Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1986

a 3.vedlett tolla legyen kínőve 3/4-ig az első tréning napján ez kb70napos fiatal.(10km). A többi butaság!!

Előzmény: pyrogalamb (1982)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1985

nekem egy 20x-os ker bajnok tanította Pásztor R.-nek hívják! :)

Előzmény: gr82wök6ószfater (1984)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1984

"Minden május 20. után gyűrűzött fiók felesleges!!!!!!"

 

???

Azért ezt így kijelenteni,,,

Neked ha esetleg még nem is "jött be", attól még másnál lehet belőle valami.

A május 20.-a előtt gyűrüzöttek hány %-a is szokott "selejt" lenni?

 

Előzmény: Törölt nick (1981)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1983

"Tenyészeket" egyáltalán nem vagy csak nagyon keveset hagyok ,a jövőre már versenyző idei fiatalok utódait fogom meghagyni

Előzmény: Törölt nick (1981)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1982

Ezeket is küldöm mindenképpen ,az egyik egyesületi tag azt tanácsolta hogy 2 hónaptól időebb fiatalt mindet lehet küldeni .Nála még olyan is van ami most kelt ki.

Előzmény: Törölt nick (1981)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 1981

Minden május 20. után gyűrűzött fiók felesleges!!!!!!

 Kivéve ha nélkülözhetetlen génrögzítés a cél.

Nem vedlenek ki és csak a helyet és életteret fogják a versenyzőktől.

A versenyzők elvesznek mert nincs helyük, verekedni kell a kajáért vízért stb Idegi nyugalmuk nincs az otthonlévő kipihent társaik miatt akik könnyedén leverik a megszokott helyükről.

A ki nem vedlett sarjúk meg jövőre vesznek el.

Oszt azt fogod mondani hangosan:" Szar a program és szarok a galambok"!

Majd minden öreget levágsz és drágapénzért hozol még szarabbat.

Előzmény: pyrogalamb (1980)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1980

Folyamatosan jönnek ki a fiatalok és kerülnek át a dúcba

Előzmény: Törölt nick (1979)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1979

Most kerültek át? Minek azok? Nemvedlenek ki!Tedd azokat máshova.

Előzmény: pyrogalamb (1978)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1978

A sötétítés nem befolyásolja negatívan azokata fiatalokat amik még csak most kerültek át a fiatalok dúcába?

Előzmény: Törölt nick (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1977

Úgy szabályozd a rázást, hogy a következő letojás neked a legjobb időre essen.

pl: Legyen olyan akinek 16napos tojása legyen az első versenyre másnak 12, másnak 6, másnak meg pépes fia, vagy tokos fia. Találj ki egy neked tetsző koreográfiát. oszd ki a szerepeket.(szerintem ez a legszebb a galambsportban)

De a sötételést alkalmazd. Nyugodtak lesznek. Erőt spórolnak a szezonra. Idegi nyugalom kell!A könnyű kajával a szervezetet kíméled. Nem szaporodik fel a salakanyag a máj a terhelés idejében végezheti a munkáját.

Előzmény: pyrogalamb (1976)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1976

Augusztus közepére szerintem már sok ülni fog ,amik meg nem azok csak naturálba mennek mert sok olyan van amelyik még csak 1,5-2 hónapos.

Amelyik már most ül azoknak rázzam össze a tojást vagy neveljenek?

Előzmény: Törölt nick (1975)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1975

Egyénenként változó! Meg kell figyelni. Álltalában a lányok 12-16 napos tojásról a fiúk meg szemről etetős csipaszról. De ez egyénenként más, megfigyelés kell!!!!!!!!!!!!!. Neked is ezt kell tenni. Kis füzetbe írod, mikor kit, hova miről küldted mikor jött , mit csinált, milyen állapotban volt milyen idő volt és mit kaptak.(NAPLÓ) és hatalmasat lépsz előre!!!

Nekem volt egy hímem aki mindíg jól jött csak akkor ment be ha tojása volt, meleg és az alatta lévő hím nem volt otthon. 7-ből 2 helyezése lett ezért.

Előzmény: pyrogalamb (1974)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1974

Milyen fészekállapotról a legnagyobba motiváció?

Előzmény: Törölt nick (1973)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1973

Nem baj. Ez a szakaszos párosítás. Más a fészekállapot. Lehet belöle az elején és végén is dij.(neked)

Előzmény: pyrogalamb (1972)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.02 0 0 1972

1-2 pár korai fiatal már párba állt és letojt a fiatalok dúcában a sarkokban.

Előzmény: Törölt nick (1971)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 1971

Huh egy hónap késében vagyunk! Elfelejtettem!

Szedd szét a felnőtt tojókat és tedd külön félhomályba. Nyugalom és kevés átlagos kaja.

Fiatal hímeket(meg a lányokat is ) sötítsd le. Legyenek őkis szétszedve. Du 16.00-ig erős félhomály(fehér lepedő)(itt a lemaradás). 16.00 után lepedő le be a friss víz kevés kaja majd fél óra mulva kiengeded.

Amíg mennek takarítás. Majd kaja és behívás. Kaja versenyXdiétás de szüken.

Első tréningnél a lepedő le . Majd ha hazajöttek várják a felnöttek őket és áljanak párban ahogy akarnak.

Kaja marad. Majd 5nap tricho és 5 nap coli jellegű kezelés. (Az első versenyre úgy mennek, hogy vas-csüt tricho kezelés és szombat a gyűjtés)

Kb 1 hetes tojások lesznek az első versenyre. Ha szakaszosan tudod csinálni az is jó.

