Keresés

Részletes keresés

borzsarkany Creative Commons License 2006.09.08 0 0 745

Jól elvannak. A fiúborzzal kifejezetten szeretik egymást.

Elég vicces látvány, amikor 1 borz 1 rókával játszik, bolházzák egymást, egymáson alszanak-)

Előzmény: amarok0 (744)
amarok0 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 744
Ajajajj...és mit szólnak ehhez a borzok?
Előzmény: borzsarkany (743)
borzsarkany Creative Commons License 2006.09.06 0 0 743

Nem, 1 röpdében, mely 3X5m alapterületű, és 3 m magas.

Ezt megosztja 1 mosomedvével, és 2 borzzal.

Előzmény: Jaspis (740)
amarok0 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 742

Még nem a teljes film és így is megnyerte a kategória professzionális díját???

De azért  éljen, éljen!!!

Píttel kezdődik és végződik minden - s még csodálkozol a sztárallűrjein?

Előzmény: Tima2 (741)
Tima2 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 741

"A növények és állatok élete kategória professzionális díját Tóth Zsolt Marcell, Molnár Attila Dávid: Budapesti vadon című filmje nyerte, amely egyike az első magyar természetfilmeknek, amely nagy képfelbontású, ún. HD technikával készült. "

 

Tegnap láttam a nyertes filmet (ez még nem a teljes film, csak egy vágott változat). Pít galambos jelenetével kezdődik és Píttel ér véget, de természetesen Pít csak egy szereplő a sok közül. A többiek poratka, zugpók, muslinca, süni, könyvskorpió, valami légyevő pókszázlábú, egér, vércse stb.

 

 


Jaspis Creative Commons License 2006.09.05 0 0 740
Ketrecben lakik?
Előzmény: borzsarkany (739)
borzsarkany Creative Commons License 2006.08.28 0 0 739
Ő most 9 éves, és 5 éves kora óta van velem. Előtte is emberek között volt, tehát nem fél, a kaját elveszi kézből, odajön hozzád, de megsimogatni, vagy ölbe venni nem lehet.
Előzmény: Tima2 (736)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 738

amarok,

Pítgazdi szerint van a kölykök hívóhangja, a párzáskor is van egy hívóhangjuk, ezt a kaffogást mondta ő is, ami ha jól emlékszem a morgást követi és nemszeretem dolgot jelent. Aztán az öröm

Még be is mutatott egy-két ilyen hangot, de azt szerencsére nem tudom itt bemutatni:)

Ennyire emlékszem, mert csak futólag kérdeztem rá.

Előzmény: amarok0 (737)
amarok0 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 737
De még mennyire hogy szeretném!!!
Előzmény: Tima2 (734)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 736
És ő viselkedésre milyen Veled illetve idegenekkel? Mióta van Veled, mennyi idős kora óta?
Előzmény: borzsarkany (735)
borzsarkany Creative Commons License 2006.08.24 0 0 735

Szeva!

 

Nekem ugyan 1 Réka névű ezüstróka szukám van, de a hangjuk nagyjából ua.

ugatás

nyiyniyni- amikor örül

kicsit másfajta sírás, amikor izgatott

másmilyen hangja nemigen van

Előzmény: amarok0 (733)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 734

Igazából Borókát nem sokszor láttam, nincs vele úgy kapcsolatom, mint a nyestekkel, én eddig morogni hallottam, illetve lihegni a kutyákra, de ha szeretnéd, megkérdezem

 

 

Előzmény: amarok0 (733)
amarok0 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 733

Tegnap pattant az isteni szikra, hogy megkérdezem: BoRóka milyen hangokat ad és ad-e ?

Emlékszem, mekkooora megvilágosodás volt nekem a rádióban bejelentve rókát hallani - ezeket a hangokat én nem ritkán hallottam erdőn-mezőn járva, s bár akkoriban (is) ismertem a környék néhány rókáját látásból, fel nem tételeztem volna,

hogy ez a hang tőlük származik...

 

Tima2 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 732

Ez egy régi kép Rikiről, csak az egeres téma miatt tettem be.

 

 

Előzmény: amarok0 (731)
amarok0 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 731

  

 

   :)))

 

         

   ???

Előzmény: Tima2 (729)
amarok0 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 730

Én biztosan élve adnám neki, ha már a tőle elvett világból mást nem tudok visszaadni.

 

Mondtam már, hogy Riki milyen szépség a dinnyeevős és homokozós képein?

