Keresés

Részletes keresés

kivi:) Creative Commons License 2004.11.08 0 0 82
foltos?
Előzmény: kivi:) (81)
kivi:) Creative Commons License 2004.11.08 0 0 81
izé... szalamandra?
Előzmény: Törölt nick (78)
Tozatu Creative Commons License 2004.11.07 0 0 79
Geőthe tudná.
Előzmény: Törölt nick (78)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 77

Nem nyalja meg, hanem pipa rá, ezért egy kicsit mindig vicsorog is a képeken: Idegesíti a hangja, ahogy "berreg".

 

 

Előzmény: Törölt nick (75)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 74

Kutyába oltott kistündér...

 

Íme egy kép:

 

 

 

És még egy:

 

 

 

Ő egy gyönyörűség!

Előzmény: Törölt nick (72)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.21 0 0 71
Különben nem is mindegyik kutyakaja jó.:)
Előzmény: caterina3 (70)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.21 0 0 70
Az egeret meg alig bírtuk kibányászni a szájából, "ez disznósajt, ezt nem adom" -- mondta... Nagy nehezen a gyerek szedte ki, de majdnem odakapott érte. Bezzeg a kutyakaját, azt nem eszi!
Előzmény: Tozatu (69)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.20 0 0 69
Nálunk is eszi,mert tele van néhol kaparással a fű,de a cicánk is szokott hozni a bejárathoz cickányt,vagy lótetűt.Sokszor akkor vesszük észre,mikor ropog a talpunk alatt.Brr.
Előzmény: caterina3 (68)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 68
Ja, egyébként a kifejlett bogarakat is felfalja, csak előtte még játszik vele egy kicsit, amit a csere hangos berregéssel "díjaz". Viszont mindenféle bogarat nem eszik meg az eb, lehet, hogy ez finom? (Brrr, fene a gusztusát!)
Előzmény: caterina3 (67)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 67
A kuttyunk előszeretettel kiássa a cserebogárpajorokat, amitől én spec rosszul vagyok (mert meg is eszi), de tagadhatatlanul hasznos tevékenység...
Előzmény: Tozatu (63)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.17 0 0 66
Áááá,atlétás kacsa.:)
Előzmény: moonshadow (65)
moonshadow Creative Commons License 2004.09.17 0 0 65
Fekete gólya?
Előzmény: Törölt nick (39)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 64
De van olyan is,hogy sok lúd....győz.:)
Előzmény: Törölt nick (62)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.13 0 0 63
És még igen büdösek,mindent megrágnak,összebogyóznak.Nálunk biomacska van,még eddig sikerrel kifogta,sőt ha unatkozik még hoz lótücsköt is mutatóba.
Előzmény: caterina3 (61)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.13 0 0 61

Köszi, ez elég jónak tűnik, mert nem veszélyes a többi (nem káros) állatra.

 

A kuty egyébként a hétvégén kettővel csökkentette a környékbeli rágcsálók számát. Nem tudom, hogy egér vagy pocok volt -- mint az eddigiekből is kitűnt, sajna egyáltalán nem értek ehhez -, de azt hiszem, kártétel szempontjából talán mindegy.

 

Pici állatkák voltak, a testük kb. 6 centiméteres, és ehhez csatlakozott kb. 6-7 cm-es farok, a színük pedig nem egyértelműen szürke volt, volt benne olyan fehéresebb rész is, és mintha a hátukon lett volna valami feketés folt is. Megmondom őszintén, kicsit rosszul lettem a trancsírtól, úgyhogy nem biztos, hogy korrekt az infó.

Régebben egyszer bejött a kisházunkba egy egér, az mintha nem ilyen lett volna, hanem ennél jóval nagyobb, és egyértelműen szürke volt.

 

Sajnáltam szegényeket, de hát tényleg nagy kárt tudnak tenni, nincs mese...

