Keresés

Részletes keresés

sutre Creative Commons License 2003.10.29 0 0 385
Ha nem nagy gond akkor foglalhatnál!
Csak az a kérdés, hogy hány f?re?
Előzmény: hype78 (384)
hype78 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 384
Sziasztok,

Tényleg nem valami jó, nekem már nagyon költözhetnékem van. A csütörtök hét viszont igen, foglal valaki asztalt, vagy foglaljak én ?

Előzmény: kroll (382)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.28 0 0 383
kroll:
Ezek tenyleg nem tul jo hirek. :-((( Pedig en mar November kozepen ott akartam lenni. Gondolom mindenki igy van vele.
De legalabb mar ebben az evben ott Karacsonyozhatunk. Ez is valami.
Indokot nem mondtak?

sutre:
Igen en megyek a 7 ora az jo csutortokon (1 szemely)

Előzmény: kroll (382)
kroll Creative Commons License 2003.10.28 0 0 382
Sziasztok!

Ma beszéltem az Angyalföldiekkel, és elég rossz híreket kaptam.

Azt mondák, hogy a lakások birtokbaadása november 5-én vagy 10-én kezdődik és december 20-ig fog tartani. Pontosabb időpontot, ütemezési sorrendet nem tudtak megadni.

Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem december előtt nem fogunk költözni.

Viszlát csütörtökön este 7-kor.

sutre Creative Commons License 2003.10.28 0 0 381
Eddig Kirumiru, Kroll, Hype, Vlucas, és jómagam.
Aztám még ki tudja? Messze van még a csütörtök.

Akkor a csütürtök hét óra az megfelel mindenkinek?

Előzmény: Andras17 (380)
Andras17 Creative Commons License 2003.10.28 0 0 380
Most akkor ki az aki tutira jön? Mi még időpontot sem kaptunk a műszaki átvételre :-(( Lehet mi be sem költözhetünk?!
vlucas Creative Commons License 2003.10.28 0 0 379
Sziasztok!

Tegnap elsétáltunk a kis söröző felé és igencsak tele volt! Nem ártana asztalt foglaltatni. Ki kéne deríteni mennyien is leszünk pontosan.

Lucas

kirumiru Creative Commons License 2003.10.24 0 0 378
Sziasztok!

Voltam a HAZnal tegnap. Fejlodik szepen:
- vannak novenyek ultetve a viragagyasokba
- van jatszoter (1 csuszda, 1 maszoka, 1 kis lovagolhato valami, es magvalami amire nem emlekszem :)
- a garazsban tenyleg mugyantas burkolat van ahogy neztem, nagyon allat, kintrol ugy tunik hogy kesz van
- elkezdtek csinalni a parkolot a mi reszunk elott is
- a palank mar csak kozvetlenul a ket epuletet veszi korul.

Ja es tenyleg egy iroda uzemel a kozepso epuletben mar! Remelem hogy o nekik ehhez kellett hasznalatbaveteli engedely!

kroll Creative Commons License 2003.10.21 0 0 377
A csütörtök nekem is Oké
Előzmény: hype78 (376)
hype78 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 376
Sziasztok,

Szerintem a csütörtök bevált, ha mindenkinek jó, lehetne jövő hét csüt. Néztem a helyet, egész kellemesnek tűnik.

Előzmény: kirumiru (375)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.21 0 0 375
sutre:
en meg elsoeves vagyok estin... talan nem most kene elrontani, igy rogton az elejen. :-)
Előzmény: sutre (374)
sutre Creative Commons License 2003.10.21 0 0 374
Én végeztem a negyedévvel, csak pár kósza zh lesz novemberben, többek között kvantitatív technikák, ami eléggé a matekra hajaz! :-))
Előzmény: kirumiru (373)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.21 0 0 373
sutre:
most latom hogy hulyeseget irtam. A kedd az nem jo jovo heten mert szerdan ZH-zom matekbol... :-(( ami egy erdekes baleset lesz.
Előzmény: sutre (371)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.21 0 0 372
sutre:
Jo otlet! :-) Nekem meg mindig a kedd, csutortok az igazi, ebbol is az utobbi a jobb.
Egyebkent mar reg neztem meg a hazunkat hogy hogy all, ideje azt is ellenorizni.
Előzmény: sutre (371)
sutre Creative Commons License 2003.10.21 0 0 371
Arra gondoltam, hogy le kellene meózni a Teve-házbani kocsmát!
Jöv? héten, vagy azután, vagy amikorra tudunk id?pontot egyeztetni összejöhetnnénk egy sörre.

