Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 1939

Köszönöm,  hogy válaszoltál! :)

 

"a végeredmény a pm. pusztulása." ez ugye azért nem azt jelenti, hogy akinek kisebb, annak pusztul is?

 

Jó, hát ha a 3,4 még nem olyan rossz, akkor elvagyok, már nem vagyok gyermekvállaló fiatal nő, túl vagyok rajta :), tavaly kaptam 50 mg-nyi L-Thyroxint, de csak pár hónapig szedtem, akkor lement 2-re a TSH, aztán mikor abbahagytam, újra feljebb ment.

Lehet ez a soványságtól is? Mármint az alulműködés meg a kisebb pm?  Mert nagyon sovány vagyok (tudom, hogy elvileg alulműködéssel kövérnek kéne lennem....)

Előzmény: harpokratesz (1938)
harpokratesz Creative Commons License 2014.07.04 0 0 1938

Nekem is keskenyebb és kisebb a baloldali lebeny, ez lehet születetten ilyen, de lehet a szövetállomány pusztulása is valamilyen okból (hormonális, gyulladás, gyógyszer, vegyi anyag miatti károsodások), amiket utólag már nem lehet kimutatni, de a végeredmény a pm. pusztulása. Ilyenkor azzal kell élni ami van, ill. ami megmaradt, a lényeg, hogy el tudja látni még a feladatát, a megfelelő mennyiségű hormontermelést. Ha ez megvan, akkor aggodalomra semmi ok, de érdemes figyelni legalább félévente, évente vizsgálattal. A 3,4 TSH még nem rossz, 4 felett szoktak hormonpotlót adni. A 2,5 TSH csak a fiatal, gyermekvállaló nőkre áll, mert csak az alatt lehet teherbe esni. 

Előzmény: tyúkanyó48 (1937)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 1937

Sziasztok!

 

Ha valaki jár erre....és tudna válaszolni. A TSH-m 3,41, nem túl magas, de az UH-on a pajzsmirigy mindkét lebenye kisebbnek látszott, 10X10X10 mm.

Nem tudjátok, ez mit jelenthet? sorvad? Vagy alapból lehet ilyen valakinek, alkatilag?

Van néhány alulműködési tünetem, állítólag a TSH 2,5 fölött már rossz, hiába van még a ref. tartományon belül.

De főleg a kisebb pm-em érdekel, mitől lehet? Nem autoimmun vagyok, az anti TPO-m 24 lett, 0-75 tartományban.

Köszi! :)

harpokratesz Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1936

A háziorvos csak TSH labort kérhet, T3 és T4 labort pedig endokrinológus és a gyógyszeres kezelést is ő állítja be. DE!, nem elég a laborvizsgálat, kell pajzsmirigy UH és izotóp vizsgálat is. Az endokrinológus csak ezek alapján állíthatja fel a diagnózist és tervezheti meg a terápiát. Túlműködést okozhat gyulladásos folyamat vagy meleg-forró göb(ök) jelenléte (UH-n és izotópon ez látszik). Amennyiben egyik sincs jelen, akkor pszichés-idegi okok lehetnek a háttérben, amit szintén kezelni kell.

Előzmény: csemarti (1935)
csemarti Creative Commons License 2014.05.09 0 0 1935

Sziasztok!

Tanácsot kérnék.

Pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg nálam????

Anyukámnak is volt, de kezelés nélkül rendbe jött, a nagymamámnak viszont sugár terápiát alkalmaztak.

Egy jó ideje magas a pulzusom, és reggelente mikor kikeltem az ágyból, rettenetesen leizzadtam. Már évek óta nem bírtam a túl meleget, nyáron már kora reggel kapcsoltam  légkondit. De ráfogtam arra, hogy dohányzom, amiatt magas a pulzusom, öregszem, és nem bírom a meleget. ( 40 éves leszek)

Aztán az utóbbi másfél hónapban 11 kilót fogytam, elkezdett remegni a kezem. Ha görkoriztam, vagy ha bevásároltam és fel kellett mennem a harmadikra, úgy kapkodtam a levegőt, mint aki meg akar fulladni. A vérnyomásom ilyenkor képes volt felmenni 160-180-ra, a pulzusom pedig régóta állandóan 100 fölött van.

Elmentek a körzeti dikohoz, aki labort csináltatott, amelyből kiderült, hogy a TSH-m 0,01 alatt van. Elküldött SOS endokrinológushoz.
Ő kikérdezte, hogy a családban volt-e már pajzsmirigy probléma, mért nyak körfogatot, megnézte a remegő kezeimet, vérnyomást, pulzust mért, illetve megbeszéltük a fogyásomat.

