Keresés

Részletes keresés

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4464
Szia. Teljesen egyet értek veled! Én tavaly megcsináltattam a haver szlovák dokival a tesztet meg töle tudok e betegségröl. A saját hatoságunk még erre sem járt. Meg a szaporitók is sz'arnak rá. Minket meg akik komolyan vesszük az állatainkat szivatnak csak. Be chippeltettem tavaly elött a kutyáim,oltatom stb. De tele a környék kóbor kutyával. Se ellenörzés se sintér. Meg most ez a tüz gyujtás tilalom. Ép eszü ilyet hogy talált ki? Biztos nem volt se kertje soha se nem élt vidéken.
Előzmény: Mirtill72 (4463)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4463

Szia. Igazad van , a tünetek utalhatnak PRRs-re de nem csak ez lehet. A másik pedig , hogy PRRS mentesítés még csak 3 megyében kezdték meg , az egyik heves megye ahol én is lakom a másik 2 meg 2 dunántúli megye.Viszont ez a PRRS mentesítés is egy kalap szar. Bocsánat a kifejezésért , de így igaz. Ugyan is , a PRRS mentesítés keretében , a vér be vizsgáltatása ingyenes, ha a PRRS ki mutatható az állományban a minisztériumon keresztül a gazda kártalanítva lesz az állatotmeg elszállítják. Viszont ennek ellenére a gazdák is szarnak az egészbe. Környékünkön több koca tartó is van , ennek ellenére csak én és egy tőlem nagyobb gazda vette a fáradtságot , hogy jelezze az állatorvosnak , hogy van tenyész állat és így sok helyen nem csinálták meg a vizsgálatot. Nekem papírom van a jószágok PRRS mentességéről. Háztól ugyan úgy adják veszik a be vizsgálatlan állományt, így nem fogják tudni felszámolni a PRRS-t. Ónodon a vásárban tőlünk már kérték róla az igazolást , de a Hajdú-bihari gazdától pl nem. Hiába mentesítenek egy megyét , ha a szomszédos megyéből háztól valaki , vagy vásárból meg vissza viszi.

Előzmény: Xaxonos (4459)
brekzg Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4462

szia!

 

Sört neki, állítólag szeretik és 1-2 l hátha elbódítja annyira, hogy szopjanak a malacok és elfogadja őket.

Előzmény: Mirtill72 (4458)
brekzg Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4461

Szia!

 

Én is találkoztam már kétszer szárazon köhögő malacokkal. Azok sertéstelepről származtak, két évben két különböző alom ugyan arról a telepről. A köhögésen kívül nem volt semmi bajuk, de rövid időn belül szóltak állatorvosnak, leoltotta őket belső élősködők ellen és néhány nap alatt teljesen elmúlt a köhögés és szépen nődögéltek a malacok is. Állítólag a tüdejükben volt valami élősködő. A szer nevére nem emlékszem.

Nem biztos, hogy ez a baj, de egy próbát megér érdeklődni a dokinál.

Előzmény: André01 (4457)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4460
Jol megjártad,lehet gondod akkor. Nem tudom még mit lehet tenni kannibál kocával. Nem is szoptat? Hány malaca lett? Lázát mértétek,nem e az vette el az eszét?
Előzmény: Mirtill72 (4458)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4459
Szia. Hangsulyozom nem vagyok orvos mégcsak okos sem,de amiket irtál az teljesen összevág a Prss sertés betegséggel. Googlizd be és olvassd. Barátom járt igy tavaly neki 2 megpusztult. Neki ugy mondta az orvos ezt még az alomban elkapják, 60kilós korig rizikós de gyógyszeres táppal túl élik, igy is lett de a haver disznói is nehezen nőttek,csak szőrük és köhögtek végig. Tán tavaly hoztak egy törvényt is hogy minden kocától vért kell vetetni és amelyikben megtalalható ez a nyavaja azt le kell irtani. Ennek alapján ha beigazolódik a prrs ugy akár kártéritést is kérhetsz az eladótól szerintem.
Előzmény: André01 (4457)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4458

Szia. A gond éppen az , hogy még ezek után is meg akarja enni a malacokat. nem lehet magára hagyni a malacokkal. :(

