Keresés

Részletes keresés

buffetboy Creative Commons License 2019.06.11 0 0 119

Ha esetleg valaki Landxcape vasarlasan gondolkozik, akkor a budapesti Obikat felejtse el, mar elfogyott, valamint hiaba a 21. szazad es a funyirorobotok ideje, az Obinak meg nem sikerult megugrania, hogy egy masik aruhazbol athozzanak egy termeket, valamint kiszallitast se lehet kerni.

majdmegse Creative Commons License 2019.06.11 0 0 118

Térkövet zúzott kavicságyra szokták tenni a szegélykövet betonba szokták

Előzmény: Nicsa79 (117)
Nicsa79 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 117
Sziasztok
Husqvarna automover 105 telepitese elott vagyok.
A husqvarna cé szakembere fogja telepiteni.
Vele es több helyen is egyeztetve 20 cm széles
térkő kell mondjuk a fal mellett, hogy a gép ki tufjon rá
menni és ne hagyjon szegélyt.
Ugy gondoltam veszek 16 cm széles térkövet
mellé támasznak 5 cm széles szegélykövet.
Más ezt hogyan oldotta meg?
Térkövet betonágyba kell rakni vagy van más
megoldás is?
Köszönöm a segitséget előre is
buffetboy Creative Commons License 2019.06.11 0 0 116

Sziasztok!

 

Elolvasgattam a véleményeket itt a fórumban, érdeklődnék, hogy a lenti kerthez milyen gépet javasolnátok?

A zölddel jelölt területek a fű, a szürkével jelöltek pedig a fűvel szintben lévő betonjárda padka nélkül (1m szélesek kb.). A 25 m2-es terület már az utcán van, de a kiskapun vagy akár a nagykapun is ki tudom engedni rá a robotot. A felhasználás módja az lenne, hogy mivel ez egy hétvégi telek és nyáron szinte minden hétvégén lent vagyunk, akkor elengedném rajta a robotot, amíg ott vagyunk, ezért WiFi-re vagy extrém programozhatóságra nincs szükség. Esetleg az is járható út, hogy az utcán lévő részt kihagyom és elengedem minden napra a robit, akkor is ha nem vagyunk ott. Az egyik 60 m2-es területen van egy diófa, a másikon pedig két fűzfa, más akadály nincsen.

 

Amiken eddig agyaltam:

 

- obis LANDXCAPE LX790: olcsó, azt mondjátok elég jó, kérdés, hogy megbírkózik-e ezzel a felülettel és hogy elég-e a napi egy indítás, persze ha ottvagyok, akkor tudom nyomkodni, hogy menjen többször :) 

- Riwall RRM 1000: majdnem kétszer annyiba kerül, cserébe erős, nagy területre is elég (1000 m2), nagy akksi (4 Ah)

- sok helyen jókat olvastam a Worx-ről is, de azt elég macera beszerezni

- esetleg még Bosch Indego 350, de azt már túlzásnak érzem

 

Hajlanék az obis felé, mivel az itthon is kapható, garis, írtátok, hogy kompatibilis a Worx késeivel és annak a budget verziója, tehát nem egy gagyi valami, plusz nem egy vagyon.

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

 

 

Beszterec68 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 115

Segítséget kérek! Vásároltam egy powerg easymow 6 hd gépet. Telepítés után elinditottam. Nem kezdi el vágni a füvet. Megy néhány másodpercig és leáll.

 

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 114

Könnyű a gép és könnyen elkaparnak a kerekei. Akár kicsit magasabb füvön ha nedves,  de csontkemény sima vagy mélyebb földben is.  Ki kell tapasztalni és megigazítani.  Utána már nincs gond vele. 

motoni Creative Commons License 2019.06.09 0 0 113

Köszi, megnyugtattál.

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 112

igen leáll,  de nem azért mert lem erül, hanem észleli,  hogy nem tud haladni

-Tsunami- Creative Commons License 2019.06.09 0 0 111

Mibe akad el ilyenkor?

Előzmény: motoni (110)
motoni Creative Commons License 2019.06.09 0 0 110

Sajnos kapar amíg le nem áll , nem fordul vissza.

Így,  ha elakad reggel ,  lazsál amíg haza nem érek délután 5-6 körül.

 

seamaster72 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 109

észre szomta venni ha elkapar,  leáll magától vagy visszafordul

motoni Creative Commons License 2019.06.08 0 0 108

Sziasztok.

Vettem egy Husqvarna automower 105 -öst.

A gondom az,  hogy pár helyen ütközéskor nem tolat vissza,  hanem elkapar.

Ilyenkor mennek lemerülésig, károsodhat,  esetleg leéghet a motor , ha nincs,  aki beavatkozzon ?

feca1983 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 107

köszönöm a válaszokat : akkor ez biztató 

a vezetékelès megoldható mert van egy Garazs a tèrko vègen közel a füves területek mellett, szóval max a garazs ajtó alatt/felett majd vissza a földre àttudom juttatni a vezetèket a 60m2es szigetre.

Előzmény: hozo76 (106)
hozo76 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 106

Szia!

 

Igen, meg tudja csinálni. Nekem Gardena robotom van és náluk ezt másodlagos területnek hívják. Oda viszont manuálisan kell áttenni a gépet és addig nyírja azt a területet, amíg le nem merül a gép. A két területet viszont össze kell kötni úgy, mintha a 60 m2-es rész egy sziget lenne.

