Keresés

Részletes keresés

speedlight Creative Commons License 2009.12.06 0 0 197
Ez olyan újonnan regisztrált nickeken is segíthet, akiket esetleg a klub tagjai bírtak rá a regisztrálásra, kifejezetten a klubhoz való csatlakozás érdekében. :)
Előzmény: Lutra (194)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 196
Köszi, meg is teszem, beírom a tervezetembe!
Előzmény: Lutra (194)
vadmurok Creative Commons License 2009.12.06 0 0 195
Tudom, hogy az az igazi bajod, hogy nikonos vagyok :)

(Lassan meglesz a 300!)
Előzmény: 61antana (190)
Lutra Creative Commons License 2009.12.06 0 0 194
Éppen akartam említeni, hogy bölcs dolog volna kiegészíteni a szabályzatot olyképpen, hogy mondjuk valahány klubtag ajánlása a jelentkező vonatkozásában-voltaképpen személyes felelősségvállalása- pótolhat hiányzó hsz-mennyiséget.
Természetesen a végső döntés így is a Grémiumé.
Előzmény: tyutyus (192)
Lutra Creative Commons License 2009.12.06 0 0 193
De, csinálhatja, csak nem bírja /sokáig/!.:-)
Előzmény: tyutyus (188)
tyutyus Creative Commons License 2009.12.06 0 0 192
Letiltott nikkel való azonosulással lenullázza ezt a nickjét is :-)
De ezt az ismeretségből származó ajánló rendszert be lehet falazni esetleg a szabályzatba.
Előzmény: 61antana (190)
vadmurok Creative Commons License 2009.12.06 0 0 191
Juhász Győző.
De ahol a hozzászólások száma számít, nem az értelme, hát...
De azt is írhatnám, hogy abba a klubba, ahová engem felvesznek, én be nem lépek :)
Amúgy nem bírom a zártságot.
Előzmény: telescoper (186)
61antana Creative Commons License 2009.12.06 0 0 190
Ne sértődjél már meg! Neked van előléleted, csak nem mindenki tud beazonosítani. A nickjeidet meg ha jól tudom a polidiliben veszítetted el, nem a fotó-videó szekcióban.

Írd meg az előző nickjeidet és egyből aki eddig nem tudta ki vagy, egyből rád ismer!
Előzmény: vadmurok (189)
vadmurok Creative Commons License 2009.12.06 0 0 189
Oké, akkor igyekszem, hogy meglegyen a 300 (8 hiányzik mindössze), és aztán nem fogok jelentkezni a klubba.
Előzmény: telescoper (186)
tyutyus Creative Commons License 2009.12.06 0 0 188
Igen, aki nem bírja, az nem csinálhatja :)
Előzmény: Lutra (183)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 187
Itt marad az indexen. A zártság kialakításának elsődleges oka, hogy pl a 350d-ben is előfordult, hogy oda átkerült más fórumok kardozása. Továbbá zavarólag hat olykor, ha megjelenik kardokkal, lőfegyverrel ember pl. fikanikkel. Másként szólva, nem azért járatom a gépem, hogy hülyéket lássak.
Előzmény: topoly (184)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 186
Sajnos 1 nikk, egy előélet. Tehát nem a válasz.
Előzmény: vadmurok (182)
vadmurok Creative Commons License 2009.12.06 0 0 185
Bocs: a végén ? van!
Előzmény: vadmurok (182)
topoly Creative Commons License 2009.12.06 0 0 184
"Javasolni csak olyan tagot lehet, aki az Index Fórumán huzamosabb ideje fórumozó, azaz a hozzászólásainak a száma minimum 300."

