Keresés

Részletes keresés

kristof-25 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1424
Rendben, pongyolán fogalmaztam. Kicseréltem az elemet, de a probléma változatlanul megmaradt. De a dvd JÓ! másik gépben működik!
Előzmény: locsemege (1411)
locsemege Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1423
A sárgákba - DIMM_A1, DIMM_B1 - érdemes rakni. Ugyanakkor úgy látom, a leírás szerint csak az az eset működik OCZ-vel, amikor mind a 4 slot-ban van RAM.
Előzmény: KarnEvil (1421)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1422
"Esetleg a memory slot-ok hibásak?"
Lehet. Kérj kölcsön egy DDR800 vagy lassabb modult, és próbáld ki vele.

És ajánlom figyelmedbe az Asus honlapján az alaplapod memrória QVL tábláját. Van benne 3 féle OCZ DDR1066, ha neked azonos típus van, akkor a 2 db-nak mennie kellene duálban.
Előzmény: KarnEvil (1421)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1421
Hm. Most kipróbáltam 1 db RAM modult külön-külön mindegyik slotban.
Ha a DIMM_A1-be, vagy A2-be teszem, akkor simán indul a gép, viszont ha B1-be vagy a B2-be, akkor nem POST-ol, csak az ismert fekete képernyő, + ventik indulnak.
Létezik, hogy ez normális? Esetleg a memory slot-ok hibásak?
Előzmény: locsemege (1418)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1420
Mr Ricsi, Eördögh, nektek is köszönöm a segítséget!
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1419
Köszi, pontosan ezt tettem, tehát kipróbáltam külön-külön mindkét RAM modullal és semmi gond nem volt. Memtest-et is lefuttattam párszor mindkét esetben, semmi problémát nem jelzett. Ezután egyszerre be akartam tenni a két modult, hogy teszteljem fél napig, viszont a gép kapásból nem indult. Képernyő fekete, ventik mennek, de semmi egyéb.
Természetesen a RAM modulokat párban vettem, így azonos tipusúak és külön-külön működnek, gondolom nem velük van baj.
Ez szűkíti valamennyire a kört?
Előzmény: locsemege (1418)
locsemege Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1418
Ha így stabil, most megpróbálnám egyedül csak a másik memóriamodullal, tehát a jót kivéve. Aztán mindkettőt betéve memóriatesztet futtatnék úgy fél napig CD-ről indítva azt. Továbbá ha a RAM jó, csak együtt nem megy - remélem, azonos típusú a két RAM -, akkor az a néhány pF plusz kapacitás okozza már a felfordulást, amit a második memóriamodul behelyezése jelent. Ekkor a statikus zajtartalék növelése s egyben a RAM gyorsítása, így nagyobb időtartalék képzése segíthet az enyhén megemelt tápfeszültséggel. Erre utaltam, mondtam, hogy megemelném a RAM tápfeszültségét mondjuk úgy 50 mV-tal. Erre a BIOS setup-ban van menüpont. De csak ésszel, mert ha nagyon megemeled a RAM tápfeszültségét, akár tönkre is teheted. Szóval csak józanul, megfontoltan. Az SP3-at meg a többiek írták, fontos.
Előzmény: KarnEvil (1416)
locsemege Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1417
Nem kétlem. Ő viszont így fogalmazott, én meg elhittem:

a tápomnak csak 4 pólusú CPU-csatlakozója van és az alaplap könyve szerint csak 8 pólusút lehet használni
Előzmény: mr_ricsi (1414)
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1416
Szia! Köszi a segítséget!
Nem gondolom, hogy a mérnökök hülyék, de a kézikönyv nem egyértelmű ezzel kapcsolatban és azt elfelejtettem leírni, hogy az alaplapi 8 pólusú csati fele le volt takarva gyárilag, ezért is gondoltam, hogy működik a 4-essel. De teljesen igazad van, jogosan piszkálsz, mert ez elég kényes dolog ahhoz, hogy találomra próbálgassa az ember.

Mivel a gépet zeneszerkesztésre fogom használni, sajnos maradnom kell az XP-nél, de köszi a tanácsot, váltok SP3-ra.

Közben a következő dolgok történtek:
Betöltöttem a CMOS-ba a default konfigot, és kivettem az egyik RAM-modult.
Azóta a gép mindig POST-ol! Csak a Windows közben teljesen megadta magát (csak az említett hibaüzenet jött), így újratelepítettem. Most a szűz Windows-zal (minden driver, és természetesen Express Gate nélkül) már kb. 40-szer leállítottam és újraindítottam gond nélkül.

