Keresés

Részletes keresés

vörösvári Creative Commons License 2019.03.30 0 0 1567

Egész jó ötlet, de lehet hogy betiltanák a franciák, mert sérti iszlám vallású állampolgáraik érzékenységét :) 

Előzmény: Törölt nick (1566)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1566

Szia Vörösvári!

 

Ebből a témából mekkora (ál)történelmi, kúrós-kardozós kalandfilmet lehetne csinálni:

 

Valamikor a 18. sz. folyamán egy 100 ezer fős oszmán-török expedíciós hadsereg száll partra Marseille környékén, hogy végigpusztítsa és megsarcolja a dúsgazdag, békés francia királyságot.

A francia hadsereg vereséget szenved és a párizsi nép már a főváros védelmére készül. A királyi udvar Hollandiába menekül.

A francia király - lehetne mondjuk 19. Lajos  - szorult helyzetében a Habsburgoktól kér segítséget.

Az osztrák császár egy magyar huszárhadosztályt küld a szerencsétlen franciák megsegítésére, akik - rendkívüli kalandok egész során át - lovaikkal az Alpok égbenyúló hegyláncain áthágva kelnek át Franciaországba.

A magyar lovasok Champagne lágyan hullámzó, gazdag vidékén állnak hadrendbe, hogy fölvegyék a harcot az országot dúló, pusztító, nőket rabló oszmán hordákkal.

A magyar lovasság kötelékében szolgál az ifjú közhuszár, az alig húszesztendős kiskunsági bojtárgyerek, Kukorica János is..

 

Mi a véleményed?

 

Az eredeti hangoskönyvben:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_nwsGIiIqj8

Előzmény: vörösvári (1562)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1565

Valószínűleg igen, Nagy Alfréd wessexi király és kora, háborúk a pogány dánokkal stb.

Izgalmas téma.

Előzmény: vörösvári (1563)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 1564

Nem, még csak nem is hallottam róla, de más vikinges témájú regényt már olvastam.

Előzmény: vörösvári (1562)
vörösvári Creative Commons License 2019.02.24 0 1 1563

Ez is érdekes lehet, a kilencedik századi Angliában játszódik. 

 

https://moly.hu/konyvek/bernard-cornwell-az-utolso-kiralysag

Előzmény: vörösvári (1562)
vörösvári Creative Commons License 2019.02.24 0 1 1562

Ismered ezt a regénysorozatot ? Véletlenül akadtam rá a Molyon amikor viking témájú könyveket néztem.

 

https://moly.hu/konyvek/tim-severin-a-viking-odin-gyermeke

Előzmény: Törölt nick (1560)
Avicsovics Creative Commons License 2019.02.24 0 0 1561

Sziasztok,

 

Láttam most egy nagyon szép képi világú filmet, a második világháború kínai eseményeiről.

Ilyen filmekből tonnák vannak kínában, próbálják feldolgozni az eseményeket, és van is mit feldolgozni.
Szerintem ez a szebbek közül való.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NRUzty7dI-Q

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.15 0 0 1560

Visszautalnék erre a Viharlovasok pentalógiára, most a 4. kötetnél járok, amelynek címe Porladó szövetség.

 

A 940-es évek közepén, második felében játszódik a magyar törzsszövetség körében.

 

Szerintem nagyon jól érzékelteti a kor életmódját, hangulatát és a törzsszövetségen belüli - nyilván feltételezett - hatalmi viszonyokat és hatalmi harcokat.

 

Kálifia Bulcsú, Tasfia Lél, Jutocsa fia Fajsz, Zoltánfia Taksony a kor legfontosabb és legbefolyásosabb magyar vezérei, mondhatni politikusai.

 

Taksony névleg  elismeri Fajszot nagyfejedelemnek, de a belső ellentétek nem szűnnek meg.

 

Egyenlőre idáig jutottam, hátra van még a 4. kötet fele és az 5. kötet.

