Keresés

Részletes keresés

bichonf Creative Commons License 2012.03.29 0 0 6087

http://tapis-oktatas.com/tapi/index.php?siteid=35

 

amúgy több tanműhelyük is van , de engem a XIV Budapest Varsó utca 8 érdekelne,mert hozzám ez van a legközelebb

 

( Gödöllőn lakok)

Előzmény: bubkia (6086)
bubkia Creative Commons License 2012.03.28 0 0 6086

Szia A 3.kerületi tapit kérdezed?

Előzmény: bichonf (6085)
bichonf Creative Commons License 2012.03.28 0 0 6085

Sziasztok!!

 

A  tapi kutyakozmetikába is lehet menni tanfolyamra ,elég jónak tűnik, vkinek vmilyen tapasztalata az oktatást illetően??

Giovanna Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6084

wow, én szépen visszafogtam magm :D

Előzmény: bubkia (6083)
bubkia Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6083

Kedves Gyuri!bizonyára rettentő módon fogsz utálni de nem érdekes egyszer majd talán megérted!Az a véleményem hogy az asszonyod azonnal hagyja abba a kutyakozmetikázást mert rettentő bénának kell ahhoz lenni hogy ne tudjon napi 5 kutyust megcsinálni már ne is haragudj és mi az hogy nincs napi 3 kutya?hol éltek ti a sivatagban????????én 13-évvel ezelött kezdtem a munkámat de elmopndhatom már az első évben megvoltr a napi 5 kutya Tudod ha ügyes valaki és nem akar rögtön meggazdagodni nem kér egy nyírásért rögtön 5-6000 tf-ot akkor garantáltan kialakul a vendégköre hozzám vannak akik 10-éve járnak vissza!A tanfolyamon valóban nem lehet semmit megtanulni vagy van valakinek szép érzéke na meg kézügyessége vagy nincs ez van!Melette pedi nagyon kell szeretni a kutyusokat ez a legfontossabb nem a másikra kell irigykedni meg ócsárolni bár én nem ismerem akit megnevezel de a helyébe biztos elküldenélek valahova !Szóval te söprögess a saját házatok tájékán mert a bibi ott van!Nem azt mondom hogy milliomos lesz az ember de meglehet élni belőle!Minek a 3-gép?én egy géppel dolgoztam 8-évig na hát akkor kiben van a hiba????,nem a kutyakozmetikus szakmában hanem az asszonyodban sajnálom ez van !Nem kell milliókat befektetni szép lassan kell fel fejlődni én is így tettem Sajnálom ha megbántottalak de vérlázító amiket te írsz csupa butaság és irigység sugárzik a szavaidból !szép estét !!!!!!!!!!

Előzmény: s-gyuri (6064)
Giovanna Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6082

14 évig volt egy Osterem. Most Andist használok, de nekem spec trimmelőből van kb 8 nyolcféle, nekem az a fogyóeszköz.

Előzmény: s-gyuri (6078)
Giovanna Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6081

Ne hasonlítsd össze a ti tempótokat az enyémmel. Én csak 1 fajtát vállalok ami ha nyírós akkor 1 óra, ha trimmelős akkor 1,5.   És hidd el minőségi munka. És amúgy totál értelmetlen ez az egész összehasonlítgatás, ki mennyiért dolgozik. Nekem megéri már 18 éve, és igen a vendégek csalfák néha ,de külön évezet mikor visszakullognak a 2500 forintos nyírás után. És valóban a válság óta nem kell 6-8 hetente menni. 

Előzmény: s-gyuri (6077)
s-gyuri Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6080

Ja, és még nem említettem a húdesok munkával megáldott konkurenciát akik unalmukban rejtettszámról bejelentkeznek 3 nemlétező kutyával, esetleg sunyin számlaképességről is érdeklődnek :-))))) . Ezeket már tudjuk szűrni...

s-gyuri Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6079

7 év tapasztalatáról írtam... Azóta is mondogatom a feleségemnek, hogy inkább műkörmösnek ment volna...

Előzmény: s-gyuri (6077)
s-gyuri Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6078

Ja, és igen. A 3 gép. A két normál, hogy legyen tartalék. Az oster sem egy csúcsminőség. A zsinórja a gépnél sűrűn törik, ha leejted véletlenül (nem azért mert ügyetlen vagy, hanem mert a kutya kiveri a kezedből) komoly baja lehet. A lónyíró pedig a nagytestű ápolatlan kutyáknál jól jön...

