Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91890

Nevezzük Bíbicnek - pl. Bende Balázs esete a Bíbiccel. :)

"Lesznek itt elvárások, elvtársak" - mintha megelevenedett volna A tanú világa.

Előzmény: van_Persil (91887)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91889

Te nem rasszista vagy, hanem neveletlen. Ne keverjük össze a két dolgot. Manapság magát úriembernek tartó, vagy legalábbis a nyilvánosság előtti viselkedésére valamit is adó ember nem tol szexista, soviniszta szöveget. Ugyanazért amiért nem fingunk liftben és nem turkáljuk az orrunkat a metróban, nem böfögünk étteremben. Persze, aztán van aki igen... ezek között vannak akik meggyőződésből teszik ezt és vannak akik egyszerűen neveletlenek. Azt nem hiszem, hogy te meggyőződéses rasszista, szexista vagy xenofób lennél. Inkább csak rossz szokás... vagyis neveletlenség. Kaptál volna az elmúlt pár évtizedben néhány (akár képletes) pofont akkor megtanultad volna azt, hogy hogyan nem illik beszélni.

Előzmény: Hepci (91884)
van_Persil Creative Commons License 2021.11.29 -16 0 91888

Bármilyen borok kóstolása esetén a 6. bor után a 7.-et már senki se tudja reálisan értékelni, az alkohol idegrendszerre gyakorolt hatása miatt, függetlenül attól, hogy lenyeli-e a kortyot, vagy kiköpi.

Előzmény: Hepci (91886)
van_Persil Creative Commons License 2021.11.29 -16 0 91887

De, egyszer volt a Karácsony 100 nappal a megválasztása után, de akkor is a kérdezönek a fülére mondták, hogy mit kell kérdeznie, szigorúan a "bíbíszí" irányelvei alapján:

https://www.youtube.com/watch?v=v8sGAnhqB4o

Előzmény: BZoltan (91865)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91886

A vakteszt, mint olyan, azért értelemmel rendelkező formátum.

Természetesen nem 60 tétel és 60 perc, hanem 6-8 és 2-3 óra esetében.

Előzmény: BZoltan (91883)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91885

Hát azért az agy fizikai méretéből a kognitív kapacitásra következtetni szerintem legalábbis nagyon ambiciózus feladat :) 

Előzmény: altimus (91877)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91884

Itt még szerencsére nem nehezedtek rá a közgondolkodásra a libsibibsisorosgenderelembétékúpolkorrekt tanok, legfeljebb BZoli állapítja meg, hogy rasszista vagyok, ha jobban érzem magam 3 mezőkovácsházi takarítónő társaságában, mint 4 nagyfarkú négerrel. :)

Előzmény: altimus (91880)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91883

A bírálók megisznak. De mivel a fogyasztók soha, sehol így nem isznak így az a versenyformátum amit kanonizáltak számomra olyan mintha a versenybírók fél lábon ugrálva, seggbe dugott hüvelykujjal és Ramstent bömböltetve bírálnának... elhiszem, hogy nekik így kijön egy eredmény, de mivel senki emberfia így nem iszik bort így sok relevanciáját ennek nem látom.

Előzmény: altimus (91875)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91882

Követed Bajusz munkásságát is, nem csak Pocakét? Bajusz nyelvérzékét már a "ficsúr" szó értelmezése bemutatta.

Talán ha kinyalná Donáth Annát, fejlődhetne ezen a téren, de nem vagyok benne biztos...

Előzmény: naivkezdo (91879)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91881

az ellenseg nem alszik!

Előzmény: naivkezdo (91879)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91880

ajve, most lehet, hogy beleszaladtam egy gender csapdaba. unnepelyesen deklaralom, hogy nem gondolom, hogy a noknek kisebb lenne az iq-juk.

Előzmény: Hepci (91878)
naivkezdo Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91879

Lassan ez a topic a "legveszélyesebb nemzetbiztonsági kockázat".

Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91878

Eddig azt gondoltam, hogy a nőknek kisebb az agyuk, ellenben nagyobb a mellük, de esetleg ezt még át köll gondolnom. :)

Előzmény: altimus (91872)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91877

ahogy irtam, a koponya ureg (az agy) meretenek mersekelt csokkeneset szoktak ugy leforditani koznyelvre, hogy csokken az IQ. Az IQ-nak mar a definicioja se egyszeru dolog, a merese meg plane nem az (ahogy irod).

Előzmény: BZoltan (91873)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91876

Az oltás furcsa módon konszenzust hozott a sajtóban, gyakorlatilag mindenki ezt nyomja, csak legfeljebb nem plakátolja ki a felületén a formáját mindig megbízhatóan hozó Merkely Bélát. Talán egy kivétel volt, az Azonnali az előző stábbal beleállt ha nem is az oltásellenességbe, de egy másfajta egészségügyi és jogi gondolkodásba.

