Keresés

Részletes keresés

gyuro76 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3132
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok, nagy bajban vagyok, mert hőn szeretett képkészítő masinám (egy Canon S1IS) valamiért beteg lett.
A betegséget az alábbi képek szimulálják.
Olyan érzésem van mintha nem kapna elegendő fényt az érzékelő, sőt zoom-oláskor nem az van a középpontban mint amit a gép előtt szabad szemmel látok :-(
Elviekben minden működik "csak" ugye fényképezni nem tud de képet visszanézni igen.
És mintha szélesvászonban adná közre a dolgot nagyon halványan látszik az LCD-n az élő kép, inkább azt mondhatnám sötét...
Egyszer csak mindenféle külső hatás nélkül az első képet produkálta, majd működött rendesen 10-20kép, aztán 4-et ill 8-at csipogott kikapcsoláskor és E18-as hibát írt.
De azóta a hibát nem írja csak a fent leírtakat produkálja.

Szerintetek az objektív a bibis avagy az érzékelő???
Azt hiszem elviszem Cameráékhoz de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.

Itt van néhány kép:

Elso hiba


Ez volt az első hiba...

Lampa szelesvaszonban



Lampa Zoommal



Lampa zoom nelkul



ez is rossz :(



Előre is köszönöm a segítségeteket!
Egy eddigi lelkes "fel"használó!
Ernyó Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3129

Gratula!

 

Lesd meg van e hotpixeled!

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (3128)
pede Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3127

Szia mindenki! Eddig csak nagy ritkán olvasgattam (ez nem nagyon fog változni), viszont én is a boldog/boldogtalan S3-as tulajok közé tartozom már egy ideje... A kromatikus aberráció elég durva ennél a típusnál, ami talán még durvább, az IXUS 60-asom gyakorlatilag szebb képet csinál :):) (ott is jelentkezik a probléma, azonban inkább kékes-lilás, míg az S3-nál piros, sokkal jobban látszik). Nos, amiért még jelentkezem, lenne egy eladó 52mm-es S1 adapterem ócsóér', és vennék hasonló áron egy S3-as hoz való, lehetőleg 58-ast...

 

Légyszíves írjatok a pede@freemail.hu-ra!

 

További jó fórumozást.

QnAdam Creative Commons License 2007.03.20 0 0 3125
a baj az, hogy egy dslr váz vásárlása sok további kiadásnak a kezdete - volt szerencsém :)
Előzmény: Törölt nick (3124)
Pepin Creative Commons License 2007.03.20 0 0 3123
Én meg kiiratkoztam. Mint írtam, utazgatós időszakom jön és a guta is megütne, ha egy megismételhetetlen úton mondaná azt a ccd a két és fél éves gépben, hogy köszönöm, elfáradtam. (Meg az is nonszensz, hogy 1 hónapig ne legyen gépem.)
Mivel az első utam New Yorkba vitt, így lecseréltem a gépet egy D40-esre, 540 dollárért.

Minden jót a topiktagoknak, meg sok szép képet az S3-asokkal.
QnAdam Creative Commons License 2007.03.18 0 0 3121
nem feltétlenül lilás. a többi pedig stimmel, sötét-világos határon elszíneződés.
Előzmény: Törölt nick (3120)
QnAdam Creative Commons License 2007.03.14 0 0 3118
kromatikus aberráció, lerekeszeléssel csökkenthető, napsütésben ez azt hiszem nem lehet probléma :)

a zaj... nem is vészes szerintem egy kompakthoz képest, az s1 rosszabb volt.
Előzmény: Törölt nick (3117)
symbolic Creative Commons License 2007.03.14 0 0 3114
Hi, majd készitek az ünnepek alatt párat, és küldöm. Amúgy nem a legnagyobb felbontásban használom, mert úgy baromi sok helyet foglalnak a képek. :) Komolyan mondom, nekem untig elég lenne 1600x1200 felbontás is, csak sajna s3is-t nem csinálnak 2 megapixelesből! :D Első tesztelések után nekem az a tapasztalatom, hogy hasonlóan rossz az autofókusza, mint az s1is-nek, igaz ez már sokkal gyorsabban befókuszálja a "rosszat"! :) Bár még csak a lakásban teszteltem elég félhomályos környezetben. A makrója sztem semmire sem jó! :( De ha van vkinek jó ötlete hogyan kell a makrót használni ezen, akkor megoszthatja velem.
Előzmény: Ernyó (3112)
QnAdam Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3113
Viszont ez a gép elég zajos képeket készít ha nincs elég fény....
Az S1 szépeket csinált még éjszaka, hosszúzáridővel!


