Keresés

Részletes keresés

Dulifuli Creative Commons License 2012.11.15 0 0 747

Gondoltam, hogy valami újabb verzió. Nekem az a tapasztalatom, hogy azokkal mindig van valami gond. Már a 2-es verziótól kezdve.  :-)

Előzmény: nolenn (746)
nolenn Creative Commons License 2012.11.15 0 0 746

16.0.2

Előzmény: Dulifuli (745)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.15 0 0 745

Részemről passz. Milyen verziót használsz?

Előzmény: nolenn (744)
nolenn Creative Commons License 2012.11.15 0 0 744

Üdv! Tudna valaki segíteni az üzenetszűrő beállításában? A gondom a következő: A beérkezett levelekhez tartoznak almappák. Ezekhez létrehoztam üzenetszűrőt, hogy amikor bejön a levél, automatikusan már oda töltse le. Ez valamelyiknél működik, valamelyiknél nem. Az üzenetszűrőben ki van töltve, hogy a feladó tartalmazza XY email címét, de a legtöbbnél mégsem rakja át a levelet a Bejövőből. Mi lehet a gond?

WriE01 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 743

Ez a szép ikon se windozon van .... :)

Előzmény: Plezúr (740)
waffwaff Creative Commons License 2012.11.12 0 0 742

Üdv!

 

2 dolgot szeretnék megtudni a THunderbirdel kapcsolatban, amit nem találtam a beállítások közt:

 

1 - Ha kapok egy új levelelet egy kis figyelmeztető ablak jelenik meg a képernyő jobb alsó sarkában, amikor itt ráemgyek, hogy megszeretném nézni az új mailt, akkor FF-ban akarja megnyit egy új fülön, amit egyrészt iszonyú lassan csinál valavmilyen okból, illetve felesleges... Azt kellene beállítnai, hogy nyissa meg ilyenkor az új levelet TB-ben

 

2 - Létezik olyan billetnyűkombó, ami globálisan működik a TB-ben? Új levelet szeretnék írni, lenyomok egy bill. kombót és már nyílik is meg a kis üzenetküldő ablak? a CTRL+N csak akkor működik, ha épp a TB-ben "böngészek"...

 

Köszi

Dulifuli Creative Commons License 2012.11.12 0 0 741

A program néha egy kicsit összekeveri a dolgokat. Ha valamelyik mappánál ilyen gond van, akkor meg lehet próbálkozni az ahhoz tartozó összefoglaló fájl (ebben az esetben az inbox.msf) törlésével. A következő programindításnál létrehozza majd magának.

Előzmény: Plezúr (740)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.12 0 0 740

Apróság:

A program ikonja szerint van két olvasatlan üzenetem. Valójában levél sincs a Beérkezett üzenetek mappában. Vajon mi lehet az oka?

WriE01 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 739

Találtam egy ilyet:

mailnews.reply_to_self_check_all_ident  (true|false)

 

lehet ez megoldotta.

Előzmény: WriE01 (738)
WriE01 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 738

Sziasztok,

 

annak milyen okai lehetnek, hogy egy beérkezett levélnél amikor választ küldünk nem azzal a postafiókkal akar válaszolni amire a levél érkezett?

Bosszantó, hogy mindig át kell állítani a levél írásánál, hogy azzal az email címmel küldje ki, mint amire beérkezett.

 

 

Plezúr Creative Commons License 2012.11.09 0 0 737

Végül a Thunderbird győzött. A linkelt okosság pedig gond nélkül megoldotta a költöztetést. Nagyon örülök.

Előzmény: Plezúr (736)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 736

Ez a hozzászólás elkerülte a figyelmemet, köszi! Lehet, hogy ez is jó megoldás!

Az a helyzet, hogy most még nem is látom át igazán minek mi az előnye, úgyhogy egyelőre a kérdezést is felfüggesztem. :)

Most jövök rá, hogy mennyire eljárt az idő az én régi Outlook Expressem felett, amihez idáig ragaszkodtam. Éppen oda vagyok a gyönyörtől, hogy a Thunderbirdben meg lehet azt csinálni, amiről az OE-ben csak álmodtam, hogy a melléklet leválasztható legyen a levélről. De még nem dőlt el, hogy a Thunderbird-öt vagy a Mac Mailt használjam-e?

