Keresés

Részletes keresés

pikdáma Creative Commons License 2004.09.28 0 0 162
Ez a kor szokásainak megfelelő szöveg nekem nagyon tetszik.

Már maga kijelentés is korunk terméke, ugyanis a simliisség és annak tudatos, társadalmilag elismert művelése -- ez is korunk sajátossága.
Egy olyan társadalomban, ahol gyakorlatilag mindenki csalásra van beállítva, kezdve az olyan magasan jegyzett szakmáktól, mint az orvosoké, az iparos embereken át a feketemunkás-osztályig -- a politikai ellenfelek kivételével nem ütközik meg senki a törvénytelenségeken.

Szerintem Gyurcsány, de Orbán és Medgyessy is nyugodtan hivatkozhat erre:
Mint min. elnökök csupán a kor szokásainak megfelelően jártak el, amikor itt-ott részesei voltak kisebb-nagyobb korrupciós ügyleteknek, hatalommal való visszaélésnek, nem elfelejtve az adócsalás nemzeti intézményét.

Drága vezetőink is korunk gyermekei, nem lógnak ki a sorból.
Biztosan ezért is imádjuk őket! :-))
Előzmény: bormester (157)
mibi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 161
Persze hogy nem tud. Egyebnirant pont ez a lenyeg, amit itt sokan megprobalnak ilyen vagy olyan ok miatt figyelmen kivul hagyni. Nem a 2004-es ertek- es szokasrend alapjan kene megitelni a vadprivatizaciot. Anno volt egy csomo lukas toirveny. Akinek volt esze meg batorsaga hozza az kihasznalta a lehetosegeket. Nem csak Gyurcsany, hanem az is aki banyat vagy szolot privatizalt. Ezzel kapcsolatban lehet persze most finnyaskodni, de egyreszt ertelmetlen az egesz, masreszt meg nem is indokolt. Az is lenyeges, hogy az akkori "ugyeskedok" kozul aztan sokan kihullottak, mert nem vettek eszre, hogy kozben megvaltozott a jogi, gazdasagi, tarsadalmi stb. feltetelrendszer. Aki simlis maradt az megbukott. Aki meg "fejlodott" a feltetelrendszerrel egyutt az felszinen maradt esetleg sikeres is lett.
Egyebkent sokakkal ellentetben en ugy gondolom, hogy pont az mutatja, hogy valahol megis csak elore haladunk, hogy most mar gazosnak tartjuk pl. a kilencveneves elejen tortent privatizaciot. De ez mit sem valtoztat azon, hogy az akkortajt megtortent es ha semmi kivetnivalo nincs benne az AKKORI jog- es szokasrend szerint, akkor nem kene ezugyben nyalveressel tolteni az idot.

Mindemmellett Szijjarto egy aljas senkihazinak tartom (vagy alternativakent sikhulyenek) az ugyben jatszott szerepe miatt, mert ugy veri itt magat, hogy kozben pontosan tudja semmi jogalapja nincs az egeszre. Vagy nem tudja es ekkor az alternativ megallapitas igaz.
Előzmény: bormester (157)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2004.09.28 0 0 160

Egy fenét. Ezt szerintem sunnyogásnak hívják.

Gennyes dolog.

Előzmény: hurkazsírosnápolyi (12)
bormester Creative Commons License 2004.09.28 0 0 157
No, erre utalt szerintem Gyurcsány, amikor azt mondta, hogy a "kor szokásainak" megfelelő. Kurva kiváncsi vagyok, tud-e mutatni valaki egyetlen olyan kiírást az akkori "privatizációs", "E-hiteles", ÁVÜ-s világból, amely egy igényesebb versenyszabályozásnak megfelel. (Nem szerecsenmosdatás, belemart a fickó böcsülettel abba, amihez hozzáfért, bár legálisan, szemben pl. az übü királlyal.) A kárpótlási licitekről, meg az egyéb agyrémekről már nem is beszélve. Voltaképp rengeteget civilzálódott azokhoz a viszonyokhoz képest az ország, bár az meg egy sokkal szórakoztatóbb világ volt. Mit nem adnék, ha ott ülne a parlamentben az 1990-es kisgazda frakció.
Előzmény: m52 (154)
Powersystem Creative Commons License 2004.09.28 0 0 156
Annak azért örülök, hogy így besült ez a szijgyártó kölök, majd legközelebb kisebb lesz a pofa de ismerve a nyilatkozatát erre semmi remény sincs.
benedeikt Creative Commons License 2004.09.28 0 0 155

Ha a hátteret nem nézem, akkor mindig olyan érzésem van mintha a Mikroszkóp Szinpadon ülnék, csak Sas József magyar nótázása helyett valamelyik amamőr színjátszó társulat előadását nézném - új felfogás szerint - mégpedig, hogy egyszerre két csapat játszik a színpadon.

