Keresés

Részletes keresés

Gesztenye87 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 1029

olah.eszter@indamail.hu köszönöm..

Előzmény: Andrea12345 (1022)
SanyiKJ Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1028

A parkolóban kapták szét a BMW-t

Az autótolvajok között akad azért egy-két egészen pofátlan. Hiába van járőrszolgálat a Budapest XIII. kerületi Marina Parton.Volt lélekjelenlétük: nyilvános parkolóban, a szabad ég alatt szedték le a 3-as kombi BMW elejét és szabadították meg lámpáitól, valamint[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Gondolom nincs kamerás kép róla egy darab se. Ez a kamerarendszer egy nagy parasztvakítás szerintem.

Insto Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1027

Marina Part IV. ütemében, P -1 szinten garázshely kiadó! (esetleg eladó)

ár: 10.000 FT + közös költség / hó.

érd.: 20/775-2884

vagy

yukonsql@freemail.hu

 

zsu11111 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1026

Tisztelt Lakosok,

 

 

Szeretnék érdeklődni azoktól akik kutyát tartanak, hogy szerintük normális dolog e kizárni a kutyát a teraszra. Egyrészt nem hiszem, hogy a kutya élvezné (esőben, hidegben ) ezt a helyzetet, másrészt bunkóság a többi lakóval szemben, arra kényszerítve őket, hogy egész nap a kutyája ugatását hallgasság. Elnézést, de ez egy lakópark és nem a farm ahol élünk...... Kisgyermekes anyukaként rendszeres, hogy nem tudom a gyermekem elaltani napközben, mert a mellettünk lévő F épületben ( én az E-ben lakom) a harmadik emeleten a 2es lakásba ki van zárva egy fehér kutya aki szintén nem díjazza ezt a helyzetet és ennek hangot is ad elég erőteljes és természetesen folyamatos ugatással. Többen jelezték már az F épület portaszolgálatán, hogy ez elviselhetetlen, de mindig csak a választ kapjuk, hogy új lakók, akik még nem ismerik annyira az itteni szokásokat. Tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek joga van annyi állatot tartani amennyit csak akar, de kérem Önöket, hogy azért tartsák szem előtt más nyulgalmát is.

Colibri Coffe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1025

Csatolom a határozatokat

Colibri Coffe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1024

Csatolom a határozatokat

 

Colibri Coffe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1023

Kedves Tulajdonostársak!

 

Mint a Colibri Kávézó tulajdonosa, szeretném tájékoztatni Önöket az alábbiakról:

 

Mint az sokan tudják, a kávézó, a tavalyi év december hónapjában nyitott meg. Kávézóként, lottózóként üzemelünk, cukrászati termékeket forgalmazunk, ellentétben egy „kedves” lakótársunk állításaival szemben, mely szerint itt „kocsma, játékterem fog üzemelni”. A kávézóban lehetőséget nyitottunk arra is, hogy, rendszeresen képzőművészeti kiállításokat rendezzünk, kortárs magyar, amatőr festő- és képzőművészek munkáiból. Ezeken a tárlat-megnyitókon a részvétel a vendégek részére mindig ingyenes, és a későbbiekben is az lesz.

 

A tavalyi közgyűlés során, többen- figyelmen kívül hagyva a Társasház alapító okiratát, mely szerint a kereskedelmi egységekbe szolgáltatásokat kell kialakítani (Pl. Kávézó) – végig sem gondolva hoztak döntést. Ezzel mindannyiunk pénzét pazarolva egy jogi eljárásra.

 

Azt gondolom, hogy az idő minket igazolt, még akkor is, ha ezt a tényt, mely szerint kávézó vagyunk, többen, még mindig nem akarják tudomásul venni. Úgy alkotnak véleményt rólunk, hogy egyszer sem látták belülről kávézót. Nem hibáztatom őket, hiszen demokráciában élünk. Azonban itt szeretném azt a tényt megosztani Önökkel, - amelyet már a Közös képviselőnek Dr. Mező Andrásnak, 2012. júniusában meg kellett volna tennie – hogy a 2011. év november hónapjában megtartott közgyűlés kávézóra vonatkozó határozatait a Pesti Központi Kerületi Bíróság 10.P.50.458/2012/4.sz. alatt érvénytelennek nyilvánította. Az ítélet, 2012. június 8-án jogerőre emelkedett. Egyben kötelezte a Marina Part I. Társasház közösségét, hogy a felperes részére fizesse meg a 43.225.- Ft perköltséget. A társasház fizetési kötelezettségének a mai napig nem tett eleget, azonban írt egy levelet a felperes részére, hogy a perköltséget a közös költségből levonhatja.