Viszont találtam egy "költöztető" programocskát a Thunderbird-höz: https://addons.mozilla.org/hu/thunderbird/addon/importexporttools/

Nem próbáltam.

 


 

Előzmény: Andreas (731)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 735

"Esetleg nagyjából úgy, ahogy az előbb leírtam?"

 

Bocs, ha kissé fafejű vagyok :)

A levelezés áttelepítése most új irányt vett (Windows Live Mail-ből Mac Mailbe... ) viszont a Thunderbirdben sikerült ezt a globális "izékét" átállítanom. (csak már nem találom, hogyan...)

De elmentettem egy figyelmeztető üzenetet:

 

Előzmény: Dulifuli (734)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.05 0 0 734

Nem is tudom. Esetleg nagyjából úgy, ahogy az előbb leírtam?

(Igazából tényleg nem tudom, mert soha nem láttam Mac-en Thunderbird-öt. De feltehetően ott is van hozzá egy profil könyvtár, és alighanem ott is az Inbox tartalmazza a bejövő leveleket, és így tovább.)

Előzmény: Plezúr (733)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 733

Esetleg arra van megoldás, hogy egy Win7-es laptopon futó Thunderbird levelezését átvarázsoljam egy Mac-es Thundebirdre?

Előzmény: Plezúr (732)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 732

Köszönöm!  Ami most nagyon nem megy, az nem a Thunderbird-öt illeti, tehát egyelőre küzdök hogyan tudnám a Mac-re varázsolni a levelezésemet... :)

Előzmény: Dulifuli (730)
Andreas Creative Commons License 2012.11.05 0 0 731

Ha már legalább két fiókod létre van hozva, akkor nézd meg a Nézet/Mappák/Egyesített nézet beállítást.

Ez a nézet virtuálisan egyesíti a Beérkezett üzenetek, Piszkozat, Elküldött elemek, Kuka stb. mappákat, úgy hogy a levelek fizikailag maradnak az eredeti postafiókjukban. Mappaszerkezetek, almappák egyesítéséhez alapban nem használható, de próbáld ki, hátha előrébb vagy ezzel is.

Előzmény: Plezúr (727)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.05 0 0 730

Ha jól értem, akkor ezt utólag már nem tudom módosítani?

 

Én úgy tudom, hogy nem, legalábbis a program erre nem ad lehetőséget. Persze, azt bármikor megteheted, hogy előbb szépen összegyűjtöd az egyes postafiókokból a beérkezett leveleket egy közös mappába, aztán a többit is hasonlóan, és amikor ez kész, akkor az így létrejött egyesített mappákat lemented. Ezután kitörlöd az összes postafiókot, és létrehozol egy újat (vagy többet), ezúttal már engedélyezve a globális gyűjtő használatát. Ha ez is megvan, akkor már csak ki kell deríteni, hogy hol van az Inbox és társai (Mac esetén ezt pláne nem fogom kapásból megmondani, Windows XP esetén alapból valahol a Windows-os profil könyvtáradban, az Application Data, Thunderbird, Profiles, xxx.default, Mail alatt), és a fentiekben elmentett mappákkal ezeket az ittenieket felülírni.

Előzmény: Plezúr (729)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 729

Köszönöm a válaszodat!!!

Ha jól értem, akkor ezt utólag már nem tudom módosítani?

(persze nem is ez az én nagy problémám, amit nagyon nem sikerül megoldani, hogy Windows7-es gép Thunderbirdjéről áttelepítsem a levelezésemet egy mac gépre...)

Előzmény: Dulifuli (728)
Dulifuli Creative Commons License 2012.11.05 0 0 728

Amikor a telepítés után elkezded beállítani az első postafiókot, akkor bejelölve kell hagyni a "Globális gyűjtő használata" opciót. Ekkor elvileg egy helyen tárolja az egyes postafiókok leveleit.