Metothyrint írt föl, 3 x 1 két hétig, aztán 2 x 1 két hétig, aztán 1 x 1, utána felírta a labort, amiben kéri az FT3, és az FT4 eredményét. Közben a váltásoknál labort a házi orvostól kell kérnem, amelyben nem szerepel a Ft3, és FT4.

Ami érdekelne, hogy most nem is kért FT3, és FT4 eredményt, csak a TSH-ból meg a családi hagyományból megállapította, hogy túlműködésem van?

Találkozott már valaki ilyennel?

Köszi a segítséget.

 

BBalint1 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1934

Pajzsmiriggyel kapcsolatban is ajánlok figyelmébe mindenkinek egy weboldalt, ahol személyre szabott terápia javaslatot kaphat egy kedves gyógyszerész hölgytől teljesen ingyen. Azért hozta létre az oldalát, hogy kérdezzenek tőle és segíteni tudjon. Továbbá egy tudásbázist is készít amit folyamatosan töltöget...  Akit érdekel nézze meg: http://azengyogyszereszem.hu

harpokratesz Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1933

Pajzsmirigy műtétnél fokozottan kell vigyázni a mellékpajzsmirigyekre, mert ha azt is eltávolítják, akkor életed végéig kálciumot kell szedni. A mp. négy lencse nagyságú képződmény és a pajzsmirigy két lebenyének hátsó részén vannak feltapadva 2-2 db.

Nem tudom, pl. hogy a teljes műtétnél hogy maradnak bent, ha kiveszik mindkét lebenyt, de biztos van erre módszer, mert így is bent maradnak, mégha nem is mind a négy. Szerintem legyél türelmes, ha jól sikerült a műtét, akkor biztos előbb-utóbb beindul a működésük. Talán érdemes rásegíteni egy kis szelénnel, ebben a Selenorg organikus szelén tabletta a legjobb, kálciumból is csak természetes eredetűt szedjél, ami szerves formában tartalmazza és jól felszívódik, ilyen a kálcium-citrát forma. Ez nem okoz vesekövet és az erekben sem rakódik le. Állítólag a japán shango korall kálcium a legjobb, csak az elég drága. Kácium nélkül súlyos izomgörcsök léphetnek fel, ami veszélyes. A zsibbadást én kivizsgáltatnám, lehet, valami ideg megsérült a műtét közben, de ha tényleg kácium hiány okozza, akkor talán nagyobb mennyiséget kell szedni. Egy kis taplmasszírozással rá lehetne segíteni, hogy beinduljon a működés.

A pm. reflexzónája mindkét lábon a nagylábujj alatti nagypárna körüli ív, azt kell a lábujjtól lefelé masszírozni. a mpm. zónája pedig a nagylábujj alatti bemélyedés oldalt a talp oldalán van. A neten biztos találsz pontos rajzot róla. Ez segíti a szervben a vérkeringést és ösztönzi a normál működésre.

Előzmény: bon24 (1932)
bon24 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1932

sziasztok,

 

nekem 2013. 05.30án volt a pajzsmirigy műtétem, azóta szedem szépen a hormont, mert amit meghagytak az nem indult el sajnos, terhát alulműködésem van. folyamatosan növeltük az adagom, most 150 L-thyroxint szedek. februárban megyek újra vérvételre, hogy megnézzük hogy áll. kicsit fáradékonynak érzem magam, de ezt leszámítva nincs panaszom.

ÁM... a mellékpjazsmirigyem a műtét óta nem indult el, a folyamatos zsibbadás (láb, kéz, hát) már kezd az agyamra menni. minden létező kálciumot kipróbáltam, ettem tablettát, ittam pezsgőtabit, vettem be rá természetes vitamint, banánt, tejet, mákot, mindent. az orvos azt mondta h. kb. fél év míg rendbe jön a műtét után, ne izguljak...de sajnos semmi. parathormon szintet is néztünk, ami kimutatta a nem megfelelő működést. ha nem szedem a kálciumot akkor rosszabb, ha szedem akkor is zsibbadok, csk talán viselhetőbb, de semmi esetre sem komfortos. (nem tudok gugolni, egy szimpla hajmosáskor a lábam úgy érzem felrobban)

Rendszeresen sportolok, ám azt hallottam h. az izommunka kifejezetten kálcium"zabáló" így már azt is csökkentettem, de feladni nem akarom teljesen. (ha keményebben ezdek és izomlázam van, még 1000mg kálcium mellett is borzalmas a zsibbadás mértéke)

Nem szeretnék a hormon mellett másik gyógyszert is szedni életem végéig.  :(

Sok fórumot olvastam, de ilyen problémáról sehol sem találtam infót. azt igen, h. műtét után zsibbadás volt, de mindenki csak időszakosra írta. 

