Keresés

Részletes keresés

Vanessa... Creative Commons License 2011.10.16 0 0 2165

Hova tunt farkas Vilmos linkje???? Nagyon jo az az oldal!

ZsuR Creative Commons License 2011.09.12 0 0 2163

ZsuR Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2162

Előzmény: ZsuR (2161)
ZsuR Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2161

Itt egy konnyu recept, valami hasonlot en is ettem, csinaltam...

 

Itt az eredeti - majd egy gepi forditas:))

 

CHOCOLATE BISCUIT CAKE

The royal family prefers McVitie's brand Rich Tea Biscuits for their chocolate biscuit cakes, but any firm butter cookie can be used in this intensely rich and chocolatey no-bake treat. Cover and refrigerate any leftovers; the cake gets better with time.

Start to finish: 3 1/2 hours (30 minutes active)

Servings: 12

For the cake:

7-ounce package butter tea biscuits (sold in the cookie aisle)

1 cup heavy cream

2 tablespoons honey

4 tablespoons (1/2 stick) butter

16 ounces (about 2 1/2 cups) bittersweet chocolate bits

1 teaspoon vanilla extract

For the glaze:

2 tablespoons butter

1/4 cup heavy cream

6 ounces (about 1 cup) bittersweet chocolate

Coat a 7- or 8-inch round springform pan with cooking spray.

To make the cake, with your hands break up the biscuits into 1/4- to 1/2-inch pieces; you want chunks, not crumbs.

In a medium microwave-safe bowl, combine the cream, honey and butter. Microwave on high for 1 1/2 minutes, or until bubbling. Add the chocolate and stir until melted and the mixture is smooth. Stir in the vanilla, then the crumbled biscuits. Spoon the mixture into the prepared pan, using the back of the spoon to smooth the top. Gently tap the pan on the counter to eliminate any air pockets.

Refrigerate for 3 hours or until thoroughly chilled.

Once the cake is chilled, prepare the glaze. In a small saucepan over medium heat, combine the butter and cream. When the mixture reaches a boil, remove it from the heat and add the chocolate, stirring until completely melted and smooth.

Carefully remove the sides from the springform pan (you may need to slide a paring knife around the inside upper edge to ensure the sides come away cleanly from the cake). Invert the cake onto a wire rack, then remove the bottom of the pan from the cake. Set the rack over parchment paper to catch drips.

Pour the glaze evenly over the cake, allowing it to drip down and completely cover the top and sides. Allow to firm up, then transfer to a serving plate. Refrigerate leftovers.

(Recipe by Alison Ladman)

 

