Keresés

Részletes keresés

Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10931

Minden újabb óra, ami nem a régi mechanikus tekerős, azokban volt visszatekerés gátló.

 

Sajna nem ez a legjobb hely, hogy ezt megbeszéljük mert másik topikban, sokkal hozzáértőbb emberek vannak, de a Papa mindig ideír.

 

 

A limiteres grid tiek-nak vajon tényleg olyan jól megy a kiegészítés, hogy elsődleges a napelem felől jövő és azt egészíti ki a hálózat felől jövővel?

 

És ha nulla a fogyasztás akkor is teljesen el tudja kerülni a visszatáplálást?

Előzmény: rézműves1 (10930)
rézműves1 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10930

Bocsi, de milyen az "éppen olyan?"...nekem most cserélték le  a régi órámat olyan "antennásra"...akkor már nekem nem is lehet ilyen "balkonos?", bármennyire is szeretnék?...

Előzmény: Jacktwoo (10928)
durkonorbi Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10929

Erre (lenne) megoldas a limiteres grid tie! ;)

Előzmény: Jacktwoo (10928)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10928

Papa.

Nem ártana tudni milyen órád van. Mert ha éppen olyan, elég valószínű, hogy olyan, akkor az el nem használt betermelést is fogyasztásként fogja értékelni, és Te ennek nem fogsz örülni.

 

Szóval figyelj oda. Nem véletlenül kérdeztem, csak valahogy mindig túllendültél rajta.

Pedig ez az egy oka van annak, hogy Nekem még nincs fent egy hasonló.

Előzmény: Puding19 (10924)
rézműves1 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10927

Szevasz Puding...érdeklődéssel és vegyes érzelmekkel olvasgattam a "szösszeneteidet" a balkon-solárról...:)

Elolvastam az összeset, amit írtál és mondhatom sokszor jobb volt, mint a kabaré...szétröhögtem magam...

A 80-as években én is jártam (Bajai) Jugó-reduktorral, (amit én építettem be), csak nekem Volgában volt (taxi) és abba hátul befért a 33-literes acélpalack is. Amikor meg fuvaroztam, az Ifá-ba naná, hogy ment a "piros" a kannából...:)

Mivel már jó ideje nyugger vagyok, (átlag alatti nyögdíjjal) és is sokat agyaltam a páyázatos napelem témán, de sajnos az ingatlan nem felelt meg a feltételeknek, így aztán maradt a pellet, amit szintén én "gyógyítottam" be a vegyes kazánunkba, már vagy 8-éve...amíg 60-forint körül vettem szla.-nélkül, jó is volt, de mostanra nagyon elszálltak az árak.

Még szerencse, amikor láttam, hogy nagyon mennek az árak felfelé, találtunk a közelünkben Belorusz-ból 120-ért.

Gyorsan vettünk két raklappal...

De ez a Balkon-téma azért változatlanul érdekel, mert nem férünk bele a 210-KWba. Csak sajnos az 1.600.-euró sem túl olcsó...nem lehet ezt valahogy "jóárasítani?"

Előzmény: Puding19 (10924)
rézműves1 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10926

Úgy néz ki egyenlőre, hogy nem nagyon akar lefelé menni, de ez érthető szerintem, amikor befelé megyünk a fűtési szezonba. Előttünk a két leghidegebb hónap a január és a február...legalábbis  a statisztikák szerint. Így aztán akinek sikerült "olcsóbban", idejében venni, az most örülhet neki...

Nekem nagyon bejött a pelletspórolási program az "ingyen" fával...:):):)...

Az igaz, hogy kissé munkás a dolog, de naponta akár kétszer, vagy háromszor is begyújtok és a pellet csak a reggeli és az esti begyújtáskor fogy......egy pillanat a pelletfej leakasztása és már mehet is a begyújtás...igaz így 3-4-naponta kell a hamut kiszedni (nem 2-havonta), de megéri...

