Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 99
Hi, egy kis finomsag, angolul tudoknak a Para-Ordnance uj PXT Power Extractor fedonevu idei szuper-ujdonsagarol. Tehat a reklamszoveg: "Para's patent pending Power Extractor eliminates the weakest link in the original design of this great pistol. The new Para Power Extractor is a massive claw that gives you 50 percent more contact with the rim of the .45 ACP case for controlled feeding of the cartridge from the magazine into the chamber and positive extraction for infallible ejection of the empty case. " A valosag: "ILast week I bought a 7.45 LDA from Para and when I took it to the range with 200 rounds of Winchester white box it shot 119 rounds then failed to eject I locked the slide back and dropped the magazine and out comes the extractor in three pieces "
Előzmény: hunserv (95)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 98

na akkor sorban:

 

- a Teve utcahoz tartozom BRFK. az en engedelyembol gond nelkul kiirjak, anno a beiratashoy sem kellett mas csak az hogy elvigyem muszakiztatni

 

- Tavaly amikor megvettem, elkuldtek muszakiztatni es 5 evre megkaptam a kis kartyat hozza.Na ebbol telt el 1 ev es igy ervenyes  2008-ig.

 

- a szan standard , nincsenek elol recek. Nem jol fejeztem ki magam az elobb, tehat en vettem egy sportiranyzekot es azt tettem fel a masik szanomra ( 9mm).

Ezen egy gyari 3 dotos szerintem gagyi iranyzek van.

 

En a 45-s loszer draga ara miatt nen hasznaltam soha, most meg vettem egy Glock 17-t es tartok tole, hogy a fegyver megszerzesi beadasanal fel fogjak hozni hogy nekem mar most is ket nagykaliber pisztolyom van a valtocso miatt

Egyik ismerosom pont igy jart , ezert akarom minel hamarabb eladni.

 

Egyebkent venni kell meg hozza egy hasznalt PO tokot ( mindegyik full meretu egyforma) + 1 jo sportiranyzekot es mar is kesz az IPSC Standard MAJOR pisztoly :-))

 

udv

 

geg

DVC

Előzmény: hunserv (97)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 97

Kosz az infot, 21-e utan magyaron vagyok, ha utanajartam mi modon lehet ezt atiratni szolok.

Ugye elvileg egy pucer valtoka megszerzesehez is eng. kell reszemrol az uj torveny ertelmeben, de a korm. rendeletet meg nem valtoztattak, ugyhogy nem tudom a te engedelyedbol pl. csak ugy kiirjak-e a valtocsovet. Reszedrol mely az illetekes rendorkap.? megkerdezhetned addigis, hogy ez aug elejen szerintuk hogy lesz (reszedrol a kiiratashoz mi kell), en az en reszemet meg utanaerdeklodom.

Ugyanis azon mesterkedem, hogy az osszes fegyveremet kimentem kulfoldre mielutt lejarna a muszakiuk, nem akarom, hogy a kezilof. vizsg hivatal osszebassza oket, ertem ez alatt a trehany kezelest, meg a hulye jeleiket amiket a legrosszabb helyekre utnek be.

Meg egy-ket kerdes: 2008ig ervenyes muszaki mit takar, van mar benne magyar beutes, vagy ez a `98-as elso vasarlas miatt vala?

Azt mondtad Standard a szan. Nem csak a limitedre tettek sportiranyzekot? Ezt a reszet nem ertem. (ha elol is vannak recek a szanon akkor Limited)

Előzmény: gesztesigabor (96)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 96

Standard P14-45 Stainless Steel a szan, hasznalt de nagyon megkimelt allapotban van.

Az iranyzek gagyi rajta , el kell dobni , mert atraktam a P18-9 -re a sportiranyzekot.

2 teljesen uj 45-s taram van hozza ( darabja 15e Huf , fekete eredeti PO ) + 2 db tarfenek novelo ( +2 loszer ).