Ettől még a cikkek alatt természetesen profidesz és kontrafidesz trollok és esetleg értelemmel egyébként rendelkező emberek anyázzák egymást és küldik el a halál faszába. Hozzá szoktam néha szólni én is, gyűlölt libsi faszkalap lettem. :)

Előzmény: kifli (91871)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91875

> Megtisztelő a precizitásod :) és igen, szerintem még ennyit sem iszik meg senki önszorgalomból ebben a formátumban.

 

ja, ha egyenileg ertetted, akkor igazad van. en ugy ertettem amit irtal, hogy a vilagban osszesen nem isznak meg a biralok ennyi bort.

 

Előzmény: BZoltan (91869)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91874

Ezt nem tudom értelmezni. Szerencsenmosdatás? Mit, ki, hol, hogyan? Te antivaxxer vagy?

Előzmény: kifli (91871)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91873

" az IQ állítólag csökkenésnek indult"

 

Az IQ definíció szerint nem tud csökkenésnek indulni. Minden társadalmi közösség átlag íkúja definíció szerint száz. Még csak össze sem lehet hasonlítani két nép íkúját, mert minden íkú csak az adott lokális környezetben értelmezhető és minden erre vonatkozó teszt csak a helyi népességre van kalibrálva. Vagyis ha te kitöltesz egy kanadai íkútesztet akkor az eredménye értelmezhetetlen lesz... definíció szerint.

Előzmény: Hepci (91867)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91872

> Nem lehet véletlen, hogy az IQ állítólag csökkenésnek indult: a túltengő információval terhelt agyak egyre kevésbé képesek szűrni és szintetizálni.

 

Az IQ merese nem egyszeru dolog, az IQ csokkenes csak hipotezis, ami annak alapjan keletkezett, hogy az agy merete csokkenni latszik. (Az agymeret kismerteku csokkeneset sok szakember tenykent kezeli mara.) Az agymeret csokkenesebol lehet olyan hipotezist gyartani, hogy az IQ csokken.

 

Hozza szoktak tenni, hogy az egyeni IQ csokkenese nem minden, ugyanis a kooperacio novekedesevel, az informacio robbanassal ... valoszinusithetoen eredmenyesebb a homo sapiens, mint faj, ugyis, hogy az egyeni IQ csokken valamelyest.

Előzmény: Hepci (91867)
kifli Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91871

Nevezhetném szerecsenmosdatásnak is

Előzmény: BZoltan (91866)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91870

Az utóbbihoz azért nem köll hatalmas fantázia. :D

Előzmény: altimus (91868)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91869

Te, figyusz.. a zongoraverseny alatt én nem azt értem amikor a versenyzongorák egyszerre elindulnak a szegedi Kárász utcáról és a Széchényi téren egy kör megtétele után ugyanoda érkeznek vissza :)

 

> Az internet szerint 2020-ban 260millio hektoliter bort keszitettek. Ennek a 0.000000001%-a 0.26 liter, azaz 2.6 deci. :)

 


Megtisztelő a precizitásod :) és igen, szerintem még ennyit sem iszik meg senki önszorgalomból ebben a formátumban.

 

 

> Az utobbi idoben vizsgalgatjak azt, es jelennek meg errol szakcikkek, hogy 

 

Erre mondják felénk azt, hogy lehet cukrozni a taknyot, de attól az még az marad ami :) Szóval az a formátum amit leírsz is azoknak a boroknak kedvez amik képesek egy korttyal, egy szippantással csábítani. Az igazán nagy borok egy jelentős része nem ilyen és az ilyen borok egy része bizony az első impozáns benyomáson túl gyakran középszerűnek bizonyul.

Előzmény: altimus (91862)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91868

> Anno a szocializmusban megtanulhatott a sorok között olvasn

 

a beerkezo informaciok helyes interpretalasa nyilvan elengedhetetlen. en nemcsak a sorok kozott probalok meg olvasni, de sokszor azt is megprobalom kitalalni, hogy pl. egy-egy esemenyt hogy fog interpretalni es talalni a ner media.

Előzmény: Hepci (91867)
Hepci Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91867

Perzse, de ha normális vagy, ezeket átszűröd magadban és megtartod/szintetizálod azt, ami értelmezhető és segít tájékozódni a világban.

Anno a szocializmusban megtanulhatott a sorok között olvasni, aki tájékozódni akart, aztán ha értelmes volt, utálta Kádár Jánost és az egész magyar quisling-kormányt. Ha ma csak egyféle médiát fogyaszt valaki, ugyanerre lenne szüksége, de ez speciális képesség, az emberek már kevéssé képesek rá, így aztán inkább szektákba/buborékokba rendeződnek és lelkesen utálják egymást.

