Keresés

Részletes keresés

Murga1 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2492
Vagy napfogyatkozás.. :)
norbee_usr Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2491
az a poén, hogy a gép nem is engedi bármikor beállítani az 1/3200-t, csak nagylátószög + nyitott blendénél...
egyébként extrém fényes körülmények közt jól jön, pl havas táj és vakító napsütés kombinációja. vagy amit én fényképeztem vele, az a felhős napos ég...
Előzmény: Almera1999 (2489)
rgranc Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2490
Atomvillanás fényképezésekor pl... :)))
Előzmény: Almera1999 (2489)
Almera1999 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2489

Üdv' Mindenkinek!

 

Ezennel én is S2 tulajdonosnak mondhatom magam. Az előző gép egy HP 735 volt, szóval az ugrás elég jelentős és jelenleg ismerkedem a lehetőségekkel. Próbálgatom a beállításokat és a záridőval kapcsolatban lenne egy kérdésem: 1/3200-as záridőt milyen körülmények között lehet kihasználni és ilyenkor a blendét mekkorára kell állítani?

Slam1 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2488

Hazajött a gép.A 2 GB-os Kingston ugyanolyan jól dolgozik benne mint az 512-es.

Délutáni ballagás lesz az igazi próba.Holnap beszámolok arról is.

Előzmény: Murga1 (2481)
scarabaeus Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2487
Az OFF FZ mindenképpen: beáll az makróban is a 8-10 km magasan elhúzó utasszállítóra,  bár egy ideig kínlódik, mivel fél méteren belül nem lát kontrasztot. A makróban az én gépem a közeli témákra fókuszál a háttér helyett, ott keres kontrasztot először, ennyit vettem észre. Lehet, hogy az S2 is.
Előzmény: norbee_usr (2486)
norbee_usr Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2486
az is lehet, hogy más élességállítási algoritmust használ makró és nem-makró esetén...
Előzmény: Mr_BiG (2485)
Mr_BiG Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2485

Tehát ha a macro gomb csak a fókuszálási tartományt befolyásolja, akkro mi az igazi jelentősége? Az én magyarázatom az lenne, ha a teljes tartományból ismert egy részhalmaz ahol keresni kell, akkor gyorsabb, pontosabb a keresés. De tényleg csak ennyi?

norbee_usr Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2484
szupermakróban nem lehet zoomolni. és csak a közeli dolgokra tud éleséget állítani. (nemtom pontosan mi számít közelinek) ja, és a geometriai torzítás elég jelentős :/

makróban 10 centi a legkisebb fókusztávolság. a legnagyobb meg végtelen - szóval akár tájképet is "makrózhatsz" :) és kedvünkre zoomolhatunk, de persze a nagyobb zoom a minimális fókusztávolságot is növeli jócskán. mondjuk teljes telével másfél-2 méter (ez ilyen tapasztalati sacc/kb érték, ha valaki tud pontos adatot, nyugodtan helyesbíthet :) )
Előzmény: Mr_BiG (2483)
Mr_BiG Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2483

Köszi a jótanácsokat. A panoráma funkciónál nem emlékeztem, hogy le lenne írva az expo rögzítés.

 

Még egy kicsit amatőr kérdésem lenne, a makró illetve a super macró mód, mindössze a fókusztartományt határozza meg vagy van más hatása is a fényképekre?

 

Slam1 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2482

Ma megjött a kártya, de a gép csak holnap lesz itthol, így a kipróbálása csak a holnapi ballagáson fog megtörténni.Majd beszámolok róla.

512-es Kingstonnal semmi gond nincs.

Előzmény: Murga1 (2481)
Murga1 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2481

Várom a fejleményeket a Kingston kártyáról, mert azért az jóval olcsóbb...

Meggondolandó, hogy ezt vegyem-e második kártyának...

Előzmény: Slam1 (2464)
norbee_usr Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2480
a fotózz.hu-n van egy elég átfogó cikk:
http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=19
Előzmény: bberinczki (2478)
scarabaeus Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2479

Minél tágabb a blende, annál szűkebb a mélységélesség.

Előzmény: bberinczki (2478)
bberinczki Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2478

Szia!

 

Koszi a gyors valaszt! Es igazad van. Tudatalatt valahogy ugy gondoltam, hogy magas fenyerzekenyseg -> erzekeny a kis fenyre is -> szep tiszta kep.

 

Kiprobaltam az ISO 50 - et, kicsi rekesz, hosszabb zarido, es a nagy rekesz rovidebb zarido kombinaciot is. A zaj szinte el is tunt! (szobaban nappal)

 

Egy kerdes: az elobb emlitett ket kombinacional mi lesz az elkeszult kepeken a kulonbseg ? (ha egyebkent kineztre hasonloan vilagosra vannak beallitva)

 

Mashogy kerdezem: a profi (nalam profibb) fotosok mikor hasznaljak a kis rekesz hosszu zaridot, es mikor a nagy rekesz rovid zaridot ? (Azonos ISO melett, allvanyrol)

Előzmény: scarabaeus (2477)
scarabaeus Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2477
Ne használd a magas ISO-kat. Stabil témáknál állvány, legalacsonyabb ISO és hosszú záridő. Alig lesz zaj.
Előzmény: bberinczki (2476)
bberinczki Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2476

Sziasztok !

