Keresés

Részletes keresés

_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7020

Én nem adok nyers hust, csak föttet, de van olyan ismerösöm aki ad :)

 

Szoktam neki adni. Amúgyis fog magának :-).

Előzmény: Lumiere du Soleil (7019)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7019

Szia,

megnéztem alaposan a képet (a kutyussal:)), nem néz ki betegnek Makka, a leirásod szerint sem.

Kitünöen tartod, el van kényeztetve :D

Lehet hogy a tüzelések miatt étvágytalanabb, vagy a nagy meleg... Azt pl tudjátok nézni: fogy-e vagy tartja a sulyát. Ha kijáró, akkor nem árt a féreghajtó, pl Milbemax 1 hónap után.

Én nem adok nyers hust, csak föttet, de van olyan ismerösöm aki ad :)

Lehet adni a Polybét (emberpatika), pl. 1 hétig napi felet.

Dezsöke köszöni: szép nagy cica. most volt 1 éves a napokan.

A lenti képen sziámi kölykök vannak: csoki, kék, cinnamone szineken.

Kivánunk szép napot.

 

Előzmény: Dirty Diana (7017)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.28 0 0 7018

Én erre a vörös cicusra tenném rá a kezem, nagyon jóságos arca van, és úgy nézem szép nagyra nőtt. :) Imádom a vörös cicákat, egy kis vörös még hiányzik a repertoárunkból. :)

Nagyon szépek a cicáid, a lenti cicák milyen fajták? Ha jól sejtem sziámik, de azon belül van több féle? Nagymamám talált egyszer egy sziámit, kék szeme volt, hasonlított a második képeden lévő nagyobb cicádhoz, de a mamáénak drapp volt a szőre, és sötétbarna az arca. Szegény macsek teljesen süket volt, és összesen 2 szemfoga volt. Nem tudjuk mi történhetett vele. Viszont nagyon kedves volt, sokáig meg volt.

Nem nagyon értek a cicákhoz, gyerekkoromban volt macskánk mindig, aztán 17 év kihagyás után tavaly ősszel megjelent Makka, majd szép sorban a többi....

Előzmény: Lumiere du Soleil (7012)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.28 0 0 7017

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm hogy próbálsz segíteni! Cestal Cat-ot szoktam adni nekik, egy hónapja is azt kaptak. Szerintem teljesen normális állaga volt a székletének, ma világosabb, de általában barna, és picit vékonyabb, mint a többieké. Ha nem tudná megemészteni a kaját, annak látszódnia kéne a székletén, nem? Azt nem mondanám hogy nincs étvágya, de a többiekhez képest keveset eszik. Az alutasakos kaják közül csak azt eszi meg, ami nagyon szószos, így hát neki külön veszek Biancát, mert az szinte már tocsog a szaftban. Nagy duzzogva megeszi még a Gourmet kacsahúsos változatát, vagy esetleg a Whiskas Supreme marhást. Eleinte alutasakos Royal Caninnal próbáltam etetni, de nem ízlett neki. A tejet például nem issza meg! De ha csokit vagy chipset eszünk, addig ordít amíg nem kap. Ilyen macskát sem láttam még.... :) Biztos az is közre játszik, hogy elkényeztettem, a párom csak „bálkirálynő”-nek hívja. :)

Te adsz a cicáidnak nyers húst? Nagyon ritkán kapnak csirkemell darabokat, vagy csirkemájat nyersen.

Írtad a sorrendet. Mindenki egyszerre eszik reggel és este, a száraz pedig önkiszolgáló nálunk, mindig kint van egy tálban, és akkor mennek ropogtatni, amikor akarnak. Vizet isznak mindannyian, ezzel sincs gond. Bevallom őszintén eddig ritkán játszottam velük, játszanak ők egymással, de tegnap este madzagoztunk úgy, hogy mindegyiket bevettem a játékba. De megfogadtam, hogy minden este játszok velük egy kicsit

Vissza térve Makkára, azt hiszem az lesz a legjobb, ha elviszem vérvizsgálatra, ha bármilyen vírus is van benne, azt ki kell hogy mutassák.

