Keresés

Részletes keresés

Ró-Ka Creative Commons License 2007.09.07 0 0 397
Kedves Érdeklődők!

 

Az óvárosiak ismét készülnek a Szent Mihály napi búcsúra.

 

A Szent Mihály templomban:

- szeptember 29-én szombaton 17 órától mise gitár kísérettel

- szeptember 30-án vasárnap 10 órai kezdettel ünnepi szentmise, amelyet az egykori szokásoknak megfelelően három nyelven celebrálnak, a magyar mellett németül és horvátul

 

A volt II. Lajos Általános Iskola 100 éves épületében szeptember 30-án vasárnap:

- 10 órától rajzverseny gyerekeknek

- 14 órától az érdi óvodák, iskolák szereplése

- kora estétől nemzetiségi műsor

- iskolatörténeti kiállítás a programok ideje alatt

 

Minden itt lakót, hazalátogatót és vendéget nagy szeretettel várnak a szervezők:

 

Érd-Óváros Szent Mihály Alapítványa és az óvárosi egyházközösség tagjai

Vultur Csaba Creative Commons License 2007.09.07 0 0 395
II. Parkvárosi Családi Fesztivál

a Felső Parkvárosi Egyesület és az Alexera Rendezvényszervező Iroda
közös szervezésében

2007. szeptember 8-án, szombaton 11-től 21 óráig
(ESŐNAP: szeptember 9., vasárnap!)
a parkvárosi napközis táborban

(A tábort a Shell kúttól az Iparos úton felfelé, majd balra az
Esztergályos úton végig haladva, ott ismét balra kanyarodva találják
meg.)

11 órától vidámpark, tűzoltóautók, kirakodó vásár, kézműves
foglalkozások, sport és családi vetélkedők, sörsátor, látványpékség,
termékbemutatók, autó- és motorkiállítás, egészségsátrak stb. várják
az érdeklődőket

Motoros felvonulás az Érdi Motoros Egyesület tagjai részvételével
(gyülekező a Művelődési Központ előtt 12.30-tól, indulás 13.00-kor)

14.00 ünnepélyes megnyitó
14.20 zenés bohócműsor: Krately Vili és Ibolya a fővárosi nagycirkusz bohócai
15.15 „Bors néni" meseszínházi előadás
16.15 gyermekszépségverseny
17.00 „utcai harcos" küzdősport bemutató (Jakab-módszer)
17.30 Csaba & Évi gerinc-egyensúlytorna
17.45 esküvői és alkalmi ruha, férfi öltöny, hagyományőrző ruha bemutató
18.30 tombolasorsolás
19.00 Indián Joe Blues Band élő koncert és utcabál
20.30 tűzijáték

A műsorok megtekintése ingyenes.

Minden kedves családot, érdeklődőt szeretettel várunk.

Buszok indulnak a Bem térről! Indulások: 12.20-13.20-15.45-19.10-20.30-21.40
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 394
Szombaton 10 órától estig színjátszó fesztivál a Művelődési Házban.
17.30-kor az érdi Thália Ördögei lépnek fel
18.30-tól a nagyváradi Meleg Vilmos Csokonai előadóestje
Belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak!
vargailles Creative Commons License 2007.09.06 0 0 393
Ne feledjétek! Szombaton NEM ELADÓ!, előtte A sírból is visszahozzuk a jövőt! ...
vargailles Creative Commons License 2007.09.04 0 0 392
Adjunk időt azoknak is, akik nem voltak az utcabálon és csak most nézik meg ...
Előzmény: Piros Hangszóró (391)
Piros Hangszóró Creative Commons License 2007.09.04 0 0 391
Kiváncsian várom a kvíz kiértékelését! Nem elégszem meg a csokival! :)
Előzmény: vargailles (390)
vargailles Creative Commons License 2007.09.03 0 0 390
mozo01 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 389
Basszus pont akkor van a napkollektorépítő tanfolyam!
Előzmény: Tekergők (388)
Tekergők Creative Commons License 2007.09.03 0 0 388
ÉRD KÖRBE : 2007 FŐVEL

 