 

Az elmúlt egy évben többen magukat fel nem vállalva, névtelenül mindenféle aljas indokkal többször megpróbálták a kávézót tönkretenni és bezáratni. Ezekből az eljárásokból, állításokból, egyetlen egy sem, hangsúlyozom, egyetlen egy sem állta meg a helyét. A kávézót és egyben a céget egyszer sem szankcionálták, a hatóságok. Mi működésünk során minden törvényi előírást betartva üzemelünk.

 

A kávézó teraszával kapcsolatos birtokvédelmi eljárást kezdeményező Marina Part alapítvány a tegnapi napon szintén eljárást veszített a kávézóval szemben. Ennek költségvonzatát szintén az alapítvány, illetve a társasház költségvetéséből kell finanszírozni. Ez ismételten bennünket lakókat, bérlőket érint, hiszen ezt a mi közös költségünkből kell megtéríteni. E határozatot, szintén mellékelem bejegyzésemhez.

 

Fentiek fényében kérem Önöket, hogy bárkinek, bármilyen problémája, javaslata van a kávéházzal kapcsolatosan, nyitvatartási időben keressen meg, és ne az ismeretlenség homályába burkolózva próbáljon vélt, vagy valós problémájára megoldást találni. A fenti dokumentumokkal kapcsolatosan minden irat megtalálható a Társasház közös képviseletén, ha ott nem találják, a kávézóban szívesen megmutatom bárki részére azokat.

 

Továbbra is mindenkit sok szeretettel várunk a kávézóban.

 

Tisztelettel: Vig Andrea ügyvezető Colibri Kávézó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea12345 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 1022

Szia, kiadó a lakásom. Ha megadod az email címed, tudok küldeni fényképeket.

Előzmény: Gesztenye87 (1019)
dunaaa Creative Commons License 2012.11.11 0 0 1021

Olyan csöndes volt az utcánk,mig az autómosó nem nyílt meg.

rengeteg autó fordúl meg,már az utcán folyik az autószerelés főképpen hétvégén és késő estig tart.

mostmár ott tartanak,h bent szerelnek ,így éjjel negyed egyik is eltartott.

csönd van és a falak mindent vezetnek,pláne mikor járatják a motort.

pihenni és a gyerekek nyugodt alvását kérnénk!!

Nem tudom h lehet lakni az O épületben,hisz ők jobban hallják.

zsldv Creative Commons License 2012.11.10 0 0 1020

MARINA PART III. ÜTEMBEN, P -1 SZINTEN GARÁZSHELY KIADÓ!

ÁR: 15.000 FT + KÖZÖS KÖLTSÉG / HÓ.

ÉRD.: 30/870-1454 VAGY 30/327-3083

Gesztenye87 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 1019

Sziasztok,

 

Ha valaki tud esetleg kiadó lakást, kb.max 150.000 ft-ig,megköszönném ha szólnátok. köszönöm

gzba Creative Commons License 2012.11.08 0 0 1018

A Marina Part II- es ütemében TEREMGARÁZS KIADÓ!!!! 15.000 HUF/ hó. 1 hónap kaucióval. Tl: 06/30-390-5049

dunaaa Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1017

Mikor lesznek közgyülési anyagok??????????????

Talán a jövő közgyűlésen?

Előzmény: Marina Part Alapítvány (1015)
1Lakótárs Creative Commons License 2012.10.07 0 0 1016

Tisztelt Mező András!

Hát az információja nem pontos.

Valóban meg kéne tartani az elszámoló közgyülést május 31.-ig

Ezt a Társasházak 95%-a meg is teszi.

Több helyen is szerepel ez a dátum, Pl: a Társasházi Törvényben.

Hát nagy baj lehet hogy maguk ezt nem tartják be.

Esetleg nem tudnak elszámolni??

Ha minden rendben van, akkor már áprilisban lehetett volna közgyülés!!!

Számoljanak el, és akkor világos, hogy nem nekem van igazam, de addig...

Előzmény: Marina Part Alapítvány (1015)
Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.10.05 0 0 1015

Kedves david2112,

 

ugy latom, sajnos nem nagyon van képben. De ha saját nevével jelentkezik nálam, szívesen elmondom, mi és hogyan történt és történik a Gozsdu Udvarban és a Marina Parton is. Csak ehhez vállalnia kellene a nevét.

 

Szó sincs arról, hogy az üzemeltető és a könyvelő nem tud elszámolni tízmilliókkal évekre visszamenőleg. Arról van szó, hogy a pénztárból a közös képviselet tudta nélkül fizettek ki számlákat 2011-ben és 2012-ben, azaz ebben az évben derült ki ez a simli.

