Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2140

kazán nagyon jó. de szerintem felesleges a beépített tárolós változat

Előzmény: csabax68 (2139)
csabax68 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2139

Helló,

segítséget szeretnék kérni, át szeretném építeni a konvektoros fűtésemet ill gázboylerost   radiátor/ kondenzációs kombi kazánosra.

 

a lakás 50nm, ilyen kondenzesben gondolkodtam: http://www.immergas.hu/kondenzacios_kazanok_35kw_alatt/victrix_tt_24_erp

 

http://www.immergas.hu/kondenzacios_kazanok_35kw_alatt/victrix_maior_tt_28_erp

 

ezek elég jól le tudnak szabályozni, még nincs fűtésterv, de 3 normál radiátor ( 22-es) 1 törcsi radiátor és 2 kicsi radiátor (11-es) lenne a rendszerbe

 

kérnék 5leteket, tanácsokat,

érd-telek Creative Commons License 2018.03.07 0 0 2138

tisztelt Téli Nap!

 

Köszönöm a válaszát.

Szeretném megkérdezni a véleményét, illetve más szakértőét is ha olvassa, hogy egy ilyen átalakításnál szükséges lehet ennyi féle alkatrész, amit lent írtam, több szivattyú, szűrő, stb.

Másik kérdésem, hogy jobb a réz vezeték, megéri ennyivel többet költeni rá?

 

köszönöm!

 

 

 

Előzmény: Téli nap (2136)
Téli nap Creative Commons License 2018.03.01 0 0 2137

Mint ígértem, folytatom .

1 . csővezetékek bontása falból, tartószerkezetről, tartók kiszedése NÁ  50 -ig                 fm .............      

 2. konvektor leszerelése , a fal helyre állítása           1db.      

3.    rézcső szerelése gázhoz,  préselhető idomokkal, tartószerkezettel, nyomáspróbával,        Supersan rézcső, Viega idomok NA   22          fm  

 4.      rézcső szerelése gázhoz préselhető idomokkal, tartószerkezettel, nyomáspróbával,          Supersan rézcső, Viega idomok NA   18        fm.    

5. Fűtésivezeték szerelése szabadon,  forrasztott kötésekkel,  tartókkal,  idomokkal rézből, nyomásprábával,        NA 15         fm    

 6.  Fűtésivezeték szerelése szabadon, forrasztott kötésekkel tartókkal,  idomokkal,  ivekkel rézből, nyomásprábával,         NA 20          supersan rézcső 22 mm-es mind a két tételnél           fm    

7.  Kazántöltő gömbcsap KB. menettel, hollandival, sárgaréz  1/2 "        db.

  8.  4 pár  radiátor szelep  elhelyezése K v.  B menet, hollandis kötés         sárgarézből  

9.   tűzhelyhez  és cirkózhoz gáz gömbcsap elhelyezése hollandival,  sárga réz nikkelezve, inox flexi kötéssel        2 db  1/2"  

 10.  menetes hollandis szerevény elhelyzése a cirkón a fűtés vezetékhez, gömbcsap,  nikkelezett    3/4 "        2db.      

 11.   menetes hollandis szerevény elhelyzése a cirkón a  melegvíz vezetékhez, gömbcsap,   nikkelezett    1 /2 "        2db.  

12.  szennyfogó szűrő elhelyezése 1"      1 db.

 13.  korad kompakt radiátorók elhelyezése , tartókkal, bekötéssel, légtelenítőkkel        tervrajz szerint  3db 600 -a kötés táv  és 1 db. 900 -as köt. táv.   

 14. szoba termosztát elhelyezése és bekötése   

 15.  légtelenító a fűtés vez. lemagassabb pontján        1/2 "     1db.  