Akkor legyen mondjuk jöv? hét péntek.
(vagy változatlanul keddben és csütörtökben gondolkozzunk?)

teveh Creative Commons License 2003.10.20 0 0 370
Sutre: sajna még, nem :(
az ingázást elég jól bírom, 3/4 óra alatt bent vagyok (na de azért rámfér ez a négynapos szünet :))
sutre Creative Commons License 2003.10.20 0 0 369
Teveh!
Még nem szóltak, hogy költözhetsz?
És milyen az ingázás? Vagy elmentél betegszabira?
kirumiru Creative Commons License 2003.10.18 0 0 368
cognorob:
A bitokbaadas mar csak "fomrai" dolog. En ugy emlekszem, hogy az atvetelt a muszaki atadasra ertik, tehat at kell vennem muszakilag a lakast akkor ha kis repedes van a falon, de nem kell atvennem, mondjuk ha hianyzik a bejarati ajto, mert az eleg erosen befolyasolna a lakhatosagot.

En is remelem hogy az OTP gyors lesz! Kar hogy nem dolgozik valaki kozulunk a IV. ker hitelosztalyon. :-(

Előzmény: cognorob (366)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.18 0 0 367
Easty:
Ne aggodj! Azt mondtak hog kotober vegeig minden lakast atadnak es a hasznalatbaveteli engedely is akkorra lesz meg. Tehat az OTP ugy sem tudja utalni az utolso vetelarreszt amig nincs meg. Tehat mindegy hogy valaki az elejen vette at valaki meg a vegen. Szintenkent adjak at. Mikor az OTP utalja a lovet akkor onnantol szamitva 2 heten belul.
En inkabb az OTP miatt aggodnek.
Előzmény: Easty (365)
cognorob Creative Commons License 2003.10.17 0 0 366
Hali,

engem tegnap hivtak muszakira. Okt. 27ben egyeztunk meg. En leszek az utloso???

Es szerintem a birtokbaadas nem fugg a muszaki atvetelkor eszlelt hibaktol mert (szerzodes 4.5)kotelesek vagyunk atvenni a lakast kisebb hibak meglete eseten is. Csak akkor tagadhatjuk meg ha 30 napon belul nem lehet kijavitani a azt.

Szoval az ugymenet
haszn. engedely meglete -> OTP es/vagy mi fizetunk -> 14 napon belul birtokbaadas (szerzodes 4.6)

Engedelyt nov elejere igertek...

Ha az OTP korrekt Nov 3. hetere becsulom a bekoltozest.

Előzmény: Easty (365)
Easty Creative Commons License 2003.10.17 0 0 365
Sziasztok,

levelet mi is kaptunk, pedig még műszaki átadáson sem voltunk, sőt, még időpontot sem kaptunk. Úgyhogy, érezzétek egy kicsit át a mi helyzetünket, és akkor mindjárt nem lesztek olyan türelmetlenek a saját költözésetek időpontja miatt.

sutre Creative Commons License 2003.10.17 0 0 364
Levél az jött!
De mi nem a levélre vártunk, hanem ,hogy felhív az ügyintéz?nk, hogy ekkor-és ekkor lehet költözni!
Azért szépen lassan telik az id?. Már három hét telt el a m?szaki átadástól..
Azóta minden létez? lakberendezési áruházat körbejártunk, a többséget már kétszer is, és már hegyekben áll a cucc, ami csak a bútorszállítókra vár...
Előzmény: kirumiru (363)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.16 0 0 363
kroll:
Nekem is jott ilyen levelem. Mar be is fizettem a modositasi dijat. Viszont nem azt irtak, hogy kijavitottak a hibat, hanem, hogy a muszaki modositast befejeztek. Ugyanis a level egyenlevel es azok is megkapjak akik meg nem voltak muszaki modositason. Eloszor en is a hibajavitasra gondoltam, de aztan rajottem, hogy ez nem azt jelenti.

En is megkerdeztem a hasznalatbaveteli engedelyt es nekem is hasonlokat mondtak.Oktober vegere varjak a hasznalatbaveteli engedelyt es november kozepere az atadasokat. (remelem az OTP nem vacakol olyan sokat...)

Viszont aki hitelt vett fel akkor kis info:
Az OTP az AFA visszateritest csak a hasznalatbaveteli engdely utan fizeti ki, tehat az utolso 5%-kal egyutt. Szoval ne ilyedjen meg senki a nagy osszegtol, abbol 400000Ft-t le kell vonni.

