Keresés

Részletes keresés

uhu20 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 5672
Ha netán győzött volna a forradalom, akkor lehet első dolguk lett volna felkötni Nagy Imrét, annyira nem értettek egyet semmiben. (Ezt egy Inforádióba 2001-ben betelefonáló férfi mondta.)

Hát ez valóban megfellebbezhetetlen forrás.

Aki nem akarja beismerni, hogy a forradalom okt. 30. után teljesen irányítás nélküli káosszá vált, az a tényeket is tagadja.

Pontosabban: okt. 30 (okt. 28 után) után a forradalom konszolidálódott.

Ezzel próbálkoznak történészek és politikusok egyaránt.

Nos, akkor lássunk egy tényt, majd egy ezzel kapcsolatos történészi állásfoglalást! Bizonyíts!!!
Előzmény: Törölt nick (5663)
uhu20 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 5671
Engem kifelejtettél...:D
Előzmény: heiler (5669)
uhu20 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 5670
Cselekvőképes kormány nem volt, minden csoport a saját elképzelésit próbálta érvényesíteni, alakult rögtön vagy száz mindenféle párt.

Mennyivel is jobb, ha mindenki ugyanazt mondja, ugye? :P

Közben ott volt a szuezi válság.

Ez a topik nem erről szól, csak mint szakmabeli jegyzem meg, hogy a szuezi válság érdemben nem befolyásolta a magyar eseményeket.


(Visszatértem.)
Előzmény: granthotel (5664)
heiler Creative Commons License 2008.06.16 0 0 5669
Mert kell valamit "ünnepelni" ebben a rendszerben......nyögve, nyelősen, hazudozva, akárhogy, csak ünnepeljünk..........pedig a "rendszerváltó" politikusokon,  parlamenti képviselő urakon,   médiahéjákon,  bankárokon   kivül majd mindenki sír......
Előzmény: granthotel (5658)
granthotel Creative Commons License 2008.06.15 0 0 5668
A kis nagyvezírt meg mintha kiflejtetted volna. Pedig akkor lesz jó világ (a t..ödön is tokaji aszú csorog, persze nem mindegy, hogy mennyire felforralva). Szép álmodozásokat
Előzmény: lerkma (5665)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.06.12 0 0 5667

Mit érdemes meghallgatni? Embernek nehéz annál mélyebbre süllyedni, ahogy Uszta viselkedett a tárgyaláson (14:10-től 15:05-ig), amint bevonult a díszegyenruhájában, csizmájának csikorgó lépteit hallani a fölvételen, és valami elképesztő primitív modorban és stílusban darálja a hazugságait, többször saját magába is belegabalyodva, olyannyira, hogy az olykor érezhetően még ennél a vérbírónál is kiverte a biztosítékot.

INDEX

Előzmény: kábelbúvár (5659)
méregkeverő Creative Commons License 2008.06.12 0 0 5666
Elmés volt....
Előzmény: lerkma (5665)
lerkma Creative Commons License 2008.06.12 0 0 5665

"30-40 százaléka köztörvényeseket és háborús bűnösöket tartalmaz "

 

Azt hittem Horn Gyula es Genycsany Fegyenc meg el...

Előzmény: méregkeverő (5652)
granthotel Creative Commons License 2008.06.12 0 0 5664
Persze, hogy igazad van. A topikcím is inkább provokáció. De hogy itt pár nap alatt milyen fejetlenség alakult ki!Cselekvőképes kormány nem volt, minden csoport a saját elképzelésit próbálta érvényesíteni, alakult rögtön vagy száz mindenféle párt. Egységes ideológia?
Nemzeti összefogás, amikor az ország egyik fele a másikra vadászott, majd persze ez megfordult. Mindenki a Nyugat beavatkozásában reménykedett, pedig azok megmondták, hogy ők bizony nem konfrontálódnak a SzU-val. Az érdekszférák felosztása alapján a háború után tíz évvel erre nem is volt reális lehetőség. Közben ott volt a szuezi válság. Hát persze a SZER nyomta a hülye sódert, bár ezt mostmár utólag nagyon szeretnék elsumákolni. Nem tudom szerencsétlen Nagy Imrét hogy tudták így befírolni, amikor neki azért voltak moszkvai tapasztalatai, meg régi politikus volt. Talán nem sok fogalma volt a reális állapotokról.
Előzmény: Törölt nick (5661)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.06.11 0 0 5662

Járőröző szovjet harckocsik is nyitottak tüzet egymásra az Erkel utcában.

Testvérháború?

 

Pongrácz Gergely három éve halott.

Előzmény: Törölt nick (5661)
kábelbúvár Creative Commons License 2008.06.11 0 0 5659
granthotel Creative Commons License 2008.06.07 0 0 5658
Aki látta az eseményeket tudja, hogy igaz a topikcím.
Azt nem értem miért kellett ilyen zavaros gyilkolászásból nemzeti ünnepet kreálni.
heiler Creative Commons License 2008.06.06 0 0 5657

A "forrásom" tekintetében nekem is vannak kételyeim.

