Keresés

Részletes keresés

senior 43 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 25692

Jesszusom!  tényleg?  hogy mik vannak...

Előzmény: sussoger (25690)
cochenille Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25691

Próbálhat itt az ember titokzatoskodni, ha egyesek úgyis jobban tudnak mindent mindenkinél...

Előzmény: sussoger (25690)
sussoger Creative Commons License 2016.09.09 0 0 25690

Azért akit olyan nagyon meg akar tenni alpolgármesternek a polgármester, arról nem mondhatni, hogy nem közszereplő.  (És azt ne mond, hogy miért sikerült?)

Előzmény: cochenille (25689)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25689

"Olvassál a sorok között is, és az te szemed felnyíland" (Monty Pthyon & The Holy Grail 82. levele a solymárbelieknek)

 

:-)  no offense

Előzmény: senior 43 (25687)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25688

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelek. Szerinted ki kéne ide írnom (teljes névvel), hogy a peches lovas N-né T. Erika műkörmös kisvállalkozó volt, és ha ezt nem teszem meg, akkor plebejus lelkű jobbágy csicska vagyok?

Előzmény: senior 43 (25687)
senior 43 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25687

Plebejus lelkű kis jobbágyok... ti áhítozok egy jobb világról?....

Előzmény: cochenille (25685)
cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25686

Úgy látom, az internetet mára egyértelműen egy solymári önkormányzati képviselő nyerte meg.

cochenille Creative Commons License 2016.09.08 0 0 25685

Olyasvalaki ő nekünk itt helyben, mint T. István vállalkozó, T. Alíz apukája, aki annyira nem közszereplő, annyira magánember, hogy egyetlen betűt sem lenne jó leírni a nevéből.

Előzmény: tiglathpileser12 (25684)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 25684

Lehet tudni, hogy ki volt? :O

Előzmény: cochenille (25683)
cochenille Creative Commons License 2016.09.06 0 0 25683

Szomorú dolgok ezek.

 

Főleg ha egy ennyire csupaszív embert, egy ízig-vérig a faluért élő személyiséget ér a rontás.

Előzmény: s3pooler (25682)
s3pooler Creative Commons License 2016.09.06 0 0 25682

ájáj...

 

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=lakossag_esemeny_olvas&event_id=27592

 

2016 szeptember 04. 13:47

A mentőautóhoz kell a súlyos sérültet az egységeknek leszállítani. 
Lovaglás közben súlyosan megsérült ember mentésében segítenek a fővárosi hivatásos és a solymári önkéntes tűzoltók a mentőknek Solymáron, a Major utca utáni területen, a vár közelében. A járművel nehezen megközelíthető területről a mentőautóhoz hozzák le az egységek a súlyos sérültet.

illés misi Creative Commons License 2016.08.29 0 1 25681

szerbusztok, a kerek/kakukkhegyi problémával kapcsolatban még mindig nem kapunk hivatalos tájékoztatást. hivatalos tájékoztatás: polgármester, alpolgármester, jegyző, stb. (elnézést a stb-től, de még tőlük se...

 

tehát, én, mint kakukkhegy utcai lakos, kérjek-e az erdei útra behajtási engedélyt a pilisi parkerdőtől?

 

de ez semmi, fontosabb is lehet/ne az osan elkerülő: erről sem lehet tudni túl sokat, már mint hivatalosan! persze, nem várom el, hogy az önkori külön szórólapon, az ingyenes újságjában, a falut járó autó hangosbemondóból tájékoztasson minket a jelenlegi munkálatokról. vagy mégis?!

 

tehát, megint "csak" buta szavazók/választók vagyunk........

 

illesmisi

cochenille Creative Commons License 2016.08.25 0 1 25680

Szervusz!

