Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2004.01.14 0 0 488
Hogyan nem működött: mit tapasztaltál?
Előzmény: ChrisMix (483)
iscsu Creative Commons License 2004.01.14 0 0 487
Abban a könyvben nem ez az egyetlen...
Előzmény: optikus (485)
MoJo2 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 486
Anno 1 éve még az volt a propaganda, hogy AF-es gépekhez nem jó a Lineáris, mindenképpen cirkuláris kell...
optikus Creative Commons License 2004.01.14 0 0 485
Ez egy baromsag. Nekem is CP van de tokeletesen muxi (Olympus E-10) sot semmivel se hatastalanabb mint egy LP (mint ahogy allitjak).
Előzmény: ChrisMix (477)
iscsu Creative Commons License 2004.01.14 0 0 484
Meg lehet oldani, csak több gyűrűt kell összetekerni. (Nálam most járt egy kamerán használt halszem-előtét kölcsön, aminek a menete 58-as volt, és 43-as (körüli) kamerán használják).
Volt rajta egy 43(?) -> 52 és egy 52 -> 58 összerakva.
Bár, még az is lehet, hogy 3-ra lesz szükséged. Akkor meg már jobban megéri két szűrőt venni...

-iscsu

Előzmény: ChrisMix (483)
ChrisMix Creative Commons License 2004.01.14 0 0 483
Én is ugyanebben a cipőben járok! Canon PSA70 Én sem tudom eltalálni!
Ha tud valaki arra megoldást, hogy a Sony D8 kamerámhoz lehet-e kapni 52 mm-es adaptert az sokat segítene! A kamerára 37mm van írva. Vagy lehet olyat csinálni, hogy objektívbe betekerem a 37mm adaptert abba meg egy 37-52 másik adaptert és abba a polárszűrőt? Mert akkor biztos cirkulárist veszek, mert a kamera nem működött jól az említett napszemüveges trükkel!
scratch Creative Commons License 2004.01.14 0 0 482
Akkor most inkább milyet vegyek egy Canon A70 -re? CP -t vagy LP -t? Most akarok venni, hamarosan.
Előzmény: ChrisMix (477)
ChrisMix Creative Commons License 2004.01.14 0 0 481
Nem volt példakép a könyvben. Kipróbáltam egy kb 5 éves polár-napszemüveggel a gépemet. Kb 1000Ft egy ilyen, szóval biztos lineáris. A gép működött autofokusszal + auto fehér + minden auto beállítással. A kép jó lett, nincs csillanás a jégen. (Bár elég rossz minőségű, mert a lencse nagyon karistos, meg domború, meg csak kézzel tartottam az objektív elé)
Bandi-T Creative Commons License 2004.01.13 0 0 480
Alátámasztja a könyv az állítását példaképekkel, vagy bizonyíték nélkül tesz állításokat?

Azzal egyébként egyetértek, hogy ha lehet (vagyis a gépe alkalmas rá), az ember válassza a lineáris polárszűrőt. Én is csak azért vettem cirkulárisat, mert lineáris nem volt a szükséges méretben, és már túl akartam lenni a vásárláson, egyébként lineárisat vettem volna.

Előzmény: ChrisMix (477)
Bandi-T Creative Commons License 2004.01.13 0 0 479
Ezeket kompakt digitális géppel csináltam, jó részük esetében cirkuláris polárszűrővel, és bár helyenként több sebből is véreznek :) (nem vagyok túl jó fotós), sehol sem látok rajtuk "interferenciát".

A kis képekre kattintva közepes méretű, azokra kattintva pedig az eredeti méretű képek tekinthetők meg.

