Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2009.03.26 0 0 531
Ja es nem 8-10 watt, hanem 1,2
Előzmény: Axióma (530)
Axióma Creative Commons License 2009.03.26 0 0 530
Nalunk ket helyen is van ejszakara led-es vilagitas (egyik se feher, a keket tevedesbol vettuk, de megtetszett, es a lanyok zoldet kertek maguknak). Sima kislampakba vannak becsavarva, asszem az egyik pont E27 a masik E14. Nekem tetszik, hogy nem ebreszt fel ejjel, megis latni:) Darabja az egonek 1500 korul jart, sima barkacsaruhaz. Nekunk ennyit megert.
Előzmény: NeomatiK (529)
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.25 0 0 529
Gondoltam rá, de nem ismerem ezeket. Csak azt hogy elég drága :) A LEDeshez kell trafó vagy egyből ráköthető a 230V-ra?
Előzmény: _lala_ (528)
_lala_ Creative Commons License 2009.03.25 0 0 528
Szerintem kulteri viszonyok mellett azert egy atlagos kompakt fenycso rovid elettartamu lesz. Ugyanis nem arra talaltak ki, hogy hoban-fagyban-hidegben is mukodjon, meg ugye benne van az amugy sem tul utesallo elektronika is.

En inkabb valami LED-es cuccot neznek.
Előzmény: NeomatiK (524)
DMA Creative Commons License 2009.03.25 0 0 527
Sosem mértem, világítani világít :-)
Ilyen mattos, díszes búra van rajta, jól néz ki...
Fürdőszobába szántam két ilyet .
Előzmény: NeomatiK (526)
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.25 0 0 526
Meg vagy vele elégedve? Tényleg annyi ezeknek a teljesítményfelvételük, mint ami rá van írva?
Előzmény: DMA (525)
DMA Creative Commons License 2009.03.24 0 0 525
Nemrég vettem Tesco-s 5W-osat, mignon foglalattal..
Előzmény: NeomatiK (524)
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.24 0 0 524
Sziasztok! Van 7W-osnál kisebb teljesítményű kompakt fénycső? Én még nem találkoztam kisebbel. Kültéri irányfénynek gondoltam valami keveset fogyasztó cuccot.
DMA Creative Commons License 2009.03.24 0 0 523
Eltaláltad a lényeget: hidegindításnál nem csak elektronokat szakít le (a melegindításnál lényegesen nagyobb) az impulzus, hanem emittáló rétegdarabkákat is. Így az is szép lassan elfogy.
Előzmény: Csavarhúzós (341)
bupé Creative Commons License 2009.02.15 0 0 522

Köszönöm.

Egyébként a fórumot visszaolvasva pont benned bíztam. Sajnos az R50 nyaka kb 25 mm átmérőjű a búra belül meg kb 28-30.

A doub-lite pedig 46.

Lámpacsere lesz ebből, érzem. Így pedig igen nehéz kigazdálkodni még a 4 világítótestet a 9 lámpájával. Jóval hosszabb lesz a kompaktok megtérülése.

Előzmény: legirepa (520)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 521
Hohó, nicsak, világításos topik! Szeretnék ötletet kérni, hátha nálam tájékozottabb látogatók tudnak segíteni, azt megköszönném.

Korábban egy bérelt lakásunkban volt három szuper lámpánk. Ikeás volt, de most már egyáltalán nincs pont ilyen náluk, és 30-40k alatt eddig nem is találtam neten hasonlót. Pedig nagyon szükség lenne rá...

Szóval olyan állólámpát keresünk, ami mennyezetvilágító egy kis hajtogathatós oldallámpával, és fokozatkapcsolós (nem tudom a hivatalos nevét, szóval ilyen tologatható fényerőszabályzója van). Egyszerűen nem találok neten sehol ilyet, csak csillagászati árban. Márpedig ha évekkel ezelőtt az Ikea ki tudta hozni baromi olcsón, akkor kell hogy lehessen kapni ilyesfélét máshol is normális áron. Igazán üzletet sem tudok, hol keressek (Bp), pedig faggattam gugli barátomat. Nem túl drágát, de obi szintnél igényesebbet keresünk.

Ha van ötletetek, merre keressem, ne kíméljetek. :)
legirepa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 520
http://www.marchiol.hu/2006/letoltes/doub_litekepesarlista06.pdf

de szerintem ez se lesz jó, mert túl nagy az előtét.
Előzmény: bupé (519)
bupé Creative Commons License 2009.02.15 0 0 519

Üdvözletem a tisztelt társaságnak.

Át akarok állni kompakt fénycsövekre, de az R50-es lámpa helyére nem megy be a kompakt, mivel nagyon széles a nyaka, a búra meg szűk.  Próbáltam kocserélni az E14-es foglalatokat hosszabbra, de a lámpák szétszedhetetlen kínaiak.

Látott-e már valaki olyan 'pogácsákat', amiket bele lehet csavarni a foglalatba a másik végük pedig szintén foglalat?

