Keresés

Részletes keresés

Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 65

:D

Előzmény: Törölt nick (59)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 64

":)) Igazad van, nem emelkedett semminek az ára. :))"

 

Ilyet nem mondtam, ne próbálj meg ilyesmit a számba adni, mert nagyon undorító vitastílus.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 63

"bár az is csak az adott állapot jegelése volt,"

 

Aha, jegelés.... Ami most van, az meg a menetelés a szebb jövő felé. Értem. Csoda, hogy a plafon még nem mozdult meg a fejetek felett, ahogy magyarázzátok a bizonyítványt.... Csak tudod az a nagy kár, hogy Orbán ezzel a "jegeléssel" fényezte magát és az országot 2010 tavaszán brüsszelben. Lehet ő nem is jegelésnek tartotta? Ajvééé! 

Előzmény: Vasgerinc (58)
Vajk Creative Commons License 2011.08.16 0 0 62

Persze, most nincs köze.

Bezzeg fleto egyedül maga volt felelős az egész 2008-as világválságért..:)

Vagy ezt már elfelejtettük?:)

Előzmény: linfury (51)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 61

Az más kérdés, hogy mire érdemes felhasználni, arról lehet vitázni, de ne úgy mutassuk már be, hogy pénzt tett félre az előző kormány...

Előzmény: Törölt nick (53)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 60

Az idézett változáshoz valóban nincs sok köze a magyar gazdaságnak, ahhoz viszont igen, hogy a térségben a forint szerepel a legjobban, az általam idézett rész pedig ezt is tartalmazza.

Előzmény: linfury (51)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 58

Ezt tudom, ezért nem említettem őket. Gyurcsányhoz képest valóban jól csinálták, bár az is csak az adott állapot jegelése volt, vagyis nem lépetünk volna ennyit előre (makrogazdaságilag), mint most. És hát azért azt sem kell elfelejteni, hogy a Gyurcsány kormány teljesítményéből jelentős részt vállalt Bajnai is.

Előzmény: Pater Altenberg (49)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 57

Hja hogy gyün? Akkor jó, gyüjjön.... 

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 56

"Érzékeltem némi kezelésiköltség növekedést a bankomnál (nagyon csekélyt), a multik áraiban rendkívüli változást nem láttam,"

 

:)) Igazad van, nem emelkedett semminek az ára. :))

Akkor neked is újra és ez is csak egy a példák között.... A rohattmultik ugye.....

Az E.on Áramhálózati részlege az idén nem fejlesztett saját beruházást. A beszállítóik nem kapták meg azt a keretet, amire leszerződtek. Hogy miért? A különadóknál keresgélj. No és mi lett ennek a következménye? Beszállítók - magyar (!!) vállalkozások - mentek tönkre, aki még talpon van, az létszámot volt kénytelen csökkenteni a kevesebb munka miatt. De nem, semmi gond, itt minden fasza, a multik fizetik meg az árát, háthogyne! :) 

Igazság szerint nem nevetséges, de sajnos már csak rögöni van kedve rajta az embernek.... 

Előzmény: Vasgerinc (55)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 55

Nagyon rajta volt a szoclib társadalom, hogy bebizonyítsa azt, hogy az egészet átterhelték ránk. Sikerült? Vannak erről adataid?

 

Érzékeltem némi kezelésiköltség növekedést a bankomnál (nagyon csekélyt), a multik áraiban rendkívüli változást nem láttam, ezt akkoriban meg is vitattam más topikokban, és senki sem tudott reagálni a bemásolt neten megtalálható árlistákra. Azt viszont érzem, hogy egyszer volt egy kisebb mértékű gázáremelés, szoclibék idején évente 2-4 alkalommal emelték komoly százalékokkal. És nekem ez nagyon fontos, sokkal fontosabb a médiatörvénynél, meg a hasonló magasröptű dolgoknál.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 54

Ha nem figyelsz oda, lassan az gyün, hogy a te vödröd nagyobb.

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 53

Akkor - derága barátom (!!!) - vissza kellett volna fizetni annak, akitől kaptuk és nem részvényt venni rajta! Erről ennyit!

Előzmény: Vasgerinc (48)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 52

Minő boldogság. Végre vki aki nem hazudik.

Előzmény: Kannaváró (34)
linfury Creative Commons License 2011.08.16 0 0 51

Van abban valami báj, mikor egyesek  erősödéskor elfelejtik, hogy ezekhez a mozgásokhoz qrvára semmi köze a magyar gazdaságpolitikának - bezzeg 270-nél tudták :)))

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 50

Én is röhögtem, amikor elmondták kedvenceid, hogy a szocik mindent elloptak, még az IMF pénzét is,

 

Sok hülyeséget mondtak már a fijúk, de erre az egyre spec nem emlékszem.

 

Mellesleg a "kedvenceid" dógot szerintem ne erőltesd, nem fogsz belőle jól kigyünni.

Előzmény: Törölt nick (43)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.16 0 0 49

2010 májusáig nem Gyurcsány, hanem a példaadó, és lassan visszasírt Bajnai-Oszkó kormány próbálta menteni az országot.