Előzmény: ksanci (10918)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10925

Olvasgatva a pellet áráról és a beszerzési hercehurcákról, a nyugati határszélen ez a helyzet:

 

Lentiben a zalaerdőből kivált az "ágazat" és amikor 2 hónappal ezelőtt érdeklődtem, a szerződött partnereket tudják csak ellátni, - érzésem szerint megy külföldre az anyag.

További érdeklődésre a válasz az volt, hogy majd január körül lehet érdeklődni. (Akkor itt még emberléptékű, humánus ár volt, arra emlékezek, hogy azt jósolták, hogy ami most a bruttó, az netto ár lesz.)

 

Jákon van egy üzemecske, 2 hónapja 180 Ft volt, ez ment a kötényke zsebéba, ha a számla szóba kerülne, akkor is odamegy a leveske, de plusz áfa. Elfogadható minőség.

 

Működik egy üzem Zsirán is, egyszer odatévedtem. 

 

Ezt zárójelben. (Osztrákban a Lagerhaus 12 euró/zsák, raklap mennyiségnél van némi kedvezmény. De ez bitang ár, - persze ha magyarban a bruttó ennek a nettóját utoléri, akkor már nekem megéri onnan, EU-s adószámra, mert a legközelebbi Lagerhaus látótávolságra van. A minőségről nem kell semmit, ami a zsákon van, az olyan, mint egy alaposan átgondolt törvény, évekig onnan hoztam.)

 

Másokhoz hasonlóan furgonka+utánfutó egy tonna fordulóval.

 

 

Puding19 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10924

"Ez kizárt dolog, mert nem tudom." (Polgár Jenci)

 

Pár hete vettem. Bár optimális esetben nálunk valami mindig zabál áramot, nem tudom hogyan viselkedik a kérdéses helyzetben.

Figyelgetős, kísérletezgetős, beüzemelős szakaszában vagyok a beruházásnak.

A nap inkább nem süt, ez is az oka, hogy nem tudok érdemleges tapasztalatról beszámolni.

 

A felvetésed jogos, - bízok abban, hogy az invertert nálam nagyobb tudású és hatalmú gondolkodók alkotgatták meg.

 

Gondolom a részletek ebben is később megtapasztalhatóak lesznek, - ahogyan minden pellet kicsit másképpen viselkedik, ezért még nekem is állítgatnom kell a finomításokon...pedig lassan jobban félek a baszástól mint az állítástól.

 

Nyár végére, amikor már a fűtési szezon is leszalad biztosan okosabb leszek a tapasztalatoktól.

Előzmény: ksanyi52 (10910)
ksanci Creative Commons License 2022.12.22 0 0 10923

Még egy dolog lehet: az égési levegőt honnan veszi?

Ha közvetlenül, rövid úton kintről, akkor az is elképzelhető, hogy a mostani időjárásban egyszerűen túl hideg a szívott levegő, azért nem gyújt be rendesen.

Előzmény: kovipepe (10921)
colonial113 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10922

Én is vettem ma belőle 20 zsákkal, remélem nem fog salakozni...

Előzmény: espace.hu (10917)
kovipepe Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10921

Működik, de néha nem gyújt be, mondjuk 10ből 2alkalommal.

Hány wattos ebben a fűtőbetét? Esetleg tudnék egy áramot mérni gyújtáskor, mekkora teljesítményt vesz fel...

Előzmény: ksanci (10919)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10920

Persze irreálisan magasak most a pelletárak , de a szállítás is baromira megdobja az árat .

Nálam a közelben van (6km talán) a Petőházi PelletProdukt , de Ők is 233ft/kg -on adják és mondjuk én elutánfutózgatom magamnak (Voyager+utánfutó , szóval 1050Kg-ot simán elhozom) de nekem sincs ingyen a benzin ....

Előzmény: ksanci (10918)
ksanci Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10919

Akkor azóta nem működik rendesen, amióta megvetted?

Talán nem jóra cserélte. Ha cserélte...

Előzmény: kovipepe (10915)
ksanci Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10918

227 Ft/kg a zsákos pellet ára. Ennél olcsóbbat én sem látok most a források közül.

A péceliek adják 200 Ft/kg-ért, ha 1 tonnát veszel.