16.   Gázmérőhely kialakítása  szabványos gázmérő kötéssel,  kétcsonkú gázmérőhöz, réztechnológiára      1 db.  

 17. gáztűzhely bekötése  a 9. tétel anyagaival  

 18.  Lakásfűtő cirkó elhelyezése,  bekötése  a gázrendszerbe a  9. tétel anyagaival,    a fűtésrendszerbe  a 10. tétel anyagaival, a melegvíz rendszerbe       a     11. tétel anyagaival,  a falba menetes idommal falirózsákkal,      1 x

 19. Szolgáltatói nyomás próba a szolgáltató jelenlétében,  annak átvétele és  átadása    A fűtési és gázrendszer végleges átvétele a 19. tétel és a   a kazán beüzemelő esetleges kéréseinek teljesítése,  ha kell jelenlétében  lehetséges.                                           Főösszesitő                   anyagra           - mukadíjra        a  6. és 7. tételt kérem megadni szénszálas acélcsőre is !    Mellékelt rajzok : 1db. alaprajz, 2db. nézeti és metszeti rajz  Radiátorok :     korad kompakt radiátorók elhelyezése , tartókkal bekötéssel légtelenítőkkel       a tervrajz tervrajz szerint       fűrdő            900x 800 22k     1db.      konyha         600 x 1100 22k   1db.     nagyszoba   600x 1000 33k     1 db     kisszoba       600 x 1000 22 k  1db. "

 

 

 Ez egy  félkész  csak gáz fűtésszerelői költségvetés kiírás. Az anyagok megadva , amennyiség hol igen hol nem... a munkadíj sehol.  A munkadíjat egyébként mindig a vállalkozó adja meg.

 Feltetted a kérdést ,hogy jó e az ajánlat amit kaptál ?

 Az egy,  a vállalkozó saját izlésének megfelelően megadott valami.   Félbe maradt munka esetén ő jól jön ki, te nem feltétlenül.

 Mert pl. félbemaradhat a munka baleset esetén, nem minőségi munka , feltáratlan részletekben való nem megegyezés esetén és még sok más miatt is.

 

 

 Azért egy több mint másfél milliós munkánál illik úgy elkészíteni ahogy az a nagykönyvben megvan írva.

 Igaz, hogy mivel ezért a megrendelők általában nem fizetnek, a vállalkozók elnagyolják.

 

 

 Mert bizony egy ilyen munkát illik megterveztetni !

Előzmény: érd-telek (2135)
Téli nap Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2136

Ez egy  fővállalkozó által készített ajánlat  és nem egy költségvetés. Nyilván benne van a fővállalkozóidíj, főleg az anyagokban.

 

 

 Mert a tervezést , a kéménybélelést,  a kémény átvételt meg sok mindent  egymástól független vállalkozók készítik a fővállalkozó megbízására.

 Tehát a végösszeg    1,2  +  0,45  =  1,65 millió  ft úgy hogy  a radiátorrendszer marad.

 Nem vágtak át, csak   un. fővállalkozói szisztémában készítik a munkát, ennyibe kerül.

 Ha erőt érzel magadban akkor saját szervezésben is lehet.

 

 Kezded a bontással  ... nem kell más csak egy flex.

 

 

   8 éve így kezdtem.  Egy  konvektoros gázfűtés lett elbontva és átalakítva  gázkazános radiátoros fűtésre.

 Kértem én is ajánlatot, kaptam is , az első tétel a bontás volt á 15 eft, a második a kazán felszerelése á 10 eft....

 a végén lett  kb. 800 -900 eft. Azóta akkora infláció nem volt.

 

 Majd  egy másikkal készítettem el természetesen saját szervezésben.

 Ha érdekel bemásolom a költségvetést ... az első ajánlatot.

 Addig is a főtételek : kazán  160 eft  én vettem meg, kihozták ingyen, én vittem fel a 4.re.

 

  5db radiátor  120 eft,  saját beszerzés a fiammal szállítottuk a helyszinre.  Villany 80 eft,

 kémény bélelés  200 eft, terv 40 eft, üzembehelyzés   16 eft,

 

.

.

.

.

 

 

 

 

 majd folytatom , a fentiek   azok, amiket  egymástól független vállalkozók végeztek az én felkérésemre.

