Keresés

Részletes keresés

wings&baton Creative Commons License 2008.09.03 0 0 154
wings&baton Creative Commons License 2008.09.03 0 0 153
Előzmény: Törölt nick (151)
wings&baton Creative Commons License 2008.09.03 0 0 152
Utána érdeklődöm,de nem ígérek semmit.Regionálisan hol gondoltad?
Előzmény: Törölt nick (151)
wings&baton Creative Commons License 2008.09.03 0 0 150
"Szeptember 20-án, szombaton Vác főterén sokszínű fesztivált rendezünk.

A rendezvény célja a fogyasztási szokások megújítása, a fenntartható fogyasztási kultúra népszerűsítése, a lehetőségek bemutatása.

Tesszük ezt azért, mert a jelenlegi életmódunk fenntarthatatlan: ha így folytatjuk, akkor feléljük, illetve tönkre tesszük mindazon erőforrásokat, amelyek a következő generációk számára nélkülözhetetlenek lesznek.

Sokan úgy gondolják, hogy a fogyasztási szokások megváltoztatása nagyon nehéz. És mindeközben nem vesszük észre azokat a meglévő lehetőségeket közvetlen környezetünkben, amelyek felhasználásával sokat tehetünk Földünkért, a rajta élőkért, magunkért. Ha például helyben előállított terméket és nem több ezer kilométerről hozott árut vásárolunk, akkor már segítettünk a levegőminőségen.

Rajtunk múlik a változás. Mi fogyasztók döntünk, és nem a gyártók, a cégek.

Annak érdekében, hogy Vác és környékén lévő, a fenntarthatóságot szolgáló termékeket, szolgáltatókat, termelőket, előállítókat bemutassuk és népszerűsítsük, szeptember 20-án egész napos fesztivált szervezünk."


http://magosfa.hu/hu/node/679
wings&baton Creative Commons License 2008.09.03 0 0 149
"Paprika Park nyílik Röszkén
Külföldi mintára Paprika Park nyílik Röszkén, ahol az érdeklődők többet megtudhatnak a magyar nevezetességgel, illetve a paprika feldolgozási módjaival. A PaprikaMolnár Kft. paprikaszárító és őrlő üzeme a szegedi fűszerpaprika termelő tájkörzet szívében, Röszkén működik már több mint 10 éve. Az üzemben új ...

... szolgáltatást vezetnek be, mellyel szeretnének hozzájárulni paprikás örökségünk megőrzéséhez, megismertetéséhez és a paprika újra felfedezéséhez.

A Röszkei Paprika Parkban állandó kiállítás keretében bemutatják a fűszerpaprika származását, fajtáit, hagyományos és modern feldolgozását és azok eszközeit, a paprika felhasználását és értékeit, térségünk paprikás hagyományait, a kutatás-nemesítés új útjait. A kiállítás magyar, angol és német nyelvű, alkalmas turisztikai, népszerűsítő és szakmai bemutatásra is.

(Forrás: Promenád.hu)"

http://www.torzsasztal.com/hirek.php?id=inc/hirek/2008_roszke_paprikapark.php
BONNIE Creative Commons License 2008.09.02 0 0 148
Előzmény: Törölt nick (144)
wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 147

Kapcsolódik a topik témájához ez a jövőhet program:

 

http://www.szeptemberfeszt.com/

 

Szokott lenni kistermelői kóstoló,bor,sajt,kolbász lekvár,méz termelői méz....mmmm...

Tavaly vettem egy üveggel,és nagyon bántam,hogy csak eggyel.

wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 146
Na igen szomszéd:)...Csak civil szerveződéssel lehet megoldani a problémát.Ezért akarok szerkeszteni egy honlapot.Rendezvények termelők linkgyűjteménye.Vagy ingyen hirdetés(mert ugye pénzt nem kérhetek érte,legfeljebb egy kiló hagymát:) )
3 figyelni fogom a netet,meg amit lehet.és rögtön tolom az infót a fórumra,fórumokra.Van egy családinet nevű fórum oldal.oda is beteszem.
Előzmény: Törölt nick (143)
wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 142

Ők is kint voltak:

 

http://www.premium-hungaricum.hu/

 

Nekik vannak azok az isteni rostos bio ivóleveik,amiket 5 lityós kiszerelésben is kapni.

wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 141
Idézet az előbbi linkről:

"A rendezvény megrendezésének fő célja a Hagyományok - Ízek - Régiók gyűjteményben szereplő különleges alapanyagok és termékek ismertebbé tétele, terjesztésük támogatása.