Előzmény: feca1983 (104)
majdmegse Creative Commons License 2019.06.03 0 0 105

A legtöbb gép tudja a zónákat. 

Biztosan mükődik amit írsz, ha átvezeted és a második zónát indítod el. 

Előzmény: feca1983 (104)
feca1983 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 104

Sziasztok 

Hogy tudnám megoldani 1db robotfunyiroval a következő területet.

170m2 és egy 60m2 fuves terület de közte sajnos van egy beton alapban lévő térkő kocsi beállo. 4,5m széles.

 

ha a nagy részet megcsinálom rendesen ahogy kell és ott van a töltő is meg minden .

es ha pl. a kicsi részt körbe kábelezem és manuálisan kézzel átteszem a gépet hogy dolgozza meg. Azt megtudja így csinálni?

vagy mi lehetne a megoldás?

matulek Creative Commons License 2019.06.02 0 0 103

Hello. Nekem is ilyen van. Feloldom a kóddal, kiválasztom a másik programot, megnyomom a háromszög gombot, és indul a szegélyen. Hátránya, hogy a következő napon ez lesz az indulás időpontja. Nálam ez nem gond, mert a szegélyen végigkisérem, mert néha megakad. Nem indítom minden nap, mert kicsi a terület.

Előzmény: rocky_ (94)
tixarka Creative Commons License 2019.05.31 0 0 102

Nekem ilyen megy már közel 2 éve. 

És nagyon bevált, nagyon ügyes na és okos kis masina.

Igaz, hogy nincs 300 m2 a füves részem, viszont nagyon egyenletlen,

de megbirkózik vele, na és szisztematikusan vág, ahol abbahagyta oda megy vissza.

Láttam komoly és drága félmillás robotgépeket, de nem cserélném el velük.

 

Előzmény: maykika (101)
maykika Creative Commons License 2019.05.31 0 0 101

Sziasztok! Mi a véleményetek a Bosch Indego típusú fűnyíróval kapcs. 

tlasse001 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 100

LandXcape LX790 kijött a 2.81 fw. Megnövelt automata nyírási idővel.

Bal Creative Commons License 2019.05.29 0 0 99

Én pár hete vettem a gépet így nincs még rutinom, de úgy olvastam, hogy elég szezononként cserélni. Majd meglátom, van-e különbség a vágás minőségében nyár végére.

Előzmény: B.bani (98)
B.bani Creative Commons License 2019.05.29 0 0 98

Szuper!Így már megtaláltam.Köszönöm a segítséget. Nem sürgős,még van tartalékom,csak azt javasolja,hogy havonta cseréljük. Te mennyi idő után cseréled?

Előzmény: Bal (96)
tixarka Creative Commons License 2019.05.29 0 0 97
Előzmény: motoni (86)
Bal Creative Commons License 2019.05.29 0 0 96

"landroid blade"-re vagy "worx blade"-re keress. Pl.

 

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=landroid+blade&_sacat=0

 

De van amazonon is vagy egy tucat:

 

https://www.amazon.de/s?k=landroid+blade&ref=nb_sb_noss

 

Ha sürgős és biztosra akarsz menni, európai szállítót válassz. Onnan kisebb az esélye annak is, hogy lenyeli a magyar posta.

Előzmény: B.bani (95)
B.bani Creative Commons License 2019.05.29 0 0 95

Sajnos nem vagyok jártas az ebay oldalon,és nincs segítségem.Milyen címszó alatt találom meg?

Előzmény: Bal (93)
rocky_ Creative Commons License 2019.05.29 0 0 94

hali !

Obis Eco600as robotfunyironal ha elso indulas utan meghijusult a teljes szegelynyiras hogy lehet ujra szegelynyirasra birni a gepet?

Illetve ha eso van es idozitett nyiras elott mar nem akarnam hogy kimenjen es eszre vegye a szakado esot hogy szoktatok halasztasra birni(kikapcs a roboton? + ilyenkor táp is kihúz vagy az nem kell) 

Egyebkent nagyon elegedett vagyok egyenlore vele, heti 4-6 oras munkat vesz le a vallunkrol es nagyon szepen vegzi a dolgat

Bal Creative Commons License 2019.05.28 0 0 93

Ebayen pár ezer forint hatvan darab Kínából. A Landroid sorozattal kompatibilis.

Előzmény: B.bani (92)
B.bani Creative Commons License 2019.05.28 0 0 92

Sziasztok!

Egy hónapja használom az OBI-ban vásárolt "LANDEXCAPE" fűnyírót. Meg vagyok elégedve a működésével,de az áruház nem tud pótkést rendelni hozzá.Tudtok konkrét címet,ahol beszerezhető?

motoni Creative Commons License 2019.05.28 0 0 91

Na, lehet, hogy  ezzel meggyőztél :-)

A héten mindenképpen veszek, csak itt-ott tájékozódtam, mire figyeljek.

Mindenkinek köszi a hozzászólásokat.

Előzmény: Bal (90)
Bal Creative Commons License 2019.05.28 0 0 90

Nekem be van kamerázva a nyírandó terület, és azt látom távolról is. Ennél jobban nem lehet követni távolról, hogy mit csinál ... :)

 

Én speciel az első pár hét után biztosan nem nézegetném az appot. Épp az az értelme az egész robotozásnak, hogy ne kelljen vele túl sokat foglalkozni.

Előzmény: motoni (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!