A közgyűlést meg kell tartani május 31-ig, ha nincs megtartva, akkor annak nincsen jogkövetkezménye, de természetesen bátran lehet feljelentést tenni, csak óvatosan, mert a törvény a hamis vádat bünteti. Különösen, hogy semmiféle visszaélés sem vélelmezhető abból, ha a közgyűlés nincs megtartva május 31-ig, csak az, hogy a közgyűlés nem lett megtartva május 31-ig.

 

A bankban bátran meg lehet nézni, mennyi pénze van egy-egy társasháznak (mert ugye nem egy Marina Part társasház van, úgy látszik, ezt david2112 nem tudja), de egyrészt számlákat kell fizetni, ezért egészen más összeg látszik hónap 21-én, mint mondjuk a hónap első napján, másrészt a társasháznak van vagyona kompenzációs vagyontárgyakban is, amit szintén számításba kell venni, harmadszor pedig a társasházaknak vannak behajtás alatt álló kintlévőségei is, amelyek egyszer befolynak, és végül negyedszer, a társasháznak (persze attól függ, melyiknek) van megtakarítása lakástakarékpénztárakban is (amelyiknek pedig nincs, annak van lekötött pénze is). Ezekkel szemben állnak a kötelezettségek, és az egész együtt adja ki a társasházak vagyoni helyzetét. Tehát ha david2112 bement a bankba, és érdeklődött, és bármin meglepődött, akkor ezt igen elhamarkodottan tette, mert még legalább három másik tétel van, amiről fogalma sincs. 

 

Ha tulajdonos, akkor viszont látni fogja a közgyűlési anyagokban a fentieket részletezve. Ezért, mielőtt jólértesülten sejtetni igyekszik itt olyan dolgokat, amelyek nincsenek, inkább nézzen körül. És írja alá, amit állít, hogy ha szükséges, felelősségre lehessen vonni.

 

Üdvözlettel:

 

Mező András

Előzmény: david2112 (1011)
david2112 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 1014

Kedves AWW amennyiben megszeretnél győződni, hogy mennyi pénz van a Marina Part társasház számláján, csak be kell menned a kezelő bankba ott igazolnod kell, hogy tulajdonos vagy és akkor köteles a bank egy ereseti számlakivonatot adni.Megfogsz lepődni az összegen

Előzmény: AWW (977)
pirellit Creative Commons License 2012.09.23 0 0 1013

DANUBIUS u. 12. alatti teremgarázsban közvetlenül a lift mellett nagy méretű,egyedüli(szomszédok nélküli) beállóhely kiadó.

15.000 Ft/hó

06 30 9487 412

Mesi&Mico Creative Commons License 2012.09.17 0 0 1012

Tisztelt Lakók!

 

Szeptember 22-én, szombaton, 9-21 óráig, szeretettel várunk Mindenkit  I. Nyárzáró Családi napunkra, melyet a sok érdekes és izgalmas program mellett olimpikonjaink beszámolói és meglepetései is színesíteni fognak. Ezen a különlegesnek ígérkező napon kötelező tartozék az emlékkönyv tollal és a fényképezőgép.
Családi belépő: 1000,- Ft (elővételben)
Több info: facebook: ÜvegHajó

david2112 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 1011

Nagyon egyzerű ez az egész.A bebukott üzemeltető és könyvelő, miként lehetett itt is, ha a Gozsduban több éve nem tudott tíz milliókkal elszámolni?Édekes, hogy ahol a Mező a közös képviselő, ott megjelentek ezek az emberek valamilyen titulusban.Megkell nézni a bankban a bankszámlán szereplő pénzt, és akkor kiderűl mennyi pénze van a háznak.De csak azeredetit, és ha lehet a banból akkor lehet miről beszélni.Ez jogtalan, hogy május 31. nem volt megtartva a közgyűlés.Erre nincs kifogás.Itt nagy a gáz.Törvényi előírás, hogy meg kell tartani május 31-ig.Különben feljelentést is lehet tenni, mert vélelmezhető a gazdasági visszaélés.

Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1010
Kedves zsu11111,

ha tudjuk, melyik lakasrol van szo, akkor megkeressuk a tulajdonost. Ha nincs tulajdonos, vagy kulfoldi, vagy lakaskiado ceg intezi az ugyeket (mert a tulaj pl. ir vagy spanyol), akkor pedig megkeressuk az onkormanyzatot. Ha a tulajjal nem jutunk kozos nevezore, akkor az elso verzio is az onkormanyzatnal vegzodik.
De ehhez tudni kell, pontosan melyik lakasrol van szo. Kerem, ezt jelentsek be az uzemeltetesi irodan, mert csak konkret lako konkret bejelentesere tudunk intezkedni.

