Keresés

Részletes keresés

szysssz Creative Commons License 2006.04.02 0 0 241

Talán még nem késtem el.

A faggyútól és hártyáitól megszabadított őzcombot megtűzdeled füstölt szalonnával és elősütöd.

A zsiradékban karamelizálsz 1 ek cukrot, ezen megpirítassz 30 dkg vegyes zöldséget, egy nagyobb hagymát és 2-3 cikk fokhagymát. Teszel bele sót, 1 babérlevelet. néhány szem egész borsot. Megszórod liszttel, (pirítod) majd belekeversz egy doboz paradicsonpürét és felengeded vörösbor-víz 2-1 keverékével. Teszel még bele narancs és citromhéjat, kevés gomát, és a szalonna bőrét. Jól kiforralod.

A ragut ráöntöd a húsra és azt lefedve, puhára párolod.

A húst felszeleteled. A levébe öntessz 2 narancs,  fél citrom levét és 3 cl konyakot (kevéske mustárt).  Összeforalod, és ezzel a leszűrt mártással bevonod a húst. Burgonyafánk, vagy krokett illik hozzá, de pl. petrezselymes rizzsel is fogyasztható.

Előzmény: zsuzsu001 (233)
ZsuR Creative Commons License 2006.04.01 0 0 240
Na es a fofogas: "Potato Basil Frittata"

8 evokanal vaj
2 csesze apro kockakra vagott krumpli
8 tojas
fel kg ricotta
30 dkg Gruyere sajt (lehet helyettesiteni)
3/4 csesze bazsalikom durvara vagva
1/3 csesze liszt
3/4 csesze sutopor
bors

Egy 30 cm atmerujo serpenyoben melegits fel 3 evokanal vajat, es add hozza a krumplit. Susd amig megpuhol - keveres mellett.
Kozben keerd ossze a tojast, ricottat, sajtot, a tobbi vajat olvasztva, torottborsot, bazsalikomot.
Ontsd a kevereket a megsult krumplira es susd a 175 fokos sutoben 50 percig, egy orat. Forron talald.
ZsuR Creative Commons License 2006.04.01 0 0 239
Folytatas. . . narancsos joghurt.

4 csesze sima joghurtot este beleontunk egy szurokanalba, amit papirtorokozovel kibeleltunk - a hutoben hagyjuk lecsurogni a levet.
Reggel osszekeverjuk 1 csesze friss naracslevel, adunk hozza narancshejat reszelve, 1/4 csesze mezet es vaniliat.

A kovetkezo: granola

4 csesze zabpehely (oat).
2 csesze kokusz reszelek
2 csesze szeletelt manula (keszen lehet venni, ha nincs aprora vagott)
3/4 csesze olaj
Alaposan osszekeverjuk.
180 fokos sutoben kb 45 percig sutjuk a fenntieket.

Hozzaadunk
1 csesze aprora vagott szaritott sargabarackot
1 csesze szaritott cseresznyet
1 csesze szaritott cranberry-t (voros afonya?)
1 csesze aprora vagott diot (lehet kicsi porkolni elotte)
Persze, a szaritott gyumolcsot lehet helyettesiteni, elhagyni, ahogy izlik, amit lehet kapni.
Jol zart edenyben sokaig elall.
Előzmény: ZsuR (238)
ZsuR Creative Commons License 2006.04.01 0 0 238
Itt a tavasz!

Szeretek kinnt enni - foleg vendegekkel! Mar evek ota csinalok szombati reggelit a kolleganoimnek, most is arra keszulok. Tegnap lattam egy jo reggeli menut az egyik kedvenc fozocske musoromban, azt hiszem, kiprobalom. Leginkabb az fogott meg benne, hogy lehet elore kesziteni ahozzavalokat elozo este - nyugodtabb a reggeli.

Kulonosen szeretem a "scone" cimu reggeli finomsagot. Van mar ket kedvencem ez a harmadik - talan ma kiprobalom (estefele megcsinalom a tesztajat es reggel sutom ki - mert ez lenne a nagy segitseg, friss meleg scone, es maszat nelkul).

