Keresés

Részletes keresés

TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3281

Modhatta volna szebben is kislovag...

Előzmény: Simply Red (3280)
Simply Red Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3280

Megkapó ez a stílus. Végig te minősítgettél engem (én csak azt, amit írtál), mégis te vagy a megértő, jóságos mártír. Elmész ám a francba! Nem csak hazug, hanem aljas is vagy.

Előzmény: TEACHER (3278)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3279

Köszönöm a kioktatást.

Eddig úgy tudtam, hogy a magnetit (ásvány) fő alkotórésze az Fe3O4 vegyület. :)

Előzmény: Hartlein_K (3277)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3278

Eddig se néztelek sokba és ezt most fényesen  visszaigazoltad.

Most én is pontról pontra szidhatnálak, de akkor belsétálnék abba az utcába ami téged éltet.

Én nem hívlak hazug senkiházinak, hőbörgő agyament lúzernek stb.

Te egy kedves, aranyos fiú (vagy lány ?) vagy aki szeret egy nick mögé rejtezve kiszúrkálni.

Nem firtatom az elmebeli képességeid, mitöbb - és ezt halál komolyan gondolom- te egy jól képzett, a fizikát szerető és értő ember vagy akinek talán nem sikerült valami az életben, de lehet, hogy ebben tévedek.

Ha eléred azt, hogy nem az idulataid vezérelnek akkor talán még beszélgethetünk is a világ dolgairól.

 

Ami a "kísérletedet" illeti már az is dicséretes, hogy megpróbáltál valamit.

Lásd kivel van dolgod én is megcsináltam a gyufafejes produkciót.

Az eredményt nem lehet egy napon említeni a "mikrohullámos kezeléssel" (Persze lehet, hogy mivel nem egy blokkra tettem, így nem reprodukáltam hitelesen.)

Ha a mágnes nem ér a papírhoz akkor a hamu mozgatása kvázi elhanyagolható.

Nem úgy a "mikrós" maradéknál ami ehhez képest igen látványos erővonal kimutatást eredményezett.

Persze - ismerve a hozzáállásodat- én most is hazudok. :)

 

Ismétlem, ha érdemben akarsz érvelni akkor látnod kell személyesen egy mikrózást, vagy ami még meggyőzőbb magadnak elvégezni.

Ez nem egy 5 perces művelet, de megéri.

Előzmény: Simply Red (3276)
Hartlein_K Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3277

A magnetit az nem vegyület. Az egy heterogén összetételű ásvány...

 

HK

Előzmény: TEACHER (3274)
Simply Red Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3276

Azért egy-két dolgot nem árt tisztáznunk.

 

1. Nem én jöttem ide hőbörögve, előrere lefikamatyizva a majdani hozzászólókat

 

2. Nem én állítom, hogy paradigmaváltó jelentőségű kísérletnek voltam szemtanúja.

 

3. Nem én gondolom magamról azt, hogy ha tátott szájjal megnézem Egely egyik mutatványát, aztán provokatív, kritikátlan dicshímnusokat zengek róla egy fórumban, akkor azzal már "tettem valamit". Ez valóban nem az én világom, ebben igazad van.

 

4. A Phys. Rev.-ben azt közlik le, ami közlésre érdemes színvonalú munka. Persze a te nézőpontodból nézve a Phys. Rev. szerkesztősége csupa fikamatyiból áll, mert nem helyetted akarják elvégezni a munkát, hanem azt véleményezik amit te végeztél el.

 

5. Akár megsértődsz rajta, akár nem, sokkal valószínűbb az, hogy hazudsz, mint az, hogy itt valóban csoda történt.

 

6. Ha valóban megjelent vas a szénporban, honnan tudod, hogy az honnan ment oda? Az egész mikrosütő tele van vassal, éppen párologhatott is valamelyik részéről és lekondenzálhatott a mintádon. Vagy épp az üveg is vassá válhatptt annyi erővel, mint a szénpor, vagy a levegő bármelyik alkotóeleme. Honnan a bánatból szeded azt, hogy épp a szén vált vassá?