 

Remélem, a beírásod óta már sikerült kicsit lecsillapodnod, szerintem alaposan túlragáltad, amit írtam. Nyilván jobban ismered a kerekhegyi falurész történetét, nekem inkább csak vázlatos ismereteim vannak. De az, hogy azt írtam, hogy "pénzes pesti lakosokat kezdtek idecsábítani", egyáltalán nem azonos azzal az általánosítással, hogy minden telektulajdonos dúsgazdag pestiként lett azzá; ilyet én nem írtam és nem is gondoltam.

 

Azzal pedig szerintem semmiképp nem tévedek nagyot, ha továbbra is azt gondolom, hogy az út kilobbizásában a tanácsi időszakban főként, sőt leginkább az ott telekkel rendelkező "jó elvtársak" szava számított (nyilván nem véletlenül született meg a Lázár út elnevezés) - de ezzel ugyancsak a legkevésbé sem állítottam azt, hogy minden kerekhegyi lakos a pártelitből került volna ki.

 

Ha mégis, még így is sértve érzed magad, akkor ezúton elnézést kérek, bízva benne, hogy viszonzásként te is visszavonod a vélhetőleg hirtelen elragadtatásból elkövetett, szükségtelen sértegetéseidet.

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25676)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.22 0 0 25679

Egyenlőre nincs eredmény, majd az önkormányzat "intézkedik".

 

Másik eredmény, Zöld Gyula úr nyilatkozta, hogy busz nem jöhet, a többi igen. Hát persze

Előzmény: s3pooler (25677)
illés misi Creative Commons License 2016.08.22 0 1 25678

üdvözlök Mindenkit! évekig hezitáltam, van-e értelme erre a ritkán "mozgó" fórumra regisztrálni. mivel sok olyan -_ha csak hetente-kéthetente sőt, havonta történő  hozzászólás van,  ami a falu, ill. Kerek-heggyel kapcsolatos, döntöttem a bejelentkezés mellett.

 

igen, minket a Kerek- és Kakukk-hegyen élőket most elsősorban az erdei út lezárása érint. hogy ez milyen formában fog megvalósulni, még nem tudhatjuk, mindenesetre a legnagyobb veszélynek a busz közlekedés van kitéve.

 

egyébként érthetetlennek tartom, hogy a solymár online a mai napig nem említette meg ezt, a falu lakosságának kb egy tizedét érintő problémát!

 

még egyszer üdv minden fórumozónak!

s3pooler Creative Commons License 2016.08.22 0 0 25677

Na jó, de akkor most van út, vagy nincs?

 

Mi volt a helyszíni megbeszélés eredménye?

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25676)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.08.21 0 0 25676

Drága cochenille !

 

Szerencse, hogy csak virtuálisan értekezünk, mert ezért a beírásodért egy személyes "konzultáción" vér folyna.

Mond honnan veszed a "pénzes pesti lakosok" kitételt, meg a "jó elvtársakat". - nem félsz, hogy esetleg élnek még szemtanúk és leszármazottaik akik ismerik a történteket és ezért esetleg apjuk helyett beverik a  mocskos hazug szádat?

Honnan eme dicső tudásod, na mert azzal szemben nekem birtokomban van a Karátsonyi gróffal történt adásvételi szerződés, nem mellesleg az a dokumentum is miért is nem volt "jó elvtárs" apám és családja, pl. 56 tavaszán(!) kicsit le is sittelték unokatestvéreivel egyetemben államellenes szervezkedésért.

 

A hétvégi házas , "telkes" korszakért talán ha a korszakot és előállítóit szapulnád, nem a jelenlegi itt lakókat...

 

...és örülök, hogy vastagon hiányos tudásod ellenére beírásoddal egyben igazolod alapproblémánk, az erdei út alapvetőségét.

Előzmény: cochenille (25661)
senior 43 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 25675

Nem is a melósok dolga az ilyesmi, hanem a felelős műszaki vezetőjüké (ha egyáltalán volt nekik).