Van egy bútorgyártással foglalkozó volt osztálytársam, lassan érdemes lehet elgondolkodni beszélni vele és beszerezni pelletgyártó berendezést :)

Nem, nem eladásra gyártani, hanem saját felhasználásra...

Előzmény: espace.hu (10917)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.21 0 0 10917

Jelentem 2 napos szállítási határidővel le is szállították a lengyel Alaska Pellet -et . H24Futár-al küldik 500Kg-ig , normál furgonnal kis-méretű raklapon alaposan átfóliázva (sérült , szakadt nem volt), úgyhogy pakolós a lerakodás (de utcára nyíló garázsba gyorsan berámoltuk , tán 5 perc volt - 25zsák , 500Kg-ig amúgy max. 33zsákot hoznak el egyben) .

Karácsony után rákerül a sor a tesztelésére , majd referálok ....

kovipepe Creative Commons License 2022.12.20 0 0 10916

Szia

8,5m-es kémény, van huzata rendesen.

A pellet idén októberi gyártású, várni is kellett rá pár hetet.

Előzmény: durkonorbi (10914)
kovipepe Creative Commons License 2022.12.20 0 0 10915

Szia

Használtan vettem, az előző tulaj elmondása szerint cserélt benne gyújtót, idén ha jól emlékszem.

Azt hiszem ki is lehet olvasni, de most épp üzemel és nem találom ezt a menüpontot, ha leáll megnézem újra.

Előzmény: ksanci (10913)
durkonorbi Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10914

Jo a huzat? Illetve mas, "biztosan friss" pellettel probaltad?

Előzmény: kovipepe (10911)
ksanci Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10913

Szia!

 

Nem szubjektív, annak addigra már égnie kellene.

Lehet, hogy működik az a gyújtófej, csak nem jól... Valószínűleg cserés.

Mióta működik már, hány gyújtás lehet benne?

 

Előzmény: kovipepe (10911)
ksanci Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10912

Oké.

Előzmény: Puding19 (10908)
kovipepe Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10911

Sziasztok

Ecomat 25ös égőfejjel és Jánoshalmi A2 vegyes fapellettel van valakinek tapasztalata?

Random tüzelőanyaghiányra hivatkozva megáll induláskor, közben púpozva áll a pellet a gyújtó előtt...

A tartály tele van, csiga, gyújtó működik, ha elkotrom a pelletet látszik hogy izzik,

bár nekem kicsit szerénynek tűnik az izzása, de ez nyilván szubjektív.

Köszi előre is, üdv, Péter

 

ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10910

Igen, Arra nemválaszoltál , ha otthon minden fogyasztó leáll( hűtő, rádió, stb, )A nap meg piszkosul süt, akkor mit csinál az inverter? Hová megy a megtermelt áram?

Előzmény: Puding19 (10909)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10909

Elnézést Ember, elkalandozott a burám.

 

Kurogassál olyankor.

 

Ezeket kérdezted:

 

Nem esett szó a visszatermelésről? Régi az órád? Vagy van valami trükk, hogy nem termel vissza?

Szerintem ez még a legnagyobb kérdés.

 

Megpróbálom összefoglalni.

 

Ezek a balkonszolárok egy komplett rendszerek. Nem kell velük semmit csinálni azon kívül, hogy az inverterre csatlakoztatod az elemeket, - elkurni se lehet,  mert.

 

Az inverteren számozva vannak a kivezetések 1-4-ig és azon belül a (MC4 elnevezésű) csatlakozókat nem lehet fölcserélni, mert anyuka és apuka viszonylatban vannak egymással az elemek csatlakozóival.

 

Miután az elemeket csatlakoztattad, - már az elsőnél is - elkezd pirosan villogni az inverter visszajelzője, azzal, hogy érzékelte a molesztálást.

Majd ezek után a hálózati csatlakozót - tartozék - bedugod a konnektorba. (Ha rövid, akkor hosszabbítod, nem kell bikakábel, de azért legyen keresztmetszet.)

 

Innen mindent az inverter csinál. 

