Keresés

Részletes keresés

II/50 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1916
Okulásul, hogy más ne kövessen el ilyen hibát mint én, az alábbi sztorit legépelem

Kocsival megérkezés garázskapuba, kapu nyitás, behajtás, fék, várakozás a kapu becsukódására. Közben egy hölgy arra sertepeltélt. Miután majdnem becsukódott a távirányítóval kinyitotta a kaput oszt el. Mi meg várjunk csak. Gondoltam megköszönöm hogy szabadidőmet beosztja nekem. Fel volt háborodva, mert mit tudja ő hogy mi a télapóra ácsingózunk ott. Azaz lila fingja sem volt a várakozás mibenlétének.
Ezennel kérek elnézést a hölgytől. Mi a francot pofázok neki. Talán akkor majd ha az ő autójukat feltörik egy (nem kívánom) egy nyikk nélkül tűri el!

Úgyhogy nem szólok senkire, a kapu azt csinál amit akar, az jön be aki akar, azt visz el amit akar. Van még mit ellopni és megrongálni. Majd ha senkinek nem lesz semmije és okádék lesz a ház, teszünk talán valamit.


Tibi
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1915

Megpukkadok, hogy sehol nem bírok értelmes fotót találni róla:(

Egyetlenegyet találtam, ez cirmos virágú, nekem ilyen nincs, egyszínű sárga meg lila akadhat csak a készletben.

 

Előzmény: V/125 (1913)
5/5! Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1914
Totoo,
A hagymás növények már csak ilyenek. :)) De szépen virítottak azok a tulipánok, liliomok fénykorukban.
Amúgy hallgatok, mert nekünk elbújva vannak magról nevelt növényeink a psok palánta mellett. :)

Móni
Előzmény: totoo (1908)
V/125 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1913

Az ok:-)) Jöhet:-))) Csak előbb mutad meg légyszi, hogy néz ki, nehogy aztán ne tetszen:-))) Mert olyan kis finnyás vagyok:-)))

 

Válasz ment:-)) Jó sok:-)))

 

Szép álmokat! És köszi!

 

Erika

Előzmény: KöjálBébi (1912)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1912

Sárga:)

 

(vagy lila, esetleg, de abból nem volt sok)

 

Előzmény: V/125 (1911)
V/125 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1911

Milyen színűek a virágai?

Mert mint kiderült a magyal volt az, amire anno azt hittem tűztövis. De mindkettő piros bogyótermést ad, csak az egyik örökzöld:-))

Közte meg ott a rózsák halma:-)) Egy sárga nem maradt meg, vagy csak a türelmetlenségem húzatta ki velem, mert nem volt rajta hajtás. Ezen még bimbót sem nagyon látok. A pirosak viszont virágzanak. A rózsaszínek pedig már bimbósak:-)))

A szín azért fontos, mert piroshoz, sárgához (ha ugyan ki fog nyílni), narancsszínhez valami illőt kellene választani. Ha színben illik, akkor kérek!:-)))

Pl. ha fehér:-)))

 

Erika

 

Előzmény: KöjálBébi (1910)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1910

Visszament:)

 

Büdöske különben is hálás jószág, szórja a magját, mint bolond pék a lisztet, aztán jól kihajt jövőre. Csak arra kell vigyázni, hogy nehogy gyomnak nézd és kiszedd:) Ha megritkítod, erősebbek lesznek a növények. Ez az elv, én se ritkítottam a magról növő apróvirágaimat:)

 

Mondok neked még tökjó növényt: kosárestike. Ez a bokor típusú, azért hívják - a piaci árus nénik - kosárestikének, mert kosár alakú a magja. Ha gondolod, adok szívesen, bár most már kicsit késő van ültetni, én május végén-június elején ültetném. Bokros lesz és isteni az illata:) és a nagy ládikádba be is férne (múltkor megkukkantottam). Júli-augusztusban virágzik, aztán a) elszórja a magjait b) leszedheted és jövőre újra vetheted.

Előzmény: V/125 (1907)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1909

Jaj szívem, hát locsolni is kell:)))))

 

Milyen növény? És mennyit locsoltad?