 

7. Épp most végeztem el a következő kísérletet: Elégett gyufafajeket morzsoltam szét egy bolti blokkon egy kanál fejével. Ezután a blokk alatt egy kis neodymium mágnes mozgatva a mágneks ugyanúgy mozgatta ezt a finom szénport a papíron, mint ahogy az a ti videórokon látszik. Akkor most már én is kapok Egelyvel együtt megosztott Nobel-díjet?

 

Előzmény: TEACHER (3262)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3274

Azt, hogy oxigén vegyület is lehet ferromágneses, azt csak halkan mondom...

Ezt ki vitatja Kedves Károly. A magnetit közismerten ferromágneses.

 

De miért éppen vas keletkezik, miért nem nikkel, vagy kobalt?

Sok minden keletkezik, többek között para és diamágneses anyagok is.

 

T

 

Előzmény: Hartlein_K (3271)
Hartlein_K Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3272

Tisztelt Topic!

 

Úgy látszik, talán megjött a topic címében felvetett tudományos áttörés. Bár én óvatosan, kétkedve fogadom a hírt.

Kétkedek, mert a szokásoknak megfelelően a bulvármédiából értesülhettünk, szerintem, ha valaki komolyan akarja, hogy foglalkozzanak a felfedezésével akkor megkerülhetetlen a tudományos eredmény, a publikáció. Így jut el a hír a tudós világhoz, nem tudok arról, hogy ilyen született volna. Arról igen, hogy szaladgál a felfedező politikusokhoz, akiknek a tudományhoz kevés közük van. Volt már ehhez hasonló ügyhöz a szaladgálásnak eredménye. Gróf Spanyol Zoltán ügyét kiadták a Miskolci Egyetemnek és a Műegyetemnek véleményezésre (itt volt mire hivatkozni: egy szabadalomra). A feltaláló érzi, hogy a tudós társadalomban nincs sok ember, aki mellé állna (ez egy üres halmaz), és azt mondaná, hogy érdemes foglalkozni az általa ígéretesnek állított jelenséggel. Talán ezért kellett volna komolyan venni a Budapesti Szkeptikus Konferencia idén is megrendezett Tiltott Találmányok Tárlatát (sajnos nem érkezett pályamű!). Ő inkább a tudományosságáról kevésbé híres UFO konferenciára ment el, ahol el sem tudom gondolni hány potenciálisan komolyan vehető résztvevő volt. Tételezzük fel, hogy sikerül megnyernie egy politikust! Képzelje el a kedves Topic lakó azt, hogy pl. Illés Zoltán támogató levele nyomán elkezdik a porfúziós kísérlet kutatását. Vélhetően ez fizika közeli helyen történne (pl. ATOMKI). Annak a politikusnak a nyomására kezdődik el a kutatás, akitől az összes hazai egyetem fizikai intézete nyílt levélben elhatárolódott. Véleményem szerint, ha kísérletre állami pénzt szeretne, akkor elkerülhetetlen, hogy ugyanazt az utat járja be, mint a többi tudós, aki a kutatásaihoz állami pénzt szeretne kapni. Egy költői kérdés: Miért kapna egy tudományon kívüli (mindent megtett azért, hogy ezt a státuszt birtokolhassa) egyszerűbben tudományra szánt pénzt, mint a tudósok? Mindezeket figyelembe véve, nem hiszem, hogy komolyan kellene venni a langyosfúziót, mindent megtesz, hogy a tudományos csatornákból ne jusson pénzhez, de liheghessen, hogy ő az üldözött zseni.

 

Írjon egy cikket a Fizikai Szemlébe! Ha megírja, vállalom, hogy lobbyzok a megjelenéséért!