Ötlet?
Előzmény: locsemege (1412)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1415
"amikor "hidegen" próbálom indítani a gépet, nem POST-ol"
-gombelem
- próbaképpen a memóriák sebeségét vedd vissza 800-ra, ellenőrizd, hogy gyárilag mekkora feszt igényelnek, és annyit kapnak-e, vedd ki az egyiket, ellenőrizd, hogy a megfelelő két slotban vannak-e, száraz fültisztító pálcikával suvickold fényesre az érintkező sorokat.
- amikor megy a gép, futtass memória tesztet, majd orthost+3dmark demót együtt pár órán át.
Előzmény: KarnEvil (1406)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1414
"Én meg úgy képzelem, kiszámolták a feszültségeséseket, árameloszlást, zajt, netán modellezték, s az jött ki, kell a 8 pólusú tápcsatlakozó az adott áram átviteléhez adott áramingadozás mellett."

Nekem is olyan alaplapom van, aminél 8 pólusú ATX12V csati van, és a manualja engedi a 4 pólusú dugó használatát 96W max TDP-jű prociig.
Előzmény: locsemege (1412)
Eördögh Creative Commons License 2009.03.19 0 0 1413
32 bites Windows XP-t használsz, ennek úgy tudom, 4 GiB a címtere - bár lehet, hogy csak egy-egy process-re? -, s mivel vannak memóriába map-elt perifériák, azok címtartományai ki lesznek maszkolva a RAM-ból. Ahhoz, hogy ki tudd használni a 4 GiB RAM-ot, 64 bites oprendszert javallok.

tegyük még hozzá, hogy amennyiben valamiért mégis megelégszik a 32 bites XP-vel, akkor is kötelező felrakni az SP3-at, egyrészt azért, mert van, másrészt azért, mert az SP2 mindenféle rejtélyes hibákat produkált a 4 GB memóriával.
Előzmény: locsemege (1412)
locsemege Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1412
a tápomnak csak 4 pólusú CPU-csatlakozója van és az alaplap könyve szerint csak 8 pólusút lehet használni, de több helyen is olvastam, hogy gond nélkül használják ezt a lapot 4-es csatival

Te is azok közé tartozol, aki úgy gondolja, a mérnökök mind hülyék? Én meg úgy képzelem, kiszámolták a feszültségeséseket, árameloszlást, zajt, netán modellezték, s az jött ki, kell a 8 pólusú tápcsatlakozó az adott áram átviteléhez adott áramingadozás mellett.

Azon túl, hogy szerintem jogosan piszkállak, azért van egy dolog, amit megtennék. Illetve több is. BIOS setup-ba belépve betölteném a CMOS RAM-ba a default konfigot, majd ezután szabnék egy-két dolgot testre, de nem ciklusidőket, feszültségeket, legfeljebb mondjuk olyasmit, hogy valamelyik nem használt perifériát tiltanám indokolt esetben. Mondom, csak ha kell, legtöbb esetben a default betöltése után kilépnék azzal, hogy mentse a beállításokat.