Én naponta locsolok, kivéve, ha akkora eső van, hogy láthatóan teljesen átázik a föld. Ha csak a teteje lesz vizes, akkor locsolok. Meg is hálálják, mert zöldülgetnek.

 

Előzmény: totoo (1908)
totoo Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1908
en meg kiraktam mindenfele novenyeket a tereszra, jol elszaradtak aztan kinott benne a csalan. na ez milyen?
V/125 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1907

Köszi szépen a biztatsát!:-))

Mi azért ültettünk magról, mert a tavalyi töves olyan kevésnek bizonyult... és magról sűrűbb lesz (lett). Csak nem nagyon akarom ritkítani, mert így tetszik. Fényt kap eleget, mert a keleti teraszon van... naponta nézegetem. Mint a tujákat, melyek tele vannak új hajtással. A régi potyogókat egy táskaba leszedegettem:-)) Jó kis meló volt mind a 12-ről:-)) Viszont nyugtató hatású. Most már akár hangyát is  szedhetnék:-)) Na, jó. Ez poén lett volna:-)))

Egyébként jó érzés, amikor valamin látod, hogy éled.:-))  Majd valami pluszt is kapnak (már vettünk is), mert a türelem nem az erős oldalam:-))

 

Mail ment.

 

Erika

Előzmény: KöjálBébi (1906)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1906

Csak nyugodtan:) nekünk a bab volt kicsit belassulva, de most, hogy elkezdett sütni a nap, gázt adott és hirtelen nemcsak nő, hanem bimbózni is kezdett:) büdöskének meg pláne kell a napocska, úgyhogy most be fog gyorsulni, ne aggódj:)

Mondjuk megsegítheted egy kis búgatóval (virágtáp, én Substralt nyomok, van is látszatja).

Előzmény: V/125 (1905)
V/125 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1905

Még nekünk sem virít a büdöske:-)) Sőt bimbója sincs. De bizakszom:-)))

 

Erika

Előzmény: KöjálBébi (1904)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1904
Akkor dicsekszem én is: idén nekem is magról vannak a zöldségeim, csak két angolmuskátlit vettem, meg kaptam egy-két növényt, de ami az erkély szélén a 8 ládikámban nő, az mind magról lett:) egyelőre érdeklődéssel várom a fejleményeket, mert virág még semmin nincs:)
Előzmény: V/125 (1903)
V/125 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1903

Tudom milyen érzés!:-)) 

Idén vettünk kis rózsákat is a belsőre 4 rózsaszínt a tuják közé, van egy narancsfa, ami most kezd újra éledni és páfrán. Kapor és petrezselyem magról, most kezdenek hajtani:-))

Kívül pedig van két  böhöm nagy láda (magyal, sárga  rózsa,tűztövis; magyal,  vörös rózsa, magyal). És már az egyik rózs virágzik is:-))) És ültettünk magról 4 láda büdöskét. Most növöget:-))

Dzsungelpárti vagyok én is! De én már el vagyok tíltva a kertészeti részlegektől.

Egészen már érzés így kimenni a teraszra... olyan, mintha nem is az 5. emeleten lennénk. És amikor a rigó ideszáll és csicsereg... jaj nagyon jó:-))

 

 

Erika

Előzmény: Ági110 (1902)
Ági110 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1902

Virágládákkal lehet hogy megpróbálkozunk, de a difit nem akarom a folyosóra rakni, elég szűk így is.

Igen, a miénk az a dzsungel! (Arra is nagyon büszkék vagyunk: nem a szépségére, hanem arra, hogy magról neveltük őket és nem palántát vettünk.)

Előzmény: V/125 (1901)
V/125 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1901

Szia Ági!

 

Ha jól számolom a Ti teraszotok az udvar felől tele van virággal.

Ne szomorodj el és ne add fel!

Szerintem tedd ki az ajtód elé! És csak az ajtód előtti teret szépítsd, a többit meg üsse meg  a guta.

Onnan már csaknem dobja ki, legalábbis mélyen remélem ilyen bunkó lakótársunk nincs...