 

Köszönöm.

NORTHLINE Creative Commons License 2009.02.12 0 0 518
Üdv mindenkinek,lakásvilágítás megtervezéséhez keresek jó ötleteket,merre érdemes nézelődni?Köszi.
norby Creative Commons License 2009.02.02 0 0 517
Még jó, hogy 11 évig ezt nem tudta a lámpa :)
Előzmény: Törölt nick (516)
Teaway Creative Commons License 2009.02.01 0 0 515
"raktáron semmi."

Az nagy hiba, mert azt írják, hogy:

Nagy választékban talál üzletünkben tartozékokat: hagyományos, energiatakarékos vagy halogén izzókat, foglalatokat, transzformátorokat, sodronyos, sínes rendszereket, illetve azok alkatrészeit.
Előzmény: norby (514)
norby Creative Commons License 2009.02.01 0 0 514
Kicsit húzott szájjal :)

A lamp.hu-s ember nagyon készséges volt, van sodrony, meg lámpa, meg minden, de 'majd egyszer, ha összejön több' rendelve, raktáron semmi.

Úgyhogy U alakú csavaros kábelbilinccsel jó erősen odaszorítottam, van fény, nincs szikra. Csak nem szép :(

Köszönet mindenkinek.
Előzmény: Teaway (513)
Teaway Creative Commons License 2009.01.30 0 0 513
Örülünk?
Előzmény: norby (511)
PETYUS Creative Commons License 2009.01.30 0 0 512
Szerintem komolyságban összhangban van az eredeti konstrukcióval.
Előzmény: norby (510)
norby Creative Commons License 2009.01.29 0 0 511
Kösz, a lapjukat már néztem, de ott nem láttam ilyesmit.
Holnap felhívom őket.
Előzmény: Teaway (507)
norby Creative Commons License 2009.01.29 0 0 510
Köszönöm, le vagyok nyűgözve.
Ez a ruhacsipesz annyira barkács, hogy ki fogom próbálni :) Sajnos esztétikailag nem a legkiforrottabb, megnézem a krokodilcsipeszt is.

Előzmény: PETYUS (506)
Teaway Creative Commons License 2009.01.29 0 0 509
Úgy értette, hogy megmarad az eredeti konstrukció, csak besegít a gravitációnak a ruhacsipesszel.
Előzmény: SZEGECS (508)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.29 0 0 508
De a ruhaszárító az fából, vagy műanyagból van.
A krokicsipesz annyiból jobb, hogy nemcsak a biztos érintkezésről gondoskodik, hanem az áram vezetését is megoldja.
Előzmény: PETYUS (506)
Teaway Creative Commons License 2009.01.29 0 0 507
Lamp Világítástechnika
Többek közt sodronyos világításrendszerek és azok alkatrészei.
Előzmény: norby (500)
PETYUS Creative Commons License 2009.01.29 0 0 506
Akár ruhaszárítócsíptető is megteszi. Az a lényeg, hogy jól össze legyen nyomva.
Előzmény: SZEGECS (505)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.29 0 0 505
Ez egy elég érdekes megoldás a gyártó részéről, vagyis hogy csak a lámpatestre kifejtett gravitációs erő létesíti a kontaktust.

Az nagyon igénytelen lenne, ha a félkör alakú cuccot leszerelnéd, és a csatlakozást két kisméretű krokodilcsipesszel oldanád meg? Láttam már ilyen kivitelt, azért merem javasolni. Ne olyan bazi nagyra gondolj, ami az autók bikázókábelén van, hanem olyan picire, amit elektronikai alkatrészboltokban árulnak.
Sokkal biztosabb kontaktust biztosítana, mint a két egymáshoz (nem) érintkező hengerpalást felülete...

Előzmény: norby (504)
norby Creative Commons License 2009.01.29 0 0 504
Lefotóztam, mert nem tudtam leírni rendesen



A lámpa és a sodrony találkozása nem okés, már meg is égette kicsit, most nem használjuk. A sodrony sodort, a régi mintha sima lett volna elő kell keresni a maradékot.
Előzmény: SZEGECS (503)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.28 0 0 503
Hol kontakthibás?
Ahol a tápegység rákapcsolódik a sodronyra, vagy ahol az izzók kapcsolódnak rá?
Amit én eddig láttam azoknál egy kis hernyócsavarral lehetett rögzíteni, feszíteni a sodronyt egy henger alakú furatban. A tiéden nincs ilyen?
Előzmény: norby (502)
norby Creative Commons License 2009.01.28 0 0 502
Kösz, de most olyat raktam fel, és nem érintkezik tökéletesen, szép szikrák húznak át :(
Előzmény: SZEGECS (501)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.27 0 0 501
Barkácsáruházban láttam a láncok között ilyen vékony szálú sodronyt, lehet méterre is kapni, szerintem az jó ilyen célra.
Előzmény: norby (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!