Keresés

Részletes keresés

vinczu Creative Commons License 2016.11.04 0 0 2718
Előzmény: Mauro (2717)
Mauro Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2717

 

Kép forrása Facebook.

blg Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2716

kire gondolsz? a DIGI-re? annak nincs IPTV szolgáltatása

Előzmény: szabogi (2715)
szabogi Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2715

Köszi. A 4betűs szolgáltatónál is hasonló a rendszer?

Előzmény: blg (2713)
blg Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2714

Mivel minden boxot egy külön kóddal lehet aktiválni, és a kód az előfizetéshez tartozik, ez csak úgy lehetséges, hogy annak a boxnak még él az előfizetése a T-Home-nál. Persze ennek így nincs értelme, miért nem mondták le az előfizetést..?

 

Ráadásul IPTV boxot Magyarországon soha nem lehetett a T-től megvásárolni, tehát az adott box a Telekom tulajdona.

Előzmény: portoky86 (2711)
blg Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2713

csak saját boxával működik

Előzmény: szabogi (2712)
szabogi Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2712

Sziasztok! Iptv bevezetésén gondolkodom, de egyenlőre kicsit homályos a kép, ezért szeretnék segítséget kérni. Az iptv csak a saját boxával működik, vagy valahogyan ráköthető pl. egy c-s műholdvevőre, vagy milyen egyéb megoldás létezik ?

portoky86 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2711

Sziasztok!

 

Adott egy IP tv előfizetés és egy set top box. Lett vásárolva használtan egy másik box is. A várakozásokkal ellentétben működik,gond nélkül bejelentkezett,megy, van adás,minden csatorna, olyan is ami az eredeti előfizetésben nincs benne. Kérdésem az volna,hogy ez addig működik amíg él az "új" box előfizetése? Vagy esetleg ez valami "hekkelés" következménye? Köszönöm!

Zorroka07 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 2710

A t-homot ha hívom,mármint szerelőt attól kicsit félek.

Volt egyszer ,hogy nem volt internetünk,illetve zavarosan volt. Bejelentettük a hibát,kijöttek megnézte és éppen net is volt az egyik Pc-én. Gyorsan megnéztem a laptopom és azon nem volt. Nézegette és azt mondta hogy nem jó a laptopom valószínű,mert nem tud rácsatlakozni. Kiakart állítani egy olyan jegyzést,amibe a mi hibánkból lett kirendelve,így nekünk kellett volna kifizetni vagy 7-8 ezer ft. már nem emlékszek pontosan,de én nem hittem el,hogy a laptopom szar,meg hogy megjavult a net csak úgy magától. Gyorsan elővettem a tabot és azt se tudtam csatlakoztatni. Na ekkor már félretette a papirkájait.  Kiment behozott egy új modemet. Bekötötte és minden működött,mindenhol volt net. Na mondom szép munka! Na és ez pont egy olyan dolog,amikor is az én routerem lesz rossz,és fizessem ki kiszállást stb...  Majd kikötöm a routert és megnézem nélküle. Csak akkor a másik szobából a T-homos wifis modemre kell csatlakozni,az meg néha már gyengusz. Köszönöm a válaszokat,segítséget!

 

zmagix Creative Commons License 2016.10.26 0 1 2709

Nekem kicsit zavaros az összeköttetés. STB-k a TP-Linkre vannak kötve vagy a T áldal adott eszközre?
IPTV olyan kaliberű routeren mint ez a TP-Link akkor megy rendesen ha még UDP Multicast-Streaming  képes is az eszköz. A snooping az sokszor kevés önmagában.

Amúgy nekem a szüleimnél a ház utca felöli részében egy eszköz ad WiFi-t és megy minden gond nélkül. A 2 db STB a Telekom CISCO kábel modemére van kötve.

blg Creative Commons License 2016.10.26 0 0 2708

a szerelő azt fogja mondani, hogy vedd ki a routert a rendszerből

 

mondjuk én is ezt javaslom, ha nem ért hozzá, minek rak a rendszerbe egy plusz routert?

Előzmény: Degeczi (2707)
Degeczi Creative Commons License 2016.10.25 0 1 2707

Aki ilyen baromságot volt képes mondani, azt kerüld jó messzire!

Semmi köze a TV méretének, ill. az energiafogyasztásnak sem a HD jel akadozásához...