Előzmény: ChrisMix (477)
Reszket a bokor Creative Commons License 2004.01.13 0 0 478
Én tegnap vettem cirkulárist, készítettem vele vagy húsz képet, egyiken sem láttam ilyet.
Ami persze nem jelent semmit.
Előzmény: ChrisMix (477)
ChrisMix Creative Commons License 2004.01.13 0 0 477
A „Digitális fotózás műhelytitkai 2004” című könyvben olvastam: „…A cirkuláris polárszűrő használata „életveszélyes” a digitális gépeken. A CCD mozaikszűrőjével együtt olyan színes interferencia képet alakíthat ki, melytől semmilyen szoftver nem szabadít meg. Figyelem! Az effektus az LCD-n nem látszik. Különösen igaz ez akkor, ha használjuk a fehéregyensúly-automatikát. Használjunk inkább a jóval olcsóbb lineáris polárszűrőt! Az esetek egy százalékában ezek a szűrők a tükörreflexes gépeknél élességállítási és fénymérési problémát okozhatnak…”

AKKOR MOST MI VAN!? Mindenki mást mond… Most ki téved?
Tapasztalt már valaki valamilyen CP-vel interferenciát, stb-t? Akinek LP van az mindig jól „működött”? Én az LP felé húzok, mert több példaképen jobb eredményt mutatott mint a LP és az ára is kedvezőbb.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 476
szevasztok!

keresek 77mm-es szűrőket, mindenféle érdekel, szolid áron.

keresek még 55mm-es zöld és kék szűrőt!

Lord Sage Creative Commons License 2003.12.29 0 0 475
újonnan 2000 forint kereken (52-es)
Előzmény: szőri (473)
kékszemű Creative Commons License 2003.12.28 0 0 474
77 mm-esben a jobbik Hama UV szűrő (MC) 4900 Ft, a gyengébbik 2600 Ft. Ha a kettő közötti árat találsz mondani (a Soligor paramétereinek figyelembevételével persze) akkor érdekel a dolog :-))
Előzmény: szőri (473)
szőri Creative Commons License 2003.12.28 0 0 473
:)
Köszi az ajánlatot; valóban van egy felesleges Soligor UV-szűrőm, még tanakodom az eladásán: fogalmam sincs mennyi az ára.
Az átalakító nem is ehhez kell, hanem a többi 77-es szűrőmhöz. Egyébként van olyan objektívem, amihez 77-es kell, és szeretnék kijönni egy szűrőkészletből.
Előzmény: kékszemű (472)
kékszemű Creative Commons License 2003.12.28 0 0 472
Milyen 77 mm-es szűrőd van? Keresek ugyanis 77 mm-es UV, vagy SkyA szűrőt. Neked is egyszerűbb lenne, ha eladnád nekem a 77 mm-es szűrőt és vennél egy 52-eset :)))

(Sztori: bementem a Pálvölgyi Fotó-ba 77 mm-es szűrőt venni. Hölgy némi számítógép nyomkodás után közölte, hogy a Hama nem gyárt 77 mm-es szűrőt, olyat ne is keressek. Egyébként pedig nekik nem is lesz másmilyen 77 mm-es szűrőjük se, mert nem keresik a vevők :-))). Ha lenne időm elmenni valamelyik RingFotó üzletbe, akkor már meglenne a kb. 6 féle létező Hama 77 mm-es szűrőből az egyik.)

Előzmény: szőri (468)
gebuka007 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 471
studio line tel.: 222-4200
Előzmény: gebuka007 (469)
andrei1 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 470
Jó-jó, ezt sejteni véltem eddig is, de azt hittem, hogy valami számomra eddig ismeretlen összefüggésre is szert teszek, mint pl a lencse szerkezete és a szűrő elnyelési mutatói vagy ilyesmi...(Csak egy kiváncsiskodó fontoskodás volt a részemről). De köszönöm,Szia.andrei
Előzmény: AmoSH (467)
gebuka007 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 469
1. studio line
2, hama kft
Előzmény: AmoSH (467)
szőri Creative Commons License 2003.12.27 0 0 468
Sziasztok!
52->77-es szűrő-átalakító gyűrűt keresek, nem tudja valaki, hol lehet ilyet venni? A Tiffen pl. gyárt ilyet, de a legtöbb boltban nincs, csak 72->77, és 67->77 :(
Pedig jobb lenne egy menetben átalakítani.
AmoSH Creative Commons License 2003.12.22 0 0 467
Bár nem engem kérdeztél:
Csak annyi, hogy nem érdemes gagyi obihoz a legszuperebb szűrőt megvenni, viszont egy jó obit meg le tud rontani egy ócska szűrő.
Előzmény: andrei1 (466)
andrei1 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 466
Szia!
Jól értem? Alkalmazható összefüggés a szűrők és az objektívek minősége között?
Andrei
Előzmény: Százbolha (459)
temes Creative Commons License 2003.12.22 0 0 465
Épp most vettem egy x0,7 Soligor előtétet.
Szerintem a 32.000 Ft-os árához képest nagyon jó.