Előzmény: cochenille (25674)
cochenille Creative Commons License 2016.08.14 0 0 25674

Ez plusz kb. 15 mozdulatot jelentett volna, lehet, hogy huszat is. Nem gondolod komolyan, hogy bárki megtenne az ott dolgozók közül ennyi plusz erőfeszítést a pénteki fájront után?!

#jóvanazúgy

Előzmény: s3pooler (25673)
s3pooler Creative Commons License 2016.08.14 0 0 25673

Azt vajon valaki meg tudja mondani, hogy abban mi a truváj, hogy a vízelvezetési munkák miatt a Zosan felé a félpályás lezárás és a váltakozva engedett forgalom szombat délután és Vasárnap is üzemel, miközben senki nem dolgozik ott, tehát az üres sávot kell kerülgetni?

Nooooormáááális?

 

Miből állva a terelő-bójákat kitenni az út szélére, hogy a padkára véletlenül se menjen rá senki, a lámpákra meg húzni egy zsákot, és használni mink a két sávot? 

s3pooler Creative Commons License 2016.08.14 0 0 25672

Hát, speciel a kakas ügy az fájó pont tud lenni szombat reggel / hajnalban... de ettől még...

... biztos arrafelé is vannak olyanok, akik igaziból a NewYork-i Central Park-ra néző "zöldövezeti" ingatlanra hajtottak, de végül mégis ez lett belőle... Hidegkúton is volt hasonló az Ófaluban - beköltözőknek nem tetszett a röfi-dinasztia, aki már évtizedek óta ott "lakott", úgyhogy elkezdtek feljelentgetni. (Akkor még nem volt EU, úgyhogy kicsit egyszerűbb volt az élet..)

 

:-)

 

 

 

 

Előzmény: szkitty (25668)
Domi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 25671

Vajon mikor lesz embervédelmi törvényünk is?

Előzmény: cochenille (25670)
cochenille Creative Commons License 2016.08.14 0 1 25670

T. Cím!

 

Hivatkozott, 25668/2016(VIII.13.) ügyszámú beadványában foglalt panaszával kapcsolatosan hivatalom megállapította, hogy az Ügyfél által sérelmezett, 2015. év november hónapjában foganatosított helyszíni szemle során az intézkedő ügyintéző helyesen járt el, azáltal, hogy szóbeli figyelmeztetésnek minősülő szóbeli figyelmeztetés alkalmazását foganatosította, minekutána Panaszolt gondozásában lévő, nevezett állatok sérelmére az éheztetés tényállása megvalósult és ennek ténye jegyzőkönyvileg dokumentálásra került.

 

Nevezett állatok egészséges életmódhoz való joga különösképpen - de messze nem kizárólagosan - az alábbi jogszabályhelyen foglalt rendelkezések megszegése folytán csorbult:

 

"Egész napos étkeztetés esetén egy főre biztosítandó legalább
a) négy adag zöldség – ide nem értve a burgonyát – vagy gyümölcs, ezekből legalább egy adag nyers formában,
b) három adag gabona alapú élelmiszer, melyből legalább egy adagnak teljes kiőrlésűnek kell lennie.
Tíz élelmezési nap főétkezéseiben egy menüsor csupán egy alkalommal fordulhat elő."
(idézetek a 37/2014. [S]EMMI rendeletből)

 

Fentebb írott és további közétkeztetési jogszabályok teljes körű figyelmen kívül hagyása folytán hivatalom egyértelműen megállapította, hogy Ügyfél számára felrótt súlyos mulasztás kétségtelenül és vitathatatlanul megvalósult. Hivatalom nyomatékosan felhívja panaszolt figyelmét arra, hogy az intézkedő ügyintéző által foganatosított, szóbeli figyelmeztetésnek minősülő szóbeli figyelmeztetés alkalmazása kifejezetten enyhe intézkedésnek tekinthető, mert sértett sanyargatásával, anyagi haszonszerzésből és előre megfontolt szándékkal elkövetett állatkínzás tényállásának megalapozott gyanúja miatt rendőrségi büntetőfeljelentés megtételére is megalapozottan lehetősége nyílott volna.