 

Csak halkan jegyzem meg, ez nem az UFO magazin. Itt elég lesz, ha csak az elvégzett kísérlettel foglalkozik (az ide írt cikkben nem szükséges egyetlen tudóst sem sértegetnie), mintha jegyzőkönyvet akarna beadni egy laboratóriumi mérés után. Ha nem tud magyarázatot adni az nem baj, de a pontos körülményeket le kell írnia. Itt kivételesen a folyóirathoz kell alkalmazkodni, az ottani előírásoknak megfelelően kell megírni a cikket.

 

Härtlein Károly

Hartlein_K Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3271

Az anyagok mágneses tulajdonsága hőfok függő, így a cseppfolyós oxigén paramágneses. Persze ez szobahőmérsékleten, vagy mikrózás után ez kit érdekel...

Azt, hogy oxigén vegyület is lehet ferromágneses, azt csak halkan mondom...

 

Más. De miért éppen vas keletkezik, miért nem nikkel, vagy kobalt?

 

Härtlein Károly

Előzmény: TEACHER (3267)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3269

Bocsánat, az előző hozzászólásomban vonzást akartam írmi.

Úgy látszik öregszem...

TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3268

Én a videó alapján gondoltam, hogy diamágnességről van szó, mivel úgy tűnik enyhe taszítóerő működik a por és a mágnes között, persze lehet hogy tévedek.

 

 Én meg úgy gondolom, hogy itt egyértelmű taszítás van.

 

Neked is azt tudom tanácsolni. Ismételd meg a kísérletet.

Még egy jó tanács: Ha pucéron taszed bele a kezelt porba a mágnest akkor úgy rá fog rakódni, hogy épp elég leszedni. (Főleg a sarkokon.) Nálam ilyenkor bevált a celluxos módszer. Azzal leszedhető némi ügyeskedés árán a ragcsos felével.

Előzmény: fizimiska (3265)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3267

Az oxigén nem para-, hanem diamágneses!

 

Si tacuisses, philosophus mansisses !

 

De ne aggódj: Errare humanum est


Előzmény: Törölt nick (3264)
astronom Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3266

Egely komoly képpel állította, hogy a tyúkok is hidegfúzióval állítják elő a tojáshoz szükséges kalciumot.

A paradigmaváltó kísérleti bizonyítékot pedig internetes fórumokon terítik, mert a gonosz hivatalos tudomány biztos elzavarná őket, ezért meg se próbálják.

Aztán jámbor pofával csodálkoznak, hogy senki nem veszi őket komolyan. 

fizimiska Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3265

Ez azért nem ennyire egyszerű, lásd: http://www.chem.science.unideb.hu/Oktatas/TKBE0201/TKBE0201krist.pdf

 

A szervetlen kémiában jól ismert, hogy a két párosítatlan elektront tartalmazó dioxigén alapállapotban
paramágneses és triplet állapotú, mert a π* pályáin lévı két párosítatlan elektron spinje azonos irányú. A
gerjesztett állapotban létezı, nagyobb energiájú szinglet oxigén szintén két párosítatlan spinő elektront
tartalmaz a π* pályákon, de azok egymással ellentétes irányúak, ezért a szinglet oxigén diamágneses

 

vagy az is ismert hogy a hemoglobin önmagában paramágneses míg a hemoglobin + oxigén diamágneses.

Én a videó alapján gondoltam, hogy diamágnességről van szó, mivel úgy tűnik enyhe taszítóerő működik a por és a mágnes között, persze lehet hogy tévedek.

Előzmény: Törölt nick (3264)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3262

Ha vetted volna a fáradságot, hogy elolvasd, amit belinkeltem, akkor már a te fizikai (és kémiai) ismereteid szerint is lenne hihető magyarázat.

Meg fogsz lepődni, elolvastam. Csak számomra te ugyanaz vagy mint gasztronom kartács.

 

A cikk szerint a legvalószínűbb az, hogy a részlegesen elégett grafit kormába beépülő paramágneses oxigén okozza a jelenséget.

Miért ? Csak mert ő ezt valószinűbbnek tartja ?

Nyomokban előforduló paramágneses oxigénnel ferromágneses jelenséget produkálni ?

