Keresés

Részletes keresés

Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26425

na jó az első egy hülye kérdés miután úgy kérdezted, hogy: nektek is...

Előzmény: Beubabu (26424)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26424

Elfelejtettem megkérdezni: nektek is van tavatok?

 

Teszel fel képeket, vagy van valahol albumod ahol megnézhetem?

Az enyém itt van:

http://picasaweb.google.com/Bejjaasszony/KertiTavacska#

 

Előzmény: Szórcsómó (26422)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26423

SZia Szőrcsomó!

Eleinte állandóan benne volt aztán elkerítettük. Az adta meg a végső lökést a kerítéshez, hogy az összes növényt kihordta belőle a fűre és apró darabokta rágta szét...de legalább a halakat nem bántotta :-) Így már nem megy bele, bár ma Julis végigsétált a nem túl vastag jégen, amitől sacc frászt kaptam, úgyhogy a hozzá tartozó sziklakertet is el kell kerítsük valamivel sürgősen. Ilyen a kerítés:

 

Előzmény: Szórcsómó (26422)
Szórcsómó Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26422

Szia Beubabu neked is van kerti tavad nem szokot megfürdeni a kutya benne nyáron.

Előzmény: Beubabu (26406)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26421

Hát tudod, le vagyok lombozva. Eddig azt hittem, hogy viszonylag jól használom a gépet. Aztán jöttek ezek mindenféle idegen szavakkal, meg fura rövidítésekkel meg egyáltalán: ők tudnak fotózni! Össze kell szedjük magunkat, mert így nem lesz jó!!! :-)))

Tutira meg kell keresnem azt a fránya használati utasítást, a gond, hogy nem tudom melyik dobozban van. Amikor beköltöztünk nem sikerült minden dobozt kipakolni (már 2 éve - hehehe), de eddig úgy voltam vele, hogy ami eddig nem hiányzott az már nem is fog és jó helyen van a dobozban... Egyébként - természetesen - fogalmam sincs arról sem, hogy mi az a tükörreflex. Iletve annyit tudok amit leírtál. Elvileg a gépemen van sorozatkép lehetőség is, de még nem sikerült úgy jó képet csinálnom. A makrót is csak ritkán tudom sikeresen használni és asszem nem lehet rá plusz kütyüket szerelni. Viszont amit feltettem videókat az ebről, azok azzal készültek :-)

Egyetlen egy dolog ami iszonyatosan idegesít: a rohadt hosszú exponálási idő!!!! Mire elkattan a gép megőszülök! De nem baj, majd ezt is jól megtanulom átcsinálni és akkor majd én is értem amit irogatnak :-)))

 

És végezetül az idei kedvenc (makróval):

 

Előzmény: Snapszli (26420)
Snapszli Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26420

Rá se ránts! Úgy látom én is, hogy van itt egy-két fotósguru. Mi, meg a többiek, csak nézünk ki szép értelmesen a fejünkből és a világért se áruljuk el nekik, hogy egy kukkot se értünk belőle. Bár elárulom, nemrég homályosított fel a kolléganőm arról, mi is az a tükörreflex. Na, azért mégiscsak meg lehet valamicskét jegyezni a dologról. :o) Az általam említett bigyó arra jó, hogy egymásutánban tudj több képet is csinálni, pl sorozatot. Jól tudom? Vagy még csiszolódjak és fogjam be?

Amúgy egész délelőtt esett ez a fránya hó, fehérek tőle a mellékutak, kisebb kuttyomon meg csimbókokban lóg a hó. Örökké turkál benne. Meg kell hagyni, a leoknak frankó minőségű, öntisztulós a bundájuk. Őméltósága most kb a duplájára "nőtt", hogy föl van borzolódva a szőre. Na és majd ha meglesz a fiam új tükörreflexese csináltatok végre én is új, havas képeket ide Nektek. :P

Előzmény: Beubabu (26419)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26419

Na, mán te is kínaiul... :-)

Előzmény: Floydi (26417)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26418

Szia!

Nagyon jók a képek, köszi, hogy feltetted :-) Édesek a kis drágák, ilyenkor mindig szeretnék még egy kis leót...

