Keresés

Részletes keresés

szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 1615

Köszönöm!

 

Arról nem beszélve, hogy az a cső, amibe az RJ45 is belefér (nézegettem!), meglehetősen nagy átmérőjű. Forrasztani elég jól tudok, van benne gyakorlatom - talán sodrás helyett összeforraszthatnám a nyolc eret (miután levágtam az EGYIK(!!!) dugót). Ilyenkor úgy szoktam, hogy ne egymás mellé essenek az összeforrasztott pontok. Mert akkor ott túl kövér lesz a kábel (ronda), másrészt nagyobb a zárlatveszély.

 

Az IP kamerámnak pl. rövid a betápja (mind a 230, mind a 12V-os oldalon). Ha nincs kedvem 12V-os hosszabbítót rendelni, akkor a fiókban talált 3 méteres kéterűt felhasználhatom - pont a megfelelő tápdugó van az egyik végén. A kameráról levágom a 5,5x2,5-es tápdugót, és összeforrasztom a két kábelt (vigyázva a polaritásra, mert néha fordított:-)).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1613)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.08 -1 0 1614

"a szerelt kábelt elvágod és a lyukon/csövön átdugás után a 8 eret egyenként újra összekötöd"

 

Persze ez a kábel-toldási trükk gigabites (1000 megabit) hálózati sebességűre csak nekem szokott sikerülni, de szerencsére még nem láttam olyan IP kamerát, amely nem tudott volna vidáman dolgozni mindössze 10 megabites sebesség mellett is, de ha lelkiismeretesen követed a tanácsomat, akkor akár a 100 megabites adatsebesség (kötési minőség) is összejöhet.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1612)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.08 -1 0 1613

"akkor olyan átmérőjű fekete gégecsövet vegyek, amibe belefér az RJ45??"

 

Minél vastagabb a kültéren lógó akármi, annál nagyobb mennyiségű jég rakódik rá ónos eső esetén. Ezért ha egy vékony URP kábel helyett egy vastag gégecscsövet feszítesz ki, azon akár tízszer-hússzor nagyobb súlyú jég tapadhat meg (a vékony kábelhez képest). Plusz nem árt számolni a viharos szél rángatásával is.

Tehát átlógatott vastag gégecscő esetén (hiába pehelykönnyű) vagy extra erős feszítőszál plusz a két végén a kötések, vagy lehet aggódni évente néhányszor, hogy valami elszakad vagy a  falból kiszakad :)

Előzmény: szicsu1007 (1605)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.10.08 0 0 1612

"Úgy gondoltam, hogy szerelt patch kábelt vennék, aminek a végén ott van az RJ45"

 

A szerelt kábel végén levő dugót NAGYON nehéz áthúzni egy vékony csövön :)

Viszont habár hivatalosan nem ajánlott de már több esetben sikeres volt ez a trükk: a szerelt kábelt elvágod (de nem közvetlenül a dugónál, hanem legalább 20-30 centire tőle) és a lyukon/csövön átdugás után a 8 eret egyenként újra összekötöd (jó parasztosan, összesodorva, szigszalagozva :) ha ügyes (és szerencsés)  vagy, akkor nem lesz nagy baj a szabálytalan kötés miatt. Arra mindenképpen ügyelj, hogy az egyes érpárokon minél rövidebbek legyenek az "összesodoratlan" szakszakaszok (2-3 centi alatt!).

 

"Ha egy kábelre nem írják rá, hogy kültéri, akkor azt hamar tönkreteszi az időjárás???"

 

A napsütés UV sugárzása a legtöbb kábelt tönkreteszi néhány év alatt.

KIVÉVE

- ha rohadt nagy szerencséd van és kifogsz egy olyan nem kültéri kábelt, ami UV álló,

- ha olyan kábelt alkalmazol, ami hivatalosan is bírja a napsütést (én UTP fökdkábelt, vagy feszítőszálas kültéri UTP kábelt használok).

 

"Van előnye? (Vagy felesleges az árnyékolás?)"

 

Az UTP érpárok sodrása a szimmetrikus jelátvitellel együtt hasonló zajvédelmet biztosít, mintha a jel koaxiális kábelen futna. Ha nincs a közelben jelentős elektromos zajforrás, akkor az árnyékolás nem szükséges.