Ötödik éve minden tavasszal és ősszel megrendezésre kerül az „ÉRD KÖRBE” elnevezésű mintegy 30 km-es várost kerülő kerékpáros túra. A túra csendes demonstrációja a balesetmentes kerékpározás népszerűsítésének. Ez év tavaszán a résztvevők e túrán összesen 2007 kilométert tettek meg. Idén ősszel szeptember 16-án 2007 kerékpárossal vágunk neki a távnak. Ha Te is eljössz, sikerülhet. Városunkba egyszerre ennyi kerékpáros még soha nem tekert együtt. Mutassuk meg Pest megye legnagyobb településének, Magyarország legifjabb megyei jogú városának, hogy van létjogosultsága a megkezdett kerékpárút építési folyamatnak. Idén eddigi munkánk eredményeként közel 5 km kerékpárút épült Érden. Ez az út az M6 autópálya és a Duna közti területen épült, Budapestet és Százhalombattát köti össze, ami része az európai kerékpárút hálózatának. A felvonulásunk a résztvevők nagy száma miatt felgyorsíthatja a kerékpárút építését a térségben. Jövőre megépülhet a Budapest – ÉRD – Tárnok kerékpárút, ami amellett, hogy segíti a városban élők kerékpáros közlekedését, biztonságosabb közelségbe hozza a Velencei tavat. Ha ennek a nemes dolognak részese kívánsz Te is lenni, nincs más dolgod: nyeregbe és irány „ÉRD KÖRBE”.  

Időpont: 2007 szeptember 16. 10 óra

Helyszín: ÉRD, Budai út Stop Shop Parkolója

Megközelíthető: kerékpárral (minden irányból), vonattal (Érd alsó, Érd felső megállóhelynél), autóval (6-os, 7-es főútról, MO, M6, M7 autópályákról)

Táv: 30km

További info: e-mail:teker.go@freemail.hu, tel:20/417-9626

Szervező: érdi Tekergők (Tekergő Kerékpáros Egyesület)

Piros Hangszóró Creative Commons License 2007.09.01 0 0 387
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 386
Kis hazabeszélés:
Vasárnap fél 12-kor a Művelődési Központban könyvbemutató:
Szászrégen és környéke útikalauz (150 színes fotóval)
Szerkesztette: Bartos Csilla ésa Orlai Sándor
Fotók: Orlai Sándor
Bemutatja: T. Mészáros András polgármester
Vendégek: Szászrégen küldöttsége
Mindenkit szeretettel várunk!
vargailles Creative Commons License 2007.08.30 0 0 385
Szombaton utcabál!

Keressék a Civil ÉRDek egyesület sátrát, ahol
- a kisgyerekeket rajzversennyel,
- a nagyobbakat várostörténeti totóval,
- az egészen nagyokat városfejlesztési kvízzel várjuk!
A leggyorsabbakat meggyes ajándékokkal várjuk!

Az érdeklődők tájékoztatást kaphatnak a tököli reptér fejlesztési terveiről, az Érd Körbe 2007 őszi eseményéről és a Nem Eladó! tiltakozás hátteréről.

Mindenkit szeretettel várunk!
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 384
Szerintem nagyjából egyet értünk. Én az állam feladatvállalását máshol húznám meg, mint Te ... de ezzel nincs is semmi baj. Az állam szerepvállalásában én klasszikus baloldali értékrendet vallok, azt, amit a mai kormány ellenez. Mondjuk úgy: ökopolitikai megfontolásokból nagyon fontosnak tartom a közösségi szerepvállalást.

Ajánlanám a http://www.elolanc.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=393 oldalt, hátha meggyőzhető vagy.
Előzmény: Ertet Lenke (383)
Ertet Lenke Creative Commons License 2007.08.28 0 0 383
Akkor lehet, hogy nem elég vilagosan fogalmazok. Probaljuk még egyszer:

- Mi ketten addig tudunk egymassal beszélgetni, amig mind a ketten betartunk bizonyos iratlan szabalyokat. Igaz, hogy az alkotmany neked is, nekem is biztositja a szolas szabadsagat, de ha barmelyikünk erre hivatkozva elkezdené a masikat ordenare hangnemben minositeni, nem is egyszer, hanem hosszu idön at folyamatosan, akkor a beszélgetés megszakadna (jo esetben csak megszakad). Utana mar teljesen mindegy, hogy ki allitja a masikrol, hogy hazudott, es ki allitja sajat magarol, hogy ö még soha.