 

Azt láttam, amikor a Kerttervezővel ott voltunk anno, kb. 2 hete (lehet, hogy több), bizony sokan nem törik magukat azért, hogy szebb környezetbe éljenek. Virágládába az aula felé is lehet tenni virágot... szinte alig volt valami... Ez egyébként nemcsak a III., de a II. ütemre is vonatkozik.

Persze Tisztelet a kivételnek akinek (tavaly és) idén (is) volt) van és lesz. És nem is várja el az ember mindenkitől hiszen kinek itt, kinek ott szűkösebb az anyagi lehetősége.

 

De annyival Tisztelje már meg Mindenki a másikat, hogy ha már nem ő költött rá és nem ő nézte a virág növekedését - még ha nem is tetszik - , nem dobja ki!!!

Ez lenne az emberi alap...

 

 

Erika

 

 

 

 

Előzmény: Ági110 (1898)
Ági110 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1900
Igen, tudom, hogy mérgező, de szerencsére eddig nem volt semmi probléma vele. (Az egyik legelső dolog amit a kölykök megtanultak, hogy a virágokat nem bántjuk.)
Előzmény: KöjálBébi (1899)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1899

Igen, hát ezt a részét én se értem:(

 

Azt ugye tudod, hogy a diffenbachia mérgezőt csöpög? Tehát kiskölkökkel vigyázni kell, arról nem beszélve, hogy nekünk meg bírta marni a bútort a csöpögése. Úgyhogy csak óvatosan:)

Előzmény: Ági110 (1898)
Ági110 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1898

Sziasztok!

 

Igen, az a diffenbachia volt. Én is majdnem sírva fakadtam, amikor megtaláltam a kapu előtt. Mikor ideköltöztünk, akkor ültettük, azóta nőtt meg ekkorára és a gyerekszobában volt. Hát nem tett jót neki a hurcolászás. Én is éreztem, hogy nagy a huzat a lift előtt, de eddig az összes diffenbachiánk megszokta a környezetét, akárhova raktuk. (Ez tapasztalat, egész kis gyűjteményünk van belőlük.)

Tul.képpen az háborított fel, hogy azzal a szöveggel hozta vissza (a lift mellett lakó) hölgy, hogy többeknek nem tetszik. Rendben, nem tetszik, de akkor miért nem próbálkoznak olyan díszítéssel, ami tetszik nekik? Nagyon könnyű fikázni a másikat, de tenni is valamit, azt már nem.

Arról nem beszélve, hogy elég fura viselkedés: ha valami nem tetszik a házban, kérdezés nélkül kirakjuk a kapu elé?

Ági

II/50 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 1897
Szia!

Ahogyan azt Erika is írta, tudjuk mi is mi az a szélvihar. Nem egyszer összekuszálta már a szél az erkélyünket. A folyosóról nem is beszélve! A folyosó egy szélcsatorna!!!
Az erkélyre nem is nagyon merünk semmit kirakni, mert rögtön lefújja a szél.

Borította már nekünk is fel a szél az erkélyen a fenyő székeinket, pedig azok elég nehezek.

Era
Előzmény: KöjálBébi (1895)
V/125 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1896

Köjálbébi!

 

Hidd el sajna tudom mi a huzat.

Miénk a V-en az udvarnál, a játszótér  felőli szél. Elől-hátúl fúj a szél.

Nyáron vártam a korlátjavítást és a tuják összevoltak húzva középre. Máshol napoztak. Nálunk viszont  a semmi is felborította a 12 db 40 literes bödönben lévő egymás melletti tujákat.

Persze a kilátás fantasztikus. :-)) Teljesen Szentendréig.  :-))De ez engem nem izgat... 

Széket és asztalt olyat kellett választani, amit nem fúj el a szél. Nem élmény emelgetni, de ez van... Jobb,mintha innen lefújja és valakit agyonüt és fizethetek.

Egyébként a nád (duplán) sokat segített. Nagyon sokat felfog...

 

 

Most számoltam, hogy hol és merre lakhat Ági... Csak az ajtaja elé tegye. Akkor talán megkérdezik ővé-e.