Előzmény: szicsu1007 (1603)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 1611

Köszönöm szépen!

Előzmény: Hehe164 (1610)
Hehe164 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 1610

Fekete gyorskötöző.

Előzmény: szicsu1007 (1605)
Hehe164 Creative Commons License 2021.10.08 0 0 1609

Persze.

Előzmény: szicsu1007 (1608)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1608

Értem, világos. Úgy lesz!

 

Mivel kültéri kábelt nehezebben találok, a fekete csőben ugye akár "nem kültéri" patch is mehet??

Előzmény: Hehe164 (1607)
Hehe164 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1607

A drót/madzag eldörzsöli a kábelt.

Előzmény: szicsu1007 (1606)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1606

Az átfeszítést mindenképp a csövön kívül kell vezetni. (Szél is szokott lenni néha ugye.)

 

Ezt nem értem:-(( Ha a csőbe húzott átfeszítő drót két vége ki van kötve, és a patch is a csőben van (de nem megfeszítve), akkor ez rosszul működik? ?

Előzmény: Hehe164 (1604)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1605

OK. És akkor olyan átmérőjű fekete gégecsövet vegyek, amibe belefér az RJ45??

Mivel szokás a csövet egy feszítődróthoz kötni? (Mondjuk egy fekete szigetelésű tömör rézhuzal?:-)))

Előzmény: Hehe164 (1604)
Hehe164 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1604

Ha kültéri, ha beltéri, fekete gégecsőbe kell behúzni, és a gégecsövet rögzíteni az átfeszítéshez. "Bergmann cső", fehér gégecső kizárva, nem megfelelő.

Az átfeszítést mindenképp a csövön kívül kell vezetni. (Szél is szokott lenni néha ugye.) Fel kell szerelned még kettő darab átfeszítő rögzítést is. A kábel ugyanis nem feszülhet.

Külön csövet és átfeszítést csak önhordó UTP szerelésekor nem kell alkalmazni. Ehhez hozzá van integrálva az átfeszítő, és természetesen méregdrága.

 

"Egyszerűsíteni" nem lehet. Már ha pár évnél többet kell kibírnia...

 

Az árnyékolásnak esetedben semmi értelme, viszont kb. duplázza az árat, és nehezíti a szerelést...  

Előzmény: szicsu1007 (1603)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1603

Úgy gondoltam, hogy szerelt patch kábelt vennék, aminek a végén ott van az RJ45.

Egy 10 méteres UTP talán nem tartja meg önmagát a levegőben, ezért valami feszítődróttal "rásegítenék". Ha egy kábelre nem írják rá, hogy kültéri, akkor azt hamar tönkreteszi az időjárás???

Mi lenne, ha a patch kábelt és a feszítődrótot is behúznám Bergman csőbe? Akkor már nem is kellene "felfüggeszteni" a patch kábelt a feszítődrótra.

Gondolom ez elég ronda lenne:-((((

 

Amúgy ha szerelt kábel, akkor lehet árnyékolt?? Van előnye? (Vagy felesleges az árnyékolás?)

 

 

 

 

Előzmény: Hehe164 (1602)
Hehe164 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1602

CAT5e

 

Semmi speciális, főleg ne legyen árnyékolt. Az árnyékolt kábel spec. drágább csatlakozókat igényel, és a csatlakozókat szerelni sem egy legényálom.

(Egyetlen hibás rároppantás, és a csati mehet a szemétbe.)

Előzmény: szicsu1007 (1601)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 1601

Habár ez nem riasztó, de van köze hozzá:-)

 

Egy P05 IP kamerát szeretnék bekötni routerhez kb. 15 méteres UTP kábellel. Milyen tipust válasszak, mi a fontosabb szempont? (Kültéri, árnyékolt,...)?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.16 0 0 1600

"Én is lusta vagyok olvasni ilyesmit):-))"

 

Nem lennél lusta, ha VALÓBAN érdekes (és persze tökéletesen érthető szóhasználatú) olvasmány formájában tolnák eléd. Amit még az is érdeklődve elolvas, aki soha az életben nem szeretne pl riasztót.