Előzmény: Vasgerinc (44)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 48

Ja, hogy erről a pénzről van szó? Az nem pénz barátom, hanem adósság/hitel/tartozás.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 47

A multik különadóját, a bankadókat szerinted ki fizeti meg valójában? Ugye nem gondolod, hogy az érintettek a saját zsebükből és ebből semmit nem nyomtak rád, rám és a többi adófizetőre, mert itt nyomban lefordulok a székről..... 

Előzmény: Vasgerinc (44)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 46

Milyen pénz volt félretéve? Még az autópályák, amivel kampányolni szoktak, sincsenek kfizetve basszus.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 45

De elpirul. Valahányszor megjelennek a posztjaid rajta.... Pedig nem ennek a szerencsétlennek kéne helyetted pironkodni. 

Előzmény: Törölt nick (41)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.08.16 0 0 44

2010 tavaszán (bár szerintem inkább nyarán) csináltak néhány hülyeséget, de hosszútávú, vagy jelentős hatása azoknak nem volt. A forint általában jobban szerepel a térség valutáinál az Euróval és a frankkal szemben a kormányváltás óta, bár kétségtelenül voltak rosszabb szakaszok.

 

Hoztak több számomra is ellenszenves intézkedést (ha a mostani munkatörvény-tervezetből is oks dolog megvalósul, akkor engem biztos el is veszítettek, mint potenicális szavazót), de bizony kétségtelen, hogy ezekre azért volt szükség, mert az őket megelőző 8 év alatt olyan adósságot halmozott fel az ország, amit vissza kell fordítani, különben mi is Görögország sorsára jutunk, sőt megkockáztatom, hogy ha Gyurcsány vitte volna 2010-ig és az után is az országot, már ott tartanánk.

Nem mehetnek tovább úgy a dolgok, ahogy eddig, hozni kell olyan intézkedéseket, amelyek kétségtelenül népszerűtlenek lesznek.

Az egy dolog, hogy büntetőjogilag nem lehet megfogni Gyurcsány, meg a többieket, de ettől még az adatok nem hazudnak. Az ő 8 évükben az államdósság 52%-ról, 82%-ra emelkedett, a GD növekedés üteme pedig 2006 után rohamosan csökkenni kezdett.

 

Közel sem mondom azt, hogy a kormány tökéletesen kormányoz, és nem ujjongok, viszont a helyzet az, hogy egyelőre továbbra sem gondolom, hogy lenne alkalmasabb politikai erő az ország kormányzására. Lehet, hogy a szoclibek nem vették volna át a manyup pénzt, nem vetettek volna ki bankadót, nem csökkentették volna a közszférát, viszont meg is lenne az eredménye.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 43

Én is röhögtem, amikor elmondták kedvenceid, hogy a szocik mindent elloptak, még az IMF pénzét is, de ők, a fidesz, ebből a szocik által ellopot pénzből visszavásárolták a MOL részvényeket. Ugyan még buktunk is rajta, de mit számít az.... Ezen valahogy azóta sem röhögsz és nem törik tőle a bordád. Vajon miért? Nem kell válaszolnod, keress inkább egy orvost de előbb egy masszív fotelt és akkor nem lesz szükséged az előbbire.... 

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 42

pofátlan, inkoherens mosollyal

 

 

Ammeg milyen, szakadozott?

Előzmény: Pater Altenberg (39)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 41

De azért megy a sivalkodás: "Már miért ne lehetne visszamutogatni, ha egyszer van olyan számla 2002-2010-ről, amit most kell fizetni."

Az egészben az a legcsodálatosabb, hogy ilyenkor nem hevül túl egyetlen fidesznyik arca sem....

 

 

Szerintem inkább az a csoda, hogy ilyen nyolc év, illetve visszamutogatás után még nem pirul el a monitor, miközben ezeket leírod.

Előzmény: Törölt nick (33)
Pater Altenberg Creative Commons License 2011.08.16 0 0 39

Egy tegnap törölt fröcsögő topik két legfröcsögőbb jobber fröcsögője (az egyiket biztos, a másikat nem tudom: törölték) pofátlan, inkoherens mosollyal írfák be. hogy ők, ők ketten legalábbsd jobban élnek, és nekik ez a fő. Oda is beírtam: "Bravo!"

Kannaváró Creative Commons License 2011.08.16 0 0 38

"Talán inkább most kellene előretekinteni..."

 

Lósz@rt, mama! A Magyar lelki alkathoz immanens módon hozzátartozik a múlton való búsongás.

Előzmény: Qqberci (30)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 37

A pénzt meg, amit félretettek valakik a részletekre

 

 

Ne viccolj kartács, mert repedt a bordám, és fáj, ha röhögök.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 36

Cserébe áttérünk a muzulmán hitre vagy mi?? Asszem baxhassák ezek Mária országát.... Már kezdem sajnálni azt az árját, akit tegnap a strandon láttam egy turuly-tetkóval, ami az egész hátát beterítette.... :)

Előzmény: Törölt nick (32)
schlumberger Creative Commons License 2011.08.16 0 0 35

Ahhoz kellene valami hozzáértés is, nemcsak zsebeknek tömése...

Előzmény: Qqberci (30)
Kannaváró Creative Commons License 2011.08.16 0 0 34

Ez volt az önbeteljesítő jóslat. 0rbán megígérte, megvalósította.

Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!