Keresés

Részletes keresés

Rámakrisna Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5211

22:15, Szombat (november 14.), DUNA Televízió

Lélek Boulevard


A. J. Christian író

Rámakrisna Creative Commons License 2009.10.29 0 0 5210

Ez a könyv a Férfinak térkép, a Nőnek tükör. Arra hivatott, hogy valóban megismerhesd a szebbik nemet, hogy valóban élvezhesd a párkapcsolatot a szenvedés helyett. Most, a Nő tettei mögött megbúvó érzéseket és gondolatokat tárom eléd. Őszintén, egyenesen. Olykor nyers brutalitással. Nem véletlenül írtam meg így; a megértés kedvéért néha meg kell rázni az embert. S nem azért, mert buta lenne. Ó, nem! Az ember nem ostoba, csak hajlamos arra, hogy bölcsőtől a sírig meneküljön a felelősség elől.
A saját felelőssége elől.
A borítón található soroknak az a célja, hogy röviden megmutassa az Olvasónak, miről is szól a könyv. Azonban a valóság az, hogy még az író sem tudja, mit veszel majd észre a sorok között - s mivel hazudni nem akarok, ezért csak azt írhatom le neked, hogy mit nem találsz a következő oldalakon.
A könyv nem ad ideológiát, izmust vagy világképet - dönts te magad.
A könyv nem erőltet elveket, elképzeléseket vagy gondolatokat - gondolj te magad.
A könyv nem terel vallás, szokás vagy népcsoport felé - válassz te magad.
Ez a könyv egyszerűen csak van.
A lapokon egyszerűen csak ott a Nő.

Előzmény: Törölt nick (5209)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 5209
Új könyv, yeah :P
Rámakrisna Creative Commons License 2009.10.01 0 0 5208
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.09.25 0 0 5207
Nem találkoztam.
Előzmény: Törölt nick (5206)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 5204

nem érzem benne az "erőt"...:))

 

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (5201)
egyharcos Creative Commons License 2009.09.18 0 0 5203
Például itt, a topicban. Írtál róla, ezzel máris megváltozott valami, a topic tartalma. :)
De ezen kívül is vannak még változások, ha érdekel, írok róluk bővebben.
Előzmény: Törölt nick (5202)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5201
Megjött az új guru, Arun Nectar.

http://www.arunnectar.tk/
egyharcos Creative Commons License 2009.09.16 0 0 5199
Úgy gondolod, hogy fejlettebb vagyok? Minél? Nem biztos, hogy igazad van; lehet, hogy csak ontom magamból a negativitást, és itt gyűjtök magamnak energiát (ami ráadásul csak a fejlődésemet lassítja).
Előzmény: Quakes (5198)
Quakes Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5198
Ezek szerint te már fejletteb vagy. De ha ez valóban így lenne, akkor nem ontanád itt magaból a negativitást és nem próbálnál itt enegiát gyűjteni (amely energia csak szólok hogy lassítja a fejlődésed).
Előzmény: egyharcos (5196)
szeretet herceg Creative Commons License 2009.07.10 0 0 5197
üdvözlök mindenkit! örömmel olvasom a hozzászólásokat és olyan jó, hogy különböző nézőpontok és vélemények találkoznak, hisz ez mindenkit gondolkodásra késztet, tehát jó kis szellemi torna ez és a vele járó filozofálgatás hozzájárul a tudat tágításához, amely előbbre visz bennünket a teremtő megértésének útján, hisz gondolom magamból kiindulva, hogy ez másoknak is a célja. Nagyon szeretek mindenkit, mert egy csodálatos teremtmény mindenki, úgy ahogy van. Fogadjuk el egymást és szeressük nagyon, hisz ez a tanítások lényege.
egyharcos Creative Commons License 2009.05.30 0 0 5196
Ez a te írásaidra is igaz. Jó hallani őket, mert jókat lehet röhögni rajtuk, de a mögöttes tartalom egy nagy semmi. :)
Előzmény: Törölt nick (5194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 5195
Út/utak = személyiségfejlődési irány/irányok

minták = egyetértünk, sacc/kb

hivatkozás = te a könyveidre, pszichológusok, pszichoanalitikusokra és racionalizmusra hivatkozol. Én az életemre.

mankó = igen, valakinek az.