Egy perc és átvált zöldre a visszajelzőcske, már erős felhőzetnél is. Vagyis már dolgozik. Ne várj csodát, mert nincsen. Erősen felhős időben néhány tíz wattot, de ha a Nap rendesen megsüti, látod, hogy valagon rúgta a panelokat.

Ezt úgy, hogy egy okosdugaljba dogod és úgy a hálózatiba. 


Azon már olvashatod is a betöltés nagyságát. Ezek a cuccok arra vannak, hogy a ház pillanatnyi fogyasztásához csökkentés formában hozzájáruljanak, a hálózatba elméletileg nem töltenek be, - de ennyire még nem mélyültem el.

 

(Megy vagy 2 hete, közben utazok erre-arra, teszek-veszek, intézkedek, aláírok, pecsételek, a csajomat is, az meg viszont.)

 

Az óráim 2 évesek, - 3 fázisom van. 

 

Úgy gondolom és amennyit erről olvastam megerősít, hogy az inverter az ami intézkedik. 

 

Kipróbáltam, hogy mit tesz, ha nincsen hálózati áram, másképpen áramszünet van. Ezt a kismegszakító leütésével erőszakoltam ki, - rögtön rá is számolt a bíró.

 

A Zokos dugalj azonnal mutatta, hogy az inverter felől a betáplálás is megszűnt, - ez az jelenti, hogy az E-on kamuzik, amikor arra hivatkozik, hogy a szerelőjét leküldheti az oszlopról. Inkább arra bazíroz, hogy ilyen valóban kiserőművek ne vegyék el előle az élelmet, másképpen a fogyasztást.

 

Nem hinném, hogy a német, osztrák szabvány engedné, hogy ha szerelő dolgozik a hálózaton, akkor a balkonszolár invertere másképpen működjön, mint a telepítetteké. 

 

A betöltés címén kettő részre bontom. Gondolom, hogy a kérdésedben a hálózati visszatáplálást értetted, arra válaszoltam. 

A másik pedig a ház mérőóra utáni "belső hálózata". 

 

Ha hülyén fogalmaztam tegyél a helyemre.

 

Előzmény: Jacktwoo (10903)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10908

...hát nem Sanci.

 

Egyrészt igen rutinos versenyző vagyok és észreveszem, amikor egy parttalan személyeskedésbe forduló csörte beizzik, - szóval ebbe nem fogok részt venni.

Megpróbálod itt most a hattyú halálát eljátszani, kezdve azzal, hogy te hozzám képest mennyire nem vagy cizellált.

Álszerénységnek tartom.

 

Maradjunk a tényeknél. 

 

A pelletfűtés elengedhetetlen kelléke az áram.

(Igen, ehhez te is hozzátettél, - nem felejtem.)

 

Ennek tükrében tettem említést egy olcsó, a magyar szolgáltató "jogrendje" szerint balesetveszélyes szerkezetről.

Ami komplett, gyári összeállítású, annyira egyszerű, hogy igen, még a Stanci néni is tudja használni a bölcsészszakos egyetemista unoka ha összedugja. 

Tényleg annyira egyszerű, mint egy lego.

 

Erről itt többen is többet akartak és akarnak tudni, nekik válaszoltam a kérdéseikre, - mert emlékeztetlek. Még ez a csodálatos pelletfűtés, - újra leírom, hogy évek óta kazán és kandalló formátumban is használom - soha nem működött csak úgy, ha a konnektorba begyugtam.

 

Nos. Egyik pillanatodban te úgy gondoltad, hogy ennek a diskurzusnak beszólsz, értettem én az "enyhe" célzásodat, amúgy pedig ha már udvariasság hiányosságot említettél és felém - én ezt leegyszerűsítem. 

Beleszóltál a párbeszédbe, - holott itt ezen a fórumon sokan és sokszor folytatnak ilyet úgy, hogy azt csak őket köti le.

És ez nem baj, emlékeztetlek.

Arra az enyhe célzásodra kibontottam neked a miérteket és már ott tartunk, hogy arra a válaszodra válaszolok...ezt én a szar gyurmázásának tartom még az én részemről is. 
Viszont ha a partner beleáll, nekem nem szokásom elsomfordálni.