Előzmény: Xaxonos (4456)
André01 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4457

Sziasztok:)

 

Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Decemberben vettem három darab fehér magyar malacot-választásit. Csúnyán szárazon köhögtek..de 1 hónap alatt"kinőtték" a volt gazdájuk azt mondta ez nem gond max a darát szívják fel és attól köhögnek. Na jó..a köhögés elmúlt...A három közül 1 van aki már elérte az 50 kilót-a másik kettő messze elmarad ettől a súlytól,leginkább a szőrük nő. Moslékolom őket,malacként prestartert kaptak,késöbb vegyes darát,Sano termékeket,féreg hajtózva is voltak..de nem nőnek...Egy hete hozattam -vettem két Dán lapály malacot-tegnap óta nem esznek-köhögnek ugyan úgy mint annak idején a másik csapat-.Az ólak naponta vannak takarítva. Mi lehet ez a köhögés? Tüdőgyulladás? Emiatt maradnak el a növésben a magyar fehérek? Vírus hordozók maradtak és megfertőzték a Dánokat? Van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?.. Másik ól is épül oda is szánunk néhány malacot 1-2 hónap múlva-de így nem is merek venni már. Köszönöm a válaszokat előre is.:)

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4456
Mindenképp le kell nyugtatni a kocát. Ha máshogy nem megy állatorvost hivni és adjon neki nyugtatot. S azt kéne még elérni hogy szoptasson, ha megszopják jól felfog támadni az anyai ösztöne.
Előzmény: Mirtill72 (4455)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4455

Sziasztok.

 

Egyik ismimnek meg fialt a kocája. Előhasú és az a gond , hogy meg akarja enni a malacokat , Mit lehet tenni ?

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.21 0 0 4454

Köszi az élményekben gazdag beszámolót. Már rendeltem is egy barna jägeralsó-gatyát a következő 'disznyoóvágáshoz'.  :-)) Bizony-bizony !.... fele ilyen vérgőzös kalandom volt már, nagy darabnak számító állatal, meg is izzadtunk vele. üdv.

Előzmény: atrego (4451)
-sanya bácsi- Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4453

hány hónapos korig?

 

Előzmény: misimókus73 (4452)
misimókus73 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 4452

Természetesen!

Előzmény: -sanya bácsi- (4450)
atrego Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4451

a disznó,ha   kicsinyei vannak,vagy,ha    feldühödik,komoly  veszély.Indiai   videókon   látható,hogy  a   tigrisnek is   komoly   ellenfele   lehet!Iszonyatos  harapása  van és   idomtalan  alakja   ellenére  meglepően  fürge,tiszta   izom.

Két    emlékezetes    élményem  van   gyerekkoromból:Az   egyik,jászsági   tanyánkon  volt  egy   jókora   anyakoca sok  pici   malackával.A  szomszéd  tanyáról  átjöttek  nézelődni,velük volt   két  jól  megtermett  rottweiler.Az  egyik  megtámadta   valamely  kismalacot.Az   felvisított...Az   anyamalac  mint  a  villám megragadta   a  rotit  és  rongyként   cibálta...Lapáttal   kellett"elhessegetni"  a  kutyáról,a   másik  kutya  elszaladt   eközben,a   roti   lapockacsontja   úgy   összetört,hogy  az  állatorvos  nehezen  tudta   talpraállítani.

Másik:Hatalmas  3-3,5  mázsás   kivágott  kant   akart   levágni  a  család.A  "szörny"megérezhette,hogy  valami  nem  ok.,mert  hajnalban  már   egyik  kisebb társával   hagyományos/nem   kábítós/   módszerrel   végeztek.Ehhez  a  fekete  monstrumhoz   hentest is   hívtak....Ahogy   a  hentes   közeledett  a z ól  többcolos  deszkájáról  hatalmas   dübbenések  hallatszottak.A   röfi,termete   ellenére  simán   két  lábra   állt  és  állkapcsát  csattogtatva  olyan  hangokat   adott,hogy az  inkább  ragadozó  vadállatra   vallott,mint  sertésre.Mi   gyerekek már  felgallyaztunk  a  közeli   jegenyefa   magasába,így   biztonságos   páholyból"élvezhettük" az  eseményeket...

