Keresés

Részletes keresés

MadDekken Creative Commons License 2006.04.19 0 0 106
Igazad van, de ezt anno elnéztem az MSTS-nek, mert akkoriban nagyon vártam a programot. :)
Kalaúz Creative Commons License 2006.04.04 0 0 105
Az MSTS csak szép grafikával rendelkezik, azon kívül semmi hasonlóság a valósággal. Indítsd a játékot. Menj bele egy 4 kocsiból álló szerelvénnyel egy 40km-es kitérőbe álló válltóba. A második kocsi már nem jut át rajta, mert annyira visszafogja a kitérő, hogy megáll. Ez nagyon nem valós. A fékezésről nem is beszélve. Mint a régi gőzösök fékezőszelepje. Egy fékezés, egy oldás:) Hát, nem egy D2-es, az biztos. Egyetlen dolog tetszik benne, nagyon szép a grafikája.
Előzmény: MadDekken (100)
Bahn Creative Commons License 2006.02.20 0 0 104
Sőt! Van a LokSim3D-nek is topikja. Már jó ideje.
Előzmény: IST (97)
BAKTER Creative Commons License 2006.02.19 0 0 103

Ez egy ICE szimulátor:

 

 

MadDekken Creative Commons License 2006.02.09 0 0 102
Igen, kipróbáltam, tetszik. Innen szedtem le(vagyis loksim3d.uw.hu-ról) Remélem, hogy idővel egyre több pálya lesz hozzá. Már kezdtem ismerkedni a szerkesztő részével is. Még nem világos teljesen, de kezdem kapiskálni. Annak idején a Railsim-hez csináltam egy Békéscsaba-Szeged, és egy Békéscsaba-Szolnok vonalat (mondjuk az jóval 1xűbb volt...) de meg fogok próbálkozni majd vonalkészítéssel. Próbálok majd a meglévőkből tanulgatni.

A vezetés nagyon jó. Tetszik az AFB, élvezetes vele ICE-al száguldani.

A kisebb "vasak" megvalósítása is igényes.

Egyedül a táj ábrázolásában lehet fejlődnie a programnak, nem is annyira szépség, mint inkább erőforrás igény tekintetében. De ez inkább részletkérdés, szépen fut.

A múltkor nézegettem a Train Driver-t és gondolkodtam, hogy letöltsem-e (asszem Auran-os).

Eldőlt, nem töltöm le.





Előzmény: Teati (101)
Teati Creative Commons License 2006.02.08 0 0 101
Szia!

Örülök, hogy megtaláltad és tetszik. Én is a RailSimmel kezdtem. Az is egy nagyon jó szimulátor, csak már idejét múlt. Itt nem csoda, hogy élnek a jelzési rendszerek, hisz ez egy szimulátor. Nem csicsás, de teljesen valósághű.
A kezdetlegs magyar pályát már megnézted? Hol találtál rá?

Üdv: Teati
Előzmény: MadDekken (100)
MadDekken Creative Commons License 2006.02.07 0 0 100
Mostanában találtam rá erre a progira, és nálam nagyon bejön!

Anno a RailSim-el sokat nyomtam, és az is bejött.
MSTS jó volt, kivéve a jelzésrendszert, mert az tök halott volt a játékban.

A Loksim viszont jó, "él" a jelzésrendszer, és a grafika is elég jó.
_szergej_ Creative Commons License 2006.02.02 0 0 99
Grat, ez nagyon komoly ! Csak így tovább!
Előzmény: Teati (98)
Teati Creative Commons License 2006.01.29 0 0 98
Sziasztok!

A hétvégén volt egy kis időm, így folytattam Rákos építését és kiegészítettem a már meglévő szakaszt is ismétlőjelzőkkel.
RákosEz a kezdőpont felőli vége
RákosEz a végpont felé a két vasútvonal (80 és 120)

További jó játékot mindenkinek!
Loksim3D
Üdv: Teati
IST Creative Commons License 2006.01.12 0 0 97
BVE topik van itt az Index-en, nem hiszem, hogy onnan átjárnának ide a többiek, MSTS-nek is van itt topikja, de ha valóban a legfrisebb híreket szeretnéd olvasni, akkor a lentebb is olvasható linken megteheted, Trainz-nek pedig a www.trainz.hu oldalon van igen kiterjedt fórumrendszere.
Vasutas_ng Creative Commons License 2006.01.12 0 0 96
Eddig is létezett Vasutas programok nevű topic. Oda is lehetett volna ilyen jellegű dolgokat írni.
P2 fan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 95
De azért még minig értelmesebb topick mint az Andó Gergely fan club.
V43 1346 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 94
Szerintem sem lesznek sokan! Inkább ide mentek: http://marci.triak.hu/
Előzmény: 1047 005-2 (93)
1047 005-2 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 93
Egy részük elköltözött az Indexről.Ne várj nagy forgalmat!
Előzmény: P2 fan (90)
P2 fan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 92
P2 fan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 91
Máris egy kép a Trains Simulátorrol. Ép a kisvasút kanyarog.
P2 fan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 90
Ide jöhetnek a vasúti számítogépes játékoról hírek, kiegészitések, képek. Train, Bve, Train Simulator.
698 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 89

"Kiüzemeltem, visszaüzemeltem, és akkor sem történt válltozás. A féket feloldani nem lehetett. Végignyomkodtam az összes gombot, de a hibát nem tudtam orvosolni. Azért nem akármilyen program, ha ilyet is tud:-))))"

 

Ilyet mán én is átéltem....

