

A Sárkányod nem hagyja.

Tudom.

:))))))

Előzmény: MrJones (4596)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4598

:********

 

 

Előzmény: MrJones (4595)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4597

Komolyan mondtam.Ha elfogadod adok egy mailcímet és ott megbeszéljük.

Előzmény: MrJones (4593)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4596
Soha. :/
Előzmény: Uriella (4594)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4595
Mindenki akkorát téved, amekkorát csak bír.... :)

Nno.
Jók legyetek.
Előzmény: Uriella (4592)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4594
Fogadd el.
Előzmény: MrJones (4593)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4593
A dolog túl van tárgyalva.
Előzmény: Törölt nick (4587)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4592
De nem baj, ugye?
Előzmény: MrJones (4591)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4591
"Sztem diák."

Most "lelepleztél".... :DDDDDDDDDD
Előzmény: Uriella (4586)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4590

Na azért.

*bólogat*

 

Remélem, belemegy.

Előzmény: Törölt nick (4588)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4589
Ha diák akkor pláne.Nem vicc.Persze ha elfogadja!
Előzmény: Uriella (4586)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4588
Ha megigéri,hogy bekötteti az első 3 hónapot átvállalom tőle.Ha van a bekötésnek költsége azt is.
Előzmény: Uriella (4586)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4587
Első 3 hónapod fizetem,ha bekötteted!Ha nem kell le vagy szarva!
Előzmény: MrJones (4585)
Uriella Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4586

Sztem diák.

Akkor meg érthető.

Előzmény: Törölt nick (4584)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4585
"Vegyél netet,mindenkinek van aki civilizált embernek tartja magát."

Nekem nincs, és civilizált embernek tartom magam.

"3 kibaszott ezresért is van már."

3500. Emitel-terület.

"Ki ne találd,hogy nincs annyid egy hónapban."

Nem "találom ki". Nincs.
Ha elhiszed elhiszed, ha nem, le vagy szarva.
Előzmény: Törölt nick (4584)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4584
Vegyél netet,mindenkinek van aki civilizált embernek tartja magát.3 kibaszott ezresért is van már.Ki ne találd,hogy nincs annyid egy hónapban.
Előzmény: MrJones (4582)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4583
"Megfelel a felszólításnak, "technikát" tettél bele."

Az lehet, viszont elbliccelted a választ.

Nos?
Előzmény: feketemadár (4498)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4582
?
Előzmény: Törölt nick (4581)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4581

Nem vagy semmi.

Előzmény: MrJones (4579)
MrJones Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4580
"Szóval az a jó számítógépes játékos az életben két beszarás közben semmire nem emlékezne, nemhogy stratégiát okoskodjon ki..."

1. NEM az életről beszéltünk, hanem szigorúan a tudásról.
2. Kevered a az RTS-t (a valós idejű stratégiai játékokat) az FPS-sel (első személyű "lövöldözős" játékok), ezért akkora hülyeségeket mondasz, hogy a fal adja a másikat... Mintha én mondanám, hogy a stratégák mind köcsögök, mer' három fegyveres-gyilkos túszejtővel szemben tuti beszarnak, a kommandós meg azért seggbéna, mert ugyan pisztolykája van neki, de tulajdonképp teljesen "rövidlátó" (a háborúhoz szénhülye)...


Off
Szétszórt vagy, mint a picsa. Fontos elemekre nem emlékszel, kevered a szezont a fazonnal... gyakorlatilag "nem vagy itt".
Ez így nem jó meccs.
Fölfüggesszük?
On


"De, a dílernek meg kellett állapítani a személyazonosságát, mert közbiztonsági szempontból szükség volt rá."

Nem kellett, mivel nem bizonyosult rá, hogy díler (nem volt motozás, nem került elő kábszer, semmi...).

"Erre van jogi lehetőség..."

Nix jogi lehetőség, ezt el is ismerted ("Igazából ha jogsértésre alapozunk, nincs."). A rendőr "szimata" meg önmagában nem jogalapteremtő tényező.
Nem azért mondom, de a puszta igazoltatásokért (végig nem vitt intézkedések=alaptalan gyanúsítgatások) nem épp prémcsit osztogatnék, az ziher.
SzVSz inkább egyszerűen a teljesítmény-alapú rendőrség nevezetű ökörségről lehet szó.
Előzmény: feketemadár (4439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!