Viszont kroll, gyanitom hogy nem Te leszel az elso, mert hitelt vettel fel (en is :) es varni kell az OTP-re, mig aki nem vett (van a forumosok kozt olyan) az valszin hamarabb fogja atvenni. Azert mindenben nem lehetsz az elso. :-))) Masnak is hagyni kell valamit...
De kivanom hogy mindenkinek minel hamarabb adjak at!

Előzmény: kroll (361)
kroll Creative Commons License 2003.10.16 0 0 362
Sute:
Kirumiru:

Az utosó járat problémáink hamarosan meg fognak oldódni, mivel a Teve-ház az éjszakai járatok tekintetében is igen jó helyen van. Az 50 É járat átszeli a fél belvárost és az Árpád hídnál is megáll Egyébként ez az egyik legsűrűbb éjszakai járat kb negyedóránként jár.

Előzmény: kirumiru (359)
kroll Creative Commons License 2003.10.16 0 0 361
Hali mindenkinek.

Tegnap levelet hozott a postás bácsi az Angyalfölditől. A levélben arról tájékoztatnak, hogy hibákat kijavították, a birtokbaadási időpont egyeztetése céljából hamarosan telefonálni fognak. Amennyiben még nem rendeztem a műszaki módosítás költségeit legyek oly szíves kifizetni.

Ezek után mint az őrült rohantam a telefonhoz.

Az illetékes értékesitő elmondta, hogy a használatbavételi engedélyt beszerzése folyamatban van csak meg kell várni, amíg jogerőre emelkedik. A jogerős használatbavételi engedélyt az Angyalföldi fogja benyújtani az OTP-nek, aki ez alapján fizeti ki az utolsó vételárrészletet. Ezt követően kerülhet sor a birtokbaadásra.

Lehet, hogy a birtokbaadás tekintetében is én leszek az első??

cognorob Creative Commons License 2003.10.15 0 0 360
Hali

Tegnap voltam Teve-ben. Muszaki atadast igertek N.VIII. emeletre a jovo hetre!!!

Es kiprobaltam oromomben a Pilsner Kocsmankat! Egy pohar sor munkaidoben del korul...
Remek hangulat. Dumaltam a "csaposnevel". Azt mondta hogy az olcsobb kategoria a celjuk, ahova az emberek visszajarnak. Nemsokara lesz menu steak meg egyebek. Meg TV.
Nyitvatartas majd igenytol fuggoen.
Ha szombat reggelizni akarunk ott akkor csak szoljunk!
Nyaron kinn lesznek szekek ugy ahogy kell...

Ciao,
Ro

Előzmény: kirumiru (359)
kirumiru Creative Commons License 2003.10.14 0 0 359
sutre:
ezek az utolso jaratok ismerosek... :-) Nekem 22:40-kor megy a buszom haza Leanyfalura es utana nicns tobb. Meg soha nem volt annyi penz nalam hogy hazataxizzam. :-))
En is szivesen maradtam volna, hisz a tarsasag nagyon jo volt...
NA majd ha mar bent lakunk! Akkor aztan a sorozo hamarabb fog bezarni mint mi felmennenk. :-))
Előzmény: sutre (357)
hype78 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 358
Itt található egy cikk a matáv adsl fejlesztéséről optikai hálózaton:

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=23201

Csak gratulálni tudok a piackutatóknak, miszerint a várható angyalföldi és óbudai adsl sűrűség kisebb a vártnál, ezért a xiv. és viii. kerületben fejlesztenek inkább. Talán upgradelni kellene az adsl térképüket és jelezni, hogy ha van igény, akkor ott is elérhető a szolgáltatás.

A dolgok jelenlegi állása szerint én előfizetek egy év chello ra, aztán majd látjuk mi lesz.

sutre Creative Commons License 2003.10.14 0 0 357
A suturének, meg a sutrénak sincs semmi értelme, de indkább maradjunk a sutrénél.
Mi az összejövetelről azért léceltünk le oly hamar, mert mire elvánszorgunk a HÉVig, plusz, még mire leérünk Harasztira..
Amúgy csütörtökön lekéstünk a 22:10 -es HÉVet, az utolsó az 23:10 kor ment, de hát ki vár egy órát, így maradt a taxi...;-(
Bezzeg ha a Népfürdő utcai lakásunkat nem mondták volna fel, akkor tuti, hogy mi megyünk el utoljára!
Előzmény: hype78 (356)
hype78 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 356
sutre: következetesen rosszul írtam eddig a nevedet, bocs :)
Előzmény: hype78 (355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!