hjakérem, a felbontás növekedése egységnyi méretű érzékelőn ezzel jár.
Előzmény: Ernyó (3112)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3112

Igen már én is átvettem és most jóó!

Viszont ez a gép elég zajos képeket készít ha nincs elég fény....

Az S1 szépeket csinált még éjszaka, hosszúzáridővel!

Nem tom neked mi a véleményed erről...

Ha van kedved és időd, akkor készíthetnél pár képet és elküldhetnéd nekem mailba (ernyo@tvnetwork.hu) címre és írd meg lécci milyen üzemmódban fotóztad a képet!!

 

Mástól is fogadok szívesen képeket!!

 

Köszi a segítséget.

 

Üdv

Előzmény: symbolic (3111)
symbolic Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3111

Hi,

na Ernyó, megkaptam ma én is az S3IS-t! :) Én szerencsére nem találtam hotpixelt :) Te visszakaptad már a gépet?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 3110
Szia!

Ne haragudj, hogy csak most írok, nem néztem be egy ideje ebbe a topikba. A gép jelenleg Kedvesem bátyánál van, kölcsönadtam nekik, lehet, hogy átveszik ők. Ha nem kell nekik (alapvetően kisebb, retikülbe rejthető gépet szerettek volna), akkor írok.
Előzmény: JoeVTi (3056)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.12 0 0 3109
Nekem van több A-Data kártyám is (másik fényképezőben, PDA-ban, mp3 lejátszóban), kollégáimnak is vettem több ilyet, panaszmentes mind. Megveheted őket bátran.
Előzmény: symbolic (3108)
symbolic Creative Commons License 2007.03.12 0 0 3108

Hali,

van vkinek tapasztalata A-data kártyák terén? Vennék memoriakártyát, de nem ismerem, érdemes-e A-data-ra áldozni, mivel feleannyiba kerül, mint az ugyanazon tudású kingston, scandisk tipusuak. Ennek van vmi oka esetleg? :)

A-data 2GB 150x - 6600Huf

Sandisk 2 GB Extreme III - 12000Huf

Kingston 2 GB Elite PRO - 10000Huf

Ernyó Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3107

Nem számít ha nincs meg a tartozékai ne aggódj!

Engem is ezzel riogattak, hogy ha érkezik alkatrész akkor javítják!

Előzmény: Törölt nick (3103)
Lord Sage Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3104
itt a fórumozók közül eddig mindenkinek cserélték, ha minden igaz, nem találtak hozzá CCD-t :)
Előzmény: Törölt nick (3103)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3102

Szia!

 

Ne aggódj........, engem sem hívtak 1 X sem :(

Én hívtam fel őket 3 hét után!

Aztán 3.5 hét után sms-t kaptam hogy megjött az új gép és hogy vigyem be a régi gép összes tartozékát.

 

Pixelhibával kapcsolatban, nekem mindig látszott a képen, nem csak a hosszúzáridősnél.

Ezért is vittem vissza.