 

 

 Az ilyen általad kapott ajánlatoknak van egy másik hátulütője... az pedig  az, hogy  megszakadt munka esetén lehetetlen az elszámolás.

 

Előzmény: érd-telek (2135)
érd-telek Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2135

Sziasztok!

 

Álló gázkazánt cserélek kondenzációsra, plusz melegvíz tárolóval.

két körös, egyik padlófűtés, annak cserélik a teljes pince szintű vezetékelését

Kell bélelni a kéményt, szivattyú a szennyvízhez.

 

Ajánlatot kaptam:

Ariston csak fűtő kazán külön 2 db iszap és buborékleválasztóval (250ft, ill. 2X21e ft.)

Tároló (100e)

Nyomáscsökkentő vízszűrő (35e)

Termikus keverőszelep (40e)

3 db Wilo szivattyú (90e)

50 m rézcső mindenféle csapokkal meg tartozékokkal (300e)

6 hőmérő (10e)

2 tágulási tartály (20e)

hidraulikus váltó (20e)

kémény bélelés 

gázterv, meó

jelenlegi bontása, szerelés, beüzemelés, átmosás, próba, kazán víz gáz villany bekötése

 

összesen:

Anyag, terv, engedélyezés nettó 1,2 millió

Munkadíj nettó 450e

 

Van valaki szakértő, aki meg tudja ítélni, hogy ez tényleg ennyibe kerül, vagy átvágnak?

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: KSZD (1791)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.27 0 0 2134

nem tűnik túlzottnak!

Előzmény: érd-telek (2133)
érd-telek Creative Commons License 2018.02.27 0 0 2133

Sziasztok!

 

Álló gázkazánt cserélek kondenzációsra, plusz melegvíz tárolóval.

két körös, egyik padlófűtés, annak cserélik a teljes pince szintű vezetékelését

Kell bélelni a kéményt, szivattyú a szennyvízhez.

 

Ajánlatot kaptam:

Ariston csak fűtő kazán külön 2 db iszap és buborékleválasztóval (250ft, ill. 2X21e ft.)

Tároló (100e)

Nyomáscsökkentő vízszűrő (35e)

Termikus keverőszelep (40e)

3 db Wilo szivattyú (90e)

50 m rézcső mindenféle csapokkal meg tartozékokkal (300e)

6 hőmérő (10e)

2 tágulási tartály (20e)

hidraulikus váltó (20e)

kémény bélelés 

gázterv, meó

jelenlegi bontása, szerelés, beüzemelés, átmosás, próba, kazán víz gáz villany bekötése

 

összesen:

Anyag, terv, engedélyezés nettó 1,2 millió

Munkadíj nettó 450e

 

Van valaki szakértő, aki meg tudja ítélni, hogy ez tényleg ennyibe kerül, vagy átvágnak?

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: Sfjodorov (2014)
pupákdézi Creative Commons License 2018.01.30 0 0 2132

A leírás szerint jónak tűnik, a dizájn is megfelelő.A modulációs tartománya is jónak mondható, már a megbízható legyen.

Előzmény: Hory82 (2131)
Hory82 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 2131

Szép estét mindenkinek!

 

Fűtés korszerűsítés előtt állok, konvektorok és átfolyós bojler helyett szeretnék egy kombi kondenzációs kazánt.

Elég sokat nézegettem melyik mit tud, de eddig számomra az Ariston Alteas 24 kW tűnik a legjobb választásnak, mind ár, tudás, garancia és nem utolsó sorban dizájn szempontjából is. Valaki esetleg ismeri, használja ezt a típust? Mivel soha nem laktam kazán által fűtött házban, így nem tudom milyen főbb szempontok alapján lehet jól választani. Esetleg más márkában, típusban gondolkodjak? Elsődleges cél a hosszútávú hibamentes üzem valamint hogy telefonról távolról vezérelhető legyen.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 2130

Sziasztok!

