Keresés

Részletes keresés

Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2408

Megint erőteljes lejtmenetbe kapcsolt a topik. Slota rajzolta, vagy te?

 

Ahol Megalé Khrobátiáról beszél, azt külön jelzi. Itt viszont a bolgárokat, horvátokat és turkokat említi, hogy Szvatopluk fiainak morvái hozzájuk menekültek. Meg úgy általában a Megalá Moráviát illető egész földrajzi leírásnak, Sirmiumnak és az Al-Duna vonalának nincs sok köze a Bizánctól messzire lévő fehér horvátokhoz.

Előzmény: Törölt nick (2407)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2405

"Csak, hogy más is lássa mit művelsz"

 

Csak hogy más is lássa, mit művelsz :)

Előzmény: Törölt nick (2401)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2404

No és hol voltak szomszédosak a morvák a horvátokkal? Krakkónál? :D

Előzmény: Törölt nick (2401)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2403

"A DAI tulajdonképpen az egész Kárpát-medencét megadja a Duna folyón túl, mint a türkök lakóhelyét"

 

Nem éppen, mert felsorolja a folyókat, amelyek mentén megtelepedtek, vagyis ugyanúgy igazodtak a természetes vizekhez az antikvitás által kissé félreértelmezett "nomadizálással", mit az avarok. Hogy van képed ekkorát füllenteni?

Előzmény: Törölt nick (2396)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2402

"Legfeljebb a szlovák nődbe"

 

Már akkor is többirányú expanziót folytattak az érintett hódítók...

Előzmény: Törölt nick (2394)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2400

"Amire ugye semmi adatod nincs, a fantáziálásodon kívül"

 

DAI, 42. fejezet: "A turkok a Duna folyón túl, Morávia földjén laknak, de azon innen is, a Duna és a Száva folyó között." 41. fejezet: ""Szfendoplokosznak három fia volt, és halála előtt országát három részre osztotta fel, és három fiára egy-egy részt hagyott ... Miután ennek a Szfendoplokosznak a halála után egy esztendőt békességben töltöttek, viszály és meghasonlás támadt köztük, belháborút indítottak egymás ellen, s jöttek a turkok, teljesen tönkretették őket, és elfoglalták országukat, amelyben most is laknak. A nép maradékai szétszéledve a szomszédos népekhez, a bolgárokhoz, turkokhoz, horvátokhoz és a többi néphez menekültek".

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144681727&t=9220529

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144680938&t=9220529

Előzmény: Törölt nick (2395)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2399

".... a szlávosodás előfeltétele mindenképpen a kaganátus bukása kellett legyen."

 

Egyértelmű. 

 

"Addig viszont az avarosodás volt a divat, ha jól emlékszem, Bálint Csanád egyik írása szerint.

A bizánciak a Dalmatiát feldúló és kifosztó, elnéptelenítő népet "szlávok, más néven avarok"-ként azonosították."

 

Ez nem az avarosodásról tudósít, hanem az avar-szláv viszonyról, mely a kezdetektől arról szólt, hogy a lovas avarok vezetésével a gyalog szláv (elő)hadak adták a tömeget.

Tehát az avarok minden háborúját szlávok vívták avar vezetéssel. Erről szól a bizánci forrás is.  

Az avarok és a szlávok közti alapvető különbség nem a származásuk, és nem a nyelvük volt, hanem a lovas/gyalogos harcos, és az ehhez tartozó kétféle életmód. (Mint tudjuk, a lét határozza meg a tudatot:-))))

 

Előzmény: Törölt nick (2398)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2391

Sehol nem írtam, hogy a korai avar kortól éltek volna ott.

Előzmény: H. Bernát (2390)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2390

Soha nem helyeztem onogurokat a korai avar korba....De kora avar kort senki nem írt, én magam sem, fölösleges ezzel tovább offolnod a topikot.

 

Kár, hogy ezt írod, és engem próbálsz marasztalni, hiszen fehére-feketén ott van a szerveren az idők végeztéig, amit tegnap többször is és a teljesség igényével bemutattam: célzatosan feltett kérdésemtől függetlenül a korai avar korban a Szerémség környékén jelenlévő sűrű onogur népességről beszélsz, amely később maga lett Ómorávia létrehozója. Mely levezetésedet hiányos előismereteim ellenére is furcsállottam ugyan, és für alle fälle feltettem a kérdést:

 

 

H. Bernát  3 órája    0 0 2349

Minden irányba. De a legagresszívabb államot talán az általuk amúgy már a kora avar kortól kifejezetten sűrűn lakott Szerémség környékén hozták létre. Ez volt Ómorávia.

 

 

Jól értem? A kora avar kortól létező, Szerémség környékén meglévő sűrű onogur népességet vélelmezel, amely egyúttal "Ómorávia" gründolója is volna ?