Előző gépemben (S1) abszolút hibamentes volt a CCD, persze amíg működött.:)

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (3100)
QnAdam Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3101
kicsit fokozatosabban, de előfordulhat új. mittomén, először csak 1/4nél jelenik meg, kicsit később meg már 1/20nál is. de azért nem olyan vészesen gyakori a dolog.
Előzmény: symbolic (3099)
symbolic Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3099
Köszi a válaszokat! :) Hát én is ettől félek most! Lehet az előző gépem is tele volt pixelhibákkal, de hát sose nagyítóztam ki a képeket... Most hogy tudom létezik ilyen, tuti minden fotosorozatnál keresni fogom a hibát, mégha évekig nem is fogok találni semmit se! :D Amúgy ez olyan hiba, hogyha van akkor az van, de nem szaporodnak? Azaz arra gondolok, hogy akár fél év után is egyszercsak gondol egyet és elcsesződik egy pixel? :-
QnAdam Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3098
napfényben nem látszik, mert világos a kép, és ezek a pixelek általában 1/30nál hosszabb időnél jönnek csak elő (ez persze változó), ha viszont a gép belső zajszűrése bekapcsol (1mp felett), akkor megintcsak nem. koncertfotónál például mindig bele tudok futni.
amúgymeg egy sunyi dolog, mert ha egyszer észreveszed, akkor az összes képeden látni fogod.
Előzmény: symbolic (3095)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3097

azt mondták hogy majd hívnak telefonon és remélik hogy jövőhéten meglesz a gép, mert ugye ünnep lesz!

tehát ennyit mondtak :(

Szomorú hogy most kaptam meg és már vissza is kelett vinnem.

 

Előzmény: symbolic (3095)
Lord Sage Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3096
simán észreveszed, nekem pl. lila pixelhiba volt, van amelyik képen nem feltűnő, másikon meg eléggé világít. Viszont kicserélték a ccd-t, úgyhogy ezzel annak vége :) De tanácsolom, hogy ne keresd a pixelhibát csak azért, hogy találj, amíg nem találtad meg, nem tűnik fel, utána meg mindig azt fogod keresni, hogy épp látszik-e :)
Előzmény: symbolic (3095)
symbolic Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3095

Jesszus, hogy lehet észrevenni egy ilyen hotpixelt? És ez ennyire zavaró egy színes képen? Fekete képeket ugysem csinálok. Bár ha már új gépet kap az ember, legyen jó! :) Remélem nem ez az új szérihibája a canonnak! :-D Nincs kedvem ujabb hónapot várni...

 

Ernyó, mondták mennyi idő míg javítják?

QnAdam Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3094
nekem két hotpixelt szó nélkül kimappeltek garanciálisan.
Ernyó Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3093

pixelhibával kapcsolatban:

ausztriában hogy garanciában foglalkozzanak vele 3db CCD pixelhiba és 9db TFT hiba a megengedett!

de ha láttok hibás pixelt, mindenképpen nagyítsatok rá, mert nekem is 1 darabnak látszik, de nagyításban 7 db pixelhibám volt közvetlen egy csoportban, egymás melett!!

Ernyó Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3092

Nos, meg is tettem!

a gép megint ott landol náluk, sajna nem cserélik ki, de orvosolják a problémámat!

ez is jó hír..:)

aki leadta gépet ccd hibával, azoknak üzenem: kitartás és mindenképpen jól járnak!

 

azoknak is köszönöm a segítséget akik segítettek és megírták a tapasztalataikat!

 

Üdv:Ervin

 

ui: ha megkapom megint a szervízből a gépemet akkor ismét írok mire jutottak a pixelhibával kapcsolatban.

aki meg átveszi az új cserés S3 at, az nézze meg a pixelhibáit és azzonal forduljon a Camera KFT-hez!!

Előzmény: Lord Sage (3091)
Lord Sage Creative Commons License 2007.03.09 0 0 3091
én mindenképp tennék egy próbát!
Előzmény: Ernyó (3090)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.08 0 0 3090

elvileg még benne v.ok a 3 napban amit esetleg orvosolhatnak újabb cserével.

csak ki tudja hogy foglalkoznak e vele....:(

Előzmény: Ernyó (3089)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.08 0 0 3089

azért egy kicsit idegesítő, főleg az éjszakai képeken világít!

sz.ted ha holnap reggel nyitásra visszaviszem mit szólnak??

este 5 kor hoztam el amikor zárt az üzlet.

Előzmény: Törölt nick (3088)
Ernyó Creative Commons License 2007.03.08 0 0 3087

Link:

hotpixel

nah végre remélem ez már jó:)

nem tudtam beszúrni a linket :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!