Előzmény: Bolyhos 77 (26413)
Floydi Creative Commons License 2010.12.14 0 0 26417

Én úgy szoktam, hogy egy közepes távolságra fókuszálok, és bízom benne, hogy kellően erős a megvilágítás ahhoz, hogy kis rekesznyílást állítson be az automatika, miközben a kutyák sem futnak ki a mélységélesség tartományból. A legnagyobb baj ugye az, hogy video módban lassú az AF, ráadásul olyankor teljesen kinyitja a belndét és kivilágosodik a kép, arrol nem is beszélve, hogy az AF motor hangja belehallatszik a felvételbe. Éjszakai felvételekhez is használhatatlan. Akkor jó, ha épp nincs kéznél egy videokamera. Persze speciális esetkben sokkal jobb is lehet, mint egy kommersz videokamera, főleg, ha valakinek van hozzá egy jó optikája is. Például tökéletes makro videokat lehet(ne) vele készíteni.

Azért nekem is sok gigabyte-nyi kutyás videom van a számítógépemen az elmúlt évről, csak még nem vettem a fáradtságot, hogy megszerkesszem őket.

Előzmény: Bolyhos77 (26416)
Bolyhos77 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26416

Köszi hogy megválaszoltad helyettem tudományosan a video-kérdést :-)

Egyszer próbáltam videót készíteni vele, rohangászó sünikről, persze nem lett jó, azóta meg nem próbáltam :-)

Inkább kamerával videózok.

Előzmény: Floydi (26415)
Floydi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26415

Ha nem kell menet közben élességet állítani és nem fúj a szél, akkor egész normális videókat készít. A youtube-on van sok tesztvideó. Nekem ez a kedvencem: http://www.youtube.com/watch?v=5dIHsbyWWqA

Amúgy változó távolságú téma esetén csak nagyon korlátozottan használható, dehát nem is erre találták ki.

Előzmény: beachsurfer (26414)
beachsurfer Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26414

Nem fog megharagudni!!:-)

Tényleg ördögfiókák!

Jó kis képek!Látszik hogy 1 jó tükörreflexessel készültek.

Videót nem csináltál róluk?

Kíváncsi lennék mit tud az a Canon EOS 500d ezen a téren is!

Előzmény: Bolyhos 77 (26413)
Bolyhos 77 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26413

Hétvégén meglátogattuk az Ördög-fiókákat, remélem nem haragszol meg Kisalfi, ha teszek fel róluk néhány képet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kis Alfi (26408)
UJOKA Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26412

Kedves Leósok!

 

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a HLT évzáró találkozójára!

Dec. 18-án, szombaton, 16 óra, régi MEOE székház, klubhelység.

 

Üdvözlettel: a HLT tagjai

 

Snapszli Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26411

...és ha a fotós tök tehetségtelen + béna ( lásd mint én :o) ) akkor adja át valaki hozzáértőbb kezébe a masinát! Vagy járjon fotós-tanfolyamra. Már ha az idejéből és pénztárcájából futja. :o) Bocsika a belekutykuruttyért, csak nem tudtam kihagyni.

Floydi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26410

Vau-vau, akkor én is beleugatok egy kicsit a fotós témába. A tükröződések ellen használj polárszűrőt! (Persze csak akkor, ha a géped objektívére lehet szűrőt csavarozni.)

Előzmény: Beubabu (26406)
beachsurfer Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26409

Na itt vagyok,nem bújtam el a fotós kérdések elől!

 

Itt 1 online gyűjtemény az oktatóanyagról:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:T5BmKwcNnJQJ:e-book.marcedli.hu/+a+digitális+fotós+könyv+torrent&cd=1

 

Nem kell megijedni nem kiínai!

Ja és vegyétek elő a fényképezőgépeitek kézikönyvét,már abban is sok hasznos dolog le van írva!

 

Kis Alfi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26408

13-an vannak valóban, és felnevelt alomszámot tekintve, nem nagyon találtunk ekkorát mi sem.... :-)

A babák jól vannak, már sokat játszanak kint, bent bűn rosszak...:-))) Ami érdekes, hogy a mostani alom legkisebb példánya is nagyobb súlyú, mint Darcy 11-es almának a legnagyobb példánya ebben a korban.

Nagyon szépek, és ezt biztos az elfogultság iratja velem, de akik látták már őket élőben szintén hasonló véleményt mondtak...:-)

 

 

Előzmény: Snapszli (26405)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26407

Jaj és persze bocsi az off-ért :-)

Beubabu Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26406

Sziasztok!

Tényleg hatalmasat nőttek a kis szőrgolyók :-))) Ha jól emlékszem a honlapról: 13 kölyök született. Már meg akartam kérdezni: Ez nem rekord? Ennyi kölyök azért ritkán születik, legalábbis szerintem, persze nem néztem utána, de ez akkor is olyan soknak tűnik :-))) 

Egyébként valamikor tarthatnánk egy fényképezőgépes gyorstalpalót, mert az enyimen is millió menű meg állítási lehetőség van, de a nagyrészéről dunsztom sincs, hogy hogyan kéne használni...

