Keresés

Részletes keresés

Skywalker. Creative Commons License 2005.07.27 0 0 354

Ma indul!

Szerdánként 2 rész! Nagyszerű, nem is gondoltam, h ien hamar bepótolhatom a (számomra) kimaradt epizódokat! :)

Előzmény: yogibear (353)
yogibear Creative Commons License 2005.07.19 0 0 353
A jövő héttől hetente 2 résszel plusz ismétlés, újra Alfa a FM-on. :O))
JozsBiker Creative Commons License 2005.07.19 0 0 352

Épp az előbb láttam egy villanásnyira. Valami olyasmi volt a kérdés, hogy az elszakadás előtt min dolgoztak a bázislakók.

 

 

Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 351

A 07.01.-i óta volt-e kvízkérdés, és ha volt mi volt az?
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.07.10 0 0 350

Koszi a tanacsot.

Hibaelharitas folyamatban...

Előzmény: motyo1999 (349)
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 349
Üdvözlégy,

A rossz hír az, hogy nem szerezted meg az összeset :) Van mégegy 6 darabos készlet, a második szezonnal.
Az említett epizód a "Journey to Where / Utazás vissza" című, ami a második vetítés során ment nálunk. A pontos infók:

http://web.axelero.hu/arrakis/space1999/masodikeresztes.htm

ill. a site többi része is szeretettel vár. Van némi info Andersonék múltjáról is.



Előzmény: A nyolcadik törpe (348)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.07.09 0 0 348

Tisztelet az Uraknak!

 

Megvettem a 6 darabos dvd keszletet azzal a szandekkal, hogy most vegre minden megvan.

Regi-regi emlekek kozul jonehany epizod elojott.

Egyet viszont nem talaltam, kerem segitsetek abban hogy eldontsem: jol vagy rosszul emlekszem.

 

A kerdeses reszben a foldrol uzenet erkezik, melyszerint az eltelt ido alatt fejlodtek, stb, es "startrekes" modon haza tudjak az Alfa szemelyzetet szallitani. Nehany kerdessel valasszal igazoltnak latszik a hivas foldi eredete.

A dokineni + ket manus (Konig&Viktor?) megy elsore de a datum elsikerul es valamikor a multba mennek, ahol a dokineni kohogesere a helyi emberek azthiszik hogy pestisesek (?) es magjara rakjak oket. Az egyik emberke a csuklon levo valami muszerrel Alfara morzezik a pontos helyuk (datum) megadasaval es igy tuzgyujtaskor - huss - visszamennek Alfara.

 

A masodik reszt azzal a szandekkal nem vettem meg hogy az ugysem az eredeti szereplok, sztory, stb, de igazabol nem tudom.

 

Otlet?

 

Es ismerit-e valaki a keszito, Gerry Anderson elozo sorozatait, pl, Stingray, Thunderbirds, Captain Scarlet, Joe90, stb?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.07 0 0 347
Én úgy gondolom még az idén megismétlik az egészet, legalábbis szeretném. :)
Előzmény: Skywalker. (345)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.07.07 0 0 346
igen, ez minden új arcra szinte igaz volt- ágyútöltelékek....!

meg vicces még a számítógépből kijövő sajtpapír is!

meg az, h Koenig minden idegen közeledésre a tipikus amerikás "támadni akar" (vö: South Park, Marsbéli krónikák) paranoiáját & offenzíváját indítja el...
Előzmény: JozsBiker (340)
Skywalker. Creative Commons License 2005.07.07 0 0 345
mikor lesz az ismetles? nehany epizodrol lecsusztam...
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 344
Hát ez még mindig jobb, mint az indítópadon felrobbantott 2D papírsas (asszem a War Gamesben van először, de több részben is alkalmazták)
Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.06 0 0 343
:) ;)
Előzmény: motyo1999 (339)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.06 0 0 342
Csináltam olyat az első részeknél, mert valamit észrevettem, hogy léptetve néztem a robbanásokat. Egyik képen még pl. a sas látható, a robbanás pillanatában egy téglalap alakú valami és utána a robbanás. Ebben az elején nem voltak precízek.
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 341
Attól tartok, hogy itt némileg összemostad a legviccesebb (tehát szándékoltan humoros), és a legnevetségesebb fogalmát. :)