- Az nem lehet, hogy az egész tarsadalom kiveszi az éves szabadsagat, összegyülik valahol a Hortobagyon és arrol beszélget, hogy mi az allam dolga és mi nem. Ez technikailag kivihetetlen. Akkor marad a kepviseleti demokracia nevü izé.
Igazad van, a multkori valasztast a kormanypartok (nem nevezném baloldalinak egyiket se) nem azzal nyerték meg, amit csinalnak.
És Antall vajon azzal nyerte meg?
Boross Péternek ki adott legitimitast a szavazataval?
Horn kampanyolt vajon azzal, hogy Bokros csomag lesz?

Az, hogy a képviselöink hitbizomanyba kapjak a mandatumot, nem lehet rajtuk semmit szamonkérni, az disznosag. Node nem ezért tört ki a balhé, nem ezért épültek barrikadok!

- Ha sikerült összeirni, hogy mi az allam dolga, akkor abbol következik, hogy ami nincs a listan, az nem allami feladat. A dolog egyszerübb lesz, arra kell adot fizetni, ami allami feladat es kesz.
Ha a szerencsejaték szervezése allami feladat, akkor legyen allami. De akkor a kaszino is allami, az itt a piros, hol a piros is :-)
Ha meg nem allami, akkor tessek megadoztatni, ellenorizni. Lehet, többet fog befizetni a ceg, lehet, hogy kevesebbet, ezt én innen nem tudom eldönteni, de a szöveg, ami most hallatszik, erösen emlékeztet a MALÉV eladas elöttiekre.
Előzmény: vargailles (382)
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 382
Valamit erősen félreértesz szerintem. Azt mondod, hogy a jobb oldal azért ellenzi a politizálást, mert nem ő lophat. (Itt kell megjegyezni, hogy a 8-i tüntetés civil szervezés, semmi köze a jobbnak tekintett oldalhoz). Ugyanakkor azt mondod, hogy a politikusoknak le kéne ülni és eldönteni ... Hát szerintem ebben van az óriási tévedés! Nem a politikusoknak, hanem a "részvényeseknek", azaz a társadalom tagjainak kell eldönteni. Többen többfélék vagyunk, ezért nyilván többféle véleményt képviselünk, ezért különböző képviselőket delegálunk különböző döntési helyekre. És ez az, ami nem működik! Senki sem (vagy legalább is nagyon kevesen) voltak tisztában a szavazóurnánál, hogy pontosan kire is szavaz ... a magát baloldalinak nevező oldal nem hirdette kampányában a közszolgáltatások és a közhivatalok épületeinek eladását.

Félre ne érts, nem vagyok én a magánkórházak ellen ... szabadon bárki alapíthat kórházat Magyarországon, s ez jól is van így. Hogy mégsem tolonganak érte, az egy jel. Nem a piacra akarnak betörni, hanem a piacot akarják megvenni (még inkább: a vagyon őrzésére felkentek akarják eladni - jó kis jutalékért)

De most itt még ennél is többről van szó. A szerencsejáték a legtöbb helyen állami monopólium, s rendesen hoz is az államnak. Nálunk is ez a helyzet, egy ragyogó, nyereséget termelő céget akarnak eladni. Nézz utána kérlek, hogy mit is akarnak most eladni. Itt nem veszteséges állami cégecskékről van szó ...
Előzmény: Ertet Lenke (381)
Ertet Lenke Creative Commons License 2007.08.28 0 0 381
Szerintem inkabb fel kéne irni egy papirra, hogy mi az allam feladata.

Vannak nyilvanvalo, vitan kivüli dolgok (honvédelem, közrend fenntartasa, közigazgatas, igazsagszolgaltatas), ezek nyilvanvaloan allami feladatok.

Vannak tovabba vitaalapot kepezo dolgok (egészségügy, oktatas, tömegközlekedés, nyugdijak), erröl le kellene ülnie a draga politikusoknak, s megbeszélni, hogy akkor allami feladat vagy nem az.

A döntéseknek komoly pénzügyi következménye van.
Ha az egészségügy allami feladat, s az allam a jo gazda, akkor be kell szedni annyi adot, amiböl müködtetni lehet. De akkor kuss mindenkinek, fizetni kell és kész.
Ha nem allami feladat, akkor pedig a müködés törvényes kereteit kell biztositani, ellenörzéssel együtt. (Csak példaként hoztam pont az egészségügyet)

Az ilyen gondolatokkal, mint "közvagyon elherdalasa", "csaladi ezüst", "aranytojast tojo tyuk" , stb, egyszerüen nincs mit kezdeni, erröl nem lehet beszélgetni. ("Elnézést, Viràg elvtàrs, ez nem az én vallomàsom, ez az itélet ...")