Jelentsd be hibára, és a helyszínen ingyen megnézi egy szerelő, mi okozhatja

Előzmény: Zorroka07 (2706)
Zorroka07 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 2706

Üdv!

 Régóta IPTV van ,nemrég nagyobb csomagra váltottunk 120mb/s és a tv is nagyobbra lett cserélve,illetve vettem egy routert is pluszba,mert azt gondoltam jobb lesz a szobámba a vétel,mivel 3 STB van,3 szobába . A lényeg az,hogy ha HD csatornát nézek,akkor elkezd kb percenként akadozni a kép,vagy befagy ,és olyankor átkapcsolok és csak sötét marad a műsor,csak a STB szövege van,illetve műsoron kívül mindent mutat .Menüt stb... Csak sötét háttér van. Stb a routeren keresztül Lan tp kábelen van összekötve. De ha nem hd csatorna akkor minden ok. A routerem menujébe beléptem és találkoztam egy snooping iptv opcioval,amit hiába be,vagy ki pipálok szévelem,vagy újraindítok,akkor is egy idő után elkezd akadozik. Azt mondta egy illető ,hogy mivel nagy a tv 140cm így a HD müsornál nagyobb energiát vesz el a routertöl,és az nem képes adni. Kb ezt mondta. Ez lehetséges? A router amúgy TP-Link AC750 Vezeték nélküli Dual Bandes routerArcher C20i

Elvileg jónak kéne lennie. Nem értem mi lehet a baj. Valaki tudna segíteni? Köszönöm! 

Elvegy Elek Creative Commons License 2016.10.21 0 0 2705

Minden tévézőt IPTV-re terelne a Magyar Telekom.

 

Az adott cikk arról szól, hogy a Magyar Telekom 2016. december 1.-től megszünteti, az Interaktív Sattv értékesítését. Sattv szolgáltatása továbbra is lesz a Telekomnak, de az új előfizetők már csak sima Sattv-t vehetnek igénybe, interaktív funkció nélkül. A meglévő Interaktív Sattv előfizetőket, az értékesítés megszűnése nem érinti.

 

amigdala46 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2704

Nekem kérés nélkül módosítottak két HD-re, pedig csak egy boxom van. 

Előzmény: frantak (2703)
frantak Creative Commons License 2016.10.14 0 0 2703

Lehet kérni a telefonos ügyfélszolgálaton, hogy az 1HD+2SD stream helyett 2HD+1SD legyen. (Feltétel a megfelelő sávszélesség és talán a 2. STB megléte.)

Előzmény: reikisgabi58 (2684)
Proart Creative Commons License 2016.10.03 0 0 2702

Október 4. és november 30. között kódolatlanul elérhetők lesznek a Filmvilág és a Nagyvilág minicsomagok csatornái (összesen 37 csatorna) a Telekom előfizetőinek, minden digitális televíziós platformon, valamint a TV GO-n.

 

http://dtvnews.hu/hirek/meg-tobb-szorakozas-a-telekommal

blg Creative Commons License 2016.09.27 0 0 2701

1080i a legjobb, amire be lehet állítani a STB-t, de ez igazából nem ad arra információt, hogy milyen felbontásban küldik a képet...

És ha még tudnánk is a felbontást, az sem adna elég információt a képminőséggel kapcsolatban, hiszen az is számít, hogy milyen a bitráta.

Amúgy a HD csatornák kb. 8-9 Mbit/s bitrátával jönnek.

Előzmény: GenusPrem (2700)
GenusPrem Creative Commons License 2016.09.27 0 0 2700

Üdv!

 

Gondolkodom ipTv bevezetésén. Azoktól szeretnék segítséget kérni aki rendelkezik már ipTv-vel,

Elsősorban a HD csatornák érdekelnek. Sajnos sehol nem találok leírást a T-home által használta Cisco isb2001 típusú ipTv beltéri egységre arra vonatkozó adatot, hogy a beltéri a HD műsorokat HD-ready vagy Full-HD-ban adja tovább. Erről mik a tapasztalatok?

A hivatalos szöveg, hogy a beltéri biztosítja a törvényben meghatározott HD szabvány szerinti műsorszórást. Azonban a HD-Ready is kielégíti a törvényben meghatározott HD szabványt. Ha már full HD tévével rendelkezem jogos elvárásnak tartom, hogy full HD-ban kapjam a szolgáltatást.