Tudod mit, nyugodtan higgyél ebben, ha ez neked megnyugtató.

Akár ki is próbálhatod: Telíts aktívszenet, grafitot stb. oxigénnel és próbáld meg mágnesezni.

:)

 

Az analitikai jegyzőkönyv meglétében pedig erősen kételkedek.

Végülis igazad van. Te a videóról ránézésre is teljes analítikát készítesz.

Implicit formában a mondatod azt is jelenheti, hogy hazudok. Ne magadból indulj ki.

 

Vagy legalábbis, miért nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy e szerint a mérés szerint mennyi vas keletkezett (és még esetleg milyen más anyagok)?

Két okból:

1. Veled (és a hozzád hasonló fikázókkal) nem szívesen chatelek.

2. A pontos számokra fejből nem emlékszem és nem akarok blöffölni.

Egyébként is én egy korábbi mérés analitikáját láttam, amit egy jónevű akreditált labor készített. (Kímélj meg a megjegyzéseidtől, hogy az egy buherált minta volt.)

 

És ha van megbízható analitikai mérés, akkor mi szükség van erre a hókuszpókuszra a mágnessel?

Valóban az analítika magasabb prioritású, mint a "hókusz-pókusz" bár ez utóbbi látványosabb.

 

És egyáltalán, miért ide irogatod ezeket, miért nem a Phys. Rev.-ne?

Ha netán írok egy cikket te el tudod intézni, hogy a PhR leközölje ? Aligha. Előbb-utóbb ennek is eljön az ideje. Egyébként te írtál már valaha cikket a nevezett folyóiratba ?

 

Tudod mit, barátocskám. Csináld végig a kísérletet. A befektetés nem eszetlenül nagy (a  Higgs bozon hajkurászásához lényegesen többet áldoztak és áldoznak.)

A rekvizítumok nem elérhetetlenek és az eredmény mindenért kárpótol.

Ha igaz Egely állítása akkor személyedben egy újabb tudós erősítheti meg.

Ha nem, akkor megalapozottan gyalázkodhatsz tovább.

 

Persze ez a feladat alapvetően nem neked való. Ehhez tenni kell valamit és ez nem a te világod.

Előzmény: Simply Red (3258)
astronom Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3260

Szerintem jól analizáltasd meg azt a hagymát, hátha beindult benne a magfúzió.

Előzmény: Törölt nick (3259)
Simply Red Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3258

A jelenlegi fizikai ismereteink szerint valóban nem szabadna végbemennie.

 

Kinek milyenek a fizikai (no meg kémiai)  ismeretei. Ha vetted volna a fáradságot, hogy elolvasd, amit belinkeltem, akkor már a te fizikai (és kémiai) ismereteid szerint is lenne hihető magyarázat.

 

A cikk szerint a legvalószínűbb az, hogy a részlegesen elégett grafit kormába beépülő paramágneses oxigén okozza a jelenséget. De még a C12+n -> C13 hidegfúzió is valószínűbb, mint a C + ??? -> Fe magreakció.

 

The most likely and the mundane explanation of partially oxidized carbon soot - which is definitely paramagnetic due to the oxygen - that would be the first thing which would need to be eliminated as being the most probable explanation.

 

 

Az analitikai jegyzőkönyv meglétében pedig erősen kételkedek. Azt miért nem lobogtatjátok olyan bőszen? Vagy legalábbis, miért nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy e szerint a mérés szerint mennyi vas keletkezett (és még esetleg milyen más anyagok)? És ha van megbízható analitikai mérés, akkor mi szükség van erre a hókuszpókuszra a mágnessel? És egyáltalán, miért ide irogatod ezeket, miért nem a Phys. Rev.-ne? Hogy lesz ebből így paradigmaváltás?

 

 

Előzmény: TEACHER (3254)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3255

Attól tartok, hogy vegytiszta grafithoz jutni mégnehezebb.