Nem lehet véletlen, hogy az IQ állítólag csökkenésnek indult: a túltengő információval terhelt agyak egyre kevésbé képesek szűrni és szintetizálni.

Előzmény: kifli (91864)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91866

Mi a faszom az az oltásmarketing? Te fizettél az oltásért?

Előzmény: kifli (91864)
BZoltan Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91865

A realitás és a valóság viszont nem más mint maga a percepció. Erről filozófusok írtak tele könyvtárakat az elmúlt párezer év során.

 

Objektív valóság és igazság viszont létezik. Tény, nem a jog- és bölcsészettudományok, hanem a természettudományok területein érdemes keresni ezeket.  Én ezért is szeretek egyszerű, logikai módon belátható objektív tényekről beszélni. 

 

Például arról, hogy  nem volt 10+ éve abban magyar közmédiában élő adásban ellenzéki politikus amit ugyebár nemcsak a ner szavazó 49% finanszíroz hanem minden más is. Ez egy objektív tény. Nem kell a percepció helyességén vagy az igazságosságán gondolkodni. Ez így önmagában megáll.


Ahogy az is tény, hogy a miniszterelnök falubeli barátja öt év alatt az ország leggazdagabb embere lett úgy, hogy minden bevétele csak és kizárólag közbeszerzésekből származik. Ez sem percepció és nem kell semmilyen sajtóorgánumhoz fordulni, hogy ezt megtudjam vagy értelmezzem. Nem  kell foglalkozni azzal, hogy ez igazságos-e avagy sem. Ez egy önmagában megálló és megkérdőjelezhetetlen tény.

Ahogy az is tény, hogy a kormány tagjai nagy értékű ajándékokat, szolgáltatásokat fogadnak el nagyon gazdag emberektől úgy, hogy ezeket nem tüntetik fel a vagyonbevallásukban.

Sok ilyen tény van...a kérdés, hogy  mit csinálunk velük.

Előzmény: kifli (91861)
kifli Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91864

nehéz kérdések ezek. Ha én egyáltalán nem figyelnék semmilyen hírforrást, sajtót akkor valószínűleg a életminőségem, közérzetem sokkal sokkal jobb lenne. Például a koronavírussal kapcsolatos hírek egyáltalán nem relevánsak számomra, semmilyen közvetlen hatással nincsenek a mindennapi életemre — mégis ha, megnézem mit kapok ezzel kapcsolatban sajtótól az maga a nettó felfokozott pánikkeltés és oltás és félelemmarketing

Előzmény: altimus (91863)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91863

igazad van, ereztem, hogy nem jo szo az igazsag.

 

de a lenyeg inkabb az a mondandomban, hogy csak a lokalis tapasztalasbol eleg nehez leszurni a valosagot.

 

 

Előzmény: kifli (91861)
altimus Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91862

Meg kell, hogy vedjem a hegedu es zongoraversenyeket. Azert ott eleg alapos elovalogatas van, es az indulok sajat ertekitelete is szokott mukodni. (egy tv-s tehetsegkutato musor eseten azert ezt nem allitanam.) Az eles finaleban, a zeneakademian ulve sincs az a benyomasa az embernek, hogy nagyot lehetne tevedni a biraloknak. Persze a verseny eredmenye csak az aktualis allapotot, felkeszultseget ... tudja tukrozni.

 

> A világon megtermelt borok 0.000000001%-át sem fogyasztják el úgy és olyan körülmények között ahogyan azt a borversenyeken teszik.

 

Az internet szerint 2020-ban 260millio hektoliter bort keszitettek. Ennek a 0.000000001%-a 0.26 liter, azaz 2.6 deci. :)

 

Az utobbi idoben vizsgalgatjak azt, es jelennek meg errol szakcikkek, hogy pl. hogy erdemes 60 tetelt mondjuk 12 embernek tesztelni. Pl. csinalnak 4 15 teteles csoportot, amit 3-3 ember tesztel az elso korben. Ezutan megnezik, hogy melyik 5 tetel kapta csoportonkent a legtobb elso helyet. Ezt a 20 tetelt ismet ket reszre osztjak, 6-6 tesztelovel, kivalasztjak a masodik korben az 5-5 legjobbat csoportonkent, aztan az igy letrejovo 10-es listat adjak a 12 tesztelonek. A 60 tetel tesztelese maris redukalodott egy 35 teteles tesztelesre, ha jol szamolom.

Előzmény: BZoltan (91859)
kifli Creative Commons License 2021.11.29 0 0 91861

Az igazság mint fogalom már egyben értékítéletet is tükröz. Talán inkább a valóság, vagy a realitás fogalmával lenne célszerű operálni

Előzmény: altimus (91860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!