Előzmény: Giovanna (6065)
s-gyuri Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6077

Természetesen 5 kutyát is meg lehet csinálni egy nap. Attól függ kinek mennyi egy nap. Mert ugye az 5 kutya = 5x 2 vagy 2,5 óra. Azaz 10- 13 óra minimum, ehhez jön még nálad a házhozjárás ideje és akkor nem pihentél semmit. Egy generál nem négyezer? Persze. Egyre több helyen 3 alatt van(pl:újpalota, VI.Szondi u.). Ha négynél több, már huhognak. Amióta a válság tart, pedig saját maguk nyirbálják össze vagy félévente hozzák. Ha nálad ekkora a pörgés, szerencsés vagy. A legtöbb kozmetikában csak malmoznak még ilyenkor is. A kuncsaftjaink pedig nem élnek örökké a gazdáik pedig sokszor félrelépnek .

 

Előzmény: Giovanna (6065)
napsi31 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 6076

Sziasztok! Szeretnék veletek megosztani egy fontos hírt, hátha van köztetetek valaki akit érdekel, vagy ismerősötöket....:) Állategészségügyi tanfolyam fog indulni Budapesten (ugyanitt kutyakozmetikus valamint kutyamasszőr tanfolyam is elvégezhető.) A tanfolyam többet nem fog indulni, mert törölték az OKJ-ból, ezért ha valakit érdekel még most jelentkezhet!

További info: olcsotanfolyamok.freewb.hu

Szép napot mindenkinek! Napsi

Maxocska Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6075

Jobb helyen igen.... Elvileg meg kéne

Előzmény: bichonf (6074)
bichonf Creative Commons License 2012.03.26 0 0 6074

Hali!

a kutyakozmetikai tanfolyamon azt is megtanuljuk hogy milyen és mekkora ollókra,furminátorra,nyírógépekre van szükség???

P*istD Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6073

kösz a tippet, rájuk nézek.

Üdv

Előzmény: Giovanna (6072)
Giovanna Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6072

De, persze van. Oster, Moser, Andis. A moser olcsóbb mint a többi, de rohadtul melegszik a fej rajta. Asszem nem lehet ide direkt linket rakni de a szemesboltra keress rá.

Előzmény: P*istD (6071)
P*istD Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6071

Kösz a tippet de egyik sem szereti ha tépkedem a szőrét.

Sajnos tumoros mind a kettő, biztosan zavarja őket amikor húzódik a bőr.

 

Nyírógépben semmi tipp?

Előzmény: Giovanna (6069)
bichonf Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6070

oké, köszi, utána nézek :)

 

 

Előzmény: Maxocska (6067)
Giovanna Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6069

Feleleges  a gép, egy trimmelőt vegyetek és trimmeljétek meg őket. A szálkatacsinak általában nagyon jóminőségű a szőre, könnyen lehet szedni.Meg egy kefét, és akkor nem lesz csomós ha hetente egyszer kikeféled őket.

Előzmény: P*istD (6068)
P*istD Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6068

Sziasztok!

Nyírógépet szeretnék venni itthoni használatra.

Két szálkásszőrű tacskónk van, akiknek a szőre a tél folyamán csúnyán összekártolódik.

Évente max kétszer nyírnánk őket, milyen gépet ajánlanátok ehhez és hol érdemes megvenni?

Üdv.

Maxocska Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6067

Budapesten zuglóban van szerintem az az egyetlen kozmetika, ahol a tanfolyam úgy néz ki, hogy tanulni is lehet.

A Mongol u-ban van, és Sapnita (Nagyné Bauman Anita) aki tartja. Spanitan néven ha keresed a honlapját, megtalálod.

Előzmény: bichonf (6066)
bichonf Creative Commons License 2012.03.24 0 0 6066

Sziazstok!!

 

Gödöllő közelében van olyan kutyakozmetika ahol indítanak tanfolyamot és megbízható,esetleg  Bp-en az Örs vezér tér közelében???(

nem szeretnék órákat utazni)

 

Van egy tőlünk 10 percre ahol indítanak, de elég volt egyszer elvinnem oda a kutyáimat és elég silány munkát végeztek,és elég sok kutyás ismimtől hallottam, hogy ott nem tudják megnyírni a kutyát norámlisan, szóval itt nem szeretnék tanulni..

 

Ahova visszük a kutyáinkat ,sajnos ő nem oktat,pedig nagyon jó..

Giovanna Creative Commons License 2012.03.23 0 0 6065

18 éve járok házhoz és eltartom magamat és a lakásomat is ..... Bocsi de én naponta képes vagyok 5 kutyát is megcsinálni rendesen. Többet nem mert öregszem és fáradok, és ez valóban a minőség rovására megy. Nálam márciustól karácsonyig pörgés van. Szeptemberben, januárban és februárban van pihi. És nem 4 ezer egy generál. DE, 5 év kellett mire kialakult a vendégkör. De amúgy rendben van nagyjából amit írtál. De 3 gép minek??? 

Előzmény: s-gyuri (6064)
s-gyuri Creative Commons License 2012.03.23 0 0 6064

Üdv!

