Keresés

Részletes keresés

Vica78 Creative Commons License 2003.07.17 0 0 48
Szép!...:)
Mi is gyűltöttünk papírt, királyság volt, de én már akkor is becsületes voltam, szóba sem jöhetett csalás...:-)
Előzmény: Ordas (46)
Ordas Creative Commons License 2003.07.16 0 0 47
Nálunk a kocsis közért volt a csúcs. Imádtam abevásárló kocsiban ülni!!!
Előzmény: wamzer (43)
Ordas Creative Commons License 2003.07.16 0 0 46
Üvegvisszaváltás nem volt pálya nálunk, mi inkább a zosztállyal papírt gyűjtöttünk. Osztályokközötti verseny volt, de mindig nyertünk.

Módszereink:
1. lemért papír visszavitele az osztályba, újra leméretés

2. papír bevizezés

3. ellenfél csomagjba tégla csempészés, majd azt "megtalálás", őket kizáratás :)

wamzer Creative Commons License 2003.07.16 0 0 45
Én már akkor is nagy dolgokban gondolkodtam :) (villanyvasút, távirányítós autó) persze inkább lusta voltam :)
Előzmény: Vica78 (44)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 44
Ne viccelj! 3 üvegért már lehetetett venni egy mogyorókrémet!
Előzmény: wamzer (43)
wamzer Creative Commons License 2003.07.16 0 0 43
Üvigvisszahordás volt nálunk is, de sosem vittem olyan ipari mennyiséget, hogy sok lé folyjon be belőle, így - mivel nem votl benne pénz - nem is nagyon éröltettem a dolgot, mármint hogy enyém legyen a megtisztelő feladat.

nekem közértek közül a misztikus, messzi ködbe vesző, és csak nagybevásárlások alkalmával használt, hihetetlen árukészlettel rendelkező "kórházi ÁBC" volt a csúcs, a kórház mellett volt, kb. tíz perces sétára, nagyjából olyan terjedelemmel, mint ma egy Match, vagy egy sarki Spar üzlet. De ott apámmal mindig zabáltunk lángost.

Előzmény: Vica78 (42)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 42
Nálunk közért volt.
Nem emlékszem ennyire pontosan, csak arra, hogy általában 1 kg kenyeret és 1 l tejet kellett vennem, és erre kaptam egy húszast.
Persze a tej legtöbbször csöpögött, de ezt könnyen észre lehetett venni a bepakolásnál, mert nem volt nylonzacskó, hanem az a "háló".Emlékszel?

Sokat hordtam vissza az üvegeket is, (egy Kőbányais üveg 2 Ft-ot kóstált) s az abból kapott pénzt elkölthettem csokira.

Az viszont élénken él bennem, amikor a csavaros fagyi ára felment 5-ről 6 Ft-ra. Nálam csak egy 5Ft-os volt, s teljesen kétségbeestem...:)
De kaptam kölcsön, így mgoldódott az "életbevágó" probléma...:-)

Előzmény: wamzer (41)
wamzer Creative Commons License 2003.07.16 0 0 41
szeritnem én akkor magasan sz@rtam a higéniára, persze csak képletesen :)

azér a nyolcvanas évekből már pár dolog dereng. amikor 6,70-ról felment a tej 7,60-ra, ja, és volt tejbolt, meg hatósági húsbolt (mi a túrú az?), közért, satöbbi

Előzmény: Vica78 (40)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 40
Mi vittük!

Meg is haltam volna, ha nekem más "csúnya" bilijére kellett volna ráülnöm!Pfúj! :)))

Előzmény: wamzer (39)
wamzer Creative Commons License 2003.07.16 0 0 39
nekem echte világoskék volt, matricára nem emléxem. vidéki rokonoknál meg vagy volt bili, csak már nem emléxem rá, vagy pedig vittük a sajátomat, nemtom.
Előzmény: Vica78 (38)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 38
:)
Jártál bölcsibe is?
Hát én sem tudnám megmondani, mi volt a legkorábbi emlék, ezt lehetetlen megállapítani, keverednek az emlékek...
Arra emlékszem, hogy nekem rózsaszín bilim volt, elől matricával, vidéki rokonainknál pedig kék volt, matrica nélkül(!), és nem értettem, hogy lehet vkinek ilyen "csúnya" bilije...
Előzmény: wamzer (36)
Ordas Creative Commons License 2003.07.15 0 0 37
Kiderítettem, 1978-ban a Montreal Canadiens lett az NHL bajnok, a négy győzelemig tartó döntőben a Boston Bruinst verte 4:2-re.
Előzmény: Ordas (32)
wamzer Creative Commons License 2003.07.15 0 0 36
nem. teljesen KO. voltam akkor. de téleg. nem is tom, mikorról van a legkorábbi emlékem. talán a bölcsődéből, vagy vmi kétéves szülinapról, amikor tortát zabálok.... a böcsliből viszont igen, bazi nagy sárga bilik voltak egy állványon.
Előzmény: Vica78 (35)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 35
58 napból semmi? :-)
Előzmény: wamzer (34)
wamzer Creative Commons License 2003.07.15 0 0 34
Hopp, én is '78-as vagyok (nov 3.) de qrvára nem emléxem semmire sem abból az évből :)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 33
Értettem...:)
Előzmény: Ordas (32)
Ordas Creative Commons License 2003.07.14 0 0 32
Az a botrány, nem volt UEFA honlapon rajta.

F1-t azért én is vágom :) 78-ban a konstruktőri bajnok is a Lotus lett :))

De pl. nem tudom ki lett az NBA, NHL bajnok :) Vagy ki nyerte a 24 órás Le Mans-t. Gyanítom egy Porsche.