 

Állítólag megy a dolog nem vegytiszta grafittal is. Pl. faszénnel. Én olyan kísérletet nem láttam, de nincs okom kételkedni benne az előzmények után. Természetesen előzetes referencia analítikára ott még nagyobb szükség van.

Előzmény: Törölt nick (3253)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.09 0 0 3254

Azt a port is ellenőrizték, amit betettek a csőbe?

Igen. Nagyon amatőr dolog lett volna referencia mérés nélkül lefolytatni a kísérletet.

Egyébként ezek a labormérések nem olcsók. kerülhetnek annyiba mint egy mikrohullámú sütő.

 

Kézenfekvő feltételezés, hogy a porban volt valami olyan pl. vastartalmú anyag amit történetesen nem vonz a mágnes, aztán a magas hőmérséklet + szén jelenlétében olyanná alakult, amit már vonz.

Elég abszurd ötlet egy kvarccsőbe tett nagytisztaságú grafitban ilyesmit keresni. :)

 

A neutron sugárzást nem viccből mondtam. Ahhoz hogy ilyen látványosan reagáljon a por a mágnesre, komoly százalékának kellett mágnesezhetővé válni. Ha ez tényleg magfúzióval keletkezett volna, a környéken nem marad élő ember.

Szemben néhány fikamatyival (nem rólad van szó) én nem értek mindenhez ezért csak mások sejtésére tudok szorítkozni. Állítólag lassú neutronok keletkeznek (ha keletkeznek) amelyek rövid távolságon belül elnyelődnek.

 

Persze az is egy érdekes kérdés, hogy miféle fúziók kellenének ahhoz, hogy szénből pont vas keletkezzen.

Jól látod ez a legskizofrénebb pontja az egész történetnek. Ha nekem egy idegen meséli és nem látom a saját szememmel akkor igen kevés (nullához közeli) hitelt adnék a storynak. Egyébként nem csak vas keletkezik, hanem vasnál nehezebb elemek is ami végképp izgalmassá teszi a dolgot.

Persze állítólag a természet is legyártja a vason túli elemeket  szupernova robbanáskor :)

 

Annyira abszurd az ötlet, hogy kb. az utolsó amit fontolóra venne bármelyik fizikus.

Ez akkor abszurd ha abból indulunk ki, hogy már mindent tudunk a fizikáról. A jelenlegi fizikai ismereteink szerint valóban nem szabadna végbemennie.

A történetnek még messze nincs vége. Jószerivel csak most kezdődik.

mmormota Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3252

"Láttam az analítikai jegyzőkönyvet attól az akreditált labortól akkikkel korábban magam is dolgoztattam és ők is detektálták a vasat."

 

Azt a port is ellenőrizték, amit betettek a csőbe?

Kézenfekvő feltételezés, hogy a porban volt valami olyan pl. vastartalmú anyag amit történetesen nem vonz a mágnes, aztán a magas hőmérséklet + szén jelenlétében olyanná alakult, amit már vonz.

 

A neutron sugárzást nem viccből mondtam. Ahhoz hogy ilyen látványosan reagáljon a por a mágnesre, komoly százalékának kellett mágnesezhetővé válni. Ha ez tényleg magfúzióval keletkezett volna, a környéken nem marad élő ember. Persze az is egy érdekes kérdés, hogy miféle fúziók kellenének ahhoz, hogy szénből pont vas keletkezzen. Annyira abszurd az ötlet, hogy kb. az utolsó amit fontolóra venne bármelyik fizikus.

 

 

 

Előzmény: TEACHER (3239)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3251

Biztosan van olyan amit említesz, de garantálom neked ez most nem az a kategória.

Előzmény: Törölt nick (3249)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3250

Tök felesleges itt a "papír" irányába elmennünk.

A megdolgozott szén végtermékét egyértelműen vonzotta a mágnes.

Ami pedig a kvarc csövet illeti, teljesen bizonyos vagyok abban, hogy a kísérlet előtt nem preparálták a kedvemért.

Egyébként ez egy könnyen reprodukálható kísérlet. Még a kvarccső beszerzése talán a legnehezebb feladat.