Szoval a scone recept:

4 csesze liszt
2 evokanal cukor (nekem ez kevesnek tunik, a tobbi nem nagyon edes es sokkal tobb cukor van benne)
2 evokanal sutopor
3/4 lb hideg vaj (35 dkg)
4 tojas
1 csesze tejszin
3/4 csesze mazsola

Keverd ossze a szaraz hozzavalokat - kiveve a mazsolat - ha lehet robotgeppel, hogy ne melegedjen at a vaj.
Add hozza a tejszint amibe belekeverted ovatosan a felvert tojasokat - dagasztas nelkul!! Ovatosan keverd bele a mazsolat.
Haromszog alakua szoktam vagni (ket kor alaku kb 2 cm vastag lapot kesziteni belole kezzel - nem kell sodrofa, csak kezel lapogatni, es cikkekre vagni), nem tul nagyokra.
A tetejet lehet tojassal megkenni (vagy tejjel, vagy olvasztott vajjal, vagy tejszinnel) es kristalycukrot szorni ra.

200 C fokon (400 F) addig sutni, amig icipicit a szele kezd szinesedni - ha tovabb sutod kiszarad.

Szoval lehet a tesztat elozo este megcsinalni es masnap reggel sutni.

Lehet talalni tejhabbal - kis talban melle adni, es aki eszi tesz ra.
Lehet izesitett vajjal is - en ezt fogom csinalni:
1 stick vajat (kb 10 dkg) fel csesze malna lekvarral kikeverni.
Ha talalok melle keves friss malnat is - fenyuzok - kenyeztetem a vendegeket!
ZsuR Creative Commons License 2006.04.01 0 0 237
Teljesen mindeggy - meghivsz ebedre? :))
Előzmény: zsuzsu001 (233)
AleisteR Creative Commons License 2006.04.01 0 0 236
Kisebb fajta krumplik meghámozva, félbevágva, rá só, sok kakukkfű, kicsi olívaolaj, összeforgat, sütőben megsüt.
A hagyma is a krumplival együtt sült, az pedig a Jamie Oliver-féle volt, innen jött az ötlet.
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 235

Jónak tűnik. Kipróbáljuk.

A kakukkfűves krumlit, hogy csinálod ?

Előzmény: AleisteR (234)
AleisteR Creative Commons License 2006.03.31 0 0 234
Én éppen az imént csináltam szarvascombot vacsira. :)
Körbepirítottam olívaolajon (a kukta aljában), dobtam bele egy hagymát, pár fokhagymát, babérlevelet, borókát, egészborsot, sót, 1 kanál mustárt és cukrot + ráöntöttem egy fél pohár balzsmecetet és egy fél pohár vizet. Rá a kukta tetejét és alacsony nyomáson elvolt másfél órát. Addig is sütöttem tepsiben kakukkfüves-olívaolajos krumplit és lilahagymát egészben.
Előzmény: zsuzsu001 (233)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 233

sziasztok !

Van egy egész őzcombom, mit készítsek belőle? Általában pörköltet szoktam, de most valami mást szeretnék. Várom az ötleteket.

doyen62 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 232
Igen, már észbe kaptam és rákattintottam, de amikor a sok-sok nyelvből kiválasztottam a  németet, csak angol szöveg jött elő, s abban nem igazán vagyok otthon, igy visszajöttem ide.
Előzmény: ZsuR (230)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 231
hehe, azért az Abécefű, meg az Albertlevél meg az Angol mustár elég vicces így, mint fűszer.
Előzmény: ZsuR (230)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.29 0 0 230
Hat nem latod??? Fuszer listat! Sok-sok nevvel!!! Sok-sok nyelven!
Előzmény: doyen62 (229)
doyen62 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 229
még mindig nem tudom, mit találtál, pedig itt  " a vadász ül hosszú méla lesben......."
Előzmény: ZsuR (227)
doyen62 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 228
na mit?????
Előzmény: ZsuR (227)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.29 0 0 227
ZsuR Creative Commons License 2006.03.27 0 0 226
Mai gyors vacsora - beugrott a gyerekem, es - meglepetes - ehes is volt.

Meg ebedre a ferjemnek foztem marhahuslevest veloscsont, meg tele minden jofajta zoldseggel - hat ez gyors sem volt, meg vendeglatas sem - meg a gyerek sem szereti (en sem nagyon). Csinaltam meg egy nagyon finom egybesult fasirtot is, es sult krumplit meg repat sutoben.

Meg delelott csirke alsocombot bemarinaltam "buttermilk"-be (olyasmi mint az aludttej).
A lisztet megsoztam - a hagyomanyos morzsat meg egy azsiai morzsara csereltem ami darabosabb mint a szokasos, es azt hiszem csak a kenyer belsejebol van keszitve.
Krumplipuret csinaltam hozza - raadasul nem friss krumplibol hanem dobozosbol. Ennel gyorsabb nem lehetett volna!