A rendezvény az Agármarketing Centrum támogatásával a Centrál Európa Alapítvány és a Magyar Mezőgazdasági Múzeum közös szervezésében valósul meg.

Egy nemzet jövőjét saját hagyományainak ismerete, tisztelete és ápolása is meghatározza. E gondolat jegyében, immár 10 éve indította el a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Európai Integrációs Főosztálya Magyarországon a Hagyományok - Ízek - Régiók (HÍR) programot, amely a Nyugat-Európában - francia kezdeményezésre - már több éve futó Euroterroirs program hazai adaptációja. Az Agrármarketing Centrum (AMC) összegyűjtötte a jellegzetesen magyar, illetve speciális regionális élelmiszeripari termékeket, növény- és állatfajtákat, majd CD, valamint könyv formában elkészítette a termékek gyűjteményét. Ma a HÍR program célja a gyűjteményben szereplő termékek és termények, valamint az ezeket készítő gazdák piacra jutásának segítése. Számos ismeretlen, már-már feledésbe merült elkészítései mód és termék került így napvilágra, amelyek Európa piacain is megállják helyüket.

Az ízes és zamatos, nagy múltú termesztő-tájakkal rendelkező magyar zöldségek, gyümölcsök mellett a híres magyar pálinkák, borkészítmények, édesipari, cukrászati, és húsipari termékek, továbbá számos fűszer, malomipari és tejtermékek, száraztészták, összességében mintegy 300 bejegyzett HÍR-termék hirdeti ma is a magyar agrárium töretlen jó hírét. "

wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 140
Begyüjtöttem néhány szórólapot:

Kecske termékek:Lestyinai kecskefarm Csomád

-sajtok,(natúr,ízesített9
-orda
-kőrözött
-túró

Hétvégén a veresegyházi piacon árulnak,illetve fesztiválon,kirakodóvásárokon(pl mostanában Gyöngyösön)vesznek részt.

wings&baton Creative Commons License 2008.08.31 0 0 139

Rettentően sajnálom,hogy erről az eseményről nem tudtam előre.

 

http://www.amc.hu/hu/sajtoszoba/sajtokozlemeny/hiresiznapokavajdahinydvarban

 

Sajtok,borok,pálinlák,biotermékek kiállítása,kóstolók.Aki Budapesti,és közel a Városliget,annak érdemes még kimenni.

wings&baton Creative Commons License 2008.07.15 0 0 138
borzimorzi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 137
Oppácska, végre egy kis szerveződés!

"Három a magyar igazság: a Szövetség az Élő Tiszáért harmadik, egyben utolsó, idei meggy-árusítási akcióját szombaton tartja Budapesten, két helyszínen. Aki még nem szerezte be a befőzni, eltenni valót vagy csak finom, hazai meggyet szeretne frissen fogyasztani, szívesen látják!

A szombati árusításon sárgabarack is kapható lesz, mindkét helyszínen. A meggy ára 170 Ft / kg, a baracké 260 Ft / kg.

Az árusítás időpontja:

2008. július 12., szombat, reggel 5 órától, amíg a készlet tart.

Az árusítás helyszínei:

II. ker., Komjádi Béla Uszoda előtti piac (Árpád fejedelem útja 8.).

XVII. ker., Ferihegyi úti piac: Ferihegyi út - Kaszáló u. sarok (a Ferihegyi út és a Pesti út kereszteződéséhez közel).

A standot a "Szövetség az Élő Tiszáért" felirat jelzi."

Csót:
b
borzimorzi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 136
Nem, de nem is én szervezem. Hanem a Szövetség az Élő Tiszáért.

