Keresés

Részletes keresés

szaruespata Creative Commons License 2019.10.13 -1 11 215208

Miert nem lesz semleges? 

Rossz helyen van. Túl sok a kiváló termőföld és a Fekete-tengeri partszakasz, márpedig ezek nemzetközileg is kiemelkedően fontos erőforrások. Ha itt nem engedélyezték volna a gyakorlatilag korlátozás nélküli szerencsejátékot, lófasz sem lenne itt, csak sivatag, továbbra is atomot robbantanának a varánuszok között. Valamiért Bidenék sem Nevadát akarják felvirágiztatni, hanem Ukrajnát, pedig itt százmérföldeket autózhatsz úgy, hogy csak indián rezervátumokat találsz közben, dohánybolttal, tüzijáték-nagykereskedéssel és az előző tüzijátékkereskedés elszenesedett maradványaival, mivel a helyi folklór részeként az őslakosok némelyike a boltban ellenőrzi az áru minőségét.

Előzmény: Bromhold (215203)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.13 -2 11 215207

Na igen, erről szól az egész. A demokrata politikai elit a családi bizniszeken keresztül beszedi az "adót" az ukrán cégektől a magán zsebekbe, és ha trump ki akarja nyomoztatni, hogy mire fel kapott biden 900.000usd-t az ukrán Burishmatól, amelyben a fia az egyik alelnök volt havi 50.000usd-s fizuval akkor nyakába kapja az egész demokrata brancsot, a jól bejáratott "befolyásolja a választást" branndel.

Az a legszebb, hogy nem csak a Biden család van benne az ukrán gáz bizniszben, hanem az impeachmentet elindító demokrata házelnöknő fia is.

https://twitter.com/HowleyReporter/status/1179893713214025729

Amúgy valóban hátborzongató, mert az ember néha úgy érzi Biden azért indult, mert így nem lehet nyomozni ellene és a fia ellen.

Előzmény: Draco Domesticus (215201)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.13 -2 11 215206

Korrupció.. :)

Korrupció mindig ott van ahol nem hagyják hogy az USA vesztegessen. Amúgy már a 80-as években is 5000$ volt egy kalapács a hadiipari beszerzésekben. Ezért sincs értelme összehasonlítani az USA katonai büdzsééjét más országokéval.

Előzmény: Draco Domesticus (215202)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.12 -2 10 215205

Janukovics megpróbálta, és látod, mi lett abból, h megpróbált több lóvét kisajtolni az EUból...

Zsebihal18 Creative Commons License 2019.10.12 -3 3 215204

Azert, mert nincsen normalis vezetesuk, hanem kulonbozo szuk erdekcsoportok cincaljak oket "vezetes" cimen.

Bromhold Creative Commons License 2019.10.12 -1 1 215203

Ukrajna egy valoban nagy orszag, van benne egy csomo gazdasagi potencial  (a földrajzi  fekvesenek az adottsagat most nem is emlitem) nem ertem hogy miert hagyja magat barkitöl is fogni, akar az USA-tol akar az EU-tol.

Hogy nekünk mint EU  erdekünk van Ukrajnaval szemben, ez erthetö,  de miert nem ervenyesiti jobban Ukrajna a sajat erdekeit?

Miert nem lesz semleges? Anno Ausztrianak is jo par evebe  telt amig a semlegesseget keresztülnyomta, de pont az  Ausztria altal valasztott ut mutatja, ha egy allam szo szerint is földrajzilag is ket különfele erdekeket kepviselö csoport között helyezkedik el, akkor a  szamara maximalisan kihozhato  gazdasagi es politikai elöny es profit a semleges statuszban van biztositva.

Ha egyik oldal valasztasa  sem jar   elönnyel, akkor a legjobb megoldas a nem valasztas.

Előzmény: gitana19 (215196)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.11 -4 11 215202

Korrupció nem csak más országokban van?

A republikánusok néha elmebetegek, a demokraták hisztériáznak - és ez volna a világ vezető nagyhatalma.

Előzmény: A ló túloldala (215197)
Draco Domesticus Creative Commons License 2019.10.11 -5 8 215201

Azért a HVG nem volna HVG, ha nem teszi oda ezt a mondatot:

"ez érdekében áll Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek is, akit júliusban Donald Trump nyomásgyakorlással akart rávenni, hogy Kijev újítsa fel a Biden-család tagjai elleni eljárást"

De amíg Zelenszkij fel nem ismerte az érdekeit, addig a nyomásgyakorlás volt a felháborító, nem pedig a Bidenék korrupciója.

Előzmény: reimre (215186)
Dr.Ugol Creative Commons License 2019.10.11 -4 9 215200

Voltak valaha illúziók?