Az alaphelyzet klasszikus: mindent bevetni - akár nemtelen eszközöket is -, hogy a másikat lesöpörjük a világot jelentő deszkákról. Jobb lábunkat (vagy bal -rendezői utasítás szerint) annak tetemére téve, meztelen mellünket döngetve kiáltani a nép felé, hogy győztünk és félnetek nem kell, mert így jár mindenki aki nincs velünk, az ellenünk.

 

Csak ugye minden előadás réme, ha beüt egy gikszer. Hiába készül fel alaposan Arogáns Antika a drámai színjátszó körben szerepére, a sokadszor előadott témában, mert ugye a tantó bácsi akárhányszor is alakítja át a kérdés mondatszerkezetét, az ugye a lényegen nem változtat, ha Szíjjártó Petike megharagudva Antikára, mert az elvette a ladírját, nem mutatja meg, hogy ő kapott ám levelet, melyet tartalma miatt rögtön magánlevélnek minösített és innentől különben is akkor én most hogyan fogok nem ám állami pénzen, hanem szigorúan párt pénzen a Balatonra utazni?

 

És ott a másik csapat Ferikéje - no nem Áts Ferikéje, ö a nép egyszerű gyermeke, aki megigérte, hogy elfogja mondani nekünk, mindnyájunk okulására, hogy hogyan kell lakást venni, meg minden földi jót mergszerezni. (Megjegyzésem: kicsit igyekezhetne, hogy koromra tekintettel egy kicsit élvezhessem is.)

 

Ferike, aki fellépésével, beszólásával K.O.-t adott Antikának, de akkorát, hogy a mosoly is arcára fagyott szegénykémnek.

Befejezésül csak a rogánantal és szijjártópéter féle emberkéknek üzenném, hogy kéne szólni a tantó bácsinak, hogy ideje lenne új szövegkönyvet elővenni, mert mint látszik a másik oldalon sem hülyék ülnek. No meg rájöhetnének, hogy az előadás helyszíne az Országgyűlés, hogy ne is folytassam... 

m52 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 154

"A versenytárgyalási szabályok a konkrét ügyben kétségtelenül hiányos alkalmazása törvénysérto..."

 

Elnezest, hogy ide idezem, de (szerintem) ide tartozik.

Sok e-olvtarsnak ertelmezesi problemai vannnak (megint csak szerintem).

 

"... hozzátéve, hogy a szerzodéskötés körülményeirol a nyilvánvalóan jóerkölcsbe-ütközés megállapítására alkalmas tények pedig perbeli bizonyításra alkalmas módon nem igazolhatók..."

Tessenek mar figyelmesen atolvasni az egeszet!

 

Szijjarto  (akinek ugy tetszik az esetleges) hazudozasait nem ebben kellene keresni, itt mas buzlik (akar az akkori privatizalok is, az allam reszerol).

 

 

Előzmény: Vajk (113)
alfredoo Creative Commons License 2004.09.27 0 0 153

ah

 

engem sem. egyetlen egy helyen a peticiosban irtam komoly dolgokat. mashol csak hulyeskedek...

Előzmény: angyalhentes (152)
angyalhentes Creative Commons License 2004.09.27 0 0 152
Bocsanat, ha jol emlekszem, az ugyeszsegtol valaki pont arra hivta fel a figyelmet, hogy nem kene ezeket a "hireket" komolyan venni.
Előzmény: alfredoo (123)
angyalhentes Creative Commons License 2004.09.27 0 0 151
Es a parhuzamot tovabb vonva erdekes lenne elgondolkodni azon, melyiket ki gyujtotta fel...
Előzmény: Törölt nick (116)
halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 150
Én is olvastam! Volt ott minden:))


elég volt mára szíjjgyártóból.
Előzmény: sz (148)
mibi Creative Commons License 2004.09.27 0 0 149
Speciel en is lusta vagyok, hogy pntos forrst adjak Neked, de kb. egy eve, amikor "ustokoskent" megjelent a politika egen utananeztem a vagyonbevallasanak. Huszonvalahany evesen meglehetosen sok es ertekes ingatlanja van. Az osszertek kozel lehet a 100 millahoz.
Előzmény: sz (148)
sz Creative Commons License 2004.09.27 0 0 148
honnan veszed, hogy akkora vagyona van?
fórum-konform kérdés: forrás? :)
Előzmény: mikisoft (147)
mikisoft Creative Commons License 2004.09.27 0 0 147
Már 300 napja nem tudjuk, Szijjártó úr 24 éves korára miként tett szert 100milliós vagyonra.
eztEgyed Creative Commons License 2004.09.27 0 0 146
Erről a százalékos dologról lemaradtam. Mi az?