Muszáj lesz többet offolnom:)

Valami egyszerű eligazítást kérnék. Azt értem, hogy egy húron pendülő és egymást ismerő nickkek színvonalasabb társalgást folytatnak. Bizalmi alapon, jogos. De nem világos, hogy a (zártkörű) klubtopic itt marad az Indexen (és azon belül topic szerűen alakulnak ki a beszélgetések témái), vagy átköltözik a fotobolondok.hu-ra? A fotobolondok.hu a canon dslr vázak júzereit gyűjti össze, itt mi a rendező vagy közösségformáló elv? Elnézést, ha nagyon láma a kérdés, de próbáltam átfutni az eddigieket, nem találtam egyértelmű válaszokat.
Előzmény: telescoper (180)
Lutra Creative Commons License 2009.12.06 0 0 183
Ezért kell olyan tagokat beválasztani a Grémiumba, akikben megvan a helyes kiválasztás és döntési képesség tehetsége.
A tévedés kockázata természetesen akkor is létezik. Ennek terhét IS fel kell vállalnia azoknak, akik majd Grémiumként a klub érdekeit képviselik.
Előzmény: speedlight (181)
vadmurok Creative Commons License 2009.12.06 0 0 182
Előző nickek beleszámítanak a 300-ba :)
Előzmény: telescoper (180)
speedlight Creative Commons License 2009.12.06 0 0 181
"tény, hogy a klubban létezik a kizárás lehetősége, de mindig könnyebb dolog valakit nem felvenni, mint utólag kizárni."

Kérdés, hogy melyikkel veszít nagyobbat a klub.
Előzmény: Lutra (179)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 180
Teljesen igaz, amit írsz. Az alapító tagokat ld. az előző hszben (majd összeállítom konkrétan) a szabályzatban lenne megszorítás, ki lehet tag:

I. Tagok, Tagfelvétel
A klub tagjai azok az Index Fórum felhasználók, akiknek jogosultsága van a Klubban hozzászólásokat írni. Az alapító tagok névsorát a melléklet tartalmazza. Klubtaggá az válhat, akinek a felvételéhez a Klub grémiumának tagjai hozzájárulnak az alábbiak szerint:
1. Minden felvételhez minden esetben 2 javasló/támogató tag szükséges.
Javasolni csak olyan tagot lehet, aki az Index Fórumán huzamosabb ideje fórumozó, azaz a hozzászólásainak a száma minimum 300.
Előzmény: Lutra (179)
Lutra Creative Commons License 2009.12.06 0 0 179
Még egy apró tapasztalati megjegyzés..

Ahogy olvasom, elhangzott az is, hogy mindenkit fel kell venni, aztán, ha nem okés a tag, akkor kizárni.

Véleményem szerint- ha számít ez valamit- mindenképpen kell szűrőket beleépíteni a felvételi rendszerbe, több okból is.
Először is érdemes megvizsgálni bizonyos szempontok szerint a felvételt kérő "előéletét" eddigi hozzászólásain keresztül. Sok mindenre lehet ezekből következtetni. Tudom, hogy ez így eléggé "gestapós"-nak tűnik, de mindez a tagság és a klub békéje és rendje érdekében történne.
A második dolog az elsőből következik: tény, hogy a klubban létezik a kizárás lehetősége, de mindig könnyebb dolog valakit nem felvenni, mint utólag kizárni. A kizárás megvitatása eleve megosztottsághoz- egy klub legnagyobb ellensége!- vezet és a kizárandó személy számára is sokkal megalázóbb, mint nem bekerülni a klubba.
Fontoljátok meg.
Előzmény: telescoper (176)
KTTech Creative Commons License 2009.12.06 0 0 178
Igen, oda csak azok regisztrálhattak, akik aktív tagjai a 350D topicnak. 1-2 kivétellel.
Előzmény: telescoper (172)
KTTech Creative Commons License 2009.12.06 0 0 177
Másik fórumon vagyok moderátor (többön is), itt nem :) ha gondoljátok, vállalom, de ha találtok jobb megoldást, akkor legyen az :)
Előzmény: nemethla (174)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 176
A tervezetemben benne van!
Előzmény: Lutra (175)
Lutra Creative Commons License 2009.12.06 0 0 175
A klubélet egy nagyon lényeges momentumára tapintottál rá. Tehát nagyon fontos, hogy egy zárt topikból semmiféle kifele -a Fórum egyéb tagja/i/ felé- irányuló sértő, vagy bántó, vagy egyáltalán kritikával illető megnyilvánulás ne valósuljon meg.
Ugyanis egyrészt az illető egyénnek, vagy csoportnak így nincs lehetősége védekezni, igazát megtámogatni, ellenérvelni. Tapasztalatból tudom, hogy ez úgy külső, mint belső konfliktusokat okoz hosszú távon. Érdemes a Klubszabályzatban megfogalmazi ezt a feltételt.
Előzmény: telescoper (166)
nemethla Creative Commons License 2009.12.06 0 0 174
Carvi, 61antana, seeman, telescoper, speedlight, páti a játi, kttech, kihagyok még úgyis valakiket... Ki vállalja az öszekötő/ vezető szerepet a modik felé? telescoper?
Előzmény: telescoper (171)
futoz Creative Commons License 2009.12.06 0 0 173
Hát ráragasztod a frontlencsére.
Előzmény: resolv.conf (140)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 172
Például lehetne egy plusz pont a jekentkező neve mellett, hogy van feltöltött képe a fotóbolondokon (aszem oda is csak ajánlás esetén lehet olyan jogosultságot szerezni, vagy rosszl emlékszem?)
Előzmény: telescoper (171)
telescoper Creative Commons License 2009.12.06 0 0 171
A grémium tagjait konkrétan kértik nikkel menevezni, ha szabadna.
Olyanok kellenének, akik elég aktívak, akik sokakat ismernek, szóval érted, hogyan gondolom.