Versenykaja kb Vasárnap érkezés kevés a fenti keverék, hétfő csak minimális(2-3 szem) kedd este 19.00 ig dettó majd 2x-s mennyiség  full versenyből, szerda reggel-este dettó, majd csüt szintén, péntek mint vasárnap. Szombat a gyűjtés napja meg semmi kaja, de min lehet.

A kulcs a takarmányozásban van, ill a fiatal galamb fészekállapotán. (nem vedlik és nyugodtan üldögél és kotlik)

Valahogy ez legyen a váz de járj utána kedved szerint.(92-93 ban nekem ker bajnokságot hozott de a fater nem bírta cérnával és utánna mindíg szarakod )

Előzmény: pyrogalamb (1970)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.02 0 0 1970

Lassan aktuális az idei fiatalokkal való fészekről versenyzés kérdése.

Még tavaly írtad hogy ha itt az ideje írsz róla

Tunál róla vmit írni?

Előzmény: Törölt nick (1965)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1969

Nem kell nekem gratulálni.

Nekem aztán oly mindegy ki hogyan tanulja meg. Csak amikor valaki tapasztalatot ir le lehurrogja a jónép.

Felőlem legyen kakas, bak, gácsér.

 

Ezzel meg is lesz a szinvonala a topicnak.

GRATULÁLOK!

 

Tanitgassátok egymást!

Előzmény: matyika70 (1966)
elianar Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1968
matyika70 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1967

Nogyon szépen megköszönöm neked!

Előzmény: Törölt nick (1965)
matyika70 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1966

Örülök neki ,hogy TE mindenben olyan jártas vagy!GRATULÁLOK!!!

 

Előzmény: Törölt nick (1964)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1965

A lányok feje keskenyebb, orrdudoruk kissebb. Ha turbékolnak nem söpőrnek a farkukkal.Ilyenkor kicsit meg vannak szeppenve és titkolják de ...

Előzmény: matyika70 (1963)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1964

Kan? o.O

 

Egyet tanuljunk már meg, kérem szépen.

Aki tényleg galambokkal szeretne foglalkozni, az tanulja már meg a nemek rendes kifejezését.

 

Galamboknál hím és tojó van.

 

Kan az a kutya vagy a disznó.

 

Bocs az offért, de ez azért elég szégyen szerintem a topicra nézve.

Előzmény: matyika70 (1963)
matyika70 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1963

Sziasztok!

Fiam hozott 6 pár postagalambot. Ha valaki meg tudná mondani,hogy hogyan tudjuk megkülömböztetni,hogy melyik a tojó és melyik a kan nagyon megköszönném. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1962

Köszönöm a többirányú megközelítést.

 

Beszerzés: 2-2 párt vettem, fiatalok voltak a keringők, az antverpeniből csak a hím. A kicsik már mind nálam születtek és vadak lettek. Összesen 8an vannak, 6 keringő és 2 díszposta. Mivel aug.15től befejezem a galambászatot sztem ez a vadság téma már így is marad. Kaptam volna postákat idén, ha nem kell költöznünk, de így nem láttam értelmét. Na, majd egyszer máskor.

A főtt tojást megpróbálom, de ezek amúgy nem esznek meg semmi különösebb dolgot a magokon kívül.

Köszi nektek!

Sz

FvT Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1961

nyilván , láttam már szelíd farkast is, de azért egy labradorral könnyebb dolgom lenne...

 

igazad van , teljesen más oldalról nézzük a dolgot,

 

én még szelíd röpgalamb falkát nem láttam, de ez nem zárja ki , hogy nincs .

 

de azért azt nyugodtan elhiheted , hogy a postagalambbal ez a munka nagyságrendekkel könnyebb és egyszerűbb

Előzmény: Törölt nick (1959)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1960

Nulla! Kisgyerek korban kezd. Bobonak megy már minddel.(46db)

Előzmény: Törölt nick (1952)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1959

Szerintem nem fajtától függ a szelidség.

Nekem magyar szarka keringőim voltak és azok is a kezemből ettek, sőt most a kacagó gerléim és a pálmagerléim is a kezemből esznek.

 

Odafigyelés, türelem játék az egész.

 

Tavaly kaptam egy kacagó gerlét...na hát az vad volt a javából. Mikor bementem a röpdébe azonnal szökni akart, neki-neki repkedett a dróthálónak. Már azon voltam hogy eladom.

Végül párba tettem és amint meglett az első tojás és próbáltam felényúlni, csak felfújta magát és ennyi. Azóta már az ágon is meg tudom simogatni, teljesen szelid lett.

 

Én naponta többször is kézbe veszem a madaraimat, a kicsiket meg folyamatosan.

 

Előzmény: FvT (1957)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1958

Szia!

 

Főzz meg egy tojást és reszeld le, majd add be nekik egy kis tálkában. Ezt pár napig ismételd meg. Utánna ha már meglátják akezedben azt a tálat amiben a tojást szokták kapni már gyerekjáték lesz az egész és még éhezniük sem kell.

Nálam bevállt mindenféle galambnál.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1952)
FvT Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1957

az egyik sarkalatos pont, az maga a fajta

 

talán postagalambot ( verseny) lehet a legkönnyebben kézhez szoktatni , utánna a nagytestűek jöhetnek

 

a keringő félék a legproblémásabbak. tapasztalt vagy erre vigyázó tenyésztőknek valamelyest sikerülhet, de általában ha bemész egy ilyen dúcba

az összes a legtávolabbi sarokban egy kupacban, vagy a meszetet kaparják le a falról

még kis dúcban is minimum egy Buffon technika kell megfogdosni őket ( de láttam már horgász merítőhálós elkapási módot is)

 

de , hogy TE egy szegedi keringőt vagy valami hasonlót szájból etess , ahhoz nagy mágusnak kell lenned

Előzmény: Törölt nick (1954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!