Ami az oprendszert illeti, azzal is baj van. Ha jól sejtem, 32 bites Windows XP-t használsz, ennek úgy tudom, 4 GiB a címtere - bár lehet, hogy csak egy-egy process-re? -, s mivel vannak memóriába map-elt perifériák, azok címtartományai ki lesznek maszkolva a RAM-ból. Ahhoz, hogy ki tudd használni a 4 GiB RAM-ot, 64 bites oprendszert javallok. Például Vista vagy valamelyik 64 bites Linux. Mellesleg egy live Linuxszal tesztelhetnéd a hardware-t. Mondtad, már a POST-et sem csinálja rendesen végig. Ha a default értékek betöltése után is labilis marad, finoman, mondjuk 50 mV-tal megemelhetnéd a RAM tápfeszültségét, miközben a sebességét nem növeled. Persze azok után, hogy normális tápegységet raksz a gépbe, és nem barkácsolsz. Mert a leírásod alapján ezt nagy jóindulattal is ennek nevezném legfeljebb.
Előzmény: KarnEvil (1406)
locsemege Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1411
CR2032 nem akkumulátor, hanem elem.
Előzmény: kristof-25 (1410)
kristof-25 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1410
oké, holnap lesz a csere mert nincs itthon ilyen gombakkum. Nem tudom megmondani, hogy a jelenlegi mióta van benne.
Előzmény: robotsyte (1409)
robotsyte Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1409
lehet hogy az a probléma, hogy lemerült a biosnak az eleme és ilyenkor elfelejti a dolgokat bár ilyenkor fel kéne ismernie újra de talán próbáld meg kicserélni az elemet.
Előzmény: kristof-25 (1408)
kristof-25 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1408
A második bekezdésben nem pontosan írtam!
A másik csatlakozó alatt nem az alaplapi csatlakozót értem, hanem a második alaplapi csatlakozóba lévő szalalagkábel eszközcsatlakozók felöli végén lévő két csatlakozót.
kristof-25 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1407
Van egy KT 6 V alaplappal szerelt gépem. Kb. két hétig nem volt bekapcsolva, senki nem nyúlt hozzá, nem voltunk itthon. Tegnap indítás után nem látja a DVD R-RW-t: LG GSA-41608 mintha ott se lenne pedig u.az az állapot mint régen. Az LG-t kivettem, másik gépbe be: tökéletesem mükszi. Kábel kipróbálva: oké.
A problémás gépbe, a dvd helyére egy régi vinyót csatlakoztatok, majd a másik csatlakozóra is: mindkét vinyót látja, olvassa lehet rájuk írni, tehát ezekkel műkszi. Viszont amikor egy CD R-t csatlakoztattam azt sem látta, de ez a cd másik gépben jó. Lényegében csak a dvd-t vagy az optikai meghajtókat nem látja, de ismétlem ezek a meghajtók másik gépben tökéletesen mennek. Másik dvd-t most nem tudok hirtelen szerezni, dehát lehet hogy nem itt a baj. Én feldtam! Tudnátok valami hasznos ötletet, mit nézzek meg?
KarnEvil Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1406
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Most raktam össze új gépemet, a konfig a következő:

MB: Asus P5Q Pro
CPU: Intel E7400 2.8GHz (nem overclock-olt)
CPU cooler: AC Freezer 7 Pro
RAM: OCZ 2x2GB Dual Channel kit 1066MHz
HDD: Seagate 250GB SATA (a rendszernek. A másikat még bele sem tettem.)
Video: Sapphire HD4670 passive PCIe2.0
PSU: Antec EarthWatts 430W (Antec házzal vettem)
OS: Windows XP SP2

A problémám, hogy a legtöbb esetben, amikor "hidegen" próbálom indítani a gépet, nem POST-ol (fekete képernyő, ventillátorok mennek). Ha elindul, akkor is gyakran ezt a hibaüzit kapom: " A Windows nem indítható, mert az alábbi file hibás: C:WindowsSystem32ConfigSystem". Aztán meg néha gond nélkül beindul a Win...
Ugyanez a helyzet az Express Gate-tel is, néha azt mondja, hogy nincs telepítve, aztán meg elindul. Amikor (sikeres indítás után) a Windowsból újraindítok, akkor mindig gond nélkül bootol. Tiszta őrület... Van valakinek valami ötlete? Én tápegységre gyanakszom.
Talán fontos lehet, hogy a tápomnak csak 4 pólusú CPU-csatlakozója van és az alaplap könyve szerint csak 8 pólusút lehet használni, de több helyen is olvastam, hogy gond nélkül használják ezt a lapot 4-es csatival.