Előzmény: A ló túloldala (215197)
Kód 001 Creative Commons License 2019.10.10 -5 11 215199

Glavi most szomorú.....pedig gyakran irt a krimi híd felrobbantásáról..

Most se jött össze.....

Előzmény: A ló túloldala (215198)
A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.10 -5 11 215198

UPA-s banderás posztert és trotilt találtak a Krímen egy ukrán terroristánál.

https://vk.com/milinfolive?z=video-123538639_456255981%2F1dddba44a3619d7af0%2Fpl_wall_-123538639

A ló túloldala Creative Commons License 2019.10.10 -5 12 215197

Hillary öböl menti sok tíz millás támogatói vagy az oroszoktól kapott 500.000usd-s Bill beszéd után úgy tűnik nincs olyan demokrata elnökjelölt aki ne lenne velejéig korrupt..

Ami kár. mert egyébként a republikánusok néha teljesen elmebetegek.

Előzmény: reimre (215186)
gitana19 Creative Commons License 2019.10.10 -4 13 215196

Az aktuális gazdi teljes kiszolgálásaként.

Előzmény: Bromhold (215195)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.10 -4 4 215195

Most hallottam hogy Zelenskij bejelentette, hogy hajlando vizsgalatot inditani azt erintöen, hogy a 2016-os amerikai elnökvalasztasnal ukran reszröl volt-e befolyasolas, valamint hajlando a Burisma ügyben (Biden

papa-Biden fiu) ügyben is vizsgalatot inditani.

No akkor most ez az ukran lepes most  hogy ertekelhetö?

Dr.Ugol Creative Commons License 2019.10.10 -4 9 215194

Légy mán óvatosabb, mert kiosztanak ide megint egy kazimirt vagy járóandrást...

Előzmény: reimre (215193)
reimre Creative Commons License 2019.10.10 -3 12 215193

Nem mindegyik mennyire hülye.

Más topicokban akad összeszedettebb is (pl. a trollobá) de mi szegények vagyunk, nekünk csak egy glavinformra fussa.

Előzmény: szaruespata (215188)
kinetikus Creative Commons License 2019.10.10 -3 3 215192

Ráadásul egy mondatba tudja sűríteni a magvas mondanivalólát.

Habár a másodiknál már nem emlékezne az elsőre

kinetikus Creative Commons License 2019.10.10 -3 5 215191

Glavika ne produkáld magad

Előzmény: Furnicator_2 (215187)
Kód 001 Creative Commons License 2019.10.09 -4 11 215190
Szia glavi!

Te még mindig elhiszed, hogy bárkire is hatnak a vicceid?
Előzmény: Furnicator_2 (215187)
Dr.Ugol Creative Commons License 2019.10.09 -3 12 215189

Valóban, Ukrajna maga a megtestesült demokrácia és jogállamiság.

Semmihez se értesz, ez egy hállivudi produkció volt.

Istenem, miért ennyire hülye minden provokátor?

Mert okos ember nem fog bele.

szaruespata Creative Commons License 2019.10.09 -3 12 215188

Valóban, Ukrajna maga a megtestesült demokrácia és jogállamiság. Istenem, miért ennyire hülye minden provokátor?

Furnicator_2 Creative Commons License 2019.10.09 -24 3 215187

Senki sem üldözi Ukrajnában az oroszokat. Ez csak orosz állami propaganda, fake news.

Előzmény: pert2 (215184)
reimre Creative Commons License 2019.10.09 -3 11 215186
Bromhold Creative Commons License 2019.10.08 -3 4 215185

Most nem keresem extra meg, de ma amikor a hireket atfutottam a SPON-on (:-)), akkor volt egy cikk abban attol a nötöl akinek az irastartalmait egyaltalan nem szeretem,  mert total elfogultan ir, mint az a cikktartalom, amiröl most majd irok:

Tehat arrol volt szo, hogy 5 embert Ukrajnaban a nö megkerdezett (de volt egy helyi munkatarsa is, szerintem a nö meg oroszul sem tud, nemhogy ukranul, mert mindig van valami orosz -ukran? nevü közremüködö tarsa a cikkeknel) arrol, hogy mi a velemenyük zelenszkij munkassagarol, kiemelve ezt a Minszki dolgot most.

No az 5-böl 2 az a Zelenszkij partjanak vagyis a valasztoinak a partjanak vagy minek a munkatarsa volt, akik mindent jonak tartottak, lenyomtak a hivatalos dumat, a maradek 3 meg valoban civil volt, de ezek is teljesen szabvany dumat mondtak, jogszabalyokat tudtak fejböl, tul szabatosan fogalmaztak, tehat szerintem nem az utcarol kerdeztek meg embereket.