Mivel semmire sem hasznalom, olcson megszamitom neked.

iranyar: 80.000,- forint tarakkal egyutt ( uj ara lasd lejjeb ~700 euro)

Muszaki engedelye van, 2008-ig ervenyes.

ha erdekel hivjal fel a 06-209-564101-es szamon.

 

 

udv

 

GeG

DVC

Előzmény: hunserv (93)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 95
Jo, nem ellenkezem. Akkor bizonyara Custom Kimbert lattam. IWA-n mondjuk megsasoltam az ujabb design Paraordnancet, hat kisse elfuseralt, mert bar pont egy eve, hogy zaklattam oket, hogy kene valami nem aproreces stukker, de akkor azt mondtak, hogy customban sem csinaljak meg nekem (csak ez miatt vettem USP-t es nem paraordnancet) erre vegre kijonnek egy szeriaval, ami vegre szep, mert nem azok a rohadtapro recek vannak a szanon, viszont kozelrol marharusnya, mert valami gombvegu maroval szartak bele oket... szoval pindurt csalodtam bennuk design teren... mondjuk egyefene, azokat a lekerekiteseket a hornyokbol ki tudnam szedni ha megkaparintanek egy oly PO-t ;)
Előzmény: Törölt nick (94)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 93
Para Ordnance .45 os valtoka : Mily aron ohajtasz megszabadulni tole, Limited-e vagy standard, mily valtozat (SS vagy barnitott)
Előzmény: gesztesigabor (92)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.05 0 0 92

Az S16-40. Limited-ert nagyon jo ar ez a kb. 220e huf.

Viszont mi a tök kerul egy 9mm-s valtoszettbe ennyibe????

A szan. ua, es gondolom tarat is csak egyet adnak.

 

Egyebkent anni en is vettem egy .45-s valtoszettet a PO-mhoz, de soha nem hasznaltam es valszeg nem is fogom. . Elado , ha valakinek mar van egy PO-ja es erdekli.

 

 

udv

 

geg

Előzmény: hunserv (88)
hunserv Creative Commons License 2004.07.05 0 0 91
Humm, hqt en pediglen nem hqllottqm rosszat kimberrol, akinek van s ismeros nem volt vele bibije, meg annak sem akinek Paraordja van> mast meg nem ismerek>>>
Előzmény: Törölt nick (90)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 88

Mod. S16.40EE "Limited", cal. .40 S&W, Steel, blue finish, 5"
(item-no. 4205.8)  Unit price: EURO 865,00

Para Ordnance conversion unit cal. 9mm Para, 5", stainless
(item-no. 4210.5)  Unit price: 700,00

 

tessek, ezek a nemet arak amiket kertem meg tavalyrol.

hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 87

Ar tutibiztos, En magam kerdeztem meg a forgalmazot, aztan a kanadaiakkal is valtottam par szot, hogy ez meg hogy lehetseges, de mondtak, hogy ok csak ajanlani tudnak arat, a kereskedo szabadon tesz ra... eleg szegyen a magyar nagyker reszerol....

Gondolkodtam is rajta, hogy le kene nyulni a PO magyarorszagi nagykert.... csak meg nincs kereskedoi engedelyem :( jaj, ezek a sok szar engedelyek.... persze azt nem tudom, hogy magyaroi forgalmazasnal mekkora terhek vannak, de a HK araknal nincs akkora kulonbseg mmint a paraordnanceknal...