Előzmény: Lumiere du Soleil (7016)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7016

Szia,

gyönyörüek vagytok, ha lehetne rátenném a kezemet mindenkire (mint az Ezo-Tv-ben): legyél egészséges és boldog cica mindennap !

Pár gondolatot irok: ezeket figyeld meg: Milyen a széklete Makkának? (szine-állaga-nagysága).

Milyen féreghajtót kapott (lehet hogy csak másik kéne).

Azért is lehet étvágytalan, mert nem érzi a szagokat vagy nem tudja megemészteni, ezt is kéne tudni.

Vannak sajnos virusok is, amit nem lehet kivédeni: reméljük apróbb dolog lesz.

Mi is Cat Chow-t eszünk, a macskák gyönyörüek, nagyobb a fehérje tartalma, 3 tálkában van másfajta száraz amit választhatnak: a Cat fogy el elöször:)

A törödésröl: csak jelezni kell hogy ö fontos, nem egész nap, viszont a sorrendre érzékenyek:

mikor ki eszik, kivel madzagozunk, nagyjábol azonos idöben kéne.

Szép estét kivánunk.

Előzmény: Dirty Diana (7014)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7015

Nagyon szépek!

Előzmény: Dirty Diana (7014)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7014

Íme a 4 szerencsés, sorrendben. :)

Mikk-Makk

Sakk-Makk - a világ legokosabb macskája

Feka

Csubi

Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7013

Szia! :)

 

Sajnos de! :( Korábban egyébként egy picit vastagabb volt, na nem sokkal, de kb 2-3 hónapja még soványabb lett. Régebben volt zsír a hasán, aztán az egyik tüzelésnél teljesen lesoványodott, azóta tartja is a súlyát. Kapott egy hónapja féreghajtót, az sincs benne.

Ugyan voltunk állatorvosnál emiatt, de azt mondta, hogy ő ilyen alkat, egészséges szép cica. Asszem hétfőn megint elmegyünk.

 

Eszik, de borzasztó keveset. Régebben Royal Caninnal etettem, de 3 hónapja elvesztettem a munkám, azóta Purina Cat Chow-t kapnak. Ha csak ő lenne, bírnám anyagilag a Royal Canint is, de most már 4 macskánk van, mind mentett cica, meló nélkül sajnos most csak erre telik. :( De szerintem azért ez sem olyan rossz. 4 macska tud kajálni rendesen, főleg, hogy a többi 3 bélpoklos. És emellett van 2 kutyám is, szóval sok pénz elmegy.....

A jelőlésre rájöttem, Csubi az oka (a kék színű kandúr, akit korábban írtam, hogy befogadtuk) hogy betoppant az ő területére. Azóta sokat babusgatom -már ha épp hagyja- domestosban kimostam mindent, becitromoztam az egész ágyat, nem akarom elkiabálni, de talán befejezte. Csubival is kezd megbékélni...

 

Előzmény: Lumiere du Soleil (7011)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7012

:D

ez is a topicja: remélem majd veszi a lapot:)

Ez az év nekem

  k

 

katasztrófa: nagyon sokat segitett hogy panaszkodhattam és meghallgattatok,válaszoltatok,  többen is. Jó hogy itt vagyunk, nekem is segitenek és én is segitek ( amikor csak tudok), ne legyen szemrehányás: jön amikor tud vagy akar.

Küldök Nektek pár öröm fotót is, szép délutánt

:

 

Előzmény: RhB (7009)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7011

Szia,

na neee: a képek alapján 3-4 kg os egészséges nösténynek nézem.

Korai virusfertözés után (macskanátha, bélgyulladás, stb)  lehet lemaradott a fejlödésben: ezt már nem potolja. Ugy irja a könyv: ha ezeket tuléli, akkor élete végéig védett lesz a virusok ellen.