De  ugy van elöadva a dolog, hogy az 5 fö a nep hangja, a fenet az, egyik sem szerintem.

Zelenskij egyebkent be fog a törtenelembe vonulni :-), espedig azzal,  hogy Ö az aki megugraltatta az amerikai elnököt (Trumpot).

Egyebkent arrol mar irtam, hogy az USA-felfofas szerint csak az az igazi demokracia ami az USA-ban van, de ami most megy ebben a Trump-ügyben a Zelenszkij-telefon ürügyen a demokrataktol, az minden Registert huz.

Nekem ennek a sok -egyebkent titkos anyagoknak a nyilvanossagra hozasa, melyek tartalmarol ugy szereztek a demokratak tudomast, hogy bekertek nyomatekkal es szankciok kilatasba helyezesevel - zart ülesen valo meghallgatasra allami tisztsegviselöket, meg masokat, aztan amit a zart ülesen hallottak meg olvastak, azt aztan röhtön a vitrinbe kiteszik.

Az USA-Demokrataknak szerintem most egy különleges demokracia felfogasuk van, mert nekem ugy tünik hogy az allamerdeket ezzel a sok szellöztetessel most a parterdek megelözi, ami nagy hiba.

Es ez ellen senki sem lep fel jogilag, erdekelne hogy ez miert van hagyva.

pert2 Creative Commons License 2019.10.07 -3 17 215184

Ha en elkezdek uldozni egy tizmillios kissebbseget, elobb korulnezek hogy van-e az adott kissebbsegnek egy szazmillios nagyobbsaga, es ha igen, akkor beken hagyom oket. Ebbol a szempontbol az ukranok mar rafaztak, es az esztek se lehetnek igazan nyugodtak. A lettsk meg a beloruszok tulelo valtozatot valasztottak. A gruzok vagy georgusok meg rafizettek. Egyebment egy rendes demokratikus amerikai allam is vidaman elfoglalt egy tucatnyi deli allamot ha ugy erezte hogy szukseguk van rajuk.

SULEICA5 Creative Commons License 2019.10.07 -4 15 215183

"A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát"

Steinmeier-terv …...Putyin terv    (Harsogja Porosenko)
A tegnapi kijevi  előzetes csak a nagy kezdete volt, ami majd október 14-én az UPA évfordulóján lesz.

Már Nyugat-Ukrajnában szerveződnek az önkormányzatok segítségével és támogatásával  az aktivista csoportok.

Ma kellett volna az aláírt Steinmeier-terv szerint az ukrán csapatoknak visszavonulniuk a frontvonalról. Ukrajna külügyminisztere ma bejelentette, hogy az ukrán csapatok márpedig nem vonulnak vissza a frontvonalról.( E helyett újból egymást lövik.)
Zelenszkij egyelőre hallgat, Porosenko viszont felbátorodott és tüzeli a radikálisokat.
Hiába a józanul gondolkodók intelme, hogy Ukrajnának ez az utolsó lehetősége,süket fülekre talál a kormány részéről.
Steinmeier ma így reagált a Porosenko vádaskodására:

https://www.ukrinform.net/rubric-polytics/2794744-steinmeier-explains-his-formula.html

Kód 001 Creative Commons License 2019.10.07 -4 6 215182
Előzmény: Bromhold (215181)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.07 -3 2 215181

Nem tudom ki ez a Baba Vanga akit Te emlitetel, de itt van a Lem-Interview amiben a nyelv kialakulasarol beszel (ha nem tudsz nemetül, akkor erdemes valami fordito programmal leforrditani az egeszet, mert nagyon erdekeseket mond, pl azt is hogy nem tetszik Neki hogy a technika altal letrehozott gepeket melyek valamit önalloan a programjuk alltal tudnak csinalni, hogy azok inteligencianak -mü/künstliche- inteligencianak vannak titulalva, mert akkor a nadragtartoja is egy ilyen lenne , ebben van a Grammaphon is :-)...  >

Ezt a reszt leforditom amit  lennt beideztem:

Kerdezve van Lemtöl hogy van-e valami ötlete hogy az emberi beszed hogyan tudott kialakulni, hogyan  lett;

Lem erre mondja, hogy valoszinüleg a beszed elöször mint test-beszed (tehat az emberi testnek a  beszedjeröl van szo), a test beszedje nagyon erdekes tud lenni, mondja  hogy Ö mar több mint 50 eve hazas, es ha valamit mondani szertene, es meg a szajat sem nyitotta ki, mar a felesege mondja azt amit Ö mondani akart. Ö -a felesege- ugy latszik hogy az Ö test-beszedeböl azt amit mondani szeretne azt kiolvassa, tehat a beszed kialakulhatott a test beszedjeböl. A felismeres hogy a masik mit erez, ez az empatikus utanna erzes lenne aztan  a következö lepes.