Csokoládés CAKE
A királyi család szereti márka McVitie gazdag teasütemény számára csokoládés sütemény, de a cég vajat cookie-t is használni ebben intenzíven gazdag és chocolatey no-sütni kezelésére. Fedjük le és hűtőszekrényben minden maradványokat, a torta lesz jobb az idő.
Elejétől a végéig: 3 1 / 2 óra (30 perc aktív)
Adagok száma: 12
A torta:
7-uncia csomag vajas teasütemény (eladta a cookie folyosón)
1 csésze tejszín
2 evőkanál méz
4 evőkanál (1 / 2 bot) vaj
16 uncia (kb. 2 1 / 2 csésze) keserű csokoládé bit
1 teáskanál vanília-kivonat
A máz:
2 evőkanál vaj
1 / 4 csésze tejszín
6 uncia (kb. 1 csésze) keserű csokoládé
Kabát a 7 - vagy 8 cm-es kerek springform serpenyőben főzési spray.
Ahhoz, hogy a torta, a kezünkkel szét a kekszek a 1/4- a 1/2-inch darabokra kívánt darabokat, nem morzsákat.
Egy közepes méretű mikrohullámú biztonságos tálban össze a tejszínt, mézet és a vajat. Mikrohullámú magas az 1 1 / 2 percig, vagy amíg bugyogott. Adjuk hozzá a csokoládét, és keverjük addig, míg megolvadt, és a keverék sima. Keverje hozzá a vanília, a morzsolt kekszet. Spoon a keveréket az előkészített tortaformába, a Vissza a kanál sima tetején.Finoman érintse meg az edényt a pultra, hogy megszüntessék a légzsákok.
Hűtőszekrényben 3 órán át, vagy amíg alaposan hűtött.
Miután a torta hűtve, előkészíti a máz. Egy kis serpenyőben közepes lángon, egyesítik a vaj és a tejszín. Amikor a keverék eléri a forraljuk, vegyük le a tűzről és hozzáadjuk a csokoládét, keverjük, amíg teljesen meg nem olvad, és sima.
Óvatosan távolítsa el az oldalán a springform pan (szükség lehet egy nyesedék kést, hogy csúszik az egész belső felső szélétől biztosítása oldalán eljön tisztán a torta). Fordítsa meg a torta-ra egy rácsra, majd távolítsa el az alján a serpenyőt a tortán. Állítsa be a rack át pergamenre elkapni cseppenjen.
Öntsük a máz egyenletesen a torta, ami lehetővé teszi, hogy csöpög le, és teljesen fedezi a felül és az oldalaknál. Hagyjuk cég, aztán át egy tál. Hűtőszekrényben maradékot.
(Recept Alison Ladman)

ZsuR Creative Commons License 2011.08.28 0 0 2160

Lattam egy par "groom's cake" dekoralast, ami tetszett!

 

 

Itt inkabb lefektettem volna a tetejere a kartyat... az a kez randa.

dzsyny Creative Commons License 2011.05.30 0 0 2159

Köszönöm pontosan erre gondoltam.

Jó Éjt!

Előzmény: Bandimacs (2157)
Bandimacs Creative Commons License 2011.05.30 0 0 2158

Nagyon jó ötlet és csinos is !

 

Előzmény: ILDIKONL (2155)
Bandimacs Creative Commons License 2011.05.30 0 0 2157

Ha erre gondolsz  ( virágszög) akkor a Desszertmesternél szokott lenni, a Mammut-tól 100 méterre ( Budán) vagy a Söreginél is, ők feladják postán is. Létezik fehér műanyagból is.

 

Ha nem ez kellene, tegyél fel róla egy képet.

 

 

Előzmény: dzsyny (2156)
dzsyny Creative Commons License 2011.05.30 0 0 2156

Sziasztok!

 

Új vagyok itt a fórumon és a sütemények és torták világában is.

Nagy vágyat érzek magamban évek óta hogy süssek már valami szépet és finomat.Most elkeztem vásárolgatni egy két dekoráláshoz való elemet és az lenne a kérdésem,hogy virágtűt hol todok vásárolni.Hétvégén ha minden rendben megy akkor megsütöm az első különlegesebb tortámat az asszonyom születésnapjára.

Köszönöm a segítségeteket.Szép napot.

Gábor

ILDIKONL Creative Commons License 2011.05.29 0 0 2155

Sziasztok!

 

Ma szulinapi koszontobe megyunk es ezt a focitortat keszitettem. Az elso "puzzeltortam " Jogrut- eper toltelekkel.


Itt meg a legutobb sutott sutik es nyammitortak diszites nelkul "csak "enni. hihiEn ezeket szeretem a legjobban! http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS

 

Bandimacs Creative Commons License 2011.05.23 0 0 2154

Jó az ötlet, nekem nem jutott eszembe.  Legközelebb megpróbálom !

Köszi  :)

Előzmény: NLILDIKO (2153)
NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2153

Sziasztok!

Lanyok, szepek lettek a tortaitok!!   BANDIMACS, szepen sikerultek a viragok.Sajnalom hogy lecsiptel beloluk.  Egykis marci v. fondantbol zold szinnel egykos viragkehelyaljat keszitettel volna meeeg elethuebb lenne.Igaz, akkor lehet hogy a viragokat egy kicsit donve kellett volna a tortadra rakni.EZ NEM kritika, csak egy otlet!!Szia! Sok sikert a tovabbi tortaidhoz!