Továbbra is kevered a szezont a fazonnal.
Előzmény: Törölt nick (5194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 5193
Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat,nagyon eltérö a vélemény,ami érthetö,hisz nem vagyunk egyformák.Azt viszont nemértem,hogy miért kell mások fölött pálcát törni,ha esetleg nem egyezik a nézö pont.Ugy gondolom,minden ember eltudja dönteni mi az ami jó neki,és mi az ami nem.Mint ahogy azt is,akar-e valamelyik "szektához" valláshoz tartozni.Személy szerint nekem nincs szükségem segitségre,hogy magammal kapcsolatosan bármit is eltudjak dönteni.Nem élek álomvilágban,sem nyomorban,és még csak nemis a Rózsa-dombon lakom.Egyszerü,kétlábbal a földön járó EMBER vagyok.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 5192
Csaló vagy nem, engem nem érdekel.
Az az út, amire az ő segítségével találtam, nekem tetszik. Majd ha már nem tetszik, elhagyom. Az úton nem követ, és nem őt követem, de nélküle sokkal nehezebben találtam volna meg ;)
Előzmény: Törölt nick (5190)
pageup* Creative Commons License 2009.05.18 0 0 5191

Hát, amennyit te mások személyiségfejlődéséből láthatsz....még a sajátoddal sem vagy tisztában teljesen, szerintem, nemhogy másokéval.

 

Vhogy nem látom a személyiségükben károsodott AJC-követők tömegeit.

 

Az 1 szem k.p-n kívül (aki mellesleg 2 hónapja ott ült az első sorban kiscsopin), aki számomra ellenőrizhetetlen történeteket mesélt itt éjszakai AJC-látogatásokról és más tündérmesékről, nem látok itt senkit, akinek bizonyíthatóan valódi kárt okozott volna a személyiségében az, hogy AJC tanait követte, azaz figyelt.

 

Dehát józan ésszel belegondolva: hogyan okozhatna kárt vki életében, személyiségében az, hogy jobban összpontosít, jobban figyel arra, amit éppen csinál, és teljesen eggyé válik az adott tevékenységgel?

 

K.P.!

 

Mikor állsz már elő a bizonyítékaiddal? Tudod, azokkal, amiket ígértél.

Előzmény: Törölt nick (5190)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 5189
Jéééé, tényleg kitettem adatlapra XD Bocsesz :D

Wikipedia => lexikon => próbálok tárgyilagos lenni.

AJC-ről meg hát... ööö... ja, biztos :) Most már vagy fél éve nem voltam előadáson... ja nem, március elején voltam, meg bál is volt meg minden... jó buli :)
A világkép? Nem tudom, továbbra is irigységed érzek ki a szavaidból, de ez az én bajom. Analizáld nyugodtan, az a Te dolgod ;)
Előzmény: Törölt nick (5188)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 5187
Köszike azt tudtam, a google translator fordítását csak poénnak tettem be.

Viszont ez lassan zaklatás lesz ;) Honnan derítetted ki a blogcímet?

Mindegy... az előző kérdésemre sem válaszoltál, pedig az jobban érdekel :)

Ui.: a zaklatás poénnak van szánva, azért van ott a ";)" - csak mielőtt komolyan veszed :P
Előzmény: Törölt nick (5186)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 5185
Hátööö...
köszönöm a bókot.
Mit adok elő? :D
Előzmény: Törölt nick (5184)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5183

szerintem totál ugyanarról beszélünk, de mindegy.

 

te azt állítottad, hogy a spirituális fejlődéshez előnyben vannak azok, akik jól élnek, mert akik szenvednek, azoknak nincs rá annyi lehetősége.

