Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 2684

Hali!

Minimum 5 cm szigetelés alá, 5-7 cm beton, esztrich  amiben a csövek mennek, 1 cm járófelület. 

Summa 13 cm. Vagy leszigeteled a pince  mennyezetet10- 15 cm-es szigeteléssel, akkor tehetsz alá 2 cm-es szigetelést.

Előzmény: Anyukaja1 (2683)
Anyukaja1 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 2683

Sziasztok! Ház felújítás előtt állok, és a radiátorokat padló fűtésre szeretném cserélni. A helység ahol lenne a padlófűtés az alatt található egy pince, szóval a padló valószínűleg beton födémmel van megoldva(a ház fala gázszilikat). Olyan kérdésem lenne, hogy ilyen esetben milyen módszerekkel lehet megoldani a vizes padlófűtést. Esetleg horonymaróval a padlón a csövek helyét kimarni vagy a meglévő betonra rá rakni a fűtési rendszert? (ilyenkor mi a legkisebb magasság)(elég kicsi a szoba belmagassága). Segítségeteket előre is köszönöm!

[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2682

Fagyállós folyadékkal tervezem majd feltölteni biztos ami biztos. De a falban lévő vízcső védelmében úgyis előbb rá kell fűteni.

Szerencsére a pince hője nem engedi gyorsan lehűlni, igaz tavaly enyhe tél volt, talán 3x kapcsoltam be kicsit az olajradiátort.

Egyenlőre még nem is valószínű hogy használva lesz, csak most járólapozni akarok és még jól jöhet, szeretek minden hülyeséggel kísérletezni :)

A helység elmúlt egy év hőmérséklete 1m magasan lévő szenzorral (vannak benne hiányzó adatok és mérési hibák a elején, de nagyjából látható):

 

Előzmény: halaloszto (2681)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 1 2681

Ha nyaraló, lesz télen fűtetlenül hagyva?

 

Mert akkor a vizes nem jó!

Előzmény: [tamkov] (2680)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2680

Nézegettem én is a lehetőségeket, de 30mm a maximum, abba be kellene férni a csőnek, ragasztónak, járólapnak.
A minitec-et nézegettem régebben de úgy emlékszem ebbe az sem fér bele. Sokat amúgy sem szeretnék rákölteni ez csak egy hétvégi ház.

(Eredetileg fűtőszálat tettem volna a járólap alá és azt a felesleges napelem teljesítménnyel fűteni, de a vizes mégiscsak univerzálisabb bármivel fűthető, akár napkollektorral is. Nem teljes fűtés a cél, csak kevesebb fizetős energia kelljen fagypont felett tartani a házat)

Előzmény: halaloszto (2678)
peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2679

Egyáltalán nincs szándékomban ! :-)

Előzmény: halaloszto (2677)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 1 2678

A belmagasság miatt nem megy másképp??

 

Vannak megoldások, ahol kb 40mm vagy alatta megvan az egész burkolattal. 

 

Én ezzel csináltam: https://www.schluter.co.uk/the-bekotec-system_1.aspx

23mm a panel, amibe a 14es cső megy. 8mm betontakarás kell neki. Erre jön egy 5mm lemez, ami burkolható. Ez 36mm, erre jön a padlólap. 

 

Ez: https://www.uponor.com/hu-hu/termekeink/padlofutes/minitec-padlofutes

még vékonyabb, de csak 10es benne a cső.

Előzmény: [tamkov] (2667)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2677

Ne menjünk át a kötekedésbe. 

 

Nem lesz neki szigetelés, ez az elején látszott. hiába rak a csövek alá csőhéjat, az egész rárakott burkolat sem lesz elszigetelve a betontól, sőt, arra lesz ragasztva. A csőhéjnek csak akkor lenne értelme, ha az egészet telibe terítené valami szigeteléssel, csak ara meg nem tud burkolni.

Előzmény: peterch (2676)
peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2676

Szia !

 

Most , hogy írja a fütött pince meglétét , akkor semmi .:-)

 

Szerinted a padlófütésnél a csöveket miért a höszigetelés fölé szerelik és a felette lévö betont használják a tárolásra ?

https://mesterekfutara.hu/blog/padlofutes-retegrend-hogyan-keszul-az-egyik-legnepszerubb-futes-tipus

Előzmény: halaloszto (2673)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2675

Nem rossz ötlet. Azért kérdezek, mert nem tudom hogy egyáltalán kell-e foglalkozni vele.

Egy kb. 15nm felületet kell csak becsöveznem, gondolom nem kis meló lesz, de apránként majd meg lesz.