A MSZP sokan azért (sokan meg nem) azért tisztelték, mert szar helyzetben meg merte lépni a Bokros csomagot.
Előzmény: alfredoo (145)
alfredoo Creative Commons License 2004.09.27 0 0 145

eztegyed

 

kosz! a fidesz (az orszag 50/60 %-a) barmilyen reformjellegu lepesre teljesen hiszterikusan reagalt. a terror hazanak gallerja eltuntetese okan polgarhaborut uzent.

 

mit akarnal te itt csinalni?

 

ez az orszag a hulyek birodalma.

 

ma valaki orosz musorba betelefonalt, joszandekuan, es azt mondta az 50% az nem 50%. mert az elso evben ugyan volt 50%, de utana praktikusan semmi. igy az 50%-ot el kell osztani 3 fele. es csak 15%-ot szamit. te ezzel egyetertesz?

Előzmény: eztEgyed (143)
eztEgyed Creative Commons License 2004.09.27 0 0 143
Igen, ebben igazad van, de:
1, Populizmus ellen a mosoly nem ellenszer.
2, Államháztartási reformot konfrontácó nélkül nem lehet véghezvinni...
Előzmény: alfredoo (142)
alfredoo Creative Commons License 2004.09.27 0 0 142

vajk

 

en ugy erzem hogy gyurcsanybol ki fog jonni a populizmus es a demagogia. es a csendes tobbseg is meg fog zavarodni hogy melyik demagogot vagy populistat valassza...

 

a fidesz leenyeege eddig is a hulyeseg es a hazugsag volt.

 

most majd visszakapjak a hulyeseget es a hazugsagot.

 

szemelyesen nem orulok. szemelyesen inkabb a medgyessy feele politizalas hive vagyok.!

Előzmény: Vajk (130)
perelek Creative Commons License 2004.09.27 0 0 141
Na ezt a levelet sem hozza nyilvánosságra a Képviselú Úr! :)
Előzmény: Törölt nick (119)
beowolf Creative Commons License 2004.09.27 0 0 139
Neked is:-)
Én is megyek hirtv-t nézni... Mert ugyi vannak szadisták és vannak mazochisták.
Előzmény: toloba (137)
beowolf Creative Commons License 2004.09.27 0 0 138

Isten nevét hiába ne vedd a szádra!:-)

 

Előzmény: Törölt nick (131)
toloba Creative Commons License 2004.09.27 0 0 137

ez szállóige lesz...

 

 

no, jó éjt mindenkinek!

Előzmény: lenolaj (134)
toloba Creative Commons License 2004.09.27 0 0 136
...és kicsivel később Németh Imre szőlőbányász ügyben rátett egy lapáttal: türelem, türelem fijjug, ez még csak a jéghegy csúcsa...
Előzmény: Vajk (130)
lenolaj Creative Commons License 2004.09.27 0 0 134

"Lapít, mint Szíjjártó a Polt-levéllel.""

 

hyhyhy ezt most olvastam egy masik topikban ROTFLOL :-)))

toloba Creative Commons License 2004.09.27 0 0 133
...vagy ürgebőrbe öltözött békaemberként a víz alján...
Előzmény: alfredoo (129)
lenolaj Creative Commons License 2004.09.27 0 0 132

aaa, en kicsit sajnalom. lehet hogy most ott terdepel a sarokban :-))

 

de azert majd igyexem frappansabban irni, hatha idejon es elolvassa :-)))))

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.27 0 0 131

Isten bizony!:)

 

Küldjél Te is, örülni fog neki!:))

Előzmény: lenolaj (124)
Vajk Creative Commons License 2004.09.27 0 0 130

De egy dolog biztos, sőt jelzésértékű is lehet: gyurcsány beszólása a röhögő ellenzékieknek...

 

Azt hiszem, kezd izzadságszag gyűlni a fijjúg körül, bár még korai lenne mondani bármit is 2006-ról. De legalább kezdik(vagy ha nem, hát valaki szóljon nekik gyorsan) érezni, hogy nem lesz olyan sima 2006 a számukra, mint tűnt 4 hónappal ezelőtt. 

 

alfredoo Creative Commons License 2004.09.27 0 0 129

toloba

 

miert ragadsz le a saarban. orban viktor. talaan nem talalkozhatott vele? titokban? pakson a halaszkunyhoban? a csoszkunyho eppen foglalt volt...

Előzmény: toloba (127)
halford Creative Commons License 2004.09.27 0 0 128
A mocskosság terén Rogán babérjaira tör ez a gennyedző szíjjgyártó.
A rohadt véglény.
Előzmény: borsosalma (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!