 

Az arvacskarol meg annyit: Ha jol megfigyelitek a Wiltonek sem pontosak.A harmadik szirmoknal: A kozepso jon ALULRA/eredetileg lasd az elethu fotot/ es nem ahogy ok keszitettekfelulre. Igy egy kicsit egy mini orchideara hasonlit.

 

TORTABIRODALOM: Ujra remekeltel. En biz nem mernek egy menyasszonyi tortat elvallalni. Ennyit az en onbizalmamrol. hihi Szep lett! Sok munka van benne. Tovabbi sikereket!

 

Sziasztok! Kellemes hetveget!

tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2152

tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2151

Youtube-on van fent róla videó. Ha megtalálom beteszem neked.

 

Mai munkáim:

Előzmény: rab_a (2150)
rab_a Creative Commons License 2011.05.20 0 0 2150

Sziasztok!

 

Csak ámulok és bámulok. Segítséget szeretnék kérni, vettem egy 100 részes Cake Decorating készletet, gondoltam kezdőcsomagnak jó lesz, megtetszett a sok kütyü, viszont magyar leírást nem találok hozzá. Van elképzelésem mi mire való, de jobb lenne utmutatóval. Ha valakinek van kérem ossza meg velem!

 

Köszönöm

Bandimacs Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2149

Barátnőm szülinapjára készítettem ezt a tortát.

Kakaóspiskóta, tejszínes szederkrémmel töltve ( a szederdzsem saját befőzésű)  tetején sima vajkrém és az oldala zöld fondant-tal burkolva.

A fehér liliomokat gyöngyház porral picit bepudereztem, életben nagyon jól mutatott.

 

A nárciszok, liliomok túl magasak lettek, az aljukból egy centit le kellett vágni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2148

http://www.wilton.com/technique/Pansy

 

Ahogy nekunk mutattak kicsit masabb volt.  Eloszor a felso harom szirmot, egyenkent.

Aztan az also kettot - nem elvalasztva.

 

Előzmény: Bandimacs (2147)
Bandimacs Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2147

Köszönöm !

 

És tényleg !  Nem tudom, honnan vettem, hogy 6 szirma van  :) az árvácskának.

 

Ami  viszont pozitiv:  sikerült kibányásznom a nárciszokat és egész könnyen leváltak  az alufóliáról.

Tehát a módszer:  a mélyedést ecsettel bepúdereztem kukorica keményítővel - és  így már működik. Ma estére száradtak meg, és mivel valóban a sziromvégek  picit vastagabbak mint a múltkori széria - nem is törnek le olyan könnyen.

 

 

 

 

Előzmény: ZsuR (2146)
ZsuR Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2146

Nagyon szep!  Kicsit kukacoskodok... az arvacska ot szirmu :)).

Előzmény: Bandimacs (2142)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2145

A somlói torta saját kreáció. Lehet létezik más változata is. Sütök 3 piskótalapot, egy sima sárgát, egy kakaósat és egy diósat. Kétféle krémet, egy csokisat és vaníliásat. Rumba áztatok mazsolát. A középre kerülő piskótát lekenem a rummal, a krémeket pedig megszórom darált dióval és mazsolával. Sok idő, de már nagyon sokszor csináltam és eddig mindenkinek nagyon ízlett. Legjobb ebbe a pudingos krém. A szeletet le lehet önteni csokiöntettel és tejszínhabbal, de magában is nagyon finom. Illetve ha nem borítást teszel rá, hanem habbal vonod be, akkor már rajta is van a hab :)

 

Előzmény: NLILDIKO (2141)
Bandimacs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 2144

Most még én is reménykedek  :)   Megszórtam a fóliát kukorica keményítővel, talán segít valamit.