A doki nyugtatgat h. szerinte vissza fog jönni a mellékpajzsmirigyem működése..de nem tudom..hiszen már a fél év jócskán letelt. 

Ráadásul a túlzott kálciumbevitel vesekövet eredményez..na ezt meg főleg nem szeretném.

Azt sem tudom, h. ha a mellékpajzsmirigy a pm-en van raja, és nekem azt kivették, akkor vajon az én mellékpm-jeim most hol lehetnek? :)

Esetleg új műtéttel nem lehet őket helyretenni, h. beinduljanak...mert lehet hogy most rosszul vannak "bekötve"? 

 

Van itt valaki, akinek van erről infója? bármi. Esetleg olyan, akinek szintén sokkal több idő volt míg visszatért minden a régi kerékvágásba? Adjon egy kis reményt! :)

 

köszi előre is!

Cinkefej Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1931

Ma voltam orvosnál, előbbre hoztuk a dolgot, mert megérkezett minden eredményem. A novemberben megállapított  Hashimoto a múlté, Basedow-os vagyok.  Tsh: 0,0005  Ft4: 52,9  Ft3: 16,7 és jelen van a TRAK: 6,7  és a korábbi 928-as ATPO most 3000.0 lett.  Végre ez az új doktornő adott  gyógyszert, Metothryn, 2X1-et kell szednem. Egy hét múlva vérvétel, hogy a fehérvérsejtszámom csökken-e. Ha igen, akkor műtét, mert más gyógyszer erre nincs. De ezt én nem hiszem, tehát a gyógyszer szuperül működik majd nálam is :-)Holnap reggel kezdem is. Proparonolt kell még a szapora szívverésre szednem esténként felet. Hát ez van. Bízom nagyon abban, hogy meggyógyulok, mert nyár óta megy ez a dolog és végre valaki rájött, hogy mi is a bajom valójában.

Előzmény: Zitka (1896)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1930

Túl vagyok a vizsgálaton, semmiség az egész tényleg! De még mindig sugárzom :-)

Előzmény: ani974 (1905)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1929

igen ezt tudom és infektológus ezt meg is tudja nézni!

Előzmény: Cinkefej (1928)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1928

a gyomorfekély kialakulásakor  fontos szerepe van a Helicobacter pylori nevű baktériumnak...

Előzmény: Cinkefej (1927)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1927

kérj helikobakter tesztet is...aztán hétfőn már sokkal többet tudsz!

Előzmény: timejjja (1926)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1926

értem,nem nekem más,nekem korog is a gyomrom folyton  meg nem is érzem jol magam ha éhes vagyok,igaz van inzulinrezisztenciám,de megmondták h ez az éhség nem ettől van.

helikobaktert néznek sztem hétfőn,akkor megyek infektológiára!

azelőtt 3-4óránként ettem,amikor épp ugy éhes voltam.

nagyon rossz ez most..:-( és ugye ez nem eg ykiütés,hogy megmondják mi az.ezért találgatnak csak.volt méár gyomorfekély,arra szedem a gyogyszert nem mult az éhség.van az inzulinrezistencia,csinálom a diétát rá,csak még éheseb vagyok.és itt a candida is.

és akk döntsd el mitől vagy éhes ésmire diétázz,vagy kezeljenek...

Előzmény: Cinkefej (1925)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1925

Azt nem tudom, hogy az okozhat-e ilyet, de érdemes megnézetni! Én lisztérzékeny is vagyok.

Egyáltalán nem érzem magam rosszul ha éhes vagyok, csak eszegetek, mert eszembe jut. A gyomrom meg nem is szokott korogni :)

Előzmény: timejjja (1915)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1924

voltam,de csak találgatnak.

most ez a legújabb.

van más autoimmun betegségem is és fertőzésem is de nem tudják mire kezeljenek,mert még várnak tpo vizsgálatra.

mivel is diagnosztizáltam magam?

Előzmény: Zitka (1923)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1923

Felőlem azt hiszel, amit akarsz. :-))))

 

Láttam, már diagnosztizáltad magad egy csomó egyéb betegséggel is itt a fórumon.

Nem lenne egyszerűbb egy komplett kórházi kivizsgálást kérned...?