A legnevetségesebb valószínűleg a fürdőhabos rész. Nyilvánvalóan a stáb részére is. :) Van egy jelenet, ahol Victor elröhögi magát, de úgy tűnik, a rendező nem vette észre (vagy észrevette, de már nem volt idege újravenni), úgyhogy benne maradt.
A színészek visszaemlékezéseiben az a csúcspont, amikor az egyik jelenet végén már gyakorlatilag plafonig ért a hab, eltűnt a kamera, és az egész stáb, ekkor a rendező elbődült: "Stop the foam! Stop the foam!", de persze senki nem állította le a habot.
Előzmény: Superb_ (335)
JozsBiker Creative Commons License 2005.07.06 0 0 340

Azt figyeltem meg, hogy ha egy rázós feladatra nem Alan indult el a sassal hanem valaki más, akkor annak biztos kampec volt :-)

 

A támadások is poénosak voltak: a robbanás kint történt, de legtöbbször bent is hullt a szikraeső, rendszerint a számítógépből ( ami már önmagában is egy igen ellentmondásos szerkezet volt :-).

 

Nodehát mivel a sorozat meglehetősen régen készült, és soxor a mai filmekben is megfigyelhetők hasonló "tökéletlenségek" ( lásd kereskedelmi csatornák tucat akciófilmjei ), ezért mindezeket elnézem. És még elnézném nagyon sokáig.

 

 

Jozs

 

Előzmény: Superb_ (335)
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 339
Hm, túlságosan precíz vagy, mégsem neked való ez a játék :)
De jogos a reklamáció. Itt láthatóan az alkotók nem egyeztettek egymással.
Nos, anélkül, hogy elárulnám a helyes választ, javaslom, hogy a "szembeötlőbb" megoldást válaszd a kettő közül :)
Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.05 0 0 338
A heti kérdésre mi lehet a helyes válasz? Az látható az elszakadáskor, hogy az űrállomás felrobban, viszont mikor a TV adást nézik, ott a bemondó az mondja, hogy az űrállomás is letért a pályájáról. (?)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 337

Nekem tetszik Helena doktornő, bár igaz, elég hideg szépség...

közt-es állapot Creative Commons License 2005.07.05 0 0 336
igazából poénra úgy konkrétan nem emlékszem, (majd az ismétléseket megnézzük), de a fanyar humor nekünk is bejött, pláne ami indirekt:

-mindig elmondják 1másnak, h "szóljon ha vmi rendkívülit lát", amire persze az illető sosem szól semmit, bármi szörny kerül elé...

-meg a "mennyi időnk van?"-variációkon dobtuk el az agyunkat.

máris hiányzik a sorozat. 1 nagy fájdalmam van: igazán jópasi nincs benne. most ez persze felélénkítheti a topikot, h ki kit tart jópasinak...ill nőcinek...

Előzmény: Superb_ (335)
Superb_ Creative Commons License 2005.07.05 0 0 335

Nektek mi volt a legviccesebb jelenet az Alfában? (Figyelembe véve, hogy azért ez nem egy humoros sorozat)

Nekem általában, amikor Kőnig egy-egy támadást követően, amikor a plafon is beszakad, felsegíti Helenát és megkérdezi, jól van-e. Ő erre általában azzal válaszol, hogy igen, de a kórház-részlegnek több energiára van szüksége...

 

Vagy ez csak egy részben volt és csak nekem maradt meg ennyire?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.02 0 0 334
Érdekes

Space: 1999
Egy kép az Alfából...










...és egy a Star Trek: TOS-ból
motyo1999 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 333
közt-es:
Nekem is megvan még az Orion-zsákom, meg a Filmmúzeum-golyóstollam :) Meglehet, hogy találkoztunk is ottan.....

Pibi:
Ez nyilvánvalóan életkor függvénye. Az első 6 rész idején én is rendesen összesz*rtam magam, a második mérsékelt, de még nagyon izgalmas volt, a harmadiknál (köztük a sárkányossal) már kissé csalódott voltam, mert jobbra emlékeztem :) (Meg aztán már meg is edződtem kissé olyanokon, mint az Alien) Namost aki a Sárkány idején volt pl. 8-10 éves, az simán összecsinálhatta magát rajta (és láthatólag így is történt).