 

Tegnap vettem meg az S2 IS -emet. A Kezdeti lelekesedesem azonban lassan kezd ketsegbeesesbe atfordulni...

 

Este probalgattam a szobamban a teljesen manualis modot a plafonon levo csillar fenye mellett, viszonylag kozeli targytavolsagoknal. Arra mar az elejen rajottem, hogy vaku hasznalata kizart, mert nagyon bevillantja a targyat. Ugyhogy az ISO-val, a blendevel, meg a zaridovel jatszogattam. Es az osszes kep valami szornyen iszonyatosan zajos lett!

 

pl.: http://dodgecharger.extra.hu/IMG_0060.jpg

(ha valami extra-s hiba oldal jon be, kattintsatok az "Itt" linkre)

 

Ez a kep mondjuk Makro modban keszult, ISO400, zarido 0.3s, Blende 2.7, Fine minoseg.

 

Mit rontottam el ? Majd kesobb is szeretnek hasonloan keves fenyben, "sejtelmes" sotet kepet kesziteni, de ha ilyen zajos lesz, akkor eselytelen. :(

 

Legutoljara ilyen kepeket egy 1000 Ft-os webkameratol lattam.

dorax Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2475
Abban valóban igazad van, hogy a gépet kár volt ezzel a vicces objektívvédővel elrontani.
Viszont nekem is volt szerencsém a Fuji S7000-eshez, amire szintén lehetett tenni szűrőket, meg volt oldva a lencsevédője, de a mélysége semmivel sem volt kisebb, mint az S2 a tubussal. Csak éppen arra gyárilag rárakták.
A tubusnak az S2 esetén pedig van egy olyan plusz funkciója, hogy az objektív végig zárt térben mozog, ezért belülről nem porosodik. Nekem 1 éve van rajta, de eddig csak kivülről kellett takarítanom. Másrészről a ki-, bekapcsolás már nem jelenti automatikusan a lencsevédő levételét.
Szvsz lehet, hogy a gyári tubussal már "nagy" a gép és érdekesen fest fekete-ezüst kombinációban, de egy jól használható konfiguráció és még a fogása is jobb.
Előzmény: Sanya _ (2472)
norbee_usr Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2474
az obejktívsapka nekem is sokszor lepottyan, főleg ha beleakad a madzagja valamibe, nade azért nem életveszélyes. persze jobban örülnék, ha télleg a mozgó részhez lenne rögzítve.

hosszútávú expoérték-rögzítésre meg ajánlom a manuál módot... autónál is kiírja, hogy milyen értékeket állított be, ezt kell a manuálnál megadni, és kész, tetszőleges számú felvétel készíthető vele :)

auto iso-t még soha nem használtam :) télleg nem menti el az exif-be?
amúgy ha netán nem elég az iso 50, akkor legalább 200-az, vagy 400-at használok, mert utólag úgyis zajszűrni kell majd... akkor meg mindegy.
karako-hid Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2473

Sziasztok!

 

Én is ilyen gépet szretnék májusban venni, de az objektívsapka használhatatlansága miatt aggódom.

 

Kérdésem az lenne, ha veszek rá egy objektívtubust, ezt http://www.edigital.hu/product.php?productid=22802&cat=466&page=2

akkor, ha erre még felteszek egy UV szűrőt, pl ezt:

http://www.edigital.hu/product.php?productid=19085&cat=477&page=1

Ezek igy megfelelő védelmet nyújtanak az objektívnek, esetleg erre még egy objektívsapkát lehet tenni? Mert abból is van választék az Edigitalban.

És az 52 mm-es tubus tényleg annyira takar nagylátószögben?

 

Vagy esetleg a Canon LAH-DC20-t érdemes venni? Ehhez viszont még kell UV szűrő meg sapka is ugye? MErt csak tubust meg ellenzőt tartalma? Ez viszont mintha feketében lenne, a gép meg szürke...

 

Köszi.

Sanya _ Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2472

Szerintem ez nem a kevésbé rossz, hanem rossz. A Fujinál a mozgó objektíven van a sapka, ergo ha bekapcsolod nem erölködik a motor elindul ki azzal együtt. A madzag pedig természetesen elég hosszú. Így még bekapcsolt állapotban is tudja védeni az objektívet ha csak rövid időre teszed vissza és nem kell folyton ki-be kapcsolgatni még a gépet sem. (szervízről szó sincs) Szóval csupán a Canon-nak is gondolkodnia kellett volna vagy körülnéznie.