 

"Már úgy is jártam, hogy gyanakodtam egy rossz fordításra. Letöltöttem az angol verziót, és ott világosan le volt írva, hogy mit csináljak:-("

 

Én már sok éve nem veszek meg szinte semmit, aminek nem hozzáférhető az angol nyelvű műszaki leírása. A magyarba bele sem nézek: legtöbbször sajnos fokozottan igaz a szakember-mentes, minimálbéres google fordítós szöveg. Amit néha az súlyosbít, hogy az angolban szereplő ábrák, képek  a magyar változatban sokszor vagy nincsenek is benne, vagy jól nagyítható vektoros ábra helyett csupán használhatatlan maszat formájában :)

Előzmény: szicsu1007 (1599)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 1599

OFF

Én is lusta vagyok olvasni ilyesmit):-))

Ezt úgy hidalom át, hogy letöltöm a PC-re a kezelési utasítást, és amikor valamire szükségem van, akkor megnézem. Gyakran rá is tudok keresni (mostanában nem minden .PDF adja meg ezt a lehetőséget).

 

A párom asszongya: hogy lehetne szétszedni a sütő ablakát, mert belefolyt valami?

.PDF

Keresem - megvan - szétszedtem, szépen kitakarította:-))

 

Már úgy is jártam, hogy gyanakodtam egy rossz fordításra. Letöltöttem az angol verziót, és ott világosan le volt írva, hogy mit csináljak:-((( Talán Google fordította(?):-)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1598)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.15 0 0 1598

"sok ember lusta elolvasni"

 

Elkezdik olvasni, de a harmadik speciális szakkifejezésnél abbahagyják. Ez általában a második sor közepe :)

Előzmény: laca151 (1597)
laca151 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1597

Egyébként meg sokszor tökmindegy, mennyire érthető egy laikus számára a leírás, mert sok ember lusta elolvasni, így persze tényleg az adott termék lehetőségeinek csak töredékét ismeri.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1595)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 1596

:-((

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1595)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.11 0 0 1595

"fogalmuk sincs a rendszerük működéséről"

 

Ez nem csak a riasztókra igaz, hanem általános probléma: az emberek nem tudják, hogy miket kérhetnek a szakemberektől, mik a lehetőségeik, mert a gyártók a termék-tájékoztató anyagokat nem intelligens + fantáziadús  szakemberekkel íratják, hanem pl minimálbéres gyakornokokkal, úgy a legolcsóbb :)

 

"vagy túlságosan magas szintűek a hétköznapi "gazdinak".

 

A szakemberek gyorsan megszokják, hogy a szakkifejezések használatával százszor egyszerűbb a kommunikáció. És sajnos NAGYON kevés műszaki szakembernek terjed odáig az IQ-ja, hogy egy tájékoztató megfogalmazása közben folyamatosan arra gondoljon, hogy ez a szöveg laikusok számára készül. A kimondottan kommunikációs szakemberek persze képesek közérthetően fogalmazni, ők viszont hülyék a terület szakmai részéhez :)

na így születnek a nevetségesen gyenge, vagy laikusok számára jórészt érthetetlen tájékoztató anyagok.

Előzmény: szicsu1007 (1594)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1594

Tisztelt Mekk Úr!

 

Egyszerre válaszolok az előbbi három hozzászólásra..

Mindent értek, világos!

 

Annyit hozzátennék, hogy körbejártam a környéken, és beszéltem néhány "riasztós" családdal. Anélkül, hogy megsérteni akarnám őket, úgy érzem, hogy fogalmuk sincs a rendszerük működéséről. Nem biztos, hogy ez csupán az ő érdeklődésük hiánya. Az ezzel kapcsolatos tájékoztatók is vagy szűkszavúak, vagy túlságosan magas szintűek a hétköznapi "gazdinak".

 

Maradt nekik a "piros gomb be - zöld gomb ki". (maximum egy négyjegyű kód, amikor hazaér!).

Aztán amikor kritikus helyzet áll elő, no akkor hörögnek a szirénák:-(( Több olyan emberrel beszéltem, akinek nincs távfelügyelete - vagy nem is volt, vagy lemondta. Ők biztosan tudják értelmezni a kezelőn megjelenő hibakódokat:-)))

 

Szomszédom mondja: egész éjjel villogott a szirénád, majd jó hamar lemerül az akkumulátor!

Mondom: az a két kis zöld fény nappal is villog...