Előzmény: Tozatu (54)
taramiram Creative Commons License 2004.09.12 0 0 60
Ha a kacsára ráadnánk egy fehér atlétát, pont így állna, mivel vállban elég gyönge szegény. Csúnya szó a kacsa, hogy így ugrasz rá?
Előzmény: Törölt nick (58)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.12 0 0 59
Tudod,Kicsim,ha jobban megnézed tényleg atlétás,mert olyan,akár lecsúszott,akárnem.És a csőre is jobban hasonlít a kisképen a kacsáéra,biztos belemozdult.Ismerd el inkább,hogy atlétás kacsa fekete gólya álruhában.:)
Előzmény: Törölt nick (58)
Áfony Creative Commons License 2004.09.12 0 0 57
Innen nekem úgy tűnik fehér atléta van rajta ;-))))

Előzmény: Törölt nick (39)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.10 0 0 55
Az atlétás kacsa jobban teck.
Előzmény: taramiram (47)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.10 0 0 54
Lehet kapni ragasztós egér fogót,azt ha felkened valami kemény dologra,pala,cserép,felragad rá és utána kidobhatod.Ha a közepébe teszel egy sajtot,diótSzalonnabörkét, biztos.
Előzmény: caterina3 (53)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 53

A kutyunk tényleg fölfal mindent, amit el tud csípni, egyrészt mert olyan fajta (tacskókopó), másrészt ment menhelyi kuty volt, onnan fogadtuk örökbe, és hónapokig kóborolva elég sokat éhezett szegény. Semmiképp se szeretnénk, hogy baja legyen, úgyhogy marad a csapda, körülnézek, miket lehet kapni.

 

Még egyszer köszi az infót!

Előzmény: Törölt nick (52)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 51
Köszi a választ. Ha a padláson ezt elhelyezzük, ne hurcolhatják szét/szórhatják le onnan az egerek, hogy másnak is baja legyen tőle? Nálunk van kisgyerek, kutya + a kerti kisállatoknak sem szeretnék ártani. Tehát: ha a padláson elhelyezünk egy rágcsálómérget, az nem lehet veszélyes? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de soha nem csináltunk ilyet.
Előzmény: Törölt nick (50)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 48

Sajnos nem maradt semmilyen építőanyag, mert a generálkivitelező (aki ún. emelt szintű szerkezetkész szintig csinálta a házunkat) minden maradék anyagot az utolsó szálig elvitt. Még a 30 centiméteres gerendadarabokat is, amikből max. egy-egy kertipad-lábat lehetett volna csinálni! Azért is küzdeni kellett, hogy legalább néhány cserepet hagyjon tartaléknak.

 

Az a baj, hogy nagyon hosszú, kb. hatméteres létra kell, ráadásul elég erős is, mert a férjem szép nagydarab ember. De ha ezek az egerek ennyire szörnyűek, akkor kénytelenek leszünk kicsapni néhány akácot a közeli erdőben, és összehozni valamit ebből.

Csapda: az életben nem csináltunk ilyet. Mit javasolsz? Egy nyaralóról van szó, ahova téli hónapokban nemigen járunk (pláne a padlásra nem megyünk fel). Ha most kirakunk csapdát, az úgy O.K.? Vagy...? És mit tegyünk bele, hány csapda kell stb.?

Előzmény: Törölt nick (46)
taramiram Creative Commons License 2004.09.09 0 0 47
Jó, ha ilyen szigorú vagy, legyen fekete gólya.
Előzmény: Törölt nick (42)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 45

De szeretem, csak féltem, hogy rálépek, mert késő este még a teraszon szoktam tornázni, és a lüke jószág abszolúte nem félt tőlem, így közvetlen életveszélyben volt. (De visszamászott egyébként a kis aranyom.) Ő egyébként már szinte "házi békánk" volt, de mostanság eltűnt valahova, valami történhetett szegénnyel.

Egérügyben akkor most frászban vagyok. Lehet, hogy nekünk is föl kéne valahogy kúszni a falon a padlásra, és körülnézni...