 

Ügyfél nevezett kifogását a fenti indokolás alapján dulván elutasítom, egyben kihirdetem, hogy hivatalom által hozott jelen döntés ellen a leghatározottabban, egyáltalán semmiféle fellebbezésre nincs lehetőség.

 

P. H.

 

olvashatatlan aláírás
sk.

Előzmény: szkitty (25668)
szkitty Creative Commons License 2016.08.13 0 1 25669

Előzmény: szkitty (25668)
szkitty Creative Commons License 2016.08.13 0 1 25668

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

 

15 SVÁB juhról (cikta)  van szó. Mindez egy SVÁB faluban.

 

 

Solymár. 15.számú bejelentés/feljelentés. Picit sem részrehajló Hivatal. Na, ezért mennek el az állattartók Piliscsévre, Kesztölcre, Pilisszentivánra, stb...Nem fogok elmenni, ha a fejük tetejére is állnak! 


Szerintetek most mit kéne csinálnom? Hiába olvasom el ezerszer a határozatot, biztosan én vagyok csökött agyú, de nem értem.

 

Alapparaméterek az értelmezéshez:

- Solymár, Hold utca, mezőgazdasági övezet

- a két ingatlan nem határos egymással, közben van egy út, erre van egy villanypásztor- kapu kialakítva, hogy be lehessen menni az állatokhoz :)
- a Panaszos évek óta nem jár ki, idén jelent meg, valaki jelzett neki.. Méteres parlagfű és gaz volt mindig a területen (gondolom, most kapott egy fülest, hogy sos kaszálja le. Igaz, csak aug.ban tette meg, de ő biztosan nem kapott bírságot..)
- a Panaszos ingatlana nincs bekerítve
- a birkák nem voltak/vannak az ő területén (ha lettek volna, nem nő egy méteresre a gaz...)
- valóban át tudnak menni a birkák a panaszos ingatlanára -vagy bármelyik másik, bekerítetlen ingatlanra - , ha 1/ valaki direkt kinyitja a villanypásztort és 2/ direkt odahajtja őket, keresztül az úton...)

 

Feljelentettek már azért, mert közegészségügyileg veszélyesek a birkák, hogy nem szedem össze esténként a legelőről a birkakakit, hogy kukorékol a kakasom és hogy nincs fürdőszobája(ez komoly!) a disznónak.

Tavaly a hivatal ügyintézője közölte, hogy éheztetem az állatokat, mert novemberben csak széna és víz volt előttük a legelőn.

 

 

 

 

szkitty Creative Commons License 2016.08.13 0 0 25667

Ismerem a polgit. Jó fej :)

 

Előzmény: Domi (25649)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.13 0 0 25666

Ha ez így lenne Pali bácsi, és Ákos bácsi már .....

Előzmény: senior 43 (25659)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.13 0 0 25665

Most értesültem több forrásból, hogy az egyik "támadónak" a telekhatára nincs rendben. Csak mert itt különböző perekről lenne szó... Vasárnap 18 órakor busz-végállomásnál találkozó.

senior 43 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 25664

Nem tudom, hogy van -e még részönkormányzatiságra lehetőség, de szerintem az sem old meg semmit. Az csupán annyit jelent, hogy hogy a település rész önállóan dönt (gazdálkodik) az őket érintő közösségi ügyekben. Az, hogy mennyi pénzből gazdálkodhat, a települési képviselő testülettől függ, vagyis, az alá-fölérendeltségi viszony marad. 

Előzmény: Domi (25660)
senior 43 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 25663

OK. Kösz a kiigazítást, én a régmúltat annyira nem ismerem, csak a szájhagyományra hagyatkoztam.

Előzmény: cochenille (25661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!