Lehetne adni Polybét, jobban eszik, majd meglátjuk hogyan gyarapodik.

Én inkább megfigyelném: miért jelöl, hamar rájöttök.

És az ivartalanitási akciókat is: nálunk meghosszabbitották, öszig, féláron az ö védelmükben.

Üdv. 

Előzmény: Dirty Diana (6996)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7010

Éncsak Royal Caninnal etetem őket.

Előzmény: Lumiere du Soleil (7007)
RhB Creative Commons License 2011.08.26 0 0 7009

Hát igen, az igazi "topikanyu" (Bogajka) 2008 júliusa óta nem ír az Index fórumokra. Amúgy azért írtam amit írtam, mert a saját topikjában mindig gratulál a kerek számú hozzászólásokhoz. :-)

 

Előzmény: Lumiere du Soleil (7008)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7008

Ha csinálunk egy voksot: én rá szavazok: nagyon sokat segitett nekem amikor kellett.

Szép estét kivánunk.

 

Előzmény: RhB (7004)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7007

A cicák is olyan hosszan élnek, ahogy mi emberek: genetikailag is kodolt + szerzett föleg az etetéssel.

Német- Svéd ismeretek szerint 4-6 évvel hosszabban mint nálunk.

Sajnos.

Nagyon szép korokat iratok.

 

Előzmény: nemesvarazs (7002)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7006

Bocsinger: dehogynem !!

Előzmény: _nyunyuka (7003)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7005

Nekem mindig volt utánpótlás,már nagyon rég macskázom,és kutyázom.

Soha nem volt baja,sem az idős sem a kölyöknek.

Előzmény: _nyunyuka (7003)
RhB Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7004

Majd megvárjuk NoComment nénit, hogy gratuláljon a 7000. hozzászóláshoz... :-) (Bár itt nem ő a főnök. :-)

Előzmény: _nyunyuka (7000)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7003

Öreg cica mellé nem szabad fiatal társat tenni!

Előzmény: nemesvarazs (7002)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.08.25 0 0 7002

Nekem is az előző cicc 19éves volt amikor végelgyengülés miatt kelett el altatni.Most a Mázlis 18 éves,aránylag jól van,de sokat vakarózik.Valószínű hogy a májával van gond.

Nekem minegyik be fogadott állat,még szeretnék a Britem mellé egy másikat.

Előzmény: _nyunyuka (7000)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.24 0 0 7001

Istenem! Nagyon fájdalmas dolgok ezek, de még mindig ez a "legszebb" halál, és így a legkönnyebb. Az én pitbullom, Dingó, így halt meg decemberben. Anyukám reggel 6-kor még elköszönt tőle, mert elment dolgozni. Én reggel 8 körül, amikor lementem, már nem élt. Borzalmas volt, de könnyebb, mint a másik két kutyámmal, akikről nekem kellett döntenem, és annál borzasztóbb nincs, amikor egész más sem jár a fejemben, csak az, hogy este jön az orvos, és vége! :(

Mindhárman itt vannak velünk, itt alszanak a kertben.

Előzmény: _nyunyuka (7000)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.24 0 0 7000

Volt egy vörös cicánk, ex-kandúr, Rozsdás. 16 évig élt, nálunk született. Cicka, a fekete-fehér cicc 19 évig bírta. Az utolsó hónapjaiban hirtelen lesoványodott, mindenkihez úgy bújt, ahogy soha. Aztán egyik reggel nem ébredt föl...

Előzmény: Dirty Diana (6998)
_nyunyuka Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6999

Sikeresen átállomásítva, jó helyre.

Előzmény: Törölt nick (6980)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6998

19 évig élt? De jó! Remélem a mi macskáink is ilyen sokáig fognak élni!

Van egy barátom, neki egy vörös perzsája van, ő is már 18 éves.