 

Erika

Előzmény: KöjálBébi (1895)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1895

Erika drága, itt lakom a lift mellett, ha valaki, én tudom, mennyire huzatos itt... ez nem ugyanaz, mint a teraszon járó szél. A ti szárnyatokban nincs ilyen szélcsatorna-találkozó. Ez nem ugyanaz, mint az erkélyen járó szél: itt az ovális meg a rá keresztbe álló folyosó meggyorsítja a légmozgást, ha a házban máshol áprilisi szellő lengedez, itt már "deltázni" kell, ha előre akarsz jutni. Lehet, hogy túlzónak tűnik, amit mondok, de nem az:)

 

A mi erkélyünk is déli, ott már burjánzanak a zöldjószágok, és még ott is néha lehervadnak a cugtól. Rá kellett jönnöm, hogy ez a leghuzatosabb sarka a háznak, ahol az uralkodó szélirány (azaz a nálatok bóklászó ÉNy-i szél) találkozik a Dunáról behúzó széllel, hát néha nézni öröm, ahogy lökdösik a kinti garnitúra székeit:) Magam sem hittem, hogy tud ilyen cug lenni, de nagy szélben állandóan a kinti székeket terelgetem vissza az erkély széléről:)

 

Szóval aszondom - a jó szándék mélységes értékelése mellett - hogy Ági ne kísérletezzen növényzettel: vagy így, vagy úgy, de a növény húzza a rövidebbet szegénke.

Előzmény: V/125 (1894)
V/125 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1894

Ági!

 

Komolyan nem értem, hogy veszik ahhoz mások a bátorságot, hogy kidobják a virágod. Még ha nekik esetleg nem tetszik, akkor is.

Szerintem nyilvánvaló, hogy leginkább a lift mellett lakók (fogják) díszíteni azt a területet és meglátásom szerint az lett volna a minimum, hogy a körülötte lévő lakásokhoz (kb. 4 lakás)  becsönget az aki ki akarja dobni...

 

Talán még egy próbát megér!

Esetleg próbáld meg úgy, hogy felé ragasztasz a rácsra egy papírt, hogy ez nem szemét, hanem díszítés. És akinek gondja van csengessen bátran hozzád.

Esetleg kösd oda valahogy a rácshoz.

Azt pedig aki nagyon reklamál meg lehet kérni, hogy ugyanmár akkor saját pénzén díszítse fel a liftetek előtti részt és mutassa meg ő eddig mit tett a közös díszítésért. De ne csak szája, hanem tette is legyen!

 

Egy biztos sok teraszon egyetlen virág sincs... ez engem elkeserít. De saját teraszáról és otthonáról, annak otthonosságáról  ki-ki maga dönt.

De ha már a másik tesz azért, hogy valami szebb legyen - bármivel is - , akkor azt meg kell becsülni!

 

----------------------------------------------------------------

KöjálBébi!

 

A huzat nálunk is gond. Nálunk mindkét teraszt éri az ÉNy-i szél. Míg más sokszor napozott, mi a teraszra is alig tudtunk kimenni. Ezen a nádazás sokat segített.

A rács, mégha hihetetlen is de szerintem sokat felvesz a húzatból.

Oda is igénytelenebb virágok kellenek.

Egyébként ki kell tapasztalni mi marad meg és abból kell többet beszerezni.

Egy biztos déli fény érni fogja a virágokat, ami jó.

 

 

Erika

 

 

Előzmény: Ági110 (1892)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1893

Akkor a tiétek volt az a diffenbachia, amit az utcán láttunk? Szegénkém eléggé viseltes volt... nem is értettem, mit keres az utcán.

 

Elméletben jó gondolatnak tartanám én is a lépcsőház felnövényezését, de aztán a gyakorlatban a magam részéről elvetettem: nincs az a növény, ami itt a liftnél kibírja a huzatot:(

Előzmény: Ági110 (1892)
Ági110 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 1892

Sziasztok!

 

Múlt hét csütörtökön kiraktunk egy cserepes virágot a lift elé, gondoltuk, ha egy hétig nem lopják el, kiviszünk többet. Kétszer hoztuk vissza a földszintről, egyszer az utcára volt kib..va.