De:  szerintem ez az emlegetett "aláírt" írat olyan fontossággal bír a történések megitélése miatt, hogy ennyi év után, már egy valamilyen másolatot, fotókópiát stb. kellett volna látnunk, hiszen rengeteg könyv, tanulmány jelent meg e tragédiával kapcsolatban.

Figyelmesen olvasva az idézetedet, konkrétnak tűnik az epizod, pedig vannak benne feltételezést sejtető szavak....

 

 

Előzmény: ellenforradalmár (5656)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.06.05 0 0 5656

Engedelmeddel a forrásodat nem minősíteném, ez már a "bottal-sem-piszkálom-meg" kategóriája. A Hegedűs-féle papírról viszont ott az állítás:

 

Andropov természetesen elfogadja Gerő úri "becsületszavát", miszerint a párt Központi Vezetősége és a Minisztertanács jelenlévő tagjai beleegyeznek a szovjet csapatok segítségül hívásába.. Később azonban lehet, hogy moszkvai utasításra - szükségét érzi, hogy ennek írásbeli bizonyítéka is legyen. Pár nap múlva, valószínű 26-án, Gerő egy erre vonatkozó - utólag készített - levél aláírására kéri Nagy Imrét, mint miniszterelnököt. Nagy Imre azonban nem írta alá. Majd Andropov próbálkozott. Nagy Imre egyre gyorsuló léptekkel igyekezett Andropovtól szabadulni, aki őt egy ideig követte. A végén már majdnem futottak. Úgy tűnik, Nagy Imre egérutat nyert, mert ezután Gerő és Andropov Hegedűs András, volt miniszterelnököt kérték meg hiszen a levél feltehetően antedatálva volt - írja alá miniszterelnöki minőségében. 56 Hegedűs aláírta a levelet, amely később az ENSZ magyar üggyel kapcsolatos iratai között jelentős helyet foglalt el.

 

Ha ez igaz, akkor a magyar Külügyminisztériumban mindenképpen nyoma van...

Előzmény: heiler (5655)
heiler Creative Commons License 2008.06.05 0 0 5655

"Úgy tűnik, a forradalom kitörésének napja 1956. október 23- is- ahogy ma mondjuk- előre be, programozott időpont volt. Szűcs Miklós vezérkari ezredes már október 20-án parancsot kap honvédelmi miniszterétől hogy készítsen riadó tervet, és gondoskodjék a főváros fontos objektumainak védelméről, tekintettel egy várható ellenforradalomra. Ma már az is köztudott, hogy Erdélyben ugyancsak október 20-án szovjet egységek indultak a magyar határ felé. Tyihonov altábornagy a Honvédelmi Minisztérium tanácsadója pedig október 23-án délután 17 és 18 óra között. már tudni véli, hogy Budapesten ellenforradalom van, amelynek leverésére a Magyar Honvédség képtelen és szükséges a szovjet csapatok beavatkozása. Mellőzve a magyar párt vagy állami vezetéssel történő bármilyen előzetes egyeztetést, felhívta Antonov hadsereg tábornokot. a Varsói Szerződés vezérkari főnökét és engedélyt kért a fővárosi ellenforradalmi erők leveréséhez a székesfehérvári gépesített hadtest Budapestre való rendelésére. Antonov az engedélyt megadta, mégpedig annak ellenére, hogy Gerő Ernő provokációs rádióbeszéde csak este 20 órakor kezdődött. A szovjet páncélosok annak rendje-módja szerint elindultak Székesfehérvárról, hogy a forgatókönyv szerinti bevetésre megfelelő időben a kijelölt helyen legyenek. "

 

    

     http://www.angelfire.com/realm3/hmult/barat/19562.htm

 

 

      Nos, akkor hogyan történt  ?

Több, mint érdekes, ezidáig még nem került elő irattárból, magángyűjteményből az az irat, melyet állítólag Hegedűs miniszterelnök aláírt......

Előzmény: ellenforradalmár (5654)
ellenforradalmár Creative Commons License 2008.06.05 0 0 5654

A történészek egy ilyen "behívásról" tudnak, azt pedig október 23-án este Gerő Ernő, a MDP akkori vezetője cselekedte meg. Nagy Imre későbbi miniszterelnök is beszélt erről 1958. június 9-én a tárgyalásán:

 

„Gerő szobájában a szovjet csapatok segítségül hívásáról szóló telefonbeszélgetés egy részénél jelen voltam. Úgy kerültem oda, mint aki a PB megbízásából beszélt a tömeg előtt, a szovjet csapatok bevonásával nem értettem egyet. Semmi jele nem volt annak, hogy én pozícióba kerülök. Gerő senkivel sem beszélte meg a dolgokat. Én eltávoztam, mint akire nem vonatkozik a kérdés.”
http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1998/9844/nagyimre/nagyimre.html

 

Valahol talán megvan ennek a felkérésnek egy írásos változata is, amit (25-én?) Gerő visszadatálva Hegedüs Andrással iratott alá. Ezt az egykori miniszterelnök - már ellenzékiként, a '80-as években - maga nyilatkozta.