Ha en -mondja Lem-  megis a finn es magyarra gondolok, nekem az a gyanum, hogy a mi nyelvünk egy masik Bolygorol szarmazo lenytöl is leszarmazhat.

Es itt elnezest kell kernem, mert az utolso mondat tartalmara elöször nem egeszen jol emlekeztem, ami most tünt föl nekem csak ahogy az ide vago idezetet betettem.

(De azt hiszem meg igy is belefer az eredeti tartalmam ebbe amit Lem mondott.)

https://www.zeit.de/zeit-wissen/2005/03/g_lem_hosentraeger/komplettansicht

Haben Sie eine Idee, wie die menschliche Sprache entstanden sein könnte?

Lem: Wahrscheinlich ist die Sprache zuerst als Körpersprache entstanden. Körpersprache kann sehr spannend sein. Ich bin nun seit mehr als 50 Jahren verheiratet und manchmal, wenn ich etwas sagen will und noch nicht einmal den Mund geöffnet habe, sagt meine Frau bereits das, was ich sagen wollte. Sie scheint es aus meinem Ausdruck heraus zu lesen. Sprache könnte also als Körpersprache begonnen haben. Das Erkennen, was der Andere empfindet, dieses emphatische Nachempfinden wäre dann der nächste Schritt.

Wenn ich jedoch an Finnisch und Ungarisch denke, so habe ich den Verdacht, unsere Sprache könnte auch von Wesen eines anderen Planeten abstammen.

Előzmény: GOLAZ111 (215180)
GOLAZ111 Creative Commons License 2019.10.07 -2 3 215180

>>>szerinte hogy alakult ki ( a magyar nyelv pl szerinte meg a finn az valami idegen bolygorol szarmazik :-))

Baba Vanga jóslatában is van hasonló.

Előzmény: Bromhold (215179)
Bromhold Creative Commons License 2019.10.06 -3 2 215179

Es akkor meg  egy kis irodalom :-)

Amit gyorsan kis guglizassal ki tudtam deriteni, az az, hogy több nemet egyetem is arrol ir (meg a lengyel-nemet intezet pl, hogy most csak parat emlitsek), hogy Lem Lembergben  meg elkezdte az egyetemet -orvosi karon-  >

http://www.informatik.uni-leipzig.de/~graebe/Texte/Weber-19.pdf

Universität Leipzig Fakultät für Mathematik und Informatik

... Stanisław Lem begann 1940 ein Medizinstudium unter sowjetischer Verwaltung.

https://www.deutsches-polen-institut.de/kultur/literatur/komet-lem-festival/stanis-aw-lem-1921-2006/

Als er am 12. September 1921 im damals polnischen Lemberg (Lwów) geboren wurde, dem heute ukrainischen L'viv, war gerade neue Zukunft angebrochen: Knapp drei Jahre zuvor war Polen als Staat nach langer Teilungszeit wiederentstanden, und Lemberg hatte heftige Kämpfe um seine staatliche Zugehörigkeit erlebt. Kindheit und Jugend verbrachte der aus einer assimilierten jüdischen Familie stammende Stanisław in Lemberg, wo er unter sowjetischer Besatzung 1940 ein Medizinstudium aufnahm, das er nach dem Einmarsch der Deutschen jedoch abbrechen musste. 

Viszont azt is talaltam, hogy Lem elöször  Lembergben a  > - (< technikai/mernöki/... föiskola/egyetem) tett sikeres felvetelit, de a szovjet  megszallas közbe jött, es a papa nyomta aztan be a masik egyetem (egy lengyel kiraly volt a neve, maga Lem is ir erröl az egyetemröl a Das Hohe Schloß cimü visszaemlekezeseiben) orvosi karara.

Par info itt >

PS.:  ez a Das Hohe Schloß visszaemlekezese (nem tudom magyarul a cimet) egy szenzacios iras, elvezet olvasni, pl leirja a lakasukat, vagy amikor az etkezöben a becsukott talalobol a fölsö fiokot kihuzta es a tortakbol, sütemenyekböl a mazat stb-t a kesecskejevel kiszedegette, aztan a szunyogrol a vers amit sosem tudott vegig mondani, mert elsirta ketsegbeesetten  magat, vagy a konyhaban a mellere ugrott patkany? de lehet hogy csak egy eger volt :-)

Mindenkinek tudom a könyvet olvasasra ajanlani.

Sok erdekes dolgot is lehet az interviewjeiböl megtudni, peldaul hogy mi a grammafon :-), vagy hogy  a beszed szerinte hogy alakult ki ( a magyar nyelv pl szerinte meg a finn az valami idegen bolygorol szarmazik :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!