A   hentes   nevetséges  módon egy   hosszú  nyélen   lévő   acélhurkot  húzott  a  gigantikus    orra,majd  a  nyelet   hárman   megragadták.Eközben más  kinyitotta  az  ól  ajtaját....

A   sertés   ahelyett,hogy  elkezdett  volna   jó  szokás  szerint  hátrálni,azonnal   támadott...

   Másodpercek  a latt   zajlott  le  az  egész.Az  egyik  hentest  combon  ragadta,a  kb.  140   kilós  óriás  könnyű    zászlóként   lengedezett a   decemberi   zimankóban.Elhalyította   a  megtépett   embert,majd  szétzavarva  mindenkit  kirohant  a   határba.,bevéve   magát  a  csalitosba...

   Nem is  mert   utána   menni  senki,a  hentesért  mentő  jött.A   malackát   körvadászok  hajtották   fel   kutyákkalmég  azt is  megtépte  az  egyiket,mire    lelőtték.

Tehát  a   sertéssel   vigyázni  kell,különösen,ha  pl.  nincs  kiagyarazva.......

-sanya bácsi- Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4450

sziasztok.kecsketejet lehet adni a malacoknak?

 

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4449
maximum 12 százalékban ajánlják és fokozatos hozzá szoktatással csak. (én szója ellenes vagyok')
Előzmény: gery1988 (4448)
gery1988 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 4448

Sziasztok!Van 2 kb 50kg körüli malacom.Szóját akarok nekik venni.Milyen adagolásba kell nekik adni,hogy ne legyen tőle bajuk?Válaszokat előre köszönöm!

woods80 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 4447

Szia! 

A kérdésedből sok minden nem derül ki, talán valamivel ha többet leírnál a kocádról, akkor lehetne érdemleges választ adni. Pl.: vemhes-e, ha igen akkor mennyi idős, vagy szoptat-e, fialás után van-e közvetlenül, mit etetsz, s milyen módon, stb.?

 

Előzmény: bogar1015 (4443)
buzavirág79 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 4446

Én is adok nekik tápot,(startert),évek óta egy terméket használunk.nekünk bevált.a terményhez meg koncit kapnak.

 

A tavalyi malacláz, a mi falunkat is elérte :)van itt egy "kupec" aki hozott májusban 60 db választási malacnak mondott,förmedvényt!akkor szőr volt rajtuk,szemmel láthatóan besült malacok voltak.még olyan mozgolódás a cigánysoron nem volt,aki él és mozgott,malaccal szaladgált.10.000ft-ért HITELBE,a hülyének is megéri.mondja a párom kíváncsi leszek ,ebből mennyi fog karácsonykor disznót vágni.vett az egyik ismerősünk is,hiába mondtuk neki,ne vegyen mert soha nem lesz belőle hízó,elengedte a füle mellet.kérdezem tőle muthéten,levágták-e már a disznót,mondja még nem ,mert még 60!!!!kg sincs benne!!!!lassan egy éves disznóba.hogy ők mennyi tápot megetettek vele,és nem hízik sehogysem.megmondom őszintén kinevettem!ja és még ő szerencsés,mert több mint a felének elpusztult pár napra a vásárlás után!

Előzmény: Lilatigris (4444)
gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.03.09 0 0 4445
Én már ki kísérleteztem ezt a "tápos nem tápos" dolgot. Ha darát etet valaki akkor tovább tart az adott súlyra hízlalás, ergo több takarmány fogy. A táp drágább, de viszont kevesebb kell belőle az adott súly eléréséhez. És így kevesebb munkával is jár a hízlalás. Pénzben meg ugyan annyi a végeredmény. Én úgy csinálom évek óta hogy 100 kilóig száraz táp önetetőből, utána pedíg jön az érlelési fázis kb 2 hónap amikor már csak kukoricadarát etetek. Így lerövidítem a hízlalást, de az íz és a minőség megfelel a háztáji kívánalmaknak.
Lilatigris Creative Commons License 2015.03.08 0 0 4444

Az biztos hogy ha az ember tápot ad nekik úgy nem éri meg. Úgy drága. Malacok kapnak csak tápot nálunk választás után még 1-2 hétig, utána árpa, tritikálé, kukorica, borsó meg a levágott csirke, kacsa, nyúl fej, láb, stb. Meg zsák számra csalán. Azt imádják. :) 

És az sem utolsó szempont hogy az ember tudja hogy mit evett az a disznó. Nekünk ez megéri, meg így hogy van koca, kb. nullára jön ki. 