Van egy Baxi Nuvola3 B40 240Fi kombi kazánom, és egy QAC34 külső hőmérséklet érzékelő (azt mondták ez való hozzá, de aki ért hozzá megerősíthetne). Egyszerűen nem tudom hogy lehet beállítani a fűtési görbéket, van róla szó a leírásában, de az alapján nem tudom kihámozni a megoldást (fordítás is elég gyatra, de angolul is elég kevés az infó). A külső hőmérsékletet is kiírja elvileg de azt sem a leírásnak megfelelően °C-ban mert 38-at ír ki az meg inkább °F lenne de ebben sem vagyok biztos. Egyenlőre egy katyvasz az egész, és simán működik a kézzel beállított előremenő hőfokkal. Ha valaki fel tudna világosítani azt megköszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.07 0 0 2129

Sziasztok. Vitodens 100 as kombim van .Ki lehet erről iktatni a külső hőmérséklet érzékelőt,kezd nagyon bekavarni ez a kinti meleg. Kiiktatás után meg fix 30-35 fokra beállítani a kazánt ( padlófűtéses a ház).köszi.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2128

ott mindenképp jön a füst! sajna természetes 

Előzmény: istvan027 (2127)
istvan027 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2127

Nincs leszűkítve semmi,pillangó szelep teljesen nyitott állapotban van

Előzmény: nixon70 (2126)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2126

Vagy ez:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701

 

Levegőutánpótlás rendben?

Pillangó teljes nyitáson is ezt produkálja?

Nincs leszűkítve a kazán füstcsöve?(milyen keresztmetszetű a füstcső, illetve a kémény?)

Előzmény: istvan027 (2124)
pupákdézi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2125

Ez a topic megfelelőbb lenne: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9114615

Egyébként lehet, hogy nem elég a kémény átmérője, a kazán ajtaja pedig túl nagy ehhez az átmérőhöz. De lehet hogy hülyeséget írok.

Előzmény: istvan027 (2124)
istvan027 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 2124

Sziasztok!

Caltherm CT 28 B lemez vegyestüzelésű kazánunk van 3. éve tüzelünk bele.

5 méretes kémény van hozzá, amit 4 éve rakattunk.

Mái napig nem tudok rájönni mint jön ki a füst amikor kinyitom a felső ajtaját?

Ki kellene venni a füstcső csatlakozásnál(ahol rámegy a füstcső a kazánra) azt a fél kör lemezt, hogy teljes cső vastagságba tudjon huzatolni?

Vagy mit lehetne tenni a füst befelé csapódás ellen?

Próbáltam már nagyon lassan kinyitni a kazán ajtót akkor is kicsapott a füst.

Ki van a kémény kotorva, a kazánt teljesen kitakarítottam, de csak nem múlik el a hiba.

http://www.megatherm.hu/ct-28b-vegyestuzelesu-kazan

 

pupákdézi Creative Commons License 2018.01.04 0 0 2123

A kombi az szinte mindegyik 24 kw teljesítményű. Arra figyelj minél jobban le tudjon szabályozni, vagyis minél kisebb legyen a minimum hőteljesítmény. 3 kw alatti már jó.

Előzmény: Fater58 (2122)
Fater58 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 2122

Üdv Mindenkinek!Kombi kondenzációs kazánt szeretnénk vásárolni.Kérésem az lenne,melyik márkát válasszam?Ami a lényeg:1990 ben épült déli fekvésű, padlásteres 180m2 a családi ház,szilikát falak,orosházi szigetelt ablakok,a padlástér 10cm kőzetgyapot,5cm hungarocel szigetelés.A tervező 24kw ost ajánl,de márkát nem mondott.Ebben kellene a segítség.Tapasztalat nincs!

Jóstikácska Creative Commons License 2017.12.23 0 0 2121

Igen, ezekkel a paraméterekkel és a leírás szereplő dolgokkal nagyon szimpatikus. De jó lenne ha olyan is megerősítené aki már használt ilyen kazánt.