Aztan az edesseg. . .ha mar a vallomasoknal tartunk. . .az is dobozos volt, jobban mondva zacskos. . .oatmeal cookie. . .es milyen finom! Amig 2.55-ert ilyen jot lehet kapni, nem vagyok hajlando mast csinalni!!!
A cookie melle friss eper, es chocolate ganache - tokeletes gyors edesseg volt! Az oatmeal cookie mar kesz volt - a csoki ontet is, csak melegitettem, ugy csak az epret kellett lemosni.

Egyebkent a csokolade korszakomat elem - pedig nem is nagyon szeretem, legalabbis nem eddig.

Itt egy par egyszeru csoki recept:

Chocolate Ganache
8 oz/250 g tejszin
8 oz/250 g nagyon jominosegu barna csokolade

Chocolate mousse
12 oz/375 g tejszin
8 oz/250 g nagyon jominosegu barna csokolade

Chocolate Truffles
1/2 cup/125 ml tejszin
8 oz/250 g nagyon jominosegu barna csokolade
1 - 2 evokanal likor (Grand Marnier, Kahlua, Amaretto, Frangelico)
1/2 cup/125 ml kakaopor, jo minosegu, tanyeron felreteve,

Az egesz csak az aranyoban valtozik - egyszeru megcsinalni: a tejszint felmelegiteni a majdnem forrasig - beletenni a feldarabolt csokoladet, es addig keverni habverovel, amig elovad.
A truffle-t hutes utan gombocokka formajuk es a kakaoporba forgatjuk. Lehet valami ennel egyszerubb??

ZsuR Creative Commons License 2006.03.25 0 0 225
Szerintem is, a hajajajajaj annak szolt, hogy az elozo hozzaszolasba nem szurtam be a kepet. . .azt meg gyakorolnom kell - a hus tokeletes volt :))

Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.24 0 0 224
miért hajjajj?? sztem ez a tökéletes sült hús állapot. és igen, porkban is.
Előzmény: ZsuR (214)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.24 0 0 223
Jajj, ne is mondd! A ferjem mar regota ragja a fulemet erte - lehet kapni mindenfelet, meg fustolot is , eleg konnyen . . ha veszunk, akkor reggel-delben-este kolbaszolas lesz :))
Előzmény: VKOrsi (222)
VKOrsi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 222
de vehetsz juhbelet és csirketöltővel szuperül meg lehet házilag is tölteni.
Előzmény: ZsuR (221)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.24 0 0 221
Hogy ez milyen jo otlet - meg fogom probalni!!!!
Előzmény: szysssz (220)
szysssz Creative Commons License 2006.03.24 0 0 220

Szia Zsur!

 

Csinálj friss kolbászt - az nem párolog olyan gyorsan....bár nyersen is finom.

Kissé zsíros húst ledarálsz nagyobb lyukú darálón. Só, bors, zúzott fokhagyma őrölt pirospaprika (ez a klasszikus)

fokhagyma és paprika helyett reszelt citromhéj.

Ízesítheted pástétomfűszerrel (ilyenkor egy kanálnyi jóféle konyak is kell bele), de zöldfűszerrekkel, keleti fűszerkeverékekkel is használható. (meg fantáziád szerint)

Ha füstölt ízre vágysz, a hús  közé darálj főtt-füstölt húst, vagy száraz (lehet marha)hús közé füstölt szalonnát.

A masszát pihenteted, kóstolod, utóízesíted. Folia segítségével kolbász alakúra formázod.

Kisütheted akár azonnal is, de ha húsba töltve gondoltad, tedd be fagyóba, s amikor megdermedt, könnyedén beletolhatod pecsenyédbe. Krumpli körettel és párolt (vörös) káposztával a legfinomabb.

Szelet hússal is működik a dolog: a hússzeletet felszúrod, belsejében jókora "zsebet" vágsz, megtöltöd a fűszeres masszával, a nyílást összetűzöd, majd szelethúskénz kezeled kedved szerént.

 

 

Előzmény: ZsuR (216)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.24 0 0 219
Itt egy kis zukkini koret, egyszeru es gyors - no meg finom.