Előzmény: Téli nap (2671)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2674

Hőszigetelés hiánya nem lesz gond, alatta a pince is fűtött lesz, a beton födém meg talán tárol egy kis hőt is.

 

Előzmény: Törölt nick (2670)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 1 2673

Mi értelme a betontól szigetelni? Pont az a cél, hogy a beyont fűtse, nem? Kötbe kell önteni csemperagasztóval vagy aljzatkiegyenlítővel, amelyik olcsóbb.

Előzmény: peterch (2672)
peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2672

Szia !

 

Szerinted , ha akkora hornyot vágna , hogy egy félbevágott 6mm vastag csöhély is beleférjen , akkor az nem segítene ?  Nem dörgölné ki az ötrétegü csövet , ha esetleg valamennyit tágulna-összehúzódna és azért némi höszigetelés is lenne lefelé a beton felé .

Előzmény: Téli nap (2671)
Téli nap Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2671

  És az akadálya annak mi, hogy az elhelyezés után  híg cementes masszával kiöntsed ?

 

 Az ötlet amúgy elég meredek. Sok munka,  ....   a hőszigetelés hiányossága.

Előzmény: [tamkov] (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2670

Csak egy kíváncsiskodó kérdés, a lefelé történő hőszigetelés hiánya ez esetben lesz gond?

 

Egyébként léteznek vékonycsöves padlófűtések is.

Előzmény: [tamkov] (2667)
peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2669

Szia !

 

Szerinted az ötrétegü csö nem ugyanolyan meleg mint a réz , amennyiben mondjuk 35°C-os víz folyik benne ?  Maximum egy 20cm-es darab csöhéjat vágsz és azzal azt a részt befeded ahol van a kontakthömérö , hogy minél pontosabb legyen a mérés .  Vagy rosszul gondolom ?

Előzmény: groBer schwarzer (2668)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2668

Szia

Ötrétegű csővet nem fog mérni egy ilyen de azért köszi....

Előzmény: peterch (2664)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2667

Sziasztok!

Utólag szeretnék padlófűtést csinálni egy helységbe. Másképp nem megy, hornyot kell vágnom a betonba.

Viszont azon gondolkodom, hogy a horony alján a vágás és vésés után elég érdes, éles lehet. Nem vágja ki a padlófűtés csövet ha picit is mozog a hőtágulás miatt?

peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2666

Szia !

 

Igen van .

Előzmény: nixon70 (2665)
nixon70 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2665

Van áramlásmérőd az előremenőn?

Előzmény: peterch (2664)
peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2664

Szia !

 

Laikusként írom !

 

Én is az osztó-gyüjtön a visszatérön állítottam be a térfogatáramot . Elvégre a radiátorokon is azért hívják torlónak az alsó kilépö szelepet , mert azzal állítod be a térfogatáramot . Ha hiányzik a hömérö , akkor veszel annyi darabot , ahány helyiségben van letekerve fütéskör ( ha minden helyiségben ahol több kör van egyforma hosszúsággal, akkor egy darab hömérö elég ), amiket rászerelsz a helyiségkörökre , amit szeretnél beállítani . Utánna lehet állítgatni , de a helyiségekben is mérni kell a hömérsékleteket . Kis idöt igénybe fog venni , mert elöször fel kell füteni az összes helyiséget , aztán lehet tovább finomhangolni .

https://www.nemsemmi.hu/Cso-homerseklet-mero-kontakt-homero-Egyszeru-felsz Például valami ilyen .

 

Előzmény: groBer schwarzer (2663)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2663

Köszönöm...Gondolom az a cél,hogy mindegyik körön ugyanaz a hőmérsékletű víz jöjjön vissza...tehát egy hosszabb körnek nagyobb térfogatáram kell mint egy fele akkorának..ha jól értelmezem.Viszont egy alapvető kérdés felmerült bennem ,miért ezeket a térfogatáram szabályozókat kell tekergetni,miért nem a visszatérőn levő elzáró csapokat?azzal ugyanúgy állítom a térf.áramot.  Illetőleg nem nagyon értem az osztó gyűjtő gyártókat...nem lenne egyszerűbb a beállítás ,ha minden egyes visszatérő csonkra raknának egy hőmérőt? így körönként tudnám a visszatérő hőm.-t egymáshoz viszonyítani és akkor egyszerűbb lenne,hogy most melyiken nyissak vagy zárjak...NEM? persze csak így laikusként kérdezgetem(okoskodom:-)) de v.hogy nekem ez így lenne logikus..kiváncsi lennék ,hogy jó irányba gondolkodom? vagy nem.Üdv GS

Előzmény: nixon70 (2662)
nixon70 Creative Commons License 2021.09.09 0 0 2662

Az előrén állítsd 2-esre az összeset, a visszatérők teljesen nyitva legyenek.