Micsoda balhé ment az orszagban a MALEV privatizacioja elött. Közvagyon elherdalasa, nemzeti légitarsasag, es még sorolhatnam. Azota kiderült: az a cég, amibe azelött az adofizetök milliardjait kellett évente belepumpalni, mégis tud eredményesen müködni.
Nekem valahogy kilog a lolab: amikor a jobboldal privatizal (osztogat-fosztogat az ö kedves emberei hasznara), akkor semmi gond, amikor a masik, akkor van a baj. No igen: ha én lopok, az nekem jo. Ha mas lop, az meg neki, akkor baj van, lehet, hogy nekem nem marad ...
Előzmény: vargailles (377)
Árpi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 380
Mit is készülünk eladni? A működésképtelen egészségügy privatizálását sikerült megakadályozni. Következmény: eladni nem volt szabad, működtetni nincs miből, be kell zárni. Ilyen és hasonló következményei lehetnek az érzelmi alapú szakmai és gazdasági döntéseknek.
Előzmény: vargailles (379)
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 379
Igen, arról beszélek, hogy már csak a családi ezüst van meg. A termelőszközöket, a birtokokat már feléltük működésre, de a házunk és a földünk a talpunk alatt még megvan, s saját lovon járunk. Most ezt készülünk eladni. Hagyjuk?
Előzmény: Árpi (378)
Árpi Creative Commons License 2007.08.28 0 0 378
És szerinted hány százaléka van meg még ezeknek a 89-es állapothoz képest? Miről beszélünk? Netán már csak a kiskanalak után maradt patinamaradékról a fiók alján?
Előzmény: vargailles (377)
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 377
Pl az az ingatlanvagyon, amiben közintézményeink székelnek, vagy azok a nyereséges állami cégek, melyek hasznot termelnek, vagy azok a közszolgáltatók, melyek biztosít(hat)ják a közjót vagy valamely alapfeladat ellátását (egészségügy, ivóvíz, stb.) ...
Előzmény: Ertet Lenke (374)
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 376
ebben semmi különös nincs, az érték fogalma szubjektív és időtényezőtől függ ... ezt tudjuk ... de bizonyos közmegegyezések azért léteznek ... pl az aranytojást tojó tyúk jól elvan a portán, nem adunk túl rajta ... ilyen pl. a Szerencsejáték Zrt.
Előzmény: Ertet Lenke (373)
vargailles Creative Commons License 2007.08.28 0 0 375
természetesen az a közösség, amely tulajdonolja azt

és nem egy 5%-nyi kisebbsége, aki a választók megtévesztésével került hatalomra
Előzmény: Árpi (371)
Ertet Lenke Creative Commons License 2007.08.28 0 0 374
> A családi ezüst még megvan ...

Konkrétan mi az a csaladi ezüst?
Előzmény: vargailles (370)
Ertet Lenke Creative Commons License 2007.08.28 0 0 373
Bonyolitsuk tovabb:
- ami szamomra érték, az lehet, hogy masnak szemét.
- ami tegnap még érték volt (egy élet munkaja, pl.), az holnapra szemétté valik (szamoltal mar fel hagyatékot?)
- ami ma még nekem érték, azt holnap kidobom, mert szemétté valt.

Előzmény: Árpi (371)
Who111 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 372

Sziasztok mindenkinek!

Ebben a topicban először, de az indexen már két éve. :-)

 

Sajnos későn láttam meg ezt a napkollektoros dolgot, és lemaradtam.

Egyébként mire számítottak a szervezők? Ez a téma mostanában hangsúlyozottan

ÉRDekel mindenkit.

 

A kérdésem, aki tudja a választ:

-Ez a rendezvény egy elméleti tanfolyam lesz, vagy lesz konkrét napkollektor építés?

Szvsz az utóbbinak több értelme lenne.

Az energiaklub csinált ilyeneket még 2005-ben, most sajnos nem tudom mi van velük.

A tanfolyam ingyenes volt csak a felhasznált anyagokat kellett kifizetni.

40e körül megvolt egy kollektor.

Árpi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 371
És ki az, aki minden kétséget kizárva eldöntheti, mi a szemét és mi az érték?
Előzmény: vargailles (370)
vargailles Creative Commons License 2007.08.27 0 0 370
A családi ezüst még megvan ... a zaci előtt még nem késő visszarángatni a nagyit ...