A tubus jó, csak megnöveli a gép méretét rendesen ami nekem nem szerencsés, épp a viszonylag kis mélysége  miatt (a többi ilyen géphez képest) választottam az S2-t.

 

 

Előzmény: amatör45 (2467)
dorax Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2471
- Auto ISO: valóban nem lehet kideríteni, ezért szvsz felejtsd el az Auto ISO-t. A kép minősége alapján - pár 100 kép után - ránázésére megmondod mennyi ISO-val készült. :o)
(Nálam 3000 kép után 95% ISO50, 4,5 % ISO100, 0,5% ISO200, 1-2 kép ISO400)

- Expo rögzítés: a panorámánál az első fotóhoz rögzíti az expót, itt nincs külön értelme. Ezért az expo előtt kell a fényt neked jól rögzíteni.
Ha nem panorámára kell, akkor expo korrekciót állítasz be. Vagy - amit én is használok - az "S" - shortcut gombra beállítod az expó rögzítést (AE Lock) és így mindig gyorsan el tudod érni.
Előzmény: Mr_BiG (2470)
Mr_BiG Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2470

Sziasztok!

 

Múlt hét csütörtök óta én is boldog tulajdonosa vagyok egy S2-nek. Próbáltam végig olvasgatni a fórumot, persze már vásárlás elött és nagyon sok infót sikerült megtudnom, és meggyőztetek, hogy nekem egy S2-kell. Fuji S5000-esem volt aztán én balga vettem egy ultrakompakt Pana FX9. De hamar beláttam, hogy az teljesen más kategória így gyoran le is cseréltem az S2-re. Igazából nagyon elégedett vagyok, egy két kérdésem/felvetésem lenne a néhány napi használat után.

- Ha automata ISO-val fényképezek nem tudom kideríteni, hogy a gép mely ISO értéket használt, még EXIF-ből sem (ACDSee).

- Tetszik az expozició rögzítés, de miért nem lehet akár több felvételen keresztülre is rögzíteni, ami panorámakép készítésnél szerintem jól jöhetne.

 

Üdv.:BiG

Ilycsin Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2469
Köszönöm, erre volt szükségem!
Előzmény: Slam1 (2466)
dorax Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2468
Én egyszerűen megoldottam a védőlencse problémát. Még az első héten megvettem az adaptertubust (LAH-DC20), rá egy UV szűrőt, arra pedig átraktam egy gyári 58mm-es lencsevédőt. Így már ugyanúgy működik, mint egy tükörreflexes gépen, és az objektív sem porosodik, védve van.
Előzmény: amatör45 (2467)
amatör45 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2467
Sokan szídjátok a objektív sapka porvédőjét. Tényleg nem szerencsés, hogy lépten nyomon leesik. Biztos hogy jobban is megcsinálta volna a gyártó, ha nem félne attól, hogy bekapcsolásnál a tulaj elfelejti levenni, és az optikát mozgató ultrahangos mechanizmus tönkremenne a küszködéstől. Így sok készülék landolna gariban a gyártó asztalán. Tehát a 2 megoldás közül a kevásbé rosszat választották. Aki ezen házilag változtat, úgy az ezirányú kockázattal számoljon.
Slam1 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2466
Itt tájékozódhatsz, de elötte egy pontosító telefon nem árthat.(Pl. e-digital is olcsóbb már néhány tízforinttal.)
Előzmény: Ilycsin (2465)
Ilycsin Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2465
Sziasztok, tudom, banalisan "hulye" kerdes, de ido hijan inkabb bizom magam a hozzaertobb emberek szavara :-)

Szoval, eldontottem, hogy veszem egy ilyen gepet (csak a rend kedveert: Canon PowerShot S2 IS), meg is van ra a penzem, most mar csak annyit szeretnek, hogy a rendelkezesemre allo osszegbol (mivel nem vagyok valami haj de eleresztve) minnel tobb maradjon, igy titeket kerdezlek, hogy tudja-e valaki, hol lehet budapesten a legolcsobban hozzajutni egy ilyen (uj) gephez?

Elore is koszonom a valaszokat :-)
Slam1 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2464

Én rendeltem egy 2 GB-osat.

Most kicsit elbizonytalanítottál,bár eddig egy 512-es Kingston Elit Pro hibátlanul működött benne.Se fényképeknél, se videonál, se az áttöltésnél nem volt gondja vele.

Ha megjön a kártya és használom kicsit, majd referálok róla.

Előzmény: Murga1 (2463)
Murga1 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2463
Amikor vettem ezt a gépet..kb fél éve, akkor ezen a fórumon mondták rengetegen, hogy az S2-es nem szereti a Kingston kártyákat., így nem igazán bízok benne, annak ellenére sem, hogy az előző S1-es gépemhez elite pro CF-em volt, és semmi baja sem volt vele. Ettől függetlenül olcsó nagyon amit belinkeltél.
Előzmény: Slam1 (2462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!