Ha elkezded a fűtési idényt, finomíthatsz rajta(+,-).

Amúgy a kisebb körök lehet elmennek 1- 1,5-el, a nagyobbaknak lehet kell a 2,5-3.

Majd kitapasztalod.

Előzmény: groBer schwarzer (2661)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2661

Űdvözlet.

 

Padlófűtés osztó -gyűjtő beállításával,beszabályozásával kapcsolatban tud valaki eligazítást adni...

 

Kérdéseim: Van az előremenő osztón lévő áramlásmérő(k) ezt honnan tudom milyen értékre kell állítani? Mindegyik körnek ugyanazt az értéket kell mutatnia?/bár gondolom nem ,mert ha a körök nem egyforma hosszúak akkor..?/

Mit állítok a visszatérő osztón lévő elzárható szelepekkel? vagy ezeknek tökig nyitva kell lenniűk? és csak az előremenőn lévőn kell állítgatni?

Köszönöm válaszaitokat GS 

 

vadrajder Creative Commons License 2021.09.04 0 0 2660

Szia, esp8266-os mikrovezérlők vannak mindenfelé a házban, egy részük szobahőmérsékletet mér, egy kint van az udvaron, másik részük szelepmozgatókat kapcsolgat, illetve van egy a kazánnál is (előremenő/visszatérő mérése, teljesítményállítás). A logikát szoftver intézi a házi szerveren. Szelepmozgatók aliexpressről rendelt 3 ezer forint körüli vackok, pár már elhullott de pótoltam, amelyik 2 hónapnál tovább bírja az nem selejtes. Idehaza is lehet kapni, ahogy néztem computhermnek matricázva van pont ugyanaz dupla áron de még így is olcsóbb mint a márkásak.

Előzmény: hokitojas (2658)
pulsarxp Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2659

Szia,

köszönöm, rá rá találtam, de 3 hónapja nem válaszol semmire. Elküldtem neki mindent, de azóta semmi kommunikáció

Rákérdeztem, hogy gond van, vagy valami hiányzik, de arra sem kaptam választ.

Előzmény: Papus74 (2656)
hokitojas Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2658

Szia!
Milyen vezérlő, szelep mozgatok vannak szerelve nálad?

 

Köszi

Előzmény: vadrajder (1892)
hokitojas Creative Commons License 2021.08.31 0 0 2657

Sziasztok!

 

Biasi gázkazán és csak padlófűtés van. A gyári termosztátja az be halt. Ez tudta csak a külső hőmérséklet érzékelést (természetesen kint van a gyári külső érzékelő).

Most már csak ugy megy hogy be állítok egy hőfokot azt annyira fűt fel.

Most hogy közeleg a tél valamit kezdenék ezzel.

Mennyire jók az okos termosztátok?

Mennyire van értelme egy olyan rendszer kialakításának hogy zónákra bontom minden szelepre motor és ugy vezérelni? (ezt túl költésgesnek találom/nem biztos hogy meg térül)

 

Előre is köszönöm

Papus74 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 2656

Szia

 

Amennyiben még aktuális: https://gaznelkul.hu/index.html

 

Mi is vele terveztettük, nem volt gondunk vele.

Előzmény: pulsarxp (2653)
Jegyzőkrém Creative Commons License 2021.08.21 0 0 2654

Sziasztok! 70-es években épült 2 generációs ház alsó részének a fűtését (80m2 nettó) szeretném korszerűsíteni padlófűtéssel. Jelenleg öntött terazzo burkolat és régi fa parketta van. A lakás alatt egyik oldalon garázs van, a másikon föld/ salak. A ház le van szigetelve, csak sajnos a lábazat felett... Érdeklődnék, hogy szerintetek a meglévő burkolatra, - nyilván a parkettát felszedném-, vékony rendszerű padlófűtést telepíthetek minimális, max 1-2 cm szigeteléssel? Gondolok itt Uponor minitec rendszerére, vagy a Wavin 25mm-es rendszerére, Rehau, vagy Floortherm 2cm-es rendszerére stb… Vagy ez az egész illúzió, és lefelé elmegy a hő, a nem megfelelő hőszigetelés miatt? Köszönöm a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!