Speedy: a javaslatom az lenne a tgokra vonatkozóan, hogy az lehet majd tag (az indulókal nem hiszem, hogy gond lenne, gyakorlatilag majdnem mindenki, aki alább már jelezte, hogy jönne szívesen) a későbbiekben pedig tagi ajánló alapján a grémium tagjai döntenek (ez nem nyilvános, egymás közti megbeszélés, szavazás alapján). Nagy jóindulattal kezelve a jelentkezőket. Hibák esetén meg letiltással jutalmazva. Így fikanikkek nem jöhetnének be, mert szerepel egy kitétel a javasolt és később idebiggyesztendő szabályzatban, hogy 1-2 hsz-es tag (tehát előélet nélküli) nem vehető föl.
Előzmény: nemethla (169)
speedlight Creative Commons License 2009.12.06 0 0 170
Elmondom én mit gondolok erről, pro és kontra:

Egy-két évvel ezelőtt a DAF topik is látványosan levonult az indexről egy másik fórumszolgáltató zárt, csak tagok számára olvasható felületére, pont az ilyen romboló szándékú, vagy annak vélt topiktársak miatt. Ugyanakkor voltak néhányan, akik itt maradtak az indexen (is). Azt tapasztaltam, hogy nem szívesen járok át a másik, zárt fórumra, mert a megosztottság puszta léte is idegesít. --> Szóval ha felmerül a kommunikációs felület váltása, akkor vagy mindenki egyöntetűen akarja, vagy ne menjünk sehova, különben feszültség marad a társaságban.

Aggódtam azért is, hogy ha "bezárkózunk", akkor nem fognak jönni újoncok, mert nem találnak meg minket - de ez a félelmem végülis alaptalannak bizonyult. :)




Arról, hogy kell a védettség: nekem személy szerint konkrétan 6-7 olyan ember van itt az index fórumokon, akik nem szeretném, ha olvasnák az írásaimat. Ennélfogva sokszor egy csomó mindent le se írok ide, amit pedig szeretnék megosztani a többiekkel.




Az nagyon fontos kérdés, hogy kik határozzák meg, hogy kik a tagok most? És hogy kik lehetnek tagok a jövőben?

Előzmény: theraphosa (165)
nemethla Creative Commons License 2009.12.06 0 0 169
A kezdő levlista? Plusz Seeman?
Előzmény: telescoper (167)
nemethla Creative Commons License 2009.12.06 0 0 168
Olvashatóság legyen nyitott (bárki) Aki kedvet hozzászólni, hadd jöjjön, olvassa el a szabályzatot és jelentkezzen. Így legalább meggondolja, hogy tényleg hozzá akar és tud-e érdemben szólni. A magunk okulására viszont vállalni kell azt is, hogy amit egymásnak írunk, olvasható marad.... de sztem ez jó.
Előzmény: telescoper (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!