Előre is köszönök minden segítséget!
robotsyte Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1405
ezt be is állítottam de az mitől lehet, hogyha kizárom a programot akkor is szól tovább a hang és csak a lin-in lenémításával tudom elhallgattatni? És az hogy nem is tudom használni a program saját hangerőszabályzóját? abban hiába állítok valamit nem történik a hanggal semmi változás. Egyébként most megnéztem xp-ben (mert eddig vistával harcoltam) is ott viszont az a baj hogy ott rögzíti a hangot de valami iszonyatos minőségben de a minőséget pedig szintén egy csúszkával lehetne állítani de az sem működik.
Előzmény: mr_ricsi (1404)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1404
"ha nem arra lenne nem is szólna, de nekem szól"
A Line-Inre érkező hangot az XP-d hangerőszabályzója szabályozza, azért szól a hangszórókon. Ha kihúznád, és egy IPodot dugnál be helyette, akkor annak a hangja szólna.
A rögzítéshez viszont a felvevő progiban -esetedben a TV-kártya kezelőprogija- kell beállítani hogy melyik hang- és a képforrást rögzítse. A képforrást gyárilag beállíthatják fixen, ha nem akarják, hogy más eszközt is kezelni tudj vele. (Máskülönben rögzíthetnéd vele akár a webcamod képét mp3 kísérőzenével is például.)
Viszont a hang több forrásból is jöhet, azt neked kell kiválasztani, (A SoundBlaster hangkártyámon volt külön bemenet a TV-kártya számára.)
Előzmény: robotsyte (1403)
robotsyte Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1403
A driverek a legfrissebbek amiket találtam. De amit írtál azt nem egészen értem, arra gondolsz amivel a tv-t nézem? Mert ha igen akkor azt megnéztem és az tutira a line inre van állítva ( ha nem arra lenne nem is szólna, de nekem szól csak valahogy nem tuti az egész).
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1402
Mindenképpen azzal kell kezdeni, hogy új drivert töltesz le a hangchiphez a hangchip gyártójának a honlapjáról, és ha van új verzió a TV-kártya kezelőprogijából, akkor azt is érdemes az MSI-től leszedni.
A hibát viszont valószínűleg az okozza, hogy a TV-kártya kezelőprogijában nem a hangchip Line-In-je van beállítva hangforrásként. (Hanem valószínűleg semmi.)
Előzmény: robotsyte (1401)
robotsyte Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1401
Sziasztok
Az lenne az elsődleges problémám amivel hozzátok fordultam, hogy van egy MSI TV @ Anywhere tv tunerem és ez nem szeretne rendesen együtt működni az alaplapom(MSI p31 neo)integrált hangkártyájával. A tuner egy kábellel csatlakozik a kártyához a line-in be. Itt még be is jön a hang de a program ezt már nem tudja normálisan használni, mert a hangerőszabályzó"csúszka" sem mozog és felvételnél sem rögzül a hang. Valamint ha kizárom a tv programot akkor a hang az megy tovább és csak a line-in élnémításával tudom elhallgattatni. Ez a kártya eddig működött az előző gépemben egy nem integrál hangkártyával.
Előre is köszi mindenkinek a segítséget
Sfakutya Creative Commons License 2009.03.01 0 0 1400
Sziasztok! Szerintetek mi lehet a baja a laptopomnak? Egy hete miután kikapcsolom, saját magától bekapcsol. Nem egyből a kikapcsolás után, hanem 1/2-1 óra múlva. Már újra telepítettük a Linuxot, de továbbra is ezt csinálja. Kénytelen vagyok este kivenni az akkumulátort, különben reggelre kimerül.
locsemege Creative Commons License 2009.02.15 0 0 1398
Windows esetén a gyártó honlapjáról szerezhetők be az aktuális driver-ek.
Előzmény: Törölt nick (1397)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1397
Hello

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudom frissíteni a videókártyámat? Laptop-ról van szó. Ez a videókártyám pontos neve: ---  mobil intel(R) 915GM/GMS, 910GML express chipset famaily --- És ha az eszközkezelőbe rámegyek, hogy illesztőprogram frissítése akkor azt írja ki, hogy friss a kártyám, de van egy játékom ami indítás előtt kiírja a számítógép adatait. És a kártyám már 2 éve nem volt frissítve. Hogyan tudnám frissíteni? Vagy mit kell eltöltenem ehhez? Illetve ha frissítem, akkor valamelyest gyorsabb lesz, vagy lesz valami változás? Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv.

locsemege Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1396
Amikor átraktad a hálózati kártyát, kihúztad a konektorból a gépeket? Azért kérdem, mert a kikapcsolt gépen a standby +5V rajta marad.
Előzmény: Törölt nick (1395)
locsemege Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1394
Nem bántom én őt, mert jó irányban mozdult el. Erre nem gondoltam, de reméljük, pontosan leírja, mi a gondja. (A "muszály" akkor is kegyetlen volt. :))
Előzmény: Eördögh (1393)
Eördögh Creative Commons License 2009.02.14 0 0 1393
szerintem csak a hálókártyát rakta át (simán lehet, hogy ezekben a gépekben még nem volt alaplapra integrált hálózati adapter).
és ha éppen azon mesterkedik, hogy az xp-s gépről netezzen, akkor nem kell leteremteni. hanem meg kell kérdezni, hogy „amúgy ugye az xp-n fent van az sp3 meg bekapcsolva az automatikus frissítés?”, mert különben az sem ér sokkal többet.
Előzmény: locsemege (1392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!