Előzmény: Kalaúz (88)
Kalaúz Creative Commons License 2006.01.04 0 0 88

Sziasztok

 

Sikerült "fekvemaradni" az egyik menet során. :-))))

Az eset a következőképpen történt. 140 km-es vonattal, egy 220 km-es géppel továbbítottam egy német pályán, természetesen kikapcsolt Indusival. Nem kapcsoltam be induláskor sem a sebesség alapjel kapcsolót, sem az LZB-t.

Állomás előtt vörös bejárati jelzőre az utolsó 600 méteren fékeztem, (130 km volt a sebességem) meg is álltam előtte, úgy 50 méterre. Ekkor bekapcsoltam az LZB-t, mert menet közben kiépített pályarészre értem, és csak álló helyzetben lehet. Ekkor meglepő esemény történt. Minden előjel nélkül ledurrant a főmegszakító, és elment az összes levegő, mint vészfékezéskor. Semmilyen figyelmeztető hangot nem adott. Kiüzemeltem, visszaüzemeltem, és akkor sem történt válltozás. A féket feloldani nem lehetett. Végignyomkodtam az összes gombot, de a hibát nem tudtam orvosolni. Azért nem akármilyen program, ha ilyet is tud:-))))

Teati Creative Commons License 2005.11.17 0 0 87
Sziasztok!

Ma is javítottam rajta egy aprócskát. A térközjelzőket most már messzebbről lehet látni, mint eddíg.
Még egy jó hír: elkezdtem végre Rákost. Ez lesz a legnagyobb falat eddíg. Már a vágányokat lefektettem I-XII-ig. A szélső vágányokat kihagyom, mert szerintem csak fölöslegesen lassítaná a játékot a sok objektum. Megpróbálom majd elrejteni egy pár tehervonattal. :) Képet is csináltam róla, akkor még csak VI-ig voltak meg a vágányok. Inen jön a neheze.
Loksim3D
Jó játékot!

Üdv: Teati
Bahn Creative Commons License 2005.11.08 0 0 86
Azért sikerült egy képet lementenem még a javítás előtt erről a virtuális foglaltra járatásról:
Előzmény: Teati (85)
Teati Creative Commons License 2005.11.08 0 0 85
Sziasztok!

Bátyámnak köszönhetően kijavítottam egy hibát. A Maglódon a II.-on álló Taurus a tehervonat menetrendjében is ott állt. Magyarán át kellett gázolni rajta. Kellemetlen érzés lehetett :). Javítottam a bakit, az oldalra feltöltöttem a teljes új csomagot. Gyorsaságra és modemesekre gondolva készítettem egy frissítő fájlt is. Akinek már telepítve van a 0.21-es verzió, annak elég csak a frissítést letölteni, ami csak ~3kB.
Jó játékot!

Üdv: Teati
bajusza Creative Commons License 2005.11.07 0 0 84

Sziasztok!

 

Az EU07-424 nevű szimulátornak van magyar nyelvű README fájlja. Ezt nem én fordítottam le, hanem találtam a neten.

 

A fájlban minden pontosan le van írva, hogy kell a vonatot vezetni.

 

 

A README fájl letölthető innen:

 

http://bajuszattila.atw.hu/eu07-424-readme.txt

 

 

Üdvözlettel

 

 

Attila

Viktor_Varga Creative Commons License 2005.11.05 0 0 83

Sziasztok!

 

Én viktor vok.Attilától részesültem abban hogy az Eu07-el játszhassak.Nagyon só játék jobb mint a BVE.Van egy oldalam: www.virtualbus.uw.hu  ma frissítem az oldalt az eu07 programmal.

 

 

 

 

 

Üdv.:Viktor                          Jelitkowo-Nowi Sad pálya

exmv Creative Commons License 2005.11.05 0 0 82
Macerás annak, aki nem tud lengyelül. Az angol változat helyett csak egy halom hibaüzenet jelenik meg...
Előzmény: bajusza (81)
bajusza Creative Commons License 2005.11.05 0 0 81

Hello Flacika!

 

A programot a www.eu07.pl weblapról tudod letölteni. Ott van minden frissítés, pálya, vonat és sok minden. Én 125 féle dologról tudok, amik le lehet tölteni.

 

Azokat a dolgokat ajánlatos letölteni, mert így csak jobb a játék.

 

 

Üdv.

 

 

Attila

Flacika Creative Commons License 2005.11.04 0 0 80
Engem elvileg érdekelne. Hogy gyakorlatilag is kell-e, azt majd a próbák eldöntik. Hol érhető el a progi?
bajusza Creative Commons License 2005.11.04 0 0 79

Hello BUKKZSERC!

 

Az EU07-424-hez nincsenek még magyar pályák. De ha bárkinek kedve szottyan pályát csinálni, ahhoz kell ismerni a játék felépítését (pl. hogyan kell pályát csinálni, objektumokat behelyezni, stb.)

 

Én még nem tudok magyar pályákról.

 

 

Üdv.

 

 

Attila

Teati Creative Commons License 2005.11.04 0 0 78
IST: Persze, holnap felkerül oda több hivatkozás is.
ZOLII: Köszi a tanácsokat, holnap hozzálátok. A fórumnak meg lehet csinálok egy külön nyomógombot, hogy könnyebben elérhető legyen.

Üdv: Teati
Előzmény: IST (77)
IST Creative Commons License 2005.11.04 0 0 77
Még egy apró kérés: az Indóházban még a vasutikepek.fw.hu oldal van megadva ahonnan a magyar pályát le lehet tölteni. Hogy ne kavarodjanak el az érdeklődők, kérlek tegyél/tegyetek ki oda is egy linket az új honlapra!
Előzmény: Teati (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!