Előzmény: Törölt nick (2120)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.23 0 0 2120

ÌGY már vállalható ilyen paraméterekkel,meg persze nem utolsósorban a helybeni szervizháttérrel.Érdeklődd még körbe azért,és véleményt várunk a későbbiekben.Az ember megriad a piacra betörő új dolgoktól.

Előzmény: Jóstikácska (2119)
Jóstikácska Creative Commons License 2017.12.22 0 0 2119

Szia!

 

Van szervizháttere, még Szolnokon is ahol lakom. Nézegettük a kazánokat (panelházban lakunk és központi melegvíz van, még sohasem volt dolgom gázkazánnal), olvasgattunk és úgy jutottunk el ehhez a márkához. Olasz gyártmány és elég jó paramétereket írnak róla. Ezért is mertem megkérdezni hogy esetleg valaki használ e ilyet, hallott e róla. Az eddigi legjobb moduláció amit találtam. És a többi is amit írtak róla izgalmasan hangzik.

 

"Több mint ígéret – e készülékkel mind fűtés, mind melegvízkészítés közben kondenzációs üzemben tudunk régi, még felújítatlan rendszereinkben is akár 40% megtakarítást elérni a kivételes, maximális 109%-os hatásfoknak és a nagy átmérőknek köszönhetően.

A széles modulációs tartomány lehetővé teszi, hogy a készülék 3,17 kW-és 27,5 kW között üzemeljen. Képes még 70 foknál magasabb előremenő hőmérsékletesetén is kondenzációs üzemben működni, így a befektetésünk előbb megtérül.

E készülékben a gyártó az ipari technológiát kicsinyítette le lakossági használatra, így a primer hőcserélő mérete közel háromszorosa, míg a szekunder hőcserélő közel kétszerese a konkurens készülékekének. Ennek köszönhetően bizonyos körülmények között elhagyható a hőközpont létesítése, mellyel a készülékválasztáskor még helyet is spórolhatunk, és emellett 13,1 l/min átfolyó melegvizet kapunk, Δt=30°C hőmérsékleten.

A gyártó a minőség zálogaként a főbb alkatrészekre – mint például a háromsoros, kör keresztmetszetű, nagy átmérőjű, rozsdamentes AISI 316 Ti (titán) hőcserélőre – 5 év garanciát, a modulációs ventilátorral szerelt, pontos, környezetkímélő, alacsony károsanyag-kibocsátású, előkeveréses égőre 10 év garanciát ad, míg a készülékre akár 2 év garanciát is igénybe vehetünk. Az egyszerűségnek köszönhetően kevés alkatrészből álló készülék későbbiekben sem okoz fejtörést a felhasználónak, szakembereknek.

Mindemellett a készülék – akárcsak az egyedülálló termékválaszték többi kazánja és vízmelegítője – azonos vezérlővel vannak ellátva, ami lehetővé teszi a könnyű kezelést a felhasználók és szakemberek számára. A csatlakoztatott külső hőmérsékletérzékelő optimalizálja a fűtést, a helyiségek komfortjának növelése érdekében, a kazán minél alacsonyabban hőmérsékleten tartása mellett a lehető legnagyobb hatékonyság eléréséhez.

A kondenzációs gázkazánok választéka a lakosságítól az ipari készülékekig terjed. Az álló ipari készülékek tökéletes választást jelentenek nagyméretű beruházásokhoz, legyenek azok felújítások vagy új projektek. Nagy, akár 107%-os szezonális hatásfokkal, nagymértékű gázmegtakarítással a széles modulációs tartománynak köszönhetően. Ezen készülékek alkalmasak folyamatos intenzív igénybevételre, vagy hirtelen megnövekvő hőigény esetére is. A készülékek beszívott levegő oldalon légszűrővel rendelkeznek, és kondenzvíz-semlegesítő tartállyal vannak ellátva, így ezekről nem kell külön gondoskodnunk. A készüléken belüli elhelyezésnek köszönhetően könnyű karbantartás lehetséges. Az álló kivitelű ipari kazánok 60 kW-tól 280 kW-ig, kaszkádba kötve maximum 2240 kW-ig bővíthetők."