Superb:
A Televíziós meséket némileg vegyes fogadtatásban részesítettem. Egyrészt ugye már akkor is nyilvánvalóak voltak a megvalósítás bizonyos idétlenségei, másrészt mégis megragadta az ember fantáziáját ez a teljesen valószerűtlen blue-box világ (és persze maguk a feldolgozott történetek is). Ma már persze más szemmel nézem, többet veszek észre, és a nosztalgia is rengeteget hozzáad, úgyhogy nyugodtan állíthatom, hogy Rajnai-fan lettem.
Nagyon fájó hiányom, hogy a mindössze egyetlen egyszer vetített "A halhatatlanság halála" feldolgozást kihagytam. A könyv számomra Asimov csúcsregénye, és azóta sem hallottam más filmfeldolgozásáról. (Harlan technikus szerepében természetesen Juhász Jácint! :) )
Előzmény: közt-es állapot (331)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 332
Milyen érdekes, hogy sokan nagyon ijesztőnek találták azt a részt. Én akkor sem találtam annak. Lehet, hogy jobban lenyűgözött a technika meg az egész látvány, így a félelem másodlagos volt?
közt-es állapot Creative Commons License 2005.06.30 0 0 331
na, grat a cucchoz!

mi Orionos Motorolás tárgyakat nyertünk anno a MOMban az Orion-napon, nekem bejönnek :-)

az uccsó részben (tetszhalott szanszkrit ősbolygó) elhangzott a nickem!

hiányozni fog a sorozat, ráéreztem az ízére! Koenigék is majnem összeborultak már!
Előzmény: Törölt nick (322)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 330
Sziasztok!

Ez az egyetlen rész, amiben a mindenkit elevenen elégető űrpók szerepel? Én egyáltalán nem ilyen történetre emlékszem gyermekkoromból, hanem valami olyanra, hogy az első áldozat egy csávó akit még úgy nyel el a szörny, hogy senki nem tudja hova tünt. A fazon elött megjelenik az a furcsa pörgő izé (a szörny nincs sehol, tök békés minden), és ő szépen elsétál a szörny szájához. Vagy csak nagyon megfakultak az emlékek? :-) Mindenesetre a gyermekkori parám nekem is előjött, a pók most is félelmetesnek tünt. :-) Érdekes, gyerekként a kinézete és a brutális emberégetés volt félelmetkeltő, most inkább a többé-kevésbé viharra emlékeztető hangja volt ijesztő.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 329
Oké, köszi!
Előzmény: motyo1999 (328)
motyo1999 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 328
A nyolcadik hétnél tart. A honlapon egyébként nyomon tudod követni, ott van az összes eddigi kérdés, és legkésőbb hétvégén mindig felteszem az legújabbat.
Persze ez most így nehezebb lesz, hogy már nincs mihez kapcsolni.... Igyekszem nem megfeledkezni róla.
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.29 0 0 327
Tényleg hanyadik hete megy? Én úgy emlékszem, nem az elejétől kezdték.
Előzmény: motyo1999 (325)
Superb_ Creative Commons License 2005.06.29 0 0 326

Én bevallom, kibírom azt a másfél-két évet, amíg az új sorozat jön - de csak abban az esetben ha addig a régit ismétlik. Simán megnézem mindegyiket újra és újra...

 

Kicsit off téma:

 

Ami a régi mtv-s filmeket illeti én nagyon szerettem a Televíziós mesék felnőtteknek című sorozatot. Egyrészt mert nem voltam felnőtt és izgalmas volt nézni, másrészt szeretem a történelmet és mindig történelmi témákat, eposzokat, legendákat dolgoztak fel, szerintem nagyon igényesen. Másrészt  szép nőket mutattak kevés ruhában - ma már hihetetlen, hogy ez akkor erotikusnak számított. Ha a kliséket, trükköket és környezetet nézzük, biztos loptak egy-két ötletet az Alfa képi világából...

motyo1999 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 325
Gratulálok a nyereményekhez!
Egyébként nem sikerült kiderítenem, hogy végülis mennyien szánták magukat a játékra. Meglehet, te vagy az egyetlen :) És mivel te nyilvánvalóan jól válaszolsz mindenre, biztos befutó vagy a csinos telefonra! :)
Előzmény: Törölt nick (322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!