 

ezt nem tagadtam, hanem kiegészítettem azzal, hogy a jólétben is lehet szenvedni. itt főleg lelki szenvedésre gondoltam. egy jólétben élő elérhet odáig, hogy az anyagi világban elért mindent, amit csak lehetett és megcsömörlött. elindul benne egy lelki szenvedés, sóvárgás, mert rájön, hogy a világi életben elért egy határig.

 

önmagában a jóléttel járó több lehetőség nem elég, mert a legtöbben benne maradnak a jólét fokozásának kényszerében, a jólét még magasabb foka utáni vágyakozásban. szükséges a csömör, ami lelki szenvedéssel jár együtt.

 

de ha már általánosítással vádoltál, természetesen az is az, amit te írtál. viszonylag egyszerű sorban élő is eljuthat a legmagasabb fokra. szegény családban is születhet olyan bölcs mellé, aki elindítja. például Osho is nagy szegénységből indult.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5182
nem egészen....

Mi ketten azért beszélgethetünk egymással, mert tudunk írni-olvasni, van internethozzáférésünk, és egy adott spirituális érdeklődésünk, jártasságunk az idevágó témában, s mindezt bizonyos körülmények biztosítottak.
A nyomornegyedek, gettók, az igázán nyomorult körülmények között élő írástudatlanoknak ez nem adatik meg. Egyszerűen sokkal (sokkalsokkal) kissebb az esélyük arra, hogy a spirituális ösvényt választhassák.


Ezek szerintem érvek.

Ellenben te egy légbőlkapott kijelentést tettél, amit max. annyi erősít, hogy már mások is mondtak ilyet...
Előzmény: Biga Cubensis (5181)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5181

Az 5171-ben nem érveltél többet, mint én az 5173-ban. Te is tettél egy állítást, meg én is, neked az a tapasztalatod, nekem meg ez.

Előzmény: Törölt nick (5180)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5180
érvelj...
Előzmény: Biga Cubensis (5178)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5179
de-nem-de-nem-de-nem-de-nem...

menjünk inkább ki, tök szép idő van :)
Előzmény: Biga Cubensis (5178)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5178

Nem az...

Előzmény: Törölt nick (5177)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5177
Ez az állítás azon kívül, hogy általánosító, még megalapozatlan is....
Előzmény: Biga Cubensis (5173)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5176
5171:
Ezzel nem értek egyet. A spirituális fejlődés nem feltétlenül csak az, amit Te most annak hiszel. A mai világban az "objektív tudomány" akármennyire is tagadod elferdítette a nézőpontunkat. Miért ne lehetne egy őserdei lakos, egy középkori katolikus pap, egy gyilkos spirituálisan fejlettebb, mint sok "guru"?
A spirituális fejlettség, mint olyan - nem létezik.

5174:
Hogy még jobb és jobb és jobb legyen. Vagy csak miért ne? Én imádom a változást.
Amúgy pedig az ókori görögök megmondták, hogy ha minden jó, akkor miért kell változtatni. "Ahol nincs haladás, ott pangás és romlás van."

5175:
Köszi a bókot :)
vektor Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5175
Egyre rosszabb állapotba kerülsz. Abba kéne hagyni ennek a primitív gurunak az agyadba tömését. Míg nem késő barátom.
Előzmény: Törölt nick (5168)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5174

"mert ha beüt valami kritikusabb helyzet, éberebben és nagyobb lélekjekelenléttel áll az ember elébe"

 

pont ezért tud jobban magára figyelni. te írod, hogy ilyenkor éberebb az ember. amikor meg minden jól megy, akkor a legtöbben alszanak. ha minden jól megy, minek változtatni, keresni, válaszokat találni?

Előzmény: Törölt nick (5170)
Biga Cubensis Creative Commons License 2009.04.21 0 0 5173
Jólétben is lehet szenvedni. Sőt, jobban. A rossz körülmények között érőnek mindig van valami világi reménye, hogy jobb lesz. A gazdagnak, aki kiüresedett és mindent megunt, már semmi reménye, hogy még elérhet valamit.
Előzmény: Törölt nick (5171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!