Nálunk tavaly haltak meg a kutyáink, mindhárman 16 évesek voltak. Ez is szép kor kutyában. :)

 

 

Előzmény: RhB (6994)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6997

Nemesvarázs nevét lehagytam az előbb, tehát Nemesvarázs tanácsára citromozok be mindent! :)

Előzmény: Dirty Diana (6996)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6996

Szia!

 

Köszönjük a gratulát! :)

Szép cica, de olyan picike. Az egész macska kb. 1.5 kg. Szerinted ez normális? Amíg a többi macskáink egy alutasakost bevágnak egy kajálásnál, addig a Makka csak az egyharmadát, így egy alutasakos elég neki egy napra. Ő ilyen modellalkat. :)

Jól írtad, bagzik rendesen, januárban volt az első, azóta majdnem minden hónapban. Most már tényleg meg lesz műtve.

A változatosság kedvéért ma reggel fél 7-kor már mostam, mert megint lepisálta a lábamnál a lepedőt ésa takaróm, és odakuporodott mellém. Már megszáradt minden, úgyhogy tanácsára becitromozok mindent!

Ez azt jelenti, hogy engem megjelölt, hogy én az övé vagyok?

 

Kezd tele lenni a tököm, de közben meg annyira sajnálom őt, amiért ennyire félti a pozicióját! :)

Előzmény: Lumiere du Soleil (6991)
Dirty Diana Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6995

Igen, most már tudom is hogy mi a baja. Júniusban kezdte ezt az ágybavizelést, amikor anyukám macskája felszokott hozzám. Szép lassan megbékélt vele, be is fejezte a hugyozgatást. Most a Csubi (akit lejjebb írtam, hogy nem rég fogadtuk be) is megjelent az ő "rezidenciáján", megint meg kell mutatnia, hogy ő itt a jani a hegyről! :)

Ma vettem citrom illóolajat, mindjárt kezdem a citromozást.

Egyébként köszönöm a tanácsot! :)

Előzmény: nemesvarazs (6988)
RhB Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6994

A mi Cirmikénk fiatalabb korában akkor csinált ilyesmit - nem okvetlenül az ágyra, de távol az alomtól, és gyakran a nagydolog is volt máshol - ha "megsértődött" valamin. Idős korában már enélkül is gyakran előfordult (sajnos gyakran pont az ágyra), 19 évesen ment el szegényke.

 

Ja, és őt kb. egy éves korában ivartalanítottuk. Sacc per kábé fél éves lehetett, amikor felhoztuk (lakótelepi lakás), nem sokkal később leugrott az első emeletről kurválkodni, ebből lett 3 kiscica. Amikor a kicsiket már nem szoptatta, utána lett megműtve. A kis cicceket szerencsére sikerült elajándékozni.

Előzmény: Dirty Diana (6987)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6993

Köszönöm! Neki már lett gazdija,már csak a fekete van meg,de ő nem kell senkinek a színe miatt.Sajnos én nem tudom be fogadni,van egy Brit cicám ő 6éves,egy házi ő 18éves,és egy Bishon kutyám 6 éves.

Előzmény: Lumiere du Soleil (6992)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.23 0 0 6992

Gyönyörü a mütyür !!!

Nagyon sok szépet és jót kivánok a jövöben nektek, üdv.

Előzmény: nemesvarazs (6989)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2011.08.23 0 0 6991

Szia,

gratula Makkához is: gyönyörü, kifejlett cica: gondolom ivarzik is böven, ha nem vettétek észre: akkor halkan. A házicicák (europai rövidszörü) sokkal hamarabb ivarérettek, mint a fajcicák.

Száz szónak is egy a vége: ha tiszta a megszokott alomtálca, akkor a máshová ürités jelzés a környezetnek: itt vagyok és valamit akarok: pl kandurt, vagy én vagyok a fönök ma is a családunkban.

Csatlakozom nemesvarázshoz: ivartalanitani kellene, és sokat játszani vele: mutatni hogy ö fontos.

Szép estét és minden további jót kivánunk.

(igen, tudom, én is gyakran mosok:D)

 

Előzmény: Dirty Diana (6987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!