 

A bibéket készen veszem, ahhoz már nem volt türelmem.

Csinálni nem lesz egyszerű, mert amíg kinyomod a vékony szálat és megszárad - addig nincs baj, de amikor beilleszted a virágba, lehet, hogy eltörik.

 

 

 

 

Előzmény: NLILDIKO (2143)
NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.15 0 0 2143

Szia Bandimacs!

 

Naggyon csecsek! Sztem ezek sikerulni fognak! Ugy tetszik nekem hogy amit irtal es fotot is beraktal amikor tortek. sztem vekonyabbak voltak?? A bibeket mibol keszitetted v. keszen lehet kapni? Itt is van ilyen de szeretnek 1x magam esetleg ezt is kityomni hajszal vekonyan utolag?? Mit gondolsz? Osszefontam az ujjaimat Neked! hihi

Sziasztok!

Bandimacs Creative Commons License 2011.05.15 0 0 2142

Ez a mai termés

 

 

Most száradnak, majd  holnap kiderül, hogy ki lehet-e hámozni az alufóliából...  addig  szurkolok :)

Egy tavaszi tortának a díszei lesznek, nárcisz, árvácska, liliom.

 

 

Azon mérgelődök, hogy a nagy nyüzsiben elfelejtettem Criscot  meg azt a nagyon finom porcukrot venni ... nem biztos, hogy ami itthon van - elég lesz.

Vajkrémmel akartam bevonni, de már valószínűleg fondant bevonat lesz rajta - az legalább van itthon.

 

Előzmény: NLILDIKO (2141)
NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.15 0 0 2141

Sziasztok!

 

Tortabirodalom: Nagyon szep lett ez a torta is. Egy luke kerdes: A kremjet ill. a toltelekje volt somlois?

 

Bandimacs: Hogy sikerulnek a tovabbi viragjaid? Sikerult megolnanod a kibelelesi problemat ill. a vir.toreseket? Drukkoltam neked es ezert kerdem.

 

Kellemes hetveget mindenkinek!

tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2140

Tetszett nekik. Somlóis volt mind a kettő szint.

Előzmény: Bandimacs (2139)
Bandimacs Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2139

Nagyon szép lett ! Biztosan örültek neki.

belül milyen ?

Előzmény: tortabirodalom (2138)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2138

Mai munkám, ami 60. házassági évfordulóra készült. Nem akartam túldíszíteni, hiszen 80 éven felülieknek készült. Nekem nagyon tetszik a végeredmény.

NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2137

OOoo! Meg 1 otlet! EZEK a virogok kigyomocsovel vannak diszitve vagy fondant mintara "mintazva"? Ha nyomocsoves akkor segitene az Oetkerfele szilikonos suteshez hasznalt sikosito spry..Ebbol akkor keves -keveset kene rafujni mert akkor lecsuszik illetve egybecsuszik a maz. Meg ennyi jutott az eszembe.

NLILDIKO Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2136

Szia BANDIMACS!

 

Az alofoliarol valo leszerelesnel tobb ellenalasba kerul mint a papirrol mivel fem es pont ez az ellenallas sok a torekeny cukormunkanak. Imadkozok erted hogy sikeruljon!!! hihihi A feher sutopapir az NEM szilikonos!! Jobban tapad!!a cukormunka hozza. Mindenkeppen a masikat vedd! Drukkolok!!

Szia! Irjal majd hogy hogy sikerult!

Bandimacs Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2135

Ez a papír ötlet jónak tűnik...

vasárnap  nekiállok gyakorolgatni egy kicsit, ki fogom próbálni !

lejjebb ajánlották a keményítős beszórást is, valami csak segít.

 

Akkor törik el, amikor ki akarom venni az alufólia formából, mert teljesen hozzágyógyul. Nem tudom, hogy a Wiltonnál mit csinálnak vele, a honlapon nem írják.

 

Előzmény: NLILDIKO (2134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!