Látom mindíg vannak olyanok akik a kutyakozmetikában látják a megélhetésük biztosítását. Ehhez lenne 1-2 szavam. Már a képzésnél kezdődik. A gyakorlati oktatás elég sekélyes. Ha magadtól nem szerzel hozzá kutyát, bizony nem lesz min gyakorolnod. Ugyanis az oktató ezt nem biztosítja. Pláne nem adja át a nehezen megszerezhető kényes kuncsaftjait gyakorlásra. Éppen ezért előfordul, hogy nem is találkozol bizonyos fajtákkal a vizsga napjáig sem. Természetesen ez nem akadály, mivel az OKJ-s tanfolyamok túlnyomó része csak a pénzlehúzásra megy más szakmákban is. Követelmények csak papíron vannak.(Gondolom erre lesz 1-2 hozzászóló oktató, aki az ellenkezőjét bizonygatja bár felesleges mert ezek tények.)

Ha megvan a vizsga, kezdődhet a felszerelés. Minimum 2 nyírógép szükséges. Mi 3 géppel indítottunk. 2 normál Oster géppel 40-50 ezer/darab és egy lónyíró géppel 70 ezer. Ezekhez fejeket is kell venni géptípusonként több méretben 5-6 ezerért darabonként. A jobb minőségű ollók is több ezer ft-ba kerülnek. Kell egy fix asztal. Az állítható magasságú asztalt az elején beállítottuk ,azóta ugyanazon a fokozaton áll ezért felesleges. Szárítógép nagyon drága, de megteszi eleinte egy jó minőségű hajszárító is ez min 10e felett. Karomvágó, epilálópor(drága kis kiszerelés), fültísztító, sampon(drága kutyasampon mert a sznoboknak kell, bár a babasampon is tökéletes...Bobisampon ekcémát okozhat.) Fésűk, kefék, trimmelők darabonként többezer ft-ért, egyéni védőfelszerelés: kötény, maszk..... A nyírógépek és ollók élezése nagyon drága, ráadásul sok helyen nem is jól csinálják.

Ebből látszik, hogy kezdéskor akár félmilliót is elszórhatsz különösebb extrák nélkül.

 

Bár hallottunk olyanról aki házhoz jár egy rozsdás ollóval és fél napig elmolyol gép nélkül egy kutyán. Lehet ő csinálja jól :-( .

Szóval ha minden megvan már csak helyet kell találnod. Ezek lehetnek eldugottabb helyen 1-2 asztallal(ahol a madár se jár) vagy forgalmas helyen sok asztallal(ahol legalább hatan vetődtök egyszerre a belépő vendégre ,aki kapja marja alapon.). Egyik sem túl jó. Az asztalbérlés minimum havi tizenötezer amihez vállalkozást is kell indítanod. Egy kezdő vállalkozás költsége: minimálbér utáni adó+könyvelő, ha lehazudod nullára a szánalmas bevételed akkor is min: 50-60ezer ft. havonta.

 

És még egy kis matek. Egy jó munkát végző kutyakozmetikus kb 3 kutyát tud naponta megcsinálni. Egy kutya elkészítése több órát vesz igénybe. Fürdetés, szárítás, nyírás géppel, nyírás ollóval, fültisztítás-epilálás, karomvágás, a talpszőr kinyírása, bűzmirigykinyomás. Ráadásul a legtöbb kutyával bírkózni is kell egy esetleges korábbi rossz tapasztalat- megfélemlítés miatt. Itt a gazdi is segíthet. Volt olyan kuncsaft aki előttünk máshová vitte. Otthagyta a kutyát, nem várhatta meg. Mikor hazavitte, három napig nem jött elő az ágy alól, szemmel láthatóan megfélemlítették. Nem egyedi eset.

Ja, a matek. Egy kistestű kutya komplett nyírásáért ma már nehezen lehet elkérni 4ezer ft-nál többet. Ez napi tizenkétezer ft bevétel, 20 nap alatt 240 ezer ft. Nos, ebből fizetheted a rezsit. De, ígérhetem, hogy nem lesz napi 3 kutyád. Az őszi, téli, tavaszi időszakokban vigyél magaddal könyvet. Húsvét előtt, karácsony előtt és nyaralás előtt van egy kis forgalom ha több éve csinálod, de ha tízen jelentkeznek, nem azt jelenti, hogy aznap tíz kutyát csinálsz meg.....Ráadásul a forgalmad növekedésével, kiadásaid is nőnek.

 

A konkurenciáról. Sajnos vannak olyan kozmetikák ahol (pl:újpalota, házhozjárók stb..) most is 2500 ért nyírnak. Ők az életművészek vagy akik a túlélésért küzdenek. Vagy rosszak matekból. Nem tudom. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen helyekről minket megtalálva látjuk a kutyán a gyors munka eredményét: vágatlan karmok, szőrcsomó a fülben, visszafelé növő talpszőrzet....Azt meg kell jegyeznem, hogy nem mindenhol.