OFF:
ha minden igaz van egy megálaszolatlan emailom Nálad:)

Előzmény: Vica78 (31)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 31
Stadion : Bajnokok Ligája 2002-es newspaper, abban van dicsőséglista.
(Egyébiránt a mi háztartásunkban szinte minden iromány megtalálható, ami focival vagy F1-gyel kapcsolatos, úgyhogy nyugodtan kérdezz...:)))))

(Esetleg még a tenisz is szóba jöhet...)

Nyaralás megvolt, de az idő nem volt túl kegyes...Balcsin voltam.

Előzmény: Ordas (30)
Ordas Creative Commons License 2003.07.14 0 0 30
Honnan tudod????

Mit össze kerestem az UEFA és egyéb focis honlapokon!!!!!

Nyaralás megvolt? :)

Előzmény: Vica78 (29)
Vica78 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 29
BEK: Liverpool
KEK: Anderlecht
UEFA: PSV Eindhoven
Előzmény: Ordas (28)
Ordas Creative Commons License 2003.07.07 0 0 28
Ki nyerte a BEK-et, KEK-et, UEFA kupát ebben az évben?
ARIBOY Creative Commons License 2003.07.05 0 0 27
1978.január elején történt az a fontos esemény is,hogy az Amerikai Egyesült Államok ünnepélyesen visszaszolgáltatja a szent koronát és a koronázási ékszereket!Amiket különgéppel szálitottak haza.
ARIBOY Creative Commons License 2003.07.05 0 0 26
Sziasztok!
1978-ban foci VB is volt,amit Argentina nyert meg.Magyarország a 15.helyezést érte el!
Bővebb információt találtok az 1978-as FOCI VB-ről a nemzetisport online,sportlexikon rovatában!
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.05 0 0 25
Nagyon-nagyon klassz év volt!
Foci VB - még magyarok részvételével is...
"Argentina! Aquel mundial!" - emléxik még valaki az indulóra? Nagy sláger lett...
"Brown girl in the ring, tárarárárá..." - dalolta a Boney M. úton-útfélen...
Akkor érettségiztem...(Szeged, Radnóti)
Utána előszörre felvettek az orvosira (nem kevés tanulás árán!)
Utána életemben először láttam a TENGERT (NDK, Rügen szigete, Binz, Északi tenger, a suli szervezésében...)
Utána életemben először láttam a Balatont...
És életemben először örültem igazán az ÉLETNEK!!!

Rég volt - nagyon szép volt...

Persze, voltak azért kellemetlenebb emlékek is - érettségi bankett után, amikor úgy kellett hazavinni ... ajaj!

Vica78 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 24
Nekem körte!

Egyszer voltunk Bécsben vásárolni, mert szerettem volna egy kreppelős hajsütőt...Egyetlen gazdag osztálytársnőmnek volt, oda jártam "hajat süttetni"...

Előzmény: Ordas (23)
Ordas Creative Commons License 2003.07.02 0 0 23
Ja, s oviban asszme pöttyös labda, vagy pöttyös bögre (nem köcsög! :) ) volt a jelem.
Vica78 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 22
Persze!
Előzmény: Ordas (21)
Ordas Creative Commons License 2003.06.29 0 0 21
Vica!

Itteni emailod él?

Előzmény: Vica78 (19)
Ordas Creative Commons License 2003.06.29 0 0 20
Donald rágó, hát persze! Fiú létemre a Turbo rágót szerettem (nagyon szar íze volt), na de gyors kocsis képek voltak benne! Gyűjtöttem egy csomót, ma is megvan.

Ha már gyűjtés... 87-88 körül indult meg a tömeg Nyugatra bevásárolni. Ekkor láttam először Milka csokit, üveges mogyorókrémet, Raiders csokit (később átkeresztelték Twix-re), Mars-ot, Snickerst, stb. és gyűjtöttem a paírjait, hsizen RITKA csokit ehettem. Kb. 92-93-ig gyűjtöttem őket (ÉGÉS! :) ), de aztán mikor egy nagy doboznyi volt, kivágtam a francba őket.

Emlékeztek a tejes bödönre emlékeztető üvegnben lévő mogyorókrém és tejkrémre? Szóval így keverve volt bent az üvegben (ill. egyik oldal ilyen, másik olyan). 92 körül 150 Ft volt egy üveggel (kb. 2 dl)

Pajtás, Dörmögő megvolt, de volt egy szovjet újság a MISA, kurva jó kanadai papíron, kurva olcsón. Meg lehetett kapni a PIF ujságot, béna játékkal, francia hablaty nyelven (senki se értette, de KEMÉNY volt :) ) ÖTVEN forintért. Anyu sosem vett ilyet. Unokatesómnak meg mindig volt.

Hahota, Kockás, Alfa magazin (Asterix es Obelix, Willám Willy, Krapulax, Szépalmásy Professzor, Rútkörtési, Leonard mester, etc.)

Előzmény: Vica78 (19)
Vica78 Creative Commons License 2003.06.28 0 0 19
Focirágó, télleg........:))))))
De azért a Donald-rágó vitte a pálmát...a benne lévő képregényt pedig gyűjtöttem...mint mindenki..:-)

A mogyorókrém ("kismókusok kenyérre is kenhetik, nagymókusok süteménybe süthetik") is újdonság volt, 6 Ft. volt a közértben.
A barátnőmmel ujjal ettük, imádtuk.

A suliba hozták (és nekem mindig előfizettek a szüleim)a Pajtás és Dörmögő Dömötör újságot.
Emlékeztek?
A hahotáim máig megvannak.

Előzmény: Ordas (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!