Előzmény: gesztesigabor (85)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 86

egy kollega mar rakerdezett s utana is neztem neki, hat az a helyzet, hogy nekem aze occso mert semmi befektetesem nincs a dologban, aki ujratolt meg ingyen rendelkezesemre bocsajtja a cuccait. szoval pl a 16 forint 9mm para loszernel ontott olommal jon ki nekem onkolts. aron, FMJ vel toltve 24 forint.

ugyhogy penzert ujratolteni nem erne meg a moka, de mondjuk huvelyekkel is lerohatod a munkadijat :) johet minden, pisztolyban .38 spec, .357 magnum 9mmpara .40S&W .45 ACP puskaban 30-06 .308 meg satobbi....
Ha igy is jo akkor nekem jo :) hatosagokkal meg nem leszen gondom, hoszen ott toltom ujra ahol ez legalis :)

 

Előzmény: Player11 (84)
gesztesigabor Creative Commons License 2004.07.04 0 0 85

A Para-Ordnance-t nyugodt szivvel tudom ajanlani, nekem is van egy P-18-9-m, AKADALY nelkul mukodik szuk 2 eve.

Nem minden M1911 klon szar, csak azok amiket hozzaerto emberek elkezdenek buzeralni.

A legutobbi IPSC versenyen 2 open-es is kvazi feladta a versenyt , mert az agyonreszelt M1911 nem mukodott rendesen.

Abban igazad van, hogy nemetorszagbol erdemes behozatni a fegyvert, bar ez a 800 euro nekem tul olcsonak tunik. Biztos ez az ar ( hol lattad? ).

 

udv

 

geg

 

Előzmény: hunserv (69)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 84

 

 Hát jó egyelőre még nem akarok színezni..... :)

 Viszont visszatérnék arra amit régebben beszéltünk: mennyibe jönne nekem egy megtöltött paralőszer? Benne lennék esetleg abban is hogy az átadott hüvelyeknek csak a felét kapnám vissza megtöltve, ha ezzel tudnád ( és mennyivel)csökkenteni az árat. Most boltban a  legolcsóbban 32Ft-ért lehet hozzájutni -tudtommal.Ezért kérdezem hogy egyáltalán érdemes-e nekem gyűjtögetni a hüvelyeket? Nem tudom mekkora munka van a töltéssel....hogy érné meg neked is és nekem is?

Persze azt sem akarom hogy problémád legyen a hatóságokkal.

Nekem biztos nem lenne gond ,gyorsan eldurrogtatnám rám fér a gyakorlás:)

hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 83
Nah, a kulonfele szinkavalkadokra ott a pelda a desert iginel, mindegyiket PVD vel kezelik az alap barnitotton kivul, de sajna csak az esztetikara mentek ra, a belso alkatreszeket nem kezeltek semmivel.
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 82
Nemtudom, galvanbol oszintenszolva csak a kemenykromot ismerem ami hasznos is lehet, marmint ugye van sokfele dekorkrom csak epp leesnek az elso legypiszokkal egyutt. Ami a latvanyon kivul meg ved is, meg kopasallo stb. az a kemenykrom, meg vannak felgozolesi eljarasok is, de azok koltsegesebbek, viszont ott nagyobb a szinvalasztek :) PVD a leggyakoribb, de sok vele a macera, meg ugye zegzugos helyre nem lehet felvinni, a CVD jo arra is, de azt utolagosan hokezeli a femet, igy eleg sokat kell vele bohockodni...
Előzmény: Player11 (81)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 81

 Ja, értem.

Van egy ötödik is a rugó alatt.

Ezek nem érnek egymáshoz tehát mindegyikre kell egy-egy elektróda.

 

Lehet egyébként a fémtokos fegyvert ilyen inox színűre galvanizálni? Szebb mint a Lada lökhárító :)

Előzmény: hunserv (80)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 80
Hat, a markolatot mondjuk bele sem kell dugni  a furdobe. Ugye csak a tok tetejen van az a negy kopasnak kitett alkatresz.
Előzmény: Player11 (79)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 79

 Hát.... Én félnék hogy a markolat recéi között örökre szürkésfehér árnyalatú vízkőszerű elszíneződés maradna........... Persze ebben nem vagyok szakember csak egy belső hang súgja......