 

Előzmény: Afrikaans8 (2345)

 

 

Afrikaans8  45 perce    0 0 2351

Ha egyszer oda helyezik őket a források.

Előzmény: H. Bernát (2349)

 

-----

 

Részemről túltárgyalva.

Előzmény: Afrikaans8 (2388)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2389

Visszakanyarodva a témához, egy kis adalék Szvatopluk hatalomba való visszakerüléséhez. Nagyot csalódott, miután 869 körül a frankok kezére játszva nagybátyját és vetélytársát, Rasztiszlávot, nem őt ültették a morvák élére. A frankok ugyanis úgy látták jónak, ha szorosabbra vonják a gyeplőt, ezért frank határgrófokat ültettek a lázadozó avaroszlávok nyakába, Vilmost és fivérét, Engelschalkot. Csakhogy rövid időn belül kirobbant ellenük bizonyos Szlavomir vezetésével egy újabb lázadás - őt emelték vezérükké a morvák, miután azt hitték, hogy Szvatopluk meghalt. A háborgást lecsillapítására, Német Lajos és fia, Karlmann 871-ben kiengedte börtönéből Szvatoplukot, remélve, hogy ezzel a gesztussal elnyerik a morvák bizalmát. Reményeik nem váltak valóra: a hazaengedett Szvatopluk nem az ő érdekeiket képviselve folytatta ténykedését. Elindult az újabb frank megtorló akció, mire Szvatopluk négy év után békét kért. 874-ben megkötötték a forahheimi megállapodást. A Fuldai Évkönyvek így írnak róla:

 

Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2388

Végig az avaroszlávokról volt szó, majd az avar megtérésről, amellyel kapcsolatban futólag említettem, hogy az onogurok már a kereszténység ismeretével érkezhettek a Kárpát-medencébe. Soha nem helyeztem onogurokat a korai avar korba. Éppen egy-két napja idéztem Bónát, miszerint nem a 670-es években érkezhettek ide, hanem csak a 8. század vége felé, bár a legújabb szakirodalom teljesen megosztott ezzel kapcsolatban. De kora avar kort senki nem írt, én magam sem, fölösleges ezzel tovább offolnod a topikot.

Előzmény: H. Bernát (2381)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 2387

Nézem mindjárt, köszönöm.

Előzmény: dzsaffar3 (2385)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2385

Most nagyon fontos szöveget küldtem, figyelmedbe ajánlom.

 

Safi

Előzmény: Afrikaans8 (2378)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2384

Elfogyott megint a szufla, mi ?

 

Érthető, krónikus kontra-hiányban szenvedsz ...

Előzmény: dzsaffar3 (2383)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2383

.

Safi

Előzmény: H. Bernát (2382)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2382

Idáig csak beleugatsz mindenbe, véleményt hamisítasz és és úgy becsmérelsz szokásod szerint.

 

Ahol kell, korrigálok. És veled kapcsolatban sok a munka, mert maga vagy az elfogultság és a gátlástalan hamisság. Éppen azokat veted itt a szememre, amiket magad elkövetsz -- igaz, manapság, hogy a szemem előtt vagy, már ritkábban ...És láthatod: egy kontrád sem áll meg soha, az általam felhozottakkal szemben, a blődlijeidet most hagyva.

 

 

Csak az idejét rablod itt mindenkinek okoskodva szinte óráról-órára igazolva..

 

 

Én elhiszem, hogy a fantasztáknak kellemetlen vagyok, de hát én meg őket meg az irracionalitásukat nem viselem.

Előzmény: dzsaffar3 (2380)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2381

Offolsz és baromságokat írogatsz összevissza.

 

Akkor lássuk:

 

 

dzsaffar3  9 órája    0 0 2343

Az onogurok keleti kereszténységét szintén vizsgálták, vagy legalábbis érintették ebből a szempontból, tudniillik hogy már magukkal hozhatták a kereszténység ismeretét, ha nem is voltak vakbuzgó keresztények.

-------------------

Húzódtak nyugatra is Karoling védelem alá.

 

Safi

Előzmény: Afrikaans8 (2342)

 

---

 

Erre a 2343 sz. posztra válaszoltál:

 

Afrikaans8  9 órája    0 0 2345

Minden irányba. De a legagresszívabb államot talán az általuk amúgy már a kora avar kortól kifejezetten sűrűn lakott Szerémség környékén hozták létre. Ez volt Ómorávia.

Előzmény: dzsaffar3 (2343)

 

---

 

Ugye, mindkét posztban KIZÁRÓLAG onogurokról esik szó. Erre fel kérdeztem rá ezen 2345. sz. posztodra:

 

H. Bernát  9 órája    0 0 2349

Minden irányba. De a legagresszívabb államot talán az általuk amúgy már a kora avar kortól kifejezetten sűrűn lakott Szerémség környékén hozták létre. Ez volt Ómorávia.