Előzmény: Törölt nick (44)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 43

Köszi a választ. Az egér föl tud menni a pucér téglafalon? Gyíkot már láttam függőleges falon sétálni, egeret még nem, de ez persze még nem jelenti azt feltétlenül, hogy nem is tud. A nyestről mondjuk nekem is az volt a tippem, hogy talán nem faljáró.

Az a gáz, hogy momentán nem tudunk felmenni a padlásra, mert még nincs elég hosszú létránk, amely elérné az ajtót, és - hála az építkezésnek - totál kifogytunk a pénzből, azonnal nem is tudunk olyan speckó létrát venni, mely ide kellene.

 

Szóval így a rágcsálók feljuthatnak? A ház gondozott angolkertben áll, elég magas alapon, s nincs odahajló ág stb. Tehát csak a falon juthat fel elvileg ( ha tud).

 

Időnként a függőleges csatornában szokott valami állatka közlekedni, lehet hallani, szerintem gyík vagy béka lehet, de mondjuk onnan elvileg nem jut be a padlásra, akármi is.

 

Békát egyébként láttam már konkrétan, amint baromi ügyesen felmászott a függőleges falon a kb. egy méter  magas teraszra, a saroknál kitámasztva magát. (És milyen pipa volt, mikor letessékeltem!)

 

 

Előzmény: Törölt nick (38)
taramiram Creative Commons License 2004.09.09 0 0 41
Atlétás kacsa. A másik nehéz.
Előzmény: Törölt nick (39)
caterina3 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 37

Sziasztok!

Hát... mit mondjak... jót szórakoztam!

 

Kicsit komolyra fordítva a szót, egy valószínűleg hülye kérdés: ha nincs létra stb. a padlásra, fel tud menni terméskövön, plusz fölötte egyelőre vakolatlan téglafalon a nyestike? Ez főként azért téma, mert egyelőre nincs még OSB-borítás a padlásunkon a szigetelés fölött, csak egy fólia, hogy ne ázzon meg. Ha azt mondjuk szétizélik, abból nagy gáz lehet, mert fafödémes a szerkezet, és alatta csak gipszkarton van, tehát ha megázna... ne is beszéljünk róla. Feljuthat így oda nyest (bár én olyat nálunk még nem láttam, attól még lehet). Vagy bármi más szétizélheti így? Sajnos az idén nincs pénzünk megcsinálni az OSB-borítást. Mennyire gázos ez szerintetek "állati szempontból"?

moonshadow Creative Commons License 2004.08.24 0 0 36

Jól van. :)

Kertitörpénk az nem lesz, meg műkacsánk se.

Annak azért örülök, hogy maguktól megjelennek a lakók.

Előzmény: Törölt nick (35)
moonshadow Creative Commons License 2004.08.23 0 0 33
Eleve olyan kertet terveztünk, aminek szerves részét képezik a kisállatok, amik amúgy is őshonosak ezen a tájon.
Van gyík, sün, sikló, nyest, vakond, egy csomó bogár, sok pók, pocok, egér, cickány, hörcsög, valamint sok madár, egyik megeszi a másikat és jól elvannak.
Jobb kimenni egy olyan kertbe ami él, néha lát az ember elsurranni egy gyíkot, vagy egeret, éjszaka hallani, hogy a sünik csoszognak.
Szerencsére úgy tűnik ehez rendelkezésre áll alig kevesebb mint fél hektár, amit most ültetünk be fákkal meg elkészítjük a cserjeszintet is.
az állatok meg jönnek majd maguktól, legelőször a madarak meg a kisállatok, az egerek már biztos itt vannak, mert a nyest is ittvan.
Sok bodzabokrunk van, most sok bodza fogy.
Ültetünk majd egyéb bogyókat is, hogy minnél több kaja legyen évközben a madaraknak is.
Előzmény: Törölt nick (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!