Nem tanúsított érdeklődést a továbbiakról.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1593)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1593

"Hacsak nincs a riasztóban egy olyan érzékelő, ami közvetlenül a 230V jelenlétét figyeli:-))"

 

A riasztó az áramszünetet azonnal érzékeli, de vár a jelzéssel a programjában beállított ideig, mert lehet, hogy nem is igazi áramszünet van, csak már megint a gazdi csapta le a biztosítékot a gagyi fűnyírójával, egy órán belül negyedszer).

Ha a riasztók nem várnának 15-30 percet (hátha időközben visszajön az áram), hanem az ilyen áramszüneteket is azonnal elküldenék a távfelügyeletnek, a akkor a távfelülyeletnek egy-kettő helyett tíz-húsz diszpécsert kellene megfizetnie, ezért a távfelügyeleti díj is durván magasabb lenne :)

Előzmény: szicsu1007 (1589)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1592

Van arra is technikai lehetőség, hogy a riasztód közvetlenül a te telefonodra üzengessen, de ezt

- bizonyos esetekben már technikailag sem egyszerű megvalósítani(=sok plusz pénzbe kerül),

- bizonyos esetekben az üzemeltetése kerül sokba (magas telefon költség),

- bizonyos esetekben meg a kapott üzenetet nem tudja értelmezni a gazdi: pl nem tudja megtanulni, hogy ha kap egy ilyen SMS-t, hogy "ABC123", az azt jelenti, hogy betörtek a garázsba, vagy azt jelenti, hogy a takarítónő kódjával éppen beélesítették a riasztót (a távfelügyelet számítógépe ezeket a gépi üzeneteket lefordítja emberi nyelvre, a te mobilod nem fordítgat SMS-eket).

A legtöbb esetben nincs sok gyakorlati haszna annak, ha közvetlenül a gazdi kapja a riasztó jeleit, mert ő nem tud érdemben reagálni rájuk, a távfelügyelet szakemberei viszont igen.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1591)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1591

"miként jut a tudomásomra, hogy az ingatlanomon (tartós) áramszünet van? A Távfelügyelet értesít?"

 

Kérdezd meg a távfelügyeletet, mert távfelügyeletenként és áramszünet-típusonként is eltérők a szokások.

Mert

- Egyrészt egy nagyobb területet érintő áramszünet esetén nem várhatod el, hogy felhívjanak 300 vagy akár csak 30 riasztó-tulajdonost. Pláne azért, mert az áramszünet bekövetkezte után pár perccel elkezdenek befutni az első "akkumulátor gyenge" jelzések (ráadásul az idő múlásával egyre sűrűbben), amire viszont muszáj telefonálniuk, ezért nincs idejük arra, hogy még a hibátlan aksis riasztók gazdáit is hívogassák.

- Másrészt vannak olyan távfelügyeletek, ahol egy áramszünet nem tartozik a "gazdi mindenképpen értesítendő" jelzések közé. Dde a legtöbb helyen van lehetőség kivételezésre: pl a hibaüzenet pillanatában az egyedi kérésed is megjelenik a távfelügyelet monitorján, hogy téged akkor is hívjanak fel, ha amúgy ilyenkor nem szokásuk. Persze az effajta egyedi kérések olykor magasabb távfelügyeleti díjjal járnak.

 

Előzmény: szicsu1007 (1587)
Hehe164 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1590

Azt jelenti.

Néhány perces áramszüneteket értelmetlen adminisztrálni.

Előzmény: szicsu1007 (1589)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1589

Köszönöm.

Említetted, hogy az AC LED csak kb 15 perccel a 230V kimaradása után alszik el. Ez azt jelenti-e, hogy a Távfelügyelet is csak 15 perc után látja a hálózati áramkimaradást? (Hacsak nincs a riasztóban egy olyan érzékelő, ami közvetlenül a 230V jelenlétét figyeli:-))

Előzmény: Hehe164 (1588)
Hehe164 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1588

A távfelügyelet értesít.

Előzmény: szicsu1007 (1587)
szicsu1007 Creative Commons License 2021.09.09 0 0 1587

MG5050

 

Távollétemben (és persze beélesített riasztónál) miként jut a tudomásomra, hogy az ingatlanomon (tartós) áramszünet van? A Távfelügyelet értesít?

jopal Creative Commons License 2021.09.08 0 0 1586

Köszönöm segítségteket medoldódott a

probléma.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!