Előzmény: buzavirág79 (4439)
bogar1015 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 4443

nem akar enni az anyadiszno, mi a teendo?

Mirtill72 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 4442

Szia :) Sajnálom , hogy felszámolták a munka helyedet :( Katasztrófa ami ebben az országban megy.

 

Én sem úgy gondoltam a hízlalást , hogy 100 számra , csak évente 4-5 ami nekünk kel meg kb ugyan annyit még mellé és feldolgozva  füstölt áruként értékesíteni. Úgy még talán lesz valami haszon rajta. Bár a tavalyi malac hiányon felbuzdulva , amit a román kupecek felvásárlása okozott , most sokan bele kezdtek a malacozásba , de lehet hogy az idei év kudarca miatt fel is adják és vissza áll a rend.

Előzmény: woods80 (4432)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 4441

Szia.

 

Hogy a románok nem mozgolódnak ? Ónodon a vásárba szinte csak román és szlovák kupec volt ,persze a magyar mocskok mellet. Normális vásárló alig akadt. A 30kg süldőket vitték 12 ezerbe

Előzmény: gyöngyikedvelő (4434)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4440
Szervusztok! Felém sem drága a malac de kevés van mert a szlovákok viszik. Valóban drága tartani de ha átgondoltan és persze szerencsét is ad az Isten hozzá ugy megéri. Nekem nincs földem csak kevés terményt kapunk járadékba,igy tóbnyire veszem a takarmányt és tápot is. De tartok baromfikat azok meghozzák a tojást,azt meg kikeltetem és eladom,abbol szoktam tápot venni,igy nyár végéig besegitenek a disznóba. Igy talán nem veszteséges. A munka az meg nem számit mert szeretem az állatokat kikapcsolnak a hajtásbol. A legföbb haszon az ami miatt nem is számolgatok hogy mindig akad friss hús, jó étvággyal tudunk asztalhoz ülni és nem undorral eszünk hogy ugyan miböl van ? Megélni biztos nem tudnánk a9 állatokbol de sokat segit ha van.
buzavirág79 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4439

Annyiért én sem adnám!akkor inkább felnevelném a családnak.mindig azt hallom az emberektől,hogy nem éri meg tartani,mert sokba kerül a táp.és hogy azon a pénzen,vesz hust többet,mint ami a disznóból kijönnne.én ha össze számolom mennyit költöttem terményre,és kiszámolom mennyi hus,szalonna,zsir ,tepertő,hurka,kolbász ,sajt ,stb jön ki,szerintem meg megéri.ja és tudom hogy min nevelkedett,nem valami felfujt,disznohúst veszek,ami tiszta viz,és még íze sincs.hiába ,mondom hogy ne tápozzák,mert arra a gatyájuk rámegy,inkább terményt kapjanak,meg sem hallják!

Előzmény: Lilatigris (4438)
Lilatigris Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4438

Én 15.500-ért adtam el, amiket eladtam. De 10.000-ért is árulják. Annyiért nem adom a 25-30 kg-s malacot. 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4437
Felénk (Pest megye) 8-9 ezer a malac. A hízó 350/ kg áron sem fogy. Ez az egész sertéstenyésztés egy VICC. Csak én nem nevetek rajta! Az önköltségi árat sem kapja vissza az ember. Egy bácsi sorolta tegnap a számításait hogy 12 malacot hízlalt fel, és bukott rajtuk összesen 26 ezrest. Van aki már 300 forint / kg ért oda adná a hízót csak vinnék már el őket.
buzavirág79 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4436

Sziasztoklmennyi a malac felétek?mert nálunk 15-16 ezer körül van.én is annyiért adtam el az enyémeket,sőt még kevés is volt,mert még most is kérdeznek van-e még!

 

csukazs Creative Commons License 2015.03.06 0 0 4435

Mit (mennyit) takar most a béka segge alatt kifejezés?

Előzmény: Mirtill72 (4431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!