 

Érdekes ez a balkonszolár téma itt még másoknak még akkor is, ha már unatkozni kezdtél, ugyanis a pelletfűtés legelején az áram van. Onnan indul, ha az nincs, akkor nem indul semmi, kénytelen vagyok ilyesmit leírni és miattad.

 

És Sanci, az áram, ahogyan írtad, nem "specifikus" kérdéskör. Ezt így, face to face, ha nem érted ne rám haragudj.

 

A V.V. és egyéb gumicsont téma kifejezést nem én írtam le. Mivel te írtad le azt válaszolom erre, hogyha valaki ez ügyben veled itt diskurálni kezd, mérget vehetsz te arra, hogy nem foglak figyelmeztetni.

Egyszerűen tovább görgetek.

 

Szó sincs arról, hogy a magyarországi értelmi színvonalat lebecsüljem, - egészen addig tudatlan voltam e témában, míg a nyáron több cikket el nem olvastam arról, hogy a román határtól az osztrákig, Magyarország területén valamilyen légből kapott lózungok mentén tiltják, miközben Romániától sokkal nyugatabbra alkalmazzák.

 

Említetted, hogy "céltopikban" tárgyaljuk ezt ki. Nekem a pelletfűtés a profilom és nem tőlem tudod, hogy áram nélkül nem megy. :)

Ezen kívül úgy vagyok, hogy a napelemes fórumokba sokan azért sem mennek, mert az utóbbi időben annyira megváltozott a "jogkörnyezete", nem biztos, hogy rossz irányba, hogy még gondolatban sem...és megemlítem azokat is, akik anyagiak híján nem. 

Ezzel szemben egy balkonszolárral lehet hozzájárulnának az ostobaság ellen.

 

Én azt képviselem, hogy köztünk nincsen komoly tűz. Neked volt egy pillanatod amikor gondoltál valamit, - én pedig válaszoltam rá. 

 

Haladjunk az innovatív, praktikus, kreatív, logikus megoldások felé.

 

A négy elemet egyelőre a földre tettem - egyébként abban a szerencsésebb helyzetben vagyok, hogy 3.000 négyzetméteres a területem, nincs árnyékolás, végleges helyük talajon lesz. A dőlészsög állíthatóan és ha kell kerekeken mozgathatóan.

 

A főérv az E-on részéről az, hogy ha a hálózaton javítás van, a balkonszolár balesetveszélyes a szerelőre nézve.  Ha ez így lenne, akkor a telepítetteknél miért is nem? Mert az inverter letilt? Hát ennél is. Le is próbáltam.

 

Jut eszembe, ha már az állomány le, vagy túlbecsüléséről szót ejtettél. 

Mennyivel van furfangosabb észjárása az osztrák napelem szerelőknek? Csak azért, mert a magyar elszalad ha palatetőt lát...az osztrák meg fölrakja, akár a hullámzóra is.

Na nemá.

 

Békével, - Puding19 fater.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ksanci (10904)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10907

Ne is törődj vele, én meg nyugdíjas munkásőr gondolkodású vagyok. Pedig csak más a véleményem. 

Előzmény: ksanci (10906)
ksanci Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10906

Igen, de akkor is én lennék a karszalagos önkéntes rendőr... :D

Előzmény: ksanyi52 (10905)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 10905

Látod, azt kellett volna mondanod, hogy engem is érdekel a téma, gyere át "ebbe" a topikba. És akkor nem lenne itt 2 napja másról szó mint a topik témája. 

Előzmény: ksanci (10904)
ksanci Creative Commons License 2022.12.19 0 1 10904

Kedves Puding19 :)

 

Én sajnos nem tudok ilyen szépen, hosszan, cizelláltan nyilatkozni, nincs hozzá érzékem. Én már csak ilyen faék egyszerű vagyok.