 

A leírásom biztosan sért bizonyos érdekeket. Ezért kizárólag a tényeket írtam le. Éppen ezért nem szállok vitába. A vita a tényeken nem változtat. Hét év tapasztalatáról írtam. A feleségem munkájáról. Mai napig én tartom el. Ha van ilyen háttered és szereted a kutyákat, csináld. De, legyen szem előtt, hogy sokan abbahagyják mielőtt igazából elkezdhetnék. Ez nem a tv műsorokból ismert világ ahol szépen kifésült kutyák nyugodtan tűrik a fodrászkodást. Itt száll a szőr az orrodba, szádba, hajadba. Begyulladt fülek, nemezes széklettel összeállt szőr a végbélnyílásnál...Sok az elhanyagolt, nemezes szőrű, ápolatlan, harapós és ideggyenge kutya. A gazdáikról nem akarok oldalakat írni, de sokszor irreális elképzeléseik vannak.....

Maxocska Creative Commons License 2012.03.23 0 0 6063

Magán a tanfolyamon lehet az oktató kozmetika eszközeit használni.

A tanfolyam árát jól tudod.

Egy komplett kozmetika felszerelése szerintem minimum 300e Ft, de simán lehet több is.

A tanfolyam után... magad uram elv van :-) Vagy nyitsz saját kozmit, vagy próbálsz valahol találni helyet, ahol alkalmazott lehetsz. Az elején mindenképp érdemes, mert azért a tanfolyam szerintem csak egy alapot ad a szakmához, mire valaki azt mondhatja "tudja" addig eltellik még pár hónap vagy inkéább év. Addig jó ha valaki mellett dolgozik az ember, aki tud esetleg segíteni is.

Előzmény: bichonf (6061)
Betty_23 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 6062

 

Sziasztok,

 

Miskolcról írok, és szeretnék kutyakozmetikus lenni. 2 napja keresgélek , viszont nem találok miskolcon tanfolyamot. Tudnátok nekem ebben segíteni? Miskolc és környékén érdekelne, ha tud valaki róla. Debrecen Nyíregyháza Eger és környéke is jó csak pestre nem szeretnék járni.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

 

Legyen szép napja mindenkinek!

bichonf Creative Commons License 2012.03.20 0 0 6061

Sziasztok!!

érettségi után( jövőre érettségizek) szeretnék menni egy kutyakozmetikai tanfolyamra, tetszik ez a szakma és a kutyákat is szeretem,van két bichonom, csak pár fontos tudnivalóra vagyok kíváncsi..

Tanfolyamra kellenek eszközök vagy ott adnak??

Tanfolyam elvégzése után ,hogyan tovább, gondolom egy saját kozmetika nyitása..

illetve még anyagiakra vagyok kíváncsi tudom hogy a tanfolyam 170-180 ezer ft körül van,de utána mondjuk egy kozmetika nyitása mennyibe van??eszközök stb??

 

esetleg amit úgy gondoltok hogy megosztanátok velem a szakmával kapcsolatban nyugodtan írjátok meg,minden segítségnek örülök :)

 

 

harmonikás Creative Commons License 2012.03.19 0 0 6060

Értem én, de azt nem én készítettem. Én most próbálok egyeztetni egy hidraulikus cuccosokat gyártó céggel. Telefonban lehetetlen megértetni magamat. Ők ipari cuccosban gondolkodnak, viszont láttam náluk olcsó hidraulikát is. A 200 ezres az gondolom sűrített levegővel műkődik, nem mindegy a hidraulika elhelyezése sem. Nem sokára hozom a képet.

Előzmény: Maxocska (6059)
Maxocska Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6059

én a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldást szeretném. Láttam külföldön elektromoos hidraulikás kozmiasztalt, helyes kis távirányítóval, olyan 200e Ft körül. De sajnos ez nekem most megfizethetetlen....

Emiatt kérdeztem legalább körülbelüli árat, és szerintem ha már adtál el életedben hidraulikus asztalt, van elképzelésed arról, hogy kb mi mennyibe kerül, éslegalább egy tájékoztató jellegű árat irhattál volna, ahelyett, hogy eltűnsz :-D

De mindegy...

Előzmény: harmonikás (6056)
Giovanna Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6058

Én inkább elvinném szakemberhez, és ott végignézném, hogy mit kell vele csinálni, és kérdéseket tennék fel. Milyen kefét használj, fésüt stb....hogyan keféld ki a bundáját mert ha szakszerűen fésülöd nem filcesedik. 

Előzmény: krisztinav (6057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!