Előzmény: Plezúr (727)
Plezúr Creative Commons License 2012.11.05 0 0 727

Sziasztok!

Most ismerkedem a Thunderbirddel...

Arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben több e-mail címet használok, megtehetem-e, hogy a leveleimet ne fiókonként rendezze, hanem a Beérkezett üzenetekből, Elküldött elemekből, stb. csak egy legyen és ne annyi, ahány fiókot használok. Elég kiterjed, 15éves levelezést és bonyolult mappa struktúrát szeretnék majd beimportálni az új levelezőbe és egyelőre zavar, hogy több Beérkezett üzenetek mappa is van.

 

(persze, megtehetem, hogy csak az egyik fiókban alakítom ki a levelek tárolására szolgáló mapparendszeremet és ide húzogatom be a másik fiókban csücsülő leveleket...)

Ha butaságot kérdeztem, nézzétek el nekem, most ismerkedem a Thunderbird lehetőségeivel.

Dulifuli Creative Commons License 2012.10.30 0 0 726

Egyszer már volt egy hasonló probléma ebben a topicban. Nézd meg ezt: link.

Előzmény: kacsatoll (724)
Andreas Creative Commons License 2012.10.30 0 0 725

Mostanában találkoztam a hibajelenséggel más fórumon. Valamelyik korábbi Thunderbird lokalizált verziója (tehát nem angol) hibásan állította be a Kuka mappa helyét és az most egy nem létező mappára mutat, ezért tűnnek el a levelek törlés után.

Localized versions of Thunderbird choose wrong trash folder on IMAP server.

 

Zárd be a Thunderbird-öt.

Keress egy prefs.js nevű fájlt a C:Documents and SettingsProfilneved könyvtár alatt. Kettő lesz, a Thunderbird mappa alatt levő kell neked. Mentsd el az eredeti fájlt.

 

Keress rá benne a "trash_folder_name" szóra.

 

Valami ilyesmi sort kell felhoznia:

user_pref("mail.server.serverN.trash_folder_name", "INBOX/Trash");

 

Ezt módosítani kell úgy hogy csak Trash legyen a mappa útvonala:

user_pref("mail.server.serverN.trash_folder_name", "Trash");

 

Előzmény: Marinagyi (722)
kacsatoll Creative Commons License 2012.10.30 0 0 724

Üdv.

 

Sorozatos hibák miatt -javaslatra- lecseréltem az Outlook Expresst Thunderbirdre.

Működik, de a mailben kapott hivatkozást-weboldalakat nem nyitja meg, helyette az

IE kezdőlapját jeleníti meg. Pedig alapértelmezés szerint FF. a böngészőm!

 

Mit kellene be vagy átállítanom?

fd Creative Commons License 2012.10.02 0 0 723

laikusként: nem lehet, hogy a fióknál be van állítva egy 'törölt elemek ürítése kilépéskor'?

Előzmény: Marinagyi (722)
Marinagyi Creative Commons License 2012.09.19 0 0 722

Köszönöm, kedves Andreas!

 

A legfrissebb verziót használod? (15.0.1)

  Igen.


- Bal oldalt a mappalistában alul nézz be a Helyi mappák/Törölt elemek mappába, hátha ott vannak a levelek.

  Nincsenek ott.


- Lehet hogy megsérültek a mappák indexfájljai. Jobb gomb a kérdéses mappákon, Tulajdonságok, Mappa javítása.

  Megtettem.


- A mappalistában jobb gomb a fiók valamelyik mappáján, Feliratkozás, Frissítés. Itt láthatod hogy az IMAP kiszolgálón milyen mappák vannak. Nézd meg hogy nincs-e olyan amelyik nincs bepipálva, hátha oda kerülnek a levelek. Bár elvileg akkor nem látszana a Postafiók beállításainál sem...

  Mindegyiknél volt, ill. van pipa. 


- Ha semmi sem segített, lehet hogy újra létre kellene hozni a postafiókot a varázslóval.