 

Gondolom, hogy az 5. kötetben lesz benne az augsburgi nagy "bukta" és az azt követő hatalomváltás, Bulcsú, Lél és Súr halála, Fajsz megfosztása a hatalomtól és Taksony nagyfejedelemmé választása.

 

Nagyon jó olvasmányos író a Benkő, szívből ajánlom mindenkinek, aki szereti a történelmi regényeket.

Előzmény: Törölt nick (1548)
kis_kiraly Creative Commons License 2019.02.06 0 0 1559

Talán az első filme volt Vajnának amit részben ide hozott forgatni.

 

A másik 80-as évekbeli filmje, amit szintén itt forgattak a Vörös Zsaru volt, ahol a moszkvai jeleneteket vették fel Budapesten. Leszámítva a zárójelenetet, amikor Svarcival kimentek sunyiban leforgatni a Krelm előtti jeleneteket.

Előzmény: Avicsovics (1557)
walter70 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 1558

Mivel nálunk forgatták,magyar színészek,illetve statiszták is vannak benne.

Előzmény: Avicsovics (1557)
Avicsovics Creative Commons License 2019.01.30 0 0 1557

Sziasztok

 

Most néztem meg a Menekülés a győzelembe című ww2 témájú filmet (1981, Stallone, Pelé, etc..) és felfedeztem benne egy két érdekes dolgot.

 

Az 01:00:00 perc után nem sokkal mikor a táborban jelentik a létszámot, a német katona szája

is magyarul mozog, nem csak a szinkron van magyarul.

 

Ez egy focis film, és szerepel benne egy magyar színész, akit Gera Zoltánnak hívnak, Viktort az egyik francia ellenállót játssza.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 1556

Most olvasom Simon Scarrow Sas sorozatának 16-ik tagját...jó, mint a többi , alig várom, hogy lefordítsák a 17-et is :)...remélem a főhősök egyszer Pannóniába is eljutnak . Nagyon jó kis sorozatot lehetne belőle csinálni , kár hogy a forgatókönyvíróknak csak az jut eszébe , hogyan készítsék el a Robin Hood hatszázhuszonhétmilliomodik feldolgozását...talán ah olvasnának is néha , mármint regényeket...

történet2 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1555

Giles Milton : White Gold

(The Extraordinary Story of Thomas Pellow and North Africa's One Million European Slaves)

 

A fehér, többségében keresztény, rabszolgákról szól a könyv akiket Afrikában adtak-vettek, helyeztek szolgálatba, és akikről kevés a történelmi megemlékezés. Megrendítő a bánásmódok brutalitása, egyben érzékletes és átélhető a fogfatartók gondolkodásmódja, kultúrája, vallása. A testi gyötrelmek kibírhatatlansága vetekekedett a lelkivel. Keveseknek sikerült visszatalálni a szülőotthonukba az eredeti családjukhoz a többéves, megfeszített törekvésük ellenére sem. Legtöbbször a ’visszatérés’ már akkor is lehetetlen volt, ha esetleg fizikailag megvalósult, annyira átértékelődött az egyén mentalitása, elfogadhatatlanná válva az otthoniak számára.

jwkllr Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1554

Gyerekkoromban volt a tv-ben.

Előzmény: showtimes (1550)
Afrikaans8 Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1553

https://port.hu/adatlap/szindarab/szinhaz/a-vasgrof/directing-22160

A Vasgróf

Előadás, magyar, 2014

Pozsgai Zsolt, aki számos fontos történelmi helyzetet formált izgalmas színpadi művé az elmúlt évtizedekben, ezúttal Tisza István miniszterelnök élet-helyzetét választotta darabja témájául. Játszódik Magyarországon 1912 és 1918 között, különböző helyszíneken, történetét a Tisza István elleni négy merénylet foglalja keretbe.