Egy dologra azért felhívnám a figyelmeteket.

A kísérlet nagyon erősen terheli a magnetront. Az akár tönkre is mehet !!

Ha van egy régebbi, de még működőképes mikrótok amiért nem kár akkor nincs gond.  Egyébként célszerű hűteni a magnetront.

Persze az is opció, hogy a tudomány érdekében felvállaljátok a mikró tönkretételének lehetőségét. :)

(Vállalva egyúttal azt is, hogy a feleségetek morcos lesz és egy darabig mosolyszünetet tart...)

 

fizimiska Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3248

Ha csak paramágneses anyagról lenne szó akkor nem rajzolódnának ki olyan szépen, sündisznószerűen az erővonalak egy közönséges mágnest alkalmazva.

Ebben én nem vagyok olyan biztos... 

 

Azért ha belemártanátok meggyőzőbb lenne. Ugyanis erősen gyanús hogy itt diamágneses jelenségről van szó, ahogy Simply Red már jelezte.

Előzmény: TEACHER (3246)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3246

Kedves Fizimisi,

 

Ferromágnesség esetén vonzaná a port a mágnes...

Persze, vonzotta is. 


Mondd kedves Teacher, vajon miért tolja maga előtt a mágnes a grafitport, majd ha megváltozik a mágnes mozgásiránya, miért hagyja ott egy kupacban? Miért mindig a papír alá tartjátok a mágnest, miért nem föléje hogy magához vonzza a grafitport?

 

Ha "belemártod" a neodimium mágnest a porba akkor vonzani fogja. Utána nem győzöd letakarítani. Ezért kell a papír. Valszeg nem sokat szoktál mánessel erővonalakat kirajzolni. 

Próbáld ki. 

Ha csak paramágneses anyagról lenne szó akkor nem rajzolódnának ki olyan szépen, sündisznószerűen az erővonalak egy közönséges mágnest alkalmazva. 

 

T

Előzmény: fizimiska (3243)
Simply Red Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3245

Fontosságát tekintve ez a dolog összemérhető a híres Faraday-féle indukciós kísérlettel és ahhoz hasonlóan egy paradigma váltáshoz fog vezetni.

 

A Phys. Rev. melyik száma is hozta le ezt a kísérletet ezzel a kommentárral?

Előzmény: TEACHER (3229)
astronom Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3244

Fontosságát tekintve ez a dolog összemérhető a híres Faraday-féle indukciós kísérlettel és ahhoz hasonlóan egy paradigma váltáshoz fog vezetni.

 

Szerintem pedig magas neked ez a ló.

Előzmény: TEACHER (3242)
fizimiska Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3243

Ferromágnesség esetén vonzaná a port a mágnes...

Mondd kedves Teacher, vajon miért tolja maga előtt a mágnes a grafitport, majd ha megváltozik a mágnes mozgásiránya, miért hagyja ott egy kupacban? Miért mindig a papír alá tartjátok a mágnest, miért nem föléje hogy magához vonzza a grafitport?

Előzmény: TEACHER (3239)
TEACHER Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3242

Akinek nem inge...

 

Egyébként jobb, ha mélyen hallgatsz.  Csak elég megnézni azokat a fórumokat ahol megjelensz. (Itt is és az origón is) Ott azonnal vége az úriemberek társalgásának.

Innentől fogva én is levegőnek nézlek és nem reagálok az ezt követő megjegyzéseidre.

Kíméld magad, ne erőlködj.

Bye

Előzmény: astronom (3241)
astronom Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3241

Teacher uram, nálatok a decens modor jele az a köszönés, amivel benyitottál ide? Nézzél már tükörbe néha.

Előzmény: TEACHER (3239)
Simply Red Creative Commons License 2012.04.08 0 0 3240

Csak Te vetettél fel némi érdemi gondolatot


Valóban?

 

Amúgy, elárulod, hogy mennyi vas keletkezett az analitikai jegzőkönyv szerint?

Előzmény: TEACHER (3239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!