8 kozepes zukkini
oliva olaj
2 nagy voroshagyma
so, bors
1/2 csesze parmezan sajt, reszelt

Vagd fel a zukkiniket (felbe hosszaban majd 2 cm-es darabokra)
Vagd fel a hagymat felbe, majd vekony szeletekbe
Parold az oliva olajon a hagymat kb 10 percet - add hozza a zukkinit, es neha kevergetve kozepes tuzon 10-15 percig susd, amig kezd barnulni.
Inkabb ket adagban susd ha kicsi az edeny - ha levet ereszt nem lesz jo, fott lesz nem sult.
Amikor eleg barna, sozd, borsozd es szord meg a Parmezan sajttal par masodpercig susd tovabb es talald azonnal.
ZsuR Creative Commons License 2006.03.23 0 0 218
Sajnos. . .nem az enyem. . .:((
Előzmény: Tavász (217)
Tavász Creative Commons License 2006.03.23 0 0 217
Jó a spájzod!
Előzmény: ZsuR (216)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.23 0 0 216
Ajajajj. . .nekem nincs vegetam. . .nagyon vegetatlan orszag ez kerem. . .

Ami a beleszurt kolbaszt illeti - a ferjem is nagyon szeretne (meg en is, mindenki) de nem nagyon van az a finom langolt kolbasz, amit szoktam otthon ehhez hasznalni.
Ha meg kapok valamilyen jo fajtat, akkor az valahogy eltunik a hutobol (komoly parolgasi gondok vannak ilyenkor a hutovel) mire fozni kellene vele - csak egy elegedett vigyor marad a ferj kepen :))

Ez a fajta az a kolbasz, ami a legjobban hasonlit a jofajta magyarra:

Előzmény: Tavász (215)
Tavász Creative Commons License 2006.03.23 0 0 215

Ez a kaja biztosan jó lehet azoknak, akik rá vannak hangolva az ilyen féligsütött -Angolos - ételkhez.

Nálunk inkább a szűzpecsenye középen felszúrva egy sütnivaló kolbásszal a közepébe belesültve az inkább számomra jobban cseng.

Ettől még neked lehet más a véleményed, mert te az ínyencek közé tartozol :)

 

Mártás:

Forralj 1 dl vizet, önts bele szóját, vegetát, fehérbort vagy pezsgőt, kevés ciromlét, sót , borsot, kevés foghagyma olaj vagy foghagyma, két csipet cukor, és sűrítsd be egy kevés étkezési keményítővel.

Ha valamilyen húst sütök, a szaftból szoktam ezt a mártást elkészíteni, akkor kevesebb vegetát rakok bele, de a bort vagy pezsgőt nem hagyom ki. Az adja meg neki a pikáns ízt.

 

Üdv: Tavász

Előzmény: ZsuR (214)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.23 0 0 214
Hajajajjj. . .
Előzmény: ZsuR (213)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.23 0 0 213
Itt egy kis osszehasonlitas:
ZsuR Creative Commons License 2006.03.23 0 0 212

Itt egy kepes beszalmolo - igaz nem a vendeglatasrol, amit az elozo hozzaszolasban irtam, hanem egy masik vacsorarol.

Ma egesz nap toyorogtem - semmi igazan felmutathatot nem csinaltam, ami OK, mert hat szabin vagyok, nem? Aztan jott a vacsora ido - es nem volt mit enni. Mar majdnem rendeltem kinait - amikor eszembe jutott, hogy van egy kis disznosag a hutoben, amirol meg nem dontottem el, hogy melyhutom, vagy frissen csinalom meg.
Har jott a dontes, most megcsinalom.

Par krumplit jol megsikaltam, es negybe vagtam, es keves olajon megparoltam. Son kivul egy kis szaritott paprikaval szortam meg (jalapeno) es amikor kesz lett, akkor petrezselymet szortam ra (melyhutobol).

A disznohust (pork tenderloin) megtisztiottam a hartyaitol meg az ezust inaktol, es soztam, borsoztam - kb 30 percig hagytam allni.
2-3 evokanal olajat jol felhevitetttem, es minden oldalat pirosasra sutottem (nem eresztett levet, eleg magas volt a homerseklet).
Utana elomelegitett sutobe (400 F/200C) tettem 10-15 percre (homerot dugtam a husba, addig sutottem, amig 140-150 F (60-65 C) fokot el nem ert - veszek egy digitalis kijelzoju homerot, mert ez amim van olyan pontatlan).

Amikor kesz, hagytam allni 10-15 percet, es utana vagtam meg - izletes. Kicsit tul egyszeru az ize - de a recept szerint kellene martast csinalni hozza, ezert.
Nem csinalok martast - a kesz hust adagokra vagom es ugy fogom a melyhutobe tenni. Amikor esszuk, akkor lesz martas melle frissen. A fiaim szeretik a gombaszoszt, azzal kituno lesz! Ha valakinek van martas otlete, sizvesen veszem!
Előzmény: Tavász (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!