 

http://mecenatura.mediatanacs.hu/adatlap/807/Negy_loves_A_vasgrof

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Vasgr%C3%B3f

A Vasgróf Pozsgai Zsolt történelmi játéka, ami komédia és tragédia egyszerre. A színpadi mű Tisza István életét dolgozza fel. Ady Endre, a tollával harcoló poéta és az önmagával küzdő miniszterelnök színpadi kapcsolata az írói fikció része. 2015-ben Négy lövés /A vasgróf/ címmel történelmi televíziós filmforgatókönyv is készült belőle.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.07 0 0 1552

Indrek Hargla: Melchior, a patikárius és a Szent Olaf-templom rejtélye

 

Egy egészen jó középkori krimi, mely az észt fővárosban, Tallinban játszódik (a szerző is észt egyébként). A történet szerint megölnek egy lovagot, és elég csúnyán megszégyenítik a holttestét, majd több haláleset is történik az ezt követő napokban. Erre a rejtélyre próbálnak rájönni a város "hozzáértői", no meg az okos, fondorlatos patikárius, Melchior, aki már több bűntényt is megoldott a városban. 

A regény kissé nehezen indul be, de aztán a vége felé pörgősebb lesz. Érdekes, kissé misztikus a története. Nincsenek elnyújtva a párbeszédek, viszont néha túlzásba vitte az író a leírásokat. A főhős nem éppen egy szerethető karakter, a mellékszereplők között viszont van több is, akiről ez nem mondható el. 

 

Összességében érdekes regény, de olvastam már jobbat is. Csak úgy süt belőle a középkori hangulat. 

10-es skálán adnék rá egy 6-ost.

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.03 0 0 1551

Jókai Mór: Janicsárok végnapjai c. regényét sem lenne rossz megfilmesíteni...

Előzmény: Theorista (1549)
showtimes Creative Commons License 2018.09.02 0 0 1550

A Westerplatte vagy Westerplatte hősei 1967-ben készült lengyel film, fekete-fehér, ma azt mondanánk, hogy dokureality. Történelmi film, amely a második világháború első hadműveletének lengyel hőseiről szól.  Bővebben:

 

https://www.facebook.com/919849161427253/photos/a.919881798090656/1915870508491775/?type=3&theater

Theorista Creative Commons License 2018.09.01 0 0 1549

A minap megnéztem egy 1988-as bolgár filmet, amiről korábban még csak nem is hallottam, pedig nem rossz.

 

Anton Doncsev Време разделно című regényéből készült, s mint kiderült Magyarországon a Janicsárok fogságában címmel vetítették még 1990-ben. Azt nem tudom, hogy a televízióban adták-e.

 

A történet az 1660-as években játszódik a Rodope-hegység egy eldugott völgyében, ahová törökök érkeznek azzal a küldetéssel, hogy a bolgár falusiakat/pásztorokat az iszlámra kényszerítsék.

 

Hát a film nem igazán alkalmas a török-bolgár megbékélés előmozdítására, mert igen durva kegyetlenkedések vannak realisztikusan megjelenítve.

 

Az alábbi linken megtalálható a film angol felirattal.

 

https://archive.org/details/TimeOfViolenceaStoryOfBalkanChristiansUnderOttomanMuslimRule

 

 

 

Nem csak a táj gyönyörű a filmben. :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.20 0 0 1548

Benkő László  ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Benk%C5%91_L%C3%A1szl%C3%B3_(%C3%ADr%C3%B3)    ), magyar író Honfoglalás trilógiáját és Viharlovasok pentalógiáját olvasta valaki?

 

A Honfoglalást már elolvastam, a Viharlovasoknál most járok a 3. kötetnél.

 

A Honfoglalás első kötete a 9. sz. közepén indul, a Viharlovasok sorozat a kalandozások korát ábrázolja a 899. évi itáliai hadjárattól az augsburgi vereségig.

 

A történelmi hűség szempontjából vajon mennyire hiteles ez a 2 sorozat?

 

Említést érdemel, hogy nemcsak a csatákat, portyázásokat és háborúskodásokat ábrázolja, de megkísérli a 9-10. századi magyarok hétköznapjainak is az ábrázolását.