Keresd meg őket. Egyébként már a CBA-val felvették a kapcsolatot, szerencsére amiben üzlet van, arra üzleti partnert is lehet találni. http://www.elotisza.hu/bovebben.php?id=364&PHPSESSID=4e0695243a5e87b9c7e0249ee8a68359

Szerintem nem kizárt, hogy a CBA a tuti partnered egy hasonló ügyben.

Csót:
b

Előzmény: wings&baton (133)
wings&baton Creative Commons License 2008.07.04 0 0 135
Holnap talán okosabb leszek.:)
Előzmény: Törölt nick (134)
wings&baton Creative Commons License 2008.07.04 0 0 133
Okés...szólok,ha többet tudok.Az asztal díjáról tudsz valamit?
Előzmény: borzimorzi (132)
borzimorzi Creative Commons License 2008.07.04 0 0 132
Szerintem úgy, hogy odamentek egy furgonnal szombaton kora reggel a Komjádihoz. Mivel nem én szerveztem, nem tudom, hogy müx. Tekintettel a zsufira, érdemes jó korán odamenni az áruval, kitenni egy asztalt és köréje halmozni az árut tartalmazó ládákat. Sajnos, az út külső sávja buszsáv, onnét nem tudsz rakodni. Ezért érdemes jó korán nekilátni, addig jó, amíg tömeg nincsen, mert akkor akár autóval is tudsz közlekedni. Ha szerencséd van, akkor le is tudod parkolni a belső részen. Amikor már örvénylik a tömeg, bazárhangulat van. Akkor már csak valamelyik mellékutcában lehet parkolni, aztán kis kézitargoncával lehet szállítani az árut a kocsitól az elárusító asztalig.

Remélem, mihamarabb lesz ennek egy rendes, szervezett, higiénikus és EU-konform megoldása.

Csót:
b
Előzmény: wings&baton (131)
wings&baton Creative Commons License 2008.07.03 0 0 131
Fiúk lányok érdekelne valakit sárgabari?150/200 ft/kg,kocsiról,a helyszín Budapest,.A gazda egy-két napot szívesen bevállal. Ma beszéltem vele.Ha elég embert érdekel,érdekel akkor konkretizálok.

Borzi ,tudnunk kéne,hogy a meggy ügy hogy működött helyszínileg.Sztem én több gazdát tudnék összefogni,de ehhez többek között biztosítani kéne a tuti vevőkört.
borzimorzi Creative Commons License 2008.07.03 0 0 130
Nézd, én reálpolitikus vagyok. Ha első kézből nem megy, a másodkéz is jobb, mint a lánckereskedelem sokadik láncszemének lenni. Persze, a tuti a farmers' market.
Csót:
b
Előzmény: wings&baton (129)
wings&baton Creative Commons License 2008.07.02 0 0 129
"Csak mellesleg jegyzem meg, hogy a magyar parasztok a rendszerváltás legnagyobb vesztesei. Az ő továbbképzésükre filléreket sem költünk, miközben horribilis mértékű a szociális transzfer, ráadásul politikai épviseletük sincs. Pedig a lakosság 5-10%-ának megélhetése részben vagy egészben ma is a földből származik, tehát nyugodtan lehetne egy parasztpárt is a parlamentben. "

Borzi,te megint fején találtad a szöget!
Én sajnos csak Zuglóban tudok kecskesajt,valódi tehénsajt(a műtrappista helyett)és házi felvágott árusító helyet,és az is már másodkéz.
Előzmény: borzimorzi (126)
borzimorzi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 128
Hát, ideje volt nem várni...
Csót:
b
Előzmény: buszjegy (127)
buszjegy Creative Commons License 2008.06.30 0 0 127
Ugye te sem haragszol ha en is orulok annak hogy nem arra vartak magyar parasztok hogy batyusjaratok indulnak a varosbol :)



Előzmény: borzimorzi (126)
borzimorzi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 126
Valóban. Meg kell csinálni a marketing házi feladatot. Ugye, nem haragszol, ha fikázás helyett inkább örülök neki, hogy erre a magyar parasztok is kezdenek rájönni? Ehhez képest a francia parasztok ott tartanak, hogy a kecskesajtjukat nemcsak régió, de termelő majorság szintjén tartják nyilván és mutatják be a legtöbb párizsi sajtboltban. Akárcsak a bort. Pedig tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb ilyen puccosan csomagolt kecskesajt effektíve gyomorforgató. Ellentétben persze a holland gyártmányú, tehéntejes sajtokkal, amelyeknek nagy rajongója vagyok.