Legtöbb (más) beltéri bekapcsolás vagy csatornaváltás során a TV képernyőn kijelzi, hogy milyen felbontással működik az adott csatorna, 576i, 720, vagy 1080i.

az említett Cisco isb2001 HD adás esetén mit ír ki?

 

A válaszokat előre is köszönöm

 

gabifgy Creative Commons License 2016.09.19 0 0 2699

Az ügyfélszolgálat nem tudja megoldani. Az azonosítót kell átírni a szerződéshez.

Előzmény: Degeczi (2698)
Degeczi Creative Commons License 2016.09.18 0 0 2698

Rengetegszer szó volt már róla, h ez nem így megy, mert a box egyedi azonosítója van összekapcsolva az előfizetéssel. Teljesen értelmetlen pénzkidobás volt, vidd vissza!

Előzmény: gabifgy (2697)
gabifgy Creative Commons License 2016.09.18 0 0 2697

Üdv!

T-home iptv-m van. Most volt szerződéshosszabbítás, s gondoltam nem fizetek a második set top boxért havi 870 forint bérleti díjat ezért vettem egyet használtan. A gondom, hogy ezzel nem jön csak 6-7 csatorna a családi csomag helyett. Mi lehet a probléma, lehet e orvosolni? Ugyanolyan a t-home box mégsem működik. 

zmagix Creative Commons License 2016.09.17 0 0 2696

Szerződésben (papír v. e-mail alapon). Esetleg a beüzemelő a kézikönybe bele is írhatta. Nekem ez utóbbi történt meg, mivel nála kötöttem a szerződéseket.

Még egy alternatíva:

https://www.telekom.hu oldalon fent jobbra az ügyfél adatokkal belépve a bal menüben vannak az Előfizetéseim. Majd kis körözés után előjön középtájban lentebb egy menüsor:

 

TV díjcsomagod Minicsomagok Felvétel opció Set Top Boxok Forgalmi adatok

 

TV díjcsomagod -ra kell kattintani. Majd ott lesz az IPTV Azonosító:

IPTV azonosító:
x0000000000000xxxxxx
Az IPTV-vevőegység telepítésekor ezt az azonosítót kell megadnod a tévékészülék felületén a szolgáltatás indításához. Szintén erre az azonosítóra lesz szükséged, ha a vevőegységedet interneten keresztül szeretnéd irányítani.

 

 

Előzmény: Gyula Dollinger (2695)
Gyula Dollinger Creative Commons License 2016.09.17 0 0 2695

sziasztok! 

Kérdésem lenne. Áramtalanítva lett a IPTV set-top-box, és most kér egy kódot. Méghozzá az IPTV előfizetéshez tartozó regisztrációs kódot. 

Hol találom ezt? 

Segítségeteket, előre is köszönöm! 

fackalak Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2694

jaja, meglepő módon tényleg jól működik :)

Előzmény: aas (2693)
aas Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2693

Nekem is így van a lakásban elosztva a net a Telekom routerből. Jó dolog !

Előzmény: fackalak (2692)
fackalak Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2692

Sziasztok!

 

Bocsánat az offért, de talán van, akit érdekelhet: van egy pár eladó T-Home Powerline adapter készletem (http://hardverapro.hu/apro/t-home_powerline_adapter_internet_halozat_230v-on_keresztul).

Aki nem tudná, hogy mire való: az adapterek a lakás villamos hálózatát használják az internet elosztására. IPTV-vel kiválóan működik, ha nem akarsz mindenféle vezetékezést, akkor erre van szükséged.

Az ár irányár!

 

Üdv,

fackalak@hotmail.com

Victorpictor2016 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2691

Sziasztok!

 

Valaki szedett már szét HG850-es modemet? A nagy, régi, fehér dög. Konkrétan az optikai kábel bekötésére lennék kíváncsi. Át kell helyeznem a modemet a lakásban, kb. 1 hónapja kérem őket, de le se sz@rják. Átraknám én is, de nem tudom, hogy van bekötve az optika.

 

Köszönöm!

Proart Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2690
Szeptember 10-11: kódolatlan a Cinemax1-2.
Degeczi Creative Commons License 2016.09.07 -1 0 2689

Szólj az ügyfélszolgálaton, h a billentyűzeteden nem működnek az írásjelek, amitől olvashatatlanok a beírásaid!

Előzmény: sztanyik20 (2688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!