 

Olvasmányosnak mindenesetre nagyon olvasmányos.:-)

tamolnar3 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1547

Hát akkor nem kéne posztolnod oda, máris kevesebb lesz.

Előzmény: Törölt nick (1545)
vörösvári Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1546

Szerintem ebben mindenki egyetért, aki odaír :)

Előzmény: Törölt nick (1545)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1545

Ó, a nyilvánvaló logikai ellentmondásokkal ne foglalkozz. A magyar őstörténet topikban csak az van.

 

Előzmény: vörösvári (1544)
vörösvári Creative Commons License 2018.05.29 0 0 1544

Elolvastam Gavin Menzies, 1421 amikor Kína felfedezte a világot könyvét, egész szórakoztató olvasmány, jó fantáziája van a szerzőnek, bár ő komolyan gondolta, de sci-fi regénynek kiváló, sajna már az elején bukta a sztorit néhány nyilvánvaló logikai ellentmondás miatt.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1543

Maga ez az időszak, és az egyiptomi kereszténység amuigy is izgalmas Szent Kyrillos, Tephyllos, Alexandriai Szent Kelemen, Origenész, remete Szent Antal, Szent Márk, etc. etc. részben mert itt történt a Biblia kanonizációja, részben meg itt határozták meg a jövő gondolkodását, ahogy ezt Paul Johnson is taglalja (A kereszténység története), a Hypathia történet ennek egy epizodja, sajnos szomoru és tragikus epizodja. 

 

 

Előzmény: Theorista (1541)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1542

KÖSZÖNÖM!!!!

 

 

Ezt végignézem.

 

Azért homályos mert magamnak szántam igy: "meg kellene keresnem..."

 

:)

 

Előzmény: Theorista (1541)
Theorista Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1541

Első mondatod kontúrja kissé elmosódott, talán a feltételes mód miatt.

 

 

Ím itt egy link, ha ilyesmire gondoltál.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1538)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1540

A Serapis templom felgyujtása meg Teophyllos pátriárkához füződik, Ő Szent Kyrillos elődje volt.

Előzmény: Törölt nick (1538)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1539

Megnéztem, igen Szent Kyrillos pátriárka volt akkor Alexandria ura.

Előzmény: Törölt nick (1538)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1538

A neten meg kellene keresni ezt a filmet.  Ami akkoriban észak Afrikában történt az a ma eseményeit is meghatározza. Gondolok itt Egyiptom (Origenész és Szent Kelemen) más oldalról Tunis (Szent Ágoston) filozófiai küzdelmére, aminek kiemnete aztán évezredeket és az emberiség gondolkodását befolyásolta. 

 

Látom a film 391-el nyit, köz vetlenül a 392-es ediktum előtt. Addig a konstantini türelem volt a jellemző, Theodosius ediktuma után a türelem helyett a kötelező vallás.

 

Ha jol emléxem Tehodosius pátriárka volt akkoriban Alexandria ura (vagy Kyrillos?) mindegy. Theodosius barátja volt. A császár őt kérte meg hogy tesztelje az eljövendő ediktum hatását, vajon lenyeli a Birodalom, vagy lázadások törnek ki?

 

A pátriárka azzal kezdte, hogy felgyujtatta Serapis isten templomát. Sajnos, ez nem egysxzerű pogány templom volt, hanem az Alexandriai nagy könyvtár lerakata is, ahol az fáraókori dokumentumokat tárolták 3 000 évre visszamenüleg (csak mert a könyvtárbol a szaporodo görög-romai művek miatt helyhiány keletkezett). Itt pusztult el az óegyiptomra vonatkozo ismereteink tulnyomo része, visszavonhatatlanul.

 

Hypathia megölése csak hab volt a tortán.... a wikiben utána kell nézzek kis is volt akkor Alexandria ura...

 

 

Előzmény: Theorista (1535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!