Ez a lényeg:-))

Korábban volt egy x0,6 is. Az nem minden gépen adott jó eredményt.

Kifejtenéd bővebben??

Előzmény: Százbolha (460)
optikus Creative Commons License 2003.12.21 0 0 464
Vettem nemreg a palvolgyiben nehany nem tul altalanos szurot (nd,narancs). Azert ott mert a tobbi boltban (studiol,tripont,optiform,stb.) csak igergettek de semmi sem lett belole. Viszont a palvolgyiben volt is (igaz dragabban mint ahol nincs:). Csodalatos mod nem akartak rabeszelni minden masra, lehet latszott rajtam hogy nem vagyok vevo a suketelesre. Na de a lenyeg.
B+W szuroket veteleztem (normalt, meg f-pro-t). Kepminosegileg nem tom milyenek (elvben schneider ami nem gyenge) de mechanikailag nagyon durva kidolgozas, foleg a menetes resze, ha pl. a holya-hoz hasonlitom az sokkal szebb es finomabban csavarhato...
Előzmény: Törölt nick (463)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 463
Pálvölgyi?

Le kéne már küldeni a Mulder&Scully ügynököt, hogy kergesség már el onnan az ufókat :-)))

Előzmény: M6TTL (453)
scratch Creative Commons License 2003.12.21 0 0 462
Egy Canon PSA70 elég milyen minőségű, márkájú lencse megfelelő? Elég a Soligor, vagy valami komolyabb való ehhez, pl. Hoya?
yoee Creative Commons License 2003.12.21 0 0 461
Kicsit átgondoltam a dolgot, igazából csak védeni kellene. Azt meg, ha fotózom, úgyis leveszem. Innet?l kezdve mindegy, hogy hoya, vagy hama, esetleg soligor. Csak ha hirtelen kell l?ni vele, akkor maradna rajta.

Igazából hiába próbálok vigyázni az obijaimra, mindig összeszed egy kis/kevés szöszt/port, ugyanis ilyen helyekre járok. Ezért juottam el odáig, hogy egy uv/sky felrakva csak jobban távoltartja a port, mint a lencsevéd?.
Amire nekem kellene, az egy azazell0tól származó minolta 70-21/4.

yoee

ps: elárulnád mi is pontosan a keresztbehívás?

Előzmény: Százbolha (459)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.21 0 0 460
Épp most vettem egy x0,7 Soligor előtétet.

Szerintem a 32.000 Ft-os árához képest nagyon jó.
Korábban volt egy x0,6 is. Az nem minden gépen adott jó eredményt.

SZázbolha

Előzmény: temes (458)
Százbolha Creative Commons License 2003.12.21 0 0 459
Soligor CPL szüröm van.

Közepes minőségű objektíven nincs vele gond.
Gondolom a többi Soligor szűrő is ilyen. (középkat.)
Volt UV is, de sosem használtam.

Milyen objektíved van???

Egy közepes-jó fix optikára inkább HOYA HTMC-t raknék vagy BW-t, ha nagyon kell, de inkább kerülöm a szűrő használatot.

Előzmény: yoee (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!