 

 

Jól értem? A kora avar kortól létező, Szerémség környékén meglévő sűrű onogur népességet vélelmezel, amely egyúttal "Ómorávia" gründolója is volna ?

 

Előzmény: Afrikaans8 (2345)

 

---

 

Amire ez volt a jóváhagyó válaszod az én fenti, 2349. sz. posztomra:

 

Afrikaans8  6 órája    0 0 2351

Ha egyszer oda helyezik őket a források.

Előzmény: H. Bernát (2349)

 

---

 

Mire én:

 

H. Bernát  5 órája    0 0 2353

Ha egyszer oda helyezik őket a források.

 

Onogurokat az avar kor kezdetétől (567) a Szerémség környékére ?? Lécci ilyen forrást adni nekem.

Előzmény: Afrikaans8 (2351)

 

--

 

Mire te:

 

Afrikaans8  5 órája    0 0 2355

Nem írtam ilyet. Mielőtt még nagyobb ostobaságokat adsz a számba, higgadj le, olvass vissza, tartsd kordában a folyamatos íráskényszeredet.

Előzmény: H. Bernát (2353)

 

--

 

Illetve:

 

Afrikaans8  5 perce   0 0 2378

Tudsz olvasni? Hol írok én olyasmiről, hogy a kora avar kortól éltek onogurok a Szerémségben?

 

"a legagresszívabb államot talán az általuk amúgy már a kora avar kortól kifejezetten sűrűn lakott Szerémség környékén hozták létre. Ez volt Ómorávia."

 

Ezt írtam. Offolsz és baromságokat írogatsz összevissza.

Előzmény: H. Bernát (2367)

 

---

 

No most akkor szállj magadba. Leginkább arra tekintettel, hogy 2351. sz. posztodban forrásokra utalva igazolod, megerősítést váró KÉRDÉSEMRE, a "kora avar kortól a Szerémségben élő onogurokat".

 

Ugye, hogy semmi offolás/baromság/íráskényszer a részemről? Csak egy általam nem ismert, általad felhozott jelenségre szerettem volna ismereteket szerezni.

Előzmény: Afrikaans8 (2378)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2380

De ahogy látom, a könyvtáradat se igazán ...

---------

Mert ismered a könyvtáram ezek szerint.

:-))

Nos a könyvtáram tartalma egy rakás nyelvészeti munkával (kb 200 hiteles nyelvészeti adat, könyv) együtt ez is:Róna T.,Berta Á, West Old Turkic

Okos tojás.

Idáig csak beleugatsz mindenbe, véleményt hamisítasz és és úgy becsmérelsz szokásod szerint.

Nagyon régóta ezt teszed.

Csak az idejét rablod itt mindenkinek okoskodva szinte óráról-órára igazolva..

Sáfár István

Előzmény: H. Bernát (2377)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2379

Holnap pedig összegyűjtöm a Szerémségről az adatokat.

Amit most küldök abban is szó van róla.

A legrégibb magyar nyelvű falvak ott léteznek/léteztek

 

Safi

Előzmény: Afrikaans8 (2378)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2378

Tudsz olvasni? Hol írok én olyasmiről, hogy a kora avar kortól éltek onogurok a Szerémségben?

 

"a legagresszívabb államot talán az általuk amúgy már a kora avar kortól kifejezetten sűrűn lakott Szerémség környékén hozták létre. Ez volt Ómorávia."

 

Ezt írtam. Offolsz és baromságokat írogatsz összevissza.

Előzmény: H. Bernát (2367)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2377

Nem férsz a bőrödbe gazsi?

 

??

 

Ökörséget írtál, il dilettante, nem először és nem utoljára, amire felhívtam a figyelmedet, nem először és nem utoljára.

 

Itt a teljes posztod:

 

dzsaffar3  2 napja    0 0 110885

hogy a meotiszi térben Alánország volt,

---------

Hagy már ezeket.

Alánokról a kr.e. időkben beszélünk az időrendben  /jazigok, roxolánok, alánok/

 

 

Safi

Előzmény: netuddkivogymuk (110883)

 

---

 

Ezek szerint nincs az újakról ismereted 

 

Az "újak" azonnal felkerülnek a netre, mert ami "új", az kizárólag tudományos közlemények formájában jelenik meg. Legfeljebb te nem olvasod őket. De ahogy látom, a könyvtáradat se igazán ...

Előzmény: dzsaffar3 (2374)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2376

még folyamatosan küldöm.

 

Safi

Előzmény: Afrikaans8 (2375)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2375

Köszönettel letöltöttem az összeset.