Udvozlettel:

Mezo Andras
Előzmény: zsu11111 (1009)
zsu11111 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1009

http://masszazs.blog.hu/2012/08/16/ingyenmenet_a_gondolatolvaso_ribancnal

 

Na ez rontja a marina part hírét..... Mikor lép már fel a kedves Marina Part az itt üzemelő "bordélyok" ellen?

Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1008
Ezt a hozzaszolast tulajdnostarskent (is) irtam, mivel a Marina 3-ban tulajdonos vagyok jomagam is.

Udvozlettel:

Mezo Andras
Előzmény: Marina Part Alapítvány (1007)
Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1007
Kedves Peter,

Maximalisan egyetertek, uljunk le, beszeljunk, erre valo lesz a lakoi forum a kozgyulesek elott. De ha szeretned lezarni azt a 6-7 pert, amit a tarsashazad es az alapitvany ellen inditottal, akkor termeszetesen abban is partner vagyok, mert ahogyan Te, en is a megbeszeles/egyeztetes hive vagyok, nem pedig a pereskedese.

Udvozlettel:

Mezo Andras
Előzmény: Peter Cseh (1006)
Peter Cseh Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1006

Kedves Tulajdonostársaim!

 

Én a megbeszélés / egyeztetés híve vagyok, ezért javasolom, hogy akik itt egy páran fórumoztok és némi érdeklődéssel figyelitek a Marina Parton zajló eseményeket (pro és kontra), üljünk le beszélgetni egymással !

 

Küldjetek egy e-mailt a peterffy.v2@gmail.com címre és egyeztessünk időpontot, szerintem többre jutunk, mint előre nem mutató, megoldást nem kínáló, személyeskedő vitákba bonyolódni itt a fórumon.

 

Szép Napot és Ünnepet mindenkinek!

 

Cseh Péter

 

Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1005
Tisztelt redsea2013,

Pontosan azon vagyunk, hogy megoldjuk a problemakat. De ennek nem az a modja, hogy ezen a forumon olyan nevtelen nickekkel vitatkozunk, akikrol pontosan tudjuk, hogy a volt uzemeltetes emberei, es nem tulajdonosok. Ezeknek a nevteleneknek nem valaszolunk.

Pontosan a part es az ottani kerteszet volt az egyik ok, ami miatt valtani kellett. Az uzemeltetes ide hozott egy uj kerteszt, mert a regit nem fizette ki, de ez az uj az egyik autoker tulajdonos kertesze volt, akinek nem mertek szolni, hogy nem elegendo, amit csinal. En pedig szoltam.

A tarsashazak penzugyi helyzeterol pedig a kozgyuleseken fogunk beszelni, nem ez a forum a helye ennek. Ha azt mondom, nagyon jol allunk, celpontot csinalok a Marina Partbol. Ha azt mondom, nagyon rosszul, akkor meg negativ reklamot. Ha azt mondom, semmi kulonos, ugy allunk, ahogy kell, akkor meg milyen informaciot kapott barki is? Ezeket a dolgokat ezert a kozgyulesre tartogatjuk, nem ide.

Udvozlettel:

Mezo Andras
Előzmény: Törölt nick (1004)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1004

Itt nem kérdeztem semmit, viszont laikusként azt látom, hogy aki konkrét dolgokra kérdezett rá az utóbbi hetekben-hónapokban, az általában olyasmi válaszokat kapott, hogy névtelennek nem válaszol az illetékes, illetve tessék személyesen megkérdezni. Persze ez lehet indokolt is pl. kényes biztonsági kérdésekben -de nem ez volt a jellemző kérdéskör. Igy a nem bennfentes olvasó azt láthatja, hogy valami nem kóser: ugyanis ilyen esetekben szoktak titkolózni.

 

A lakók többségének tök mindegy ki az üzemeltető, ha rendben mennek a dolgok. A legszembeötlőbb talán az, hogy nincs gazdája a területnek: pl. hónapok óta parkolnak rendszám nélküli illetve magára hagyott gépkocsik, ami nem kicsit rontja a képet. A parton a szemetet hektikusan, de ritkábban szedik össze mint szükséges lenne. A tulajdonosokat bizonyára érdekli a társasházak -állítólag- halmozódó adóssága is. Nyilván tovább lehet tolni a felelősséget, személyeskedő vitákat generálni, de ezzel a lendülettel egyszerübb lenne megoldani a problémákat.