  Lehet, hogy ez lesz a vége.  

 

Talán a mappafrissítési tanácsod segített, jelenleg az a helyzet, hogy akkor maradnak meg a törölt levelek, ha jobb egérgombbal rámegyek az üzenetre, Áthelyezés - > Local Folders - > Törölt elemek-re, de ez azért egy kicsit macerás. A korábbi  verzióban elég volt csak a 'Törlés' gombot használni.

 

Minden esetre köszönöm a gyors választ és a tanácsaidat.

Előzmény: Andreas (721)
Andreas Creative Commons License 2012.09.18 0 0 721

Ezek szerint nem Gmail fiókod van, de az IMAP hozzáférési mód stimmel. Az "Áthelyezés ebbe a mappába: Törölt elemek" beállítás jó, valami hiba lehet a Thunderbird-del. A legfrissebb verziót használod? (15.0.1)

 

Tippjeim:

- Bal oldalt a mappalistában alul nézz be a Helyi mappák/Törölt elemek mappába, hátha ott vannak a levelek.

- Lehet hogy megsérültek a mappák indexfájljai. Jobb gomb a kérdéses mappákon, Tulajdonságok, Mappa javítása.

- A mappalistában jobb gomb a fiók valamelyik mappáján, Feliratkozás, Frissítés. Itt láthatod hogy az IMAP kiszolgálón milyen mappák vannak. Nézd meg hogy nincs-e olyan amelyik nincs bepipálva, hátha oda kerülnek a levelek. Bár elvileg akkor nem látszana a Postafiók beállításainál sem...

- Ha semmi sem segített, lehet hogy újra létre kellene hozni a postafiókot a varázslóval.

Előzmény: Marinagyi (719)
valeka Creative Commons License 2012.09.18 0 0 720

Köszönöm szépen!

Így úgy tűnik, hogy nem törli a gémél, ha én törlök a thunderbirdben a kukából, de 30 nap után úgyis bedarálja.

 

Előzmény: Andreas (718)
Marinagyi Creative Commons License 2012.09.18 0 0 719

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy.

A problémám azonban változatlanul fennáll. A Postafiók -> Kiszolgáló beállítása - > Üzenet törlésekor az opciók: Áthelyezés ebbe a mappába, (lefelé mutató nyilaknál Beérkezett üzenetek, Piszkozatok, Elküldött elemek, Archívum, Szemét, és 2, azaz kettő darab Törölt elemek mappa látható, Gmailnek se híre, se hamva) Megjelölés töröltként, Törlés azonnal.

Kipróbáltam mindkét Törölt elemek mappát, sőt a Beérkezett üzeneteknél látható további nyíl segítségével a Törölt elemek mappa kiválasztását is, aztán a Thunderbird bal oldalán látható (Beérkezett, Piszkozat, Elküldött, Archívum, Szemét - és itt is 2 (!!!!) - Törölt elemek mappái üresek, a két próbalevél eltűnt.

Hát éppen ez a gondom. Miért törli automatikusan és visszavonhatatlanul a törlésre kijelölt leveleket. Az előző verziónál a törölt leveleket a Törölt elemek mappában gyűjtötte, ezeket aztán újabb mozdulattal végleg ki lehetett gyomlálni.

Van ötleted?

Előzmény: Andreas (718)
Andreas Creative Commons License 2012.09.17 0 0 718

Marinagyi, valeka:

Eszközök/Postafiókok beállításai, Kiszolgáló beállításai, Üzenet törlésekor: Áthelyezés ebbe a mappába:

Itt keressétek ki a [Gmail]\Kuka mappát. 

Ekkor a Thunderbird törlésnél a Gmail Kuka mappájába fogja pakolni a leveleket. Ez a mappa a Minden mappa nézetben a Gmail\Kuka mappa lesz. Egyesített mappák nézetben a Törölt elemek egyesített mappán jobb gomb, Tulajdonságok és itt is át kell állítani hogy a Gmail\Kuka mappából szedje össze a leveleket.

 

Előzmény: valeka (717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!