Sucha Bella plusz a leírt szakasz+ Hernád áttörés.
Mi ezt tettük meg a hétvégén.
AZért az igazsághoz hozzátartozik, hogy A Hernád nehezebb szakaszai (SZERINTEM) együtt sem számítanak egy különleges útvonalnak. (2 órás szakasz már kissé monoton.) Lehet érdemes válaszani egy szakaszt, csak az íze végett.
De ez csak az én véleményem. Lehet, hogy mások máshogyan vannak vele.
ez egy több millió képet tartalmazó tárhely a cseheknél, kerösömortorba " hledej" írjátok be amit látni szeretnétek ( pl. slovensky raj, sokolia dolina stb.... ) és több száz album között válogathattok kedvetekre :)
talán segít, hogy legközelebb milyen túrát tervezzetek majd !
Szerintem a SzP-ban nagyon sokan választják első útvonalnak a Sucha Béla - Klastorisko - Tamásfalvi híd (és kilátó) - Podlesok útvonalat. Ez egy kellemes egynapos túra, az egyetlen komolyabb szakasza az rögtön az elején van (a Sucha Béla), utána már könnyű séta
swift85: Ha ott vannak és kérik, akkor fizetni kell, ha nincsenek, akkor nem. A parkolás 5,5 EUR a parkbelépő kb. 1.5 EUR. Tegnapelőtti példánkat felhozva, mi 7:06-kor parkoltunk, akkor nem volt senki, aztán délután sem volt senki a bódéban. Igaz szerda volt.
A túránk. Mi valóban gyorsabban szoktunk haladni az átlagosnál, a Pariban lévő kalauz-tábla időket általában felezni szoktuk. Mivel 3-4.000 kilométert megyünk egy évben, ez nem szokott gondot jelenteni, nem megy az élmény rovására. Most is bő 300 fotót készítettem.
Csináltunk már 40 kilométert, 6-7 óra alatt a Pariban, komolyabb megerőltetés nélkül, most viszont egy kollégám is elkísért minket, akinek életében ez volt a harmadik túrája (úgy ánblokk), így nem a saját tempónkban mentünk, a 20. kilométertől már elég sokszor álltunk meg pár perces pihenőkre.
Végül a Kyseleket is bevettük az útvonalba, mivel kb. 9 órát szántunk a körre, ez be is jött. Minden, általunk bejárt szurdok kiválóan járható, pont annyi víz van mindenhol, hogy senki ne ússza meg száraz lábbal és a vízesések is bővizűek, de azért lehet haladni. Egész nap összesen 2! turistával találkoztunk. Hétvégén nem próbálnám ki.... Nagy-Sólyom - P - Z - S - Klauzy (Gyönyörű a tó, itt most voltam először!) - Sokolina dolina - Velky Kysel - Obrovsky vízesés - Maly Kysel - Sucha Bela Zaver - Piecky-szurdok.
A GPS-t lusta voltam magamra aggatni, a zsebemben, viszont gyakran eldobta a jelet. Szintnek 1310 métert írt a masina ez a weboldal csak 1100-at ír. Érzésre inkább a GPS-nek hiszek.
Összeállítok egy pár fényképet holnap és felrakom. Igazán szép kör volt.
Köszönöm az információkat. Ha jól értem, akkor a Parkoló éjjel-nappal nyitva van (azaz nem zárják le fizikailag pl sorompóval). Esetleg meg tudnád azt is mondani, hogy milyen parkolási díjjal kell számolni (gondolom ez a belépőn felül fizetendő kötelező költség.)
Ez szerintem egy teljesen jó terv, átlagos nehézségű, szép túra, pihenőkkel, fotózással.
Mi már többször nyitás előtt értünk a parkolóba, beálltunk, és elindultunk túrázni. Ha még zárás előtt visszaértünk, általában kifizettették a parkolást, de volt, amikor simán kijöttünk a parkolóból. Büntetéstől szerintem nem kell tartani, arról Ti nem tehettek, ha a parkolóőr előtt odaértek, az legyen az ő gondjuk... :-))) Legutóbb, májusban éppen Csingóban egy 40 fős csoporttal simán elsétáltunk a parkolóőr előtt, aki a belépőket is szedte, köszöntünk egymásnak, de egy szóval sem mondta, hogy ácsi uraim, belépő. Mi meg önként nem jelentkeztünk, hogy fizetni szeretnénk.
A parkolóról és a pénztárról sajnos nem tudok információval szolgálni. Jómagam még soha, egy vasat sem fizettem, bár ez annak is köszönhető, hogy nem Čingov vagy Podlesok szokott lenni a beszállónk. Hangsúlyozom, nem bliccelésre való buzdításként írom, de nem tartanék semmilyen büntetéstől.
Megpróbálok még rákeresni, hátha találok neked valami használható infót!
Összesen egyszer voltunk eddig itt, akkor 8.00 után érkeztünk Cingov-hoz és akkor a pénztárnál már voltak. Most előbb mennénk. Mondjuk, ha odamennénk 6.00-6.30 autóval a parkolóhoz van remény hogy bejussunk? Vagy ilyenkor még nem lehet bemenni, ill. autót ott hagyni, mert nincs még nyitva a pénztár. (Nem szeretnénk egy utólagos bűntetést.)
Nem biztos, hogy tévedés, meg lehet csinálni. Píláról indulva, jó kondival és kevés turistával működhet. A tiszta menetidő kb. 9 óra (27 km, 1175 föl, 1185 le). Természetesen, ez már nem az a kirándulós-fotózgatós, hanem teljesítményorinetált kategória. De tudod, kinek a pap, kinek a paplan...
Én is hitetlenkedve olvastam tegnap ezt a tervet, de gondoltam, nem kritizálom, mert lehet, hogy a fiatalok jobban bírják, mint mi. De ez a terv lássuk be, enyhe túlzás, ezt gyalogtúrázva szerintem képtelenség megtenni. Esetleg futva, már ahol lehet, de úgy meg mi érelme...
Itt valami tévedés vagy elírás van. A leírt kört (Nagy-Sólyom - Klauzy - Piecky - Vagy Kyselek) képtelenség egy délelőtt megcsinálni, Ha csak nem vagytok ultramaratonisták. Én ugy 10 órásra tippelem ezt a kört erőltetett menetben.
Mi holnap a Nagy-Sólyom-völgyön át megyünk fel, aztán a sárgán leereszkedünk Klauzy-hoz, onnan a Sokolina dolinán fel, aztán pedig kedvtől függően leereszkedünk a Pieckyn, vagy még belerakunk egy-két Kyselt az útvonalba, aztán le a Pieckyn.
Ezen az úton ismertek iható forrást? Általában egy délelőtt alatt megcsinálnánk a kört, de most lesz egy viszonylag lassabb emberke velünk.
Köszi. Igen ilyen kört találtam már a Neten, de azt még nem sikerült kinyomoznom, hogy ebbe így bele esik-e a Hernád legvadregényesebb szakasza, vagy sem.