Én 17 éve, elsős középiskolásként érdeklődőként kimentem a Kossuth térre a taxis blokád csúcspontján. Természetesnek vettem, hogy ha már elmaradt a suli, megnézem, hogy miért. Érdekelt. Nem volt elég a rádió híre. Apámtól otthon akkora nyaklevest kaptam ezért, hogy ma is érzem. Tőlem - korom okán és szülői fenyítés hatására - kb. ennyire tellett a rendszerváltásból (na jó, a kommunista iskolavezetéssel történt afférokat leszámítva). Eddig.

A rendszerváltás nem történt meg. Apám generációja nem vitte végbe. Közben már én vagyok apa. Szeretnék a fiam szemébe nézni, mikor ő válik férfivá. Nem akarom az általam örökölt szart továbbadni. Személyes felelőségemnek érzem, hogy ezt, amit ma legjobb esetben is Magyar Köztársaság Zrt.-nek neveznék, ne így adjam tovább.

NEM ELADÓ!

(Az érték megőrzendő és gyarapítandó. A szemét kidobandó.)
Előzmény: Árpi (369)
Árpi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 369
De jó lett volna ezt 17 éve tenni!
Előzmény: vargailles (368)
vargailles Creative Commons License 2007.08.27 0 0 368
NEM ELADÓ!

állampolgári tiltakozás a közvagyon kiárusítása ellen

Az Élõlánc Magyarországért közéleti mozgalom békés tüntetést rendez 2007. szeptember 8-án délután 3 órai kezdettel az állami vagyonról elfogadott törvény visszavonása érdekében.

Megmozdulásunkkal annak a hatvan aláírónak a kezdeményezését támogatjuk, akik július 2-án a köztársaság elnökétõl a törvény alkotmánybírósági felülvizsgálatát kérték. Az aláírók (volt vezetõ köztisztviselõk, akadémikusok, polgármesterek, mûvészek, egyetemi tanárok) szeptember 3-i tanácskozásukon az országgyûlési képviselõkhöz fordulnak, hogy ne fogadjanak el olyan törvényt, amely szabad kezet ad a kormánynak a közvagyon – kórházak, kormányzati épületek, közmûvek, iskolák, kulturális létesítmények, továbbá a Nemzeti Földalaphoz tartozó termõföldek – kiárusításához. Azért tüntetünk, hogy kezdeményezésükre felhívjuk a szélesebb közvélemény figyelmét.

Az Alkotmány kimondja: a magyar állam tulajdona nemzeti vagyon. Az Országgyûlés felel érte. Elõdeink alkotása, utódaink öröksége nem arra való, hogy a kormány az adósságait törlessze, s a klientúráját tartsa jól belõle. Azért tüntetünk, hogy emlékeztessük felelõsségükre a képviselõket. Ha nem sikerül elriasztani a kormányt a nemzeti vagyon üzleti hasznosításától, a közszolgáltatások privatizálásától, a középületek elkótyavetyélésétõl, a társadalombiztosítás pénztárának kifosztásától, az ország természeti és kulturális vagyonának részvénytársaságba vitelétõl, akkor itt nemigen marad védeni való – nem a jövõ nemzedékeknek, de már nekünk sem. Azért tüntetünk, mert a politika befolyásolásának semmilyen más hatékony eszközével nem rendelkezünk.

Megmozdulásunkon egyetlen politikai jelképet használunk, a nemzet egységét kifejezõ háromszínû lobogót. Aki fellépésével ezt az egységet próbálja megbontani, arról tudni fogjuk, hogy nem közénk tartozik. Azért tüntetünk, hogy a szélsõséges indulatok felkorbácsolásával ne terelhessék el a figyelmet az ország elõtt álló sürgõs tennivalókról, a kormány felelõsségérõl.

Szeptember 8-án délután 3 órakor a Hõsök terén találkozunk. Az Andrássy úton át a József nádor térre megyünk, a Pénzügyminisztériumhoz, ahová elõre láthatólag 5 óra után érkezünk.

A tüntetést támogatják: a Professzorok Batthyány Körének elnöksége, a MAGOSZ, a Magyarországért Egyesület, valamint az Energiapolitika 2000 Társulat. Szeretettel várjuk minden, a nemzet sorsáért aggódó honfitársunkat!
vz55 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 367
Na még egyszer: Családi vasárnap :- ))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!