Viszont a kapcsolatok pont ilyan társalgásoktól fejlődnek :)

 

Ahhoz kapcsolódóan, hogy szépen, hosszan, cizelláltan írsz, nagyon finom kis szurkálásokkal, attól még beszólás marad, így ebben nem én voltam az első :)

Egy kifejezett témával kapcsolatos topikba is persze, belefér sok minden, de amikor olyan témák kerülnek fejtegetésre hosszasan (visszatáplálás kérdése), aminek tényleg nincs köze az adott topik témájához, ellenben van több, kifejezetten ezzel foglalkozó fórum, akkor engem az zavar. Ahogyan nekem is folyamatban van egy napelemes rendszer építése, általam, így erősen érintett vagyok a témában, mégsem itt szeretném ezt megbeszélni.

Az értelmezéssel is vannak apróbb problémák, mivel nem a balkonszolár említésével volt bajom, sőt, még válaszoltam is a témában. Csak aztán ez elment más, specifikusabb és a pellethez tényleg semmi köze téma felé.

Általában az egy elemi udvariasság, mások figyelembe vétele, hogy nem értekezek oldalakon keresztül másról ott, ahol nem arról van szó. És ha valaki ragaszkodik ehhez a kérdéseivel, akkor felajánlom, hogy máshol folytassuk. Volt már rá példa, nem feltétlenül itt.

Szóval ha ennek említése szerinted önkéntes rendőri karszalag, akkor szerintem meg a topikon kívüli témák hosszas boncolgatása meg egyszerű bunkóság, mások teljes figyelembe-nem-vétele. Akármilyen cizelláltan is.

Igen, lehet a "Milyen színű gumicsontot vegyek a kutyámnak" című topikban oldalakon keresztül társalogni arról is, hogy VV Rikárdó melyik agyatlan VV Lyukat rakta meg múlt éjszaka, de az én véleményem szerint ez a topik picit talán több ennél, abban az értelemben is, hogy tartjuk magunkat a témához.

 

Röviden összefoglalva elnézést, ha bántó lettem volna, nem volt szándékos. Nyers talán igen, azt elismerem.
Továbbá engem is nagyon érdekel a szolártéma, szívesen cserélnék eszmét róla, csak nem itt. Még a kezdetén vagyok, és egyelőre nincs kedvem ebben a hidegben a tetőn mászkálni, szóval még csak olvasó vagyok egyelőre a kapcsolódó topikokban, majd tavasztól ez változik.
Alapvetően abban egyetértünk, hogy amíg egy rendszer telepítésének munkadíja többszöröse az anyagárnak, ráadásul még biztos sem lehetsz benne, hogy jó is lesz, addig az szimpla lehúzás. A balkonszolár lehetne jó megoldás, de már leírtam, hogy miért nem találom jó ötletnek, hogy nyakra-főre telepíthető legyen. Ráadásul nagyon esélyes, hogy amikor özvegy Steinerné Mancika néni bedugja a balkonszolárját és használja, aztán a következő villanyszámla nullától jelentősen nagyobb értékű lesz, akkor nekiáll óbégatni az összes létező fórumon, hogy mekkora szar az egész és őt hogy átbaszták. Ne becsüld le (túl) a mai magyarországi átlag értelmi színvonalát (újabb nem ide tartozó téma, amin lehet hőbörögni...).

 

 

Maradok tisztelettel

 

Ui.: valóban lehetnék a fiad, de csak ha korán nősültél :)

 

Előzmény: Puding19 (10899)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10903

Hallod.

 

Én már mégegyszer nem kérdezem meg, kérdeztem eleget.  :)

Csak valahogy sosem sikerül azt megtalálnod, mindig azokkal foglalkozol akikkel nem kéne.

 

Ha nyócezret vissza tudtál olvasni akkor most már olvass vissza ötvenet. Elég lesz. Vagy nem. De én már meg nem kérdezem. :)

Előzmény: Puding19 (10900)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10902

Nincs is azzal semmi baj. Értelmes gyerek ö. A fórum kötetlen beszélgetések, lehetősége. Írhatnánk akár a vaginaízű fagylaltról is.

Előzmény: Puding19 (10901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!