Előzmény: Törölt nick (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.22 0 0 2118

Bakker.  VEZETŐ kazánmárkák a vaillant,bosch,buderus,ariston stb..Miért akarsz ismeretlent,esetleg szervizháttér nélkülit felrakatni.Még előbb érdeklődd meg több helyről,esetleg egyeztess a tervezővel,szerelővel mit ajánl. Asszem alattunk hozzászóló rendelt ariston kondisat,esetleg ha olvassa megbeszélitek a részleteket.Vagy majd később ha felszereltette.  (én igy gondolom).

Előzmény: Jóstikácska (2117)
Jóstikácska Creative Commons License 2017.12.22 0 0 2117

Sziasztok!

 

Jövőre épülő 100 m2-es, padlófűtéses, 2 fürdőszobás (1 kád és 1 zuhanyzó) keresünk kondenzációs gázkazánt. 

Ezt a márkát ismeri valaki (Cosmogas MYDENS 24P)? Vannak róla tapasztalatok? Mennyire megbízható?

 

Segítségeteket előre is köszönöm:

KING-77 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 2116

Köszönöm szépen a válaszodat! Szerintem megrendelem a kazánt....addig még el nem fogy a kiárusított verzió, ami a kiegészítőket is tartalmazza. 

Iszapleválaszót mindenképpen rendelek hozzá. Azt már néztem korábban is, hogy jó dolog. 

Előzmény: Törölt nick (2115)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2115

Sajnos csak ari class evo kéményessel van tapasztalat.Ez is már digites,felszerelés óta (5év) semmi gond vele.Gondolom tiéddel sem lenne,szerintem bátran.Szerelő ajánlotta. + hogy rakassunk mellé mindenképp iszapleválasztót. Ár-érték arányban nagyon jó.(kond..)

  De egyeztess hozzáértővel mindenképp hogyha alakul az alapterúlet,ill napkollektor is lesz.Ez már komoly tervezés,döntés.

Előzmény: KING-77 (2113)
Piroszil Creative Commons License 2017.12.11 0 0 2114

Helló. A segítségeteket kérném. A problémám hogyha dél kelet felől fúj a szél,akkor elfújja a lángot. Megszüntethető ez egy kéményes szélkakassal? (fég c21) köszönöm a segítséget.

KING-77 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2113

Sziasztok! 

 

Valakinek van tapasztalata az újabb Ariston kondenzációs kazánokkal kapcsolatban? Megbízható és jó termékek? 

Érdemesebb -e Buderus vagy Bosch, esetleg egyéb neves kazánt választani? Volt aki szidta az újabb olasz kazánokat,

az ismeretségi körömből. Nálunk a cégnél a régebbi Ariston kb 20 éve működik, de nyilván az újabb típusokmár másabbak. 

 

ARISTON GENUS PREMIUM NET 24 egy éppen kifutó típust néztem ki,

mert most adnak hozzá Sensys szabályzót és NET vezérlőt ajándékba.

Gyártói adatlap: http://www.ariston.com/hu/genus_premium_net

Ez jó választás lehet egy 127m2-es padló és radiátoros fűtésű házban?

Később bővítve lesz a ház kb. +50m-rel és napelemes rásegítéssel. 

 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

 

Antikmuki Creative Commons License 2017.12.09 0 0 2112

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenen,van egy Radiant kombi kazánom / bár ne lenne/ egy évig úgy ahogy működött és utána folyamatosan csak a  gond van vele,már legszívesebben levenném és kidobnám az udvarra.

Kérdésem az lenne hogy érzékelőt vagy NTC -t hol tudok hozzá beszerezni,mert az havi szinten csere érett.

A száma a mellékelt képen látható,akárhogyan keresem nem találok sehol,vagy az érték lehet más?Nem kell ragaszkodni a  sorszámhoz?

 

nixon70 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 2111

Szívesen.

Előzmény: Sztanki1983 (2110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!