A fémtokosnál persze tuti lehet . Nekem van egy váltócsöves Walther GSP-m inox felületkezeléssel . Hát az nagyon klafa .        :)))

Előzmény: hunserv (78)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 78

En nem szeretek pazarolni, ha csak egy galvanizalason mulik en inkabb megteszem minthogy kidobjam egyik kedvencem. A muanyagnak tokmindegy a galvanizalas. Vegyszerallo, a lotyit birja, galvanizalaskor max. 60 70 fokos a furdo ugyhogy az sem zavarja, krom meg csak az elektromosan vezeto feluletre rakodik (nyilvan kell keresni egy pontot ahol odacsatlakozol az egyik polussal)

de egyebkent pofonegyszeru. Ugyszinten a szanba mart sin kromozasa is. Meg egy elonye lesz a dolognak: a kromozott feluletek kozti surl. egyutthato kisebb mint a kromozatlanok kozt, es egyebkent is sokkal kopasallobb a szerkentyu, tehat ha mondjuk kopik a fegyvered x loves utan 10 mikront, elcinca kromozasra, utana sok x loves utan kell csak ujrakromozni. Es a hordozo fem ugye nem fogy, cask a kromreteg. Akkora erok meg sehol nincsenek, hogy anyagfaradas lepjen fel. Nagyon durvan mondva idokozonkenti felujitassal a leggyengebb lancszem a muanyag lenne, a sok tapera miatt elkopik :)

Egyebkent kromoztam mar fegyvert, de az femtokos, es minden egyes alkatresze feluletkezelve lett. ja, en jobban szeretem a fekete szint, de hat valamit valamiert, a krom csilivili, de legalabb nem kopik. Olyantol meg, hogy "megcsillan a holdfenyben" nem kell tartanom mint negativum 

Előzmény: Player11 (74)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 77

 

    "egyebkent nem vagyok nagy fegyverellenzo,"

        Hi- Hi............ezt  valahogy már sejtettem...... :))))

Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 76

 

   "Mondjuk azert nem fakadnek sirva banatomban, ha akar egy ilyen CZ IPSC-t is hozzamvagnanak, lehet meg meg is szeretnem ronda elsutobillentyuje ellenere."

 

                              Na ugye, hogy ugye  :)))))

hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 75
Jaj, az MK23 kimaradt :) egyebkent nem vagyok nagy fegyverellenzo, meg hat ezek kis helyen is elfernek, ugyhogy tobbet is el tudnek viselni s nem cask gyonyorkodnek bennuk, mint mondjuk egy belyeggyujtemenyben.
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 74
A vezető-"sínek" (inkább pöttyök) köré van öntve a műanyag .  Nem ? Tehát örökösre vannak beletéve . Így a lecsupaszított műanyagtokot kellene a galvanizálófürdőbe meríteni? Kibírja? Csinált már ilyent valaki? Bár ha valóban több százezer lövést bír akkor az üzemanyagból( lőszerből) is olyan sokba kerül hogy ahhoz képest elhanyagolható a pisztolycsere költsége....
Előzmény: hunserv (71)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 73

Ha Single Action ontolto akkor az 1911 klon reszemrol :)

Nem vagyom sokra, de a teljes (ontolto) pisztolygyujtemenyembe a kovetkezoket tervezem: .22 MCM (van), .22RugerMKII, USP expert (megvan), CZ85 + .22 valtoka (jelenleg csak CZ75van), ParaOrdnance HiCap .40 meg egy Kimber .45, jah, es a levelnehezek Desertigi.... a tobbi eddig letezo csuzlival mind esztetikai problemaim vannak. Mondjuk azert nem fakadnek sirva banatomban, ha akar egy ilyen CZ IPSC-t is hozzamvagnanak, lehet meg meg is szeretnem ronda elsutobillentyuje ellenere.

Előzmény: Player11 (72)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 72

1911-Én csak azt mondom amit olvastam , láttam. De hatöbbet is tarhatnék előbb utóbb biztosan lenne egy PO-om.