Ma egy kedves szomszéd visszahozta, mondván, ez többeknek nem tetszik, szerintük ez nem dekoráció.

Azt még nem láttam, hogy ezek a lakók összeszedték volna a csikkeket az udvaron, vagy az oválisben, pedig az még sokkal rondább.

Én befejeztem ez irányú törekvéseimet, nem próbálom meg szebbé tenni a folyosókat, úgy látszik, nincs rá igény.

Azért örülök, hogy ilyen szomszédaim vannak.

Ági

V/125 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1891

II/50!

 

Még valami! Nem szeretném, ha ezt a szórólapot is nekem tulajdonítanák, mert nem az enyém!

És találkoztam olyan kedves tulajjal, aki nekem tulajdonította. Fura szitu volt....

 

Erika

Előzmény: II/50 (1887)
V/125 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1890

Köjálbébi!

 

Ez válasz volt Totoo-nak az alábbi mondatára!

"na ki aktívkodott már megint a postaládákba szórt lapokkal?"

 

Elmondtam a névtelenség és névvel való aláírással kapcsolatos véleményem is. az előbb . Mindkettő mellett szól pro és kontra.

Nem vitát akartam generálni arról, hogy ki vállalja és ki nem saját magát.

Ki- ki mérlegeljen és döntse el, hogy ő mit lát jobbnak. De ha ő nem vállalja magát ne várja el mástól sem!

 

Élet és net közötti különbségeről az alábbi a véleméyem, ismételten nem vitaindító szándékkal:

Persze, a neten követhetőbb vagy.  És miután a házról van szó, ki-ki bevállalhatja hol lakik. Ezért célszerű egy fórumhoz egy nevet használni  és egy   másikhoz egy másikat. Mert ahogy a nevedre rálépsz, vagy bárki máséra látod hányszor szólt hozzá. És ott az összes olyan fórum megjelenik, ahol valaha hozzászólt ugyanazon a néven. És a hozzászólások is lehívhatóak.

Egyébként aki akar az az életben is meg talál net nélkül is...

Mondjam azt, hogy innen és onnan is adnak rólad ki infokat. Szerintem tudod...

És jól meglepődsz, amikor titkos telefonszámoddal álítólag szex hírdetés jelent meg Csongrád megyében, vagy  éjjel valaki a neveden szólít miközben tudod, soha előtte nem hallottad a hangját.  Sőt azon kevesek egyike sem adta ki a telszámod, akik éppen tudták... Tehát én bátran vállalom magam itt is és ott is...

De kinek-kinek joga van más véleményt formálni belátása szerint.

 

Erika

 

Előzmény: KöjálBébi (1888)
V/125 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1889

Persze,  Részedről és részemről.

De ezt nem mindenki gondolja így. Ezért írtam, amit írtam.

 

Igazából az jó, hogy legalább foglalkozott az egésszel. És ezt pozitivan kell felfogni. Szerintem. Tööbre tartom, mint a 92. redőnyös címkét.

 

Erika

Előzmény: II/50 (1887)
KöjálBébi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1888

"Egyébként nem értem mit vagy így felháborodva, hiszen itt Te sem vállalod önmagad  - ahogy sokan mások sem - és  egy fantom név mögé bújsz."

 

Már ne is haragudj, Erika, ebben nincs igazad. Totoo teljesen egyértelműen beazonosítható, és ez a tisztességes nickek lényege. Én is azonosítható vagyok, pl. II/50 egyértelműen úgy jött oda hozzám, hogy ugye én vagyok én. Ez a neten kimeríti a tisztességes eljárás fogalmát.

 

A neten az ember kénytelen kicsit máshogy eljárni, mint IRL - azaz a való életben -, mert itt felmerülnek olyan tényezők, amik IRL nem. Nincs az a pénz, amiért én a mostaninál több adatot megadnék magamról - aki keres, úgyis megtalál, aki rákérdez, annak válaszolok.

 

Úgyhogy ez a kritikád nem jogos.

Előzmény: V/125 (1886)
II/50 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 1887
Tegyük fel hogy ráírja a papírra hogy 10. emelet 456-os ajtó. Na akkor mi van?
Semmi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!