Előzmény: Tima2 (729)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 729
Előzmény: Tima2 (728)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 728
Nekem és Rikinek sokkal jobb így. Mert így kap egeret.
Előzmény: Törölt nick (727)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.14 0 0 727
"És azért, mert így alakult, én nem fogok élő egereket földhöz csapkodni."

Hanem inkább mással csapatod oda. Az mennyivel jobb? Egyébként nem kell leölni, odaadhatod élve is a nyestnek. Bírna vele, nem?

Persze tényleg semmi közöm hozzá, hogy mivel és hogyan eteted.
Előzmény: Tima2 (725)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 726

Szia Amarok,

 

Bezzeg a dinnyeevő Rikis kép nem keltette fel az érdeklődésedet.

Lassan tényleg nyitok Neked egy Borókás topikot, ezt pedig bezárom:))

 

 

Hétvégén voltam Pítgazdiéknál. Előbb behozták Pannát, a kisnyestet. Na, ő aztán nem fél senkitől. Nem jött zavarba, egyből mászott fel a farmeremen, harapott, ugrált, produkálta magát.

Aztán behozták Borókát is, aki jött is volna szívesen, de amikor meglátott, majdnem kilógott az ajtón.

Miután ezt megakadályozták, rohant az asztal alá, asztalra, Pítgazdi ölébe, mindenhová, csak hogy ne legyen a közelemben. Aztán szép lassan elértem, hogy a szőlőt elvegye a kezemből. Kezdett kíváncsiskodni, megnyalogatta a kezemet, finoman még meg is harapdálta. Idő kell neki, hogy feloldódjon. Közben Panna játékra hívta Borókát, lógott a farkán, de Boróka nem akart játszani, csak figyelte a gyanús idegent, engem.

Szép nagy rókalány lett belőle.

Előzmény: amarok0 (724)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 725

Azért lehetnél kicsit engedékenyebb is:)

 

Riki "véletlenül" került hozzám, nem azért, mert én kimondottan nyestet szerettem volna tartani.  És azért, mert így alakult, én nem fogok élő egereket földhöz csapkodni.

 

A kutya, macska is ragadozó, mégsem adnak nekik az emberek élő állatot, vagy sajátkezűleg leöltet. Pedig a macskában azért rendesen ott vannak a ragadozó ösztönök. Én, ha kapok pl. leölt egeret, a macskának is szoktam adni belőle és szinte nagyobb élvezettel fogyasztja, mint Riki.

 

 

Előzmény: Törölt nick (723)
amarok0 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 724
Jajj, de gyönyörű, és már kész róka a BoRókalány!

Hogy alakul a viselkedése???
Előzmény: Tima2 (721)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.12 0 0 723
Meg lehet, csak minek. Aki ragadozót tart, annak tudnia kell, hogy a dolog ezzel jár.
Előzmény: Tima2 (720)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.12 0 0 722
Mi a fene...
Előzmény: dumba (718)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 721

Boróka

Tima2 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 720

Azért a kell az túlzás. Persze nyilván jobb neki, ha megteheti az ember.

 

Riki is csak ritkán kap egeret, galambot. Sőt ő macskakaján kezdte, nálam kapott először nyers húst, most is többnyire csirkehúst, gyümölcsöt eszik.

És ha kap is, én aztán pláne nem ölöm meg neki az egeret, galambot. Meg lehet azt máshogy is oldani, ha nem képes rá az ember.

Előzmény: Törölt nick (717)
Tima2 Creative Commons License 2006.08.06 0 0 719

A szabadontartást én lakásban nem ajánlanám, nyestről már hallottam, amelyiket kiengedtek rohangálni, aztán visszament a ketrecébe, sőt általában ha kiszöknek a ketrecből, akkor sem mennek el.

 

De a madarad, szomszédok stb. miatt azért félnék kicsit.

 

 

 

Előzmény: dumba (716)
dumba Creative Commons License 2006.08.04 0 0 718
Már nincs bajom az egéröléssel.
Előzmény: Törölt nick (717)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 717
Hello! Bocs, de ha egy egeret sem vagy képes megölni, akkor miért akarsz nyestet? Annak ugyanúgy kell egeret adni.
Előzmény: dumba (716)
dumba Creative Commons License 2006.08.04 0 0 716
Köszi! Ha nem lehet szabadon tartani, akkor azt hiszem, mégsem lesz nyestünk, pedig sokkal szebb, mint egy görény. :( Nem vagyok a "ketrecállatok" híve. A dolmányost ki is lehetne engedni a szabadba, ha nem lenne beteg. Angolkóros.:(
Előzmény: Tima2 (715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!