 

Marosán György a maga miniszterségéről november 4-én értesülhetett a rádióból, de akkor már újabb "behívás" nem történt, jöttek a "testvéri segítők" kérés nélkül és hoztak magukkal - ha már erre jártak - még egy miniszterelnököt, Kádár Jánost. :(

http://www.rev.hu/history_of_56/szerviz/dokument/kadkorms.htm

Előzmény: Derek (5653)
Derek Creative Commons License 2008.06.05 0 0 5653

"Jól tudom hogy Marosán ordította, hogy én hívtam be az oroszokat és büszke vagyok rá?"

 

Ja, mondott ilyet ,meg azt is mondta,hogy a radiobol tudta meg ,hogy tagja a Forradalmi Munkas Paraszt kormanynak:-))

A ketto kicsit ellentmond egymasnak dehat kicsire nem adunk.

Előzmény: Refil (5649)
méregkeverő Creative Commons License 2008.06.05 0 0 5652

Levették a névtáblákat a 298-as és a 301-es parcellában

 

"A Nemzeti Emlékhely Bizottság szerdai döntésének értelmében levették a névtáblákat a 298-as és a 301-es parcellában, a Szabadságharcosokért Közalapítvány jelentése szerint az összes név 30-40 százaléka köztörvényeseket és háborús bűnösöket tartalmaz és nem csak a kommunizmus áldozatait."

javított állomány Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5651

"Annyi igazság van benne, hogy nagyon sok köztörvényes az utcára került."

 

Igaz.

Sőt voltak olyan köztörvényes bűnözők, akik "törvényes" felhatalmazással

egyenruhában tömeggyilkosságokat követtek el.

Előzmény: Refil (5649)
PuPu Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5650

Off

Kedves jó modera, ilyen mélyszántás után nem igazán marad meg a vita hamvas bája, - habár mi itten balról meg tuggyuk védeni magunkat, a jobber gusztustalanságok meg őket minősítik, - lehetne esetleg hagyni is őket...

Dehamár, akkor kérlek, ne haggyátok benne a választ egy már soha nem rekonstruálható kérdésre, vagy a bocsánatkérést egy olyan viccért, amin - kigyomlálása miatt - már nem tudunk derülni...

:O)))

Refil Creative Commons License 2008.06.04 0 0 5649

Érdekes megállapítás.

 

Annyi igazság van benne, hogy nagyon sok köztörvényes az utcára került. Sipos Zsigmond a szöszi és társai. Meg is gyilkoltak egy rendőrt, meg két öreglányt.

Jól tudom hogy Marosán ordította, hogy én hívtam be az oroszokat és büszke vagyok rá?

PuPu Creative Commons License 2008.05.31 0 0 5647

:O)))))))))

Bocsi!

:O)))

Előzmény: Törölt nick (5641)
ReVox Populi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 5645
Ez nettó baromság. 1956-ban egyáltalán nem nyilakkal lődöztek, amiko meg még nyilaztak, akkor viszont még nem voltak forradalmak, mert szabadkőművesek sem voltak, hogy kitalálják a revolúciót. :DDD
Mblazius Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5630
Orulo, hogy a halyog szo veletlenul kimaradt a mondatombol, igy nyugodtan lovagolhattal a hiban... Egeszsegedre, sose legyen nagyobb oromed!
Előzmény: PuPu (5620)
Mblazius Creative Commons License 2008.05.30 0 0 5629
Persze, hat hogyne... es meg szep is :-)
Előzmény: Törölt nick (5624)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5627

netán hallottak az adatvédelmi tévéről?

Komolyan, jobb lenne, ha igaz lenne az a kinyilatkozás, hogy a madjar tarshadalom erett  erre.

Előzmény: méregkeverő (5604)
javított állomány Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5626

Nem vágnám ki senki szivét.

A tényekhez tartozik azonban hogy már nem élt.

A Jenőből is álló akkor már feloszlatott terrorszervezet bármely tagjára

lőttem volna.

Jenő barátjára is. 

Előzmény: Törölt nick (5625)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5625

Egy ott félig agyonvert sorozott ávóst ismertem..M. Jenőnek hívták, 23 éves volt. 23 szilánkot, golyót szedtek ki belőle..élete végéig egy roncs volt, igaz megkapta az összes létező kitüntetést. Besorozták, és éppen ott volt...amikor a csőcselék lncselni kezdett.

Te kivágnád egy eleven ember szívét, aki soha nem láttál, és nem tudsz róla semmit?

Előzmény: javított állomány (5621)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5624

:O) Ne magadból indulj ki..PuPu már bizonyította a minőséghez való vonzódását.

te meg  még nem.

 

Sebaj, majd jovőre...

Előzmény: Mblazius (5619)
PuPu Creative Commons License 2008.05.29 0 0 5623

Haggyad már, - akinek Gosztonyi történész, azzal kár vitatkozni.

Gyilkos ávósok volta, Mező Imre meg hátbalőtte magát, aztán amikor kitépték Asztalos szívét, akkor rögtönítélt a Népszínház utcai kurva, meg nemzetünk hőse, a Tuskólábú.

:O)))

 

 

 

Előzmény: méregkeverő (5622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!