Mindjárt kezdem olvasni, amint végzek a munkámmal:

 

 

Makkay János

Szvatopluk kivolta, hatalma, halála

Szerzői kiadás, Bp., 2009

 

 

Előzmény: dzsaffar3 (2366)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2374

Miben? Ott van fehéren-feketén, ahogy rácuppantál Afrikaans fórumtárs bejegyzésére, melyben a klímaváltozással és nem a frankoktól elszenvedett vereséggel magyarázza az avarok/onogurok szélekre húzódását. Amit te jóváhagyólag megtoldasz: "Húzódtak nyugatra is Karoling védelem alá."

 

 

Vagy nem fogod fel a tartalmát a saját írásaidnak??

 -----

 

:-))

 

Nem férsz a bőrödbe gazsi?

 

"A tudományban senki nem fújja a passzát szelet. A tudományon kívüli ponyvairodalom meg nem tényező."

Ezek szerint nincs az újakról ismereted sem és szerencsére nem te határozod meg mi a ponyvairodalom és max. csak a recenziókig jutsz el.

 

Ennyi.

 

Safi

 

 

Safi

Előzmény: H. Bernát (2372)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2373

És mondd csak, ezt melyikben olvastad:

 

""Alánokról a kr.e. időkben beszélünk az időrendben"

 

 

(110885 sz. posztodban az őstörténeti topikon)

-----------

 

Még pontosan idézni és olvasni sem tud.

 

 

Az aláhúzott részt te írtad. Még dikkkollégánál is kiverted a biztosítékot, mert okulásodra beidézte a wiki alánokról szóló cikkét.

Előzmény: dzsaffar3 (2371)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2372

Tévedsz.

 

Miben? Ott van fehéren-feketén, ahogy rácuppantál Afrikaans fórumtárs bejegyzésére, melyben a klímaváltozással és nem a frankoktól elszenvedett vereséggel magyarázza az avarok/onogurok szélekre húzódását. Amit te jóváhagyólag megtoldasz: "Húzódtak nyugatra is Karoling védelem alá."

 

 

Vagy nem fogod fel a tartalmát a saját írásaidnak??

 

 

Ma már más fújja a passzát szelet csak te nem tudsz róla

 

A tudományban senki nem fújja a passzát szelet. A tudományon kívüli ponyvairodalom meg nem tényező.

Előzmény: dzsaffar3 (2370)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2371

És mondd csak, ezt melyikben olvastad:

 

""Alánokról a kr.e. időkben beszélünk az időrendben"

 

 

(110885 sz. posztodban az őstörténeti topikon)

-----------

 

Még pontosan idézni és olvasni sem tud.

Az általad lebecsült pejgeroj ezek szerint többet tud nálad.

 

Safih

Előzmény: H. Bernát (2368)
dzsaffar3 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2370

Bravissimo !

------

Tévedsz.

Makkay írt róla, meg Szádeczky Kardoss is, valamikor elküldtem afrikansnak is a másolatát, Györffyvel kapcsolatban pedig tartom Makkay J és más véleményét.

Sok hülyeséget leírt.

 

Ma már más fújja a passzát szelet csak te nem tudsz róla és szajkózod a hülyeségeid.

Ucsitcja, ucsitszja 

Safi

Előzmény: H. Bernát (2369)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2369

dzsaffar3  9 órája    0 0 2343

Az onogurok keleti kereszténységét szintén vizsgálták, vagy legalábbis érintették ebből a szempontból, tudniillik hogy már magukkal hozhatták a kereszténység ismeretét, ha nem is voltak vakbuzgó keresztények.

-------------------

Húzódtak nyugatra is Karoling védelem alá.

 

Safi

Előzmény: Afrikaans8 (2342)

 

---

 

Mik vannak! Elfogadtad Györffy klíma modelljét !! Ti. Afrikaans fórumtárs 2342 posztjára reflektáltál itt, amiben így ír:

 

 

"Szerinte tehát a frankoktól elszenvedett vereség után a hun-avarok, onogurok egy része a törökös bulákokkal szomszédos kelet-erdélyi részekre húzódott. Hogy nem katonai vereség, hanem inkább az éghajlatváltozás miatt vonultak oda, az persze valószínűbb. Nem akartak mindenesetre frank uralom alá kerülni."

 

 

Bravissimo !

Előzmény: dzsaffar3 (2343)
H. Bernát Creative Commons License 2017.08.01 0 0 2368

Az alanokrol is vannak konyveid?

--------------

 

:-))

Van.

 

Safi

 

 

És mondd csak, ezt melyikben olvastad:

 

""Alánokról a kr.e. időkben beszélünk az időrendben"

 

 

(110885 sz. posztodban az őstörténeti topikon)

Előzmény: dzsaffar3 (2363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!