A CZ viszont nagyon szép (eltekintve az elsütőbillentyűtől).

Megpróbálom betenni a képet:

CZ75IPSC
Előzmény: hunserv (69)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 71

Elhasznalodas: cso meg az uspknek pindur vezetosinek kikopasa. bar ezeket megfelelo idoben meg konnyu orvosolni es elharitani egy kis galvanizalassal (krom)

ez szintugy igaz a tobbi kopoalkatreszre, de ezeknel a kopas nagysagrendekkel lassabban jelentkezik mivel kisebb erok hatnak.

hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 70
Igaz nem engem kerdeztel, de ha jol emlekszem meg senkinek nem kellett eldobnia a csuzliat :) 25000 lovesenkent illik gumigyurut cserelni rajta, gondolom par szazezret kibirnak az USP-k akkor is, ha femkopenyest losz veluk.
Előzmény: Player11 (68)
hunserv Creative Commons License 2004.07.04 0 0 69

En is szemzgettem jo sokaig a CZ IPSC pityukat, aztan lemndottam rola, mar nem is emlekszem miert. Jah, talan mar emlekszem is: Single action pisztoly es rohadtronda az elsutobillentyuje. Nekem single actionban a 1911 fele bill. tetszik, vagy az ahhoz hasonlo kikonnyitett valtozat (nem tomor)

Valtocsovet tovabbra is SIMAN be kell, hogy irjanak. Ugye korm. rendelet nem valtozott, igaz, a torvenyben van mar, hogy fodarabhoz engedely kell, de meg nem volt ra precedens, hogy szoszoltek vele. Igaz, amikor nemreg a CZ75omet irattam be, nagyon pofazott az ugyintezo, hogy valtocsovel az mar 2 fegyver, ugyhogy hosszasan el kellett beszelgetnunk a megyei rfk rol valakivel harmasban, hogy megertsek mi is a helyzet es beirjak a cuccomat. De beirtak.

1911klonokkal mi a baj? Para Ordnance vagy Kimber es akkor nem lesz akadalyod a gyari fegyverrel sem. Szoval nem kell buheralni. Ja, a vicces, hogy a para ordnance k***aolcso, nemetorszagban egy maganszemely boltbol 800 euroert megkapja.... csak az itthoni kereskedo tesz ra idiota magas hasznot... Ha veszek Paraordnancet tuti a nemtektol hozom, ott ugye az afa is csak 16 szazalek... szoval mar csak amiatt is olcsobb kell, hogy legyen.

USP expertet is ott akartam venni, de csak 10000 forinttal jartam volna jobban, nem akartam papirmunkaval veszodni annyi miatt.... itthon meg kifogtam egy hibas szant, most nelkulozhetem a stukit par honapon at... 

Előzmény: Player11 (67)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 68

Szlejer!

 Szerinted egy USP mennyit bír , hány lövés után lesz "tropa", pontatlan, megbízhatatlan? Vagy egyáltalán miben jelentkezik az elhasználódása?

Gondolom a .40-es hamarabb?

Előzmény: Törölt nick (66)
Player11 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 67

 Mi a véleményetek a CZ Standard IPSC .40-es pisztolyról ? Én csak annyit tudok hogy csudaszép, nagyon teccik. Most azon gondolkozom hogy vegyek e majd később .40-es USP váltócsövet, vagy pedig egy ilyen versenyCZ-t.

Bár olyant is hallottam hogy a váltócső beíratása már nem olyan egyszerű.???

A 1911 klónokról nagyon sok rosszat hallottam és a versenyeken is többször láttam olyant amikor egy-egy igen ügyes versenyző szorult a mezőny végére a sorozatos akadályok miatt. Persze nem látok bele hogy ezt a karbantartás hiánya az olcsó lőszer, vagy a buherálás okozza, de szerintem ha hibátlan lenne senki sem buherálná, reszelgetné...... Nem?

Előzmény: Törölt nick (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!