Pl. szeretnék jó képeket csinálni a tavunkban lakó halakról. Bármit csinálok mindig kicsit életlen és tele van visszatükröződéssel:

 

 

 

 

 

Snapszli Creative Commons License 2010.12.12 0 0 26405

Áruld már el Kis Alfi, milyen tápoldattal öntözitek őket? Meg még azt is légyszi, hogy hányan vannak, mert fúrja az oldalamat amióta megláttam a képeken ezt a "kis kupacot" :o) Istenbizony többször nekifogtam a számlálásnak, de vagy izegtek-mozogtak, vagy nem tudtam minden fejet és popsit beazonosítani. Föladtam.

Hjaj de irigyel most Benneteket sokmindenki, köztük én is. :o) Hát csak örömködjétek ki magatokat helyettünk is. Jó egészséget minden 4 ill 2 lábúnak, a többi meg jön magától.

Üdv innen "lentről"!

Előzmény: Kis Alfi (26404)
Kis Alfi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 26404

Ezt egyszer részletesebben is elmagyarázhatnád, mert a mi gépünkben is több van mint amennyit automatán kihozunk belőle, viszont nekünk is "kínai" az egész... :-)))

 

Előzmény: beachsurfer (26401)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.11 0 0 26403

Szia!

Elnézést nem beszélni kínai :-)))

Persze értem, hogy mit akarsz mondani, de nem tudom ezt a gépet úgy kezelni ahogy kéne :-(

Majd szép lassan megtanulom :-) Egyébként ez délutáni kép, nem naplementekor készült, akkor is sárga lenne?

Előzmény: beachsurfer (26401)
beachsurfer Creative Commons License 2010.12.10 0 0 26402

Nem én küldtem,de ha már ott van örüljetek neki közösen!:-)

 

A macskákkal csak játszani szeretne,de nagyon!

Előzmény: Snapszli (26400)
beachsurfer Creative Commons License 2010.12.10 0 0 26401

Szép kép.

De még szebb lehetne!

Kár hogy full automata üzemmódban készült!

Nappal szemben fotózni mindíg kihívás hogy visszakapd a látványt,amit átélsz abban a pillanatban.

Egy kis expozíció korrekcio(-1 -2 körül)és máris aranysárga lesz az ég alja,és látszanak a nap sugarai.(bocs egy kis offtopic)

Előzmény: Beubabu (26396)
Snapszli Creative Commons License 2010.12.10 0 0 26400

Te Beachsurfer! Mondtam, ne küldj havat karácsonyig! :o(

:o))) Na jó, ez tényleg nem sok, csak épp fehér. De reggel mikor kimentem, a leokám olyan nyifákolós örömmel üdvözölt, mint még soha. Pedig nem ez az első tele. Nem hallottam még így örömmel nyüszíteni. Mint egy gyerek, aki újjong, hogy esett a hó. Pedig én nem tudtam úgy örülni neki mint ő. :o)

Floydi Creative Commons License 2010.12.09 0 0 26399

Nagyon tetszik ez a kép!!!

 

Mi mostanában csak kerítésen keresztül találkoztunk lovakkal:

 

Eleinte ugatta őket, de végül sikerült meggyőzni róla, hogy nem kell velük foglalkozni.

Előzmény: Beubabu (26396)
Snapszli Creative Commons License 2010.12.09 0 0 26398

Szia! Igazán klassz kis művészi fotó!

Lóval még nem találkoztunk mi se, de a szomszéd tehenét már volt hogy meghajkurászta. :o)

Előzmény: Beubabu (26396)
Snapszli Creative Commons License 2010.12.09 0 0 26397

:o)))   Csak rajta!

 

Egyébként milyen viszonyban van a macskákkal? Nem tudom erre a mienk mit lépne, de ha sün gyalogolna el az orra előtt, holt sicher hogy kistartolna. :o)

Kicsit mosolyogtam a beírásodon, mert eszembe jutott, felétek szokás úgy mondani, hogy kijár, vagy járjál be pl. az autóval. Rokonainknál is ez dívik Csorna mellett. :o) Mi csak be- ill kiállunk. :o)

Előzmény: beachsurfer (26393)
Beubabu Creative Commons License 2010.12.09 0 0 26396

Nekünk már volt szerencsénk lóval találkozni, azóta minden lóhoz odamegy haverkodni és szerencsére a lovak is jól tolerálják őt :-)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!