 

 

Előzmény: timejjja (1922)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1922

nem,te állítottad h mivel pusztul,igy csak alulműködhet.de ez nem így van.mint látod,túl is működhet.és sztem ez egy szabad fórum,ahol lehet érdeklődni,nem?nekem konkrétan a dokim mondta,hogy tpo-t kell nézni mert gyanus a Hashimoto,hogy kezdeti fázisban van és túlműködik.Nyílván ezért vagyok itt,mert a tüneteim totál megegyeznek ezzel.Esetleg probléma h ide írok?

Előzmény: Zitka (1920)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1921

Ezt nem értem... Ha a hormonszinted + az hipofízisműködés is OK, akkor miért keresgélsz ezen a topikon egyáltalán...??? :-O :-O 

 

 

Előzmény: timejjja (1919)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1920

Ne pörögj túl!

 

Tipikusan az a helyzet, hogy megkeresed azokat az - egyébként lényegtelen és parciális, "esetleg előfordulhat" jellegű  infókat, amik a te prekoncepcióidat,  hipotézisedet támasztják alá.

Felőlem akár......

 

Én megpróbáltam segíteni. 

 

 

Előzmény: timejjja (1917)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1919

a tsh és a hormonok rendben,a tpo vizsgálatra várok még!

Előzmény: Zitka (1916)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1918

A kezdeti fázisban, amely évekig is tarthat, pajzsmirigy-túlműködési tünetek is jelentkezhetnek:

  • idegesség
  • ingerlékenység
  • nyugtalanság
  • kézremegés
  • alvászavar
  • izzadás
  • meleg, nedves bőr
  • farkaséhség és szomj
  • jó étvágy melletti fogyás
  • hasmenés
  • menstruációzavarok

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hashimoto-thyreoiditis

Előzmény: Zitka (1916)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1917

ez elég bunkó de várj kimásolom neked,mert biztos,hogy amikor elkezd pusztulni először túlműködik,várj megkeresem neked,és mellőzzük a bunkóságot,amig én ne vagyok bunkó,te se legyél az légyszives!

Előzmény: Zitka (1914)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1916
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1915

én is lisztérzékenységre tippelek még,helikobaktert nem néztek,az is okozhat ilyet?mert volt sok savam az most savlekötővel elmúlt!

eleinte én is 2óránként ettme,ha nem ettem még éhesebb lettem.

közbe most diétáznom kell más okokbola,lig ehetek valamit,még éhesebb vagyok,ezért van most hogy fél oránként ennem kell.

te is rosszul érzed magad ha éhes vagy?nekem nem csak í gyomrom korog,érzem mindne porcikámon,mintha nem ettem volna napok ota..

Előzmény: Cinkefej (1911)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1914

Bocsánat, de hányas voltál értelmező olvasásból általánosban...?   :-XX

 

 

Előzmény: timejjja (1913)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1913

amikor elkezd pusztulni akkor tulműködés tüneteit produkálja,ez tuti!aha olvastam,köszi

Előzmény: Zitka (1912)
Zitka Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1912

Adtam linket, érdemes elolvasni.

 

A Hashimoto-nál pusztul a pajzsmirigyed! Hogyan tudna akkor túlzott működést produkálni...?

 

Van más autoimmun pm. betegség - pl. a Basedow-kór.

 

 

Előzmény: timejjja (1908)
Cinkefej Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1911

Mondjuk én is eszegetek, de nem vagyok folyton éhes. Két óránként biztosan eszem. Lisztérzékenységet néztek már? Voltál már helicobacter vizsgálaton? Ez egy fújásos teszt, semmi extra, nem kellemetlen, de azzal ki lehet szűrni ezt a fajta baktérium jelenlétét.

Én biztosan most a túlműködés miatt fogyok, de csont és bőr vagyok sajnos :-( Alig várom, hogy kapjak gyógyszert és végre elmúljanak ezek a kellemetlen tünetek.

Előzmény: timejjja (1910)
timejjja Creative Commons License 2014.01.25 0 0 1910

és te is folyton éhes vagy?én éhesen kelek,eszek h anem sokat akk fél ora mulva ujra éhes vagyok. neked van ilyen?egész nap éhes vagyok,meg elmegyek nagy wcre ujra  ennem kell,mertéhes vagyok.ha fogysz akk tulműködik.mondjuk én se nem fogyok se nem hizok.egyszer hiztam hirtelen azota megállt.de akk szedtem gyogyszert másra az attol volt.

engem megöl ez a folyamatos éhség...mi e a szar ez?!?!

Előzmény: Cinkefej (1909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!