 

Marina Part Alapítvány Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1003

Tisztelt Golyomoly,

 

koszonom a szavait, orulok, hogy vannak olyan emberek is, akik ertekelik, amit tettunk es tenni akarunk a Marina Parton. Mert nem csak rolam van szo. Amikor engem tamadnak, tamadjak azokat az embereket is, kezdve a gondnoktol, az ugyintezo holgyektol, egeszen a tarsashazak szamvizsgalo bizottsagainak tagjaiig es mindazokig, akik nap mint nap azon dolgoznak, hogy a Marina Part szebb es jobb legyen.

 

Ha On az elso utemen lakik, akkor bizonyara mar tudja, mert a haz belso levelezolistajara megirtam, hogy szeptembertol az Alapitvany teljes mertekben vissza szeretne vonulni, es valoban csak a kozhasznu tevekenyseget folytatni. Olyan kozos kepviselot szeretnenk, aki a Marina Parton lakik. Olyan uzemeltetest, aki az Onok erdekeit nezi. Oda megirtam azt is elore, hogy az uzemeltetest es a konyvelest le kell valtani, es nem erkezett erre semmifele negativ kritika.

 

Az Alapitvany pedig el fogja intezni az Onok regi serelmet es vagyat, ismet lesznek sorompok a bejaratnal, es lesz kozteruleti kamerarendszer is (erre a napokban irtam ala a szerzodest a RealVeddel). Ujra fogunk penzt szerezni a Dunapart fenntartasara az onkormanyzattol, es megoldjuk a parkolasi problemakat is. A parkolasrol es a sorompokrol a szeptemberi kozgyulesen kulon napirendi pontot tervezunk, mert ehhez az Onok dontese kell, amit aztan az onkormanyzatnal akarunk keresztul vinni.

 

Ha pedig barkinek kerdese van, en is azt javaslom, forduljon hozzam szemelyesen, egyeztessen idopontot az uzemeltetesi irodan, meg fogja kapni a valaszokat, ahogyan eddig mindenki megkapta (ezek szerint On is), aki szemelyesen hozzam fordult. A kozosseg elotti kerdesek es valaszok helye pedig a lakoi forum, amit valoban minden kozgyules elott megtartunk, es azutan a kozgyules. Ott lehet mindenrol beszelni, ami Onoket foglalkoztatja, es ott nem lesznek jelen olyan elemek, akiknek egyetlen celja csak a zavarkeltes, es a korabbi rendszer bebetonozasa.

 

Udvozlettel:

 

Mezo Andras

Előzmény: Golyomolyo (1002)
Golyomolyo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1002
Szerintem meg befolyásolja, mert aki itt akar lakást venni, az először megnézi a dolgokat a neten. Mi is ezt tettük annak idején. Aztán beköltöztünk, és nem látjuk azokat a nagy problémákat, amiket itt egyesek sulykolni akarnak. Jó itt lakni, és az ügyek mennek. Csak a Duna part miatt morogtunk, de múlt évben arra is préseltek ki a doktor úrék pénzt az önkormányzatból. Mit akarsz, vöröske, milyen konkrét dologról kellene beszélni? Hogy mikor lesz közhasznú jelentése az alapítványnak? Ez téged olyan k..vára érdekel? Engem meg az érdekel, hogy legyen őrzés, takarítás, legyenek jók a liftek, működjenek a garázskapuk. Hát nem vagyunk egyformák. Ha meg konkrét dologra vagy kíváncsi, gyere el a közgyűlésre, és kérdezd meg. Vagy kérdezd meg a lakói fórumon, nekünk azt ígérték, hogy szeptemberben a közgyűlések előtt azt is tartanak. Ezek arra vannak, hogy kérdezősködjünk. Amúgy ha kell, személyesen lehet a doktor úrral is beszélni, én már kértem tőle időpontot a lilin keresztül. Kérjél te is, és kérdezd meg, ami a bajod. Én választ kaptam arra, ami engem érdekelt.
Előzmény: Törölt nick (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1001

...akit...

Előzmény: Törölt nick (1000)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 1000

A lakások értékét nem a problémák elhallgatása, hanem azok megoldása növelné.

 

Szerintem ez a fórum a potenciális vásárlókat/bérlőket kevéssé befolyásolja. Akiket mégis az azt látja, hogy a társasházért felelős személyek egymást osztják míg ha valaki konkrét dologra kérdez rá, az válasz helyett ködösítést kap.

Előzmény: Golyomolyo (999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!