Csak mellesleg jegyzem meg, hogy a magyar parasztok a rendszerváltás legnagyobb vesztesei. Az ő továbbképzésükre filléreket sem költünk, miközben horribilis mértékű a szociális transzfer, ráadásul politikai épviseletük sincs. Pedig a lakosság 5-10%-ának megélhetése részben vagy egészben ma is a földből származik, tehát nyugodtan lehetne egy parasztpárt is a parlamentben.

Csót:
b
Előzmény: buszjegy (125)
buszjegy Creative Commons License 2008.06.30 0 0 125
marketing legalább annyira fontos, mint a versenyképes minőségű áru előállításához szükséges munka és szakismeret.

Es mint olyan koltsegekkel es munkaval jar es meg kell fizetni, nem csak csaholni hogy milyen gonosz a kereskedo.... ha meg olcsobban / jobban tudja csinalni, akkor nem a kertkapubol kell rinyalni, hanem megcsinalni, ez a dolog nyitja. Rinyalni, kimagyarazni olcsobb, kenyelmesebb es kitunoen mutat ilyen olyan politikai celokra a TVben.
Előzmény: borzimorzi (124)
borzimorzi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 124
Nos, tudtommal a "Szövetség az Élő Tiszáért" szervezet volt az akció szervezője. Néküle a parasztok nem mertek vona belevágni.

És akár hiszed, akár nem, a paraszt az esetek többségében nem mer bízni benne, hogy megveszik az áruját, ha beviszi a fővárosba. Kezdődik ott, hogy nem ismeri az elárusító helyeket, az ingyenes időpontokat. Fél, hogy a benzinköltség és a piaci helypénz oly sokra fog rúgni, hogy végül még veszít is a dolgon. Túlságosan hozzá volt szokva évtizedekig, hogy szerződéses felvásárlók jöttek ki hozzá, s most magára hagyottan nem tud mit kezdeni. A szomszédja bevitte a nagybanira az eprét, a málnáját, de csak annyit tudott kialkudni érte, hogy nem veszített rajta. Így aztán az egyszeri paraszt a fővárostól 2-3 megyényi távolságra annyit szűr le magának, hogy Budapesten se kell az áru.

Miközben nagyon is kellene! A permetet nem vagy csak egyszer látott, kiváló minőségű gyümölcs mindig kell, és jó áron is kell. Csak nagyon nehéz elhitetni a parasztokkal, hogy egy számukra nem ismerős szegmense a munkának, jelesül a marketing legalább annyira fontos, mint a versenyképes minőségű áru előállításához szükséges munka és szakismeret.

Csót:
b
Előzmény: buszjegy (123)
buszjegy Creative Commons License 2008.06.30 0 0 123
HirTV emlitette egy beszelgetesben, sajnos a vegen elment a gonosz kapitalistak - hulye ertelmisegek vonalon meddo szajtepesbe, ill utolag talan az M2 hiradoban is volt.

Ezen tul nehez lesz hinni annak a termelonek aki rinyal a haza elott hogy nem veszik a meggyet stb. nem eri meg leszedni...
Előzmény: borzimorzi (121)
papifan Creative Commons License 2008.06.29 0 0 122
Köszi!
Előzmény: wings&baton (119)
borzimorzi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 121
Nos, a Komjádi előtt olyan sikere volt a meggyárusításnak, hogy amikor én fél 11 után odaértem, már csak felíratkozni lehetett. Juhé!

Nem tudom, melyik csatorna mekkora hírverést csinált, de az eredő frenetikus volt. Az külön jó volt, hogy fel lehetett íratkozni júl. 5-ére is, tehát semmi gond, majd akkor megyek fagyalni való meggyért.

S remélem, mielőbb lesz egy EU-konform őstermelői piac is a városban, mert elkélne.

Csót:
b
borzimorzi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 120
Kösz!

Csót:
b
Előzmény: wings&baton (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!